MY.UAНовини
Ресурсы в обмен ни на что: что происходило в Мюнхене и какую сделку США предложили Киеву
Ресурсы в обмен ни на что: что происходило в Мюнхене и какую сделку США предложили Киеву

Ресурсы в обмен ни на что: что происходило в Мюнхене и какую сделку США предложили Киеву

Кожного року в середині лютого політики, дипломати та військові збираються у столиці Баварії на Мюнхенську безпекову конференцію (МБК).

Та хоча це – найавторитетніший безпековий форум у світі, за останні кілька десятиріч було лише два випадки, коли виступи у Мюнхені визначали подальший перебіг подій в усьому світі.

Перший відбувся у 2007 році.

Тоді Путін оголосив, що починає ламати усталений (як він тоді назвав, "однополярний") світовий порядок і має намір повернути під контроль Москви держави Східної Європи.

Тоді його промову мало хто сприйняв всерйоз, та зараз саме її вважають стартом нової епохи, яка зрештою призвела до повномасштабної війни.

Другою такою історичною промовою став виступ віцепрезидента США на Мюнхені-2025, де Джей Ді Венс оголосив про завершення ціннісного союзу Сполучених Штатів та Європи та включився у європейську політику на боці ультраправих сил.

На відміну від путінських погроз 18-річної давнини, Венса сприйняли дуже серйозно.

Окремий сценарій США підготували для України.

Поки Європа відходила від шоку та обговорювала неприйнятні вимоги Венса, американці поставили ультиматум Володимиру Зеленському.

Всупереч правилам цивілізованих міжнародних відносин, Вашингтон вимагав, щоб Україна підписала угоду про розподіл українських надр – без доопрацювання, просто зараз, – хоча було відомо, що запропонована редакція є наперед неприйнятною для України.

Ба більше, під час роботи над документом неприйнятних елементів ставало все більше, і одночасно з цим зростав тиск американської сторони.

Так розрахунок американців на те, що в умовах безпекової скрути та зважаючи на наближення мирних переговорів Київ погодиться на будь-які умови, не спрацював.

Після цього сталося ще більш несподіване.

"Режим максимального тиску" вимкнули в один момент, і діалог продовжився так, немов нічого й не було.

Понад те, сигнали щодо переговорів з Росією, що прозвучали від США, виявилися радше позитивними.

А на додаток Україна може побічно виграти і від анонсованого у Мюнхені розриву відносин з Європою.

Виступ Джей Ді Венса став сигналом тривоги, від якого "прокинулися" навіть ті європейські столиці, які досі воліли не помічати загрози для континенту.

Тож є усі підстави розраховувати на позитивні новини від європейських колег.

У тому числі – вже сьогодні.

"Ми приїхали в песимістичному настрої, зважаючи на все те, що звучало перед тим.

За підсумками переговорів можу точно сказати, що оптимізму в оцінці ситуації додалося", – цей вислів від одного з учасників української делегації якнайкраще відбиває підсумок драматичних переговорів у Мюнхені.

Про те, як Україна витримала тиск і що буде далі – у статті "Європейської правди".

Шантаж миром.

Інформація про вимоги США, що лунають до України у Мюнхені, з’явилася в американських медіа у п’ятницю надвечір і спершу видавалися абсолютною маячнею.

Йшлося про те, що американська сторона вимагає від Зеленського негайно підписати стратегічний документ про розподіл надр, проєкт якого у Києві уперше побачили лише за два дні до того, у середу.

Однак у міжнародних відносинах така швидкість узгодження договорів є нереальною, а оскільки йдеться про економічні, міжурядові договори, то це неможливо навіть у теорії.

Ба більше, Володимир Зеленський ще до поїздки у Німеччину говорив, що йдеться про чорнову версію угоди, і що у Мюнхені він планує надати американцям зустрічні пропозиції – але не підписувати документ.

Та для команди нового президента США немає слова "неможливо".

Цими днями офіційний Київ у цьому переконався.

У п’ятницю вранці у центрі Мюнхена – у будівлі, що виконувала роль тимчасової резиденції віцепрезидента США Джей Ді Венса, – були заплановані його переговори з президентом Зеленським та українською делегацією.

До зустрічі було усе готово.

