MY.UAНовини
Мотивація vs Справедливість: усе про контракт 18 – 24, чому обурені військові, чи допоможе армії
Мотивація vs Справедливість: усе про контракт 18 – 24, чому обурені військові, чи допоможе армії

Мотивація vs Справедливість: усе про контракт 18 – 24, чому обурені військові, чи допоможе армії

На третій рік повномасштабної війни, воєнного стану та загальної мобілізації проблема нових кадрів в армії постає дуже гостро. Охочих долучитися до війська зараз набагато менше, аніж було, наприклад, у 2022 році. І попри це, Україна вимушена вести війну проти Росії, яка переважає нас у кількості живої сили та техніки.

На тлі цього західні партнери, зокрема США, наполягали на тому, аби Україна знизила мобілізаційний вік, верхня межа якого зараз 25 років. На такий крок українська сторона іти відмовилася. Однак ідея залучити більше молоді, котра не підпадає зараз під мобілізацію, залишилася і навіть розвинулася.

Міністерство оборони анонсувало нові контракти на 1 рік для громадян віком від 18 до 24 років. Підписавши цей контракт, новобранці отримають додаткові виплати та соціальний пакет, а опісля завершення контракту можуть обирати – підписувати новий чи завершувати службу з відстрочкою від мобілізації на рік.

Та не все так гладко. Ідея цього контракту викликала різкі обговорення серед військових. І хоч дехто підтримує новий спосіб залучення молоді до війська, більшість все ж говорять про справедливість щодо тих військових, які в молодому віці пішли захищати Україну, не маючи жодних "плюшок" – ні після повномасштабного вторгнення, ні особливо за час АТО, ООС.

Тож як працюватиме нашумілий "контакт 18 – 24" на практиці, що про нього кажуть у Міноборони, що про контракти думають чинні військові та чи спрацює ідея з ним для армії – розповідає 24 Канал.

Мільйон і рік служби: що обіцяють молодим контрактникам

"Контракт 18 – 24" анонсували на початку 2025 року, а 11 лютого Міністерство оборони представило, як він виглядатиме. Це річний контракт для чоловіків та жінок віком від 18 до 24 років, який передбачає фінансові виплати та соціальний пакет.

Найперше – новобранці, які підпишуть контракт, отримають фінансові бонуси у вигляді 1 мільйона гривень.

  • 200 000 гривень одразу після підписання контракту;
  • 300 000 – після завершення БЗВП та фахової підготовки;
  • 500 000 – після завершення контракту.

Ці виплати відбуватимуться паралельно із наданням грошового забезпечення до 120 тисяч гривень, які передбачене для військовослужбовців, та доплат за бойові завдання. Сумарно за рік контракту можна заробити до 2 мільйонів гривень.

Крім грошей, контракт також надає такі переваги:

  • безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту;
  • комунальні пільги;
  • право на виїзд за кордон після завершення контракту і відстрочка на 1 рік від мобілізації;
  • можливість самостійно обрати місце для проходження ВЛК;
  • вибір частини та спеціальності.

За підписання контракту та проходження служби відповідно до його умов держава також обіцяє новобранцям:

  • іпотеку під 0,0% річних в межах програми єОселя;
  • компенсацію оренди житла на час служби;
  • медичне забезпечення, стоматологія і зубопротезування;
  • можливість здобути вищу освіту на бюджетній формі навчання.

"Контракт 18 – 24" / Інфографіки Міноборони

Однак, звісно, до охочих підписати контакт є і складні вимоги.

Лише бойові посади: які умови контракту 18 – 24

Поки проєкт з залученням молоді у військо на контрактній основі є новим, то і діє він поки що не на усі підрозділи Сил оборони. Генеральний штаб визначив 6 бригад, до яких можуть долучитися новобранці:

  • 72-та окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців;
  • 95-та окрема десантно-штурмова бригада;
  • 38-ма окрема бригада морської піхоти ВМС ЗСУ;
  • 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу;
  • 10-та окрема гірсько-штурмова бригада "Едельвейс";
  • 92-га окрема штурмова бригада імені Івана Сірка.

Важливо. Ми звернулися по коментарі до усіх зазначених вище бригад, але там поки що не коментують нові контракти. Проте відомо, що вже є чимало охочих віком до 24 років, які висловили бажання долучитися до цих підрозділів і підписати відповідні контракти.

