MY.UAНовини
Нова теорія пояснює, як стародавня Земля була такою вологою
Нова теорія пояснює, як стародавня Земля була такою вологою

Нова теорія пояснює, як стародавня Земля була такою вологою

Коли Земля вперше утворилася, було занадто жарко, щоб утримувати лід. Це означає, що вся вода на нашій планеті походить із позаземних джерел. Дослідження стародавніх земних порід показують, що рідка вода існувала на Землі ще через 100 мільйонів років після утворення Сонця – практично «відразу» на астрофізичному часовому масштабі. Ця вода, якій зараз понад 4,5 мільярда років, постійно оновлювалася завдяки кругообігу води на Землі. Моя дослідницька група нещодавно запропонувала нову теорію, щоб пояснити, як вода вперше прибула на Землю.

Загадка, яка створювалася мільярди років

Астрофізики десятиліттями борються з питанням про те, як вода потрапила на нашу молоду планету. Одна з найдавніших гіпотез припускала, що вода на Землі є прямим побічним продуктом утворення планети, що виділяється через магму під час виверження вулканів, у яких більша частина газу, що виділяється, є водяною парою. Однак ця гіпотеза розвинулася в 1990-х роках після аналізу складу води на Землі та відкриття потенційної ролі крижаних комет, що вказує на позаземне походження.

Комети, які є сумішшю льоду та каміння, утворених у віддалених куточках Сонячної системи, іноді викидаються до Сонця. Коли вони нагріваються Сонцем, вони утворюють вражаючі хвости пилу та газу, які видно із Землі. Астероїди, розташовані в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером, також були запропоновані як потенційні прабатьки земної води. Вивчення каменів комет і астероїдів за допомогою метеоритів – невеликих фрагментів цих тіл, які впали на Землю – дало ключові ідеї.

Аналізуючи співвідношення D/H – співвідношення важкого водню (дейтерію) до стандартного водню – вчені виявили, що вода на Землі більше відповідає воді «вуглецевих» астероїдів, які несуть сліди води минулого. Це перемістило фокус досліджень у бік цих астероїдів.

Пояс астероїдів лежить між Марсом і Юпітером, а пояс Койпера простягається за межі Нептуна

Останні дослідження були зосереджені на виявленні небесних механізмів, які могли доставити ці багаті водою астероїди на суху поверхню ранньої Землі. З’явилися численні теорії, які пояснюють «збурення» планетезималей – великих крижаних тіл в астероїдах і поясах Койпера. Ці сценарії передбачають гравітаційну взаємодію, яка зрушила ці об’єкти, посилаючи їх до Землі. Такі події вимагали б складного процесу «гравітаційного більярду», що свідчить про бурхливу історію Сонячної системи. Хоча очевидно, що формування планет передбачало значні потрясіння та впливи, цілком можливо, що доставка води на Землю відбувалася більш природним і менш драматичним способом.

Простіша гіпотеза

Я почав з припущення, що астероїди виходять крижаними зі свого кокона формування, також відомого як протопланетний диск. Цей кокон являє собою масивний, насичений воднем диск, наповнений пилом, де утворюються планети і початкові пояси. Він огортає всю планетну систему, що зароджується. Після того, як цей захисний кокон розсіюється — через кілька мільйонів років — астероїди нагріваються, змушуючи їхній лід танути або, точніше, сублімувати. У космосі, де тиск майже нульовий, вода після цього процесу залишається у формі пари.

Потім на пояс астероїдів, що обертається навколо Сонця, накладається диск водяної пари. Коли лід сублімується, диск наповнюється парою, яка поширюється всередину до Сонця завдяки складним динамічним процесам. По дорозі цей паровий диск стикається з внутрішніми планетами, занурюючи їх у своєрідну «ванну». У певному сенсі диск «поливає» планети земної групи: Марс, Землю, Венеру та Меркурій. Більша частина цього захоплення води відбулася через 20-30 мільйонів років після формування Сонця, у період, коли яскравість Сонця різко зросла протягом короткого періоду часу, збільшуючи швидкість дегазації астероїдів.

