MY.UAНовини
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні

452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні

Зміст:
  1. ЧАСТИНА 1. "МАРІУПОЛЬ"
    1. "Я збирався їхати на медкомісію, а вже йшла війна"
    2. Госпвзвод шпиталю №555
    3. Тунельний шпиталь
    4. На останній лінії оборони
    5. Майже готовий до втечі
    6. "Ми знаємо, що ти азовець!"

Герой цієї історії – хлопець з Маріуполя, який вів звичайне життя: мав родину та двох дітей, працював в будівельному гіпермаркеті. 24 лютого 2022 року він взяв до рук зброю, щоб захистити своє рідне місто, і разом з багатьма оборонцями Маріуполя опинився в російському полоні. Наступні 15 місяців минуть у неволі.

У першій частині розповіді він ділиться спогадами про бої в Маріуполі, підготовку до виходу на підконтрольну Україні територію та про те, як опинився в полоні.

На прохання героя розповідь публікується анонімно.

ЧАСТИНА 1. "МАРІУПОЛЬ"

"Я збирався їхати на медкомісію, а вже йшла війна"

У лютому, всі, хто стежили за ситуацією і були здатні критично мислити, могли здогадатися, до чого все йде. Нова ескалація на фронті була лише питанням часу. На той момент наш підрозділ ТРО існував скоріше на папері. Восени 2021 року ми пройшли десятиденні збори, але серйозною підготовкою я б це не назвав. Приїхали постріляли десяток патронів – це скоріше були якісь показові дії.

Існував штаб, командири та управління, а підписувати контракти з резервістами почали першого січня, в лютому ще бігали проходили медкомісію. Повноцінним бойовим підрозділом маріупольське ТРО стало вже під час вторгнення.

21 лютого перша черга резервістів маріупольського батальйону вже пройшла медичну комісію. А такі як я, хто мав проблеми зі здоров'ям та нуль військового досвіду, входили до оперативного резерву другої черги. Близько сьомої вечора 23 лютого подзвонив мій командир, на жаль, вже покійний, і сказав: "Павле, завтра в тебе медкомісія". Тоді я попередив рідних, що, мабуть, все почнеться найближчими днями.

Вранці 24 лютого я збирався їхати на комісію, а вже йшла війна. З батальйону зателефонували, сказали мчати в частину. Наплічник у мене вже був зібраний, я обійняв і поцілував дружину з дітьми та поїхав.

Буквально за кілька днів до вторгнення теробороні передали будівлю школи-інтернату на вулиці Азовстальській. 24 лютого я прибув туди. База розташовувалася на лівобережжі, вже зранку там було добре чутно обстріли, а пізніше стало прилітати поруч. Резервісти прибували, отримували форму, в перший день навіть якісь документи оформлялися. Пізніше цього вже не робили. Також в той день привезли озброєння, і ми заносили все це до підвалу.

Вже в перші дні мені стало ясно, що до чого, і я одразу наказав дружині з дітьми забиратися якнайдалі. Вони встигли виїхати з Маріуполя останнім евакуаційним потягом і згодом дісталися Німеччини.

Госпвзвод шпиталю №555

З резервістів сформували кілька груп. Одна поїхала брати під охорону телевежу, а та, в яку потрапив я – військовий шпиталь. Нас привезли до шпиталю №555, який розташовувався на території п'ятої лікарні в Кальміуському районі. Нашим завданням було не тільки контролювати периметр. Ми брали участь у всій повсякденній роботі: носили їжу, розвантажували машини, переносили поранених. І це стало основною нашою функцією.

З першого дня ми включилися на повну. Треба їхати на станцію переливання крові – ти сідаєш з медиками, бо кожна машина мала супроводжуватися. Твоя задача пильнувати, щоб ніхто не підскочив, не стрельнув, не кинув гранату. Такі випадки траплялися, ми знали, що ДРГ росіян вже в місті. Повертаєшся з виїзду – нумо носити пацієнтів, паливо, медикаменти. Виспатися було неможливо, годі вже казати про те, щоб відлучитися побачити рідних.

Останній мій контакт з сім'єю був шостого березня, навіть по відео поговорили. Після того зв’язок впав остаточно, ми годувалися чуткам, и і це була проблема. Іноді можна було спіймати сигнал на верхніх поверхах, але додзвонитися не виходило. Про те, що відбувається навколо, дізнавалися хіба що від людей, які приїздили до госпіталю.

Авіаудар

12 березня російські війська зайшли на 17-й мікрорайон та зайняли обласну лікарню. Ми дізналися про це від волонтерів. Вже тоді на нашу територію прилітали міни, і ми розуміли, що супротивник знаходиться лише за кілька кілометрів від нас.

