MY.UAНовини
Війна прийшла як результат масованої пропаганди, що змінила наш світ
Війна прийшла як результат масованої пропаганди, що змінила наш світ

Війна прийшла як результат масованої пропаганди, що змінила наш світ

Нині можна говорити про феномен «розумних комунікацій», тобто пропаганди адресної, персоналізованої. Вони заздалегідь налаштовані на вразливі місця масової свідомості. Саме такі комунікації сьогодні активно пішли на війну.

Війна стала можливою, коли ми стали жити в новому принципово іншому світі. Прийшли інші правила, жорсткіші, створені під того, хто потужніший. Став превалювати “закон тайги”: хто сильніший, той їсть того, хто слабший. Красиві розповіді про міжнародне право залишаються поза грою. До того ж Росія після захоплення Криму в 2014 побачила, що ніхто не збирається відновлювати чужу справедливість. Паперові закони згоріли в полум’ї війни... Як і раніше, перемагає не той, хто правий, а той, у кого більше прав, тобто сили...

Війна у фізичному просторі — це, як правило, результат війни у просторі інформаційному, адже своє населення має війну вітати, а не засуджувати.

Світ начебто не змінився. У ньому продовжує сходити й сідати сонце, люди поспішають на роботу і з роботи. Однак це суто фізична картинка, а віртуальна й інформаційна вже зовсім інша. Масова свідомість отримує багаторазово більші обсяги інформаційної та віртуальної продукції. Вони настільки великі, що людство сильною мірою втратило контроль за достовірністю того, що воно споживає. До того ж ми не знаємо, як саме ці обсяги діють на нас.

Соціологи кажуть (не тільки наші, а й американські), що діти перестали читати, а читання давало в результаті вміння обробляти інформацію, мізки працювали набагато серйозніше, ніж, наприклад, під час перегляду фільму.

З цієї причини вмілі дії з вкидання інформації, несуть сьогодні великі можливості (див., наприклад, аналіз китайських операцій впливу, де серед іншого розкривається операція зі зміни іспанського уряду). Усе це принесли нові технології.

Сьогодні ми живемо у світі, який став менш керованим, хоча б тому, що ним хочуть керувати сильні держави. І керують в окремих секторах. Але багато керівників у результаті автоматично ведуть до настання хаосу.

Причому велика подія — а війна є якраз такою — починає трансформувати все інше. І фізичну, й інформаційну, і віртуальну реальності. А масова свідомість слабко готова до таких трансформацій. Вона дуже інерційна.

У принципі сьогодні настільки зросла роль інформаційної складової, що якщо написати в потрібному місці, що сонце завтра не зійде, світ може зруйнуватися. Роль масмедійного слова різко вища за наше слово і розум. Ми не самостійні, а підпорядковані тому, що розповість медіа. А медіа тільки здаються випадковим набором, вони пов’язані безліччю ниток як один з одним, так і з центрами сили: державною та фінансовою.

«Жити стало краще, жити стало веселіше», — сказав Сталін, і медіа відразу наповнилися правильними історіями. Особливо успішно це робило кіно, яке завжди було авангардом радянської пропаганди, щоправда, м’якої. Умовну жорстку пропаганду вивчали студенти за підручниками марксизму-ленінізму. Але не всі ж є студентами, решта населення читало і дивилося «м’яку» пропаганду — худліт і кіно. Навіть у найважчій ситуації людині потрібні хвилини розслаблення, кіно давало їх у надлишку. Воно заряджало позитивною енергією. Школи й університети давали пропаганду, яку треба було конспектувати й потім складати іспити, а з кіно іспитів не буває. До того ж кіно в СРСР було важливим джерелом доходу для держави. Тут культурні пропагандисти ще й гроші заробляли, а не тільки витрачали.

До речі, є цікаве висловлювання Славоя Жижека: «Кіно — це найвище мистецтво збоченця. Воно не дає бажаного — воно підказує, як бажати». Це, скажімо так, універмаг бажань, школа бажань... Змінивши трохи відомі радянські дитячі вірші, можна сказати: «желанья разные нужны, желанья разные важны».

