MY.UAНовини
Мотивація vs Справедливість: усе про контракт 18 – 24, чому обурені військові, чи допоможе армії
Мотивація vs Справедливість: усе про контракт 18 – 24, чому обурені військові, чи допоможе армії

Мотивація vs Справедливість: усе про контракт 18 – 24, чому обурені військові, чи допоможе армії

На третій рік повномасштабної війни, воєнного стану та загальної мобілізації проблема нових кадрів в армії постає дуже гостро. Охочих долучитися до війська зараз набагато менше, аніж було, наприклад, у 2022 році. І попри це, Україна вимушена вести війну проти Росії, яка переважає нас у кількості живої сили та техніки.

На тлі цього західні партнери, зокрема США, наполягали на тому, аби Україна знизила мобілізаційний вік, верхня межа якого зараз 25 років. На такий крок українська сторона іти відмовилася. Однак ідея залучити більше молоді, котра не підпадає зараз під мобілізацію, залишилася і навіть розвинулася.

Міністерство оборони анонсувало нові контракти на 1 рік для громадян віком від 18 до 24 років. Підписавши цей контракт, новобранці отримають додаткові виплати та соціальний пакет, а опісля завершення контракту можуть обирати – підписувати новий чи завершувати службу з відстрочкою від мобілізації на рік.

Та не все так гладко. Ідея цього контракту викликала різкі обговорення серед військових. І хоч дехто підтримує новий спосіб залучення молоді до війська, більшість все ж говорять про справедливість щодо тих військових, які в молодому віці пішли захищати Україну, не маючи жодних "плюшок" – ні після повномасштабного вторгнення, ні особливо за час АТО, ООС.

Тож як працюватиме нашумілий "контакт 18 – 24" на практиці, що про нього кажуть у Міноборони, що про контракти думають чинні військові та чи спрацює ідея з ним для армії – розповідає 24 Канал.

Мільйон і рік служби: що обіцяють молодим контрактникам

"Контракт 18 – 24" анонсували на початку 2025 року, а 11 лютого Міністерство оборони представило, як він виглядатиме. Це річний контракт для чоловіків та жінок віком від 18 до 24 років, який передбачає фінансові виплати та соціальний пакет.

Найперше – новобранці, які підпишуть контракт, отримають фінансові бонуси у вигляді 1 мільйона гривень.

  • 200 000 гривень одразу після підписання контракту;
  • 300 000 – після завершення БЗВП та фахової підготовки;
  • 500 000 – після завершення контракту.

Ці виплати відбуватимуться паралельно із наданням грошового забезпечення до 120 тисяч гривень, які передбачене для військовослужбовців, та доплат за бойові завдання. Сумарно за рік контракту можна заробити до 2 мільйонів гривень.

Крім грошей, контракт також надає такі переваги:

  • безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту;
  • комунальні пільги;
  • право на виїзд за кордон після завершення контракту і відстрочка на 1 рік від мобілізації;
  • можливість самостійно обрати місце для проходження ВЛК;
  • вибір частини та спеціальності.

За підписання контракту та проходження служби відповідно до його умов держава також обіцяє новобранцям:

  • іпотеку під 0,0% річних в межах програми єОселя;
  • компенсацію оренди житла на час служби;
  • медичне забезпечення, стоматологія і зубопротезування;
  • можливість здобути вищу освіту на бюджетній формі навчання.

"Контракт 18 – 24" / Інфографіки Міноборони

Однак, звісно, до охочих підписати контакт є і складні вимоги.

Лише бойові посади: які умови контракту 18 – 24

Поки проєкт з залученням молоді у військо на контрактній основі є новим, то і діє він поки що не на усі підрозділи Сил оборони. Генеральний штаб визначив 6 бригад, до яких можуть долучитися новобранці:

  • 72-та окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців;
  • 95-та окрема десантно-штурмова бригада;
  • 38-ма окрема бригада морської піхоти ВМС ЗСУ;
  • 28-ма окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу;
  • 10-та окрема гірсько-штурмова бригада "Едельвейс";
  • 92-га окрема штурмова бригада імені Івана Сірка.