15 березня шпиталь зазнав авіаудару. Вилетіли вікна, зруйнувало генератор та всі комунікації. Але нам дуже пощастило, ракета пройшла в парі метрів над будівлею самого шпиталю і вдарила в старе хірургічне відділення.

Ілюстрація: Анастасія Іванова

На той момент там нікого не було, лише у підвалі відпочивав санітар. Він отримав контузію та пару легких уламкових. На жаль, загинуло декілька пацієнтів, які в той час були на апаратах ШВЛ, бо вийшов з ладу генератор. Але якби ракета влупила на кілька метрів нижче, це була б братська могила. Загинули б пацієнти, лікарі та їх близькі. Адже персонал давно перевіз свої родини до шпиталю, і вони жили там разом.

В момент авіаудару йшла зміна постів. Я сидів у підвалі сусідньої будівлі, де ми облаштували собі місце. Всі дуже перелякалися за тих, хто на постах, але дивом ніхто не постраждав.

Шпиталь став непридатним до експлуатації, і його вирішили евакуйовувати на завод імені Ілліча. Це було нелегке завдання. На той момент у нас було близько 400 пацієнтів, багато важких, не здатних пересуватися самостійно. Ми намагалися максимально розподілити їх по підрозділах. Азовці одразу забрали своїх на "Азовсталь", де вони вже облаштували власний бункер. Також своїх забрали морпіхи. Але багато людей залишилися, бо їх підрозділів де-факто не існувало. Отак тинялися прикордонники, зв’язку не було, вони не мали поняття, де їм шукати своїх.

Додаткового транспорту взяти було нізвідки. А треба було забрати хоч якесь обладнання. Все, що ми мали – це кілька швидких, джипи та вантажівка з будівельного магазину. В перший день вивезли всі запаси солярки та бензину й почали транспортувати людей. Вже потім взялися за ліки та обладнання. Здається, ми зробили мільйон ходок, але все одно багато чого довелося залишити.

Новий шпиталь облаштували під доменним цехом заводу Ілліча. Весь переїзд тривав десь чотири-п'ять днів. Я займався організаційними справами розміщував людей тощо. Тому знаю, що врешті-решт на новому місці опинилося близько 300 пацієнтів.

Тунельний шпиталь

Орієнтовно 20 березня ми остаточно перебралися під доменний цех у пішохідний тунель довжиною кількасот метрів. Поблизу, під мостом, розгорнули польову кухню та поставили генератори. В тунелі з обох сторін встановили нари, а зі шпиталю привезли матраци. Зробили імпровізовану операційну: два столи просто відгородили плівкою. Санітарні умови були жахливі: всюди металургійний графіт та столітня багнюка, тому операції робили тільки невідкладні.

Пізніше ближче до контори залізничного цеху ми знайшли повноцінне бомбосховище. Воно було хоч і старе, але капітальне і більш безпечне. Туди переїхали операційні та частина пацієнтів. Проте три-чотири десятки легкопоранених так і лишалися в тунелі. Кухня теж залишилася під мостом, то був кращий варіант, бо її не можна було помітити з повітря.

Нас часто обстрілювали, але не думаю, що то був вогонь конкретно по шпиталю. Росіяни лупили по заводу з усього, що тільки можна: гради, міномети, бомби, ракети. На доменній працювала наша САУ (самохідна артилерійська установка. – Liga.net), кацапи розуміли, що там можна багато чого заховати, тому "поливали" увесь завод. Вони відпрацьовували сектор за сектором, і нам діставалося.

Час від часу у шпиталь приїжджали представники різних підрозділів і висмикували людей з пацієнтів чи персоналу, щоб підсилювати свої частини. Так я опинився на передовій.

На останній лінії оборони

29 березня мене кинули на підтримку морпіхів. Записали номер телефону й вивезли на позицію. Це була група 36-ї бригади морської піхоти, але по факту то вже була збірна солянка з усіх, кого тільки можна було знайти: прикордонники, морпіхи, ТРО, Нацгвардія. Про бойове злагодження не йшлося.

Нас було лише дванадцять. Ми мали завдання зайняти та утримувати багатоповерхівку по вулиці Маміна-Сибіряка, 36. Це фактично була остання позиція перед заводом, за нами нікого не було. На той момент крім стрілецької зброї та гранат, ми нічого не мали. Це вже була якась дурна агонія та й все, бо завдати противнику шкоди нам було просто нічим. Ба більше, прямих боєзіткнень практично не було, ніхто з них не йшов в атаку. Росіяни оточували якийсь район, випалювали все артилерією, а тоді просувалися. А ще літаки. Якщо раптом якийсь спротив, туди одразу гатила авіація. Така була війна.

