MY.UAНовини
Коалиция смелых и Олафа Шольца. О чем договорились и что стало проблемой на саммите в Париже
Коалиция смелых и Олафа Шольца. О чем договорились и что стало проблемой на саммите в Париже

Коалиция смелых и Олафа Шольца. О чем договорились и что стало проблемой на саммите в Париже

Однією з головних проблем Європи у часи глобальної кризи лишається брак лідерства.

І доки федеральним канцлером Німеччини, європейської економіки №1, лишатиметься Олаф Шольц – ця проблема не має шансу зникнути.

Таким є один з ключових підсумків термінового саміту європейських лідерів, що зібралися у Парижі у понеділок ввечері, щоби визначити кроки виходу з кризи, яку США різко загострили минулого тижня – коли президент Трамп зателефонував Путіну без узгодження позиції з Києвом, а віцепрезидент Венс у Мюнхені оголосив про ціннісний розрив між США та Європою.

Саміт у Парижі не став абсолютно провальним, але головного він не досягнув.

І йдеться не про миротворців на російсько-українському фронті.

Попри значну суспільну увагу, прикуту до цього питання, паризькі переговори і не могли привести тут до якогось рішення – не той формат, і бракує важливих даних, щоб визначати параметри майбутньої місії з підтримання миру.

Європа Шольца не готова діяти єдиним фронтом.

Не готова навіть до спільної позиції.

І тим більше не готова ухвалювати антикризові рішення – навіть у вузькому колі держав-лідерів.

Парадокс, але за цих умов роль європейського лідера може отримати Велика Британія – держава, яка лише нещодавно вийшла з ЄС.

Про те, чим важлива зустріч у Парижі, що там відбулося, чого так і не сталося та що варто слідкувати не лише за ідеєю надсилання військ в Україну – читайте у статті "Європейської правди".

Велика "вісімка".

Зустріч європейських лідерів у Парижі, що відбулася у понеділок ввечері, стала дійсно терміновою – президент Макрон почав скликати її наприкінці тижня, після промови віцепрезидента США Джей Ді Венса, яка нарешті вибила європейців зі звичної їм зони комфорту.

Те, що зустріч призначили на найближчий робочий день, змусивши тим самим усіх учасників скасувати заходи у своїх робочих графіках і віддати однозначну перевагу вирішенню кризи, стало позитивним сигналом.

Втім, окрім готовності до термінової розмови, потрібна була також готовність до рішень.

Перелік учасників саміту має особливе значення, на ньому варто зупинитися.

Те, що у Парижі будуть представлені не всі держави-члени ЄС, було наперед зрозуміло.

Немає жодного сенсу шукати спільне рішення і навіть обговорювати чутливі безпекові питання, якщо у переговорній кімнаті є Віктор Орбан (що здавна плекає для себе імідж європейського агента РФ) або Роберт Фіцо.

Втім, Емманюель Макрон вирішив додатково скоротити перелік запрошених.

У підсумку в Єлисейському палаці зустрілися генсек НАТО (Марк Рютте), два керівники ЄС (Урсула фон дер Ляєн та Антоніу Кошта) та лідери восьми країн:.

Участь Великої Британії має особливу вагу.

На цьому варто зупинитися згодом, але найважливіше – те, що таким чином зустріч розширилася за межі ЄС.

Шість перших держав зі списку – це шість найбільших економік континенту (звісно, якщо не враховувати Туреччину та Росію).

На сьомому місці – Швейцарія, яку цілком логічно було не запрошувати на цю зустріч.

Польща – восьма у цьому списку.

А от Данія розташована аж на шість сходинок нижче.

Втім, участь данської прем’єрки Метте Фредеріксен у паризькому саміті є цілком природною.

Ця країна є одним з ключових учасників неформальної "коаліції сміливих" і здавна виступає за зняття бар’єрів для ЗСУ; також Данія – серед лідерів за військовою допомогою Україні, якщо рахувати за часткою від ВВП.

Але є держава, чия активніша участь у переговорах була важливим індикатором – і її лідера у Парижі не було.

Це – Норвегія.

Держава, що отримала сотні мільярдів євро додаткового доходу бюджету внаслідок російського вторгнення (детальніше читайте у статті "Союзник України, що виграв від війни"), досі не показала того лідерства у допомозі Україні, якого від неї чекають, і Париж не став переламним моментом.

