MY.UAНовини
Україні нічого запропонувати США. Як вижити в новій політичній системі, яку будує Трамп
Україні нічого запропонувати США. Як вижити в новій політичній системі, яку будує Трамп

Україні нічого запропонувати США. Як вижити в новій політичній системі, яку будує Трамп

Україні потрібно не ображатися, а виживати, бути не дитиною, а дорослим, переконаний аналітик Валерій Пекар. США нам уже не союзники і не помічники — опору потрібно шукати в інших місцях, насамперед — у Європі та Туреччині, вважає він.

Нова реальність. Стислий опис.

Тиждень пішов на те, щоби скласти картинку з того всього трешу, який закрутився навколо нас. Нарешті склали. Цей текст варто було би доповнити важливими деталями, які стануть відомі згодом, але публікую його пошвидше, щоб ми познайомилися з новою реальністю. Тільки передусім налийте собі чаю, щоб вистачило сил дочитати до кінця.

1.

Отже, старому світовому порядку прийшов кінець. Старий світовий порядок, заснований на правилах, домовленостях і цінностях, більше не існує. Він ніколи не був досконалим, але він існував. Нині його більше нема.

Описати причини руйнування світового порядку треба в окремій статті, тут лише коротко зазначу, що розвинені країни отримували зиск від світового порядку, а розвиткові країни (ті, що розвиваються й наздоганяють або принаймні роблять вигляд) намагалися його зруйнувати, бо невигідний. В якийсь момент розвиткові країни (передусім Китай) стали наздоганяти розвинені, і найпотужніша розвинена країна, США, вирішила, що час перейти від охорони старого порядку до його руйнування. Саме тому американський народ обрав Трампа, який став виразником цієї ідеї. Це не випадковість, а втілення тренду (як і все решта у світі). Раніше з одного боку лупали несучу конструкцію, з іншого підтримували й лагодили; тепер конструкцію руйнують з обох боків, піде набагато швидше.

В цьому "новому світі без порядку" США не будуть захищати своїх європейських чи азійських союзників. В цьому світі тепер немає союзів і союзників, немає взаємних зобов’язань, а старі договори можуть бути переглянуті в односторонньому порядку. Є лише великі сильні країни, які беруть те, що їм хочеться, і маленькі слабкі, які стають жертвами такої політики. Принаймні так бачить світ нова американська адміністрація. Вони не ізоляціоністи — вони експансіоністи, і нас не повинні дивувати тепер вимоги щодо Гренландії, Канади чи Панами.

Очевидно, нинішня американська адміністрація не монолітна. Вона складається із багатьох груп із досить різними цінностями й інтересами, але зараз зазначу лише дві найважливіші. Назвемо їх умовно America First та техноолігархи (було би правильніше назвати їх технофашистами, використовуючи це слово не для обрáзи, а на позначення їхньої ідеології). America First мріє зруйнувати світовий порядок, але посилити американську державу, щоб Америка домінувала над світом. Техноолігархи мріють зруйнувати світовий порядок, включно з американською державою, щоб над світом домінували їхні технокорпорації.

Стратегія першої групи описана в Проєкті-2025 від Heritage Foundation. Стратегію техноолігархів формують Маск, Тіль, Сакс та інші представники цієї когорти. Ці дві групи мають протилежні погляди на оподаткування, спецслужби, мігрантів (техноолігархи потребують талантів з усього світу, America First проти мігрантів) та інші питання, тож рано чи пізно вони посваряться. Але поки що вони єдині у прагненні якомога швидше зруйнувати те, що було. "Весь світ насильства ми зруйнуєм, з корінням вирвем, а потім…" — десь ми вже це чули.

Нова Америка не хоче бути глобальним поліцейським і слідкувати за порядком у світі. Вона не захищатиме демократію, не поширюватиме освіту, не розвиватиме інституції тощо — їй від вас потрібні лише ваші активи (раніше так робив лише Китай). Нова Америка не вірить у союзи й домовленості, вона вірить у право сильного в мультиполярному світі. Якщо ти сильний, роби що хочеш. Якщо слабкий, віддай "одяг, черевики та мотоцикл", як казав Термінатор. Це неоколоніалізм, чи в економічному, чи в силовому форматі. Нова Америка не вірить у мультилатералізм (багатосторонність), тобто їй не потрібні міжнародні інституції, тож не виключено, що найближчим часом США вийдуть з НАТО (якщо не формально, то фактично), Світової організації торгівлі, а може, навіть ООН. Маск пояснюватиме це необхідністю зберегти від марнування американські кошти, Трамп — непрацездатністю інституцій (і матиме рацію, але замість ремонту пропонуватиме знести все під нуль), Проєкт-2025 — тим, що, якщо США буде потрібно комусь надати допомогу, вони можуть це зробити напряму, "без зайвих бюрократів".