Людина живе у світі бажань, які частіше не виконуються, ніж виконуються. І цей віртуальний світ активно використовується для управління як індивідуальною, так і масовою свідомістю.

Соцмережі принесли ще більшу множинність бажань і шляхів їх досягнення. У них також померла стара пропаганда. Нікому тепер не потрібна передовиця газети «Правда», коли є, наприклад, тікток. Передовицю треба було конспектувати, а тікток треба просто дивитися. Дослідники констатують таке: «Ролики у тіктоку, що вводять в оману, сильніші, ніж мова ненависті, дезінформація, обман, оскільки їх важче розпізнати. Їхня дія непомітніша, але все ж сильніша. Багато урядів заборонили тікток через пропаганду, мову ненависті». Це зробили 34 країни, при цьому в тіктоку — понад мільярд користувачів по всьому світу. Наразі тікток знову повернувся до першого місця за кількістю завантажень серед застосунків.

Тож якщо в минулому світі завжди було місце подвигу, то в сьогоднішньому знаходиться для тіктоку. І будь-яка країна не любить некерованих нею інформаційних потоків, хоча б тому, що це приносить нові проблеми.

У цих потоках завжди буде місце для ворожої пропаганди. І найстрашніше навіть не в цьому, а в тому, що така пропаганда виникатиме раптово, коли до неї ніхто не готовий. Росія становить небезпеку через її специфічні інтереси до інших країн, про які пишуть так: «Що стосується Росії, то її зовнішня політика відповідає традиційному бажанню — відновленню неформальної імперії на пострадянському просторі. Слід також пам’ятати, що кожен російські регіональний проєкт у Євразії спочатку запроваджувався, тестувався і застосовувався у двох країнах — Білорусі та Україні».

Держави намагаються захищатися від чужого впливу своєю власною ідеологією. Йде війна ідеологій, яка стає народною. Свою ідеологію треба захищати, а чужу руйнувати.

Ідеологія — це те, що не можна «чіпати» чужим. За це можна добре отримати по руках. У Росії є перевірені особи типу Кирієнка, які стали ідеологами-трансляторами, а звідки все це загалом береться не знає ніхто.

Любить ідеологію й Дугін, який заявляв: «Сьогодні ми дуже далеко просунулися на цьому шляху. Ми ведемо війну з глобалізмом на Україні, боротьбу саме з ліберально-глобалістською ідеологією. Багатополярність утверджується все більше і більше, набуваючи зримих рис у тій самій БРІКС, а однополярний світ, навпаки, неухильно рухається до заходу. Особливо з початком консервативної революції Трампа в США. Звичайно, і Трамп, і трампісти спробують зберегти однополярний світ, заснований на іншій його версії, прямій американській гегемонії. Однак держсекретар США Марко Рубіо вже визнав, що ми живемо в багатополярному світі. І це дуже правильно і перспективно».

Ідеологія і пропаганда потребують образу ворога. І Путін готовий дати Росії такого — це Захід. Щоправда, є гарний вислів Ноама Хомського, який пояснює роль ворога: «Якщо ви хочете захопити людей, створіть уявного ворога, який здаватиметься небезпечнішим за вас, і станьте їхнім рятівником».

Тобто віртуальний інструментарій є і у ворога, і в рятівника. Світ воєн, імовірно, відроджує більш первісні дії та реакції. І в цьому випадку людина піддається інстинктам, дедалі менше керуючи собою з раціонального боку. Це час швидких реакцій, без роздумів, оскільки вони завжди небезпечні в критичних ситуаціях.

Але справа все одно не у визнанні, а в тому, щоб дати світові не слова, а справи. Справи військові ведуть до руйнування, отже, потрібне створення і творення. Але руйнувати завжди легше, ніж будувати.

