MY.UAНовини
Чи може Україна зіграти з Трампом з позиції сили? Чотири важливі тези
Чи може Україна зіграти з Трампом з позиції сили? Чотири важливі тези

Чи може Україна зіграти з Трампом з позиції сили? Чотири важливі тези

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (UIF) Ігар Тишкевич розповів, про що варто пам’ятати українцям після переговорів Росії та США

Отже, перший раунд консультацій між РФ та США пройшов. В українському інформаційному полі сам факт і частина "озвучених тез" викликала різко негативну реакцію. При цьому мало хто звертає увагу на те, що низка тез озвучена Москвою. І тут не варто забувати про напрацювання РФ у галузі інформаційних операцій. А так само наші провали в цій галузі з кінця 2022 року по сьогоднішній день.

Чотири важливі тези

Ми маємо озвучені як результат консультацій контури позиції Кремля. І не надто активне спростування з боку Білого Дому. Що логічно, враховуючи відмову Зеленського підписувати запропонований США договір про надра (і логічна, слід зазначити, відмова). Відповідно нас в інформаційному полі атакує РФ і атакують… США. Зізнатись, для мене це передбачувано — у грудні представляв прогноз на 2025 рік і перший цикл тиску "за планом Трампа" описаний у цьому документі. І на цьому етапі Україна може сказати "ні". Це перше, що треба пам’ятати в найближчі кілька тижнів — негативних інформаційних хвиль буде більш ніж достатньо.

Друга теза, яку необхідно пам’ятати — зараз йдуть консультації, а не переговори. Тобто сторони (в даному випадку США та РФ) проводять певну подобу звіряння своїх максимальних вимог одна до одної. Де питання України одне з ключових, але далеко не єдине. І завдання Кремля розширити поле діалогу, додавши максимальну кількість тем. Щоб в обмін на поступки з другорядних для себе питань вимагати поступок за ключовими. Це логічно. І поле позначається. Але якщо ми говоримо про Україну, то навіть стабільне припинення вогню не може бути гарантовано лише РФ та США. Є ЄС, є КНР (і Трамп зізнається, що ця держава буде залучена), є інші держави. Ми на початковому етапі цілого циклу консультацій.

Третя теза – пріоритетність проблем. Для Трампа проблема №1 – це конкуренція з Китаєм. Причому йдеться не про гонку озброєнь, а, швидше, про цивілізаційну суперечку і водночас діалог про майбутній світоустрій. Де в центрі системи є місце Пекіну та Вашингтону, але в обох столицях не бажають бачити на рівних із ними Москву. Як сильний регіональний гравець — так. Як один із світових центрів — навряд чи. І спроби Трампа грати з Путіним багато в чому є реалізацією політики недопущення перетворення Росії на молодшого партнера та сировинний придаток Китаю. Простіше кажучи, використання РФ як держави-конкурента КНР у низці регіонів. І тому з погляду Трампа війну треба заморожувати, а Росію поступово виводити з-під санкцій. (До речі, про це докладно писав у 2023 році у доповіді "сценарії завершення війни")

Четверта теза Трамп активно говорить про інтереси США і намагається нав’язати політикам логіку бізнесмена, причому розраховує на швидку окупність своїх вкладень. Має на це право. Але він успішний рівно доти, поки з ним не почнуть грати в ту саму гру.

І ось на цьому ми підходимо до питання, винесеного в заголовок — чи може Україна зіграти з Трампом на підвищення ставок, певною мірою з позиції сили?

На цьому частина аудиторії посміхнеться та порадить подивитися дані економічної статистики, демографії тощо. Інша частина заявить, що, наприклад, позиція Зеленського вже є спробою гри із позиції сили. Розчарую. Якщо говорити про позицію української влади, то дія укладається у два слова "ми образилися". Хоча б тому, що Україна намагається реагувати на заяви та дії США, лякаючи їх (та й країни ЄС) негативними наслідками від поступок Росії. І не намагаючись оцінити інтереси інших держав у регіоні та зіграти на них. Це вже відповідь на першу частину — навіть слабкий гравець може грамотно намагатись обіграти інтереси сильніших партнерів.