Венс приїхав; українські посадовці почали збиратися на точці; американська охорона навіть почала допуск українських журналістів – аж раптом усім, хто був у приміщенні, повідомили, що зустріч перенесена на невизначений час.

Коментар української сторони щодо причин перенесення усіх лише заплутав: у Зеленського пояснили, що США "потрібен час, щоби попрацювати з доопрацьованим проєктом меморандуму щодо партнерства (стосовно спільної розробки надр), який Україна передала американцям".

Журналісти намагалися зрозуміти, що відбувається та чи пов’язана затримка з тим, що у держсекретаря Марко Рубіо дорогою до Мюнхена поламався літак.

А у цей час у відносинах України та США відбувалася справжня драма.

Деталі цих подій "Європейська правда" відновила згодом з українських та американських джерел, пояснення яких збігалися у фактах, але розходилися в їхній оцінці.

Заяви американців про те, що вони чекають від Зеленського підписання документа вже у Мюнхені, у Києві спершу сприймали як образний зворот – мовляв, "хочемо підписати якнайшвидше".

Однак виявилося, що американці налаштовані серйозно.

Тож у Мюнхені Україні поставили умову: хочете зустрітися з Венсом і вести з ним переговори про обриси миру – підписуйте.

Просто зараз.

Мовляв, ми поки не скасовуємо зустріч Зеленський-Венс, а переносимо її на вечір.

Маєте сім годин, щоб домовитися про якісь правки.

А ні – то ні.

Причому насправді США не були готові змінювати умови, свідчать співрозмовники "ЄП".

За словами одного з джерел, після того як Україна у пошуках компромісу передала американцям доопрацьований варіант угоди, ті у відповідь скасували всі ключові правки і, по суті, поставили Україну перед умовою – або підписуєте те, що ми дали, або нічого.

А зустрічі з Венсом не буде.

Бо зустріч можлива лише "у пакеті" з підписанням.

А на тлі того, що Трамп вже показав готовність домовлятися з росіянами без узгодження кроків з Україною – коли подзвонив Путіну, – цей шантаж неможливо було сприймати інакше, ніж у зв’язці з мирними переговорами… Утім, ця стратегія не спрацювала.

Зеленський відмовився підписувати у Мюнхені документ у тому вигляді, на якому наполягав Білий дім.

Після цього на українську делегацію чекала ще одна несподіванка.

Жорсткість з боку американських переговірників, що межувала з хамством, зникла, немов за помахом чарівної палички, і натомість з’явився конструктив.

Переговори з Венсом відбулися і без підписання та пройшли без жодного негатива.

А українці дізналися, яким є стиль ведення переговорів новою владою США.

Надра дядька Сема.

"Європейська правда" не має у розпорядженні повного тексту документа, але його загальні обриси відомі.

Інформація про те, що в ньому йдеться про розподіл прибутків від використання надр за принципом 50/50 між українською та американською стороною, є коректною, підтверджують усі співрозмовники "ЄП".

Втім, якщо з боку України йдеться про державні надра, які є власністю всього народу – то з американського боку до схеми долучалися приватні інвестори, і на цьому етапі не визначено, про кого саме йдеться.

Схема, запропонована американцями, передбачала створення певного фонду, в який держава зобов’язувалася внести права на розробку надр.

А далі американські виробники, яких визначав цей фонд, мали прийти в Україну і розпочати видобуток корисних копалин та їхню подальшу реалізацію.

При цьому США претендували на видобуток не тільки рідкісноземельних металів, як це публічно лунало від Дональда Трампа.

Ця деталь від початку викликала певний сумнів – і через те, що запаси цих мінералів в Україні не є надзвичайно великими, і через те, що значна їх частина перебуває на окупованій території.

Та з’ясувалося, що плани Трампа щодо контролю за ресурсами України були значно ширшими і охоплювали інші критичні матеріали (наприклад, літій), а також традиційні ресурси – як-от сферу нафтогазовидобування.

До речі, щодо поводження з ресурсами, що опинилися на території, не підконтрольній уряду України, американська версія проєкту не давала багато ясності (і, звісно ж, не передбачала, що США відвойовують ці території, отримуючи ресурси як плату за успіх).

Що отримувала у відповідь Україна?.

Це виявилося найбільш спірним питанням.

