MY.UAНовини
ТОП-5 українських металів, які потрібні Трампу: скільки їх в Україні
ТОП-5 українських металів, які потрібні Трампу: скільки їх в Україні

ТОП-5 українських металів, які потрібні Трампу: скільки їх в Україні

Україна готується до угоди зі США щодо передачі прав на надра, зокрема й родовищ рідкісних і рідкоземельних металів. Поки що угода не підписана, але вірогідність її підписання висока. Які корисні копалини цікавлять Дональда Трампа та американські корпорації та навіщо ці домовленості Україні, досліджував Фокус.

Джерела NBC News нещодавно повідомили, що адміністрація Трампа запропонувала Україні надати США права на 50% рідкісноземельних металів і дала зрозуміти, що готова розмістити там американські війська для їхньої охорони, якщо буде досягнуто домовленості з Росією про припинення війни. Рідкоземельні ресурси України були предметом зустрічі міністра фінансів США Скотта Бессента і президента Володимира Зеленського на минулому тижні у Києві. Але Володимир Зеленський не підписав угоду зі США. На пресконференції безпекової конференції в Мюнхені президент заявив, що Україна не відмовляється від угоди про надра з США, та документ ще не готовий до підписання. В інтерв'ю NBC News президент Володимир Зеленський сказав, що угода з США щодо рідкісноземельних корисних копалин повинна містити гарантії безпеки для України. За його словами, якщо Україна не отримає гарантій безпеки від США, то економічна угода не працюватиме. Крім того, він зауважив, що в Україні подивилися на те, які рідкісноземельні елементи США імпортують для своєї промисловості. "Коли ми брали титан – це один з прикладів, титан – ми сказали, що у нас є титан в Україні, і це точна інформація. І його вистачить для промисловості на 40 років", – повідомив Володимир Зеленський.

Чим багаті: які рідкісні та рідкоземельні метали є в надрах України

Відома як житниця Європи, Україна також може похвалитися величезними мінеральними ресурсами, пише видання Reuters. Деякі з таких ресурсів необхідні для таких галузей, як оборона, виробництво високотехнологічних приладів, аерокосмічна промисловість і екологічна енергетика. У матеріалі видання йдеться, що в Україні є рідкоземельні елементи, такі як лантан і церій, які використовуються в телевізорах і освітлювальних приладах; неодим, який використовується у вітряних турбінах і акумуляторах електромобілів; ербій та ітрій, застосування яких варіюється від ядерної енергії до лазерів.

Деякі метали та елементи критично важливі для виробництва електрокарів
Фото: УНІАН

"Профінансоване ЄС дослідження також свідчить про наявність в Україні запасів скандію. За даними Всесвітнього економічного форуму, Україна також є ключовим потенційним постачальником літію, берилію, марганцю, галію, цирконію, графіту, апатиту, флюориту та нікелю", — йдеться у матеріалі. Також, зазначають журналісти Reuters, Державна геологічна служба заявила, що Україна має одні з найбільших підтверджених запасів літію в Європі, який оцінюється в 500 тисяч метричних тонн, життєво необхідного для акумуляторів, кераміки та скла. Запаси титану здебільшого розташовані в північно-західній і центральній частині України, а літію – у центрі, на сході та південному сході. Українські запаси графіту, основного компонента акумуляторів електромобілів і ядерних реакторів, складають 20% світових ресурсів.

Які корисні копалини цікаві США та де використовуються

Геологічна служба США регулярно публікує перелік з 50 мінеральних ресурсів, критично необхідних американській промисловості. Окрім рідкоземельних металів, там є також такі важливі для різних видів промисловості елементи як титан, алюміній, графіт, магній, цинк, олово, літій, марганець. Ці корисні мінерали також є в Україні.

Важливо "Добре, що відмовились": економіст про те, чому Зеленський не пiдписав угоду зі США по металам

Щодо рідкоземельних металів, то цікавими для американських інвесторів можуть стати різноманітні елементи, які використовуються у аерокосмічній галузі, в медицині, оптиці, виробництві електромобілів, для функціонування нафтовидобутку та для ВПК.

