MY.UAНовини
ТОП-5 українських металів, які потрібні Трампу: скільки їх в Україні
ТОП-5 українських металів, які потрібні Трампу: скільки їх в Україні

ТОП-5 українських металів, які потрібні Трампу: скільки їх в Україні

Україна готується до угоди зі США щодо передачі прав на надра, зокрема й родовищ рідкісних і рідкоземельних металів. Поки що угода не підписана, але вірогідність її підписання висока. Які корисні копалини цікавлять Дональда Трампа та американські корпорації та навіщо ці домовленості Україні, досліджував Фокус.

Джерела NBC News нещодавно повідомили, що адміністрація Трампа запропонувала Україні надати США права на 50% рідкісноземельних металів і дала зрозуміти, що готова розмістити там американські війська для їхньої охорони, якщо буде досягнуто домовленості з Росією про припинення війни. Рідкоземельні ресурси України були предметом зустрічі міністра фінансів США Скотта Бессента і президента Володимира Зеленського на минулому тижні у Києві. Але Володимир Зеленський не підписав угоду зі США. На пресконференції безпекової конференції в Мюнхені президент заявив, що Україна не відмовляється від угоди про надра з США, та документ ще не готовий до підписання. В інтерв'ю NBC News президент Володимир Зеленський сказав, що угода з США щодо рідкісноземельних корисних копалин повинна містити гарантії безпеки для України. За його словами, якщо Україна не отримає гарантій безпеки від США, то економічна угода не працюватиме. Крім того, він зауважив, що в Україні подивилися на те, які рідкісноземельні елементи США імпортують для своєї промисловості. "Коли ми брали титан – це один з прикладів, титан – ми сказали, що у нас є титан в Україні, і це точна інформація. І його вистачить для промисловості на 40 років", – повідомив Володимир Зеленський.

Чим багаті: які рідкісні та рідкоземельні метали є в надрах України

Відома як житниця Європи, Україна також може похвалитися величезними мінеральними ресурсами, пише видання Reuters. Деякі з таких ресурсів необхідні для таких галузей, як оборона, виробництво високотехнологічних приладів, аерокосмічна промисловість і екологічна енергетика. У матеріалі видання йдеться, що в Україні є рідкоземельні елементи, такі як лантан і церій, які використовуються в телевізорах і освітлювальних приладах; неодим, який використовується у вітряних турбінах і акумуляторах електромобілів; ербій та ітрій, застосування яких варіюється від ядерної енергії до лазерів.

Деякі метали та елементи критично важливі для виробництва електрокарів
Фото: УНІАН

"Профінансоване ЄС дослідження також свідчить про наявність в Україні запасів скандію. За даними Всесвітнього економічного форуму, Україна також є ключовим потенційним постачальником літію, берилію, марганцю, галію, цирконію, графіту, апатиту, флюориту та нікелю", — йдеться у матеріалі. Також, зазначають журналісти Reuters, Державна геологічна служба заявила, що Україна має одні з найбільших підтверджених запасів літію в Європі, який оцінюється в 500 тисяч метричних тонн, життєво необхідного для акумуляторів, кераміки та скла. Запаси титану здебільшого розташовані в північно-західній і центральній частині України, а літію – у центрі, на сході та південному сході. Українські запаси графіту, основного компонента акумуляторів електромобілів і ядерних реакторів, складають 20% світових ресурсів.

Які корисні копалини цікаві США та де використовуються

Геологічна служба США регулярно публікує перелік з 50 мінеральних ресурсів, критично необхідних американській промисловості. Окрім рідкоземельних металів, там є також такі важливі для різних видів промисловості елементи як титан, алюміній, графіт, магній, цинк, олово, літій, марганець. Ці корисні мінерали також є в Україні.

Важливо "Добре, що відмовились": економіст про те, чому Зеленський не пiдписав угоду зі США по металам

Щодо рідкоземельних металів, то цікавими для американських інвесторів можуть стати різноманітні елементи, які використовуються у аерокосмічній галузі, в медицині, оптиці, виробництві електромобілів, для функціонування нафтовидобутку та для ВПК.