Втім, навіть без участі Норвегії її роль обговорювалася; до цього повернемося згодом.

Варто також додати, що є ті держави, що лишилися засмучені через свою відсутність на зустрічі у Парижі.

До прикладу, в Чехії і прем’єр, і президент були змушені публічно виправдовуватися, чому їх не запросили – мовляв, "це через те, що ми не готові надсилати війська в Україну".

На жаль, це пояснення не є правдивим.

Бо неготові до цього кроку є і серед тих, хто приїхав до Парижа.

Миротворці за планом.

Ще до початку безпекової конференції у Мюнхені США дали європейським країнам сигнал, що їм треба готуватися до реальних дій для гарантування безпеки у Європі.

Його основа – запитання про можливі параметри участі європейських військ у миротворчій місії на українській території, якщо це стане частиною гарантій безпеки після замороження війни, про яке зараз домовляються США.

Скільки військових може надіслати кожна європейська країна, яку роль вони відіграватимуть, яка реакція на можливий новий напад РФ тощо.

Дискусія про можливе відправлення європейських військових в Україну – не нова.

Цю ідею вперше запропонував Макрон ще рік тому; згодом вона, фактично, зникла з порядку денного, але повернулася після перемоги Дональда Трампа у США.

Наприкінці 2024 року у Брюсселі навіть відбулися переговори про це у схожому форматі – без Іспанії, але з Україною.

А у день паризького саміту прем’єр Британії Кір Стармер розвіяв останні сумніви у тому, що на зустрічі дійсно говоритимуть про миротворців.

"Хочу і готовий відправити війська в Україну", – заявив він і закликав усі держави нарешті прокинутися та зрозуміти, що зараз настав "момент, який буває раз на покоління".

Варто відзначити, що реакція на його слова виявилася кращою, ніж досі, коли заяви про миротворців лунали від інших європейських лідерів.

По-перше, ця ідея отримала підтримку всередині Британії.

Так, у британському парламенті кажуть, що хочуть голосування з цього приводу – але не для того, щоб це заборонити, а для узгодження деталей, надання парламентського мандата.

Це абсолютно нормально – Стармер і сам у цьому зацікавлений.

По-друге, ця ідея вже не така токсична, як була спершу.

Тепер навіть у країнах, що лишилися за межами паризької зустрічі, лунають голоси на її підтримку.

Хоча є й противники – до них, як і раніше, належать німці, та й Польща, де наближаються президентські вибори, наразі заявляє про неготовність до такого кроку.

Паризька зустріч не стала проривом у цьому питанні, але цього і не повинно було статися.

Після переговорів навіть від тих лідерів, що підтримують ідею про миротворців, лунали дуже обережні заяви, які зводилися до того, що наразі дуже рано говорити про конкретику.

І це дійсно так: жодні конкретні рішення щодо миротворців не могли бути ухвалені за умов, коли невідомі ключові параметри.

Невідомо навіть, чи буде мирна угода, чи тимчасове перемир’я, чи не буде навіть стійкого припинення вогню; чи буде плануватися мандат ООН для такої операції тощо.

Все це матиме ключове значення для готовності європейських урядів надсилати своїх солдатів в Україну.

Тож якраз із цього питання у Парижі не варто було чекати сенсаційних рішень.

Натомість саміт у Парижі мав допомогти непублічно узгодити переговорні позиції (у тому числі щодо миротворців).

А ще – продемонструвати єдність Європи.

І ось тут європейські лідери відверто провалилися.

Передусім – "завдяки" канцлеру Німеччини.

"А баба Яга проти!".

Міжнародні переговори для розробки якихось домовленостей і угод завжди мають проходити не лише на рівні лідерів, а й у широкому форматі, за участю помічників, профільних міністрів тощо.

Це – базове правило.

Навіть якщо лідери зустрічаються віч-на-віч для узгодження якихось політично чутливих речей, то потім має бути раунд переговорів у широкому колі, за участю профільних фахівців.

Тому зустріч у Парижі від початку не мала такої мети.

"Президент Макрон вирішив, що саміт має бути тільки для лідерів – жодним дипломатам чи радникам не дозволили бути присутніми в кімнаті", – розповідає BBC про формат переговорів.