Трамп вважає, що ООН буде марною

2.

Що нова американська політика означає для Європи? Безпековий контракт з Європою, "Pax Americana", завершився. Європа як центр сили невигідна Америці: тепер це не союзник (бо союзників нема), а альтернативний центр сили — а чим менше центрів сили, тим краще. І тут цілі Америки співпадають з цілями Росії та Китаю: роз’єднати Європу з Америкою, розбити Європейський Союз та мати Європу слабкою, роз’єднаною й безсилою у вигляді окремих незахищених ринків та об’єкту грабунку. Такого собі неповороткого тюленя, якого можна обкусувати з усіх боків.

Ще незрозуміло, як бачить американська адміністрація зони впливу в Європі: чи грабуватимуть разом її з обох боків, чи Західна Європа буде зоною виключних інтересів Америки, а Східна Європа — Росії (як було в часи Холодної війни), що буде із зазіханнями Китаю (який вже потроху скуповує Європу вроздріб) тощо. Але головне, що їм треба розвалити Європейський Союз, роз’єднати усіх, і для цього вони відкрито підтримують євроскептиків з крайнього правого (а Росія також і крайнього лівого) кінця політичного спектру. Якщо на уламках Європи з’являться сильні індивідуальні лідери, США будуть з ними співпрацювати. Поки що ані у Франції, ані в Німеччині, ані в Британії вони таких не бачать.

3.

Що нова американська політика означає для Росії? Америка бачить Китай своїм найбільшим супротивником. І тут ми маємо те, що я називаю найбільшою геополітичною помилкою ХХІ сторіччя: віру американців у можливість відірвати Росію від Китаю та розвернути її в протилежний бік — проти Китаю. На нашу думку, це зробити неможливо. Але, як ми знаємо, кожна американська адміністрація на початках прагнула "перезавантажити" відносини з Росією, хибно вважаючи її частиною західної цивілізації. Нічим хорошим всі ці "перезавантаження" не закінчилися, але то вже було згодом.

В такій ситуації головним побоюванням американської адміністрації є крах російського режиму. Треба не допустити цього за будь-яку ціну. Я ще два роки тому писав, що страх поразки Росії настільки перевершує страх поразки України (без якої світ прекрасно жив сотні років), що може настати момент, коли замість підтримки України проти Росії Америка почне підтримувати Росію проти України. Неприємно, але цей день настав.

Вже за перший місяць своєї каденції Трамп вивів Росію з міжнародної ізоляції, замість агресора й міжнародного терориста представив її потужною країною, яка має право на своє місце за столом великих держав. Не виключено, що незабаром будуть зніматися санкції.

Уявіть собі, що в розпал Другої світової президент США замість допомагати Британії боротися з нацистським Райхом, замість ленд-лізу для СРСР посилатиме переговорників зустрітися з представниками Гітлера, називатиме Адольфа своїм кращим другом, готуватиме особисту зустріч та пояснюватиме всім, що Чехословаччина, Польща, Франція самі винні у війні, а з другом Адольфом ми якось домовимося.

Мюнхенська змова нікого нічого так і не навчила
Фото: Фото из открытых источников

4.

Що нова американська політика означає для України? По-перше, підтримки для України більше не буде. Ще восени українські аналітики пояснювали, що підтримки від США не буде незалежно від підсумків президентських виборів.

Часом нам здається, що хтось в американській адміністрації ненавидить Україну, а хтось любить. Це дитячий підхід: дитині здається, що вона в центрі уваги, і всі навколо якось ставляться до неї, добре чи погано. Доросла людина знає, що світу до тебе переважно байдуже. Світ не україноцентричний. В їхньому розумінні Україна — це не добре і не погано, це просто нерелевантно, тобто не має стосунку до справи.

Україна заважає нинішній Америці зробити дві речі. По-перше, послабити Європу, щоб вона була беззахисною. По-друге, укріпити Росію, щоб використати проти Китаю. Тож Україна має бути покарана — нічого особистого, лише бізнес.

Популярна нині в середовищі нової американської адміністрації метафора порівнює нинішню війну з американською громадянською війною. Україна виглядає бунтівною південною провінцією. Хороші північники врешті переможуть поганих південників і наведуть лад. А стороннім державам (США, Європі) не варто лізти в чужу громадянську війну.

5.

Що нам робити в цій ситуації?