5 рідкоземельних металів, які можуть бути цікаві США, та сфера застосування

  1. Неодим сплавляють із залізом і бором для отримання потужних постійних магнітів. Вони все частіше використовуються в портативному електронному обладнанні, зокрема в гучномовцях і комп’ютерних жорстких дисках. Висока ефективність робить їх корисними в гібридних автомобілях і вітрових турбінах.
  2. Лантан є добавкою у виробництві скла з високим показником заломлення, яке використовується в об’єктивах телескопів і камер. Лантан також відіграє роль у переробці сирої нафти як каталізатор крекінгу нафти.
  3. Церій використовується в нафтопереробці, а також в каталітичних нейтралізаторах транспортних засобів для зменшення шкідливих викидів. Оксид церію — полірувальна суміш для скла.
  4. Ітрій використовуються в телевізійних і комп’ютерних екранах та інших пристроях відображення. Наряду з тербієм та європієм, він відомий як люмінофор, що випромінює світло певних кольорів при опроміненні частинками електромагнітного випромінювання.
  5. Скандій використовується для сплавів, кераміки та паливних елементів. Метал включено до алюмінієво-скандієвих сплавів, які використовуються у літаках-винищувачах, велосипедних рамах. Його додають до ртутних ламп для створення високоефективного джерела світла, схожого на сонячне. Радіоактивний ізотоп скандій-46 використовується як індикатор при переробці нафти для моніторингу руху різних фракцій.
У США можуть бути зацікавлені як у рідкоземельних металах, що є в українських надрах, так і в родовищах титану, магнію, марганцевих руд
Фото: УНІАН

На думку економіста, аналітика Аналітичного центру "Об’єднана Україна" Олексія Куща, якщо поглянути на карту корисних копалин, запаси яких має Україна, то США насамперед цікавить уран. "Америка розвиває свою атомну енергетику, а запаси урану зараз вийшли на плато. В світі десь 60-70% родовищ урану сконцентровано в Центральній Азії, це Казахстан і Киргизстан, ще значна частина в Росії. В США досить обмежені запаси урану, тому вони зацікавлені в українських родовищах урану", — розповів Фокусу експерт.

Україна має значні запаси марганцевих руд, що вкрай важливі для виробництва феросплавів

Також, продовжує Олексій Кущ, США зацікавлені в українських покладах титану, який є стратегічною сировиною для космічної і авіаційної галузей економіки, а також для військово-промислового по комплексу. Крім того, в полі зору США і графіт, запаси якого має Україна і який активно використовується при виробництві автомобілів і електричних батарей.

Запаси літію на Полохівському родовищі в Кіровоградській області перевищують 760 тис. тонн еквівалента карбонату літію
Фото: pexels.com

Ще один важливий елемент – це германій, який активно використовується в оптиці. Що ж стосується такого мінералу, як літій, то, на думку Олексія Куща, українські родовища літію вони не зовсім цікаві іноземним інвесторам, тому що вони значно поступаються за насиченістю і доступністю, наприклад, родовищам у Латинській Америці.

Важливо Надра України — за пляшку віскі? Як не програти в "рідкоземельній" угоді з Трампом

"Для того, щоб український літій видобувався активно, необхідно, щоб ціна на літій зросла на світових ринках, як мінімум, в 10 разів. Тому український літій цікавий лише як елемент кластерної моделі розвитку. Літій як сировина нецікавий для видобутку в Україні. А якщо він стане ланцюжком, наприклад, у виробництві літієвих акумуляторів та електромобілів, то в рамках цих ланцюжків видобуток набуде високої доцільності", — зауважив Олексій Кущ у коментарі Фокусу.

Україна займає перше місце в Європі за запасами з земній корі урану і його ресурсів. Всього нараховується 17 родовищ, більшість з яких зосереджені в Кіровоградській області

Щодо інших мінеральних елементів, то, каже Олексій Кущ, США цілком можуть бути зацікавлені у марганцевих рудах, величезні поклади яких має Україна. За даними Державної служби геології та надр України, станом на 2021 за обсягом загальних запасів марганцевих руд Україна займає у світі друге місце після ПАР, а за підтвердженими запасами — перше. "Марганцеві руди — їх капіталізація на світовому ринку не така вже і значна. Але значення цих руд величезне в технологічному контексті, тому що це елемент, який критично необхідний при виробництві феросплавів", — пояснив експерт.