Важливо. Ми звернулися по коментарі до усіх зазначених вище бригад, але там поки що не коментують нові контракти. Проте відомо, що вже є чимало охочих віком до 24 років, які висловили бажання долучитися до цих підрозділів і підписати відповідні контракти.

Чоловіки та жінки, які хочуть підписати однорічний контракт, можуть обрати з переліку представлених бригад конкретну посаду, але їх перелік також обмежений. В ефірі національного телемарафону речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін уточнив конкретний перелік.

Це посади бойові, посади, які передбачають ризик. Це посади стрільця, старшого стрільця, стрілець-снайпер, стрілець-санітар, помічник гранатометника, гранатометник, старший гранатометник, розвідник, старший розвідник,
– зазначив Дмитро Лазуткін.

Тобто мова йде виключно про бойові посади у бойових бригадах.

Крім того, у Міноборони зазначають, що можуть відмовити охочим підписати контракт – якщо вони не підходять за станом здоров'я, мають залежності від шкідливих речовин тощо. Тобто потенційним новобранцям потрібно готуватися до ретельних перевірок на військово-лікарській комісії.

Після підписання контракту на новобранців чекають 45 днів базової військової підготовки, 14 днів фахової підготовки та 14 днів адаптації у бригаді.

Рівні умови чи ігнорування: а як щодо тих, хто вже служить

Раніше мобілізація стосувалася військовозобов'язаних громадян, віком від 27 років, згодом мобілізаційний вік знизили до 25 років. Однак зараз в українській армії служить величезна кількість людей, які підписали контракт і на той момент не те, що недосягли мобілізаційного віку, а взагалі лиш стали повнолітніми.

Тому анонс нових контрактів викликав цілком справедливе питання – чи отримають гарантії, передбачені контрактом 18 – 24, ті, хто в такому віці долучився до війська раніше. І мова йде не лише про тих військовослужбовців, яким ще немає 25, а й тим, хто старший, але на момент підписання контракту не досягнув мобілізаційного віку.

В ефірі 24 Каналу речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що виплата 1 мільйона гривень також буде передбачена для військових, які приєдналися до Сил оборони до 25-річного віку. Ця виплата буде одноразовою, оскільки контракт підписано, а БЗВП пройдено. Однак для цього теж будуть умови.

Умовою отримання винагороди для цієї категорії військовослужбовців є безпосередньо їхня участь у військових діях впродовж 6 місяців, а також відсутність фактів притягнення до кримінальної, адміністративної або дисциплінарної відповідальності. Нагорода також буде виплачуватися і у разі невиконання умови щодо шестимісячної участі у бойових діях у випадку поранення або перебування у полоні,
– заявив Лазуткін.

Пояснення Дмитра Лазуткіна щодо "Контракту 18 – 24": дивіться відео

Однак поки що залишається незрозумілим, як працюватиме механізм. Дмитро Лазуткін зазначив, що цей момент буде прокомуніковано згодом. Також немає уточнень щодо того, чи одноразова виплата стосується лише тих, хто приєднався до Сил оборони після початку повномасштабного вторгнення, чи й про тих, хто був учасником АТО та ООС. І хоч кількість захисників, які вступили в армію до досягнення 25-річного віку і брали участь в боях на фронті, невідома, та можна точно сказати, що таких військових – тисячі.

Також складність питання полягає у тому, що поки що в межах нового проєкту контрактів Міноборони та Генштаб працюють лише з 6 бригадами. А якщо говорити про виплати чинним військовослужбовцям, то мова йде про чи не всі наявні підрозділи у всіх родах військ.

Ще одним фактором ускладнення є те, що під час повномасштабної війни мобілізаційний вік знижували. До квітня 2024 року під мобілізацію підпадали громадяни, які досягли 27-річного віку. Тобто до того часу люди віком 25 та 26 років долучалися до війська за таким же принципом, як зараз 18 – 24. Тому виникає питання – чи 25-річні та 26-річні громадяни, які добровільно долучалися до війська до зниження мобілізаційного віку, мають право на ці виплати?

Вочевидь, відсутність оголошень щодо конкретних механізмів виплат для чинних військових пов'язана з вище перерахованими нами ускладненнями. І цілком ймовірно, що остаточного варіанту в уряді наразі немає, і там ще триває робота та обговорення по цих питаннях. Тому й механізми будуть представлені згодом.

