MY.UAНовини
Чи може Україна зіграти з Трампом з позиції сили? Чотири важливі тези
Чи може Україна зіграти з Трампом з позиції сили? Чотири важливі тези

Чи може Україна зіграти з Трампом з позиції сили? Чотири важливі тези

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру "Український інститут майбутнього" (UIF) Ігар Тишкевич розповів, про що варто пам’ятати українцям після переговорів Росії та США

Отже, перший раунд консультацій між РФ та США пройшов. В українському інформаційному полі сам факт і частина "озвучених тез" викликала різко негативну реакцію. При цьому мало хто звертає увагу на те, що низка тез озвучена Москвою. І тут не варто забувати про напрацювання РФ у галузі інформаційних операцій. А так само наші провали в цій галузі з кінця 2022 року по сьогоднішній день.

Чотири важливі тези

Ми маємо озвучені як результат консультацій контури позиції Кремля. І не надто активне спростування з боку Білого Дому. Що логічно, враховуючи відмову Зеленського підписувати запропонований США договір про надра (і логічна, слід зазначити, відмова). Відповідно нас в інформаційному полі атакує РФ і атакують… США. Зізнатись, для мене це передбачувано — у грудні представляв прогноз на 2025 рік і перший цикл тиску "за планом Трампа" описаний у цьому документі. І на цьому етапі Україна може сказати "ні". Це перше, що треба пам’ятати в найближчі кілька тижнів — негативних інформаційних хвиль буде більш ніж достатньо.

Друга теза, яку необхідно пам’ятати — зараз йдуть консультації, а не переговори. Тобто сторони (в даному випадку США та РФ) проводять певну подобу звіряння своїх максимальних вимог одна до одної. Де питання України одне з ключових, але далеко не єдине. І завдання Кремля розширити поле діалогу, додавши максимальну кількість тем. Щоб в обмін на поступки з другорядних для себе питань вимагати поступок за ключовими. Це логічно. І поле позначається. Але якщо ми говоримо про Україну, то навіть стабільне припинення вогню не може бути гарантовано лише РФ та США. Є ЄС, є КНР (і Трамп зізнається, що ця держава буде залучена), є інші держави. Ми на початковому етапі цілого циклу консультацій.

Третя теза – пріоритетність проблем. Для Трампа проблема №1 – це конкуренція з Китаєм. Причому йдеться не про гонку озброєнь, а, швидше, про цивілізаційну суперечку і водночас діалог про майбутній світоустрій. Де в центрі системи є місце Пекіну та Вашингтону, але в обох столицях не бажають бачити на рівних із ними Москву. Як сильний регіональний гравець — так. Як один із світових центрів — навряд чи. І спроби Трампа грати з Путіним багато в чому є реалізацією політики недопущення перетворення Росії на молодшого партнера та сировинний придаток Китаю. Простіше кажучи, використання РФ як держави-конкурента КНР у низці регіонів. І тому з погляду Трампа війну треба заморожувати, а Росію поступово виводити з-під санкцій. (До речі, про це докладно писав у 2023 році у доповіді "сценарії завершення війни")

Четверта теза Трамп активно говорить про інтереси США і намагається нав’язати політикам логіку бізнесмена, причому розраховує на швидку окупність своїх вкладень. Має на це право. Але він успішний рівно доти, поки з ним не почнуть грати в ту саму гру.

І ось на цьому ми підходимо до питання, винесеного в заголовок — чи може Україна зіграти з Трампом на підвищення ставок, певною мірою з позиції сили?

На цьому частина аудиторії посміхнеться та порадить подивитися дані економічної статистики, демографії тощо. Інша частина заявить, що, наприклад, позиція Зеленського вже є спробою гри із позиції сили. Розчарую. Якщо говорити про позицію української влади, то дія укладається у два слова "ми образилися". Хоча б тому, що Україна намагається реагувати на заяви та дії США, лякаючи їх (та й країни ЄС) негативними наслідками від поступок Росії. І не намагаючись оцінити інтереси інших держав у регіоні та зіграти на них. Це вже відповідь на першу частину — навіть слабкий гравець може грамотно намагатись обіграти інтереси сильніших партнерів.