Віддати надра: що кажуть експерти про майбутнє угоди зі США по рідкоземельним металам

Економіст і ексчлен ради НБУ Віталій Шапран зазначив: світ змінюється і в новому світі, літій, титан, ніобій набувають значень, а ера космосу, електрокарів, нової електроніки деформує попит на традиційні метали. Другий фактор – це велика війна, яка затягнулась і яка коштує США, ЄС та Україні дуже дорого. "Нова адміністрація в США зовсім не проти її продовжувати, але хоче надати їй комерційного характеру. Думаю, за таких умов Україна буде себе почуватись більш впевнено", — каже експерт.

Видобуток корисних копалин в Україні - надзвичайно корумпований сегмент, кажуть фахівці, що сподіваються на прихід іноземців та наведення ладу у цій сфері
Фото: insgeo

Проте насамперед зараз більшість експертів хвилює не саме питання надання доступу для американських корпорацій до українських надр, а яким чином буде складена угода та чи включатиме певні цифри про запаси, адже ретельної геологічної розвідки надр Україна вже давно не проводила, а отже по багатьом родовищам наразі орієнтуються фактично на дані, отримані за часів СРСР, часто – у 60-80-х роках. У владі вже заявили про потребу проведення так званого аудиту надр. Тим часом, експерти кажуть, що йдеться про додаткову геологічну розвідку. "Геологічна розвідка в Україні велась ще з часів СРСР, всі процеси там документувались. Я допускаю, що можна посилити геологічну розвідку, щоб знайти щось нове на тих територіях, які не дуже ретельно обстежували, але це не аудит, а процес до-розвідки корисних копалин", — зазначає Віталій Шапран.

Експерти: до підписання угоди зі США щодо рідкоземельних металів ніякого аудиту родовищ проведено не буде

На думку Олексія Куща, набір елементів, які ми маємо у запасах мінералів, відомий, але ми не знаємо точних промислових оцінок цих запасів. "Україна досить ретельно досліджена геологами. І геологічна карта України вже давно сформована. Але тут ключове місце займає оцінка саме промислових запасів. Звісно, держава має самостійно провести вивчення запасів, провести паспортизацію родовищ, зробити оцінку, тому що чим краще ми будемо знати, скільки у нас яких запасів є, тим більш справедливо ціну ми зможемо отримати за ці запаси і відповідно доходи в бюджет", — зауважив експерт.

Віталій Шапран теж каже, що Україні варто мати власну експертизу родовищ. "До-розвідка старих родовищ, розвідка нових мають відбуватись постійно. Як правило, це не дуже коштовна справа. Тим більше, що розпочати можна з 1-2 родовищ в режимі пілотних проектів. Також потрібно враховувати, що при передачі родовищ іноземному інвестору його представники захочуть проводити власну експертизу, тому державне втручання в геологічну розвідку на вже відкритих покладах має носити більше контролюючий характер", — зазначив у коментарі Фокусу Віталій Шапран.

В Україні - величезні поклади важливих мінералів, але дуже багато родовищ - на тимчасово окупованій території, зазначають експерти
Фото: dei.gov.ua

Найімовірніше, зауважують фахівці, що до підписання угоди зі США щодо родовищ ніякого аудиту родовищ проведено не буде. Адже, по-перше, детальна розвідка потребує часу (біля 2-3 років), по-друге – кількох мільярдів гривень, яких у України на ці цілі наразі немає. "Я думаю, що аудит надр не проведуть, зараз система на таке не здатна. Про розвідувальні роботи годі й говорити, хіба що по окремих точках, окремих місцях, де може бути зацікавленість, і то переважно приватного характеру", — зазначив фінансовий аналітик Іван Угляниця.