У принципі Росії підійде будь-яка ідеологія, у рамках якої Росія перестане бути околицею системи, а висунеться в її перші ряди. Сьогодні вона зробила це не зовсім вдало — за допомогою інструментарію війни, а не мізків. Це раніше Маркс і Енгельс писали, а інші втілювали. Сьогодні писати особливо нікому. Усі зайняті впровадженням у життя, долаючи опір за допомогою військового примусу.

Світ керується і є таким, яким керують. Кіно керує бажаннями глядачів. З цієї причини Росія відвертається від західного кіно, вбачаючи в ньому небезпеку. Але глядачі піти від сильнішого транслятора бажань не можуть. Країна може, а глядачі — ні. Це певний повтор радянського часу, коли в населення забирали те, що на піку боротьби стало називатися «низькопоклонством перед Заходом».

Сьогодні новий виток тієї самої боротьби, як і за сталінських часів. У цій війні Росія ввела новий термін — «іноагент». Щоправда, він дуже схожий за змістом на сталінський термін «ворога народу». Тож нічого немає нового під Місяцем. Він роз’яснюється як «такий, що перебуває під західним впливом». Тобто любов до Трампа Путіна — це одне, а все інше — це інше.

І взагалі пропаганда стала дуже адресною, коли кожен тип аудиторії отримує свій власний інформаційний потік, що дає різке підвищення її ефективності. Російська журналістка «Нової газети» Олеся Соколова називає це «адаптованою пропагандою». По суті це перенесення на військові комунікації цілком розроблених мирних методологій. До цього сучасна реклама заклала гарний фундамент для розв’язання політичних завдань у разі виборів, адже ми маємо справу з тими самими мізками.

Вона розбирає деякі складові цих комунікацій:

— «“ВКонтакті” — все ще найпопулярніша соцмережа Росії, нею щомісяця користуються близько 71% росіян. Вона ж — один з основних майданчиків для державної пропаганди. У нещодавньому дослідженні, опублікованому на порталі Cedar, ми з’ясували, що пропаганда не обмежується контрольованими державою медіа, а використовує і менш очевидні канали розповсюдження — розважальні пабліки з мемами та цікавими фактами. Ці пабліки об’єднані в мережі, пропагандистський контент у них публікується централізовано. При цьому пропаганда адаптує стиль і наративи постів під різні категорії користувачів, орієнтуючись на їхню демографію: стать, вік і місто проживання. Таку стратегію ми назвали “адаптованою” пропагандою»;

— «Як саме пропаганда адаптує наративи залежно від статі та віку користувачів? Найсильніше виділяється пропаганда для жінок 40+ і пенсіонерок. Якщо для всіх інших демографічних груп пропаганда приділяє першочергову увагу політичним новинам, пов’язаним із війною в Україні та діями Путіна, то для жінок старшого віку пропаганда фокусується на некрологах і особистих історіях військових. Такий контент часто оформлений яскраво і схожий на листівки з вотсапу. Нерідко в постах для жінок 40+ можна побачити й релігійну тематику. Необхідність і виправданість війни в Україні при цьому ніяк не аргументується. При цьому в пабліках, популярних у молодшої категорії жінок (20—40 років), пропагандистського контенту практично немає, що виглядає навіть дивним на тлі інших кластерів користувачів»;

— «Пропаганда для чоловіків контрастує з контентом для жінок. У ньому складно знайти співчуття загиблим військовим, зате регулярно можна побачити пости про політику (часто міжнародну), що аргументують необхідність війни в Україні загрозою з боку Заходу і підкреслюють нечисленні успіхи Росії у відносинах з іншими країнами. Назвати такий контент зовсім беземоційним все ж таки не можна, просто трансльовані пропагандою емоції для чоловіків відрізняються від емоцій, які транслюються для жінок: це гордість за військову міць Росії (постів про самі військові дії при цьому небагато) і ненависть до мігрантів і представників ЛГБТ. Ксенофобний контент характерний не тільки для дорослих чоловіків, а й для підлітків».

