MY.UAНовини
Негостеприимная Польша: как украинцы стали заложниками выборов в соседней стране
Негостеприимная Польша: как украинцы стали заложниками выборов в соседней стране

Негостеприимная Польша: как украинцы стали заложниками выборов в соседней стране

Минуло лише декілька днів після отримання нагороди для Варшави від Володимира Зеленського, як мер польської столиці (а разом – і кандидат у президенти країни) Рафал Тшасковський запропонував обмежити право українців на сімейну допомогу 800+.

Її пропонується видавати лише тим українським біженцям, які працюють і платять податки в Польщі.

Уряд пообіцяв розібратися з цією ідеєю блискавично, а опозиційна партія "Право і справедливість" ("ПіС") подала проєкт змін до спецзакону про допомогу громадянам України.

Інтернет знову рясніє дописами про жирування українців на польські гроші, незважаючи на те, що економісти не залишають жодних сумнівів:.

польська економіка виграє від присутності українських біженців.

Найскромніші оцінки говорять про 15 млрд злотих (близько 157 млрд грн) надходжень від податків і внесків до Національного фонду охорони здоров’я та Управління соціального страхування, при витратах близько 3,5 млрд злотих (36,6 млрд грн).

Через деякий час своє слово в українсько-польські відносини додав президент Анджей Дуда, який в інтерв’ю Financial Times заявив, що можливе перемир’я у війні з Росією матиме наслідком те, що українські солдати повернуться додому з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), а це призведе до зростання злочинності як в Україні, так і в Європі.

І не має значення, що з 2014 року через українську армію пройшли в тому числі сотні тисяч чоловіків, яким згодом вдалося працевлаштуватися в Польщі, і це не спричинило зростання злочинності.

І що тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасевич оголосив, що пріоритетом його місії буде підтримка українських ветеранів як майбутньої еліти країни.

І що польські громадські організації надають психологічну допомогу тисячам сімей українських військових.

А разом із тим – що дослідження 2022 року, опубліковане в престижному журналі Lancet, доводить, що ПТСР є більш поширеним серед українських біженців у Європі, ніж серед українців, які живуть у зоні бойових дій.

Факти більше не мають значення.

Навесні 2022 року польські політики змагалися, хто більше підтримає Київ, а сьогодні змагаються, хто сильніше вдарить по українцях.

"Ми звикли, що польська політика роками крутиться навколо теми ексгумації волинських жертв, але те, що "Громадянська коаліція" (політсила прем’єра Дональда Туска.

– Ред.) тепер експлуатує тему біженців з України, мене здивувало", – каже Мирослава Керик, президент фундації "Український дім", яка вже два десятиліття займається інтеграцією українців у Польщі.

У 2019 році Керик балотувалася до Сейму зі списку варшавської "Громадянської коаліції", а зараз збирає підписи громадських організацій під листом до прем’єр-міністра, в якому пояснює, що польській державі вигідна присутність економічних мігрантів і біженців з України, а оголошені зміни у виплаті 800+ порушують права неповнолітніх і суперечать міжнародним гуманітарним зобов’язанням Польщі.

"Тшасковський і Туск підтримують Україну у війні з Росією, багато їхніх виборців три роки тому приймали біженців від війни.

Тож навіщо такі підступи? Зрештою, у довгостроковій перспективі вони все одно не привернуть до себе ультраправий електорат", – додає Керик.

Втім, ці зміни з’явилися не на порожньому місці.

Хітами You.

Tube за останній рік стали дебати про Україну, яка нібито експлуатує Польщу, та про невмілий уряд Туска, який не може грати жорстко з Києвом.

Чи ця зміна в польському дискурсі впливає на політику команди Зеленського? Відповіді на це питання наразі немає.

Натомість ця зміна, безумовно, вже впливає на приблизно 2 мільйони українців, біженців війни та економічних мігрантів, які зараз проживають у Польщі.

Гості, яким більш не раді.

У травні 2022 року президент Анджей Дуда, виступаючи у Верховній Раді, під оплески всього залу заявив, що українці в Польщі є не біженцями, а гостями.

Таким чином він підкреслив, що їх сприйняли краще та тепліше, аніж звичайних біженців.

Такий підхід тоді влаштовував багатьох українців.

Однак сьогодні, через три роки, різниця очевидна: біженці мають права, а гості залежать від мінливих настроїв господарів.