Фінансовий аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин пояснює: зараз є більш нагальні потреби, пов'язані із захистом держави, тому ніякої розвідки надр Україна, поки тривають бойові дії не робитиме. Проте після завершення активної фази війни можна буде швидше займатись розвідкою, а також залучати іноземний капітал для аналізу і моніторингу родовищ. "Наразі я бачу це більше, як спільні державно-приватні проєкти з іноземними інвестиціями, адже Україна теж має заробляти на видобутку копалин. Тобто держава передає у фонд такої компанії ліцензію, права на розробку, а фінансову частину покривають американці чи європейські партнери. Прибуток може бути розподілений, відповідно до долей. Так і Україна буде заробляти, і партнери будуть заробляти, і територія буде захищена від посягань, адже на ній працюють іноземці", — пояснив Андрій Шевчишин.

Інвесторам цікаві українські надра, проте питання наразі не лише у грошах, але й у безпеці - чи гарантуватиме прихід інвесторів, що Україну не обстрілюватиме Росія?
Фото: Pexels

Цікаво, що наразі дані про запаси в Україні різних мінералів засекречені, а на минулому тижні Європейська Бізнес Асоціація навіть звернулась до уряду з проханням сприяти зняттю відповідних грифів. "Встановлені законодавством обмеження перешкоджають укладенню міжнародних угод у сфері надрокористування та ускладнюють співпрацю зі стратегічними партнерами. Збереження грифу "таємно" щодо балансових запасів та ресурсів може стримувати їхню розробку та знижувати інтерес інвесторів. Особливо це критично в умовах, коли Україні бракує необхідного капіталу та сучасних технологій", — повідомили в ЄБА.

Створити більше, ніж відвал: як експерти оцінюють перспективи іноземних інвестицій у родовища в Україні

Ще одне питання, яке піднімають експерти, — це створення в Україні умов не просто для видобутку важливої для США сировини, але й переробних підприємств, тобто створення кластерної моделі та відхід від сировинної.

Інвестиційні проєкти на родовищах мають бути ширшими за видобуток, адже потрібно також у таких проектах враховувати додаткові робочі місця та ступінь переробки видобутих мінералів

"Маємо артикулювати необхідність створення в Україні кластерної економіки. Користування природними ресурсами має відбуватися виключно на кластерному принципі, тобто якщо видобуток природного ресурсу, то як мінімум, декілька виробничих переділів має бути в Україні. Тобто виробництво напівфабрикатів, а потім готової продукції, переділ виробничий, тобто підвищення оцих переділів хоча б на дві сходинки протягом кожних трьох-чотирьох років. Але на жаль, поки що такої артикуляції от саме кластерного використання природних ресурсів у нас немає", — зауважив Олексій Кущ.

Важливо Китай залишився єдиною державою, яка постачає РФ метали для виробництва зброї, — "Схеми"

Такої ж думки Андрій Шевчишин, який вважає, що інвестиційні проєкти на родовищах мають бути ширшими за видобуток, адже потрібно також у таких проектах враховувати додаткові робочі місця та ступінь переробки видобутих мінералів. "Потрібно робити Україну не тільки видобувною базою, але необхідно будувати лінії переробки, бажано до кінцевого продукту. За це потрібно боротись", — каже експерт.

Справжній економічний ефект матиме не просто розробка нових родовищ, але й будівництво переробних підприємств видобутої сировини, кажуть фахівці
Фото: Facebook / НБУ

Щодо вигоди, яку може отримати Україна від співпраці зі США щодо металів та інших елементів, експерти найчастіше кажуть про два напрямки – це інвестиції (у нові виробничі майданчики та в інфраструктуру) і безпека. Причому на даному етапі, коли немає доступної інформації про можливі обсяги іноземних інвестицій, про обсяги запасів різних мінералів на родовищах та оцінку можливого промислового видобутку копалин, все ж таки, коли говорять про залучення США до розробки родовищ, то мова більше про політичний безпековий аспект.

"Я бачу взагалі цю тему із металами, певними елементами чисто хайповою, політичною. Добре, якщо вона допоможе вирішити, або полегшити якісь безпекові проблеми України, але не бачу особливо математики для України в цих речах для інвесторів з урахуванням всіх проблем. Плюс немає такої потреби в цих елементах, яка не задовольняється наразі. А майбутній попит перебільшений", — резюмував Іван Угляниця.