Очільники восьми держав, структур Євросоюзу та НАТО, як стверджують, спілкувалися за закритими дверима понад три години.

Достеменно невідомо, чи була серед них згода з основних питань для обговорення, чи, навпаки, вони розходилися з ключових позицій так само, як і стосовно миротворців.

Але комунікаційна катастрофа, яка сталася після завершення саміту, була абсолютно не обов’язковою – але вона сталася.

Тож перед учасниками зустрічі стояли дві ключові задачі: знайти механізми дій у разі, якщо безпекова співпраця з США різко скорочується, та довести Штатам, що Європа готова і заслуговує на те, щоби брати участь у діалозі.

Ключова умова для останнього – це єдність і готовність до дій з українського питання.

Адже саме нерішучість, а також відсутність єдиного голосу є серед ключових американських претензій до Європи; тож це потребує особливої уваги.

І байдуже, що внутрішні дискусії про миротворців ще тривають.

Наприклад, іспанці та італійці, які не готові публічно підтримувати обговорення майбутнього контингенту з підтримання миру в Україні, просто промовчали.

Натомість Шольц після саміту вирішив публічно оголосити: Європа розділена.

Він розкритикував заяви Стармера і взагалі дії колег з інших держав, які готуються до запровадження миротворчої місії, назвавши ці ідеї "абсолютно передчасними і вкрай недоречними", та додав, що був "трохи роздратований" дебатами "не в той час і не на ту тему" на зустрічі лідерів.

Ба більше, Шольц вирішив прикритися Україною, щоб обґрунтувати свою позицію.

"Ці люди (інші лідери.

– Ред.) відверто говорять через голову України про результат мирних переговорів, які не відбулися і на яких Україна не сказала "так", – заявив він.

Варто додати, що керівництво України називає ідею миротворців однією з робочих і закликає її обговорювати, а не навпаки.

І не Шольц один – проблем до єдності Європи додала також італійська прем'єрка Джорджа Мелоні, яка хоч і була на зустрічі у Парижі, але спізнилася туди на годину, а згодом виступила з критикою саміту та назвала його "антитрампівським".

У сухому залишку маємо саміт, де не було ухвалено жодного формалізованого рішення і після якого його ключова держава-учасниця публічно поскаржилася на нездоланні розбіжності з ключового питання.

Кращої ілюстрації неготовності Європи до переговорів годі й шукати.

Хоча, імовірно, ситуація не настільки трагічна.

Хто стане новим лідером Європи?.

Загалом ця історія є відгомоном ширшої давно відомої проблеми: браку лідерства у Європі.

Олаф Шольц, який вже оголосив, що йде з політики після виборів, не має якостей для дій у ролі континентального лідера, особливо у часи змін та випробувань.

У Мюнхені в кулуарах конференції про це говорили дуже багато, і є серйозні сподівання на прихід Фрідріха Мерца на посаду канцлера після виборів у Німеччині, де його партія лідирує зі значним відривом.

Утім, у Німеччині є традиція тривалої коаліціади, яка може затягнутися – залежно від розкладу голосів на виборах, аж до другої половини весни.

Це – неприпустимо довго, зважаючи на динаміку американсько-російських переговорів, яку ми бачимо зараз.

В останні роки – за відсутності інших впливових лідерів у Європі – цю роль намагається перебрати на себе президент Франції Емманюель Макрон (зокрема, зараз саме він скликав саміт, не чекаючи на рішення неповороткої європейської бюрократії).

Однак одноосібно йому це не вдається.

А ініціативи господаря Єлисейського палацу дуже часто зустрічають опір – у тому числі через те, як саме він їх просуває.

Так сталося, зокрема, з його ідеєю про миротворців, яка рік тому була жахливо комунікована для інших європейських держав і на деякий час стала токсичною.

Зустріч у Парижі між тим показала, хто може стати таким лідером з європейського боку.

Йдеться про прем’єра Британії Кіра Стармера.

І не лише тому, що він показав свою сміливість останніми заявами.

Стармер, що обійняв посаду лише торік, не має такого негативного багажу, як Макрон, що перебуває при владі вже вісім років.

Крім того, британський прем’єр має значно міцніший мандат із твердою підтримкою більшості у парламенті, на відміну від "підваженого" Макрона.