По-перше, припинити думати, що ми можемо якось "продати" себе новій американській адміністрації. Ми для неї прикра перешкода в реалізації їхніх планів. Нам нема чого їм запропонувати.

Чим Америка може тиснути на Україну? Навряд чи припиненням допомоги, бо допомога припиниться в будь-якому разі. Певні аспекти цього припинення будуть для нас болючими, дуже болючими, набагато більше, ніж демонтаж USAID. Але я не бачу жодних можливостей зберегти цю допомогу.

По-друге, час зрозуміти, що основний наш союзник — Європа. Я про це писав ще кілька місяців тому. Європа не вистоїть без України. Україна не вистоїть без Європи. Ми в одному човні, або разом випливемо, або разом потонемо. Було би непогано, якби в Європі пошвидше це зрозуміли так само, як і ми.

Україна потрібна Європі як щит. Ми маємо найбільшу армію на континенті. Ми єдині маємо армію, яка знає, як стримувати Росію. Ми єдині маємо армію, яка вміє вести сучасну високотехнологічну війну.

Європа потрібна Україні як тил. Як джерело фінансової допомоги, озброєнь, технологій, інвестицій, політичної та моральної підтримки. Ми приречені бути разом.

Чи зможе Європа швидко прокинутися? Україна заплатила кров’ю своїх кращих синів і дочок за три роки європейського пробудження, які були змарновані. Ми допомагали Європі виграти час, щоб підготуватися, але вони його не використали. Лише зараз, під впливом очевидного руйнування союзів й обіцянок, починається пробудження. Ми говорили Європі, що захищаємо її, а вони не вірили, аж поки нова реальність не зробила це очевидним.

Чи врешті Європа консолідується, чи паралізується? Різні аналітики по-різному оцінюють ймовірності цих двох сценаріїв. Ми не знаємо, як завершаться вибори в Німеччині та наскільки стійкою буде нова урядова коаліція. Франція так само має внутрішньополітичні проблеми з потенційним розворотом у крайній правий кінець політичного спектру на наступних виборах. Але з нами будуть принаймні Велика Британія, нордично-балтійська вісімка, Нідерланди, Польща та Чехія. Окремо скажу про Польщу: попри все, одне без одного ми не виживемо у тому світі, який нині маємо.

Не виключено, що внаслідок американських та російських атак на європейську єдність Європейський Союз припинить існування. Часом складатиметься враження, що Росія переграла всіх. Але водночас така потенційна поразка зможе надати поштовх для формування нового союзу — безпекового, а не економічного. В цьому союзі Україна гратиме важливу роль, бо без нас він неможливий. Не виключено, що Інтермаріум (Міжмор’я) з нереалістичного політичного прожекту перетвориться на реальність.

До того ж нам треба максимально прискорити євроінтеграцію, незважаючи на те, що ми можемо опинитися в ситуації, коли ЄС вже припинить існування. Що далі ми просунемося по цьому шляху, тим вагомішою буде наша роль і кращими умови в новому союзі.

По-третє, варто шукати союзників за межами США й Євросоюзу, і тут варто згадати передусім Туреччину. Ті, хто дивиться на світ дитячим поглядом, зараховують до наших ворогів усіх, хто не підписав наші документи, не висловився достатньо однозначно, колись щось робив на свою користь таке, що нам не подобалося. Але так можна опинитися у світі, де всі навколо вважаються ворогами. Світ крутиться не навколо України, кожна країна дбає передусім про себе. А нам треба дбати передусім про себе та шукати союзників у цій справі.

6.

Оскільки Росія не може завалити Україну воєнним методом, вона робитиме це політичним. Ідея виборів у час війни, тобто до підписання мирної угоди з гарантіями безпеки, буде руйнівною для України (навіть підписання такої угоди — це ще не мир, а настає він лише з початком її фактичного виконання). США та Росія нині об’єднуються у просуванні цієї ідеї "спочатку вибори, потім мир" — це найкращий спосіб завалити Україну швидко й недорого. Про вибори я писав десятки разів і ще напишу.

Зазначу, що втрата української державності, яка настане після цього, не гарантує українцям виживання (досвід ХХ сторіччя, Бучі, Маріуполя та інших тимчасово окупованих територій допоможе це зрозуміти). Росія мобілізує всіх без відстрочок і бронювань та кине на наступну хвилю імперської експансії — на беззахисну Європу. І сховатися вже не буде куди — ви можете втекти у Польщу, але війна прийде туди за вами.