Персоналізація присутня і в роспропаганді, направленій на українців, як пишуть «Тексти» у своїй статті: «Для військовозобов’язаних і їхніх родичів призначені емоційні розповіді про жорстокість ТЦК. Ветерани почують, що вони нікому не потрібні, військові — що їм немає за кого і немає сенсу воювати. Пенсіонерам постійно повторюють, що влада їх кинула вмирати, селяни — що їх хочуть вигнати зі своєї землі, щоб завезти замість них мігрантів та експлуатувати їх як рабів. Волонтери дізнаються, що їхні донати, як і західну допомогу, розкрадає влада. Працівникам ТЦК обіцяють, що влада їх здасть, коли тікатиме, і тоді на них чекає народний суд. Прихильники Порошенка почують, що Зеленський здав Путіну кримський перешийок і дозволив вільно пройти на південь України. Прихильники Зеленського — що Порошенко причетний до підриву військових складів і заробляє на війні. Окрім хейту, спрямованого проти ТЦК, “червоною ниткою” через усі ролики проходить кілька тез:

  • українська влада знищує народ, щоб звільнити землю від українців;
  • Україна занепадає, є загроза громадянської війни, військові ось-ось повернуть зброю проти влади;
  • будуть вибори, на яких владу негайно треба змінювати на таку, що хоче миру;
  • в Україні немає майбутнього, немає за що триматися, немає кого захищати;
  • Захід хоче захопити Україну і поділити ресурси. Діти й онуки українців платитимуть рабською працею за теперішню допомогу Заходу. Мобілізацію називають “геноцидом у центрі Європи”, Україну — “концтабором”, “Гулагом”, українців — “кріпаками”, “рабами”, владу — “геноцидниками”».

Як бачимо, можна говорити про феномен «розумних комунікацій». Вони заздалегідь налаштовані на вразливі місця масової свідомості. Саме такі комунікації сьогодні активно пішли на війну...

Україна теж породжує нові правила. У цьому особливість війни, оскільки тільки «нове» може перемогти «старе». Навіть американські військові пишуть: «Курська кампанія України є поворотним моментом війни з потенціалом зміни її траєкторії, акцентуючи кілька критичних аспектів поля бою. Україна досягла оперативної несподіванки попри значні перешкоди, використовуючи неготовність Росії в прикордонних областях. Кампанія продемонструвала, що раптовість усе ще досяжна на частково видимому полі бою, де противник має концентрацію сил, але неможливо достовірно визначити намір, що стоїть за цими силами».

Війна завжди має старі й нові елементи. До одних противник готовий, до інших — ні. Роль нового завжди буде суттєвим компонентом війни, оскільки до нього важко підготуватися. Усі перемоги будуються на несподіваному. І, звісно, багато такого нового заховано в інформаційному компоненті. І він, до того ж, найдешевший у виготовленні...