Але найважливіше те, що британський прем’єр має чи не найкращі серед європейських лідерів контакти з Вашингтоном та особисто з Трампом (десь на такому ж рівні – лише Джорджа Мелоні, але з її лідерством, як йдеться вище, не все добре).

Тому скоро (напевно, наступного тижня) Британія має прийняти ще один саміт у такому форматі – після того як Стармер особисто відвідає Трампа у Білому домі.

Однією з тем переговорів лідерів Британії та США мають стати Україна та роль Європи у мирних перемовинах.

Втім, тут маємо реальну проблему стосовно паризького саміту.

Ще перед зустріччю лідерів Україна надсилала сигнал про своє ключове очікування від цієї зустрічі.

Європа зараз гучно обурюється тим, що її виключають з діалогу щодо миру з Росією – то вона має якнайшвидше визначитися, хто веде переговори від її імені; який мандат має ця людина; які переговорні позиції вона відстоює.

Тому зараз треба зробити хоча б перший крок – призначити представника для потенційних перемовин про завершення російсько-української війни.

"Це має бути швидке рішення… Сподіваюся, одразу ж після зустрічі у Парижі", – публічно звернувся до європейців дипрадник президента України Ігор Жовква.

Причому немає жодної потреби (а можливо, навіть було би шкідливо) переносити це рішення на рівень Євросоюзу – і через те, що європейська бюрократична процедура не дуже підходить для часів кризи, і через деструктивну роль тієї ж Угорщини, і через те, що формат ЄС не включає Британію.

Словом, нічого не заважало визначити такого представника вже на саміті у Парижі.

Але європейська "вісімка" цього не зробила.

700 млрд євро на протидію армії РФ.

Утім, є напрямок, за яким європейські лідери, схоже, мають успіх.

Заяви віцепрезидента США про можливий (і схоже, навіть неуникний) розрив між берегами Атлантики загострили розуміння того, що Європа невдовзі може лишитися наодинці з вирішенням проблем України.

Незалежно від того, чи війна триватиме далі, чи буде перемир’я.

І якщо це станеться, Євросоюз стикнеться з шаленим дефіцитом і фінансів, і озброєння для України та для переозброєння своїх армій, зважаючи на перспективу нового нападу РФ.

Причому брак зброї можна буде долати закупівлями у США – але це знову ж таки гроші.

Тому зараз у ЄС обговорюють план збільшення оборонних витрат та підтримки України, вартість якого не розголошується, але журналісти за побічними ознаками оцінюють його у приблизно 700 млрд євро.

Це – неймовірна сума для України, але не всі ці кошти підуть до нас.

"Подібно до єврокризи або коронакризи, зараз йдеться про фінансовий пакет для безпеки в Європі.

Це станеться в найближчому майбутньому", – пояснила цю ідею очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок.

По суті, йдеться про "друк грошей" європейським Центробанком для здійснення цільових витрат.

Саме таку ідею просуває, зокрема, європейський комісар з оборони Андрюс Кубілюс, але тривалий час вона викликала опір у Берліні.

Зараз, судячи з усього, згода є, у тому числі з боку Шольца.

Причому є сподівання, що до пошуку нової схеми допомоги Україні долучаться не лише держави ЄС та Британія.

Вище вже йшлося про Норвегію, роль якої зараз не відповідає очікуванням.

Як стверджує норвезький прем’єр Йонас Гар Стьоре, хоча він і не був присутній на зустрічі у Парижі, інтереси його країни представляла прем’єрка Данії Метте Фредеріксен.

А після завершення саміту Стьоре і Фредеріксен вже провели переговори – хоча норвезький лідер утримався від розголошення деталей.

Як і сама Метте Фредеріксен, яка лише наголосила, що питання оборонних витрат фінально доведеться вирішувати на рівні саміту ЄС, який відбудеться у березні.

До того часу Єврокомісія має представити формалізовані пропозиції нової ініціативи.

"Що стосується європейських оборонних витрат, я очікую, що коли ми зустрінемося в Європейській раді наступного разу, ми досягнемо згоди щодо фіскальних правил і подальших кроків для забезпечення того, щоб усі держави-члени могли реально збільшити свої витрати на оборону", – заявила вона.

Автор: Сергій Сидоренко,.