Хоче, не хоче, вагається: на кого спрямовані нові контракти

Контракт 18 – 24 на тлі кадрових проблем в українському війську та новин про те, що партнери України наполягають на зниженні мобілізаційного віку, виглядає як альтернатива. Замість ухвалення непопулярного рішення щодо мобілізації, держава вирішила заохочувати ту групу людей, яка може підсилити армію. Адже не секрет, що війську потрібно більше молодих, сильних, витривалих і вмотиваних людей.

Якщо брати будь-яку вікову групу, у тому числі з 18 – 24, то її можна поділити на 4 категорії:

  • ті, хто хоче служити;
  • ті, хто вагається;
  • ті, хто не хоче служити;
  • ті, хто не може служити.

Перша категорія – добровольці. Люди, які разом з ветеранами АТО та ООС сформували кістяк нової української армії після початку повномасштабного вторгнення. Добровольці все ще є і якщо вони долучаються до війська зараз – ймовірно, були фактори, котрі не дозволяли зробити їм це раніше.

Однак очевидно, що нові контракти спрямовані саме на другу категорію людей і заохочувати контракти мають саме їх.

Справедливість & Нові люди в армії: що про контракти думають військові

Нові контракти викликали неоднозначну реакцію серед чинних військових. Особливо серед добровольців, які пішли в армію, коли це було геть непопулярно або одразу, коли почалася велика війна. І на той час їм не те, що не було 25 років, багато кому лиш виповнилося 18, 20, 22.

Але хвиля обурення серед чинних військових має кілька причин. Найперша – ті, хто не підпадав під мобілізацію і підписав контракт раніше (а мінімально він підписується на 3 роки), зараз все одно не має конкретно визначеного терміну служби, оскільки під час воєнного стану контракти продовжують автоматично. Крім того, значна частина контрактів підписана до оголошення демобілізації. На цьому тлі з'являються річні контракти з можливістю звільнитися через рік служби й отримати 1 рік броні від мобілізації.

Та це стосується не лише тих, кому зараз немає 25, але й усіх військовослужбовців, особливо тих, хто зустрів повномасштабне вторгнення на фронті або долучився після 24 лютого 2022 року в перші дні вторгнення.

Аліна Михайлова, військова і керівниця медичної служби "Ульф" першого окремого штурмового батальйону Вовки Да Вінчі ім. Дмитра Коцюбайла, гостро розкритикувала ідею нових контрактів у своєму дописі в фейсбуці. У коментарі 24 Каналу бойова медикиня додала, що ці контракти є несправедливими щодо тих, хто уже служить у війську. За словами Аліни, і вона, і її побратими не мають жодних ілюзій щодо демобілізації. Але нові контракти створюють прецеденти – хтось іде служити на чіткий термін, а хтось уже й не вірить у демобілізацію.

У мене немає ніяких фінансових питань. Я все ще хочу, щоб мені сказали, коли мене відпустять, коли я зможу піти з армії. Зараз виходить так, що всі бійці, які прийшли до цього ("контрактів 18 – 24" – 24 Канал) – вони просто такий собі використаний матеріал. Потрібна свіжа кров і її заманюють таким чином, абсолютно нечесним. З моральної точки зору це абсолютно негарно,
– наголошує Михайлова.

Також військовослужбовиця зазначає, що сама долучилася до війська у 21 рік, а її наречений Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло – ще не маючи 18 років. І вони обоє були добровольцями близько 8 років, без жодних виплат і державних гарантій.

Ми йшли за ідею, тому що цього потребувала наша держава. А якщо зараз молодь потрібно ось таким чином змушувати йти і захищати свою країну, – то у нас є великі проблеми з молоддю і взагалі патріотичним вихованням,
– каже Михайлова.


Аліна Михайлова / Фото з фейсбук-сторінки військової

Аліна Михайлова наголошує, що мобілізація в Україні провалена, зокрема, через відсутність реформи ТЦК та корупцію у ВЛК. Тому, за її словами, потрібен комплексний підхід для того, аби покращити кадрову ситуацію в армії.