Ілюстративне фото з фейсбуку Генерального штабу ЗСУ  

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Позбавитись алергії на котів допоможуть кури: несподівані результати дослідженння
TSN
2025-07-05T21:18:27Z
Як не зіпсувати лікування ранковою кавою
360ua.news
2025-07-05T19:18:02Z
Чому пораду пити два літри води варто переглянути
360ua.news
2025-07-05T18:30:04Z
Науковці вперше виявили мікропластик у несподіваному місці людського організму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T17:30:07Z
Короткозорість серед молоді стрімко зростає через цифрові пристрої
360ua.news
2025-07-05T16:30:13Z
Учені розповіли, чим відрізняється звичайна вода від збагаченої та лужної: яка з них корисніша
Фокус
2025-07-05T16:15:46Z
Як допомогти підліткам впоратися з депресією через соцмережі
360ua.news
2025-07-05T15:51:40Z
Зеленський анонсував нові домовленості з партнерами щодо газу для України
24tv
2025-07-05T21:36:56Z
Не для всіх пенсіонерів: ПФУ пояснив, кому щомісяця доплачуватимуть по 5000 гривень
Хвиля
2025-07-05T19:30:07Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Дніпропетровській області: яким воно буде
Политека
2025-07-05T19:00:57Z
НБУ ввів в обіг нову монету: як вона виглядає
Хвиля
2025-07-05T18:45:43Z
Податки та онлайн-шопінг: бізнес вимагає нових правил для міжнародних посилок
24tv
2025-07-05T18:21:23Z
Перевірте тричі: "Ощадбанк" списує комісію за ненадані послуги
Знай
2025-07-05T18:06:25Z
Вертикальні та водонепроникні гроші: ТОП найдивніших валют світу
24tv
2025-07-05T17:15:07Z
США погрожує ввести 17% мита на експорт продуктів харчування з ЄС
iPress
2025-07-05T17:09:14Z
Подорожчання продуктів у Харківській області: що відбувається з цінами на базовий товар
Политека
2025-07-05T17:00:16Z
Ізраїль приховав інформацію про удари Ірану по 5 своїх військових об'єктах, – The Telegraph
24tv
2025-07-05T21:39:42Z
Маск оголосив про створення нової політсили в США, America Party
УкраинФорм
2025-07-05T21:33:32Z
Медвєдєв погрожує генсеку НАТО сибірськими таборами
24tv
2025-07-05T21:30:21Z
Медведєв пригрозив Рютте "сибірським табором" і звинуватив у вживанні "​чарівних грибів"
GlavRed
2025-07-05T21:27:52Z
Аятола Хаменеї вперше з'явився на публіці після припинення вогню з Ізраїлем
24tv
2025-07-05T21:21:42Z
У Боснії скасували ордер на арешт лідера сербських сепаратистів
ZN UA
2025-07-05T21:12:11Z
Китай та Росія втратили інтерес до БРІКС: The Guardian пояснив чому
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T21:00:58Z
На Харківщині повідомили про підозру прихильнику російської агресії
УкраинФорм
2025-07-05T20:57:04Z
Маск заявив про створення своєї партії «Америка»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T20:54:27Z
Ніхто не здогадається, що це не спагеті: геніальний рецепт з кабачків, який готується за 5 хвилин
Telegraf
2025-07-05T21:00:36Z
Розкішний напій власними руками: рецепт вина зі смородини
24tv
2025-07-05T20:54:01Z
Кожного четвертого американця ця проблема позбавляє сексу
24tv
2025-07-05T20:48:57Z
Афганістан став популярним серед туристів-авантюристів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T20:12:03Z
Подивіться, як ви тримаєте кермо: це розкриває дещо цікаве про ваше інтимне життя
24tv
2025-07-05T20:03:39Z
Куди поїхати, щоб відпочити на Дністрі: локації та ціни
24tv
2025-07-05T19:27:00Z
Один із найгарніших будинків із сумною історією: який вигляд мав Будинок Руссова в Одесі раніше
Telegraf
2025-07-05T19:15:09Z
Психолог розповів про дві найсильніші реакції в коханні: вони протилежні та небезпечні
Фокус
2025-07-05T19:06:29Z