редактор "Європейської правди".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Психоделический хоррор Karma: The Dark World выйдет 27 марта — готовится версия для PlayStation 5 Pro
GameMag
2025-02-18T20:25:50Z
Rocksteady Studios разрабатывает новую игру с открытым миром и ближним боем
GameMag
2025-02-18T20:25:25Z
Bethesda внезапно напомнила о The Elder Scrolls VI и предложила фанатам возможность увековечить себя в игре
GameMag
2025-02-18T19:49:40Z
Объединялись на юге полуострова: археологи узнали новые подробности миграции древних людей
Фокус
2025-02-18T19:30:20Z
Господствовали на море и на суше: археологи раскопали святилище загадочного народа
Фокус
2025-02-18T18:51:39Z
У Искусственного интеллекта выявили признаки деменции: какие симптомы
Comments UA
2025-02-18T18:45:43Z
Кинотеатр в гостиной: новый лазерный проектор обеспечит 3D-эффект без очков
Фокус
2025-02-18T18:12:11Z
Чем Xbox Game Pass порадует до конца февраля 2025 — Microsoft раскрыла вторую волну игр для подписчиков на консолях Xbox и ПК
GameMag
2025-02-18T18:07:47Z
Игра Wall-E получила возрастной рейтинг для PlayStation 4 и PlayStation 5
GameMag
2025-02-18T17:54:08Z
Необычно и оригинально: рецепт салата с блинами и индейкой
Фокус
2025-02-18T23:12:47Z
Больше, чем просто блинчики: рецепт десерта Креп Сюзетт с мандариновым сиропом
Фокус
2025-02-18T21:57:11Z
Как освежить шерсть без химии и лишних расходов
Знай
2025-02-18T21:51:24Z
Испытания судьбы и черный список Вселенной: какие знаки Зодиака столкнутся с трудностями до конца зимы
Знай
2025-02-18T19:51:18Z
Зловещий взгляд в бездну: почему нельзя смотреть в зеркало ночью
Знай
2025-02-18T18:51:39Z
​Украинцев предупредили о главном признаке опасных йогуртов
Апостроф
2025-02-18T18:36:58Z
Как знаки Зодиака переживают расставание: кто страдает, а кто сразу идет дальше
Фокус
2025-02-18T17:45:09Z
Японский секрет стройности: как есть и не толстеть на примере противовоспалительного ужина
TSN
2025-02-18T17:21:15Z
Чахохбили с курицей: простой рецепт вкусного грузинского блюда/Это очень вкусно!
Апостроф
2025-02-18T16:30:31Z
От удара по Одессе пострадала больница - соцсети
Корреспондент
2025-02-18T22:18:01Z
В Одессе после взрывов сообщают о сильном пожаре
TSN
2025-02-18T21:48:00Z
В Одессе мощные взрывы и пожар, прилет попал на видео: что известно
Comments UA
2025-02-18T21:45:29Z
Судят перевозчика, который организовал побег 47 уклонистов в самопровозглашенное Приднестровье
Апостроф
2025-02-18T20:48:08Z
В Сумах раздаются взрывы: что известно
TSN
2025-02-18T20:21:34Z
На реке Прут в Ивано-Франковской области массово погибла рыба
Комсомольская правда
2025-02-18T19:46:49Z
Перекрыт канал контрабанды авто под видом помощи для ВСУ
Корреспондент
2025-02-18T18:12:25Z
В итальянском порту произошел взрыв на российском танкере, принадлежащем "теневому флоту": подробности
TSN
2025-02-18T17:36:48Z
Госэкоинспекция на Днепре задержала браконьера: ущерб государству – 216 тысяч гривен
Знай
2025-02-18T17:33:29Z
"Бенфика" с Трубиным в голевой перестрелке с "Монако" вышла в 1/8 финала Лиги чемпионов
TSN
2025-02-18T22:45:34Z
Принцу Гарри подарили вышиванку на "Играх непокоренных"
Комсомольская правда
2025-02-18T17:54:45Z
Усик будет защищать диссертацию: тема вас удивит
Telegraf
2025-02-18T16:36:27Z
Бетербиев - Бивол 2: онлайн-трансляция церемонии прибытия боксеров
Telegraf
2025-02-18T16:00:15Z
Капитан мужской сборной Украины получил травму на ЧМ по биатлону
Корреспондент
2025-02-18T15:21:08Z