Обґрунтовуючи вимогу більш жорсткої позиції щодо України та українців, і польська влада, і опозиція використовують два аргументи: польська допомога українським біженцям була безумовною та безмежною, а обмеження цієї допомоги відповідає суспільним настроям.

Дійсно, допомога поляків українцям, що постраждали від війни, у лютому-квітні 2022 року, стала винятковим прикладом соціальної мобілізації.

Однак допомога з боку польської держави насправді не є такою значною, як це намагаються подати.

"Коли в березні 2022 року Польща прийняла закон про допомогу українським громадянам, вона відповідала вимогам, встановленим Радою ЄС, які передбачають надання колективного житла, безкоштовного медичного обслуговування, можливості для роботи та ведення бізнесу", – пояснює міграційний юрист Фундації MOBI Марія Шкодзінська.

За її словами, три речі вийшли за межі вимог ЄС: співфінансування перебування українських біженців, яке отримали польські власники приміщень, одноразова допомога для новоприбулих у розмірі 300 злотих і виплати соціальної програми 800+ для сімей з дітьми.

"Субсидії на проживання були обмежені влітку 2022 року, допомога в розмірі 300 злотих – у червні 2024 року.

Щодо виплат 800+ від самого початку було встановлено обмеження, що програма перестає діяти, якщо українська сім’я виїхала з Польщі на період довший за 30 днів.

А в травні 2025 року ця допомога буде обмежена для дітей, які проходять обов’язкове навчання в Польщі.

Сьогодні цю пільгу отримують 292 тисяч осіб з приблизно 400 тисяч відповідних українських дітей.

Чому решта 110 тисяч не користується цією пільгою – невідомо", – уточнює Марія Шкодзінська.

Для порівняння, у Німеччині українські біженці можуть розраховувати на допомогу близько 500 євро на члена сім’ї, покриття витрат на оренду квартири, опалення та комунальні послуги, одноразові виплати на придбання одягу та меблів, безкоштовні курси державної мови, пільговий проїзд у громадському транспорті та пільги на дитячий відпочинок.

Лише після досягнення певного рівня доходу біженець залишається без державної підтримки.

Подібна система діє і у Франції.

"З досвіду інших країн ЄС і груп мігрантів ми знаємо, що залежність виплати допомоги від критерію доходу позитивно впливає на працевлаштування чоловіків-біженців, але в Польщі це невелика група, яка становить приблизно 12% з тих, хто приїхав після 2022 року", – коментує докторка Юлія Лащук з Європейського університету у Флоренції, яка досліджує працевлаштування українських жінок-біженок в ЄС.

"У випадку з жінками з дітьми, а це більшість дорослих зі статусом PESEL UKR, така логіка не працює.

Понад 70% українських жінок-біженок працюють, але часто періодично підробляють неофіційно.

Ще 30% дистанційно працевлаштовуються в українських компаніях, де працюють відповідно до своєї кваліфікації.

Вони можуть не платити податки в Польщі, але вони витрачають гроші тут, розвиваючи економіку", – додає вона.

"Соціального туризму" в Польщі практично немає.

Як розповідає Марія Шкодзінська, її фонд MOBI надає юридичні консультації та організовує мовні курси для понад 2 тисяч осіб протягом року.

"За три роки я зустрів лише кілька сімей, які живуть в Україні і приїжджають до Польщі лише за 800+.

Адже дорога туди і назад – це витрати, а перетинати кордон з дітьми – це втомлює", – пояснює вона.

У Європейському Союзі Польща не виділяє надзвичайно великих сум для допомоги біженцям з України.

Водночас внесок усіх українців – економічних мігрантів і біженців – в економіку Польщі оцінюють у 35-45 млрд злотих (360-470 млрд грн).

Польська тривога та безпорадність.

Однак залишається другий аргумент – що політики реагують на соціальний запит.

В опитуванні CBOS 2024 року лише 40% поляків заявили про позитивне ставлення до українців – це на 11% менше, ніж у попередньому році.

Опубліковане 4 лютого опитування United Surveys для WP демонструє тенденцію: рік тому 64% респондентів позитивно оцінювали присутність та інтеграцію українців у Польщі.

Сьогодні таких поляків – 55%.

Натомість 19% дуже негативно оцінює присутність українців, а 4% – скоріше негативно.

Згідно з дослідженнями Центру Мерошевського,.

слова, які поляки найчастіше асоціюють з українцями – це "вимогливість" та "хитрість".

