MY.UAНовини
Швидше домовитися з Путіним: чому Трамп помиляється щодо угоди з Росією і чого остерігатися Україні
Швидше домовитися з Путіним: чому Трамп помиляється щодо угоди з Росією і чого остерігатися Україні

Швидше домовитися з Путіним: чому Трамп помиляється щодо угоди з Росією і чого остерігатися Україні

Дональд Трамп і його адміністрація взяли дуже швидкий темп у контактах з Росією та намаганнях якнайшвидше укласти угоду з Путіним. І, безперечно, в цьому є небезпека для України.

По-перше, події розвиваються без розуміння можливих меж компромісу. Звичайно, переговори – це завжди історія з відкритим фіналом. Але ситуація зараз особлива, оскільки немає остаточного розуміння, що команда Трампа має усталене бачення, яким саме може бути, а яким точно не повинен бути компроміс з Путіним. Через нерозуміння, що є дискутабельним, а що не має бути предметом поступок і торгу, такий темп є безперечно небезпекою для України.

По-друге, як би зараз не намагалися виправити ситуацію коментарі окремих посадовців з адміністрації Трампа, але на загал є відчуття, що Трамп і люди з його адміністрації ще до початку предметних переговорів, внаслідок своїх недалекоглядних заяв, поступилися речима, які насправді мали б бути предметом розмови. А з української точки зору, навпаки, це взагалі не повинно було бути предметом торгу.

Давайте пригадаємо, що з часів Вільнюського саміту НАТО у 2023 році одним з основних занепокоєнь України було те, що членство України в НАТО буде прив'язане до переговорів з РФ і поставлене в залежність від того, чи вдасться домовитися з Росією. Чому з українського боку тоді лунала критика? Це відбувалося не лише через те, що Україна не отримала запрошення до членства в НАТО. Було цілком обґрунтоване враження, що членство України в НАТО тодішньою американською адміністрацією відсувалося на потім, і це "потім" уявлялося й сприймалося, як переговори з РФ. Хоча для України дуже важливо, і в цьому небезпека цього темпу Трампа, щоб питання членства України в НАТО не було предметом офіційної угоди між Росією, Україною і США, щоб Україна не була поставлена в залежність від політичних вето з боку Путіна. Для України це принципова річ, щоб сама ідея приєднання України до НАТО не стала частиною цієї угоди. Бо інакше – це обмеження Росії українського суверенітету.

Меседжі Трампа, позиція глави Пентагону й того ж віцепрезидента Джей Ді Венса -  все це, насправді, дало карт-бланш Путіну ще до того, як Росія взагалі взяла на себе бодай якісь навіть ефемерні зобов'язання. Тобто, небезпечність цього темпу Трампа безпосередньо в тому, що ще до початку фактичних предметних переговорів Трамп дав зрозуміти Путіну, що певні речі (як-то членство України в НАТО) в принципі навіть не обговорюються. Тоді через цей темп виникає питання, чи не жертвуємо ми стратегічною можливістю переграти Путіна й затягнути час. Бо, виглядає так, що жертвуємо заради швидкості.

Чи прямуємо ми до "Мінська-3"? Думаю, ми прямуємо до "Мінська-3". Цю угоду, яка є зараз бажаною для Трампа і Росії, можна називати по-різному. Але, по суті, якщо порівнювати з Мінськими домовленостями, то аналогії безперечно будуть.

Перше – це рішення не гарантує сталого режиму припинення вогню й конфлікту в принципі. Ані Мінський протокол від вересня 2014 року, ані Комплекс заходів на його виконання від лютого 2015 року не передбачали незворотного процесу, коли Росія була б вимушена дотримуватися зобов'язань за цими документами. В Комплексі заходів все було прописано достатньо логічно і покроково, за винятком речей, де Росія маніпулювала черговістю виконання його пунктів. Але на загал це був документ, розрахований на те, що кожна зі сторін виконує свої зобов'язання відповідально. І, ні перший, ні другий "Мінськ" не містили санкцій чи механізмів, які б обмежували сторону, яка не виконує своїх зобов'язань. Не було жодних механізмів, які б примушували другу сторону, в нашому випадку Росію, до виконання її частини зобов'язань. Якщо це проміжне рішення не гарантує, через свою внутрішню несистемність, завершення війни, що Україна буде убезпечена від нової російського атаки, то, так, ця аналогія точно тут є. І такий "Мінськ-3" буде значно гіршим, ніж попередні. Не лише через те, що це повномасштабна війна, а й через те, що зараз США можуть зробити ставку на швидко отримане замість стратегічного рішення. І це дуже важливо.

