MY.UAНовини
«Для мене це справа честі». Як українка яка пережила російські тортури бореться за справедливість
«Для мене це справа честі». Як українка яка пережила російські тортури бореться за справедливість

«Для мене це справа честі». Як українка яка пережила російські тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

Ця справа демонструє кілька системних проблем — неодноразові перенесення засідань, технічні збої в судах і дискомфорт потерпілих. Журналісти МІПЛ побували на слуханні, поспілкувалася з Ягуповою та разом із експерткою з МГП проаналізувала, як має спрацювати система, аби не шкодити повторно і бути ефективною.

Слідчий експеримент

“Олено Володимирівно, розкажіть, будь ласка, про обставини, які відбулися з вами 6 жовтня 2022 року” — пропонує слідчий Олені Ягуповій.

У невеликому кабінеті крім неї, світловолосої жінки у спортивному костюмі, четверо слідчих. Один із них виконує роль статиста, на якому Олена схематично показує, як із неї знущалися. Це — відео слідчого експерименту, яке переглядає суд на черговому засіданні. 

Кадри зі слідчого експерименту. Фото: МІПЛ

“До мене додому 6 жовтня приїхало троє чоловіків. Головний представився співробітником ФСБ Яном Заневським. Він показав посвідчення. Двоє інших були з автоматами й у військовій формі. Вони не називалися”, — говорить потерпіла.

Її забрали до Кам’янсько-Дніпровського райвідділу поліції, яке росіяни перетворили на катівню.

“Мене завели у звичайний кабінет. Це були другі двері праворуч від чергової частини. По роботі я часто була у відділку, тому добре запам’ятала, — продовжує Олена оповідь для слідчих. — Мене посадили на стілець. Заневський почав примотувати скотчем руки й ноги до стільця. Це показувати?”

“Так”, — відповідає слідчий.

Статист сідає на стілець і Олена відтворює дії Заневського: нахиляється до ніг, потім до тулуба — так її обмотували скотчем.

“Спершу Заневський стояв біля стіни, а потім сів за стіл. Почав допитувати. Але це був не допит, а катування”, — продовжує жінка. Вона показує, як на неї наставляли зброю, надягали пакет на голову, душили дротом, били по голові дволітровою пляшкою з водою, погрожували “російською рулеткою”.

“Хто віддавав накази й хто завдавав ударів? Всі удари були однакові чи якісь сильніші?” — уточнює слідчий.

Заневський і сам бив, і віддавав накази. За столом він розвалився на стільці та, ніби граючись, погрожував пістолетом. Робив усе з таким пафосом”.

  • Репарації постраждалим від сексуального насильства рашистів – що потрібно знати про новий закон

Історія полону

Олена Ягупова жила у Кам’янці-Дніпровській усе життя. Працювала у райдержадміністрації, а згодом — в архіві медико-соціальної експертизи. У день повномасштабного вторгнення вона була вдома сама: діти — на навчанні, а чоловік-військовий — на службі в іншому місті.

Росіяни відразу почали обстрілювати околиці міста. Через це Олена боялася виїжджати. До того ж, хотіла забрати своїх собак, довго шукала перевізника.

— Було страшно, що дорогою на якомусь блокпосту знімуть. Або зникну на пункті фільтрації у Василівці й навіть свідків не буде, — пригадує Ягупова.

До жовтня вона була вдома. Займалася господарством і, коли не було обстрілів, ходила на роботу — архів тримав зв’язок із українською владою. Водночас шукала шляхів для виїзду.

Росіяни затримали її 6 жовтня. Олена вважає, хтось із місцевих сказав їм, що її чоловік — ветеран АТО і чинний військовий ЗСУ.

Жінку повезли, як вона описувала на слідчому експерименті, в поліцію. Її катував Ян Заневський — чоловік не приховував обличчя. За його наказом з Олени знущалися також “кадирівці” й військові з “ДНР” — вибивали зізнання про те, що Ягупова нібито співпрацює з українськими військовими.