Чоловіки та жінки, які хочуть підписати однорічний контракт, можуть обрати з переліку представлених бригад конкретну посаду, але їх перелік також обмежений. В ефірі національного телемарафону речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін уточнив конкретний перелік.

Це посади бойові, посади, які передбачають ризик. Це посади стрільця, старшого стрільця, стрілець-снайпер, стрілець-санітар, помічник гранатометника, гранатометник, старший гранатометник, розвідник, старший розвідник,
– зазначив Дмитро Лазуткін.

Тобто мова йде виключно про бойові посади у бойових бригадах.

Крім того, у Міноборони зазначають, що можуть відмовити охочим підписати контракт – якщо вони не підходять за станом здоров'я, мають залежності від шкідливих речовин тощо. Тобто потенційним новобранцям потрібно готуватися до ретельних перевірок на військово-лікарській комісії.

Після підписання контракту на новобранців чекають 45 днів базової військової підготовки, 14 днів фахової підготовки та 14 днів адаптації у бригаді.

Рівні умови чи ігнорування: а як щодо тих, хто вже служить

Раніше мобілізація стосувалася військовозобов'язаних громадян, віком від 27 років, згодом мобілізаційний вік знизили до 25 років. Однак зараз в українській армії служить величезна кількість людей, які підписали контракт і на той момент не те, що недосягли мобілізаційного віку, а взагалі лиш стали повнолітніми.

Тому анонс нових контрактів викликав цілком справедливе питання – чи отримають гарантії, передбачені контрактом 18 – 24, ті, хто в такому віці долучився до війська раніше. І мова йде не лише про тих військовослужбовців, яким ще немає 25, а й тим, хто старший, але на момент підписання контракту не досягнув мобілізаційного віку.

В ефірі 24 Каналу речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що виплата 1 мільйона гривень також буде передбачена для військових, які приєдналися до Сил оборони до 25-річного віку. Ця виплата буде одноразовою, оскільки контракт підписано, а БЗВП пройдено. Однак для цього теж будуть умови.

Умовою отримання винагороди для цієї категорії військовослужбовців є безпосередньо їхня участь у військових діях впродовж 6 місяців, а також відсутність фактів притягнення до кримінальної, адміністративної або дисциплінарної відповідальності. Нагорода також буде виплачуватися і у разі невиконання умови щодо шестимісячної участі у бойових діях у випадку поранення або перебування у полоні,
– заявив Лазуткін.

Пояснення Дмитра Лазуткіна щодо "Контракту 18 – 24": дивіться відео

Однак поки що залишається незрозумілим, як працюватиме механізм. Дмитро Лазуткін зазначив, що цей момент буде прокомуніковано згодом. Також немає уточнень щодо того, чи одноразова виплата стосується лише тих, хто приєднався до Сил оборони після початку повномасштабного вторгнення, чи й про тих, хто був учасником АТО та ООС. І хоч кількість захисників, які вступили в армію до досягнення 25-річного віку і брали участь в боях на фронті, невідома, та можна точно сказати, що таких військових – тисячі.

Також складність питання полягає у тому, що поки що в межах нового проєкту контрактів Міноборони та Генштаб працюють лише з 6 бригадами. А якщо говорити про виплати чинним військовослужбовцям, то мова йде про чи не всі наявні підрозділи у всіх родах військ.

Ще одним фактором ускладнення є те, що під час повномасштабної війни мобілізаційний вік знижували. До квітня 2024 року під мобілізацію підпадали громадяни, які досягли 27-річного віку. Тобто до того часу люди віком 25 та 26 років долучалися до війська за таким же принципом, як зараз 18 – 24. Тому виникає питання – чи 25-річні та 26-річні громадяни, які добровільно долучалися до війська до зниження мобілізаційного віку, мають право на ці виплати?

Вочевидь, відсутність оголошень щодо конкретних механізмів виплат для чинних військових пов'язана з вище перерахованими нами ускладненнями. І цілком ймовірно, що остаточного варіанту в уряді наразі немає, і там ще триває робота та обговорення по цих питаннях. Тому й механізми будуть представлені згодом.