Друге - для Києва зараз головна небезпека в тому, що Україна та її інтереси є фактично предметом торгів у грі, яка включає інших світових гравців. Тобто, все-таки масштабність рішення по Україні зараз значно більша. Це впливає на відносини США з Китаєм, на безпеку об'єднаної Європи, на інтереси Великобританії в цьому регіоні після Brexit, на Близький Схід. І головна небезпека в тому, що заради цього ефемерного режиму тиші відбудеться жертвування стратегічними інтересами України.

Зараз на столі немає стратегічного рішення цього конфлікту.

Є бажання швидко зупинити активні бойові дії. Це в інтересах Росії, яка планує затягнути Україну та США до цієї оборудки, позбавити Україну можливостей приєднатися до НАТО, сформувати інші оборонні альянси, накласти реальне обмеження на військову допомогу, яка буде надходити Україні. Адже режим тиші з точки зору Трампа, чи навіть Європи, не буде передбачати якихось великих системних вливань в українську оборонку.

У цьому гібридному режимі тиші Росія також задіє додаткові інструменти, наприклад, внутрішньополітичне розхитування України, вибори, і зіграє на слабкостях адміністрації Трампа в їхньому баченні того, що вибори в Україні мають відбутися попри відсутність реального режиму тиші тощо. Росії це вигідно. Це вигідно Трампу. Але обрисів стратегічного рішення поки немає. Якщо Україна не в НАТО, немає розуміння, будуть чи не будуть миротворці. Якщо їх не буде з американського боку, навіть той контингент, який збере європейська спільнота, буде недостатнім, щоб попередити нову російську атаку, а їхня присутність на лінії фронту, чи в принципі десь в Україні, нічого не гарантує. До того ж, все залежатиме від мандату місії. Вона може налічувати, умовно, 30 або навіть 70 тис. військових. Для нинішньої лінії розмежування це критично мало. Але навіть ця місія може бути з таким мандатом, який забороняє їй брати участь у бойових діях і дозволяє фактично піти з поля бою в разі якоїсь наступальної операції проти них.

Навіть після останніх заяв британського прем’єра Кіра Стармера про готовність направити миротворців в Україну, сама місія є під великим знаком питання. Бо це не лише політична воля, а й практичні спроможності. Якщо там не буде США, яким буде мандат цієї місії? Чи не поїдуть ці миротворці наступного дня після початку чергової великомасштабної атаки росіян? Чи буде дозволено цим миротворцям виконувати якісь функції комбатантів? Якщо ні, якщо їхня кількість буде обмежена, тоді історія з миротворцями не принесе жодних попереджувальних щодо нової атаки механізмів для України.

Стратегічного рішення, як убезпечити Україну від подальшого просування росіян, немає. Тому для України дуже критично в цій ситуації не робити стратегічних поступок у стратегічно важливих речах.

Стратегічно важливі речі – це військова допомога, гарантії безпеки на двосторонній, багатосторонній основі, чи приєднання України до НАТО. Якщо цього не буде, ми опинимося не просто в "Мінську-3". Ми опинимося у значно гіршій за "Мінськ-3" ситуації. Бо зараз, на відміну від "Мінська-1" і "Мінська-2", все буде сприйматися як політична поступка з боку України. Але натомість Україна вже є у значно більш слабкій ситуації, політично, знову ж таки, без НАТО, без гарантій безпеки і допомоги. Ми опинимося з поступками, яких не робили ні після першого, ні після другого "Мінська". Бо, якщо за першого і другого "Мінська" найбільшою втратою для України була втрата контролю над тимчасово окупованими територіями, то зараз ми не лише зафіксуємо де-факто втрату контролю над окупованими нині територіями, а й матимемо дуже високий ризик поступитися стратегічними речима, яких в жодному попередньому "Мінську" не було.

