MY.UAНовини
Колапс чи безпека людей: чи скасують у Києві зупинку транспорту через повітряні тривоги
Колапс чи безпека людей: чи скасують у Києві зупинку транспорту через повітряні тривоги

Колапс чи безпека людей: чи скасують у Києві зупинку транспорту через повітряні тривоги

Зупинка громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві кілька разів на тиждень спричиняє справжній транспортний колапс у місті, особливо в години пік. Пасажири змушені покидати салони автобусів, тролейбусів і трамваїв, шукаючи укриття або намагаючись знайти інший спосіб пересування. Через високий попит таксі стає недоступним для більшості мешканців, а приватний транспорт не справляється з навантаженням, що призводить до заторів на дорогах.

Найбільше страждають жителі віддалених районів, зокрема Троєщини, Виноградаря, Борщагівки та Воскресенки, де наземний громадський транспорт – основний засіб пересування. Люди змушені або пересідати у переповнені маршрутки, або долати кілометри пішки.

Окрім того, хаотична зупинка транспорту негативно впливає на роботу підприємств та установ. Працівники запізнюються на роботу, порушуються графіки логістичних компаній, а бізнес зазнає фінансових втрат. У випадку тривалих тривог ситуація лише загострюється: громадський транспорт зупиняється на годину чи більше, а після відбою формується значний пасажирський ажіотаж, що ще більше затягує відновлення нормального ритму пересування містом. Критична ситуація відбувається й під час ранкових тривог, коли водії не встигають доїхати до автопарків та депо, а машиністи метро – вивести потяги з депо. В таких випадках нормальний графік відновлюється протягом кількох годин після відбою, а за цей час кияни їдуть до роботи в жахливих умовах.

У січні – лютому ситуація із зупинкою транспорту під час тривог начебто наблизилася до розв'язки. Про плани розв'язати проблему заговорив новий очільник КМВА Тимур Ткаченко. Про те, що відбувається між двома міськими адміністраціями та як реагують перевізники – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Скільки Київ живе із зупинкою громадського транспорту

З 1 серпня 2022 року в Києві набуло чинності рішення Ради оборони міста, згідно з яким наземний громадський транспорт зупиняється під час повітряної тривоги. Пасажири повинні залишити салон та пройти до найближчого укриття. Це рішення стосується як комунального транспорту, так і приватних перевізників. Але маршрутчики не виконують його, як і Укрзалізниця, яка є оператором міської електрички.

Лише одного разу, 23 січня 2024 року, під час вечірньої повітряної тривоги, що тривала майже три години, у Києві повністю зупинили роботу громадського транспорту, зокрема й маршруток.

Це призвело до скупчення людей на зупинках навіть під час ракетної загрози, а ціни на таксі різко зросли – від 500 до 1000 гривень за поїздку. Деякі мешканці, не маючи іншого вибору, вирушили додому пішки.

У 2022 році правило зупинки руху під час повітряної тривоги було поширене в багатьох українських містах. Наразі ця норма серед міст-мільйонників діє лише у Києві.

  • У містах, які значно частіше зазнають обстрілів, як-от Харків, Одеса, Дніпро та Запоріжжя, подібної заборони немає.
  • У Запоріжжі з початком війни трамваї та тролейбуси тривалий час курсували безплатно, а нещодавно в місті відновили платний проїзд в електротранспорті.
  • В Одесі деякі маршрути електротранспорту працюють навіть під час комендантської години.
  • У Києві міська електричка та приватні перевізники продовжують рух під час повітряної тривоги без зупинок.


Натовп біля станції метро "Лівобережна" після відбою повітряної тривоги влітку 2024 року / Фото Лева Шевченка, 24 Канал

Кияни створили вже сім петицій із вимогою скасувати заборону на зупинку транспорту під час тривоги. Кожна з них набирала достатню кількість голосів для розгляду, але Київська міська державна адміністрація відхиляла ці звернення.