5 рідкоземельних металів, які можуть бути цікаві США, та сфера застосування

  1. Неодим сплавляють із залізом і бором для отримання потужних постійних магнітів. Вони все частіше використовуються в портативному електронному обладнанні, зокрема в гучномовцях і комп’ютерних жорстких дисках. Висока ефективність робить їх корисними в гібридних автомобілях і вітрових турбінах.
  2. Лантан є добавкою у виробництві скла з високим показником заломлення, яке використовується в об’єктивах телескопів і камер. Лантан також відіграє роль у переробці сирої нафти як каталізатор крекінгу нафти.
  3. Церій використовується в нафтопереробці, а також в каталітичних нейтралізаторах транспортних засобів для зменшення шкідливих викидів. Оксид церію — полірувальна суміш для скла.
  4. Ітрій використовуються в телевізійних і комп’ютерних екранах та інших пристроях відображення. Наряду з тербієм та європієм, він відомий як люмінофор, що випромінює світло певних кольорів при опроміненні частинками електромагнітного випромінювання.
  5. Скандій використовується для сплавів, кераміки та паливних елементів. Метал включено до алюмінієво-скандієвих сплавів, які використовуються у літаках-винищувачах, велосипедних рамах. Його додають до ртутних ламп для створення високоефективного джерела світла, схожого на сонячне. Радіоактивний ізотоп скандій-46 використовується як індикатор при переробці нафти для моніторингу руху різних фракцій.
У США можуть бути зацікавлені як у рідкоземельних металах, що є в українських надрах, так і в родовищах титану, магнію, марганцевих руд
Фото: УНІАН

На думку економіста, аналітика Аналітичного центру "Об’єднана Україна" Олексія Куща, якщо поглянути на карту корисних копалин, запаси яких має Україна, то США насамперед цікавить уран. "Америка розвиває свою атомну енергетику, а запаси урану зараз вийшли на плато. В світі десь 60-70% родовищ урану сконцентровано в Центральній Азії, це Казахстан і Киргизстан, ще значна частина в Росії. В США досить обмежені запаси урану, тому вони зацікавлені в українських родовищах урану", — розповів Фокусу експерт.

Україна має значні запаси марганцевих руд, що вкрай важливі для виробництва феросплавів

Також, продовжує Олексій Кущ, США зацікавлені в українських покладах титану, який є стратегічною сировиною для космічної і авіаційної галузей економіки, а також для військово-промислового по комплексу. Крім того, в полі зору США і графіт, запаси якого має Україна і який активно використовується при виробництві автомобілів і електричних батарей.

Запаси літію на Полохівському родовищі в Кіровоградській області перевищують 760 тис. тонн еквівалента карбонату літію
Фото: pexels.com

Ще один важливий елемент – це германій, який активно використовується в оптиці. Що ж стосується такого мінералу, як літій, то, на думку Олексія Куща, українські родовища літію вони не зовсім цікаві іноземним інвесторам, тому що вони значно поступаються за насиченістю і доступністю, наприклад, родовищам у Латинській Америці.

Важливо Надра України — за пляшку віскі? Як не програти в "рідкоземельній" угоді з Трампом

"Для того, щоб український літій видобувався активно, необхідно, щоб ціна на літій зросла на світових ринках, як мінімум, в 10 разів. Тому український літій цікавий лише як елемент кластерної моделі розвитку. Літій як сировина нецікавий для видобутку в Україні. А якщо він стане ланцюжком, наприклад, у виробництві літієвих акумуляторів та електромобілів, то в рамках цих ланцюжків видобуток набуде високої доцільності", — зауважив Олексій Кущ у коментарі Фокусу.

Україна займає перше місце в Європі за запасами з земній корі урану і його ресурсів. Всього нараховується 17 родовищ, більшість з яких зосереджені в Кіровоградській області

Щодо інших мінеральних елементів, то, каже Олексій Кущ, США цілком можуть бути зацікавлені у марганцевих рудах, величезні поклади яких має Україна. За даними Державної служби геології та надр України, станом на 2021 за обсягом загальних запасів марганцевих руд Україна займає у світі друге місце після ПАР, а за підтвердженими запасами — перше. "Марганцеві руди — їх капіталізація на світовому ринку не така вже і значна. Але значення цих руд величезне в технологічному контексті, тому що це елемент, який критично необхідний при виробництві феросплавів", — пояснив експерт.

Віддати надра: що кажуть експерти про майбутнє угоди зі США по рідкоземельним металам

Економіст і ексчлен ради НБУ Віталій Шапран зазначив: світ змінюється і в новому світі, літій, титан, ніобій набувають значень, а ера космосу, електрокарів, нової електроніки деформує попит на традиційні метали. Другий фактор – це велика війна, яка затягнулась і яка коштує США, ЄС та Україні дуже дорого. "Нова адміністрація в США зовсім не проти її продовжувати, але хоче надати їй комерційного характеру. Думаю, за таких умов Україна буде себе почуватись більш впевнено", — каже експерт.