Важливо "Немає варіантів": чому Україна не отримає рідкоземельні мінерали без США, — експерт (відео)
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Google переносить Circle to Search на iPhone
Portaltele
2025-02-22T05:15:00Z
Як Стів Джобс принизив Білла Гейтса і чому той потім урятував Apple від банкрутства
24tv
2025-02-22T04:51:27Z
Samsung може випустити One UI 7 раніше завдяки прискореному бета-тестуванню
InternetUA
2025-02-22T03:01:51Z
В OpenAI заявили, що ChatGPT щотижня використовують 5% населення світу
InternetUA
2025-02-22T02:04:01Z
Де сховався кіт: тільки люди з "орлиним оком" знайдуть пухнастика за 5 секунд
GlavRed
2025-02-22T01:27:56Z
Meta розвиває Instagram як месенджер та додає нові функції для обміну повідомленнями
InternetUA
2025-02-22T01:04:07Z
Таємницю обезголовленого тіла з ірландських боліт розкрито: вчені шокували подробицями
TSN
2025-02-21T22:36:38Z
Apple пояснила, для кого створений iPhone 16e
InternetUA
2025-02-21T21:16:54Z
GTA 6 може вийти на Nintendo Switch 2: це вже виглядає цілком реально
Знай
2025-02-21T20:51:09Z
Вода, йод, горілка: як відрізнити натуральне масло від підробки
24tv
2025-02-22T05:24:04Z
Це не кола: стоматологи назвали популярний напій, який найбільше шкодить зубам
GlavRed
2025-02-22T04:27:44Z
Гідам гірше, туристам краще: популярний курорт в Іспанії змінює правила
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T03:00:10Z
Гороскоп на суботу 22 лютого: хто має бути обережним, а кому варто відпочити
Знай
2025-02-22T02:33:11Z
Заховане у Новій Зеландії «найчистіше озеро у світі» постраждало від туристі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T01:00:10Z
Будуть сяяти чистотою: чим відіпрати брудні простирадла та наволочки
24tv
2025-02-21T23:45:51Z
Робіть одразу цілий баняк: "ходовий" салат, який можна зберігати цілий тиждень
24tv
2025-02-21T23:06:57Z
Вафельні біляші, щоб не партися з тестом: хрумка закуска без зайвого клопоту, рецепт
Знай
2025-02-21T22:51:59Z
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
24tv
2025-02-21T22:24:20Z
Через дронову атаку на Київську область загинула людина, у регіоні спалахнула пожжежа: ДСНС опублікувала фото наслідків
ZN UA
2025-02-22T05:39:36Z
В Одесі затримано 18-річного агента РФ, який підірвав авто військового прокурора
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:37Z
Вночі росіяни вдарили дронами по Київщині: що відомо про жертв і наслідки
TSN
2025-02-22T05:24:44Z
Росія атакувала дронами Київ та область: сталися пожежі, є загиблий
Лига
2025-02-22T04:42:44Z
На Сумщині директор ліцею «влаштував» на роботу синів, які перебували за кордоном
УкраинФорм
2025-02-22T04:24:31Z
СБУ і Нацполіція ліквідували ще чотири схеми ухилення від мобілізації та списання військових
УкраинФорм
2025-02-22T02:36:45Z
На Одещині затримали працівника ТЦК, який вимагав гроші за відстрочку від призову
УкраинФорм
2025-02-22T01:36:44Z
У Дніпрі суддю викрили у привласненні квартири вартістю майже ₴1 мільйон
УкраинФорм
2025-02-22T01:30:20Z
Атака дронів на Київщину: внаслідок удару загинув чоловік
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T23:39:53Z
Лас-Пальмас — Барселона. Напередодні
Football.ua
2025-02-22T05:33:49Z
Аморім: В нас більше проблем, ніж рішень
Football.ua
2025-02-21T22:54:39Z
Реалізований пенальті Аспаса приніс Сельті перемогу над Осасуною
Football.ua
2025-02-21T22:15:48Z
Поклав, як рукою: гол-красень Кочергіна вивів Ракув на перше місце в Екстраклясі
24tv
2025-02-21T22:00:28Z
Гол Лукки з пенальті приніс Удінезе перемогу над Лечче