Саме це Володимир Зеленський зрештою назвав причиною відмови України від підписання документа.

"Це (домовленість) про інвестиції.

І можна думати про те, як можна розподіляти прибутки, коли зрозумілі гарантії безпеки.

Поки я цього там не побачив", – пояснив він.

Американці зі свого боку пояснювали, що прихід великих американських інвестицій до України сам по собі є гарантією безпеки – мовляв, це створить для Вашингтона стимули допомагати Україні у захисті.

Крім того, у Білому домі наполягали, що прихід США дозволить Україні розпочати розробку тих родовищ, які Україна технічно наразі не може розробляти.

У цих міркуваннях, звісно, є логіка, однак є чимало сценаріїв (наприклад, концентрація видобутку на заході України з нульовою інвестицією в обороноздатність ЗСУ), за яких втілення такої угоди не дасть значних переваг у безпеці.

У такому разі єдиним наслідком для України є зниження майбутніх доходів від ренти на 50%.

Та є ще одна мегаважлива проблема, про неї далі.

Що буде з договором про надра?.

Усі українські співрозмовники підкреслюють, що Україна не відмовляється від угоди і зацікавлена у подальшій роботі над нею, адже, попри критику, ідея залучення великого американського капіталу в Україну дійсно є позитивною і виконує роль такої собі "доповнюючої" безпекової гарантії.

Офіційно Зеленський та Венс домовилися про доопрацювання проєкту.

Його щонайменше треба привести у юридично прийнятну форму, бо зараз цього бракує.

Є обґрунтоване припущення, що документ у його нинішньому вигляді готували не американські урядові юристи, а "приватники", що не відчувають специфіки міжурядових угод у порівнянні з комерційними документами.

На пресконференції у Мюнхені Зеленський згадав про те, що документ потребує конкретики щодо безпекових гарантій, "навіть якщо це буде меморандум".

Дійсно, варіант підписання цієї домовленості у вигляді меморандуму про наміри, а не юридично зобов’язуючого документа є одним з тих, що дискутувалися сторонами.

Однак тут постає новий виклик: американська сторона хоче, щоб в угоді фігурували обсяги зобов’язань України.

Це принципово змінює її статус – такі договори потребують ратифікації.

Чи зможе пройти горнило Верховної Ради міжурядова угода, в якій Україна віддає значну частину своїх надр через складну структуру з "незалежним" фондом під комерційним управлінням? Переконати депутатів у тому, що вони голосують не за реінкарнацію "Росукренерго", буде непросто.

Окрема історія – вартість угоди.

Українській стороні невідомо, звідки взялася суму в 500 мільярдів або трильйон доларів, що лунала від Трампа.

Ці оцінки готували самі американці, і у частини співрозмовників є великий сумнів щодо їхньої коректності.

Представники нової адміністрації приїздили до Києва для оцінювання, консультувалися щонайменше з одним українським фондом з управління інвестиціями, підтвердив один зі співрозмовників.

Однак у будь-якому разі може йтися про оцінювання місткості родовищ лише на основі старої, часто ще радянської геологічної розвідки, актуальність якої ще необхідно підтвердити.

Звісно, можна говорити, що оцінки Трампа – то справа Трампа, і що для нього важливі не лише реальні гроші, а й політичні зобов’язання, які він потім зможе "продати" власним виборцям, позиціонуючи себе як крутого "ділмейкера", який приніс Америці сотні мільярдів.

Але чи не вийде інакше; чи не стикнеться Україна зі ще більшим тиском Вашингтона, який вимагатиме "обіцяних" грошей?.

Наступний політичний ризик, який має зважити Україна – це переконатися у тому, чи не чекає Трамп притоку грошей вже у найближчі роки? Те, що запропонована Білим домом схема просуває приватний американський капітал, не дозволяє це виключати.

Але у такому разі на президента США чекатиме дуже швидке розчарування, адже це – довгі інвестиції.

Втім, після переговорів у Мюнхені в американської адміністрації мало додатися розуміння цього.

І насамкінець, про ще одну критичну проблему, яка насправді ставить під сумнів саму ідею угоди про розподіл надр.

