Депозити в банках України: в яких банках найкращі та найгірші умови
Депозити в банках України: в яких банках найкращі та найгірші умови
Українці досі обирають зберігати свої заощадження на банківських депозитах. В грудні та січні НБУ встиг двічі підняти облікову ставку, що мало б вплинути на відсотки за кредитами та депозитами. Однак банки не спішать піднімати ставки за депозитами, пише РБК-Україна.
Ставки за депозитами не ростуть
Незважаючи на підняття облікової ставки, фінансові установи підвищили лише ставки за кредитами.
Так, у січні на 1% порівняно з минулим місяцем зросли кредити банків для населення в національній валюті, що наразі становлять 35,1% річних. Водночас середні відсоткові ставки банків за новими депозитами в гривні для населення в січні становили 10,5% річних, що на 0,3 відсоткового пункту нижче, ніж місяць тому. Враховуючи, що інфляція за підсумками року становила 12%, то такі відсотки навіть не зможуть її покрити.
За даними НБУ, у січні гривневі банківські вклади в Україні скоротились на 3% – це сталося переважно через "відтік" бізнесових накопичень, тоді як вклади населення навіть несуттєво збільшились - обсяг гривневих кошів на рахунках фізичних осіб збільшився на 0,1%.
Актуальні ставки за депозитами
Станом на кінець лютого банки пропонують депозити строком від кількох місяців до кількох років. Якщо взяти за приклад вклад терміном у 12 місяців, то ставки українських фінустанов у гривні варіюються у межах від 5 до 20% річних. Водночас для депозитів у доларах середня дохідність становить близько 1%. Нагадаємо, що з таких доходів утримуються податки (23%).
Стандартний вклад у ПриватБанку до 12 місяців без дострокового закриття принесе 10% річних. Однак в умовах договору вказано, що після сплати податку розмір відсотка за депозитом знизиться до 8,05%. При цьому ставка на депозит з можливістю дострокового закриття становить 7,5%. Після сплати податку відсотки знизяться до 6.04 % на рік.
Monobank пропонує клієнтам оформити депозит на такий самий строк під 15,5% річних (11.93% після сплати податків) або 9% річних при можливості дострокового розірвання договору (6.93% після сплати податків).
Пропозиції інших банків за депозит на рік:
- Ощадбанк і KredoBank – 11,50% (8,86% після оподаткування).
- Sense Bank – 11,75% (9,05% після оподаткування).
- ПУМБ – 12% (10,10% після оподаткування).
- Укргазбанк – 12,50% (9,24% після оподаткування).
- OTP Bank – 6,5% (4,98% після оподаткування).
- Райффайзен Банк - 5%
- Ідея Банк - 20% на рік.