Потрібен комплексний підхід до реформ ВЛК, МСЕК, ТЦК і всіх рекрутингових центрів. Сьогодні є підрозділи, в які люди йдуть добровольцями. Це ми, "Вовки Да Вінчі", "Азов", 3-тя штурмова, 47-ма "Магура", підрозділи СБУ. У них є свої рекрутцентри. І якби на базі цих підрозділів створили потужні рекрутингові центри, базову військову підготовку, яка гарантуватиме людині, що її чогось навчать – це би могло, на мою думку, хоч якось виправити ситуацію,
– наголошує бойова медикиня.

Водночас Михайлова додає, що навіть якщо буде замороження війни, про яке багато говорять в інформаційному просторі, ніхто не піде з армії і її все одно ніхто не розпустить, адже єдиною гарантією безпеки для України залишаються Збройні Сили. Тому в таких умовах чинні військові відчувають себе заручниками ситуації, що також демотивує. Крім того, військовослужбовиця каже, що, на її думку, люди, котрі ухвалюють рішення щодо армії, не розуміють реального стану справ.

Люди, які приймають рішення щодо військових, не розуміють ситуації, яка є у війську. Вони, можливо, не розуміють настроїв або не до кінця сприймають реальність. І вони приймають популярні рішення, виходять із того, як вони це бачать,
– наголошує Михайлова.

Водночас військовослужбовець підрозділу CODE 9.2 92-ї бригади та колишній керівник департаменту з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік (до речі, також долучився до армії добровільно у 2023 році), підтримує ідею впровадження нових контрактів. За його словами, це хороший спосіб залучити до армії "молоду кров", якої так бракує. Також за словами військовослужбовця, це хороша можливість і для молоді – проявити себе, здобути досвід та заробити гроші.

Мета контрактів 18 – 24 дуже проста: мотивувати молоде населення приєднатися до Збройних Сил і, як на мене, вони повністю відповідають цій задачі,
– каже Банік.

За словами військовослужбовця, у нас в країні є чимало молодих людей, у котрих немає стабільної роботи і контракти є можливістю отримати стабільний дохід та покращити своє життя.

І такі контракти, в принципі, навіть служба в армії із бойовою зарплатою 100 тисяч і так далі, це їхня можливість заробити собі на житло, відгуляти весілля таке, як їм захочеться, забезпечити свою сім'ю, народити дітей,
– підкреслює Банік.

Мстислав Банік / Фото 24 Каналу

Водночас щодо того, що чимало чинних військових говорять про несправедливість щодо них, Банік наголошує, що перед українцями стоїть головне завдання – перемогти у цій війні.

Щодо розмов про несправедливість, я думаю, що не треба забувати, що найголовніша річ, яка стоїть зараз перед нашими нами – це війна за незалежність. І зараз питання не в тому, хто який контракт підписав, а в тому, хто може долучитися до війська для того, щоб, зокрема, знищувати ворога. Тим паче, що ці контракти розраховані виключно на штурмовиків і цьому слід віддавати належне,
– наголошує Банік.

Також Банік зауважив, що вже чимало людей віком від 18 до 24 років звертаються до рекрутингового центру 92-ї бригади, аби з'ясувати для себе умови служби, бо розглядають варіант служити саме там.

Найголовніше – чи спрацюють нові контракти

Мета нових контрактів проста – залучити нових і молодих людей у військо на тлі того, що потреба у людях в армії є постійною. І з огляду на те, що контракти націлені на українців, які зараз під мобілізацію не підпадають, це ще додатковий ресурс (крім мобілізаційного), який є у держави.

Проте залишається питання справедливості – питання, що частина чинних військовослужбовців невдоволена відсутністю термінів служби та тим, що проблема демобілізації не вирішена досі.

Також постає питання, чи вистачить фінансів для виплат і новобранцям, і чинним військовим, які підписали контракт до досягнення мобілізаційного віку.

Звісно, прогнози робити рано, оскільки потрібно ще чимало напрацювань з боку уряду, зокрема Міністерства оборони. І важливо вести діалог з чинними військовими, адже вони не мають почуватися так, ніби на них "забили".

Та точно можна сказати, що в армію прийдуть нові люди. Дехто навіть вже в процесі і звертається до вищезгаданих шести бригах з бажанням служити.

Тому історія "контрактів 18 – 24" тільки починається.