А 56% поляків очікують, що після війни сусіди повернуться на батьківщину.

Щоправда, незрозуміло, чи ці очікування стосуються також тих, хто приїхав до Польщі до 2022 року.

Інтернет-коментарі сповнені "премудростей", що вся справа в "дорогих автомобілях" на українських номерах і в тому, що біженки надто часто відвідують перукарню.

Отже, натякають коментатори, в українців насправді немає фінансових проблем.

Але з цими "виправданнями" авторка цього тексту стикається відтоді, як почала жити в Польщі, тобто… з 2008 року.

Коментуючи погіршення ставлення поляків до українців, слід зазначити, що, по-перше, поляки загалом часто дратуються не лише через українців.

Як показало опитування CBOS у липні минулого року, емоціями, які поляки відчувають через ситуацію в країні, найчастіше є тривога (45%), роздратування (44%) і безпорадність (43%).

Багато людей, думаючи про нинішню ситуацію в країні, також відчувають збентеження, злість і сум.

На тлі невизначених стосунків зі США, нескінченних політичних скандалів і постійно обмежених репродуктивних прав жінок, ідея відібрати щось в українців хоче й не порадує поляків, проте може дати їм відчуття справедливості.

У минулому поляки мали справу лише з купкою тимчасових мігрантів, переважно студентів і сільськогосподарських робітників.

Зараз у країні перебувають сотні тисяч людей з дуже різною освітою, способом життя та прагненнями.

Ці зміни, виправдані потребами ринку праці, не були підкріплені інтеграційними програмами, які б не лише пояснювали Польщу мігрантам, але й знайомили поляків з їхніми новими сусідами.

Тому тривога, яка з'являється в цій ситуації, є цілком нормальним явищем.

Однак замість того, щоб розрядити напругу – об’єктивно не надто гостру, адже Польща не має таких проблем з міграцією, як Німеччина чи Велика Британія, – спочатку "ПіС" та "Конфедерація", а тепер і "Громадянська коаліція" підігрівають цю тривогу.

Не дивно, що поляки, які щодня чують про право і невдячність новоприбулих, про небезпечну міграцію та загрози, спричинені присутністю чужинців, почали вимагати від влади подбати про їхню безпеку.

А разом із тим – показати стороннім, хто тут головний.

"ЗМІ постійно говорять про те, що Польща допомагає Україні, але ані слова про те, наскільки українці важливі для польського ринку праці, демографії, скільки українці відраховують на податки та соціальне страхування.

Так, про це ще можна іноді почути з парламентської трибуни – коли обговорюється черговий законопроєкт, представники влади пояснюють все правильно.

Але в кого є зайві 4-5 годин щодня, щоб слухати ці дискусії?" – запитує Мирослава Керик.

Українці між двох вогнів.

В умовах зменшення польської суспільної солідарності українці не можуть розраховувати ні на свій уряд, ні на Польщу.

Українська влада дбає про рішучість щодо Варшави в питаннях сільського господарства, транспорту, політики пам’яті, але не помічає погіршення ставлення поляків до українців.

"Турбота української влади про своїх співвітчизників зводиться до того, щоб закликати їх повернутися в країну, навіть якщо для цього немає ані практичних умов, ані реальної стратегії", – каже соціолог Фонду "Демократичні ініціативи" Марія Золкіна.

Українці – не єдина соціальна група, до якої в останні роки польські політики ставляться інструментально.

Хіба що, на відміну від лікарів чи вчителів, мігранти не можуть показувати кандидатам червону картку на виборах.

Українці в Польщі ще мало впливають на державні справи, бо мало хто з них має польське громадянство.

У 2010-22 роках його отримували до 2 тисяч осіб українців на рік, і це були переважно власники "карти поляка".

Лише з 2022 року ця кількість зросла до 5 тисяч осіб на рік.

Завдяки цьому за кілька років право голосу можуть отримати десятки тисяч українських іммігрантів, які в таких містах, як Варшава, Вроцлав, Гданськ або Краків, уже становитимуть істотний електорат.

Можливо, це створює шанс для польських лівих?.

Вони єдині, хто не брав участі в антимігрантській кампанії останніх років.

Усі українці, з якими я нещодавно спілкувалася, на виборах мера Варшави підтримували Тшасковського.

Натомість тепер вони або дивляться в бік Магдалени Беят (кандидатки в президенти від партії "Лівиця"), або взагалі не хочуть брати участь у наступних виборах.

