![У Німеччині провели опитування про відправлення миротворців в Україну: результат здивував](https://thumbor.my.ua/jmxeaB-B4hKLGQblD1Yjbcw8tXU=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F62ee1ae80567af5d37a78e4d26436a94.jpg)
У Німеччині провели опитування про відправлення миротворців в Україну: результат здивував
У Західній Німеччині більшість німців виступила "за" відправлення. А в колишньому НДР, який був підконтрольний СРСР, більшість висловилися "проти".
У Німеччині провели опитування, щоб з'ясувати, як ставляться німці до потенційної можливості розгортання сил бундесверу в рамках миротворчої місії в Україні. Незначна більшість висловилася позитивно. Про це пише Reuters.
Опитування проводив журнал Stern і воно показало, що 49% німців підтримують розгортання, 44% виступають проти, а 7% утрималися.
У Західній Німеччині 52% людей підтримали розгортання миротворчих сил, тоді як 65% людей у Східній Німеччині виступили проти. Уточнюється, що ця територія після Другої світової війни багато років належала до так званого комуністичного табору.
Опитування також показало, що 83% виборців ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) відкинули б розгортання німецьких військ в Україні.
Водночас представник Міноборони Німеччини заявив, що країна не ухилятиметься від участі в місії, якщо буде створено відповідну структуру. Однак остаточне рішення, ймовірно, ухвалюватиме новий уряд Німеччини після федеральних виборів, які заплановані на 23 лютого.
Опитування проводилося 13 і 14 лютого.
"Європейські лідери занепокоєні тим, що їх усувають від переговорів щодо майбутньої безпеки України. І поки чиновники США та Росії ведуть переговори про припинення трирічної війни, європейці розглядають можливі варіанти участі в майбутній миротворчій місії", — зазначає агентство.
Нагадаємо, під час саміту в Парижі лідери країн Євросоюзу заявили про небажання направляти миротворчі сили в охоплену війною Україну. Франція запропонувала розмістити "сили підтвердження" за майбутньою лінією припинення вогню в Україні, а не на ній. Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав обговорення питання про розгортання миротворців "вкрай недоречним".