Зупинка транспорту під час повітряної тривоги створює незручності для менш заможних мешканців столиці. Власники автомобілів та пасажири таксі можуть безперешкодно пересуватися містом, тоді як пасажири громадського транспорту змушені переривати поїздки. Ця ситуація спонукає дедалі більше киян замислюватися про придбання власного автомобіля, що в перспективі може призвести до погіршення транспортної ситуації в місті.

Схожа тенденція мала місце у 2020 – 2021 роках, коли міська влада обмежувала громадський транспорт під час пандемії.

Що змінилося у 2025 році

Під час повітряної тривоги КП "Київпастранс" зупиняє всі маршрути тролейбусів, трамваїв та автобусів. Але в деяких випадках транспорт може все ж довезти пасажирів до кінцевої зупинки або ж найближчої підземної станції метро чи підземного переходу, де можна перечекати тривогу.

КП "Київський метрополітен" зупиняє рух наземною ділянкою червоної лінії – від станції "Лісова" до станції "Дніпро", а на зеленій лінії зупиняється рух Південним мостом. У години пік через перевантаження метро може закривати ще декілька підземних станцій, аби не скупчувалися пасажири.

Така практика призводить до чималих збитків. Про це каже навіть міська влада.

Якщо ми говоримо про збитки, то вони є. Торік близько 8 мільярдів гривень перерахували на дотацію комунального транспорту. Цього року може бути понад 11 мільярдів гривень, доки заплановано 9 мільярдів гривень,
– під час круглого столу у січні розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

"Звісно, через зупинку громадський транспорт зазнає збитків. Але першочергове завдання для нас – безпека пасажирів. Якщо ми говоримо про втрати для комунального транспорту, то я запитаю про інше: скажіть мені, яка ціна людського життя. І хто має змусити водія автобуса, тролейбуса чи трамвая нехтувати безпекою і їхати під час повітряної тривоги", – додав Поворозник.

Водночас заступник голови КМДА зазначив, що київські фахівці постійно вивчають відповідний досвід інших міст. Поворозник, зокрема, навів приклад прифронтових Херсона, Запоріжжя та Харкова та згадав про випадки, коли під російські обстріли у Києві потрапляв рухомий склад транспорту.

Ці заяви Поворозника лунали на тлі планів нового очільника КМВА Тимура Ткаченка змінити ситуацію із зупинкою громадського транспорту під час тривог. Вперше Ткаченко згадав про цю проблему через тиждень після свого призначення, на початку січня.

6 лютого Ткаченко повідомив, що спільно з військовими, представниками ДСНС, Нацполіції, посадовцями та транспортниками тривають обговорення щодо коригування роботи громадського транспорту під час повітряних тривог.

За його словами, наразі вдалося активізувати "здоровий діалог", необхідний для розв'язання проблеми транспортного колапсу в столиці.

"Транспортний колапс" – це не фігура мови. Зупинка комунального транспорту паралізує рух в першу чергу між берегами Дніпра. Це призводить до скупчення людей, що створює додаткові загрози безпековій ситуації, а не розв'язує питання безпеки. Не менш важливо, що вечірні тривалі тривоги та зупинка транспорту призводять до того, що люди не встигають потрапити до домівок після відбою через закінчення робочих змін у транспорті,
– наголосив Ткаченко.

Водночас у КМВА додали, що безпековий аспект залишається ключовим, адже Київ є стратегічною ціллю для повітряних атак.

Можливі варіанти розв'язання питання руху транспорту під час тривоги розглянуті. На черзі – їх оформлення в рішення, яке враховуватиме безпековий компонент, і водночас відновить здоровий ритм пасажирських перевезень у Києві,
– зазначив очільник КМВА.

Подальшою розробкою алгоритму займатиметься робоча група.

24 Канал звернувся до Тимура Ткаченка за коментарем про те, як саме працюватиме транспорт під час тривог, але на момент публікації не отримав відповіді.

Що кажуть у КМДА

Після публікацій Ткаченка щодо перегляду режиму зупинки транспорту під час тривог з'явилася реакція мера Києва Віталія Кличка.