Видобуток корисних копалин в Україні - надзвичайно корумпований сегмент, кажуть фахівці, що сподіваються на прихід іноземців та наведення ладу у цій сфері
Фото: insgeo

Проте насамперед зараз більшість експертів хвилює не саме питання надання доступу для американських корпорацій до українських надр, а яким чином буде складена угода та чи включатиме певні цифри про запаси, адже ретельної геологічної розвідки надр Україна вже давно не проводила, а отже по багатьом родовищам наразі орієнтуються фактично на дані, отримані за часів СРСР, часто – у 60-80-х роках. У владі вже заявили про потребу проведення так званого аудиту надр. Тим часом, експерти кажуть, що йдеться про додаткову геологічну розвідку. "Геологічна розвідка в Україні велась ще з часів СРСР, всі процеси там документувались. Я допускаю, що можна посилити геологічну розвідку, щоб знайти щось нове на тих територіях, які не дуже ретельно обстежували, але це не аудит, а процес до-розвідки корисних копалин", — зазначає Віталій Шапран.

Експерти: до підписання угоди зі США щодо рідкоземельних металів ніякого аудиту родовищ проведено не буде

На думку Олексія Куща, набір елементів, які ми маємо у запасах мінералів, відомий, але ми не знаємо точних промислових оцінок цих запасів. "Україна досить ретельно досліджена геологами. І геологічна карта України вже давно сформована. Але тут ключове місце займає оцінка саме промислових запасів. Звісно, держава має самостійно провести вивчення запасів, провести паспортизацію родовищ, зробити оцінку, тому що чим краще ми будемо знати, скільки у нас яких запасів є, тим більш справедливо ціну ми зможемо отримати за ці запаси і відповідно доходи в бюджет", — зауважив експерт.

Віталій Шапран теж каже, що Україні варто мати власну експертизу родовищ. "До-розвідка старих родовищ, розвідка нових мають відбуватись постійно. Як правило, це не дуже коштовна справа. Тим більше, що розпочати можна з 1-2 родовищ в режимі пілотних проектів. Також потрібно враховувати, що при передачі родовищ іноземному інвестору його представники захочуть проводити власну експертизу, тому державне втручання в геологічну розвідку на вже відкритих покладах має носити більше контролюючий характер", — зазначив у коментарі Фокусу Віталій Шапран.

В Україні - величезні поклади важливих мінералів, але дуже багато родовищ - на тимчасово окупованій території, зазначають експерти
Фото: dei.gov.ua

Найімовірніше, зауважують фахівці, що до підписання угоди зі США щодо родовищ ніякого аудиту родовищ проведено не буде. Адже, по-перше, детальна розвідка потребує часу (біля 2-3 років), по-друге – кількох мільярдів гривень, яких у України на ці цілі наразі немає. "Я думаю, що аудит надр не проведуть, зараз система на таке не здатна. Про розвідувальні роботи годі й говорити, хіба що по окремих точках, окремих місцях, де може бути зацікавленість, і то переважно приватного характеру", — зазначив фінансовий аналітик Іван Угляниця.

Фінансовий аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин пояснює: зараз є більш нагальні потреби, пов'язані із захистом держави, тому ніякої розвідки надр Україна, поки тривають бойові дії не робитиме. Проте після завершення активної фази війни можна буде швидше займатись розвідкою, а також залучати іноземний капітал для аналізу і моніторингу родовищ. "Наразі я бачу це більше, як спільні державно-приватні проєкти з іноземними інвестиціями, адже Україна теж має заробляти на видобутку копалин. Тобто держава передає у фонд такої компанії ліцензію, права на розробку, а фінансову частину покривають американці чи європейські партнери. Прибуток може бути розподілений, відповідно до долей. Так і Україна буде заробляти, і партнери будуть заробляти, і територія буде захищена від посягань, адже на ній працюють іноземці", — пояснив Андрій Шевчишин.

Інвесторам цікаві українські надра, проте питання наразі не лише у грошах, але й у безпеці - чи гарантуватиме прихід інвесторів, що Україну не обстрілюватиме Росія?
Фото: Pexels

Цікаво, що наразі дані про запаси в Україні різних мінералів засекречені, а на минулому тижні Європейська Бізнес Асоціація навіть звернулась до уряду з проханням сприяти зняттю відповідних грифів. "Встановлені законодавством обмеження перешкоджають укладенню міжнародних угод у сфері надрокористування та ускладнюють співпрацю зі стратегічними партнерами. Збереження грифу "таємно" щодо балансових запасів та ресурсів може стримувати їхню розробку та знижувати інтерес інвесторів. Особливо це критично в умовах, коли Україні бракує необхідного капіталу та сучасних технологій", — повідомили в ЄБА.