Якою зараз має бути роль Європи? Дуже пізно, Європа починає політично прокидатися, і, чесно кажучи, винятково, бо США дали чіткий сигнал, що оборона і безпека Європи, - це її проблема. Будьмо відвертими: активізація Європи прямо в ці дні відбувається саме тому, що вони виявили, що вони можуть не бути за столом переговорів, так само, як і Україна, і можуть стати свідками просто оборудки між Путіним і Трампом. Натомість функціонально і практично Європа зараз не має можливостей тут і сьогодні замінити собою США як основного воєнного донора України. Однак Європа має можливості це зробити протягом наступних років. Проте, що відбудеться з Україною за ці наступні роки, велике питання.

У тому, що Європа така сполохана, є плюс для України. Бо налаштування на об'єднання всередині ключових (не всіх) країн, які поділяють тему загрози з боку Росії, не було. Тобто, якщо у 2022 році був високий рівень страху і розуміння загрози, в першу чергу з боку Балтійських країн, Польщі меншою мірою, але був в Румунії плюс Фінляндія і Швеція, то зараз до них дуже активно вже приєдналися й інші країни. І навіть та сама Німеччина, якій було завжди зручно бути в тіні США, Великобританії і Франції. Тепер і Франція, і Італія, і Німеччина сприймають Росія дійсно як загрозу для їхньої власної безпеки. Таке єднання зацікавлених країн у тому, щоб Україна не програла, грає зараз на руку Україні. На Україні на руку грає також те, що ми опинилися по одну сторону барикад із ними, ризикуючи бути фактично витиснутими з цієї оборудки на етапі як мінімум предметних переговорів й підготовки.

Я би не переоцінювала спроможності щодо лідерства Британії. При всій політичній сміливості, яку Британія проявляла попередні три роки, ми маємо пам'ятати, що це лідерство вона проявляла в ситуації, коли знала, що США її підтримають в цьому, і знала, що питання лише в тому, хто буде першопроходьцем в ламанні тих чи інших табу щодо України. Наприклад, було розуміння, що США не хочуть бути першими, хто прогримить з рішенням про надання Україні бойових танків. Так само боялася цього Німеччина. Тому політичне лідерство на себе взяла Велика Британія, зламала тим самим політичне табу на поставку бойових танків Україні, але розуміла, що за цим одразу будуть практичні рішення від Німеччини і США.

Після зміни влади в Британії з консервативного уряду на лейбористів, які завжди традиційно були, й досі навіть є, менш яструбиними в своїй зовнішній політиці, ніж консерватори, я не бачу підстав вважати, що Велика Британія замінить собою США як основного лідера проукраїнської коаліції. У Кіра Стармера особисто, і у Лейбористської партії в цілому, погані відносини з чинною адміністрацією Трампа.

Стармеру і лейбористам доведеться балансувати між намаганнями налагодити конструктивні відносини з Трампом і його адміністрацією з одного боку, і бажанням і розумінням Великобританії про необхідність дбати про європейську безпеку і допомогти Україні вистояти в цій війні. Цей баланс буде дуже складним і важким для лейбористів. Зовнішня та оборонна політика ніколи не були їхнім флагманом. Їм це складно, це вимагає від них рішучості, до якої вони на зовнішній арені не були готові. Тобто, навіть для Великобританії бути політичним лідером зараз буде великим викликом, до якого сама Великобританія зараз не так, щоб аж готова.

Але Європа буде на чолі з Еммануелем Макроном - основним політичним двигуном допомоги Україні. Мінус для Макрона - його риторику всередині Франції розділяють далеко не всі політичні сили. З дуже ястурбинними меседжами, він, швидше, виняток на політичній арені у Франції. Хоч це і президентська республіка, але його можливості теж обмежені падінням рівня довіри і рейтингів його власних і його політичної сили. Але Європа буде вимушена шукати механізми, щоб опинитися за столом переговорів разом з Україною. В інтересах Європи запропонувати гарантії безпеки для України, як мінімум для попередження наступної російської атаки. Але Європа все одно залежатиме від того, чи США ухвалять для себе рішення бути частиною цих гарантій безпеки, чи у вигляді населення певного контингенту, чи резервування для України якихось поставок озброєння самотужки.