Російській військовий Ян Заневський, якого звинувачують в катуванні Олени Ягупової. Фото: МІПЛ

Після побиття першого дня закривавлену Олену відправили в камеру без жодних ліків чи допомоги. Наступного — знову допитували й погрожували розстрілом.

За тиждень Заневський прийшов до камери та наказав їй дати інтерв’ю “РИА-Новости”. Олена пригадує його слова: “Скажеш погано — я тебе розстріляю. Скажеш добре — ввечері будеш вдома”. Врешті з її розповіді під дулом автомата на камеру росіяни змонтували сюжет про те, що вона нібито коригувала вогонь для ЗСУ.

Попри обіцянку, жінку не відпустили. Натомість 21 жовтня її відправили у слідчий ізолятор у сусідній Великій Білозерці. Там у камері, крім Олени, було ще шестеро жінок. Спали на підлозі, ані речей, ані засобів гігієни, ані ліків не мали, їжа була жахливою.

— Вночі були рейди, коли всіх будили виконувати гімн Росії, — пригадує Олена. — Це тривало годинами. Заходили в камери, били дубинками. Це робили росіяни та колаборанти. Хіба що прибиральниці нікого не били.

Як найбільш жорстокого вона пам’ятає Віктора Чудака — колишнього працівника ДАІ, який при росіянах очолив Кам’янсько-Дніпровський відділ поліції. Він наказав привести Олену у кабінет, де погрожував, замахувався на неї дубинкою, змушував роздягатися. Україна заочно засудила Чудака за колабораціонізм, також триває процес за звинуваченням його у вчиненні воєнного злочину.

Віктор Чудак після початку російської окупації очолив Кам’янсько-Дніпровський відділ поліції

У січні 2023-го Олену знову примусили знятися в пропагандистському відео. На камеру їй та ще двом чоловікам оголосили фейковий наказ про видворення, але не відпустили. Натомість відправили на другу лінію оборони окупантів у Запорізькій област. Там бранцям наказали копати окопи на благо Російської Федерації.

Керував цим процесом “Бетмен”. Як встановили розслідувачі “Суспільного”, це був Роман Внуков з Макіївки, який у 2014 році приєднався до збройних формувань “ДНР”. Він організував трудове рабство для десятків цивільних, яких забирав із СІЗО в російські військові підрозділи.

Олена Ягупова (ліворуч) і Роман Внуков (праворуч), військовий збройних формувань “ДНР” з позивним “Бетмен”, на блокпосту біля міста Василівка в Запорізькій області. Фото: скрин з сюжету російського медіа

Трудове рабство Олени тривало до березня. За ці кілька місяців проти неї вчинили сексуальне насильство.

На волі жінка опинилася випадково: один із цивільних бранців зумів зв’язатися з рідними, і ті забили на сполох.

— Вони почали телефонувати у Москву, що людей викрали, — пригадує Ягупова. — Відреагували не відразу. Але все ж приїхали співробітники карного розшуку МВС Росії в нас відпустили. Вони дали свою візитку, я її зберегла.

Вдома жінка застала розграбований будинок і вбитих росіянами собак. Вона якнайшвидше виїхала в Запоріжжя, де за порадою знайомої правозахисниці звернулася до поліції. Проте місцеві правоохоронці, за словами Ягупової, майже не займалися справою. Згодом вона переїхала в Київ, де поліція зареєструвала її заяву і почала розшук Яна Заневського, призначила судові експертизи. Також її залучили як свідка у кримінальних провадженнях щодо колабораціонізму.

У травні 2024 року справу Заневського заочно почав розглядати Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. За клопотанням адвокатки, Ягуповій дозволили брати участь у процесі онлайн.

