MY.UAНовини
Війна прийшла як результат масованої пропаганди, що змінила наш світ
Війна прийшла як результат масованої пропаганди, що змінила наш світ

Війна прийшла як результат масованої пропаганди, що змінила наш світ

Нині можна говорити про феномен «розумних комунікацій», тобто пропаганди адресної, персоналізованої. Вони заздалегідь налаштовані на вразливі місця масової свідомості. Саме такі комунікації сьогодні активно пішли на війну.

Війна стала можливою, коли ми стали жити в новому принципово іншому світі. Прийшли інші правила, жорсткіші, створені під того, хто потужніший. Став превалювати “закон тайги”: хто сильніший, той їсть того, хто слабший. Красиві розповіді про міжнародне право залишаються поза грою. До того ж Росія після захоплення Криму в 2014 побачила, що ніхто не збирається відновлювати чужу справедливість. Паперові закони згоріли в полум’ї війни... Як і раніше, перемагає не той, хто правий, а той, у кого більше прав, тобто сили...

Війна у фізичному просторі — це, як правило, результат війни у просторі інформаційному, адже своє населення має війну вітати, а не засуджувати.

Світ начебто не змінився. У ньому продовжує сходити й сідати сонце, люди поспішають на роботу і з роботи. Однак це суто фізична картинка, а віртуальна й інформаційна вже зовсім інша. Масова свідомість отримує багаторазово більші обсяги інформаційної та віртуальної продукції. Вони настільки великі, що людство сильною мірою втратило контроль за достовірністю того, що воно споживає. До того ж ми не знаємо, як саме ці обсяги діють на нас.

Соціологи кажуть (не тільки наші, а й американські), що діти перестали читати, а читання давало в результаті вміння обробляти інформацію, мізки працювали набагато серйозніше, ніж, наприклад, під час перегляду фільму.

З цієї причини вмілі дії з вкидання інформації, несуть сьогодні великі можливості (див., наприклад, аналіз китайських операцій впливу, де серед іншого розкривається операція зі зміни іспанського уряду). Усе це принесли нові технології.

Сьогодні ми живемо у світі, який став менш керованим, хоча б тому, що ним хочуть керувати сильні держави. І керують в окремих секторах. Але багато керівників у результаті автоматично ведуть до настання хаосу.

Причому велика подія — а війна є якраз такою — починає трансформувати все інше. І фізичну, й інформаційну, і віртуальну реальності. А масова свідомість слабко готова до таких трансформацій. Вона дуже інерційна.

У принципі сьогодні настільки зросла роль інформаційної складової, що якщо написати в потрібному місці, що сонце завтра не зійде, світ може зруйнуватися. Роль масмедійного слова різко вища за наше слово і розум. Ми не самостійні, а підпорядковані тому, що розповість медіа. А медіа тільки здаються випадковим набором, вони пов’язані безліччю ниток як один з одним, так і з центрами сили: державною та фінансовою.

«Жити стало краще, жити стало веселіше», — сказав Сталін, і медіа відразу наповнилися правильними історіями. Особливо успішно це робило кіно, яке завжди було авангардом радянської пропаганди, щоправда, м’якої. Умовну жорстку пропаганду вивчали студенти за підручниками марксизму-ленінізму. Але не всі ж є студентами, решта населення читало і дивилося «м’яку» пропаганду — худліт і кіно. Навіть у найважчій ситуації людині потрібні хвилини розслаблення, кіно давало їх у надлишку. Воно заряджало позитивною енергією. Школи й університети давали пропаганду, яку треба було конспектувати й потім складати іспити, а з кіно іспитів не буває. До того ж кіно в СРСР було важливим джерелом доходу для держави. Тут культурні пропагандисти ще й гроші заробляли, а не тільки витрачали.

До речі, є цікаве висловлювання Славоя Жижека: «Кіно — це найвище мистецтво збоченця. Воно не дає бажаного — воно підказує, як бажати». Це, скажімо так, універмаг бажань, школа бажань... Змінивши трохи відомі радянські дитячі вірші, можна сказати: «желанья разные нужны, желанья разные важны».

Людина живе у світі бажань, які частіше не виконуються, ніж виконуються. І цей віртуальний світ активно використовується для управління як індивідуальною, так і масовою свідомістю.

Соцмережі принесли ще більшу множинність бажань і шляхів їх досягнення. У них також померла стара пропаганда. Нікому тепер не потрібна передовиця газети «Правда», коли є, наприклад, тікток. Передовицю треба було конспектувати, а тікток треба просто дивитися. Дослідники констатують таке: «Ролики у тіктоку, що вводять в оману, сильніші, ніж мова ненависті, дезінформація, обман, оскільки їх важче розпізнати. Їхня дія непомітніша, але все ж сильніша. Багато урядів заборонили тікток через пропаганду, мову ненависті». Це зробили 34 країни, при цьому в тіктоку — понад мільярд користувачів по всьому світу. Наразі тікток знову повернувся до першого місця за кількістю завантажень серед застосунків.