Якщо розглядати найгірший сценарій, і Європа буде вимушена самотужки брати на себе відповідальність за дотримання режиму тиші в Україні, боюся, що механізмів і політичної волі може не вистачити.

Фактор Китаю: чому це небезпечно? Повторюся, що зараз немає стратегічної пропозиції, як розв'язати цю проблему з РФ. Тому Трамп, як на мене, виходить з неправильної гіпотези, що угода з Путіним гарантує її дотримання самим Путіним. Немає підстав вважати, що Путін буде обов'язково дотримуватися цієї угоди, навіть в питанні режиму тиші. Це перша помилка.

Друга помилка гіпотези Трампа – що Росію вдасться відірвати, як на це сподіваються в адміністрації Трампа, від Китаю. Тобто, якщо адміністрація Трампа (в принципі, як і попередня адміністрація) сприймає основною загрозою на міжнародній арені Китай, і логіка дій Трампа щодо Росії полягає в тому, щоб в стратегічній глобальній перспективі, завдяки цій оборудці, відірвати Росію від партнерства і залежності від Китаю, то ця гіпотеза йде в розріз із тим, що практично робить Трамп.

Оборудка з Путіним жодним чином стратегічно Росію від Китаю не відриває. Натомість сам же Трамп залишає велику щілину, щоб Китай посилив свої позиції через саме ту невизначену формулу, яку зараз можуть нав'язати Україні. Невизначена формула передбачає, що китайські вояки можуть з'явитися, і це вже публічно пропонується, в числі того міжнародного контингенту, який запропонують сформувати для України на лінії фронту. Якщо китайські вояки з'являються фізично на території України, при цьому немає нічого практичного, що розривало би Росію і Китай, то виходить, що позиції Китаю навпаки зміцнюються в Європі.

Більше того, на Мюнхенській безпековій конференції один з ключових спікерів по Китаю говорив, що для Пекіна дуже важливо вклинитися в процес так званої відбудови України після встановлення режиму тиші. Для КНР формального проголошення режиму тиші більш ніж достатньо. Його не цікавлять механізми дотримання цього режиму тиші. Китаю важливе політичне рішення - проголошення, що там начебто режим тиші. Китайські гроші заходять в українську інфраструктуру, в українську економіку на проєкти відбудови тощо. Це доктрина Китаю на міжнародній арені, яка офіційно вкорінена в документах Китаю, що економічна експансія відбувається рука в руку з дипломатичною лінією. Китай не боїться нестабільних постконфліктних середовищ. Цьому є гарні приклади повсюди в Африці.

КНР не чекає політичної стабільності, не чекає виборів, не чекає верховенства права. Пекін заходить на зруйновану територію, яка потребує фінансових вливань, реконструкції. Китай любить працювати з територіями, де встановлюється нестабільне проголошене перемир'я. Він заходить, вкладає гроші в інфраструктурні об'єкти, цементує свою економічну присутність і фінансові інтереси на території, яка ще навіть не вийшла остаточно з конфлікту.