  • Сексуальне насильство як зброя російських загарбників у війні проти України

Олена Ягупова та її адвокатка приймають участь у судовому засідання онлайн. Фото: МІПЛ

Олена очікувала, що розгляд завершиться до кінця року. Але кілька разів засідання переносили через заміну адвоката підсудного і через технічні проблеми з трансляцією. Найважчим для неї виявився допит.

— Розумієте, вони поводяться жорстоко, — обурюється Олена. — Захисник підсудного запитував, чи знаю я Заневського, чи раніше його бачила, звідки я знаю, що це саме він. Я пояснила, що він представився та показав посвідчення.

Адвокат мені знову: “Звідки ви знаєте, що посвідчення справжнє? Чи ви раніше бачили посвідчення співробітника ФСБ?” Я не витримала таких питань, розплакалася. Невже вони не розуміють, як говорять до людини, що пройшла полон, має ПТСР і розбиту голову?

Після питань про пережите сексуальне насильство в Олени стався нервовий зрив. Лише після цього до судового процесу залучили психологиню, яка має допомагати підготуватися до засідань і підтримувати опісля. 

Судове засідання

На засіданні 13 січня психологиня вже мала би бути. Ягупова та її адвокатка Ірина Капалкіна підключилися онлайн. До судової зали прийшли Олександра Журавльова із Запорізької обласної прокуратури та Сергій Фоменко, адвокат підсудного, який працює за дорученням від Центру безоплатної правової допомоги.

Головуюча суддя Оксана Романько починає засідання з уточнення:

— Сьогодні у засіданні має бути психологиня. Чи вона на зв’язку?

— Психологиня пізно зареєструвалася для участі в засіданні через систему, — відповідає адвокатка Капалкіна. — Наразі вона за містом, де поганий зв’язок. Втім напередодні вона працювала з потерпілою.

— Потерпіла, ви нормально почуваєтеся, не заперечуєте щодо продовження засідання? — питає суддя в Ягупової.

— Не заперечую.

Фото: МІПЛ

На засіданні мають розглянути відео слідчого експерименту, де Олена розповідає про катування. Проте щойно секретар засідання підключає флешку, технічний запис слухання переривається. Оскільки за законом судові засідання мають бути повністю записані, оголошують технічну перерву.

Коли система починає працювати, суддя повторює під запис початок засідання. З другої спроби вмикається відео слідчого експерименту. Та система знову зависає, секретарка оголошує про виклик технічного спеціаліста. Всі налаштування займають годину.

Зрештою переглядають відео, де Олена переповідає і схематично показує слідчим пережите. Спершу про відділок Кам’янсько-Дніпровської поліції, де її катував Заневський, згодом — про СІЗО, трудове рабство й сексуальне насильство.

Після перегляду відео прокурорка Журавльова оголосила про решту матеріалів справи. Зокрема, про відео російських пропагандистів, на якому Олена з примусу обмовляє себе, та про її фейкове видворення. Також прокурорка надала висновки судової психолого-психіатричної експертизи, яку проводили потерпілій — стан діагностували за бесідою та методикою визначення ПТСР.

— У висновках йдеться, що потерпіла періодично переживає напливи страху, тривоги, — пояснює прокурорка. — У цей час відчуває запаморочення, нестачу повітря. Боїться гучних звуків, а ще звуків клацання, які нагадують про тортури. Цей страх зберігся і зараз. Потерпіла скаржиться на зміну настрою, відчуває паніку.

Журавльова оголосила ще низку медичних висновків і протоколів та перейшла до інформації про обвинуваченого.

  • Як жінка з Іванівки врятувалася від зґвалтування рашистами, зачинивши одного в погребі

Підсудний

Ян Заневський — син колишнього охоронця президента-втікача Віктора Януковича. У 2022 році його батько В’ячеслав влаштувався на службу до губернатора Ульянівської області РФ, приїздив із ним на тимчасово окуповані українські території. Офіс Генпрокурора повідомив Заневському-старшому про підозру за фінансування повалення конституційного ладу в Україні. Його майно, зокрема готельний комплекс у Буковелі, машини та корпоративні права підприємств, арештував суд.