На цьому етапі упираємось у перелік таких. І тут варто звернути увагу на низку великих економічних та політичних проектів у регіоні. Наприклад, у доповіді "Майбутнє Чорного моря: сценарний аналіз" я якраз намагався оцінити можливості реалізації глобальних проектів у чорноморському регіоні через призму сценаріїв завершення війни. Цю ж логіку продовжив у низці постів з індійських ініціатив. І легко вийшов на групу держав, яким украй не вигідне посилення Росії у регіоні та світі.

Країни, яким не вигідний тріумф Путіна

Якщо орієнтуватися на дискурс, який ми підтримуємо, то це повинні бути держави ЄС і США. Але знову згадуємо про консультації в ОАЕ. Натомість є низка держав, які, на тлі ослаблення позицій РФ та деконструкції світової системи взяли курс на власне посилення. А серед їхніх інтересів є місце для інтересів України. Зокрема

1. Туреччина. Держава прагне стати регіональною супердержавою. І вже фактично є такою. Анкара розраховує стати домінуючою військовою та економічною силою у Чорному морі. І вже реалізує низку масштабних проектів, у яких різкому посиленню РФ немає місця. Зокрема:

1.1. Канал Стамбул — канал з Мармурового в Чорне море, який не тільки розширює можливості логістики, а й дозволяє Анкарі зайняти сильну позицію в питаннях збереження або зміни конвенції Монтре. Хоча б тому, що рукотворний канал не протока, а конвенція про протоки. На цей проект зав’язані ідеї розширення південного сухопутного маршруту "Пояси та шляхи" — турецько-китайського проекту, який покликаний створити для КНР реальну альтернативу "російському маршруту". Сюди зав’язуються плани Туреччини та Азербайджану розширити можливості експорту каспійської нафти, зокрема через порти Грузії. Реалізація обох проектів послаблює вплив РФ у регіоні. І, зокрема, тому Кремль активно протидіє. Наприклад, впливаючи на політику Грузії.

1.2. Турецька ініціатива сухопутного коридору від портів Перської затоки через Іран та Сирію до Середземного та Чорного моря. А це вже логістичний проект, в якому зацікавлені Аравійські монархії, і навіть частково Індія (хоча вона заявила про власну ініціативу — про це пізніше). І знову упираємось у баланс сил на Чорному морі. А також можливість України бути транзитером вантажів на Північному напрямку та судноплавством Дунаєм. З дунайської комісії РФ "попросили", але заморозка війни на своїх умовах дозволить Кремлю відіграти позиції. Отже, намагатися впливати на реалізацію цієї турецької ініціативи.

1.3 Бонуси Туреччини як газового та нафтового хаба. Лише за останні три тижні прийшли новини про початок постачання турецького газу до ЄС через територію Ірану та Туреччини. Що дозволяє Азербайджану отримати реальні обсяги газу для можливого транзиту через українську ГТС. І знову обговорюється тема (у турецькій та катарській пресі) будівництва газопроводу з Катару через Сирію до Туреччини. Зрозуміло, що повернення ЄС до політики викупу максимальних обсягів російського газу та нафти ставить хрест на таких планах.

1.4 Туреччина та "турецький світ". Анкара активно зайнялася культурною дипломатією та підтримкою тюркських народів. Це сприймається як механізм розширення турецького впливу. Поки що Туреччина відкрито не конфліктує з РФ, але в Абхазії (розумію, що це частина Грузії, але треба позначити специфіку політики), Грузії, Гагаузії вже маємо початок зіткнень турецьких та російських інтересів. Поки що РФ під санкціями і потребує хоча б нейтральності турецької сторони, Анкара може проводити політику посилення впливу. Якщо Росія вийде "переможцем", навряд.

2. Індія з її логістичними ініціативами. Про коридор "північ-південь", який проходить через РФ, думаю чули. Специфіка його реалізації "на землі", до речі, стала однією із причин великих проблем для Вірменії. Але якщо в російському розумінні коридор закінчується в Петербурзі, то в індійському це мав бути маршрут від Індії до держав Балтії і Скандинавії. Проект реалізується, але неквапливо. А Індія зараз ставить на проект залізниці від портів перської затоки до портів Ізраїлю та Лівану. Росія зацікавлена у домінуванні проекту "Північ-Південь". І може знову дестабілізувати регіон у разі своєї перемоги. Знову конфлікт інтересів. А також можливості для України. Адже від портів Ізраїлю та Лівану дуже зручно організувати доставку вантажів до портів "Великої Одеси", з подальшим транспортуванням до кордонів Угорщини, Словаччини та Польщі. (У перспективі — додавання Дунаю і, при зміні політики в Білорусі, шлях до країн Балтії). Проект, важливий нам і вкрай небажаний РФ.