Тому, замість того, щоб відірвати Росію від Китаю, Трамп дозволить Китаю зміцнити партнерство з Росією і його позиції в Східній Європі. Бо оборудка Трампа з Путіним жодним чином не створює перепон для Росії продовжувати поглиблене співробітництво з Китаєм, який зайде в Україну зі "спокусливими" для Трампа пропозиціями про те, що Пекін візьме на себе частину чеку за відбудову.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Кампания Delta Force: Black Hawk Down стала бесплатной — разработчики выпустили трейлер
GameMag
2025-02-21T14:39:50Z
Эксперты рассказали, почему бюджетный iPhone все равно хуже недорогих Android-смартфонов
Фокус
2025-02-21T14:16:22Z
Выбор телевизора: что важно знать перед покупкой
Expres UA
2025-02-21T14:16:10Z
Создатель Alan Wake Сэм Лейк получит престижную награду за вклад в развитие игровой индустрии
GameMag
2025-02-21T14:09:20Z
В национальном парке впервые за 50 лет найден "мохнатый дьявол": его назвали в честь крошечной овцы
Фокус
2025-02-21T14:06:41Z
Где должен стоять холодильник: у многих он установлен неправильно
TSN
2025-02-21T14:06:10Z
Обеспечит дом энергией: вертикальный генератор решает проблемы обычных турбин
Фокус
2025-02-21T13:45:20Z
В Солнечной системе обнаружен новый водный мир: где он находится
Фокус
2025-02-21T13:42:41Z
К чему готовятся в Китае: ученые КНР создали защиту организма от ядерных осадков и рака
Фокус
2025-02-21T13:36:25Z
Красивый городок в духе Италии: найдено прекрасное место для отдыха летом
Фокус
2025-02-21T13:21:57Z
Какое самое полезное мясо в мире: этот вид "обходит" даже курицу и индейку
TSN
2025-02-21T12:36:06Z
Прически с лифтинг-эффектом — как выбрать ту, что подходит вам
Marie Claire
2025-02-21T11:00:14Z
Путешествие в будущее: как выглядит один из самых роскошных в мире поездов
Фокус
2025-02-21T09:06:20Z
Лишь одна привычка увеличит ваш доход втрое: так всегда поступают миллионеры
TSN
2025-02-21T08:18:20Z
Сонник: новая обувь – значение сна для женщины и мужчины
Comments UA
2025-02-21T05:54:47Z
Интим с утра = выше зарплата в будущем? Почему это хороший способ не только проснуться, но и разбогатеть
Знай
2025-02-21T03:51:06Z
С морковью по-корейски и курицей: рецепт оригинального салата
Политека
2025-02-21T02:00:15Z
Уникальные свойства картофеля, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-21T00:30:29Z
В Украине ликвидировали четыре "схемы для уклонистов"
Корреспондент
2025-02-21T14:39:21Z
С начала года на водоемах в Украине погибли 79 человек
Корреспондент
2025-02-21T14:33:59Z
Скандал в школе на Ровенщине: что говорят в полиции о поступке педагога
TSN
2025-02-21T14:30:19Z
Между двумя странами НАТО снова оборвался подводный кабель: что известно
TSN
2025-02-21T14:21:29Z
Распространял детское порно: в Хмельницком задержали 44-летнего мужчину
TSN
2025-02-21T14:06:40Z
В Днепре судья присвоил арендованную квартиру
Корреспондент
2025-02-21T13:36:59Z
"Прямо под моим крылом": пилот ВВС США сообщил о НЛО размером с футбольный мяч
Фокус
2025-02-21T11:45:56Z
В Ровенской области учитель ударил ребенка
Comments UA
2025-02-21T11:06:05Z
Оккупанты с беспилотника атаковали авто полицейских: что с ними
Comments UA
2025-02-21T10:48:19Z
Казус на велогонке в Португалии: участники проехали финишный поворот
Фокус
2025-02-21T12:06:45Z
Промоутер Баколе оценил его согласие на бой с Паркером
Корреспондент
2025-02-21T11:54:56Z
Дюбуа снялся с боя потенциальных соперников Усика: в чем причина и кто его заменит
TSN
2025-02-21T09:06:39Z