Теги за темою
Статьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Amazon представив нову модель штучного інтелекту
Antikor
2025-03-31T18:03:20Z
П’ять причин, чому ваш новий смартфон працює не так швидко, як обіцяли
InternetUA
2025-03-31T17:57:21Z
Samsung випустила лінійку побутової техніки зі штучним інтелектом
1News
2025-03-31T17:36:00Z
Три технології телевізорів прагнуть замінити OLED у найближчі роки: чим вони кращі
Фокус
2025-03-31T17:28:11Z
Чоловік скуштував "найдорожчу каву" за 14 000 гривень: як вона смакує та чим особлива
24tv
2025-03-31T17:18:08Z
США презентували технологію, яка може змінити хід воєн у всьому світі
InternetUA
2025-03-31T16:58:43Z
Microsoft тестує видалене відновлення Windows 11, якщо ПК не завантажується
ITC
2025-03-31T16:55:21Z
Як звичайна фольга допоможе прискорити ваш інтернет
Знай
2025-03-31T16:51:38Z
Death Stranding подолала позначку у 20 мільйонів гравців
24tv
2025-03-31T16:36:41Z
Як мити підлогу, щоб завжди було чисто: маленька хитрість
24tv
2025-03-31T17:30:38Z
Феєрія любові та щастя: які знаки піймають удачу за хвіст на початку квітня
GlavRed
2025-03-31T17:27:25Z
Це зробить лише гірше: помилки при облаштуванні маленької кімнати
24tv
2025-03-31T17:18:54Z
Навіщо в матрац додають кокосову стружку: несподіване пояснення
24tv
2025-03-31T17:18:30Z
Місячний посівний календар на квітень 2025: починаємо весняні роботи у саду та городі
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T17:15:21Z
Не варто викидати чайні пакетики: як їх можна використати
24tv
2025-03-31T17:12:29Z
Її обожнюють усі: запікаємо картопельку по-селянськи – улюблена скоринка та неповторний смак
24tv
2025-03-31T17:06:12Z
Полуниця — не ягода? Відкриття, яке переверне ваше уявлення про фрукти
360ua.news
2025-03-31T17:00:30Z
Щури назавжди забудуть дорогу до саду: які рослини найкраще відлякують гризунів
GlavRed
2025-03-31T16:27:56Z
Львівські митники виявили контрабанду техніки Apple на 850 тис. грн
InternetUA
2025-03-31T17:57:19Z
Ударив жінку кулаком по голові: у ТЦК прокоментували конфлікт з військовослужбовцем у Києві
Telegraf
2025-03-31T17:45:56Z
У Львові на Сихові затримали молодих людей з вибухівкою: що відомо
24tv
2025-03-31T17:45:55Z
Оголошено вирок росіянці, що закликала свого чоловіка “ґвалтувати українок”
1News
2025-03-31T17:36:32Z
У Тернополі судитимуть двох лікарів через смерть однорічної дитини на прийомі у стоматолога
Комсомольская правда
2025-03-31T17:33:05Z
Обіцяли роботу: інтернет-аферисти ошукали буковинку на 23 тисячі гривень
InternetUA
2025-03-31T17:31:22Z
У Римі згоріли 17 автомобілів Tesla: поліція не виключає підпал на знак протесту проти Маска
Фокус
2025-03-31T17:27:21Z
На Київщині група підлітків побила у парку двох школярів, постраждалі в лікарні
Комсомольская правда
2025-03-31T17:15:58Z
У Римі згорів магазин Tesla: знищено 17 автомобілів
ITC
2025-03-31T17:06:00Z
Чи стане боєць MMA Макгрегор президентом Ірландії? Журналісти опитали парламентарів країни
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T18:00:41Z
"Найкраще ще попереду": зірковий боксер прокоментував повернення у ринг
24tv
2025-03-31T17:54:06Z
Гравець Карпат встановив абсолютний бомбардирський рекорд УПЛ
24tv
2025-03-31T17:52:22Z
ЗМІ: Самопроголошений президент ФБУ Олег Ільченко заробляє на колцентрах, а гроші відмиває через боксерську федерацію
Antikor
2025-03-31T17:51:34Z
"Не можу продовжувати битися": ветеран хевівейту висловився про завершення кар'єри
24tv
2025-03-31T17:51:12Z
Куртуа чи Лунін: Анчелотті назвав голкіпера, який зіграє у фіналі Кубка Іспанії