Покрокова ілюстрація нової моделі розподілу води на внутрішніх планетах Сонячної системи, включаючи Землю. Через п’ять мільйонів років після народження Сонця астероїди в головному поясі виділяють водяну пару завдяки сонячній енергії. Ця пара поступово поширюється у внутрішню частину Сонячної системи, зрештою огортаючи планети, які захоплюють її частину, щоб утворити океани між 10 і 100 мільйонами років потому

Коли вода захоплюється силою тяжіння планети, може відбуватися багато процесів. Однак на Землі захисний механізм гарантує, що загальна маса води залишалася відносно постійною з кінця періоду захоплення до сьогодні. Якщо вода піднімається надто високо в атмосферу, вона конденсується в хмари, які згодом повертаються на поверхню у вигляді дощу – процес, відомий як кругообіг води.

Читайте також -  Найдавніші сучасні птахи жили в Антарктиді 69 мільйонів років тому

Обсяги води на Землі, як минулі, так і теперішні, добре задокументовані. Наша модель, яка починається з дегазації льоду з початкового поясу астероїдів, успішно враховує кількість води, необхідної для формування океанів, річок і озер, і навіть води, похованої глибоко в мантії Землі. Точні вимірювання співвідношення D/H води в океанах також відповідають нашій моделі. Крім того, модель пояснює кількість води, яка була в минулому на інших планетах і навіть на Місяці.

Вам може бути цікаво, як я прийшов до цієї нової теорії. Це пов’язано з нещодавніми спостереженнями, особливо тими, що були зроблені за допомогою ALMA, радіотелескопа з понад 60 антенами, розташованого в Чилі, на плато п’яти кілометрів над рівнем моря. Спостереження за позасонячними системами з поясами, подібними до поясу Койпера, показують, що планетезималі в цих поясах сублімують монооксид вуглецю (CO). Для поясів, розташованих ближче до своєї зірки, таких як пояс астероїдів, CO є надто летючим, щоб бути присутнім, і вода, швидше за все, буде вивільнена.

Побудова моделі

Саме з цих знахідок почала формуватися початкова ідея теорії. Крім того, ключове підтвердження надали нещодавні дані місій Hayabusa 2 і OSIRIS-REx, які досліджували астероїди, схожі на ті, які могли сприяти формуванню початкового диска водяної пари. Ці місії разом із тривалими спостереженнями за допомогою наземних телескопів виявили на цих астероїдах значну кількість гідратованих мінералів — мінералів, які можуть утворюватися лише через контакт з водою. Це підтверджує припущення про те, що ці астероїди спочатку були крижаними, хоча більшість з них втратили лід (за винятком більших тіл, таких як Церера).

Після створення основи моделі наступним кроком була розробка чисельного моделювання для відстеження дегазації льоду, дисперсії водяної пари та її остаточного захоплення планетами. Під час цього моделювання швидко стало зрозуміло, що модель може пояснити водопостачання Землі. Додаткові дослідження минулих кількостей води для Марса та інших планет земної групи підтвердили застосовність моделі і до них. Все підійшло, і результати були готові до публікації!