Хоче, не хоче, вагається: на кого спрямовані нові контракти

Контракт 18 – 24 на тлі кадрових проблем в українському війську та новин про те, що партнери України наполягають на зниженні мобілізаційного віку, виглядає як альтернатива. Замість ухвалення непопулярного рішення щодо мобілізації, держава вирішила заохочувати ту групу людей, яка може підсилити армію. Адже не секрет, що війську потрібно більше молодих, сильних, витривалих і вмотиваних людей.

Якщо брати будь-яку вікову групу, у тому числі з 18 – 24, то її можна поділити на 4 категорії:

  • ті, хто хоче служити;
  • ті, хто вагається;
  • ті, хто не хоче служити;
  • ті, хто не може служити.

Перша категорія – добровольці. Люди, які разом з ветеранами АТО та ООС сформували кістяк нової української армії після початку повномасштабного вторгнення. Добровольці все ще є і якщо вони долучаються до війська зараз – ймовірно, були фактори, котрі не дозволяли зробити їм це раніше.

Однак очевидно, що нові контракти спрямовані саме на другу категорію людей і заохочувати контракти мають саме їх.

Справедливість & Нові люди в армії: що про контракти думають військові

Нові контракти викликали неоднозначну реакцію серед чинних військових. Особливо серед добровольців, які пішли в армію, коли це було геть непопулярно або одразу, коли почалася велика війна. І на той час їм не те, що не було 25 років, багато кому лиш виповнилося 18, 20, 22.

Але хвиля обурення серед чинних військових має кілька причин. Найперша – ті, хто не підпадав під мобілізацію і підписав контракт раніше (а мінімально він підписується на 3 роки), зараз все одно не має конкретно визначеного терміну служби, оскільки під час воєнного стану контракти продовжують автоматично. Крім того, значна частина контрактів підписана до оголошення демобілізації. На цьому тлі з'являються річні контракти з можливістю звільнитися через рік служби й отримати 1 рік броні від мобілізації.

Та це стосується не лише тих, кому зараз немає 25, але й усіх військовослужбовців, особливо тих, хто зустрів повномасштабне вторгнення на фронті або долучився після 24 лютого 2022 року в перші дні вторгнення.

Аліна Михайлова, військова і керівниця медичної служби "Ульф" першого окремого штурмового батальйону Вовки Да Вінчі ім. Дмитра Коцюбайла, гостро розкритикувала ідею нових контрактів у своєму дописі в фейсбуці. У коментарі 24 Каналу бойова медикиня додала, що ці контракти є несправедливими щодо тих, хто уже служить у війську. За словами Аліни, і вона, і її побратими не мають жодних ілюзій щодо демобілізації. Але нові контракти створюють прецеденти – хтось іде служити на чіткий термін, а хтось уже й не вірить у демобілізацію.

У мене немає ніяких фінансових питань. Я все ще хочу, щоб мені сказали, коли мене відпустять, коли я зможу піти з армії. Зараз виходить так, що всі бійці, які прийшли до цього ("контрактів 18 – 24" – 24 Канал) – вони просто такий собі використаний матеріал. Потрібна свіжа кров і її заманюють таким чином, абсолютно нечесним. З моральної точки зору це абсолютно негарно,
– наголошує Михайлова.

Також військовослужбовиця зазначає, що сама долучилася до війська у 21 рік, а її наречений Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло – ще не маючи 18 років. І вони обоє були добровольцями близько 8 років, без жодних виплат і державних гарантій.

Ми йшли за ідею, тому що цього потребувала наша держава. А якщо зараз молодь потрібно ось таким чином змушувати йти і захищати свою країну, – то у нас є великі проблеми з молоддю і взагалі патріотичним вихованням,
– каже Михайлова.


Аліна Михайлова / Фото з фейсбук-сторінки військової

Аліна Михайлова наголошує, що мобілізація в Україні провалена, зокрема, через відсутність реформи ТЦК та корупцію у ВЛК. Тому, за її словами, потрібен комплексний підхід для того, аби покращити кадрову ситуацію в армії.

Потрібен комплексний підхід до реформ ВЛК, МСЕК, ТЦК і всіх рекрутингових центрів. Сьогодні є підрозділи, в які люди йдуть добровольцями. Це ми, "Вовки Да Вінчі", "Азов", 3-тя штурмова, 47-ма "Магура", підрозділи СБУ. У них є свої рекрутцентри. І якби на базі цих підрозділів створили потужні рекрутингові центри, базову військову підготовку, яка гарантуватиме людині, що її чогось навчать – це би могло, на мою думку, хоч якось виправити ситуацію,
– наголошує бойова медикиня.