Канадский премьер Трюдо затроллил Трампа после победы над США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T09:01:19Z
Канада обыграла США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T08:31:14Z
Тренер Дюбуа уверен, что его боец в бое-реванше уложит Усика на ринг
Известия Киев
2025-02-21T08:28:59Z
Ему все равно: Менеджер оценил готовность Паркера к новому сопернику
Корреспондент
2025-02-21T05:33:15Z
Фьюри встретился с легендой своего любимого футбольного клуба
Корреспондент
2025-02-21T05:24:09Z
Мбаппе признан лучшим игроком недели в Лиге чемпионов
Корреспондент
2025-02-20T18:42:01Z
Стало известно, кто виноват в подрыве Оскольской дамбы
Comments UA
2025-02-21T14:39:37Z
Оккупанты захватили еще два населенных пункта
Comments UA
2025-02-21T14:36:41Z
Украинцы уже стали рабами для россиян: что известно
Comments UA
2025-02-21T14:33:09Z
Паника в Крыму небезосновательна: к чему следует готовиться оккупантам
Comments UA
2025-02-21T14:21:16Z
"Все просто рухнуло": жена и двое детей ждут военного ВСУ дома, 20 месяцев о нем никакого известия
Политека
2025-02-21T14:03:07Z
За деньги помогал уклонистам: ГБР разоблачило чиновника Хмельницкой РГА
Апостроф
2025-02-21T14:00:54Z
На Западе предупредили, что вскоре российские сапоги начнут топтать еще одну область Украины
Comments UA
2025-02-21T13:39:18Z
Семьи пленных бойцов ВСУ не получат выплаты: ТЦК разъяснили причины
Знай
2025-02-21T13:30:16Z
За бегство флота из Севастополя в России теперь повышают
Апостроф
2025-02-21T12:57:09Z
Николь Кидман рассказала, что ее напугало после родов
Фокус
2025-02-21T14:30:53Z
Организаторы Tokyo Game Show анонсировали выставку 2025 года
GameMag
2025-02-21T14:21:15Z
Харрисон Форд ворвался во вселенную Marvel в новой роли: фанаты обсуждают замены актеров
Знай
2025-02-21T13:51:43Z
Дочь Пола Маккартни стала жертвой своего коллеги
Фокус
2025-02-21T13:36:54Z
Интеллигентный клеш: почему bootcut — идеальные джинсы для фигуры plus size
Marie Claire
2025-02-21T13:00:36Z
Маша Ефросинина появилась на публике с мужем-военным: в сети заметили пикантный момент/Пара впервые за долгое время вышла в свет
Апостроф
2025-02-21T12:36:33Z
Маша Ефросинина показалась на публике с мужем-воином и рассказала об изменениях во время войны
TSN
2025-02-21T12:21:27Z
Рианна и ее муж готовятся к появлению третьего ребенка
GlavRed
2025-02-21T11:54:26Z
Дочь Бена Аффлека прекратила общение с Дженнифер Лопес
Фокус
2025-02-21T11:30:52Z
Патрулирование Typhoon в Украине: британских летчиков готовят к миротоворческой миссии, — СМИ
Фокус
2025-02-21T14:45:44Z
Зарплаты учителей планируют значительно повысить: когда это произойдет
Фокус
2025-02-21T14:36:44Z
В украинских университетах нужно создать программу по исследованию РФ – эксперт
ZN UA
2025-02-21T14:31:26Z
Военным разрешили за госсредства заправлять и ремонтировать авто переданные от волонтеров
Лига
2025-02-21T14:31:24Z
США приложили руку: Украина не может получить первые истребители F-16 от Бельгии, — СМИ
Фокус
2025-02-21T14:27:33Z
Таких денег нигде не заработать: военный объяснил, почему контракты для молодежи – реальный шанс изменить жизнь
Знай
2025-02-21T14:12:23Z
Европе придется увеличить армию на 300 тысяч военных без поддержки США, — аналитики
Фокус
2025-02-21T14:00:20Z
Армия получит FPV-дроны на 44 миллиарда гривен
Хвиля
2025-02-21T13:57:21Z
В Финляндию прибудут до 40 морпехов США
Корреспондент
2025-02-21T13:36:08Z
В Украине рентген и КТ пациенты должны получать бесплатно: куда звонить, когда требуют деньги
TSN
2025-02-21T14:36:59Z
Плата за лекарства при ОРВИ и COVID: Минздрав призвал сообщать о нарушениях врачей