Вже під час переговорів у Мюнхені у Трампа публічно оголосили, що доходи від угоди мають піти на погашення тієї допомоги, яку Україна отримала від США у попередні роки – називаючи при цьому цифри, які взагалі не пов’язані з реальністю.

Варто наголосити: зважаючи на те, як прописана американська версія угоди (з прибутками американських бізнесів, а не американського бюджету) – є сумнів у тому, що цей елемент дійсно передбачений проєктом.

До того ж усі українські співрозмовники коментували цей елемент дуже обережно,.

хоча виходячи з абсурдності такої ідеї, це мало би стати головною пересторогою Києва.

Однак якщо згодом США дійсно почнуть наполягати на цьому – то, на думку редакції "Євро.

Правди", це зробить домовленість неможливою у принципі.

Заявлена заднім числом вимога про відшкодування допомоги, яка надавалася безповоротно (і коли Київ часто-густо отримував не ту зброю, якої потребував, а ту, на яку була згода адміністрація Байдена), не лише суперечить основам міжнародних відносин.

Це відкрило би скриньку Пандори.

Зрештою, допомога від країн Євросоюзу є навіть більшою за допомогу США.

Чи є політично можливим варіант, коли Вашингтон повертає свої витрати і "на довісок" отримує в управління українські надра, а Євросоюз, до якого Україна планує приєднатися, не отримує нічого?.

Питання риторичне.

Втім, повторімося, є всі підстави вважати, що цей елемент у Вашингтоні додали свідомо як елемент торгу, а не як реальну вимогу.

А наразі доля договору підвішена.

Україна наполягає, що лишається прихильною укладанню домовленості, але у прийнятній формі та у комплексі з безпековими гарантіями, за підсумками нормальних переговорів.

Але не факт, що ця тема і надалі цікавить США.

У суботу американські медіа масово вийшли з повідомленнями джерел про те, що "Зеленський відмовився від угоди", що викликало здивування чи навіть шок у частини української делегації (українська команда вважає, що йдеться про доопрацювання документа, а не про "відмову" від нього).

А у неділю Вашингтон оприлюднив офіційний коментар з критикою "недалекоглядного рішення Зеленського".

Лише згодом стане зрозуміло, чи зацікавлені США у продовженні переговорів.

Але наразі, виходячи з того, як американці тиснули на Україну, є підстави для висновку, що бізнес-крило адміністрації Трампа вирішило скористатися вразливістю України та змусити її підписати кабальний, наперед невигідний Києву договір про розподіл надр – саме це може пояснити поспіх та ультимативні вимоги.

А зрозумівши, що бажаний сценарій "не злітає" – вони відступили.

"Мирні угоди": позитив для України.

Цікаво, що перед приїздом Зеленського до Мюнхена оцінка Києвом ситуації була діаметрально протилежною.

Тоді у Києві домінувала думка, що ідея укладення угоди про надра – це позитив, і що саме вона може витягнути переговорний процес, у якому загалом усе складалося погано.

Згадаймо телефонну розмову Трампа з Путіним, про яку Україна дізналася з новин (після 2022 року на такий крок були здатні лише Орбан або Фіцо, але не партнери України).

Або катастрофічні за своїм змістом заяви нового очільника Пентагона Піта Гегсета, який відмовився від низки червоних ліній попередньої адміністрації і добровільно погіршив переговорну позицію США у майбутньому діалозі РФ.

Так, Гегсет потім частково пом’якшив свою заяву, але шкода вже завдана.

Реальність виявилася рівно протилежною.

На тлі пекельної історії з проєктом угоди про надра діалог із США про мирний процес виявися цілком позитивним.

Чи не головною задачею Зеленського на переговорах з віцепрезидентом США була потреба переконати його у тому, що "замороження" війни без реальних гарантій безпеки є неприйнятним.

Для українців ця теза є доволі очевидною – ми розуміємо, що Путін використає паузу для того, щоби відновити військову потужність, "полікувати" завдані війську та економіці втрати, домогтися часткового зняття санкцій – і далі атакувати знову.

Тому Україна ніколи не каже про потребу "перемир’я", а натомість вживає формулу "справедливий, сталий та стійкий мир".

А от для Білого дому, виходячи з численних заяв Трампа, це не видавалося очевидним, тож Київ мав використати переговори з Венсом, щоби переконати його принаймні у потребі сталого та стійкого миру – адже зі "справедливим" ситуація складніша.