Водночас Михайлова додає, що навіть якщо буде замороження війни, про яке багато говорять в інформаційному просторі, ніхто не піде з армії і її все одно ніхто не розпустить, адже єдиною гарантією безпеки для України залишаються Збройні Сили. Тому в таких умовах чинні військові відчувають себе заручниками ситуації, що також демотивує. Крім того, військовослужбовиця каже, що, на її думку, люди, котрі ухвалюють рішення щодо армії, не розуміють реального стану справ.

Люди, які приймають рішення щодо військових, не розуміють ситуації, яка є у війську. Вони, можливо, не розуміють настроїв або не до кінця сприймають реальність. І вони приймають популярні рішення, виходять із того, як вони це бачать,
– наголошує Михайлова.

Водночас військовослужбовець підрозділу CODE 9.2 92-ї бригади та колишній керівник департаменту з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік (до речі, також долучився до армії добровільно у 2023 році), підтримує ідею впровадження нових контрактів. За його словами, це хороший спосіб залучити до армії "молоду кров", якої так бракує. Також за словами військовослужбовця, це хороша можливість і для молоді – проявити себе, здобути досвід та заробити гроші.

Мета контрактів 18 – 24 дуже проста: мотивувати молоде населення приєднатися до Збройних Сил і, як на мене, вони повністю відповідають цій задачі,
– каже Банік.

За словами військовослужбовця, у нас в країні є чимало молодих людей, у котрих немає стабільної роботи і контракти є можливістю отримати стабільний дохід та покращити своє життя.

І такі контракти, в принципі, навіть служба в армії із бойовою зарплатою 100 тисяч і так далі, це їхня можливість заробити собі на житло, відгуляти весілля таке, як їм захочеться, забезпечити свою сім'ю, народити дітей,
– підкреслює Банік.

Мстислав Банік / Фото 24 Каналу

Водночас щодо того, що чимало чинних військових говорять про несправедливість щодо них, Банік наголошує, що перед українцями стоїть головне завдання – перемогти у цій війні.

Щодо розмов про несправедливість, я думаю, що не треба забувати, що найголовніша річ, яка стоїть зараз перед нашими нами – це війна за незалежність. І зараз питання не в тому, хто який контракт підписав, а в тому, хто може долучитися до війська для того, щоб, зокрема, знищувати ворога. Тим паче, що ці контракти розраховані виключно на штурмовиків і цьому слід віддавати належне,
– наголошує Банік.

Також Банік зауважив, що вже чимало людей віком від 18 до 24 років звертаються до рекрутингового центру 92-ї бригади, аби з'ясувати для себе умови служби, бо розглядають варіант служити саме там.

Найголовніше – чи спрацюють нові контракти

Мета нових контрактів проста – залучити нових і молодих людей у військо на тлі того, що потреба у людях в армії є постійною. І з огляду на те, що контракти націлені на українців, які зараз під мобілізацію не підпадають, це ще додатковий ресурс (крім мобілізаційного), який є у держави.

Проте залишається питання справедливості – питання, що частина чинних військовослужбовців невдоволена відсутністю термінів служби та тим, що проблема демобілізації не вирішена досі.

Також постає питання, чи вистачить фінансів для виплат і новобранцям, і чинним військовим, які підписали контракт до досягнення мобілізаційного віку.

Звісно, прогнози робити рано, оскільки потрібно ще чимало напрацювань з боку уряду, зокрема Міністерства оборони. І важливо вести діалог з чинними військовими, адже вони не мають почуватися так, ніби на них "забили".

Та точно можна сказати, що в армію прийдуть нові люди. Дехто навіть вже в процесі і звертається до вищезгаданих шести бригах з бажанням служити.

Тому історія "контрактів 18 – 24" тільки починається.