Як встановило слідство, його син Ян жив у Москві, де працював у ФСБ, мав позивний “Ладья”. З початком повномасштабного вторгнення, каже обвинувачення, курував південні окуповані області України, займався фільтрацією та катуванням людей, що мали проукраїнську позицію чи родичів в українській армії.

— Прошу долучити до матеріалів справи матеріали Нацполіції про надання інформації про Заневського: паспортні дані, мобільні номери й фото, — звернулася прокурорка до суду.

Ян Заневський у російській військовій формі. Фото: Миротворець

На екран у суді вивели фото Заневського. На одній зі світлин він у формі збройних сил РФ зі своїм прізвищем на нашивці. На іншій — вже у зеленій формі робить селфі у дзеркалі. Третя — озброєний Заневський у темних окулярах на тлі стели з написом “Херсон”. Далі на екрані показали паспорт Заневського з реєстрацією у Москві.

— Так, дійсно, на цих фото Заневський. Коли він мене затримував, був у чорній формі та представився співробітником ФСБ, — спокійно відповідає на питання судді Олена.

— Тобто він не був у масці, — уточнює її адвокатка.

— Вони всі були без масок.

— Зараз показали три фото і паспорт. То який вам показав документ Заневський? — запитав Олену захисник Заневського.

— Він показував посвідчення. Я багато працювала у ЦНАПі, тому звернула увагу на фото, прізвище та російську печатку.

Решта документів, які озвучили прокурорка, стосувалися ідентифікації колаборантів, із якими Олена перетиналася у СІЗО й трудовому рабстві. Оскільки засідання тривало вже понад дві години, суддя оголосила про перерву та призначила декілька дат наступних засідань. Надалі мають розглянути решту матеріалів та експертиз і провести дебати.

Коли засідання закінчилося, журналістка МІПЛ попросила адвоката підсудного прокоментувати лінію захисту.

 Розумієте, є висновок Верховного Суду про те, що пасивна позиція адвоката порушує право на захист, — ніби виправдовуючись, говорить Сергій Фоменко. — До того ж, як взагалі захищати клієнта, якого ніколи не бачив?

  • 303 факти сексуального насильства російських загарбників над українцями: «Вона мовчала два роки. Жінка поважного віку, вже за 60 років»

Справедливість і право

У Києві Олена Ягупова приєдналася до громадської організації “Цивільні в полоні” — об’єднання рідних цивільних заручників, які перебувають в Росії. За справедливість вона бореться і як активістка, і як потерпіла у справі.

— Якщо ми Заневського не засудимо, він далі зможе нормально жити, подорожувати, відпочивати за кордоном і так далі, — говорить Олена про судовий процес. — Для мене буде справедливістю, коли цю людину визнають воєнним злочинцем, і нехай він сидить на території своєї злочинної країни.

Олена Ягупова (праворуч) на акції громадської організації “Цивільні в полоні” в Німеччині. Фото: Facebook-сторынка ГО “Цивільні в полоні”

За час судового процесу очікування жінки помітно змінилися:

— Я розуміла, що не всі суди у нас ідеальні, але не очікувала, що стосовно російських військових система може чинити такий опір. Та все ж десь у душі я вірю в правосуддя. Зараз для мене це справа честі. Через Заневського я втратила здоров’я, дім, улюблену роботу.

Анна Рассамахіна, експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права, каже, що справа Ягупової демонструє кілька системних проблем українського правосуддя.

По-перше, система може завдавати потерпілим шкоди.