3. Норвегія та Канада — держави для яких успіх Росії несе колосальні ризики. Мова про Арктику та реалізацію північних морських шляхів. Причому тут згадані країни можуть бути опонентами як РФ, і США. Адже буквально днями Росія запропонувала (після заморозки війни) американським компаніям повернутись до реалізації арктичних проектів на своїй території. Прямий конфлікт інтересів та предмет нашої розмови з Норвегією та Канадою.

4. Саудівська Аравія, ОАЕ, Катар. Держави, які зараз отримують зиск від обмежень, накладених на торгівлю російськими вуглеводнями. Точніше, Saudi Aramco вже з 2016-17 років веде політику входження на європейський ринок переважно за рахунок витіснення з нього "Роснефти". І проблеми росіян з реалізацією вкрай вигідні маленькому нафтовому бізнесу арабських принців.

5. Несподівані країни — Туркменістан та Казахстан. Перший отримав можливість продажу газу до Європи (після довгої перерви), другий буквально днями досяг того, що не міг отримати десятиліттями — контракт на постачання нафти нафтопроводом Дружба. До Угорщини, до речі (і тут наш інтерес — ця країна може злізти з російської нафтової голки). Нафту в Казахстані, до речі, видобувають компанії зі США, ЄС, Японії, Китаю та меншою мірою РФ. Повернення Росії на "довоєнні" позиції означатиме, що Кремль знову "закриє" трубу для казахів. І, постачаючи свій газ, зробить проблемним вхід на ринок ЄС Туркменістану. Альтернатива — або слабкі позиції РФ після переговорів та, бажано, збереження обмежень на російські вуглеводні щонайменше до укладання довгострокових контрактів (а це вже 2026 рік).

І, зрештою, Китай. Посилення Росії не вигідне Пекіну. Обвал також. Але ще більш невигідно згадана пропозиція Кремля американським компаніям. Адже у Північному Морському Шляху зацікавлена насамперед КНР. В наявності спроба Москви підняти ставки в розмові з Пекіном.

А тепер важливе. Повернемося до початку тексту. Для США ключовою проблемою є конкуренція із КНР. А також поява центрів сили, на які Вашингтон не може впливати. Для частини регіональних і світових гравців (зокрема згаданих тут) американські пропозиції поступок Росії означають проблеми реалізації планів посилення своїх позицій на регіональному і світовому рівні. І частину проектів можна реалізувати з використанням території (в ідеалі за активної участі) України.

А це означає, що оточенню президента Зеленського варто подумати над організацією візиту до Індії, Норвегії, Канади та... Китаю. Більше того, кожній із цих країн можна запропонувати ідеї, які викличуть відгук. Логістика (а це зокрема допомога у модернізації УЗ) для Індії та Китаю. Енергетика та корисні копалини (та їх переробка в Україні) для Норвегії та Канади.

Для лідерів держав, які прийнято вважати ближчими до РФ — Казахстан, Туркменістан, Азербайджан, є сенс зробити запрошення (наприклад, прем’єрам) відвідати Київ. Де обговорити питання торгівлі вуглеводнями?

Така позиція, найімовірніше, розлютить Трампа. Але у форматі "поступок Росії" за рахунок України він не зможе зробити різких кроків. Адже відмова у допомозі Україні означатиме політику щодо "здавання" української незалежності Росії. Шантажувати Зеленського Трамп спробує. А далі станеться цікаве. Адже у конкуренції з КНР за вплив є два "дяді Сема". Один, у країнах де домінують США — дуже злий та агресивний — активно протидіє будь-яким спробам входу КНР на місцевий ринок. Другий, де держави вже почали співпрацювати з КНР — добрим і чуйним — пропонує свою, більш вигідну альтернативу. До речі, за другим алгоритмом успішно працює Польща.