Теги за темою
Статті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Україна ввела санкції проти 60 криптовалютних компаній, які допомогали рф відмивати кошти
ITC
2025-07-07T17:10:54Z
Глобальні біржові криптовалютні продукти зафіксували приплив рекордних $1,04 млрд за тиждень
ITC
2025-07-07T17:10:35Z
Виробляє "Шахеди": у мережі показали розрастання економічної зони "Алабуга" в Росії
24tv
2025-07-07T17:06:45Z
"Потрібен дощ!" У Гідрометцентрі зробили тривожний прогноз щодо врожаю
Telegraf
2025-07-07T17:00:59Z
Акції Tesla обвалилися після заяви Маска про створення власної політсили
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T17:00:35Z
РФ у Покровську і ріст біткоїна: гравець заробив $255 тисяч ставками на те, чого не відбудеться
Фокус
2025-07-07T17:00:31Z
СБУ оголосила в розшук виробника чаю Lovare у справі про пособництво Росії
Комсомольская правда
2025-07-07T16:34:00Z
Понад 4,4 млрд грн принесли організатором онлайн-аукціони на Прозорро — результати півріччя
AIN
2025-07-07T16:30:34Z
«Застрягла». Російська екстенісистка поскаржилася на проблеми з авіасполученням
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T16:30:15Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Чи можна накопичити вітаміни за літо
24tv
2025-07-07T17:12:18Z
Україна проведе фармацевтичний воркшоп на конференції з відновлення в Римі
УкраинФорм
2025-07-07T16:48:22Z
Один з найкращих делікатесів сезону: як приготувати смачні лисички в сметані
24tv
2025-07-07T16:45:33Z
Як перевірити ягоди й фрукти на нітрати - тривожні ознаки, про які варто знати
GlavRed
2025-07-07T16:27:27Z
Безпечної дози не існує: продукти з магазину, які варто обмежити задля здоров’я
24tv
2025-07-07T16:21:50Z
Як безпечно пережити +30° і вище: у МОЗ дали поради
УкраинФорм
2025-07-07T16:03:41Z
Коли та як приймати вітамні D: кому потрібно споживати його влітку
TSN
2025-07-07T16:03:17Z
15 років ув’язнення отримав агент ФСБ, який шпигував за українською ППО біля Чорного моря
Украина Криминальная
2025-07-07T17:12:33Z
Нарада з того світу: у справі суїциду російського ексміністра знайшлися перші нестиковки
Фокус
2025-07-07T17:12:27Z
У МЗС відповіли на вимоги Лаврова та порадили почати "денацифікацію" з Москви
ZN UA
2025-07-07T17:09:30Z
В Узбекистані двох чоловіків засудили за участь у війні проти України
УкраинФорм
2025-07-07T17:09:20Z
Удари по ТЦК: чи можуть атаки Росії зупинити мобілізацію в Україні
TSN
2025-07-07T17:06:14Z
Глава МЗС Литви назвав пріоритет зовнішньої політики країни
Европейская правда
2025-07-07T17:04:23Z
У Польщі затвердили дату присяги обраного президента перед парламентом
Европейская правда
2025-07-07T17:03:43Z
Влада Великої Британії засудила двох криптошахраїв до сумарного терміну в 12 років
InternetUA
2025-07-07T16:58:31Z
У Франції депутат скоїв суїцид
Европейская правда
2025-07-07T16:58:19Z
Армія РФ атакувала критичну інфраструктуру на Сумщині, частина споживачів - без світла
УкраинФорм
2025-07-07T17:12:04Z
Графік відключення води у Харкові: кому доведеться терпіти чергові незручності
Политека
2025-07-07T17:00:53Z
Повернувся, щоб попрощатись: після звільнення з полону помер Валерій Зеленський
GlavRed
2025-07-07T17:00:09Z
Росія атакує ТЦК у різних областях України: все, що відомо про удари ворога по військових
24tv
2025-07-07T17:00:04Z
На Донеччині через російські обстріли упродовж дня одна людина загинула і ще семеро поранені
УкраинФорм
2025-07-07T16:57:58Z
ССО провели наліт на позицію ворога поблизу кордону з Росією