На цьому етапі упираємось у перелік таких. І тут варто звернути увагу на низку великих економічних та політичних проектів у регіоні. Наприклад, у доповіді "Майбутнє Чорного моря: сценарний аналіз" я якраз намагався оцінити можливості реалізації глобальних проектів у чорноморському регіоні через призму сценаріїв завершення війни. Цю ж логіку продовжив у низці постів з індійських ініціатив. І легко вийшов на групу держав, яким украй не вигідне посилення Росії у регіоні та світі.

Країни, яким не вигідний тріумф Путіна

Якщо орієнтуватися на дискурс, який ми підтримуємо, то це повинні бути держави ЄС і США. Але знову згадуємо про консультації в ОАЕ. Натомість є низка держав, які, на тлі ослаблення позицій РФ та деконструкції світової системи взяли курс на власне посилення. А серед їхніх інтересів є місце для інтересів України. Зокрема

1. Туреччина. Держава прагне стати регіональною супердержавою. І вже фактично є такою. Анкара розраховує стати домінуючою військовою та економічною силою у Чорному морі. І вже реалізує низку масштабних проектів, у яких різкому посиленню РФ немає місця. Зокрема:

1.1. Канал Стамбул — канал з Мармурового в Чорне море, який не тільки розширює можливості логістики, а й дозволяє Анкарі зайняти сильну позицію в питаннях збереження або зміни конвенції Монтре. Хоча б тому, що рукотворний канал не протока, а конвенція про протоки. На цей проект зав’язані ідеї розширення південного сухопутного маршруту "Пояси та шляхи" — турецько-китайського проекту, який покликаний створити для КНР реальну альтернативу "російському маршруту". Сюди зав’язуються плани Туреччини та Азербайджану розширити можливості експорту каспійської нафти, зокрема через порти Грузії. Реалізація обох проектів послаблює вплив РФ у регіоні. І, зокрема, тому Кремль активно протидіє. Наприклад, впливаючи на політику Грузії.

1.2. Турецька ініціатива сухопутного коридору від портів Перської затоки через Іран та Сирію до Середземного та Чорного моря. А це вже логістичний проект, в якому зацікавлені Аравійські монархії, і навіть частково Індія (хоча вона заявила про власну ініціативу — про це пізніше). І знову упираємось у баланс сил на Чорному морі. А також можливість України бути транзитером вантажів на Північному напрямку та судноплавством Дунаєм. З дунайської комісії РФ "попросили", але заморозка війни на своїх умовах дозволить Кремлю відіграти позиції. Отже, намагатися впливати на реалізацію цієї турецької ініціативи.

1.3 Бонуси Туреччини як газового та нафтового хаба. Лише за останні три тижні прийшли новини про початок постачання турецького газу до ЄС через територію Ірану та Туреччини. Що дозволяє Азербайджану отримати реальні обсяги газу для можливого транзиту через українську ГТС. І знову обговорюється тема (у турецькій та катарській пресі) будівництва газопроводу з Катару через Сирію до Туреччини. Зрозуміло, що повернення ЄС до політики викупу максимальних обсягів російського газу та нафти ставить хрест на таких планах.

1.4 Туреччина та "турецький світ". Анкара активно зайнялася культурною дипломатією та підтримкою тюркських народів. Це сприймається як механізм розширення турецького впливу. Поки що Туреччина відкрито не конфліктує з РФ, але в Абхазії (розумію, що це частина Грузії, але треба позначити специфіку політики), Грузії, Гагаузії вже маємо початок зіткнень турецьких та російських інтересів. Поки що РФ під санкціями і потребує хоча б нейтральності турецької сторони, Анкара може проводити політику посилення впливу. Якщо Росія вийде "переможцем", навряд.