Для дослідників недостатньо створити модель, яка працює і, здається, все пояснює. Теорія має бути перевірена у більшому масштабі. Хоча зараз неможливо виявити початковий диск водяної пари, який «зрошував» планети земної групи, ми можемо подивитися на позасонячні системи з молодими поясами астероїдів, щоб побачити, чи існують такі диски водяної пари. Згідно з нашими розрахунками, ці диски, хоч і слабкі, повинні бути виявлені за допомогою ALMA. Наша команда щойно знайшла час на ALMA, щоб дослідити конкретні системи на наявність доказів. Можливо, ми стоїмо на зорі нової ери в розумінні походження води на Землі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Решает важную проблему: найден способ "объединить" солнечные панели с батареями
Фокус
2025-02-21T17:00:36Z
Впервые за четыре года в Европе выросли продажи смартфонов
Корреспондент
2025-02-21T16:36:29Z
Аналитик назвал идеальную цену для Nintendo Switch 2
GameMag
2025-02-21T16:21:52Z
В конце февраля можно будет увидеть уникальный парад планет
Комсомольская правда
2025-02-21T15:58:12Z
Удобные, но почти бесполезные: почему не стоит покупать вертикальные ветрогенераторы
Фокус
2025-02-21T15:57:26Z
Раскрыта многолетняя тайна литий-ионных батарей: как инженеры скоро их улучшат
Фокус
2025-02-21T15:52:49Z
В Солнечной системе обнаружен новый водный мир: где он находится
Фокус
2025-02-21T15:48:51Z
Зарядит телефон на ходу: необычный генератор превращает солнечный свет в энергию
Фокус
2025-02-21T15:27:48Z
Путешествие во времени: видео показало, каково было проснуться на тонущем "Титанике"
Фокус
2025-02-21T15:12:08Z
Замените муку другим ингредиентом и сырники получатся невероятно нежными: рецепт
TSN
2025-02-21T16:51:33Z
Пройдите тест с оптической иллюзией, чтобы узнать, есть ли у вас проблемы с обязательствами
TSN
2025-02-21T16:36:44Z
Лагман: рецепт вкусного блюда к ужину
Фокус
2025-02-21T15:57:38Z
Все говорят о любви к себе: почему шопинг и косметологи в этом не помогают
Marie Claire
2025-02-21T15:00:34Z
Красивый городок в духе Италии: найдено прекрасное место для отдыха летом
Фокус
2025-02-21T13:21:57Z
Какое самое полезное мясо в мире: этот вид "обходит" даже курицу и индейку
TSN
2025-02-21T12:36:06Z
Прически с лифтинг-эффектом — как выбрать ту, что подходит вам
Marie Claire
2025-02-21T11:00:14Z
Путешествие в будущее: как выглядит один из самых роскошных в мире поездов
Фокус
2025-02-21T09:06:20Z
Лишь одна привычка увеличит ваш доход втрое: так всегда поступают миллионеры
TSN
2025-02-21T08:18:20Z
Между двумя странами НАТО снова оборвался подводный кабель: что известно
TSN
2025-02-21T16:48:51Z
Военный требовал деньги у знакомой, выдавая себя за работника СБУ
Корреспондент
2025-02-21T16:18:27Z
Военный оказался мошенником: как он пытался обмануть женщину
Comments UA
2025-02-21T16:03:18Z
Обезьяна оставила без света всю Шри-Ланку
Comments UA
2025-02-21T15:48:07Z
В Украине ликвидировали четыре "схемы для уклонистов"
Корреспондент
2025-02-21T14:39:21Z
С начала года на водоемах в Украине погибли 79 человек
Корреспондент
2025-02-21T14:33:59Z
Скандал в школе на Ровенщине: что говорят в полиции о поступке педагога
TSN
2025-02-21T14:30:19Z
Распространял детское порно: в Хмельницком задержали 44-летнего мужчину
TSN
2025-02-21T14:06:40Z
В Днепре судья присвоил арендованную квартиру
Корреспондент
2025-02-21T13:36:59Z
"Аграрный колледж, немного связано с лошадьми": в Украине прошли соревнования по хоббихорсингу
Фокус
2025-02-21T16:06:35Z
Больше половины участников Кубка мира выступили против возвращения российских лыжников
ZN UA
2025-02-21T15:25:42Z