Створити більше, ніж відвал: як експерти оцінюють перспективи іноземних інвестицій у родовища в Україні

Ще одне питання, яке піднімають експерти, — це створення в Україні умов не просто для видобутку важливої для США сировини, але й переробних підприємств, тобто створення кластерної моделі та відхід від сировинної.

Інвестиційні проєкти на родовищах мають бути ширшими за видобуток, адже потрібно також у таких проектах враховувати додаткові робочі місця та ступінь переробки видобутих мінералів

"Маємо артикулювати необхідність створення в Україні кластерної економіки. Користування природними ресурсами має відбуватися виключно на кластерному принципі, тобто якщо видобуток природного ресурсу, то як мінімум, декілька виробничих переділів має бути в Україні. Тобто виробництво напівфабрикатів, а потім готової продукції, переділ виробничий, тобто підвищення оцих переділів хоча б на дві сходинки протягом кожних трьох-чотирьох років. Але на жаль, поки що такої артикуляції от саме кластерного використання природних ресурсів у нас немає", — зауважив Олексій Кущ.

Важливо Китай залишився єдиною державою, яка постачає РФ метали для виробництва зброї, — "Схеми"

Такої ж думки Андрій Шевчишин, який вважає, що інвестиційні проєкти на родовищах мають бути ширшими за видобуток, адже потрібно також у таких проектах враховувати додаткові робочі місця та ступінь переробки видобутих мінералів. "Потрібно робити Україну не тільки видобувною базою, але необхідно будувати лінії переробки, бажано до кінцевого продукту. За це потрібно боротись", — каже експерт.

Справжній економічний ефект матиме не просто розробка нових родовищ, але й будівництво переробних підприємств видобутої сировини, кажуть фахівці
Фото: Facebook / НБУ

Щодо вигоди, яку може отримати Україна від співпраці зі США щодо металів та інших елементів, експерти найчастіше кажуть про два напрямки – це інвестиції (у нові виробничі майданчики та в інфраструктуру) і безпека. Причому на даному етапі, коли немає доступної інформації про можливі обсяги іноземних інвестицій, про обсяги запасів різних мінералів на родовищах та оцінку можливого промислового видобутку копалин, все ж таки, коли говорять про залучення США до розробки родовищ, то мова більше про політичний безпековий аспект.

"Я бачу взагалі цю тему із металами, певними елементами чисто хайповою, політичною. Добре, якщо вона допоможе вирішити, або полегшити якісь безпекові проблеми України, але не бачу особливо математики для України в цих речах для інвесторів з урахуванням всіх проблем. Плюс немає такої потреби в цих елементах, яка не задовольняється наразі. А майбутній попит перебільшений", — резюмував Іван Угляниця.