2. Індія з її логістичними ініціативами. Про коридор "північ-південь", який проходить через РФ, думаю чули. Специфіка його реалізації "на землі", до речі, стала однією із причин великих проблем для Вірменії. Але якщо в російському розумінні коридор закінчується в Петербурзі, то в індійському це мав бути маршрут від Індії до держав Балтії і Скандинавії. Проект реалізується, але неквапливо. А Індія зараз ставить на проект залізниці від портів перської затоки до портів Ізраїлю та Лівану. Росія зацікавлена у домінуванні проекту "Північ-Південь". І може знову дестабілізувати регіон у разі своєї перемоги. Знову конфлікт інтересів. А також можливості для України. Адже від портів Ізраїлю та Лівану дуже зручно організувати доставку вантажів до портів "Великої Одеси", з подальшим транспортуванням до кордонів Угорщини, Словаччини та Польщі. (У перспективі — додавання Дунаю і, при зміні політики в Білорусі, шлях до країн Балтії). Проект, важливий нам і вкрай небажаний РФ.

3. Норвегія та Канада — держави для яких успіх Росії несе колосальні ризики. Мова про Арктику та реалізацію північних морських шляхів. Причому тут згадані країни можуть бути опонентами як РФ, і США. Адже буквально днями Росія запропонувала (після заморозки війни) американським компаніям повернутись до реалізації арктичних проектів на своїй території. Прямий конфлікт інтересів та предмет нашої розмови з Норвегією та Канадою.

4. Саудівська Аравія, ОАЕ, Катар. Держави, які зараз отримують зиск від обмежень, накладених на торгівлю російськими вуглеводнями. Точніше, Saudi Aramco вже з 2016-17 років веде політику входження на європейський ринок переважно за рахунок витіснення з нього "Роснефти". І проблеми росіян з реалізацією вкрай вигідні маленькому нафтовому бізнесу арабських принців.

5. Несподівані країни — Туркменістан та Казахстан. Перший отримав можливість продажу газу до Європи (після довгої перерви), другий буквально днями досяг того, що не міг отримати десятиліттями — контракт на постачання нафти нафтопроводом Дружба. До Угорщини, до речі (і тут наш інтерес — ця країна може злізти з російської нафтової голки). Нафту в Казахстані, до речі, видобувають компанії зі США, ЄС, Японії, Китаю та меншою мірою РФ. Повернення Росії на "довоєнні" позиції означатиме, що Кремль знову "закриє" трубу для казахів. І, постачаючи свій газ, зробить проблемним вхід на ринок ЄС Туркменістану. Альтернатива — або слабкі позиції РФ після переговорів та, бажано, збереження обмежень на російські вуглеводні щонайменше до укладання довгострокових контрактів (а це вже 2026 рік).

І, зрештою, Китай. Посилення Росії не вигідне Пекіну. Обвал також. Але ще більш невигідно згадана пропозиція Кремля американським компаніям. Адже у Північному Морському Шляху зацікавлена насамперед КНР. В наявності спроба Москви підняти ставки в розмові з Пекіном.

А тепер важливе. Повернемося до початку тексту. Для США ключовою проблемою є конкуренція із КНР. А також поява центрів сили, на які Вашингтон не може впливати. Для частини регіональних і світових гравців (зокрема згаданих тут) американські пропозиції поступок Росії означають проблеми реалізації планів посилення своїх позицій на регіональному і світовому рівні. І частину проектів можна реалізувати з використанням території (в ідеалі за активної участі) України.

А це означає, що оточенню президента Зеленського варто подумати над організацією візиту до Індії, Норвегії, Канади та... Китаю. Більше того, кожній із цих країн можна запропонувати ідеї, які викличуть відгук. Логістика (а це зокрема допомога у модернізації УЗ) для Індії та Китаю. Енергетика та корисні копалини (та їх переробка в Україні) для Норвегії та Канади.

Для лідерів держав, які прийнято вважати ближчими до РФ — Казахстан, Туркменістан, Азербайджан, є сенс зробити запрошення (наприклад, прем’єрам) відвідати Київ. Де обговорити питання торгівлі вуглеводнями?

