День єднання України: історія
День єднання України: історія
Кожного року 16 лютого в Україні відзначають День єднання. Свято встановлено указом президента України Володимира Зеленського. Головною метою свято було – показати єдність українців на тлі військової загрози.
Історія Дня єднання
Взимку 2022 року РФ почала стягувати війська та техніку до кордону з Україною. Світові ЗМІ попереджали, що незабаром може розпочатись повномасштабна агресія. Однією з можливих дат називали 16 лютого.
У відповідь на це Володимир Зеленський закликав українців не панікувати та назвав день можливого вторгнення Днем єднання України.
«Нас лякають великою війною та ще раз призначають дату військового вторгнення. Це вже не вперше. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи… Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», – сказав він у своєму зверненні.
У 2022 році до Дня єднання України організовували патріотичні акції у різних містах. Так, у Києві на НСК «Олімпійський» розгорнули 200-метровий прапор нашої країни. Гігантський прапор України розгорнули також в Сєвєродонецьку.
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну через декілька днів – 24 лютого 2022 року.