Автор: Олена Бабакова,.

журналістка (Варшава).

Стаття початково вийшла у Gazeta Wyborcza та публікується з дозволу правовласника.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вчені виявили 300 найрідкісніших чорних дір у Всесвіті
Portaltele
2025-02-21T17:12:20Z
NVIDIA «зажала» ядра: деякі RTX 5090 мають чипи з меншою кількістю блоків ROP та на 5-6% гіршою продуктивністю
ITC
2025-02-21T16:52:14Z
Власники Xbox ніколи не побачать Helldivers 2
Знай
2025-02-21T16:51:17Z
У Китаї виявили новий коронавірус що може передаватися від тварин до людей
360ua.news
2025-02-21T16:48:58Z
Щоб не платити фотографу: підбірка додатків в яких можна зробити фотосесію за допомогою ШІ
24tv
2025-02-21T16:39:55Z
"Київстар" анулює номери: експерти розповіли, кому з абонентів це загрожує
Политека
2025-02-21T16:30:54Z
Amazon закриває магазин застосунків для Android
ITC
2025-02-21T16:24:53Z
Ілон Маск закликав звести МКС з орбіти якнайшвидше
24tv
2025-02-21T16:24:43Z
Oppo Find N5: вийшов найтонший у світі складаний смартфон ціною €1799
ITC
2025-02-21T16:24:40Z
Магія оживає в серці Карпат: в Bukovel відкрився ліцензійний аквапарк Mavka
TSN
2025-02-21T17:03:49Z
5 хитрощів, що зроблять маленьку ванну більшою: може спробувати кожен
24tv
2025-02-21T17:03:37Z
Догляд без клопоту: квіти на балконі – ТОП невибагливих рослин
GlavRed
2025-02-21T16:27:52Z
5 місць в домівці, де ніколи не варто вішати дзеркало
24tv
2025-02-21T16:18:06Z
Встигла закохати в себе ще у ​​шкільних їдальнях: ідеальна підлива до тюфтельок за 10 хвилин
24tv
2025-02-21T15:36:49Z
Трендова стрижка з TikTok, яка підійде для жінок після 50 років: додає об'єму навіть тонкому волоссю
TSN
2025-02-21T15:36:00Z
Отримаєте ранній урожай: коли треба сіяти огірки на розсаду за місячним календарем
24tv
2025-02-21T15:27:50Z
Домашні способи боротьби з льодом на дорозі: ефективні та доступні рішення
24tv
2025-02-21T15:27:09Z
Останній шанс цієї зими: яким ТОП-4 знакам зодіаку повезе в кінці лютого
GlavRed
2025-02-21T15:27:03Z
Допомагав ухилянтам за гроші. ДБР затримало очільника Хмельницької райдержадміністрації
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T17:18:44Z
СБУ затримала молодика, який на замовлення росіян підірвав авто військового прокурора в Одесі
УкраинФорм
2025-02-21T17:16:21Z
Росіяни атакували дроном Дніпровський район Херсона, поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-21T17:09:57Z
Правоохоронці затримали зловмисника, який вчинив напад на поліцейського у Стрийському районі
Украина Криминальная
2025-02-21T16:12:47Z
Пасажирка літака окропила літак святою водою після жахливої низки катастроф
Фокус
2025-02-21T16:12:33Z
Чоловік убив дружину через її реакцію на романтичне побачення
TSN
2025-02-21T16:06:30Z
Донька ексзаступника воєнкома потрапила під суд: деталі справи
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T16:00:18Z
На Рівненщині вчитель бив кулаком по парті та вдарив учня по обличчю: справу розслідує поліція
24tv
2025-02-21T15:57:50Z
У Чорному морі потрапив в аварію ще один російський танкер - врізався в суховантажне судно
Комсомольская правда
2025-02-21T15:54:08Z
Манчестер Сіті розглядає трансфер українського голкіпера: він має замінити Едерсона
24tv
2025-02-21T17:15:48Z
Менеджер Паркера оцінив налаштування боксера на бій проти Баколе
24tv
2025-02-21T17:15:17Z
Дмитренко розпочне першою: визначився склад збірної України на жіночу естафету на ЧС-2025
24tv
2025-02-21T17:00:59Z
Ворскла підписала Ющишина
Football.ua
2025-02-21T16:48:55Z