Казус на велогонке в Португалии: участники проехали финишный поворот
Фокус
2025-02-21T12:06:45Z
Промоутер Баколе оценил его согласие на бой с Паркером
Корреспондент
2025-02-21T11:54:56Z
Дюбуа снялся с боя потенциальных соперников Усика: в чем причина и кто его заменит
TSN
2025-02-21T09:06:39Z
Канадский премьер Трюдо затроллил Трампа после победы над США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T09:01:19Z
Канада обыграла США в финале хоккейного турнира
ZN UA
2025-02-21T08:31:14Z
Тренер Дюбуа уверен, что его боец в бое-реванше уложит Усика на ринг
Известия Киев
2025-02-21T08:28:59Z
Ему все равно: Менеджер оценил готовность Паркера к новому сопернику
Корреспондент
2025-02-21T05:33:15Z
На форуме в Киеве представили дрон Булава
Корреспондент
2025-02-21T17:18:59Z
Россияне подбили украинский танк Leopard: воины ВСУ рассказали невероятную историю спасение
TSN
2025-02-21T17:18:02Z
Один человек погиб и 9 пострадали из-за ударов РФ по Донетчине
Корреспондент
2025-02-21T17:00:49Z
Угроза наступления: войска РФ приближаются к Днепропетровской области
GlavRed
2025-02-21T16:27:50Z
В Киеве впервые представили дальнобойную Трембиту
Корреспондент
2025-02-21T15:06:03Z
Стало известно, кто виноват в подрыве Оскольской дамбы
Comments UA
2025-02-21T14:39:37Z
Оккупанты захватили еще два населенных пункта
Comments UA
2025-02-21T14:36:41Z
Украинцы уже стали рабами для россиян: что известно
Comments UA
2025-02-21T14:33:09Z
Паника в Крыму небезосновательна: к чему следует готовиться оккупантам
Comments UA
2025-02-21T14:21:16Z
47-летняя Камалия рассекретила свою шокирующую диету: "По 20 часов не ем"
TSN
2025-02-21T16:51:05Z
Премьеры недели: Jerry Heil записала трек на стихи Издрыка, MÉLOVIN спел о предательстве любимого человека
Комсомольская правда
2025-02-21T16:04:49Z
Елена Зеленская продемонстрировала стильную винтажную брошь: сколько стоит новое украшение первой леди/Брошки занимают особое место в ювелирном гардеробе жены президента
Апостроф
2025-02-21T15:39:51Z
Винтажные корсеты и духи в Эрмитаже: как известные бренды готовятся к приходу весны
Marie Claire
2025-02-21T15:27:12Z
Николь Кидман рассказала, что ее напугало после родов
Фокус
2025-02-21T14:30:53Z
Организаторы Tokyo Game Show анонсировали выставку 2025 года
GameMag
2025-02-21T14:21:15Z
Харрисон Форд ворвался во вселенную Marvel в новой роли: фанаты обсуждают замены актеров
Знай
2025-02-21T13:51:43Z
Дочь Пола Маккартни стала жертвой своего коллеги
Фокус
2025-02-21T13:36:54Z
Интеллигентный клеш: почему bootcut — идеальные джинсы для фигуры plus size
Marie Claire
2025-02-21T13:00:36Z
"Не так дерзко, как раньше", - солдаты Кима изменили тактику и активно используют ПТРК. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-21T16:57:15Z
Интернет без помех: как госучреждения будут работать во время блекаутов
Comments UA
2025-02-21T16:36:59Z
В Финляндию прибудут до 40 морпехов США
Корреспондент
2025-02-21T16:21:22Z
США приложили руку: Украина не может получить первые истребители F-16 от Бельгии, — СМИ
Фокус
2025-02-21T16:06:55Z
Как изменить тариф "Киевстар": простые комбинации номеров
Политека
2025-02-21T16:03:15Z
Капибарам объявили войну: дерутся с собаками и создают опасность
Знай
2025-02-21T15:51:27Z
Бомбили Хиросиму и Нагасаки: США воостанавливают авиабазу на острове Тиниан, — снимки
Фокус
2025-02-21T15:36:28Z
"К сожалению, он не вернулся": 61-летняя женщина воплотила мечту сына-военного после его потери
Политека
2025-02-21T15:03:22Z
Патрулирование Typhoon в Украине: британских летчиков готовят к миротоворческой миссии, — СМИ
Фокус
2025-02-21T14:57:55Z