Як виглядати на 20 років молодше: японські секрети краси
Знай
2025-07-05T18:51:51Z
На ТОТ Луганщини пасажироперевезення скорочують, а тарифи на проїзд підвищують
УкраинФорм
2025-07-05T21:18:25Z
Розпочато розслідування за фактом шахрайства щодо допомоги військовим на Тернопільщині
Украина Криминальная
2025-07-05T21:09:13Z
Хронологія війни – день 1229: загарбники рвуться до Дніпропетровської області та запускають дрони
Telegraf
2025-07-05T21:03:29Z
Окупанти посилюють атаки на українські позиції - Генштаб
Gazeta UA
2025-07-05T20:45:03Z
Ворог посилив штурми на несподіваному напрямку: огляд фронту від Генштабу
24tv
2025-07-05T20:30:54Z
На Полтавщині попрощалися зі Станіславом Поповичем, який загинув через влучання БпЛА у ТЦК
24tv
2025-07-05T20:12:35Z
Метеорологи попередили українців про надзвичайну пожежну небезпеку
Комсомольская правда
2025-07-05T20:12:04Z
Внаслідок удару по Донеччині ліквідовано полковника Василя Скирневського
24tv
2025-07-05T19:33:50Z
Нова система оплати за проїзд у Запоріжжі: містянам розповіли про зміни
Политека
2025-07-05T19:30:33Z
Танки, гаубиці та РСЗВ: воїни СБУ дронами уразили ще 97 одиниць важої техніки
УкраинФорм
2025-07-05T21:39:23Z
Кілька груп ударних БПЛА атакують Україну, у низці областей - повітряна тривога
УкраинФорм
2025-07-05T21:33:00Z
Категорично не робіть цього 6 липня, щоб не втратити гроші та удачу
Telegraf
2025-07-05T21:21:15Z
Україна без західного озброєння: Берлінська окреслила три сценарії
TSN
2025-07-05T21:18:50Z
За останні три місяці кількість загиблих і поранених дітей в Україні зросла втричі - ЮНІСЕФ
УкраинФорм
2025-07-05T20:42:51Z
Скільки часу знадобиться росіянам, щоб відновити 155 бригаду після втрати її керівництва
24tv
2025-07-05T20:42:45Z
Недешево: скільки грошей треба заплатити за вивчення англійської у вишах
24tv
2025-07-05T20:39:12Z
В аеропортах Росії – колапс: сотні пасажирів годинами не випускають через загрозу БпЛА
24tv
2025-07-05T20:27:19Z
Робота для пенсіонерів у Миколаєві: хто може заробляти від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-05T20:00:59Z
"Я боюся": сестра Жанни Фріске у сльозах опинилася на операційному столі
GlavRed
2025-07-05T21:27:59Z
У 2024 році співачка Тіна Кароль показала фото у військовій формі зі зброєю в руках. Як з’ясувалося, артистка пройшла військову підготовку. Тоді багато хто вирішив, що Тіна піариться, але...
FM-TV
2025-07-05T20:21:40Z
Як змінювались бікіні за останні 100 років: ви не повірите у чому купалися наші бабусі
24tv
2025-07-05T20:12:05Z
Зіркові актори й незвичний сюжет: на Netflix вийшла блискуча драма 2004 року, що варта перегляду
24tv
2025-07-05T20:03:26Z
Я псіханув, – Притула пояснив, чому образився на "Новий канал" і зізнався, чи досі тримає злість
24tv
2025-07-05T19:00:56Z
Мел Бі з Spice Girls вийшла заміж у Лондоні
Gazeta UA
2025-07-05T18:12:02Z
У 26-ту річницю весілля: Девід Бекхем показав рідкісні кадри з коханою і дітьми
24tv
2025-07-05T18:06:41Z
У Харкові пройшов благодійний вечір, де збирали кошти на облаштування сцени в укритті театру «Березіль»
УкраинФорм
2025-07-05T17:12:49Z
Потап показав нове дивне відео від ШІ: цього разу з Поляковою та Могилевською
Фокус
2025-07-05T17:06:48Z
Кількість постраждалих від учорашньої атаки на Київ зросла до 32 людей
УкраинФорм
2025-07-05T21:24:40Z
У Ніжині на залізничному вокзалі через ураження струмом загинув 15-річний хлопець
УкраинФорм
2025-07-05T20:00:38Z
Рятувальника, який перевів колег в укриття під час обстрілу, усунули з посади: що сталось
Фокус
2025-07-05T19:45:56Z
В Ірландії засудили трьох українців у справі про найбільшу партію наркотиків в історії країни