Така позиція, найімовірніше, розлютить Трампа. Але у форматі "поступок Росії" за рахунок України він не зможе зробити різких кроків. Адже відмова у допомозі Україні означатиме політику щодо "здавання" української незалежності Росії. Шантажувати Зеленського Трамп спробує. А далі станеться цікаве. Адже у конкуренції з КНР за вплив є два "дяді Сема". Один, у країнах де домінують США — дуже злий та агресивний — активно протидіє будь-яким спробам входу КНР на місцевий ринок. Другий, де держави вже почали співпрацювати з КНР — добрим і чуйним — пропонує свою, більш вигідну альтернативу. До речі, за другим алгоритмом успішно працює Польща.

Але не в одному Китаї є суть. Перелік держав є досить широким. І кожне зі згаданих вище має власні канали комунікації з Вашингтоном. У кожному, тією чи іншою мірою є інтереси США. Суть пропозиції — зацікавити партнерів та конкурентів Сполучених Штатів, змушуючи тих включатись у гонку за збереження впливу на Україну (замість продавлювання своїх пропозицій). Гра ризикована, але може бути результативною. Принаймні, етап пошуку широкого поля партнерств задля свого посилення проходили Туреччина, Польща, Румунія. І вони були вдалими. У тому числі й у збереженні інтересів США, але без зайвого диктату.

Джерело: пост Тишкевича у Facebook.

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.