— У судах дуже специфічний спосіб спілкування і лексика. Непідготовлена людина може розгубитися, — пояснює Рассамахіна. — Ця специфічна атмосфера суду може сама по собі завдавати серйозної шкоди, коли йдеться про людей, які мають травматичний досвід. Бо питання адвоката, який захищає обвинуваченого, можуть ранити. Але адвокат просто виконує свій обов’язок, з’ясовує подробиці, ставить під сумнів докази обвинувачення. Він не має на меті нашкодити або поставити під сумнів те, що людина зазнала страждань.

На думку Анни, держава зобов’язана мінімізувати шкоду для потерпілих, які беруть участь у справах про воєнні злочини.

— У суді обов’язково має брати участь психолог, щоб пояснювати потерпілим, що відбувається. Вважаю, його також треба залучати на досудовому слідстві, а особливо перед допитом. Так можна уникнути ситуації, коли людина у вразливому стані інтерпретує запитання як знецінення.

  • Російська «культура ґвалтування», про яку жартував Путін, в повній мірі втілилась в сексуальні злочини військ РФ в Україні

По-друге, часто слідчі запрошують потерпілих свідчити щодо різних епізодів злочинів. Дійсно, вони можуть бути єдиними очевидцями злочинів в окупації. Проте щоразу це повторно занурює людей в атмосферу пережитого. Це можна виправити через внесення змін до кримінального процесуального закону, але оскільки в умовах воєнного стану багато процесів на паузі, єдиним виходом експертка МІПЛ бачить активніше залучення психологів на досудовому та судовому слідстві.

— Розслідуванням часто займаються різні органи: Нацполіція, прокуратура, СБУ. І потерпілі безкінечно ходять до них і повторюють одне й те саме по декілька разів, повторно зазнаючи стресу, — говорить Рассамахіна і додає про інший аспект: — Окремі епізоди злочинів не інтегруються в загальну картину. Наприклад, системне катування людей, що має ознаки злочину проти людяності. Тобто ця проблема роздробленості справ зачіпає не тільки потерпілих, а стосується всього процесу — розслідування цих злочинів розпадається на епізоди.

Судовий процес за участі Олени Ягупової також виявляє проблему технічного забезпечення судів. Трансляції переривалися, були проблеми із записом. Захисниця потерпілої у спілкуванні з МІПЛ визнала, що процес завершився би швидше, якби вони їздили в суд: онлайн-формат, що мав би полегшити участь, створює додаткові перешкоди.