Але не в одному Китаї є суть. Перелік держав є досить широким. І кожне зі згаданих вище має власні канали комунікації з Вашингтоном. У кожному, тією чи іншою мірою є інтереси США. Суть пропозиції — зацікавити партнерів та конкурентів Сполучених Штатів, змушуючи тих включатись у гонку за збереження впливу на Україну (замість продавлювання своїх пропозицій). Гра ризикована, але може бути результативною. Принаймні, етап пошуку широкого поля партнерств задля свого посилення проходили Туреччина, Польща, Румунія. І вони були вдалими. У тому числі й у збереженні інтересів США, але без зайвого диктату.

Джерело: пост Тишкевича у Facebook.

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.

Теги за темою
УкраинаСША
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Как ученые помогают громадам найти решения для устойчивого развития
ZN UA
2025-02-22T06:33:35Z
Официально: Студия Iron Galaxy анонсирует 4 марта новую Tony Hawk's Pro Skater
GameMag
2025-02-21T20:21:38Z
Obsidian Entertainment довольна стартовыми продажами Avowed — игру для Xbox Series X|S и ПК хорошо покупают
GameMag
2025-02-21T20:16:41Z
Split Fiction от разработчиков It Takes Two получит полный кроссплей
GameMag
2025-02-21T20:16:32Z
Cyberia Nova анонсировала дополнение «Земской собор» для игры «Смута»
GameMag
2025-02-21T20:09:32Z
Найден древнейший унитаз, которым пользовался принц: в чем его особенность
TSN
2025-02-21T18:21:05Z
"Это победа для игроков": Ветеран PlayStation Сюхэй Ёсида высказался о переносе эксклюзивов Xbox Series X|S на PlayStation 5
GameMag
2025-02-21T18:19:40Z
Решает важную проблему: найден способ "объединить" солнечные панели с батареями
Фокус
2025-02-21T17:00:36Z
Впервые за четыре года в Европе выросли продажи смартфонов
Корреспондент
2025-02-21T16:36:29Z
Практика «Путь героя»: 7 вопросов, которые помогут найти смысл жизни
Marie Claire
2025-02-22T08:00:51Z
Почему нельзя хранить помидоры в холодильнике: разрушаем популярный миф
Знай
2025-02-22T06:51:09Z
«Диета внимания»: пять техник, чтобы перестать скролить ленту и начать работать
Marie Claire
2025-02-21T19:00:47Z
Замените муку другим ингредиентом и сырники получатся невероятно нежными: рецепт
TSN
2025-02-21T16:51:33Z
Пройдите тест с оптической иллюзией, чтобы узнать, есть ли у вас проблемы с обязательствами
TSN
2025-02-21T16:36:44Z
Лагман: рецепт вкусного блюда к ужину
Фокус
2025-02-21T15:57:38Z
Все говорят о любви к себе: почему шопинг и косметологи в этом не помогают
Marie Claire
2025-02-21T15:00:34Z
Красивый городок в духе Италии: найдено прекрасное место для отдыха летом
Фокус
2025-02-21T13:21:57Z
Какое самое полезное мясо в мире: этот вид "обходит" даже курицу и индейку
TSN
2025-02-21T12:36:06Z
Россияне атаковали Киевщину беспилотниками, погиб железнодорожник
Комсомольская правда
2025-02-22T08:15:54Z
ВМС Германии сорвали попытку загрязнения водоснабжения на фрегате "Гессен": подробности инцидента
TSN
2025-02-22T07:51:05Z
В российском Ростове вспыхнул мощный пожар
Корреспондент
2025-02-22T07:39:45Z
Укрзализныця сообщила о гибели сотрудника от атаки БПЛА
Корреспондент
2025-02-22T01:45:40Z
РФ атаковала Киев и область "шахедами": детали вражеского удара
Фокус
2025-02-21T23:51:21Z
В Берлине мужчину тяжело ранили возле мемориала Холокоста, нападающего ищут
Европейская правда
2025-02-21T20:03:04Z
В Германии задержан россиянин по подозрению в подготовке теракта
Корреспондент
2025-02-21T17:39:07Z
Между двумя странами НАТО снова оборвался подводный кабель: что известно
TSN
2025-02-21T16:48:51Z
Военный требовал деньги у знакомой, выдавая себя за работника СБУ
Корреспондент
2025-02-21T16:18:27Z