24tv
2025-03-31T17:35:31Z
У РФ звинуватили Єльцина в тому, що російська тенісистка змінила громадянство
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T17:27:56Z
Ендо викликав інтерес з топ-3 Бундесліги
Football.ua
2025-03-31T17:25:15Z
Тоттенгем цікавиться Грілішем — GMS
Football.ua
2025-03-31T17:21:10Z
До -8 уночі: коли у квітні Україну накриють морози
Telegraf
2025-03-31T18:03:55Z
В Україні завтра дощитиме, вдень до +13°
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:54Z
Безбар'єрний Київ: на Хрещатику з’явиться новий наземний перехід
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T18:03:47Z
На Харківщині Сили оборони уразили два російські танки та УАЗ
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:40Z
Атака РФ на Запорізький район: є загибла, двоє поранених, знищено понад 30 будинків
Antikor
2025-03-31T18:03:27Z
Прогноз погоди на квітень у Одесі: синоптики попередили, коли різко похолодає
Политека
2025-03-31T18:01:35Z
ЗСУ за тиждень знищили понад 400 артсистем РФ
1News
2025-03-31T18:00:28Z
Відзавтра у Києві про хвилину мовчання нагадуватимуть ще й рекламні носії
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T17:54:21Z
Страх перед командирами сильніший за смерть: окупанти перебувають у важкому психологічному стані
24tv
2025-03-31T17:51:05Z
Музичні скарби Ігоря Білозіра: кому належать права на пісні? Бере слово друга дружина композитора
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T18:00:29Z
Кошовий розповів про неідеальні моменти у стосунках з дружиною: "Я за це просто каюсь"
24tv
2025-03-31T17:30:29Z
Весняне різномаїття костюмів у новій колекції W8LESS
Вива
2025-03-31T17:24:20Z
З Покровської громади до Тернополя евакуювали унікальну колекцію ляльок-мотанок
Комсомольская правда
2025-03-31T17:01:08Z
Злам стався раптово, – лідер проєкту МУР про те, як почав популяризувати українську культуру
24tv
2025-03-31T16:36:48Z
Зірка "Скаженого весілля" розкрила правду про Юрія Горбунова поза камерами
GlavRed
2025-03-31T16:27:54Z
3 найкращі фільми про відпустку для легкого вечора
24tv
2025-03-31T16:06:55Z
Фільм Голланд з Ніколь Кідман: за що хвалять і сварять трилер критики
Факти ICTV
2025-03-31T16:00:18Z
Співак Віктор Павлік накинувся на хейтерів своєї дружини: "О, зібралися тварини... Істинне лице ваше тут!"
Antikor
2025-03-31T15:45:12Z
Зеленський нагородив ще 353 військових, 184 з них - посмертно
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:35Z
Тисячі українців у Британії можуть залишитися без роботи та даху над головою
Хвиля
2025-03-31T18:00:17Z
Графік подачі води зʼявиться по всій Україні? Нардеп забив на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T17:57:05Z
У Запорізькому ТЦК розповіли, де можуть служи ти обмежено придатні після мобілізації
Комсомольская правда
2025-03-31T17:54:46Z
У ТЦК пояснили, куди мобілізують чоловіків за 50 років
ZN UA
2025-03-31T17:54:09Z
Міноборони показало, наскільки активно українці йдуть до центрів рекрутингу ЗСУ
Хвиля
2025-03-31T17:35:29Z
ЗМІ: Італія розслідує польоти дронів над об'єктом ЄС, підозрює шпигунство
Европейская правда
2025-03-31T17:27:45Z
Українців з квітня можуть оштрафувати на 5 тисяч: за що та кого каратимуть
GlavRed
2025-03-31T17:27:04Z
Час, чутки та маневри: експерт розповів, чому провалився контрнаступ ЗСУ у 2023 році
Политека
2025-03-31T17:18:31Z
Харчові звички з СРСР, які заважають вам схуднути
24tv
2025-03-31T18:03:59Z
Здорове старіння починається у молодості
360ua.news
2025-03-31T18:03:39Z
В Україні знизять ціни на ще понад 100 ліків