Авторка: Анастасія Зубова, журналістка судового моніторингу МІПЛ

Джерело: Медійна ініціатива за права людини
Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вирішує важливу проблему: знайдено спосіб "об'єднати" сонячні панелі з батареями
InternetUA
2025-02-21T20:12:08Z
Росіяни за 3 роки з початку вторгнення здійснили щонайменше 100 кібератак на медіа і журналістів, — ІМІ
Детектор М
2025-02-21T18:51:18Z
Де число 498 на малюнку: лише люди з гострим зором дадуть відповідь за 5 секунд
GlavRed
2025-02-21T18:27:23Z
Скільки людей використовують ChatGPT щотижня, – OpenAI
24tv
2025-02-21T18:21:08Z
Вчені виявили 300 найрідкісніших чорних дір у Всесвіті
Portaltele
2025-02-21T18:12:01Z
У другій Cyberpunk 2077 буде найреалістичніша «система натовпу», — вакансія CD Projekt Red
ITC
2025-02-21T18:10:41Z
NVIDIA «зажала» ядра: деякі RTX 5090 мають чипи з меншою кількістю блоків ROP та на 5-6% гіршою продуктивністю
ITC
2025-02-21T18:10:19Z
Темний режим не економить батарею: нові висновки дослідження
InternetUA
2025-02-21T17:57:03Z
На Вінниччині знайшли рідкісний артефакт часів Римської імперії: подробиці
TSN
2025-02-21T17:54:51Z
Вони зараз на піку популярності: готуємо сухі ковбаски з курки – прямо як кабаноси
24tv
2025-02-21T20:39:36Z
Ніколи не пересолите: скільки і коли кидати сіль у рис для плову
GlavRed
2025-02-21T20:27:22Z
5 кухонних залишків, які потрібно викинути на город: стануть найкращим підживленням
24tv
2025-02-21T20:24:44Z
Стиль та релакс: ідеї відкритого душу для вашого простору
24tv
2025-02-21T19:54:12Z
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
GlavRed
2025-02-21T19:27:40Z
Не в Іспанії: назвали найгірше місто Європи за кількістю шахраїв, які дурять туристів
24tv
2025-02-21T19:27:22Z
Раніше цей був святковий делікатес: найсмачніша намазка з 90-х, яку не варто забувати
24tv
2025-02-21T19:27:08Z
Скільки часу можна зберігати парфуми та як продовжити їх термін придатності
24tv
2025-02-21T19:12:48Z
Захистить від заздрісників і негараздів: покладіть це під плінтус
24tv
2025-02-21T18:42:00Z
"Мама року": у Києві жінка гуляла з візочком на кризі
24tv
2025-02-21T19:33:42Z
У центрі Берліна ножем поранили чоловіка біля Меморіалу загиблим євреям Європи
УкраинФорм
2025-02-21T19:24:49Z
СБУ затримала молодика, який на замовлення росіян підірвав авто військового прокурора в Одесі
УкраинФорм
2025-02-21T18:27:49Z
На Рівненщині вчитель бив кулаком по парті та вдарив учня по обличчю: справу розслідує поліція
24tv
2025-02-21T18:15:26Z
У Чорному морі потрапив в аварію ще один російський танкер - врізався в суховантажне судно
Комсомольская правда
2025-02-21T17:57:41Z
Росіяни вдарили дронами по Сумщині, пошкоджена інфраструктура
УкраинФорм
2025-02-21T17:33:02Z
Жінка потрапила на гачок шахраїв: сподівалася отримати прибутки від операцій з криптовалютою
InternetUA
2025-02-21T17:30:49Z
Допомагав ухилянтам за гроші. ДБР затримало очільника Хмельницької райдержадміністрації
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T17:18:44Z
Росіяни атакували дроном Дніпровський район Херсона, поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-21T17:09:57Z
Непереможений українець з команди Усика дізнався дату наступного поєдинку
24tv
2025-02-21T20:30:47Z
Атлетіко планує підписати Зінченка за 15 млн євро
Football.ua
2025-02-21T20:24:50Z
Гвардіола: Зараз у Прем'єр-лізі починається критично важливий для нас відрізок
Football.ua
2025-02-21T20:24:41Z
Дюбуа повинен зачекати: Усик битиметься з переможцем поєдинку Паркер – Баколе
24tv