Football.ua
2025-02-21T21:51:45Z
Реал та два англійські клуби претендують на вінгера Боруссії Д — Relevo
Football.ua
2025-02-21T21:51:24Z
CAS відхилив апеляцію Рубіалеса на рішення ФІФА про його відсторонення від футболу
Football.ua
2025-02-21T21:33:54Z
Куди пропав Баколе: Паркер провів кумедну битву поглядів з промоутером Ф'юрі
24tv
2025-02-21T21:27:31Z
Фрайбург познущався над Вердером завдяки дублям Гріфо і Доана
Football.ua
2025-02-21T21:24:12Z
Втрати ворога станом на 22 лютого 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:51Z
В DeepState розкрили, скільки солдатів втратили ЗС РФ у Білогорівці, Часовому Яру та Торецьку
Фокус
2025-02-22T05:24:06Z
Ворог за добу завдав 517 ударів по Запорізькій області
УкраинФорм
2025-02-22T05:12:05Z
Гороскоп на сьогодні: яким буде 22 лютого для всіх знаків Зодіаку
Политека
2025-02-22T05:03:57Z
Рухаються від Великої Новосілки: росіяни намагаються прорватися до Дніпропетровщини, – ISW
24tv
2025-02-22T05:00:25Z
Ворог просунувся в Улаклах і біля Бурлацького, – DeepState
24tv
2025-02-22T04:42:41Z
Атака дронів на Київ та область: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T04:33:43Z
Україну накриють сильні морози: синоптики розповіли про погоду на вихідних
Политека
2025-02-22T04:30:48Z
Гороскоп на завтра 23 лютого: Левам - відпочинок, Скорпіонам - веселощі
GlavRed
2025-02-22T04:27:17Z
Російські боти атакували сторінки Jerry Heil. Співачка видалила інстаграм
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:09:06Z
Могила, Гудков, Головань: які справжні імена та прізвища ховаються за псевдонімами артистів
24tv
2025-02-22T05:03:27Z
У Кропивницькому презентували збірку новел про загиблих воїнів
УкраинФорм
2025-02-22T01:45:03Z
“Прості слова” – про що мовчать серця? Новий трек від NAPEREXRESTI
Storyboom
2025-02-21T23:15:04Z
Трек Klavdia Petrivna, з яким хотіла йти на Євробачення, опинився у трендах тіктоку
24tv
2025-02-21T22:00:23Z
Для найкращого вечора: 6 веселих комедій для перегляду з друзями
24tv
2025-02-21T22:00:09Z
"Давайте трошки поживемо": Євген Кошовий прокоментував закриття "Квартал 95"
Знай
2025-02-21T21:30:36Z
Макс Гордєєв – "Навіки" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-02-21T21:27:45Z
Вічні хіти, які не втрачають популярності десятиліттями: що українці слухали у 1998 році
24tv
2025-02-21T21:09:28Z
Під час нічної атаки дронів військові моряки збили два "шахеди"
ZN UA
2025-02-22T05:18:14Z
Вже цього року в Україні з'являться рої дронів, — Федоров
InternetUA
2025-02-22T05:03:05Z
Лібанова назвала країну, з якої українці повертатимуться найменш охоче
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:00:30Z
Вселенська батьківська субота 22 лютого: історія, як треба провести цей день напередодні Масляної
Знай
2025-02-22T04:42:08Z
У Херсоні помер військовослужбовець з Прикарпаття Василь Гавриш
24tv
2025-02-22T04:36:59Z
Росія тримає у Чорному морі один носій «Калібрів» загальним залпом до 4 ракет
УкраинФорм
2025-02-22T04:36:53Z
Як правильно проїхати складне перехрестя: цікавий тест ПДР для вправних водіїв
GlavRed
2025-02-22T04:27:18Z
Лідери та мотиватори: у які дні народжуються унікальні діти
GlavRed
2025-02-22T04:27:03Z
У Сумах видали книгу пам'яті про тренера Олександра Кулика, який загинув у війні з Росією
УкраинФорм
2025-02-22T04:18:40Z
Кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
TSN
2025-02-22T05:33:44Z
Дієта з кави, вина, шоколаду та фруктів знизила ризик порушення обміну речовин
Portaltele
2025-02-22T05:15:52Z