Тож якщо в минулому світі завжди було місце подвигу, то в сьогоднішньому знаходиться для тіктоку. І будь-яка країна не любить некерованих нею інформаційних потоків, хоча б тому, що це приносить нові проблеми.

У цих потоках завжди буде місце для ворожої пропаганди. І найстрашніше навіть не в цьому, а в тому, що така пропаганда виникатиме раптово, коли до неї ніхто не готовий. Росія становить небезпеку через її специфічні інтереси до інших країн, про які пишуть так: «Що стосується Росії, то її зовнішня політика відповідає традиційному бажанню — відновленню неформальної імперії на пострадянському просторі. Слід також пам’ятати, що кожен російські регіональний проєкт у Євразії спочатку запроваджувався, тестувався і застосовувався у двох країнах — Білорусі та Україні».

Держави намагаються захищатися від чужого впливу своєю власною ідеологією. Йде війна ідеологій, яка стає народною. Свою ідеологію треба захищати, а чужу руйнувати.

Ідеологія — це те, що не можна «чіпати» чужим. За це можна добре отримати по руках. У Росії є перевірені особи типу Кирієнка, які стали ідеологами-трансляторами, а звідки все це загалом береться не знає ніхто.

Любить ідеологію й Дугін, який заявляв: «Сьогодні ми дуже далеко просунулися на цьому шляху. Ми ведемо війну з глобалізмом на Україні, боротьбу саме з ліберально-глобалістською ідеологією. Багатополярність утверджується все більше і більше, набуваючи зримих рис у тій самій БРІКС, а однополярний світ, навпаки, неухильно рухається до заходу. Особливо з початком консервативної революції Трампа в США. Звичайно, і Трамп, і трампісти спробують зберегти однополярний світ, заснований на іншій його версії, прямій американській гегемонії. Однак держсекретар США Марко Рубіо вже визнав, що ми живемо в багатополярному світі. І це дуже правильно і перспективно».

Ідеологія і пропаганда потребують образу ворога. І Путін готовий дати Росії такого — це Захід. Щоправда, є гарний вислів Ноама Хомського, який пояснює роль ворога: «Якщо ви хочете захопити людей, створіть уявного ворога, який здаватиметься небезпечнішим за вас, і станьте їхнім рятівником».

Тобто віртуальний інструментарій є і у ворога, і в рятівника. Світ воєн, імовірно, відроджує більш первісні дії та реакції. І в цьому випадку людина піддається інстинктам, дедалі менше керуючи собою з раціонального боку. Це час швидких реакцій, без роздумів, оскільки вони завжди небезпечні в критичних ситуаціях.

Але справа все одно не у визнанні, а в тому, щоб дати світові не слова, а справи. Справи військові ведуть до руйнування, отже, потрібне створення і творення. Але руйнувати завжди легше, ніж будувати.

У принципі Росії підійде будь-яка ідеологія, у рамках якої Росія перестане бути околицею системи, а висунеться в її перші ряди. Сьогодні вона зробила це не зовсім вдало — за допомогою інструментарію війни, а не мізків. Це раніше Маркс і Енгельс писали, а інші втілювали. Сьогодні писати особливо нікому. Усі зайняті впровадженням у життя, долаючи опір за допомогою військового примусу.

Світ керується і є таким, яким керують. Кіно керує бажаннями глядачів. З цієї причини Росія відвертається від західного кіно, вбачаючи в ньому небезпеку. Але глядачі піти від сильнішого транслятора бажань не можуть. Країна може, а глядачі — ні. Це певний повтор радянського часу, коли в населення забирали те, що на піку боротьби стало називатися «низькопоклонством перед Заходом».

Сьогодні новий виток тієї самої боротьби, як і за сталінських часів. У цій війні Росія ввела новий термін — «іноагент». Щоправда, він дуже схожий за змістом на сталінський термін «ворога народу». Тож нічого немає нового під Місяцем. Він роз’яснюється як «такий, що перебуває під західним впливом». Тобто любов до Трампа Путіна — це одне, а все інше — це інше.

І взагалі пропаганда стала дуже адресною, коли кожен тип аудиторії отримує свій власний інформаційний потік, що дає різке підвищення її ефективності. Російська журналістка «Нової газети» Олеся Соколова називає це «адаптованою пропагандою». По суті це перенесення на військові комунікації цілком розроблених мирних методологій. До цього сучасна реклама заклала гарний фундамент для розв’язання політичних завдань у разі виборів, адже ми маємо справу з тими самими мізками.