Іще раз підкреслю: міська влада керується виключно рекомендаціями військових, які безпосередньо відповідають за оборону міста, захист мешканців під час атак. Адже люди в громадському транспорті теж є мішенню для ворога. І рішення щодо безпеки ухвалює Рада оборони міста, а не якісь окремі особи. Популістські рішення про те, що громадський транспорт має рухатися під час тривог, можуть призвести до трагедії. І відповідатимуть не ті, хто вимагає не зупиняти транспорт. І не ті, хто роздає обіцянки це зробити, заради того, щоб збирати лайки, сподобатися. Найстрашніший популізм – це популізм під час війни. Я ним не займаюся і не буду! Головне – зберегти життя людей,
написав Кличко.

Мер також нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення чотири рази уламки ворожих боєприпасів виявляли на наземних ділянках метро, а також виявили частину ракети, яка "дивом не здетонувала біля опори мосту Метро".

Як і його заступник Поворозник, Кличко згадав про "трагічні випадки" влучань у громадський транспорт у прифронтових Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі.

За словами Кличка, у столиці ворожими обстрілами пошкоджені 22 одиниці рухомого складу КП "Київпастранс".

Водночас приватні перевізники у Києві не зупиняють рух під час тривог та не звітують про кількість пошкодженого транспорту. Зокрема, голова Асоціації перевізників Києва та Київської області Ігор Мойсеєнко в коментарі УНН зауважив, що зупинка громадського транспорту під час повітряної тривоги наражає людей на небезпеку.

Мойсеєнко також навів приклад, коли на станції метро "Почайна" утворювалися натовпи у 2 – 3 тисячі людей в очікуванні транспорту.

24 Канал звернувся за коментарем до КМДА із питанням, чи виконуватимуть комунальні перевізники рішення про пом'якшення режиму руху під час повітряних тривог, якщо воно буде прийняте КМВА та Радою оборони.

Під час повітряної тривоги існує реальна загроза життю та здоров'ю людини в умовах воєнного стану. Тому після сигналу "повітряна тривога" усі люди мають швидко евакуюватися в укриття і перебувати там до закінчення повітряної тривоги задля збереження власного життя. Це стосується як пасажирів, так і водіїв громадського транспорту. Зауважуємо, що громадський транспорт міста не є укриттям для цивільного населення і перебувати там під час тривоги небезпечно,
– нагадав заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Роман Лелюк.

У КМДА нагадали, що зупинка транспорту як комунального, так і приватного регулюється протоколом Ради оборони міста Києва від 17 травня 2023 року №4.

"У разі оголошення повітряної тривоги міський пасажирський транспорт загального користування довозить пасажирів до укриттів цивільного захисту, які знаходяться найближче за схемою руху, зокрема й до станцій метрополітену, підземних пішохідних переходів, паркінгів тощо. Водночас ніхто не відміняє висадку пасажирів безпосередньо на зупинках громадського транспорту", – зазначив Лелюк у коментарі 24 Каналу.

Важливо! Очільник КМВА Тимур Ткаченко також анонсував відкриття для загального руху Південного мосту, який був перекритий упродовж повномасштабного вторгнення.

"Проговорив з військовими, наразі потреби закриття Південного мосту, яка була раніше – немає. Можливе додаткове регулювання руху, але загалом є розуміння, що обмеження можна послабити.На наступне засідання Ради оборони Києва окрім інших питань внесу на розгляд відновлення руху Південним мостом для всіх киян", – написав Ткаченко.

КП "Київпастранс" та КП "Київський метрополітен" в своїй діяльності підприємства керується чинними нормативно-правовими документами, в тому числі рішеннями Ради оборони міста Києва, додав Лелюк. Тож можна сподіватись, що, коли Рада оборони все ж пом'якшить зупинку транспорту під час тривог, комунальні перевізники виконають це.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню за посередництва США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T01:30:11Z
Трамп висуває нові вимоги до ЄС: тарифи можуть зрости до 20%
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:09:01Z
В США закривають вечірнє шоу з популярним ведучим через критику та жарти про Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:30:03Z
Трамп підписав масштабний закон про криптовалюти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T22:57:25Z
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Царьов поскаржився на занепад Донецька: місто троянд перетворилося на «місто пакетів в унітазі»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:33:16Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z