24tv
2025-07-07T16:57:02Z
Окупанти стверджують, що до Криму з 2014 року переїхали 11 тисяч білорусів
УкраинФорм
2025-07-07T16:51:43Z
Частина Сумського району залишилась без світла через удар Росії
Лига
2025-07-07T16:48:19Z
Був похований під радянським бетоном: на Подолі археологи знайшли стародавній глечик
Telegraf
2025-07-07T16:45:08Z
IRIS-T проти атак РФ: на що Україні вистачить 2 тисячі ракет й чи покращиться ситуація з "Шахедами"
Фокус
2025-07-07T17:12:59Z
Виплати для ВПО в Харківській області: частині переселенців скасують допомогу вже цього місяця, в чому причина
Политека
2025-07-07T17:06:53Z
В Україні затвердили нові правила перевезення тварин в автобусах
УкраинФорм
2025-07-07T17:00:08Z
Чи треба готувати квартиру до переходу на 230 В: що буде з технікою
24tv
2025-07-07T16:51:52Z
Коли в Україні зʼявиться чотириденний робочий тиждень? Служба зайнятості зробила заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T16:51:30Z
100 привітань з новою посадою
Мій Харків
2025-07-07T16:46:53Z
Далай-лама зробив неочікуване передбачення
FaceNews
2025-07-07T16:42:32Z
F-35 прикриватимуть шляхи постачання військової допомоги НАТО Україні
УкраинФорм
2025-07-07T16:33:39Z
Одноразова допомога 5 тисяч гривень для першокласників, що потрібно знати
360ua.news
2025-07-07T16:30:39Z
Як олія допомагає боротися з неприємним запахом ‒ корисні поради
Gazeta UA
2025-07-07T16:48:42Z
Лише люди з високим IQ впораються: яке число зображене на малюнку
GlavRed
2025-07-07T16:27:35Z
Містер Олімпія порадив найкраще тренування для всього тіла для чоловіків
24tv
2025-07-07T15:57:45Z
Новий курорт КНДР виявився пшиком: що ховає за собою фейкова розкіш
24tv
2025-07-07T15:27:32Z
Більше ніколи не купите коричневе всередині авокадо: зверніть на це увагу в магазині
24tv
2025-07-07T15:06:09Z
Більше ніякої ікри та оладок: перетворіть кабачки на неперевершену закуску
Telegraf
2025-07-07T14:51:22Z
Чорний часник у домашніх умовах: як приготувати делікатес, що підкорює шеф-кухарів
Gazeta UA
2025-07-07T14:39:37Z
Пишні як пух: як приготувати справжні оладки, що не падають
24tv
2025-07-07T14:33:18Z
Аномальну активність змій можна зупинити: посадіть на ділянці 5 рослин
24tv
2025-07-07T14:33:09Z
На Запоріжжі внаслідок обстрілу зайнялося поле пшениці
УкраинФорм
2025-07-07T17:09:05Z
У Рівному судитимуть матір, яка залишила немовля на балконі на дві доби, а потім винесла на смітник
УкраинФорм
2025-07-07T16:57:08Z
На Житомирщині 19-річний хлопець зарізав 41-річну родичку-коханку
TSN
2025-07-07T16:48:49Z
Судитимуть 26-річного чоловіка за фейкові «замінування» шкіл
InternetUA
2025-07-07T16:34:49Z
У Рязані підірвали гранату в лаунж-барі: є постраждалі та загиблий
24tv
2025-07-07T16:33:26Z
Кількість загиблих унаслідок повені в Техасі зросла до 89
УкраинФорм
2025-07-07T16:12:03Z
Росіяни впродовж дня атакували два райони Дніпропетровщини, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-07-07T16:09:55Z
Не став стріляти в машині: ЗМІ розповіли, де наклав на себе руки Старовойт
24tv
2025-07-07T16:06:11Z
На Харківщині ворожий дрон атакував волонтерів
Мій Харків
2025-07-07T16:00:09Z
"Лабубу – це демон, який несе нещастя в дім": культурологи розповіли жахи про походження іграшки
FaceNews
2025-07-07T17:09:39Z
Ревнує чи довіряє: соліст хору "Гомін" зізнався, як реагує дружина на його шалений успіх
24tv
2025-07-07T16:36:51Z
Під час відзначення 60-річчя Scorpions на сцені з'явився український прапор
Фокус
2025-07-07T16:36:28Z