Наставницю Ковтуна номінували на тренера року від European Gymnastics
24tv
2025-02-21T16:24:55Z
Довбик не гратиме з Монцею
Football.ua
2025-02-21T16:24:45Z
УПЛ повернулася після зимової паузи: "Чорноморець" вирвав перемогу над "Колосом"
TSN
2025-02-21T16:15:59Z
Паркер – Баколе: як змінився прогноз на переможця після зняття з бою Дюбуа
24tv
2025-02-21T16:03:42Z
Чемпіон світу розкритикував Ломаченка, назвавши боксера "фейком"
24tv
2025-02-21T15:36:00Z
Тіла загиблих з передмістя Херсона вивезли на броньованому авто
УкраинФорм
2025-02-21T17:03:32Z
Стоїть на руїнах дзвіниці й був під загрозою через скандал: чим особливий готель "Салют" у Києві
24tv
2025-02-21T16:45:50Z
Правозахисники заявляють про катастрофічне скорочення населення на ТОТ
УкраинФорм
2025-02-21T16:39:35Z
У Варшаві нагадали про чергову річницю окупації Криму
УкраинФорм
2025-02-21T16:39:14Z
Росіяни панікують через ймовірні удари по Криму найближчими днями
24tv
2025-02-21T16:27:12Z
На Полтавщині до перейменування було 128 вулиць Пушкіна
УкраинФорм
2025-02-21T16:21:15Z
Знову морози: синоптик попередив про нову хвилю холоду
ZN UA
2025-02-21T16:15:33Z
Ворог вдарив по Слов’янську на Донеччині, шестеро поранених
УкраинФорм
2025-02-21T16:12:13Z
Росіяни атакували прифронтову громаду на Запоріжжі, поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-21T16:09:34Z
У Варшаві відбувся показ польсько-українського фільму «Дві сестри»
УкраинФорм
2025-02-21T17:03:35Z
"Це було так смішно": жінка не може повірити в те, що чоловік робить з її одягом
Фокус
2025-02-21T16:57:43Z
На Netflix вийшов новий мінісеріал: у стрічці несподівано згадали про Україну
24tv
2025-02-21T16:57:10Z
У Нідерландах показали документальний фільм «Порцелянова війна», який номінували на «Оскар»
УкраинФорм
2025-02-21T16:48:35Z
Арестович уперше прокоментував розлучення з дружиною - деталі
GlavRed
2025-02-21T16:45:54Z
У Вінниці відкрилася виставка про бойовий шлях 120-ї окремої бригади тероборони
УкраинФорм
2025-02-21T16:39:56Z
5 жакетів, без яких не обійтися цієї весни: вони будуть найпопулярнішими
24tv
2025-02-21T16:30:24Z
Зірка фільму "Коли ти вийдеш заміж" Павло Текучев розсекретив стать майбутньої дитини
24tv
2025-02-21T16:24:28Z
Репер Йост Кляйн та представник Естонії на «Євробаченні 2025» випустили пісню, в якій згадують про війну
Детектор М
2025-02-21T16:21:46Z
Журнал Time назвав найвпливовіших жінок 2025 року
Детектор М
2025-02-21T17:18:00Z
Водіїв чекають нові обмеження: які додаткові перевірки готують депутати
GlavRed
2025-02-21T17:09:58Z
Вже скоро почнеться Великий піст 2025: чи можна одружуватися під час нього
24tv
2025-02-21T17:09:36Z
Головний демограф попередила українців про нову дуже небезпечну лінію розколу нації
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T17:03:38Z
Кабмін виділив 7,9 млрд грн на закупівлю дронів
360ua.news
2025-02-21T17:03:22Z
Українців можуть карати через паспорт: коли документ стає недійсним і який штраф загрожує
Политека
2025-02-21T17:03:10Z
Стрілецька новинка Південної Кореї: на виставці IDEX представили ручний кулемет XR-17
InternetUA
2025-02-21T16:58:11Z
У Бельгії за три роки війни знайшли притулок понад 90 тисяч українців
УкраинФорм
2025-02-21T16:57:24Z
Де найбільший дефіцит кадрів? Державний центр зайнятості зробив заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T16:52:58Z
Це не для всіх безплатно: як у Польщі викликати швидку допомогу
24tv
2025-02-21T16:18:20Z
М'ясо – ідеальне джерело білку, але що буде з тілом, якщо їсти його щодня
24tv
2025-02-21T16:09:37Z