До речі, не секрет, що Трамп хоче Нобелівську премію миру. Він впевнений, що для цього достатньо припинення вогню. Ми знаємо, що це не так. Але навіть якщо мирна угода буде укладена, Нобелівська премія вручена, а мирна угода потім порушена, для Трампа це означатиме лише одне — що ми самі винні, а він найвеличніший миротворець сучасності. Він приніс нам мир, а ми його відкинули.

Важливо Це просто кіно! Як Трамп навчився видавати поразку за перемогу - і як він робить це зараз

7.

Що нам робити?

По-перше, зрозуміти, що ми маємо кризу, яка загрожує втратою державності та життя багатьом із нас. Політичним елітам треба негайно припинити політичні чвари й переслідування, недолугі рішення й кабінетне управління, а також підготовку до виборів (яких не буде, якщо ми не виживемо). Сто років тому саме такі чвари призвели до катастрофи. Політичним елітам треба разом вийти до народу із закликом про єдність і згуртування перед загрозою втрати всього. Кажуть, що українці зазвичай об’єднуються лише за 5 хвилин до розстрілу, тож маємо останню можливість змінити цю хибну традицію.

По-друге, займати суб’єктну позицію. Україна не погодиться на жодні умови, які не забезпечують країні та її громадянам виживання. Ми не зобов’язані бути жертвою. На словесні атаки не ображатися й не реагувати, а висловлювати холодно й по-дорослому свої інтереси й свою позицію.

Покращення управління у Збройних силах та в тилу, в економіці, ВПК, енергетиці та інших сферах стає питанням виживання.

Негайної катастрофи ще нема. Ми маємо ресурси на цей рік і мусимо використати цей час максимально ефективно, щоб пробудити й зібрати союзників, аби забезпечити собі ресурси на наступний і подальші роки. Основні зусилля мають бути зосереджені на Європі.

Що робити кожному та кожній із нас?

  • Усвідомити масштаб проблеми й неможливість сховатися від неї. Або ти в ЗСУ, або для ЗСУ. Долучатися до перемоги або службою, або власними грошима і волонтерством.
  • Навести лад у своїй голові й тримати її холодною, не вестися на російську пропаганду, не поширювати її. Якщо не можеш працювати на перемогу — хоча б не працюй на поразку. Рівень інформаційних атак найближчим часом виросте в рази.
  • Допомагати тим, кому складніше. Підтримувати одне одного. Ми мережеве суспільство вільних людей, і це запорука нашої стійкості.

"Хотілося б, щоб цього не сталося в мій час, — сказав Фродо. — Я теж, — сказав Гендальф, — і всі, хто живе в такий час. Але це не їм вирішувати. Ми можемо лише вирішувати, що робити з даним нам часом".