24tv
2025-07-05T19:42:26Z
Зеленський висловив співчуття США через повені у Техасі
УкраинФорм
2025-07-05T19:27:35Z
На залізниці у Ніжині від удару струму загинув підліток, ще одна дівчина – у реанімації
24tv
2025-07-05T18:57:21Z
У Варшаві чоловік узяв таксиста в заручники і вимагав сигарети "у м'якій упаковці"
Европейская правда
2025-07-05T18:42:40Z
Підрозділи ДСНС отримали перший пожежний робот від українського виробника
УкраинФорм
2025-07-05T18:33:39Z
Хмельниччину атакували "Кинджали": в ОВА розповіли про наслідки
24tv
2025-07-05T18:15:41Z
Хріслер 80-х із панеллю приладів, наче з кабінету банкіра
Топ Жир
2025-07-05T21:33:34Z
Найменший електромобіль Toyota має зв’язок із Suzuki та жартівливу алюзію на Land Cruiser
Топ Жир
2025-07-05T20:03:47Z
Ексклюзив: Після оновлення програмного забезпечення мій Volvo втратив гальма і зіткнувся на гірській дорозі
Топ Жир
2025-07-05T17:48:53Z
Я протестував китайський електричний позашляховик Stellantis за $30 тисяч — він може скласти конкуренцію Tesla
Топ Жир
2025-07-05T15:33:38Z
Nissan відкликає 450 тис. авто через ризик відмови двигуна VC-Turbo — можуть зупинитись просто на ходу
ITC
2025-07-05T14:04:25Z
Цей вражаючий концепт демонструє, яку модель BMW варто створити наступною
Топ Жир
2025-07-05T12:03:59Z
Водії хапатимуться за голову - уряд планує підвищення штрафів ПДД: які порушення зроблять банкрутом
Знай
2025-07-05T11:51:30Z
Tesla, посунься: новий Xpeng G7 пропонує до 702 км пробігу, адаптивну підвіску та ціну від $27325
ITC
2025-07-05T11:31:36Z
Як з’явився український мультикар – незвичайний транспорт для міста
AutoCentre
2025-07-05T11:16:33Z
Контрольні поєдинки: Полісся зазнало поразки від ДАК 1904, з Олександрією розібралася Рієка
Football.ua
2025-07-05T21:36:53Z
Галтьє призначений головним тренером Неома, Булка – черговий літній новачок клубу
Football.ua
2025-07-05T21:15:33Z
Жіночий Євро-2025 з футболу. Нідерланди розгромили Вельс, Франція обіграла Англію
УкраинФорм
2025-07-05T21:00:33Z
Динамо Київ — Кішварда 0:2 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-05T20:48:57Z
Мюллер провів свій останній матч за Баварію
Football.ua
2025-07-05T20:37:44Z
Це був би мегабій, – Дюбуа зухвало кинув виклик жертві Усика
24tv
2025-07-05T20:18:27Z
Інтер Маямі хоче возз’єднати зірок збірної Аргентини — Мессі і Де Пауля
Football.ua
2025-07-05T20:06:30Z
Баскетболістки збірної України виграли в Азербайджану на Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-05T19:57:00Z
Бірмінгем придбав екс-лідера Селтіка
Football.ua
2025-07-05T19:51:08Z
Вперше з 2019 року: логотип iPhone перемістять через більший блок камер
InternetUA
2025-07-05T20:46:59Z
Учені знайшли в Римі взуття величезного розміру: воно належало гігантам зростом понад 2 метри
Фокус
2025-07-05T19:57:43Z
Будівельники в Перу були ошелешені тисячорічною знахідкою: на що вони натрапили
TSN
2025-07-05T19:51:32Z
"Навіть сирена втомилася": незвичайний сигнал тривоги став приводом для жартів у мережі
Telegraf
2025-07-05T18:21:11Z
Як подовжити час роботи Samsung Galaxy: прості поради для економії батареї
InternetUA
2025-07-05T18:12:18Z
США хочуть наповнити Мексику мільйонами мух: для цього вони будують спеціальні фабрики
Фокус
2025-07-05T17:36:05Z
Чому деякі кабелі мають чорний циліндр на своєму кінці
InternetUA
2025-07-05T17:16:57Z
Українські полярники показали, як виглядає зимовий океан біля станції "Вернадський"
Комсомольская правда
2025-07-05T16:46:28Z
Астронавтка NASA сфотографувала рідкісну спрайтову блискавку: вчені досі погано вивчили це явище
24tv
2025-07-05T16:42:47Z