Але українсько-американська зустріч з перших хвилин принесла несподіванку.

Джей Ді Венс, відкриваючи зустріч, сам оголосив позицію, співзвучну з думкою української сторони.

"Ми хочемо, щоби війна завершилася, але також ми хочемо, щоб це був тривалий, довгостроковий мир – а не такий мир, після якого лише за кілька років у Східній Європі знову розгориться війна", – заявив віцепрезидент США.

Чи можна бути впевненим, що ця позиція США є принциповою та свідомою? Значною мірою – так.

Бо насправді сталість мирних домовленостей потрібна Білому дому не менше, ніж Україні, і якщо там це усвідомили, то навряд чи відмовляться від такої позиції.

Звісно ж, і Трампу, і Венсу байдужа Україна та її доля; якщо хтось мав сумніви у цьому, то вони мали би розсипатися після історії з угодою про надра.

Але Трампу точно не потрібно, щоб у разі припинення вогню зараз Росія здійснила новий напад ще за часів його президентства – а це аж чотири роки.

Бо буде йтися про його угоду, і скинути відповідальність на Байдена та Обаму вже не вийде.

Понад те, Джей Ді Венс не приховує амбіцій стати наступним президентом; а отже, він має зацікавленість у ще довшій тривалості миру, про який він особисто домовляється.

І саме тому США зараз вже не наполягають на надшвидкому розв’язанні конфлікту за будь-яку ціну, як було до інавгурації Трампа.

Втім, перемир’я і надалі лишається задачею номер один, а слово "перемога" остаточно зникло з лексикону американських посадовців.

Цю логіку спробував пояснити генерал Кіт Келлог – спецпредставник Білого дому з питань України, який теж був у Мюнхені та взяв участь в "Українському ланчі", організованому фондом Віктора Пінчука на полях безпекової конференції.

У дискусії з військовою медикинею, яка дорікнула США через сконцентрованість на перемир’ї, а не перемозі, Келлог наголосив, що зараз США роблять лише перші кроки, а далі будуть наступні.

"Ви медикиня і знаєте, що треба робити у першу чергу, коли у вас є поранений – звісно ж, зупинити кровотечу.

А далі будуть антишокові заходи тощо", – розповів він.

До речі, сам факт того, що Келлог бере участь у переговорній команді, є однозначним позитивом для України.

Правда" вже розповідала про те, що у Білому домі є сили, які намагалися усунути його від цієї роботи, дорікаючи йому занадто сильною "проукраїнськістю".

Утім, у Мюнхені на переговорах з Україною він сидів по ліву руку від віцепрезидента Венса, тобто був у ролі ключового гравця.

Хоча й переоцінювати його роль також не варто: на вже згаданому "Українському ланчі" Келлог наголосив, що він не ухвалюватиме рішення про обриси миру.

Це задача виключно президента Трампа.

А його роль – сформувати розуміння з боку президента США.

Попереду – непростий переговорний процес, який розпочнеться цього тижня американсько-російськими та американсько-українськими переговорами у Саудівській Аравії та в Україні.

Але одночасно відбувається ще один процес, який точно грає на руку Україні.

Його запустив віцепрезидент Венс, виголосивши промову про ціннісний розрив США та Європи.

Для європейців цей виступ став навіть не холодним душем, а сигналом тривоги, який у Європі нарешті почули.

Саме цій промові була присвячена більшість дискусій у Мюнхені.

Навіть західноєвропейські столиці зрозуміли: трансатлантична безпека у звичних обрисах лишилася у минулому.

А ще Європа всерйоз занепокоєна тим, що вона лишається за бортом російсько-американських переговорів.

Щоби знайти вихід, вже сьогодні, у понеділок, у Парижі збирається терміновий саміт, на якому не буде Угорщини та Словаччини, але буде Велика Британія.

І вони разом будуть вирішувати, як діяти у новій реальності.

По суті, це буде саміт "коаліції рішучих держав", готових на реальну підтримку України.

"Є відчуття, що Європа прокинулася.

Тепер ми чекаємо від них єдності і рішучості", – поділився враженням про підсумки Мюнхенської конференції один з українських співрозмовників "Євро.