Вона розбирає деякі складові цих комунікацій:

— «“ВКонтакті” — все ще найпопулярніша соцмережа Росії, нею щомісяця користуються близько 71% росіян. Вона ж — один з основних майданчиків для державної пропаганди. У нещодавньому дослідженні, опублікованому на порталі Cedar, ми з’ясували, що пропаганда не обмежується контрольованими державою медіа, а використовує і менш очевидні канали розповсюдження — розважальні пабліки з мемами та цікавими фактами. Ці пабліки об’єднані в мережі, пропагандистський контент у них публікується централізовано. При цьому пропаганда адаптує стиль і наративи постів під різні категорії користувачів, орієнтуючись на їхню демографію: стать, вік і місто проживання. Таку стратегію ми назвали “адаптованою” пропагандою»;

— «Як саме пропаганда адаптує наративи залежно від статі та віку користувачів? Найсильніше виділяється пропаганда для жінок 40+ і пенсіонерок. Якщо для всіх інших демографічних груп пропаганда приділяє першочергову увагу політичним новинам, пов’язаним із війною в Україні та діями Путіна, то для жінок старшого віку пропаганда фокусується на некрологах і особистих історіях військових. Такий контент часто оформлений яскраво і схожий на листівки з вотсапу. Нерідко в постах для жінок 40+ можна побачити й релігійну тематику. Необхідність і виправданість війни в Україні при цьому ніяк не аргументується. При цьому в пабліках, популярних у молодшої категорії жінок (20—40 років), пропагандистського контенту практично немає, що виглядає навіть дивним на тлі інших кластерів користувачів»;

— «Пропаганда для чоловіків контрастує з контентом для жінок. У ньому складно знайти співчуття загиблим військовим, зате регулярно можна побачити пости про політику (часто міжнародну), що аргументують необхідність війни в Україні загрозою з боку Заходу і підкреслюють нечисленні успіхи Росії у відносинах з іншими країнами. Назвати такий контент зовсім беземоційним все ж таки не можна, просто трансльовані пропагандою емоції для чоловіків відрізняються від емоцій, які транслюються для жінок: це гордість за військову міць Росії (постів про самі військові дії при цьому небагато) і ненависть до мігрантів і представників ЛГБТ. Ксенофобний контент характерний не тільки для дорослих чоловіків, а й для підлітків».

Персоналізація присутня і в роспропаганді, направленій на українців, як пишуть «Тексти» у своїй статті: «Для військовозобов’язаних і їхніх родичів призначені емоційні розповіді про жорстокість ТЦК. Ветерани почують, що вони нікому не потрібні, військові — що їм немає за кого і немає сенсу воювати. Пенсіонерам постійно повторюють, що влада їх кинула вмирати, селяни — що їх хочуть вигнати зі своєї землі, щоб завезти замість них мігрантів та експлуатувати їх як рабів. Волонтери дізнаються, що їхні донати, як і західну допомогу, розкрадає влада. Працівникам ТЦК обіцяють, що влада їх здасть, коли тікатиме, і тоді на них чекає народний суд. Прихильники Порошенка почують, що Зеленський здав Путіну кримський перешийок і дозволив вільно пройти на південь України. Прихильники Зеленського — що Порошенко причетний до підриву військових складів і заробляє на війні. Окрім хейту, спрямованого проти ТЦК, “червоною ниткою” через усі ролики проходить кілька тез:

  • українська влада знищує народ, щоб звільнити землю від українців;
  • Україна занепадає, є загроза громадянської війни, військові ось-ось повернуть зброю проти влади;
  • будуть вибори, на яких владу негайно треба змінювати на таку, що хоче миру;
  • в Україні немає майбутнього, немає за що триматися, немає кого захищати;
  • Захід хоче захопити Україну і поділити ресурси. Діти й онуки українців платитимуть рабською працею за теперішню допомогу Заходу. Мобілізацію називають “геноцидом у центрі Європи”, Україну — “концтабором”, “Гулагом”, українців — “кріпаками”, “рабами”, владу — “геноцидниками”».

Як бачимо, можна говорити про феномен «розумних комунікацій». Вони заздалегідь налаштовані на вразливі місця масової свідомості. Саме такі комунікації сьогодні активно пішли на війну...

Україна теж породжує нові правила. У цьому особливість війни, оскільки тільки «нове» може перемогти «старе». Навіть американські військові пишуть: «Курська кампанія України є поворотним моментом війни з потенціалом зміни її траєкторії, акцентуючи кілька критичних аспектів поля бою. Україна досягла оперативної несподіванки попри значні перешкоди, використовуючи неготовність Росії в прикордонних областях. Кампанія продемонструвала, що раптовість усе ще досяжна на частково видимому полі бою, де противник має концентрацію сил, але неможливо достовірно визначити намір, що стоїть за цими силами».