В России в один день загадочно умерли два футболиста одной команды
Telegraf
2025-02-18T14:00:26Z
"На д*билов не обижаются": в России ополчились на украинского футболиста
Telegraf
2025-02-18T13:03:48Z
Украинский футболист погиб в боях за Украину
Апостроф
2025-02-18T12:51:59Z
Украинец поделился подробностями спарринга с Усиком
Корреспондент
2025-02-18T12:48:06Z
В Одессе исчез свет, город под массированной атакой российских БпЛА
Корреспондент
2025-02-18T21:27:25Z
В ряде бригад на Кураховском направлении заменили командиров, - СМИ
Апостроф
2025-02-18T21:18:32Z
Украинские защитники попали в мешок: есть погибшие и пленные
Comments UA
2025-02-18T19:39:06Z
Враг очень близко к Купянску по всей линии фронта - ГВА
Корреспондент
2025-02-18T19:18:16Z
Унизил военную: в КМВА сообщили о судьбе водителя маршрутки
TSN
2025-02-18T19:06:00Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому этот день принесет неудачу
Comments UA
2025-02-18T19:00:12Z
Оккупанты в Крыму установили новые ограничения: о чем идет речь
Comments UA
2025-02-18T18:51:54Z
Взрывная операция по примеру Моссада: 8 оккупантов-дроноводов лишились зрения
Новости Украины
2025-02-18T18:18:13Z
Кремль разрешил объявить мобилизацию: где проведут мобилизационные мероприятия
Comments UA
2025-02-18T17:12:07Z
Дочь стала актрисой, а сын вырос копией отца: как сейчас выглядят дети погибшего в горах Сергея Бодрова
Telegraf
2025-02-18T21:12:40Z
Влад Яма показал свою жену за границей и публично обратился к ней
TSN
2025-02-18T20:51:56Z
Яростные мордобои и символ Карателя в ролике сериала "Сорвиголова: Рождённый заново"
GameMag
2025-02-18T20:13:43Z
Как выглядит жена Мики Фаталова из "Квартала 95" и что о ней известно
Telegraf
2025-02-18T20:03:37Z
Залужный встретился с детьми, вернувшимися из оккупации
Comments UA
2025-02-18T19:15:49Z
Олег Винник заплакал под песню "Повертай додому"/Исполняя старую композицию, певец не смог сдержать эмоции
Апостроф
2025-02-18T18:30:31Z
Жена Сасанчина высказалась о кризисах в отношениях: "Хотели расторгнуть брак"
TSN
2025-02-18T17:48:10Z
Джонни Депп вернулся в "Пираты Карибского моря" - инсайдер
Gazeta UA
2025-02-18T17:45:48Z
«Бруталист», «Компаньон» и «Муфаса: Король Лев» вышли в «цифре»
GameMag
2025-02-18T17:31:34Z
Как семья Бекхэм прониклась жизнью в английской деревушке
Marie Claire
2025-02-18T23:00:39Z
Силы обороны впервые поразили северокорейскую САУ: оприлюнено видео
ZN UA
2025-02-18T22:43:49Z
День Государственного Герба 2025: история праздника
ZN UA
2025-02-18T22:33:34Z
Церковный праздник 19 февраля: что категорически нельзя делать сегодня
Telegraf
2025-02-18T22:21:19Z
День ангела 19 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-18T22:21:15Z
Когда Карпаты стали называть Карпатами? Историк рассказал о происхождении этого названия
Telegraf
2025-02-18T22:21:06Z
У Папы Римского обнаружили двустороннее воспаление легких
Апостроф
2025-02-18T21:57:21Z
Залужный, Буданов и другие: кому больше всего доверяют украинцы в феврале
Comments UA
2025-02-18T21:45:05Z
Россия начала производить еще более мощные и более опасные "шахеды", - ГУР
Комсомольская правда
2025-02-18T21:40:34Z
Как научиться избегать стресса: пять способов поддержать себя
Gazeta UA
2025-02-18T22:39:09Z
Как приготовить рыбу, чтобы дети ели с удовольствием: сочный хек с помидорами, рецепт
Знай
2025-02-18T20:51:30Z
Усиливает потенцию и выносливость: какую капусту нужно есть мужчинам
Gazeta UA
2025-02-18T17:03:36Z
Мужчина сделал 100 тысяч шагов за день: как это повлияло на его организм