Автор: Сергій Сидоренко,.

редактор "Європейської правди", з Мюнхена.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
40 лет поисков: астрономы впервые обнаружили звезду, состоящую из очень необычной материи
Фокус
2025-02-21T12:42:44Z
Проверка фактов: доктор создал очки, которые позволили его дочери видеть другое измерение
Фокус
2025-02-21T12:36:42Z
Новое слово в мире техники: в продажу вышел 4K-проектор с технологией тройного лазера
Фокус
2025-02-21T12:36:39Z
Литий не нужен: ученые совершили прорыв в области натрий-ионных аккумуляторов
Фокус
2025-02-21T12:36:16Z
В Украине люди просят заблокировать российскую музыку на стриминговых платформах
VGorode
2025-02-21T12:27:11Z
«Какое-то падло реинкарнировалось»: украинцев рассмешил кремлевский стиль
Апостроф
2025-02-21T12:27:01Z
Планетное соединение: в феврале произойдет редкое выравнивание семи планет
Корреспондент
2025-02-21T12:21:36Z
Стало известно, какая популярная функция смартфонов на самом деле разряжает аккумулятор
Фокус
2025-02-21T12:16:26Z
Треть суши Земли станет непригодной для жизни: кто лишится своего дома
Фокус
2025-02-21T12:13:32Z
Какое самое полезное мясо в мире: этот вид "обходит" даже курицу и индейку
TSN
2025-02-21T12:36:06Z
Прически с лифтинг-эффектом — как выбрать ту, что подходит вам
Marie Claire
2025-02-21T11:00:14Z
Путешествие в будущее: как выглядит один из самых роскошных в мире поездов
Фокус
2025-02-21T09:06:20Z
Лишь одна привычка увеличит ваш доход втрое: так всегда поступают миллионеры
TSN
2025-02-21T08:18:20Z
Сонник: новая обувь – значение сна для женщины и мужчины
Comments UA
2025-02-21T05:54:47Z
Интим с утра = выше зарплата в будущем? Почему это хороший способ не только проснуться, но и разбогатеть
Знай
2025-02-21T03:51:06Z
С морковью по-корейски и курицей: рецепт оригинального салата
Политека
2025-02-21T02:00:15Z
Уникальные свойства картофеля, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-21T00:30:29Z
Поражение, одиночество и рутина: чего боится каждый из Знаков Зодиака
Фокус
2025-02-20T19:57:22Z
Скандал в школе на Ровенщине: что говорят в полиции о поступке педагога
TSN
2025-02-21T12:51:53Z
В Днепре судья присвоил арендованную квартиру
Корреспондент
2025-02-21T12:36:54Z
"Прямо под моим крылом": пилот ВВС США сообщил о НЛО размером с футбольный мяч
Фокус
2025-02-21T11:45:56Z
В Ровенской области учитель ударил ребенка
Comments UA
2025-02-21T11:06:05Z
Оккупанты с беспилотника атаковали авто полицейских: что с ними
Comments UA
2025-02-21T10:48:19Z
Суд закрыл дело в отношении 19-летнего львовянина, который повредил Ханукальную менору
Комсомольская правда
2025-02-21T10:43:41Z
В Балтийском море поврежден кабель связи: в Германии и Финляндии могут быть проблемы
Фокус
2025-02-21T10:30:47Z
Новый разрыв подводного кабеля был обнаружен в Балтийском море
Comments UA
2025-02-21T10:06:41Z
Стало известно о ситуации на ЧАЭС через неделю после удара
Корреспондент
2025-02-21T09:31:02Z
Казус на велогонке в Португалии: участники проехали финишный поворот
Фокус
2025-02-21T12:06:45Z
Промоутер Баколе оценил его согласие на бой с Паркером
Корреспондент
2025-02-21T11:54:56Z
Дюбуа снялся с боя потенциальных соперников Усика: в чем причина и кто его заменит
TSN
2025-02-21T09:06:39Z
Канадский премьер Трюдо затроллил Трампа после победы над США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T09:01:19Z
Канада обыграла США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T08:31:14Z