Ольга Мартиновська вперше показала свого обранця – відомого ресторатора: що відомо про нього
TSN
2025-07-07T16:33:43Z
Камалія засвітилася в компанії нового чоловіка: чому шанувальники "протестують"
GlavRed
2025-07-07T16:27:06Z
Схема з артистами: Мінкульт допоміг тисячам чоловіків виїхати з України — частина не повернулась
Фокус
2025-07-07T15:57:43Z
"Народ, який хоче їсти": автор романів про комісара Мегрэ сфотографував Одесу в рік Голодомору
Telegraf
2025-07-07T15:54:19Z
Новий детективний мінісеріал на Netflix, який можна подивитись всього за вечір: що це за стрічка
24tv
2025-07-07T15:51:12Z
Потап назвав країну, де насправді застав початок повномасштабного вторгнення: "Роздавали хліб"
TSN
2025-07-07T15:48:01Z
Нова несправність у мультимедійній системі посилила хвилю відкликань автомобілів Ford
Топ Жир
2025-07-07T16:33:02Z
Новий Chevrolet, похований на 50 років, виглядає неймовірно добре для свого віку
Топ Жир
2025-07-07T16:03:56Z
Від Lamborghini до Rolls-Royce: де в Україні найбільше їздять дорогі автівки
TSN
2025-07-07T15:21:14Z
Новий електричний позашляховик Porsche встановлює рекорди ще до появи у салонах
Топ Жир
2025-07-07T15:18:37Z
FIAT та Vilebrequin створили модний Topolino
AutoCentre
2025-07-07T15:12:10Z
Найвитриваліший Jeep Compass має хитромудрий салон, який непомітно приховує бруд
Топ Жир
2025-07-07T14:48:08Z
BMW представив оновлений футуристичний електроскутер CE 04
AutoCentre
2025-07-07T14:10:21Z
Maserati готує нову сторінку в історії суперкарів із загадковою прем’єрою
Топ Жир
2025-07-07T14:03:26Z
Новий гібридний універсал BYD Seal 06 DM-i — запас ходу від Києва до Амстердама за ціною від $15 300
ITC
2025-07-07T13:55:11Z
У смартфонів Pixel після оновлення до Android 16 виникли проблеми з екраном блокування
InternetUA
2025-07-07T17:07:49Z
Земля прискорює обертання: найкоротші дні 2025 року будуть вже цього літа
24tv
2025-07-07T17:06:31Z
Ніби з іншої планети: українські полярники показали, як замерзає океан в Антарктиці
24tv
2025-07-07T17:06:20Z
Штучний інтелект у роботі компаній, коли економія часу обертається збитками
360ua.news
2025-07-07T17:03:06Z
Sony тимчасово зупинила продажі флагманського смартфона Xperia
1News
2025-07-07T17:03:04Z
Будинок з лави: ісландські архітектори пропонують новий метод будівництва
24tv
2025-07-07T17:00:12Z
Новий iPhone 17 Pro можна буде купити за 6 000 гривень, але є нюанс
Фокус
2025-07-07T16:57:05Z
Моделі iPhone 17 матимуть перероблений динамічний острів
Portaltele
2025-07-07T16:55:07Z
На що звертати увагу при покупці відновленої турбіни: інструкція з прикладу 04L253020Q
AutoCentre
2025-07-07T16:48:36Z
Є місце для сенсацій: ШІ зробив прогноз на можливу трилогію Усик – Ф'юрі
24tv
2025-07-07T17:06:09Z
Романчук залишив Кривбас та перейшов в Університатю
Football.ua
2025-07-07T17:00:27Z
Барселона продовжила контракт з Щесни на два роки
Football.ua
2025-07-07T16:55:05Z
Жеваго: Це абсолютно неприйнятний результат для Ворскли. Наша мета — повернення в УПЛ
Football.ua
2025-07-07T16:42:27Z
УФК «Кривбас» став переможцем дитячого турніру «Кубок регіонів»-2025
УкраинФорм
2025-07-07T16:27:02Z
Трабзонспор відхилив пропозицію Лаціо щодо Батагова
Football.ua
2025-07-07T16:24:12Z
Ковач: Клубний чемпіонат світу потребує змін
Football.ua
2025-07-07T16:18:39Z
Президент Динамо показав бразильську техніку: на вогняне відео відреагував Мілевський
24tv
2025-07-07T16:06:22Z
Янаков та Сидун стали гравцями Епіцентру
Football.ua
2025-07-07T16:01:12Z