Медиків відправлять на фронт: почали розбронювання лікарів
Знай
2025-02-22T03:30:44Z
Перевірте міцність ваших кісток: кому потрібен та як відбувається скринінг на остеопороз
24tv
2025-02-21T20:30:28Z
Правда про арахісове масло: чи дійсно воно настільки корисне, як ви думаєте
24tv
2025-02-21T20:12:19Z
«Інтерпайп» працевлаштував понад 165 ветеранів
AgroNews
2025-02-21T19:06:12Z
АПАУ: Фінансова стійкість аптек забезпечує доступність ліків для українців
TSN
2025-02-21T18:36:28Z
Чому краще лікувати зуби в стоматолога, який використовує мікроскоп
24tv
2025-02-21T18:09:33Z
Це не для всіх безплатно: як у Польщі викликати швидку допомогу
24tv
2025-02-21T16:18:20Z
Долар може обігнати євро: експерт розкрив, коли це станеться
Хвиля
2025-02-22T05:30:57Z
Вартість пального може знову змінитися: експерти розповіли, скільки доведеться платити
Политека
2025-02-22T05:30:49Z
Які пільги надаються пенсіонерам в Україні
24tv
2025-02-22T05:30:37Z
Курс валют на вихідні, 22-23 лютого: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-02-22T05:24:52Z
Стало відомо, як у лютому змінилися ціни за один гектар землі
AgroNews
2025-02-22T05:03:37Z
Індексація пенсій у березні 2025: ПФУ назвав новий відсоток та суми підвищення
Хвиля
2025-02-22T04:45:50Z
Українці платитимуть за світло менше: що у 2025 році змінили для споживачів
Знай
2025-02-22T04:30:49Z
В Мінцифри анонсували запуск виробництва вибухових речовин в Україні
InternetUA
2025-02-22T04:03:27Z
ПриватБанк попередив про тимчасові обмеження для карток: українців попередили, коли вони діятимуть
Политека
2025-02-22T04:00:01Z
Більшість не знає: чому не можна вмикати фари перед запуском двигуна авто
GlavRed
2025-02-22T04:27:52Z
Обережно, нова схема пограбувань водіїв: як не стати жертвою зимових шахраїв
Знай
2025-02-22T03:51:47Z
Досвідчена водійка показала "метод" дистанційного прогріву авто: мережа у захваті від хитрості
24tv
2025-02-21T21:27:57Z
Комплектуючі BMW возитимуть на водневих тягачах IVECO S-eWay Fuel Cell
AutoCentre
2025-02-21T18:33:23Z
Позашляховий монстр: представлено найпотужніший і найнезвичніший Jeep Wrangler
Фокус
2025-02-21T17:12:04Z
Яке паливо найкраще використовувати взимку для автомобіля: поради водіям
ТСН
2025-02-21T16:18:54Z
Презентовано флагманський автобус другого покоління від Wrightbus
AutoCentre
2025-02-21T16:07:32Z
Раритетне спортивне авто 60-х поїхало після 28 років простою надворі
Фокус
2025-02-21T15:45:28Z
Прослужать десятиліття: ТОП-7 бюджених авто, що не потребують частого ремонту
GlavRed
2025-02-21T15:27:58Z
Через непідписану угоду про корисні копалини, можуть заборонити доступ до Starlink в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:00Z
Не 350 мільярдів: Трамп уперше озвучив реальні цифри допомоги США Україні
24tv
2025-02-22T05:24:14Z
Виїзд за кордон – привілей для обраних: кому обіцяють надати право
Знай
2025-02-22T05:12:57Z
Видання The New York Post звернулося до Трампа: Пане президенте, диктатор - це Путін
InternetUA
2025-02-22T05:12:46Z
Атака на Київщину, росіяни наступають у бік Дніпропетровщини: хронологія 1095 дня війни
24tv
2025-02-22T04:33:37Z
"Він його ідеал правителя": Горбач пояснив, чому Трамп так захоплений Путіним
GlavRed
2025-02-22T04:27:46Z
США більше не союзник України та Європи?
GlavRed
2025-02-22T04:27:01Z
ЄС готує пакет військової допомоги для України на суму €20 млрд – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T04:15:26Z
Загроза "нової Ялти": чому переговори США з Росією лякають східноєвропейських союзників
Хвиля
2025-02-22T03:51:24Z