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Перемога над Росією без допомоги США: як буде Україна воювати за Трампа
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Сбежать не получится: для дезертиров и их семей готовят жесткие ограничения
Знай
2025-04-03T09:12:41Z
Эстония планирует закупить системы ПВО против баллистических ракет
Европейская правда
2025-04-03T09:10:34Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
В Литве нашли тело еще одного американского военного
Comments UA
2025-04-02T05:54:26Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Стармер сказал, как Британия ответит на новые пошлины Трампа
Корреспондент
2025-04-03T09:12:25Z
Ждали 20 апреля, как дать прекращение российско-украинской войны: теперь Трамп все переиграл
Comments UA
2025-04-03T09:12:01Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Раскрылись детали нового соглашения Украины и США о полезных ископаемых
Известия Киев
2025-04-02T06:36:11Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Зарплаты мэров областных центров – кто заработал больше всего
Comments UA
2025-04-03T09:18:43Z
Грохот в небе: вражеские дроны атаковали Украину сразу с трех направлений
Новости Украины
2025-04-03T09:09:14Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
У США обвалилися ціни на яйця
AgroNews
2025-04-01T15:18:20Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Эти знаки Зодиака в апреле воплотят в жизнь свою главную мечту
Comments UA
2025-04-03T09:03:28Z
Продюсер опубликовал неожиданное фото Андрея Данилко/Никитин запустил первое в мире официальное сообщество фанатов Сердючки
Апостроф
2025-04-03T08:45:16Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Анна Ризадинова устроила фотосессию в облегающем кожаном платье
Gazeta UA
2025-04-03T08:42:28Z
Южный Парк возвращается с 27-м сезоном
Корреспондент
2025-04-03T08:33:28Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Доллар стабилен в обменниках, евро - дорожает
Корреспондент
2025-04-03T09:12:59Z
Этим украинцам свет за долги не отключат: список
Telegraf
2025-04-03T07:54:52Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
"Есть шансы договориться о других условиях": в Минэкономики объяснили, что означают для Украины новые пошлины от США
VGorode
2025-04-03T07:33:44Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Кубок Украины: онлайн-трансляция жеребьевки полуфиналов
Telegraf
2025-04-03T09:06:23Z
Барселона победила Атлетико во втором матче полуфинала Кубка Италии
Корреспондент
2025-04-03T04:45:46Z
Интер и Милан не определили победителя в матче полуфинала Кубка Италии
Корреспондент
2025-04-03T04:39:08Z
Борнмут сенсационно уступил Ипсвичу, Брентфорд проиграл Ньюкаслу
Корреспондент
2025-04-03T03:39:19Z
Братья Кличко официально появились в боксерской игре Undisputed
Комсомольская правда
2025-04-02T18:45:53Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Какие системы подачи корма используются на крупных фермах?
Украина Криминальная
2025-04-03T09:01:48Z
Чем отличается cold brew от эспрессо: главные достоинства каждого напитка
Gazeta UA
2025-04-03T08:42:03Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как выбрать идеальное время для посева гороха, чтобы получить обильный урожай
Gazeta UA
2025-04-03T07:39:12Z
Писанка или крашанка? Как правильно называть пасхальные яйца и в чем разница
Telegraf
2025-04-03T06:54:23Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
3000 погибших и дождь на подходе: в Мьянме под завалами еще живы люди
Новости Украины
2025-04-03T09:21:43Z
В Петрозаводске горит судостроительный завод
Корреспондент
2025-04-03T09:15:25Z
Задержан один из наиболее влиятельных представителей русскоязычной организованной преступности
Апостроф
2025-04-03T09:12:14Z
Украинский прокурор попался на взятке
Апостроф
2025-04-03T08:57:42Z
Под Киевом будут раздаваться взрывы: что известно
TSN
2025-04-03T08:39:56Z
Россияне обстреляли Краснополье, возникли пожары
Корреспондент
2025-04-03T08:10:43Z
Какая польза от кефира для организма: ученые обнаружили неожиданное свойство продукта
UAToday
2025-04-03T09:00:11Z
Великий пост 2024: меню с рецептами на пятую неделю поста с 15 по 21 апреля
Факти ICTV
2025-04-03T07:58:10Z
Польза витамина Е для собак и как его добавить в рацион
Знай
2025-04-03T07:51:47Z
В оккупации бушует опасный вирус: что известно
Comments UA
2025-04-03T07:45:04Z
В апреле в Украине подешевеют еще 100 лекарственных средств - обнародован полный список
Известия Киев
2025-04-03T07:27:16Z
Клубника будет большой и сладкой: что нужно сделать во время цветения
Comments UA
2025-04-03T07:18:52Z
Безвозвратный грант: Украина получит $16 млн для укрепления сферы здравоохранения
Факти ICTV
2025-04-03T05:57:38Z
Готовь тело к лету: как вода поможет сбросить вес быстрее и почувствовать себя лучше
Знай
2025-04-03T05:51:43Z
Острая реакция на стресс: пострадавшего просим выдохнуть и не даем пить
Комсомольская правда
2025-04-03T04:01:53Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Стало відомо, як приватизувати землю в кооперативі чи садівничому товаристві
AgroNews
2025-04-03T09:12:28Z
"Со всеми подряд": муж настраивал жене телефон и нашел интересную историю переписки
Фокус
2025-04-03T09:12:18Z
Ученые нашли форму жизни, которая может выжить в экстремальных условиях Марса
Фокус
2025-04-03T09:06:18Z
Ретроградная Венера 2025: 10 психологических аффирмаций
TSN
2025-04-03T08:39:01Z
Рождение Иисуса могло состояться весной: названы вероятный месяц и год
Comments UA
2025-04-03T08:33:34Z
Их разбросали великаны: откуда появились эрратические валуны на севере Польши
Фокус
2025-04-03T08:27:50Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T08:18:31Z
Всего одно действие может стоить водителям почти 4 тысячи гривен: о чем следует знать
Знай
2025-04-03T02:51:43Z
Японские автопроизводители начали производство биоэтанолового топлива
Корреспондент
2025-04-02T16:39:46Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Названы самые ликвидные и наименее ликвидные кроссоверы современности
Фокус
2025-04-02T07:30:15Z
Европейская комиссия оштрафовала 15 автопроизводителей на €458 млн
Корреспондент
2025-04-01T18:36:24Z
Маск в шоке: в Европе катастрофически упали продажи Tesla
Comments UA
2025-04-01T18:21:44Z
Как простое чихание может стоить водителю 54 тысяч гривен
Знай
2025-04-01T15:51:37Z
Акции Xiaomi упали после ДТП с ее электромобилем
Корреспондент
2025-04-01T14:39:59Z