В Украине снизят цены на медпрепараты: исчезнут ли из продажи наиболее популярные лекарства?/Фарма поддержала решение властей, но как оно будет реализовано на практике?
Апостроф
2025-02-21T16:30:44Z
Как правильно варить свиной язык: полезные советы
Фокус
2025-02-21T16:12:42Z
Как ставить долгосрочные цели и достигать их без героизма и потери сна
Marie Claire
2025-02-21T16:00:43Z
В Украине рентген и КТ пациенты должны получать бесплатно: куда звонить, когда требуют деньги
TSN
2025-02-21T14:36:59Z
Плата за лекарства при ОРВИ и COVID: Минздрав призвал сообщать о нарушениях врачей
Фокус
2025-02-21T14:15:36Z
Как покрытие на сковороде может вредить вашему здоровью
Comments UA
2025-02-21T13:30:57Z
Декларации с семейными врачами могут аннулировать - кого это коснется
Корреспондент
2025-02-21T10:27:56Z
Назван салат из двух простых и доступных ингредиентов, который продлевает жизнь
TSN
2025-02-21T10:21:48Z
7 специй, которые необходимо употреблять для профилактики рака желудка и кишечника
Comments UA
2025-02-21T08:33:46Z
Украинцы стали зарабатывать на 3 тысячи больше: озвучены суммы реальных зарплат
Знай
2025-02-21T17:12:43Z
Украина вошла в четверку лидеров Европы по уровню поддержки стартапов
Лига
2025-02-21T17:06:16Z
OpenAI с декабря увеличило количество пользователей на 33%, несмотря на появление DeepSeek
Лига
2025-02-21T15:27:42Z
Краснокнижные птицы из Украины начали перебираться в РФ: орнитолог назвал причины
Фокус
2025-02-21T15:06:14Z
Алексей Кущ рассказал об афере века в Украине: «Растворилось 5 млн гектаров государственной земли»
Знай
2025-02-21T14:48:02Z
Изменится ли стоимость доставки газа после зимы: "Газсети" сделали заявление
Знай
2025-02-21T14:30:23Z
5 "золотых" отраслей с высокими зарплатами: IT теряет позиции, неожиданно в тренде — электросварщики
TSN
2025-02-21T14:21:01Z
После ударов РФ Украина потеряла 40% добычи газа: есть ли запасы до конца весны, — Reuters
Фокус
2025-02-21T14:16:42Z
Маск ошибся на 8 миллиардов: найден ужасный ляп DOGE
Comments UA
2025-02-21T14:12:26Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В заброшенном поместье нашли ничейную коллекцию редких и старинных авто
Фокус
2025-02-20T15:51:07Z
Нетипичные раритеты: два старых грузовика Ford 1941 года продают за $1,25 миллиона
Фокус
2025-02-20T13:12:15Z
Запас хода — 1000 км: электромобили Mercedes получат инновационную батарею
Фокус
2025-02-20T11:12:17Z
Недорогой коммерческий электрокар Kia рассекретили за считанные дни до премьеры
Фокус
2025-02-20T08:45:14Z
Мигалки на дорогах: когда нужно уступать, а когда можно ехать дальше, памятка для водителей
Знай
2025-02-20T07:51:18Z
США и Украина все еще работают над соглашением о редкоземельных металлах – источники в ОП
Лига
2025-02-21T17:24:59Z
Тысячи словаков вышли на антиправительственный протест-чествование памяти убитого журналиста
Европейская правда
2025-02-21T17:21:56Z
Премьер Словакии похвастался встречей с Маском
Европейская правда
2025-02-21T17:21:07Z
Трамп высказался о Зеленском: "Он не настолько важен, чтобы присутствовать на встречах"
Хвиля
2025-02-21T17:18:21Z
Польские СМИ анонсировали встречу Дуды и Трампа
Европейская правда
2025-02-21T17:18:14Z
"Вот кто диктатор": протрамповская газета вышла со спецразъяснением для Трампа
Европейская правда
2025-02-21T17:16:29Z
Дуда советует Зеленскому оставаться преданным курсу на конструктивное сотрудничество с Трампом
Европейская правда
2025-02-21T17:12:51Z
МИД Польши: Украинский вопрос – главная тема визита Сикорского в США
Хвиля
2025-02-21T17:09:39Z
Трамп сделал ряд резонансных заявлений по Украине и ее участию в переговорах с РФ
Comments UA
2025-02-21T17:06:13Z