Назван соперник, ради которого Тайсон Фьюри может вернуться в большой бокс
Известия Киев
2025-02-22T08:31:21Z
Уоррен назвал потенциальных соперников Дюбуа после срыва боя с Паркером
Корреспондент
2025-02-22T08:24:08Z
Принцу Гарри на "Играх непокоренных" подарили браслет от Superhumans и Guzema Jewelry
Комсомольская правда
2025-02-22T07:18:24Z
Багатскис оценил поражение Украины в отборе на Евробаскет
Корреспондент
2025-02-22T06:12:39Z
"Динамо" – "Карпаты": видео онлайн-трансляция матча
ZN UA
2025-02-21T22:10:06Z
Топ-клубы АПЛ готовы подписать звезду Аталанты, которая поссорилась с главным тренером
Корреспондент
2025-02-21T18:18:28Z
"Аграрный колледж, немного связано с лошадьми": в Украине прошли соревнования по хоббихорсингу
Фокус
2025-02-21T16:06:35Z
Больше половины участников Кубка мира выступили против возвращения российских лыжников
ZN UA
2025-02-21T15:25:42Z
Казус на велогонке в Португалии: участники проехали финишный поворот
Фокус
2025-02-21T12:06:45Z
Киев попал в топ-30 самых загрязненных городов мира
Комсомольская правда
2025-02-22T08:48:05Z
452 рассвета в плену. История защитника Мариуполя, прошедшего российские застенки
Лига
2025-02-22T08:00:25Z
Проседание фронта продолжается: в США рассказали, куда прорвались оккупанты
Comments UA
2025-02-22T06:30:13Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 22 февраля в Украине
UAToday
2025-02-22T06:12:43Z
Ночные обстрелы БпЛА и ситуация на фронте: главные новости ночи 22 февраля 2025 года
TSN
2025-02-22T05:06:14Z
В течение суток враг продвинулся в Донецкой области — DeepState
TSN
2025-02-22T04:51:13Z
21 февраля россияне ударили ракетой по Сумщине: в ОВА рассказали о последствиях этого и других обстрелов
ZN UA
2025-02-22T04:03:35Z
Россияне фактически захватили на Донбассе еще одно село и теперь штурмуют Константинополь с двух направлений
ZN UA
2025-02-22T03:13:26Z
Обломки БпЛА повлекли за собой пожар и разрушение в Соломенском районе Киева — Кличко
TSN
2025-02-21T23:36:46Z
Могилевская перенесла операцию: "Была в стрессе"
TSN
2025-02-22T08:06:33Z
Готовим попкорн, ждать недолго: объявлена дата выхода второго сезона "The Last of Us", свежие кадры
Знай
2025-02-22T05:51:45Z
Что посмотреть на выходных: 10 фильмов, которые не оставят равнодушным
Comments UA
2025-02-21T19:39:52Z
Netflix экранизирует Sifu при участии создателя "Джона Уика"
GameMag
2025-02-21T19:33:57Z
НБУ выпустит новую монету номиналом 2 гривны: детали
Апостроф
2025-02-21T18:33:43Z
Какие стрижки никогда не выйдут из моды: пять стильных причесок
TSN
2025-02-21T18:21:37Z
"Старая бабка": путинистка Валерия прощается со своими поклонниками
GlavRed
2025-02-21T17:39:52Z
47-летняя Камалия рассекретила свою шокирующую диету: "По 20 часов не ем"
TSN
2025-02-21T16:51:05Z
Премьеры недели: Jerry Heil записала трек на стихи Издрыка, MÉLOVIN спел о предательстве любимого человека
Комсомольская правда
2025-02-21T16:04:49Z
Чехия отменит временную защиту для украинцев: стало известно, когда это произойдет
GlavRed
2025-02-22T08:27:42Z
Если завтра выборы: социологи показали, кому больше всего доверяют украинцы
Comments UA
2025-02-22T08:21:05Z
В послевоенном восстановлении Украине важно использовать территориальный капитал громад: почему и как это сделать
ZN UA
2025-02-22T08:16:48Z
Суд обязал выплатить деньги, но их нет: как пенсионерам добиться исполнения решения
Знай
2025-02-22T08:12:08Z
Рэпер, который надел берцы: Ярмак рассказал о мобилизации с 18, победе в войне и возможен ли мир
Фокус
2025-02-22T08:06:49Z
Копирование заданий НМТ: что может грозить участникам тестирования
ZN UA
2025-02-22T08:04:52Z
