Греція планує модернізацію системи стримування з акцентом на протиповітряну оборону
Греція найближчими тижнями представить амбітну програму оборонної модернізації, спрямовану на посилення оперативних можливостей збройних сил і зміцнення її стримуючої позиції в регіоні.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Ekathimerini.
Очікується, що прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс і міністр оборони Нікос Дендіас офіційно представлять програму на пленарному засіданні парламенту після 4 березня, підкресливши її значення для національної безпеки і ширшу цінність для грецького суспільства.
Ініціатива надасть пріоритет багатошаровій системі протиповітряної оборони, що отримала назву "Щит Ахіллеса", яка об'єднує технології боротьби з безпілотниками, протиповітряну оборону і протиракетну оборону.
Проєкт, вартість якого оцінюється в 2,8 млрд євро, передбачає закупівлю зенітно-ракетних комплексів великої, середньої і малої дальності (HSAM, MSAM), а також сучасної радіолокаційної мережі для виявлення і класифікації повітряних загроз.
Він також матиме датчики підводного спостереження для поліпшення обізнаності про морську обстановку.
"Щит Ахіллеса" відображає стратегічну відповідь Греції на зростаючу загрозу безпілотних літальних апаратів і балістичних ракет в регіоні.
Представники оборонного відомства підкреслили важливість сучасної інфраструктури протиповітряної оборони як основи ширших військових інвестицій.
Другим напрямком програми є модернізація піхотного спорядження, зокрема солдатського комплекту наступного покоління, на який виділено 200 мільйонів євро.
Ця ініціатива не лише модернізує сухопутні війська, але й зміцнює вітчизняну оборонну промисловість.
Крім того, програма наголошує на придбанні реактивних систем залпового вогню, натхненна успіхом на полі бою подібних систем в Україні.
Греція веде переговори про закупівлю 36 пускових установок PULS у ізраїльського оборонного підрядника Elbit Systems, поставки заплановані в два етапи по 18 одиниць на кожному.
Модернізація ВМС Греції також займає важливе місце: 300 млн євро виділено на модернізацію чотирьох фрегатів класу MEKO і 350 млн євро на вдосконалення семи ракетних катерів Vosper.
Переговори з Францією щодо четвертого фрегата класу Belharra і пов'язаних з ним стратегічних озброєнь також наближаються до завершення.
Довгострокові плани включають потенційну участь у програмі ВМС США з будівництва фрегатів класу Constellation і нову ініціативу з будівництва підводних човнів.
Протягом наступних 12 років довгостроковий оборонний бюджет Греції прогнозується на рівні 25-28 мільярдів євро, що підкреслює прагнення країни підтримувати потужний потенціал стримування у швидкозмінному безпековому середовищі.
Також Греція підтримала запропоновані президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн зміни у фіскальній політиці ЄС, які допоможуть країнам-членам збільшити витрати на оборону.