2025-02-21T20:03:15Z
Манчестер Сіті розглядає трансфер українського голкіпера: він має замінити Едерсона
24tv
2025-02-21T19:51:47Z
Хокей. «Київ Кепіталз» переграв «Кременчук» в овертаймі
УкраинФорм
2025-02-21T19:42:26Z
Ярмолюк залишився в запасі на матч із Лестером
Football.ua
2025-02-21T19:33:11Z
Артета: Боротьба за титул АПЛ? Тепер ми краще розуміємо, що потрібно для досягнення мети
Football.ua
2025-02-21T19:21:21Z
Ми чекаємо на тебе: зірка збірної України вдруге стане батьком
24tv
2025-02-21T19:06:05Z
Окупанти поспішають захопити Покровськ перед можливими переговорами - військовий
GlavRed
2025-02-21T20:27:42Z
Через російські обстріли постраждали ще двоє жителів Херсона
УкраинФорм
2025-02-21T20:18:10Z
Мороз вплинув на перебіг бойових дій на Харківщині, - ОТУ "Харків"
Комсомольская правда
2025-02-21T20:12:06Z
У Києві та в низці областей – повітряна тривога через російські дрони
УкраинФорм
2025-02-21T20:06:04Z
На Покровському напрямку українські дрони нищать техніку та укриття росіян
УкраинФорм
2025-02-21T18:39:52Z
Військові ігри: Звіт з фронту
TSN
2025-02-21T18:36:54Z
Україну атакує 17-градусний мороз: коли в регіони прийде потепління
GlavRed
2025-02-21T18:27:12Z
Морози знову посиляться: чи буде -30 градусів
24tv
2025-02-21T18:06:55Z
Ворог вдарив КАБами по Гуляйполю, поранені троє цивільних
УкраинФорм
2025-02-21T17:45:32Z
Камалія розкрила секрет 20-годинної дієти
GlavRed
2025-02-21T20:27:33Z
Арестович уперше прокоментував розлучення з дружиною - деталі
GlavRed
2025-02-21T19:54:27Z
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
24tv
2025-02-21T19:39:49Z
Маша Єфросиніна вперше за довгий час вийшла у світ з чоловіком-військовим
24tv
2025-02-21T19:27:45Z
Заарештовану картину Караваджо з одеського музею хочуть показати на виставці у Римі
Комсомольская правда
2025-02-21T19:18:44Z
Фронтвумен The Hardkiss Юлія Саніна поділилася рідкісним фото з чоловіком і зробила важливу заяву
Вива
2025-02-21T19:09:20Z
Майлі Сайрус поставила крісло в найнеочікуванішому місці: дизайнери оцінили її смак
24tv
2025-02-21T18:36:31Z
"Каменських уже занадто старою стала": Потап знайшов заміну Насті
GlavRed
2025-02-21T18:27:01Z
Штучний інтелект і віртуальна реальність: 3 найкращі фільми про майбутнє, яке вже настало
24tv
2025-02-21T18:00:10Z
У Польщі водії з України ризикують втратити права через одну деталь у посвідченні
Хвиля
2025-02-21T20:45:24Z
Зброя майбутнього: в Україні презентували новий ударний дрон та незвичайні безпілотні системи
24tv
2025-02-21T20:12:39Z
Військовий "Азову" розповів, як бореться за Україну уже 11 років та чи шкодує про таку молодість
TSN
2025-02-21T20:06:46Z
Все більше українців вважають, що треба шукати компроміс для завершення війни – опитування
Лига
2025-02-21T20:03:46Z
У США нападника на письменника Рушді визнали винним у замаху на вбивство
УкраинФорм
2025-02-21T20:03:41Z
МКСК звертається до колег та партнерів із розвитку щодо надання підтримки вітчизняним медіа, — Ганна Красноступ
Детектор М
2025-02-21T19:54:43Z
Довіра до Зеленського серед українців зросла до 65%
УкраинФорм
2025-02-21T19:51:16Z
Кардинал Джанфранко Равазі: Папа Римський може зректися престолу через проблеми зі здоров’ям
ZN UA
2025-02-21T19:48:51Z
В Україні оголошена повітряна тривога через загрозу ударних дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T19:45:57Z
Перевірте міцність ваших кісток: кому потрібен та як відбувається скринінг на остеопороз
24tv
2025-02-21T20:30:28Z
Правда про арахісове масло: чи дійсно воно настільки корисне, як ви думаєте