Фокус
2025-02-18T16:45:41Z
Йод в роли садовода: как обычное антисептическое средство спасает урожай
Знай
2025-02-18T15:51:41Z
Названы 2 популярных овоща, которые становятся ядом во время жарки: об этом почти никто не знает
TSN
2025-02-18T15:24:45Z
Украину атакует опасная болезнь: в нескольких регионах – карантин
TSN
2025-02-18T14:09:05Z
Этот симптом никогда нельзя игнорировать: когда следует бежать к врачу
Comments UA
2025-02-18T13:30:48Z
Биохакер, одержимый молодостью, назвал три причины преждевременного старения организма
Фокус
2025-02-18T12:42:54Z
За последний год зарплаты выросли на 3178 гривен
Gazeta UA
2025-02-18T21:51:00Z
С 1 марта планируется пересчет пенсий: кто получит на 100 или 1000 грн больше
Новости Украины
2025-02-18T21:36:54Z
Страны G7 обсудят снижение лимита цен на нефть для удара по экономике РФ - СМИ
Gazeta UA
2025-02-18T20:30:38Z
НБУ предупредил украинцев: какие банкноты подделывают чаще всего
Хвиля
2025-02-18T20:24:45Z
ПФУ утвердил показатель для индексации пенсий
Корреспондент
2025-02-18T19:45:42Z
"Российский газ в эту трубу не пойдет": может ли Украина возобновить транзит голубого топлива
TSN
2025-02-18T18:51:11Z
ДТЭК сотрудничает с международными партнерами для усиления энергобезопасности — Тимченко
TSN
2025-02-18T18:21:46Z
В Минфине назвали суммы расходов госбюджета в январе
Корреспондент
2025-02-18T18:21:28Z
Россия стремится сорвать передачу болгарских ядерных реакторов Украине – Foreign Policy Research Institute
TSN
2025-02-18T18:18:20Z
Гуманитарка или мошенничество: как контрабандисты ввозили авто без таможенных платежей
Comments UA
2025-02-18T18:03:17Z
Топ-10 лучших семейных авто: практичность, комфорт и безопасность
Comments UA
2025-02-18T16:42:16Z
Мощный и доступный: новый электрокроссовер Honda показали до презентации
Фокус
2025-02-18T14:21:12Z
Как правильно прогреть автомобиль на морозе и сохранить двигатель
Gazeta UA
2025-02-18T13:03:25Z
Представлен новый Volvo XC60 2025: как изменился премиальный кроссовер
Фокус
2025-02-18T11:51:37Z
Цена — до $20 000: презентован яркий и недорогой электрокроссовер Chevrolet
Фокус
2025-02-18T09:21:22Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Volkswagen за $10000 впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-02-18T07:27:57Z
110 000 долларов: водителю BMW выписали огромный штраф за незначительное нарушение ПДД
Фокус
2025-02-17T18:06:06Z
Geely собрала электрический аналог Volkswagen Jetta на 200 "лошадок": новенькая - $11 тыс
Знай
2025-02-17T17:51:40Z
Трамп сделал заявление по итогам встречи РФ и США в Саудовской Аравии
Корреспондент
2025-02-18T23:15:21Z
Трамп озвучил возможные сроки личной встречи с Путиным
TSN
2025-02-18T23:06:29Z
Трамп заявил, что разочаровался в Украине
Comments UA
2025-02-18T23:03:24Z
Трамп прокомментировал переговоры с РФ в обход Зеленского, темы миротворцев и выборов в Украине
Хвиля
2025-02-18T22:48:21Z
Большинство украинских городов лежат в руинах, однако Россия не бьет в полную силу – Трамп
ZN UA
2025-02-18T22:31:03Z
Трамп разочарован позицией Украины и требует выборов
ZN UA
2025-02-18T22:24:18Z
"Международного права больше не существует": Подоляк о последствиях переговоров в Эр-Рияде
TSN
2025-02-18T22:21:32Z
Войну в Украине можно было решить без потери территорий: Трамп сделал заявление после переговоров США и РФ
TSN
2025-02-18T22:21:23Z
Трамп ответил, как относится к идее отправить европейских миротворцев в Украину
TSN
2025-02-18T22:15:25Z