Критично важливим є уникнути ситуації, за якої в "списку" Трампа не опиниться Україна — посол
Критично важливим є уникнути ситуації, за якої в "списку" Трампа не опиниться Україна — посол
Висловлювання президента США Дональда Трампа та глави Української держави Володимира Зеленського в адресу один одному за інших обставин можна було б назвати курйозно-прикрим, однак не фатальним епізодом у відносинах між Штатами та нашою країною, оскільки сторони й не таке переживали за історію становлення і зміцнення відносин. Для з'ясування обставин заяв та їхнього змісту країни оголосили б про дипломатичні демарши разом із викликами послів до МЗС або ж відкликали б власного представника для консультацій до столиці. Однак обставини, у яких нині перебуває Україна, не сприяють тому, щоб назвати цей словесний обмін "компліментами" між главами держав курйозним чи прикрим, оскільки він може виявитися фатальним, зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол України, голова громадської організації "Центр нових рішень"Костянтин Єлісєєв у статті "Як Зеленському помиритися з Трампом. Три важливих моменти".
"Цілком очевидно, що такого розвитку слід було уникнути, адже для цього й існує дипломатія, протокол і такт, обізнаність у партнері, з яким маєш справу", - наголосив автор статті.
За його словами, американський президент за час своєї кар’єри зміг довести, що готовий до нестандартних заяв та неочікуваних кроків, які лякають та дратують не лише нашу країну. Єлісєєв вказує, що Трампа сильно критикують як опоненти у США, так і союзники в Європі. Автор стверджує, що після останніх подійкритики в його адресу не поменшає.
Однак, посол вказує, що, якщо в когось і мають бути запитання до Трампа щодо його висловлювань і підходів, то це у виборця США, оскільки американський народ його обрав президентом. Єлісєєв заявляє, що Україні та Європі доведеться мати справу з тим, хто нині є главою США, хоч як би ми ставилися до цього. Він також наголошує, що в найкращих інтересах нашої країни було б потрапити до "білого списку" господаря Білого дому.
За словами посла, список цей своєрідний, оскільки серед улюбленців американського глави держави — голова Ради міністрів ІталіїДжорджа Мелоні, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, президент Аргентини Хавʼєр Мілей та глава уряду Угорщини Віктор Орбан.
Єлісєєв зазначає, що, вочевидь, у цьому списку, вакансія для українського президента під питанням.
"Трамп — не Байден. Колишній президент США також мав епізоди "гарячого спілкування" з Володимиром Зеленським, проте для Джо Байдена вищою за персоналії метою була доля України та міцність американо-українського стратегічного партнерства. Це автоматично гарантувало нам надійне місце в списку пріоритетів Вашингтона до 2025 року", - пояснює він.
Автор статті наголошує, що за умов, які нині склалися, критично важливим є уникнути ситуації, за якої в список глави США не потрапить не лише Володимир Зеленський, а й Україна.
"Маємо відверто визнати, що всі ми — за крок від цього, й співвідношення вини за такий розвиток подій має другорядне значення", - додав Єлісєєв.
Нагадаємо, Дональд Трамп після переговорів американської та російської делегацій виступив з цілою низкою заяв щодо України та Зеленського. Приміром, він сказав, що очільнику Української держави довіряють лише 4% громадян, Водночас Зеленський відповів йому, що глава Білого дому став жертвою дезінформації РФ.Республіканець назвав його "диктатором без виборів". Також Трамп вважає, що Україна винна в тому, що глава Кремля Владімір Путін напав на неї. ZN.UA зібрало реакції іноземних ЗМІ на висловлювання Дональда Трампа.