24tv
2025-02-21T20:12:19Z
«Інтерпайп» працевлаштував понад 165 ветеранів
AgroNews
2025-02-21T19:06:12Z
АПАУ: Фінансова стійкість аптек забезпечує доступність ліків для українців
TSN
2025-02-21T18:36:28Z
Чому краще лікувати зуби в стоматолога, який використовує мікроскоп
24tv
2025-02-21T18:09:33Z
Це не для всіх безплатно: як у Польщі викликати швидку допомогу
24tv
2025-02-21T16:18:20Z
М'ясо – ідеальне джерело білку, але що буде з тілом, якщо їсти його щодня
24tv
2025-02-21T16:09:37Z
Ще одна небезпека для всього світу: у Китаї виявили новий коронавірус
TSN
2025-02-21T16:06:58Z
Епідемічна ситуація в Україні: Ляшко назвав тривожну тенденцію
24tv
2025-02-21T15:48:37Z
Де вигідніше придбати картоплю: порівняння цін у магазинах
Политека
2025-02-21T20:30:19Z
Україна четверта в Європі за підтримкою стартапів
360ua.news
2025-02-21T20:12:47Z
Яка вартість переоформлення земельного паю у лютому 2025 року
24tv
2025-02-21T20:03:48Z
Можна продати за 2000 грн: які укранські копійки мають особливу цінність
Политека
2025-02-21T20:00:58Z
З популярної біржі Bybit хакери вкрали криптовалюту майже на $1,5 мільярда
Комсомольская правда
2025-02-21T19:24:42Z
Google відкриває свої перші фізичні магазини в Індії
360ua.news
2025-02-21T19:21:00Z
Сійярто розповів, як Угорщина на прохання РФ допомогла постачати газ у Придністров'я
Европейская правда
2025-02-21T19:12:43Z
Вчені розробили нову сонячну панель, яка може виробляти більше енергії
24tv
2025-02-21T19:01:43Z
Більше, ніж прогнозувалося: на скільки проіндексують пенсії українців з 1 березня
Знай
2025-02-21T18:30:57Z
Комплектуючі BMW возитимуть на водневих тягачах IVECO S-eWay Fuel Cell
AutoCentre
2025-02-21T18:33:23Z
Позашляховий монстр: представлено найпотужніший і найнезвичніший Jeep Wrangler
Фокус
2025-02-21T17:12:04Z
Яке паливо найкраще використовувати взимку для автомобіля: поради водіям
ТСН
2025-02-21T16:18:54Z
Презентовано флагманський автобус другого покоління від Wrightbus
AutoCentre
2025-02-21T16:07:32Z
Раритетне спортивне авто 60-х поїхало після 28 років простою надворі
Фокус
2025-02-21T15:45:28Z
Прослужать десятиліття: ТОП-7 бюджених авто, що не потребують частого ремонту
GlavRed
2025-02-21T15:27:58Z
В Україні з’явилася перша вантажівка JAC N120 з дворядною кабіною
AutoCentre
2025-02-21T15:04:13Z
Сім недорогих авто, які можуть прослужити протягом усієї пенсії
ТСН
2025-02-21T14:48:42Z
Тест-драйв оновленного Nissan Juke 2025: яскраво сірий
AutoCentre
2025-02-21T14:37:18Z
Зеленський поговорив із Шольцом: деталі розмови на тлі візиту Келлога та майбутніх перемовин
24tv
2025-02-21T20:45:46Z
"Таке вже було": Кім попередив про задуми окупантів до 3 річниці повномасштабного вторгнення
24tv
2025-02-21T20:45:07Z
Єрмак і головний радник президента Бразилії обговорили справедливий мир для України
УкраинФорм
2025-02-21T20:42:25Z
"Для боротьби з бюрократією!": президент Аргентини подарував Ілону Маску "золоту" бензопилу
24tv
2025-02-21T20:39:55Z
Путін наказав уряду готуватися до повернення західних компаній – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T20:39:12Z
У Братиславі тисячі людей знову вимагали відставки Фіцо
УкраинФорм
2025-02-21T20:39:05Z
Не врятує навіть Patriot: Захід допустив величезну помилку у підході до оборони, – ЗМІ
24tv
2025-02-21T20:36:35Z
Хоче викрутити максимум для себе: Росія може піти на хитрощі щодо своїх заморожених активів
24tv
2025-02-21T20:33:03Z
Cтармер на зустрічі з Трампом омине згадку його суперечливих заяв про Україну
Европейская правда
2025-02-21T20:31:03Z