Теги за темою
УкраїнаСША
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Оля Полякова не спит в постели с мужем: какая причина
Gazeta UA
2025-05-09T13:06:22Z
Звезда сериала «Друзья» в опасности из-за поклонника
Comments UA
2025-05-09T13:03:11Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
Наобнимал на Гаагу: расследователи установили, кого из генералов КНДР Путин приветствовал на параде
Фокус
2025-05-09T13:55:50Z
Арестович в Украине – все: где не сможет вещать бывший советник ОП
Comments UA
2025-05-09T13:51:35Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Литва готовит запуск производства морских дронов по схеме: один для себя - один для Украины
Известия Киев
2025-05-09T13:46:29Z
Суд признал уклонистом ветерана ЗСУ и отправил в тюрьму
Апостроф
2025-05-09T13:45:08Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Фармацевтический рынок должен работать по рыночным правилам, - эксперт
Апостроф
2025-05-09T13:33:20Z
Продукт, который есть в каждом супермаркете, снижает сахар в крови за 15 минут
Comments UA
2025-05-09T13:09:10Z
Гречневая диета: секрет быстрого похудения
UAToday
2025-05-09T12:03:27Z
Продукты, которые вызывают появление морщин и старение кожи у женщин
UAToday
2025-05-09T09:00:16Z
Выспаться за четыре часа: ученые объяснили, почему некоторые люди так могут
ZN UA
2025-05-09T08:34:15Z
Первые шаги ребенка предопределены: ученые выяснили, что за моментом их начала стоит генетика
Фокус
2025-05-09T07:52:28Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Полиция перекрыла наркотрафик из Украины в Молдову
Корреспондент
2025-05-09T13:49:41Z
СБУ викрила бандитів на Львівщині: «вибивали» гроші для криміналітету
Новости Украины
2025-05-09T13:45:16Z
Кот мяуканьем спас жизнь целой семье во Львовской области: как это произошло
Фокус
2025-05-09T12:57:28Z
В Ужгороде разоблачен продавец исторических реликвий и российской символики
Корреспондент
2025-05-09T12:51:50Z
Забил собаку битой: львовянина приговорили к пяти годам
Корреспондент
2025-05-09T12:51:44Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Тариф на свет с 1 июня: сколько заплатят украинцы за киловатт
Фокус
2025-05-09T13:27:51Z
После длительного падения биткоина Трамп одним заявлением поднял цену на криптовалюту
Gazeta UA
2025-05-09T12:36:52Z
Летом витамины станут роскошью: морозы уничтожили до 90% урожая фруктов в Украине
Знай
2025-05-09T12:12:16Z
Весенняя посевная: аграрии выполнили 76% плана
Корреспондент
2025-05-09T11:54:18Z
Танкеры, потолок цены на нефть, экспорт газа: эксперты о мерах, способных обвалить экономику РФ
Фокус
2025-05-09T11:51:31Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Гендиректор Ford полгода ездил электрокаре Xiaomi и остался в восторге: "Не хочу от него отказываться"
Знай
2025-05-09T12:51:09Z
Культовый итальянский суперкар 70-х за $150 000 простоял 20 лет в гараже
Фокус
2025-05-09T11:06:29Z
Как быстро и безопасно открыть дверь автомобиля, когда забыли ключи внутри
Знай
2025-05-09T08:51:19Z
Эксклюзив на "бляхах": в Киеве заметили заряженный 800-сильный кроссовер Mercedes
Фокус
2025-05-09T08:45:40Z
Штраф за драгер: когда водитель может обжаловать показатели и что делать
Знай
2025-05-09T03:52:06Z
Hyundai показала новый электрический кроссовер Elexio в Китае
Корреспондент
2025-05-08T16:51:01Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В ГУР показали беспилотные дрононосцы, атакующие цели в Крыму
Комсомольская правда
2025-05-09T13:45:58Z
В Чернигове на три дня усилили меры безопасности
Корреспондент
2025-05-09T13:45:52Z
80 боевых столкновений за сутки: российские захватчики штурмуют позиции ВСУ
Новости Украины
2025-05-09T13:40:26Z
"Украинская команда" передала большую партию дронов-камикадзе бойцам 10 бригады ВСУ, - Артур Палатный
Знай
2025-05-09T13:21:03Z
Обязательно для собак: в Киеве запускают регистрацию животных в ЦНАПах
Фокус
2025-05-09T13:07:14Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Может ли душа остаться на земле? Взгляды на "призраков" и незавершенные дела
Comments UA
2025-05-09T13:24:59Z
Гладиолусы в кашпо: как высаживать, чтобы долго радовали пышным цветением
Gazeta UA
2025-05-09T12:33:33Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Аромат специй и колоритная архитектура: какой город считают настоящим кладом Африки
Gazeta UA
2025-05-09T09:00:49Z
Где нельзя хранить банковскую карту: четыре запрещенных места
Gazeta UA
2025-05-09T08:18:44Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Официально: Алонсо покидает Байер ради клуба, в котором когда-то играл
Корреспондент
2025-05-09T13:18:14Z
Папа Римский оказался поклонником клуба с украинцем в составе
Корреспондент
2025-05-09T13:03:59Z
Английский топ-клуб готовится обновить герб
Корреспондент
2025-05-09T12:24:21Z
"Уважаем ее смелость": Украина поддержала бывшую российскую теннисистку
Telegraf
2025-05-09T12:22:35Z
Болезнь тренера: Жирона проведет матч Ла Лиги без главного наставника
Корреспондент
2025-05-09T11:54:07Z
Повторил рекорд Анри: Салах в очередной раз стал лучшим игроком года в АПЛ
Корреспондент
2025-05-09T11:09:42Z
Один из главных соперников Реала нацелился на Лунина
Корреспондент
2025-05-09T10:45:33Z
МЮ - это новый Реал: легендарный футболист сравнил выступления команд
Корреспондент
2025-05-09T10:21:30Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Rockstar превратила GTA 6 в целую вселенную развлечений: чем займутся игроки, кроме совершения преступлений
Знай
2025-05-09T13:52:42Z
Alien: Rogue Incursion снимает оковы VR — анонсирована версия для PlayStation 5 и PC
GameMag
2025-05-09T13:22:38Z
Death Stranding 2 ушла на «золото» — Хидео Кодзима завершил разработку игры для PlayStation 5
GameMag
2025-05-09T13:13:58Z
Сражение в Восточной Пруссии: Первый тизер тактики «Разведка: 1944» от студии «Варяги»
GameMag
2025-05-09T13:07:52Z
Випустила новий середньостиглий сорт червоної цибул
AgroNews
2025-05-09T13:07:27Z
Летают в 4 раза дольше и в 10 раз дальше китайских "Мавиков": что известно о дронах SiFly
Фокус
2025-05-09T13:01:57Z
Пользователи понятия не имеют о полезном приложении Google, хотя у него миллиарды загрузок
Фокус
2025-05-09T12:31:56Z
У людей и цветов, пахнущих смертью, есть нечто общее: за схожесть ответственен древний ген
Фокус
2025-05-09T12:27:54Z