Фокус
2025-02-21T14:15:36Z
Как покрытие на сковороде может вредить вашему здоровью
Comments UA
2025-02-21T13:30:57Z
Декларации с семейными врачами могут аннулировать - кого это коснется
Корреспондент
2025-02-21T10:27:56Z
Назван салат из двух простых и доступных ингредиентов, который продлевает жизнь
TSN
2025-02-21T10:21:48Z
7 специй, которые необходимо употреблять для профилактики рака желудка и кишечника
Comments UA
2025-02-21T08:33:46Z
Минздрав показал список лекарств, которые подешевеют в аптеках с 1 марта
Знай
2025-02-21T08:30:49Z
Присмотритесь: эти признаки на ваших ступнях сигнализируют о серьезной болезни
Comments UA
2025-02-21T06:42:48Z
Народные средства от импотенции: что поможет вернуть "мужскую силу"
Comments UA
2025-02-21T03:21:08Z
Алексей Кущ рассказал об афере века в Украине: «Растворилось 5 млн гектаров государственной земли»
Знай
2025-02-21T14:48:02Z
Изменится ли стоимость доставки газа после зимы: "Газсети" сделали заявление
Знай
2025-02-21T14:30:23Z
Украина вошла в четверку лидеров Европы по уровню поддержки стартапов
Лига
2025-02-21T14:24:56Z
OpenAI с декабря увеличило количество пользователей на 33%, несмотря на появление DeepSeek
Лига
2025-02-21T14:24:49Z
5 "золотых" отраслей с высокими зарплатами: IT теряет позиции, неожиданно в тренде — электросварщики
TSN
2025-02-21T14:21:01Z
После ударов РФ Украина потеряла 40% добычи газа: есть ли запасы до конца весны, — Reuters
Фокус
2025-02-21T14:16:42Z
Маск ошибся на 8 миллиардов: найден ужасный ляп DOGE
Comments UA
2025-02-21T14:12:26Z
Из-за действий Трампа цена на золото растет. Можно ли на этом заработать
Корреспондент
2025-02-21T13:30:16Z
Украина и партнеры представят новую оценку ущерба от войны
Хвиля
2025-02-21T13:30:12Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В заброшенном поместье нашли ничейную коллекцию редких и старинных авто
Фокус
2025-02-20T15:51:07Z
Нетипичные раритеты: два старых грузовика Ford 1941 года продают за $1,25 миллиона
Фокус
2025-02-20T13:12:15Z
Запас хода — 1000 км: электромобили Mercedes получат инновационную батарею
Фокус
2025-02-20T11:12:17Z
Недорогой коммерческий электрокар Kia рассекретили за считанные дни до премьеры
Фокус
2025-02-20T08:45:14Z
Мигалки на дорогах: когда нужно уступать, а когда можно ехать дальше, памятка для водителей
Знай
2025-02-20T07:51:18Z
Цена $20 000 и запас хода более 500 км: рассекречен дешевый электрический седан BYD
Фокус
2025-02-19T17:21:50Z
Дуда советует Зеленскому оставаться преданным курсу на конструктивное сотрудничество с Трампом
Европейская правда
2025-02-21T14:48:38Z
Украина и США могут заключить соглашение о полезных ископаемых до конца недели – Bloomberg
ZN UA
2025-02-21T14:48:04Z
Дональд Трамп намерен возобновить соглашение о редкоземельных минералах с Украиной
Известия Киев
2025-02-21T14:45:29Z
Как Украине преодолеть атаки Трампа: журналист привел красноречивый пример
Апостроф
2025-02-21T14:42:30Z
Кто теперь не дает Зеленскому подписать мир с РФ: Лавров ошарашил заявлением
Comments UA
2025-02-21T14:39:48Z
Мерц: Европа должна готовиться к тому, что Трамп прекратит защиту НАТО
ZN UA
2025-02-21T14:36:32Z
Столкнут с Китаем: Лукашенко обеспокоен возобновлением американо-российских отношений
ZN UA
2025-02-21T14:33:29Z
"Вот кто диктатор": протрамповская газета вышла со спецразъяснением для Трампа
Европейская правда
2025-02-21T14:24:26Z
Какой благодарности Трамп и его окружение требуют от Украины: как на это реагировать
Comments UA
2025-02-21T14:24:07Z