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:36Z
Чистий прибуток “Фармаку” збільшився на 100 млн грн
360ua.news
2025-03-31T17:30:08Z
Чи можна пити холодну воду при високій температурі
24tv
2025-03-31T16:48:41Z
Щастя як запорука довголіття
360ua.news
2025-03-31T16:03:11Z
Як мозок обробляє негативні емоції – дослідження
Факти ICTV
2025-03-31T15:27:03Z
Приховані переваги: 3 фактори, які роблять килими з низьким ворсом кращими за інші
24tv
2025-03-31T15:15:17Z
Як соціальні зв’язки впливають на психічне здоров’я
360ua.news
2025-03-31T15:00:43Z
Українцям розповіли, скільки коштуватиме великодній кошик у 2025 році
Хвиля
2025-03-31T17:45:15Z
В чому секрет привабливості Маска?
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T17:30:34Z
Як не переплачувати за світло: у ДТЕК розкрили головний секрет економії
GlavRed
2025-03-31T17:27:12Z
Не могли домовитися з 2012 року: мита Трампа подружили три азійські країни
24tv
2025-03-31T17:18:57Z
Укрзалізниця запевнила, що витоку даних через кібератаку не було
Комсомольская правда
2025-03-31T17:03:42Z
Вже 220 гривень: в Україні продовжують зростати ціни на соняшникову олію та яйця
Хвиля
2025-03-31T17:03:28Z
Зростання економіки у 2024 році сповільнилося до 2,9% – Держстат
Факти ICTV
2025-03-31T16:51:23Z
Державні службовці та правоохоронці отримували до 80 000 гривень пенсії за підробленою інвалідністю – розслідування
Antikor
2025-03-31T16:36:24Z
Уряд погасив ще майже 2 млрд грн боргу перед банками за «Доступні кредити 5-7-9%»
AIN
2025-03-31T16:36:19Z
Fiat представляє фургони Scudo у виконанні S-Design
AutoCentre
2025-03-31T18:00:22Z
Лише Чотири Виробники Електромобілів Мають Прибуток, І Два З Них Можуть Вас Здивувати
Топ Жир
2025-03-31T17:45:52Z
54 000 гривень за чхання: водіїв попередили про дивні, але "круглі" штрафи
GlavRed
2025-03-31T17:39:14Z
Дзеркало заднього виду має приховану кнопку: про неї знають лише 5% водіїв
GlavRed
2025-03-31T17:27:19Z
Новий Bentley від Mansory схожий на вашу кухонну стільницю
Топ Жир
2025-03-31T16:45:31Z
Бойовим бригадам передали партію медиваків Toyota Land Cruiser 78
AutoCentre
2025-03-31T16:21:33Z
Поліція конфіскувала автомобіль після того, як підліток-вчень влаштував гонки на вулицях зі швидкістю 124 миль на годину
Топ Жир
2025-03-31T16:15:37Z
Чому на весні радять проводити діагностику ходової?
AutoCentre
2025-03-31T15:37:29Z
Porsche випробовує електричний Cayenne 2026 на практиці з різною силою чилі
Топ Жир
2025-03-31T15:30:43Z
Агресія РФ не може залишитися безкарною: Міжнародний саміт у Бучі ухвалив спільну заяву
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:57Z
Духовний радник Трампа: українські військові просять у США зброю, а не гроші
Европейская правда
2025-03-31T18:03:46Z
Більше половини американців стурбовані діями Трампа
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:40Z
Спікер Палати громад Британії про голосування за контингент для України: Ніщо не розділяє наш парламент
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:38Z
Зеленський нагородив спікерів парламентів семи країн
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:33Z
Австрійський бізнес зацікавлений брати участь у відновленні України - Шмигаль
УкраинФорм
2025-03-31T18:03:25Z
Шість країн і ЄС обіцяють більше допомоги Україні та нові санкції проти РФ
Европейская правда
2025-03-31T18:03:17Z
Лише Трамп може виступати посередником між Україною та Росією, - Стубб
Antikor
2025-03-31T17:57:12Z
ЗМІ: Маск збирається в ЦРУ
Европейская правда
2025-03-31T17:52:27Z