Війна завжди має старі й нові елементи. До одних противник готовий, до інших — ні. Роль нового завжди буде суттєвим компонентом війни, оскільки до нього важко підготуватися. Усі перемоги будуються на несподіваному. І, звісно, багато такого нового заховано в інформаційному компоненті. І він, до того ж, найдешевший у виготовленні...

Ілюстративне фото з фейсбуку Генерального штабу ЗСУ  

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Трамп предал Украину - Sky News
Корреспондент
2025-05-19T21:51:05Z
Зеленский высказался по поводу нейтрального статуса
Корреспондент
2025-05-19T21:24:33Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Трамп хочет поскорее встретиться с Путиным: подробности заявления Рубио
TSN
2025-05-17T22:54:59Z
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
2025-05-17T16:57:07Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Ziferblat прокомментировали 9 место Украины на Евровидении-2025
VGorode
2025-05-19T09:09:49Z
Испания требует пересмотреть результаты голосования Украины и Израиля
Корреспондент
2025-05-19T07:48:00Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
От гламурной блонды до элегантной леди: как изменилась Оля Полякова за 20 лет
Gazeta UA
2025-05-09T08:06:38Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Нужно ли военнообязанным проходить ВВК ежегодно: в Минобороны дали ответ
UAToday
2025-05-19T19:09:51Z
Последний звонок 2025 года: когда начнутся летние каникулы в школах
UAToday
2025-05-19T19:09:12Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Вспышка гепатита А в Киеве: количество заболевших продолжает расти
Корреспондент
2025-05-19T12:00:45Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
На Киевщине полиция расследует драку двух девушек
Корреспондент
2025-05-19T18:24:52Z
В Одессе в сквере Героев-пограничников сорвали мемориальную доску
Корреспондент
2025-05-19T17:48:50Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Освобожденный из плена боец срезал проволоку со своей таблички на Аллее сакур в столице
VGorode
2025-05-19T20:30:52Z
Ситуация на фронте на вечер 19 мая 2025 года
UAToday
2025-05-19T19:09:31Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
Гороскоп на 20 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-19T19:09:28Z
Гороскоп на вторник 20 мая 2025 года
UAToday
2025-05-19T19:09:20Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Близнецам не стоит теряться в ностальгии, а Водолеям следует быть внимательными к деталям: гороскоп по картам Таро на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T02:06:53Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Mazda представила в Китае спортивный седан для молодежи
Корреспондент
2025-05-19T16:09:30Z
Китай продаёт каждый третий новый автомобиль в мире
Корреспондент
2025-05-19T09:15:43Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
ПриватБанк вводит новые лимиты на переводы: что нужно знать клиентам
UAToday
2025-05-19T19:09:15Z
В Чернобыльской зоне хотят разместить малые модульные реакторы
UAToday
2025-05-19T19:09:01Z
СМИ: ЕС предложит G7 снизить потолок цен на российскую нефть до $50
Европейская правда
2025-05-19T16:21:57Z
Банк России планирует отрезать рынок от "криптодоллара"
Корреспондент
2025-05-19T16:15:36Z
НБУ повысил официальные курсы доллара и евро
Корреспондент
2025-05-19T16:06:41Z
ЕК ухудшила прогноз роста ВВП Украины
Корреспондент
2025-05-19T13:06:17Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Украинец S1mple дебютировал как лучший игрок FaZe, но команда проиграла
Корреспондент
2025-05-19T20:12:52Z
На китайской орбитальной станции обнаружен ранее неизвестный микроорганизм
Корреспондент
2025-05-19T19:33:52Z
Xiaomi инвестирует около $7 млрд в разработку процессоров
Корреспондент
2025-05-19T18:39:05Z
Huawei показала первый в мире ПК со складным экраном
Корреспондент
2025-05-19T17:33:11Z
В работе ChatGPT произошел масштабный сбой
Корреспондент
2025-05-19T15:03:31Z
В Киевском университете культуры открыли Лабораторию ИИ
Корреспондент
2025-05-19T14:03:13Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Хочу убрать всех: Дюбуа озвучил планы на реванш с Усиком
Корреспондент
2025-05-19T20:57:05Z
Пакьяо дает советы Кроуфорду перед боем с Альваресом
Корреспондент
2025-05-19T20:30:17Z
Шахтер и другие: в турецком клубе подтвердили интерес к их тренеру
Корреспондент
2025-05-19T19:27:55Z
Один из лучших форвардов чемпионата Франции и ряд игроков покидают Лилль
Корреспондент
2025-05-19T18:51:41Z
Барселона готова к продлению договора с главным тренером
Корреспондент
2025-05-19T18:12:05Z