Важливо "Немає варіантів": чому Україна не отримає рідкоземельні мінерали без США, — експерт (відео)
Теги за темою
Владимир Зеленский
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Война в Украине: как быть украинцам, после того как США «умывают руки»
Comments UA
2025-04-18T11:24:32Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
На США больше нет надежды: под чей "ядерный зонтик" теперь хочет Польша
Comments UA
2025-04-18T12:01:46Z
Китай отреагировал на обвинения в поставках оружия России
ZN UA
2025-04-18T12:00:51Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
Может ли мать с зарплатой в 12 тысяч ожидать соцпомощи, если воспитывает одного ребенка до 6, 18 или 23 лет
Telegraf
2025-04-18T11:54:51Z
Китай отправляет солдат в Украину для подготовки к вторжению на Тайвань — The Hill
ZN UA
2025-04-18T11:51:49Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Пограничники прогнозируют большие очереди на границе: в чем причина
Comments UA
2025-04-17T13:16:58Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Выходные в Украине будут теплыми и солнечными
Корреспондент
2025-04-18T11:54:11Z
Украина вернула тела 909 погибших военных
Лига
2025-04-18T11:51:17Z
Передавал врагу координаты ВСУ: суд наказал военного-предателя
Новости Украины
2025-04-05T09:18:45Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Звезда фильма «Барби» появится в новых «Звездных войнах»
Апостроф
2025-04-18T11:57:52Z
Райан Гослинг отправляется в Далёкую галактику
Кино-Театр
2025-04-18T11:12:00Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Экс-звезда "Квартала 95" Елена Кравец дебютирует в театральном моноспектакле/Речь идет о показе моноспектакля под названием "Можно я просто посижу?"
Апостроф
2025-04-07T18:09:09Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Пять секретов от нутрициолога, чтобы насладиться Пасхой без вреда для здоровья
UAToday
2025-04-18T12:00:31Z
Эта распространенная еда вызывает простатит и рак простаты
Comments UA
2025-04-18T11:48:35Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Каждая женщина после 50 лет должна есть эти продукты
Comments UA
2025-04-18T11:30:43Z
Психическое здоровье людей может ухудшиться: ученые пришли к новому открытию о потеплении
Comments UA
2025-04-18T11:18:48Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
«Ядовитые «шахеды» отравили спасателей»: что известно
Comments UA
2025-04-18T11:54:25Z
В России заявили о задержании иностранца, который готовил "теракт"
Корреспондент
2025-04-18T10:15:55Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Лучшие маринады для овощей-гриль: вкус, который затмит даже шашлык
Gazeta UA
2025-04-18T11:42:37Z
Українська пивоварня MOVA створила сорт пива, який увійшов до довідника Європейської спілки
AgroNews
2025-04-18T09:52:12Z
Самые распространенные фобии: чего боится большинство людей
Comments UA
2025-04-18T09:48:24Z
Новое видение украинской паски: только верхушка, мясная или рыбная – уже в продаже
Комсомольская правда
2025-04-18T09:16:34Z
Забудьте о скучных завтраках: рецепт кабачковых маффинов с сыром и ветчиной
Знай
2025-04-18T07:51:36Z
Быстрый перекус в утреннее время: как приготовить постные палянички из картофеля
Gazeta UA
2025-04-18T06:48:12Z
Как сделать золотые пасхальные яйца: пошаговый рецепт
TSN
2025-04-18T02:17:48Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Польша хочет получить свой порт в Одессе для экспорта зерна в Африку
Хвиля
2025-04-04T19:54:03Z
Налогообложение земли: что нужно знать людям с инвалидностью
Хвиля
2025-04-18T11:51:44Z
В Минфине ответили, будут ли повышать налоги в Украине
Корреспондент
2025-04-18T11:48:04Z
В детском пюре Nestle обнаружили опасное токсичное вещество, — Госпродпотребслужба
Фокус
2025-04-18T11:45:14Z
Даже в случае перемирия ЕС не будет открывать небо для российских самолетов: причины
Comments UA
2025-04-18T11:42:49Z
США составили дискриминационное соглашение об ископаемых без гарантий безопасности: интервью Михаила Гончара Фокусу
Фокус
2025-04-18T11:36:53Z
"Ябко" отрицает участие в "сером" импорте, но цифры вызывают вопросы
Апостроф
2025-04-18T11:33:39Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Реал и Манчестер Сити - в предпочтениях покидающего Байер Вирца
Корреспондент
2025-04-18T11:39:32Z
УЕФА определил лучшего игрока недели в Лиге чемпионов
Корреспондент
2025-04-18T11:39:23Z
Африканский бегун побил рекорд Усэйна Болта
Корреспондент
2025-04-18T11:33:37Z
Месси рассказал о своих планах на Чемпионат мира 2026
Корреспондент
2025-04-18T11:06:28Z
После обидных поражений и вылета из Лиги чемпионов Реал может заменить ключевых игроков
Известия Киев
2025-04-18T10:31:24Z
Умер 36-летний экс-игрок Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2025-04-18T10:30:27Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Ученые обнаружили странный материал, нарушающий законы физики: какие технологии он изменит
Фокус
2025-04-18T11:42:27Z
Уряд затвердив Порядок ведення Державного реєстру ГМО
AgroNews
2025-04-18T11:16:36Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z
Убить машину проще простого во время прикуривания: что точно нельзя делать
Comments UA
2025-04-18T08:21:40Z
Китай запретил термины «автономное» и «умное» вождение в рекламе авто
ITC
2025-04-18T07:07:26Z
Cybertruck стал полным провалом: Tesla потеряла миллионы, а водители уже не хотят менять свои "титаники" даже на другие Тесла
Знай
2025-04-18T05:51:11Z
«Разборки» на все 100» – эксперты провели сравнительное исследование бензинов А-100
TSN
2025-04-18T02:14:21Z
Ford отзывает более 148 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2025-04-18T01:12:57Z
"Гробы на колесах": эксперты назвали пять худших танков США за всю историю
Фокус
2025-04-17T14:51:19Z
Даже если модели не было в списке: автовладельцев заставят уплатить налог и большой штраф
Telegraf
2025-04-17T12:18:14Z