Ще одна небезпека для всього світу: у Китаї виявили новий коронавірус
TSN
2025-02-21T16:06:58Z
Епідемічна ситуація в Україні: Ляшко назвав тривожну тенденцію
24tv
2025-02-21T15:48:37Z
Замінник цукру, який є в багатьох харчах, викликає хвороби серця: що це за речовина
24tv
2025-02-21T15:18:27Z
В Україні будуть проводити трансплантацію тканин за стандартами ЄС - рішення уряду
УкраинФорм
2025-02-21T15:18:19Z
Як швидко позбутися набряку на обличчі: три найкращі та найлегші способи
TSN
2025-02-21T14:48:40Z
МОЗ попереджає про зростання госпіталізацій через грип та Covid-19
360ua.news
2025-02-21T14:30:22Z
Що потрібно знати про лихоманку: збивати чи не збивати високу температуру
TSN
2025-02-21T13:18:43Z
Україна готується до впровадження ринку торгівлі квотами на викиди парникових газів: Світлана Гринчук розповіла деталі
Знай
2025-02-21T17:21:53Z
Meta скорочує витрати на співробітників, щоб вкладати в штучний інтелект
24tv
2025-02-21T17:15:20Z
В Україні пропонують заборонити продаж енергетиків підліткам
УкраинФорм
2025-02-21T17:00:20Z
Попит на морські перевезення зерна з України низький, однак фрахт не дешевшає
AgroPortal
2025-02-21T17:00:19Z
Долар раптово пішов у піке: яким буде курс валют з 24 лютого
GlavRed
2025-02-21T16:57:13Z
Не тільки внаслідок індексації: у кого збільшиться пенсія вже в березні
GlavRed
2025-02-21T16:36:32Z
Угорщина отримала доступ до будівництва порту в Італії
360ua.news
2025-02-21T16:33:52Z
Україна створить до кінця року "рої дронів" і запустить виробництво вибухівки, - голова Мінцифри
Комсомольская правда
2025-02-21T16:33:31Z
Вчені розробили нову сонячну панель, яка може виробляти більше енергії
24tv
2025-02-21T16:33:16Z
Позашляховий монстр: представлено найпотужніший і найнезвичніший Jeep Wrangler
Фокус
2025-02-21T17:12:04Z
Яке паливо найкраще використовувати взимку для автомобіля: поради водіям
ТСН
2025-02-21T16:18:54Z
Презентовано флагманський автобус другого покоління від Wrightbus
AutoCentre
2025-02-21T16:07:32Z
Раритетне спортивне авто 60-х поїхало після 28 років простою надворі
Фокус
2025-02-21T15:45:28Z
Прослужать десятиліття: ТОП-7 бюджених авто, що не потребують частого ремонту
GlavRed
2025-02-21T15:27:58Z
В Україні з’явилася перша вантажівка JAC N120 з дворядною кабіною
AutoCentre
2025-02-21T15:04:13Z
Сім недорогих авто, які можуть прослужити протягом усієї пенсії
ТСН
2025-02-21T14:48:42Z
Тест-драйв оновленного Nissan Juke 2025: яскраво сірий
AutoCentre
2025-02-21T14:37:18Z
Як зробити ідеальне покриття кузова алкідною автоемаллю
AutoCentre
2025-02-21T13:46:49Z
Збройовий переділ: як зміняться постачання озброєння в Україну за Трампа
Фокус
2025-02-21T17:21:37Z
Reuters: Росія може погодитися використати $300 млрд заморожених активів для відновлення України
Хвиля
2025-02-21T17:18:57Z
Через Трампа іноземні розвідки остерігаються ділитися секретами зі США — Politico
TSN
2025-02-21T17:18:44Z
Рада міністрів ЄС 24 лютого розпочнеться з хвилини мовчання і сигналу повітряної тривоги
УкраинФорм
2025-02-21T17:18:38Z
Потрібно, щоб українську медіаспільноту підтримували на міжнародному рівні, — RSF
Детектор М
2025-02-21T17:18:29Z
Кишинів ніколи не обговорював із Києвом силове вирішення проблеми Придністров’я - МЗС Молдови
УкраинФорм
2025-02-21T17:18:21Z
Трамп похвалився добрими перемовинами з Путіним, на відміну від переговорів з Україною
24tv
2025-02-21T17:15:53Z
Чому їм заважає Зеленський
GlavRed
2025-02-21T17:15:33Z
Зеленський підпише угоду про надра зі США - Волтц
GlavRed
2025-02-21T17:09:05Z