Тренер Дюбуа уверен, что его боец в бое-реванше уложит Усика на ринг
Известия Киев
2025-02-21T08:28:59Z
Ему все равно: Менеджер оценил готовность Паркера к новому сопернику
Корреспондент
2025-02-21T05:33:15Z
Фьюри встретился с легендой своего любимого футбольного клуба
Корреспондент
2025-02-21T05:24:09Z
Мбаппе признан лучшим игроком недели в Лиге чемпионов
Корреспондент
2025-02-20T18:42:01Z
За бегство флота из Севастополя в России теперь повышают
Апостроф
2025-02-21T12:57:09Z
Российские войска ударили по промышленному объекту в Полтавской области: фото последствий
TSN
2025-02-21T12:48:32Z
Шмыгаль сообщил в каком состоянии энергосистема после атак РФ
Comments UA
2025-02-21T12:09:07Z
Авиабомбардировке подвергся город на Донетчине: есть погибшие и раненые
Comments UA
2025-02-21T12:06:24Z
На Лиманском направлении ВСУ впервые уничтожили путепрокладчик БАТ-2
Комсомольская правда
2025-02-21T12:06:11Z
Поворот на весну: когда в Украине воцарится плюсовая температура
Апостроф
2025-02-21T11:30:10Z
В Украину начнет заходить долгожданное потепление – прогноз на выходные
Апостроф
2025-02-21T11:21:27Z
Выросло число обращений по пропавшим без вести бойцам РФ на Курщине - ГУР
Корреспондент
2025-02-21T10:45:05Z
"Ночь и утро были довольно "веселыми": офицер ВСУ описал ситуацию на Покровском направлении
Апостроф
2025-02-21T10:18:17Z
Интеллигентный клеш: почему bootcut — идеальные джинсы для фигуры plus size
Marie Claire
2025-02-21T13:00:36Z
Маша Ефросинина появилась на публике с мужем-военным: в сети заметили пикантный момент/Пара впервые за долгое время вышла в свет
Апостроф
2025-02-21T12:36:33Z
Дочь Пола Маккартни стала жертвой своего коллеги
Фокус
2025-02-21T12:27:03Z
Маша Ефросинина показалась на публике с мужем-воином и рассказала об изменениях во время войны
TSN
2025-02-21T12:21:27Z
Рианна и ее муж готовятся к появлению третьего ребенка
GlavRed
2025-02-21T11:54:26Z
Дочь Бена Аффлека прекратила общение с Дженнифер Лопес
Фокус
2025-02-21T11:30:52Z
Джек Воробей может вернуться? Disney втихую готовит новый фильм "Пираты Карибского моря"
Знай
2025-02-21T10:51:58Z
«Это было похоже на культ»: откровения экс-дизайнера Yeezy о его работе с Канье Уэстом
Marie Claire
2025-02-21T10:30:04Z
Певица Граймс публично обратилась к Илону Маску из-за проблем со здоровьем у их ребенка
Фокус
2025-02-21T09:57:49Z
ВСУ уничтожили редкий ЗРК С-350: сколько таких ракетных комплексов осталось у ВС РФ
Фокус
2025-02-21T13:00:39Z
Для тех, кто не работает: как украинцам не остаться без пенсии
Фокус
2025-02-21T12:57:57Z
"Более 10 лет жила в оккупации": у Зеленского рассказали историю спасенной девушки
Апостроф
2025-02-21T12:51:41Z
Украине удалось вернуть еще семерых детей из временно оккупированной части Херсонской области
Известия Киев
2025-02-21T12:40:03Z
Война – лучшее время для реформ: что даст переход на корпусную систему в ВСУ
Апостроф
2025-02-21T12:27:44Z
США приложили руку: Украина не может получить первые истребители F-16 от Бельгии, — СМИ
Фокус
2025-02-21T12:27:32Z
Мужчина умер после 15 лет работы в компании: коллеги называют ужасом то, как его "почтили"
Фокус
2025-02-21T12:27:04Z
Мужчина случайно обнаружил, что живет с половиной мозга – фото
TSN
2025-02-21T12:21:55Z
"Геракл из Вальдельсы": в Италии нашли 1700-летнюю римскую статую
Апостроф
2025-02-21T12:09:51Z
Декларации с семейными врачами могут аннулировать - кого это коснется
Корреспондент
2025-02-21T10:27:56Z
Назван салат из двух простых и доступных ингредиентов, который продлевает жизнь
