Плани союзників щодо миротворців в Україні не остаточні, вони змінюватимуться — експерт
Плани союзників щодо миротворців в Україні не остаточні, вони змінюватимуться — експерт
Хоч ряд європейських країн виступає проти відправки своїх військових в Україну у складі миротворчого контингенту, плани союзників ще не є остаточними. Позиції країн змінюватимуться під впливом домовленостей між різними сторонами, пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у статті "Європа заворушилася. Хто і як може відправити миротворців в Україну".
Зокрема, оглядач нагадав, що, за даними ЗМІ, під час екстреного саміту лідерів у Парижі 17 лютого проти відправки військових в Україну висловились Іспанія, Польща, Італія та Іспанія. Своєю чергою Франція, Швеція та Британія висловили готовність відрядити підрозділи.
"Але позиція противників відправлення контингентів в Україну поки що не є остаточною. Усе ще неодноразово змінюватиметься під впливом домовленостей між Сполученими Штатами та Росією; Україною, ЄС і США; країнами Євросоюзу; Києвом і Вашингтоном. Підходи деяких країн трансформуватимуться після виборів, які в них відбудуться. І якщо канцлер ФРН Олаф Шольц стверджує, що до встановлення тривкого миру питання миротворців обговорювати не слід (!), то, можливо, Берлін змінить свою думку після парламентських виборів 23 лютого", — вказує Кравченко.
Оглядач також підкреслив, що зустріч лідерів у Парижі показала, що Європа не зможе швидко та легко домовитись про відправку миротворців в Україну. Він зазначив, що остаточне рішення залежатиме від безлічі чинників, зокрема й від подій на полі бою те перебігу російсько-американських перемовин.
Нагадаємо, 17 лютого у Парижі проходив перший саміт європейських лідерів, скликаний президентом Франції Емманюелем Макроном. Зустріч продемонструвала всю серйозність геополітичного шоку, який охопив Європу. Зазначалось, що учасники намагались накреслити план адаптації до нових жорстоких реалій життя без американського захисту, як Європа може допомогти Україні укласти найкращу мирну угоду з усіх можливих і як європейські країни можуть продовжувати захищати себе від Росії.