Зеленський відповів Трампу на закиди про те, шо нібито не знає, куди поділися американські гроші
Зеленський відповів Трампу на закиди про те, шо нібито не знає, куди поділися американські гроші
Президент Володимир Зеленський відповів на за закиди глави Білого дому Дональда Трампа, мовляв, невідомо, куди поділися гроші надані як допомога. Відповідь також стосувалася заяв Трампа про те, що США нібито надали Україні 500 млрд доларів допомоги.
«Я не знаю? Ну я думаю, що треба розібратися з цією допомогою. У нас абсолютно різні цифри, на жаль. Нам все дуже зрозуміло. Нам війна коштувала 320 мільярдів. 120 млрд – це ми, народ України, платники податків. 200 млрд – це США та ЄС… Це пакет зброї – 320 млрд. Всього США окремо дали нам близько 67 млрд доларів, це те що ми отримали як зброю. І ще ми отримали 31,5 млрд – пряма фінансова допомога в бюджет. Були якісь окремі програми. Безумовно вдячні за всі ці гуманітарні програми. Але це не можна нарахувати на 500 млрд», – заявив президент під час пресконференції.
За його словами, не можна говорити, що «ось це все коштувало 500 млрд і поверніть нам 500 млрд мінералами тощо». Це Зеленський назвав «несерйозною розмовою».
«Хоча ще раз говорю, що ми готові до серйозного документа. Нам потрібні гарантії безпеки, вам – потрібно це. Із задоволенням інвестуємо, ділимось… Але нам потрібні гарантії безпеки», – додав президент.
Напередодні голова Білого дому заявив, нібито Володимир Зеленський «не знає, де половина грошей, які виділили Україні США». Тому Трамп вимагає пояснити, куди поділися американські гроші або повернути їх. При цьому, він стверджує, що США виділили 350 млрд доларів Україні.
Перед цим The Telegraph писало, що президент США Дональд Трамп вимагав від України підписати угоду на 500 млрд доларів, яка охоплює все: від портів та інфраструктури до нафти і газу та більшої ресурсної бази країни. Зазначалось, що умови контракту, який потрапив до офісу президента Володимира Зеленського, означають економічну колонізацію України з боку США, юридично закріплену на невизначений термін. Угода передбачає тягар репарацій, які неможливо виконати.
Нагадаємо, Зеленський пояснював, що на Мюнхенській безпековій конференції не підписали українсько-американську угоду про корисні копалини, тому що в документі не були прописані гарантії безпеки для України. Він також запевнив, що Україна не віддає свої стратегічні ресурси іншим країнам, адже мова йде про співпрацю для видобутку і переробки сировини.