TSN
2025-02-21T10:21:48Z
7 специй, которые необходимо употреблять для профилактики рака желудка и кишечника
Comments UA
2025-02-21T08:33:46Z
Минздрав показал список лекарств, которые подешевеют в аптеках с 1 марта
Знай
2025-02-21T08:30:49Z
Присмотритесь: эти признаки на ваших ступнях сигнализируют о серьезной болезни
Comments UA
2025-02-21T06:42:48Z
Народные средства от импотенции: что поможет вернуть "мужскую силу"
Comments UA
2025-02-21T03:21:08Z
Симптомы рака селезенки: на что следует обратить внимание
Comments UA
2025-02-21T02:30:00Z
Листок нетрудоспособности: может ли его не принять работодатель, если не указан код болезни
ZN UA
2025-02-21T02:01:14Z
Названы болезни, которые можно "подхватить" от домашних животных
Comments UA
2025-02-21T01:36:46Z
Цены на куриные яйца: актуальная ситуация в магазинах и прогнозы
Знай
2025-02-21T13:12:45Z
После ударов РФ Украина потеряла 40% добычи газа: есть ли запасы до конца весны, — Reuters
Фокус
2025-02-21T13:06:58Z
Япония подготовила план привлечения Маска к спасению Nissan
Лига
2025-02-21T12:57:27Z
Банковское кредитование в Украине значительно превысило прогнозы - НБУ
Хвиля
2025-02-21T12:42:09Z
Украина вошла в четверку лидеров Европы по уровню поддержки стартапов
Лига
2025-02-21T12:36:06Z
Лишние "квадраты" обойдутся дорого: кого заставят платить налог на квартиру
Знай
2025-02-21T12:30:11Z
Война в 2025: хватит ли Украине денег на ведение боевых действий, пенсии и соцвыплаты
Фокус
2025-02-21T12:06:38Z
Счета за газ в марте могут увеличиться: кому придется отдать больше денег и почему
Знай
2025-02-21T11:30:27Z
В случае блекаута после обстрелов: Киевстар сообщил, сколько часов будет связь
Политека
2025-02-21T11:30:07Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В заброшенном поместье нашли ничейную коллекцию редких и старинных авто
Фокус
2025-02-20T15:51:07Z
Нетипичные раритеты: два старых грузовика Ford 1941 года продают за $1,25 миллиона
Фокус
2025-02-20T13:12:15Z
Запас хода — 1000 км: электромобили Mercedes получат инновационную батарею
Фокус
2025-02-20T11:12:17Z
Недорогой коммерческий электрокар Kia рассекретили за считанные дни до премьеры
Фокус
2025-02-20T08:45:14Z
Мигалки на дорогах: когда нужно уступать, а когда можно ехать дальше, памятка для водителей
Знай
2025-02-20T07:51:18Z
Цена $20 000 и запас хода более 500 км: рассекречен дешевый электрический седан BYD
Фокус
2025-02-19T17:21:50Z
Украина и США могут заключить соглашение о полезных ископаемых до конца недели – Bloomberg
ZN UA
2025-02-21T13:13:08Z
Европа готовит свой план по спасению Украины: от чего зависит его успех
Comments UA
2025-02-21T13:09:57Z
Зеленский даст большую пресс-конференцию в канун годовщины вторжения
ZN UA
2025-02-21T13:06:54Z
Мадонна критикует Дональда Трампа: "Если это шутка, мне не смешно"
Comments UA
2025-02-21T13:06:51Z
Россияне нанесли авиаудары по Константиновке: есть жертва и потерпевшие
Корреспондент
2025-02-21T13:06:21Z
Трамп пообещал американцам "радикальное" снижение налогов
Хвиля
2025-02-21T13:06:05Z
США поняли, что у Украины нет больших запасов ископаемых, поэтому потребовали нашу инфраструктуру – народный депутат
ZN UA
2025-02-21T13:03:47Z
Лидер титушек до сих пор на свободе и торгует пивом: журналистка рассказала о звонке из ДБР по делу разгона майдановцев
Апостроф
2025-02-21T13:03:08Z
ЕС пойдет на отчаянный шаг ради Украины: на что может рассчитывать Киев
Comments UA
2025-02-21T12:51:57Z