"Меня ограбили": маленький сын не поделил с отцом деньги и сдал его в полицию
Фокус
2025-02-22T08:00:14Z
ГБР завершило досудебное расследование факта закупки некачественных консервов для военных
Известия Киев
2025-02-22T07:33:45Z
Россияне запустили по Украине 162 дрона: сколько из них смогло приземлить ПВО
ZN UA
2025-02-22T07:28:47Z
Как созреть авокадо: простые способы, которые помогут сделать фрукт мягким
TSN
2025-02-22T07:51:29Z
Принимая этот витамин, вы снизите риск образования камней в почках больше, чем на 20%
Comments UA
2025-02-22T07:33:24Z
Магнитная буря 22 февраля: какая будет ее активность
TSN
2025-02-22T05:54:34Z
"Квантовая информация": ученые зафиксировали странную мозговую активность умерших пациентов
Фокус
2025-02-22T02:15:40Z
Медицинские обследования: как бесплатно пройти КТ и МРТ
ZN UA
2025-02-22T02:04:55Z
Жизнь после смерти: ученые зафиксировали странную мозговую активность умерших пациентов
TSN
2025-02-21T22:09:45Z
Даже сыр сокращает жизнь: ученые исследовали факторы, приближающие нас к смерти
Знай
2025-02-21T19:51:22Z
В Украине снизят цены на медпрепараты: исчезнут ли из продажи наиболее популярные лекарства?/Фарма поддержала решение властей, но как оно будет реализовано на практике?
Апостроф
2025-02-21T16:30:44Z
Как правильно варить свиной язык: полезные советы
Фокус
2025-02-21T16:12:42Z
Цены пошли вниз: в Украине подешевела капуста
ZN UA
2025-02-22T07:01:49Z
Пенсия в Украине: как изменились выплаты за время полномасштабной войны
Фокус
2025-02-22T07:00:49Z
Как Евросоюз покупает у Лукашенка масло из рапса украденного рашистами с оккупированной части Украины
Украина Криминальная
2025-02-22T06:30:11Z
Крупнейший в мире золотодобытчик увеличил производство на четверть
Корреспондент
2025-02-22T06:12:00Z
Онлайн-покупки выросли на 50%: какие категории товаров бьют рекорды спроса в Украине
Хвиля
2025-02-22T04:00:43Z
Пенсия в 2025 году: в ПФУ объяснили, какая ошибка будет стоить денег
Политека
2025-02-21T19:00:32Z
Нафтогаз сообщил о "непростой" ситуации с газом
Корреспондент
2025-02-21T18:09:58Z
ПриватБанк приостановит работу: когда и почему
Апостроф
2025-02-21T17:51:11Z
ПриватБанк отказал женщине в снятии депозита, требует 12 500 гривен компенсации: известно, на чью сторону стал суд
Политека
2025-02-21T17:30:19Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В заброшенном поместье нашли ничейную коллекцию редких и старинных авто
Фокус
2025-02-20T15:51:07Z
Нетипичные раритеты: два старых грузовика Ford 1941 года продают за $1,25 миллиона
Фокус
2025-02-20T13:12:15Z
Запас хода — 1000 км: электромобили Mercedes получат инновационную батарею
Фокус
2025-02-20T11:12:17Z
Недорогой коммерческий электрокар Kia рассекретили за считанные дни до премьеры
Фокус
2025-02-20T08:45:14Z
Британия готовит "тройной удар" по России - СМИ
Корреспондент
2025-02-22T08:48:10Z
В СНБО отреагировали на угрозу закрытия Украине доступа к Starlink
Апостроф
2025-02-22T08:39:29Z
США подали проект резолюции ООН по войне - СМИ
Корреспондент
2025-02-22T08:24:57Z
"Новый мировой порядок": Трамп стал героем метких карикатур из-за своих заявлений об Украине
Апостроф
2025-02-22T08:18:04Z
Путину предложил возить газ из России на атомных подлодках
ZN UA
2025-02-22T08:15:44Z
WSJ: Зеленский сегодня может подписать соглашение с США о полезных ископаемых
Лига
2025-02-22T08:15:15Z
Досадно, что Зеленский и Трамп ссорятся: американский бизнесмен назвал единственного поклонника войны
TSN
2025-02-22T08:06:49Z
РФ может предложить США полезные ископаемые с оккупированной части Украины, – WSJ
Фокус
2025-02-22T08:06:27Z
ISW назвали стратегию победы Путина в войне против Украины
TSN
2025-02-22T08:06:02Z