Ворог уже зайняв усі будинки на протилежному боці вулиці та весь район північніше. Навпроти засіли снайпери та кулеметники, вони пильнували, щоб ми не могли навіть висунутися з вікон. Приїхали танчик та бетер і почали розбирати той будинок разом з нами. Тупо гатили запалювальними та фугасними зверху донизу.

Будинок загорівся, вогонь швидко рознесло вітром по всіх поверхах. Тоді вони почали прострілювати сходові марші, щоб ми не могли спуститися. Танк та БТР в шаховому порядку з двох стволів лупили по будинку, а крупнокаліберний кулемет – по сходах. Ми прикинули, що при такому розкладі, єдине місце, де можна вижити – це біля дверей ліфта. Діяли так: стоїш біля ліфта, чекаєш, щоб кулеметна черга пройшла вниз, потім біжиш за нею від однієї сховки до іншої. І так поверх за поверхом.

Коли вискочили в приватний сектор, то зрозуміли, що відходити нікуди. Можна було включити героїзм та спробувати пробитися на завод. Звісно, то був великий ризик потрапити під дружній вогонь, до того ж ми навіть не знали, чи наші там досі тримаються. Наш командир прийняв рішення: перевдягаємось у цивільний одяг і виходимо хто як може.

Бої в Маріуполі навчили все тягати з собою. В цьому різниця перебування в оточенні – у тебе немає запасного плану, немає позиції, куди можна відійти та якось перегрупуватися. Треба бути автономним на 100%. БК, їжа, вода, документи, одяг – про все це ти маєш думати сам. Необхідно використовувати всі можливості попити чи поїсти, а при тому, в тебе ще є бойове завдання. Про ефективність бойових дій в таких умовах годі й казати.

Ми протрималися в тому будинку лише добу. Щастя, що вийшли без втрат. Залишали командиру зброю, перевдягалися та по одному розходилися. Я вирішив пробиратися додому. Хотів з’ясувати, що відбувається, та якось змити з себе ознаки того, що я був солдатом. Зробив морду цеглиною і пішов.

Майже готовий до втечі

Я обійшов завод Ілліча і рушив додому, спостерігаючи за обстановкою навколо. Все було окуповано, шпиталь зайнятий, ворожа техніка каталася містом. Спротив залишався лише на заводі. Я вигадав легенду, що переховувалися на Волонтерівці (район Маріуполя), а після того, як там стало гаряче, переходжу на спокійну територію. Пару разів мене ці мавпи зупиняли. Перевіряли до трусів, на цьому, до речі, багато хто засипався. Але нам в ТРО форменого спіднього не давали. Паспорт є, прописка місцева, тож якось минулося.

Йшов вулицею Карпінського, гуртожитки на перехресті з Покришкіна були вщент розвалені. Міст теж підірваний, але пішки його можна було перейти. Далі мій рідний район, пости там також стояли, але я знав всі обхідні шляхи. Додому потрапив першого квітня. Будинок стояв пустий. Наступні декілька діб я просидів в хаті, відмився та прийшов до себе. Сусідам розповів байку, що вивозив родину до Львова, а сам повернувся доглядати будинок. Вони не знали, що я був у теробороні.

Потім почав рознюхувати, як вибиратися з міста. Все було перекрито блокпостами, й різних перевірок на дорогах було безліч. Просто так взяти й поїхати з Маріуполя стало неможливо. На вулиці могли роздягнути, щоб перевірити татуювання та сліди від зброї чи бронежилета. Вимагали показувати військові квитки. Мені вдавалося уникати перевірок, але я знав людей, яких взяли на вулиці – наприклад, просто тому, що не було воєнніка. Деякі зникли без сліду, а іноді таких відправляли на примусові роботи, закопувати трупи.

Щоб виїхати, треба було насамперед роздобути грошей. Тоді народ вже почав продавати все, що можна. В гаражі у мене валявся велосипед, я відразу зрозумів, що це ходовий товар, бо бензину немає, запчастин для авто теж. Для Маріуполя то був транспорт мрії на той час. Трохи підремонтував його, поїхав на супермаркет "Метро", де повісив табличку і за годину продав. Так у мене з'явилося чотири тисячі гривень. Біля "Метро" роздавали гуманітарку й завжди товклося багато людей. Там можна було рознюхати, хто куди зараз рухається, куди пускають, а куди не пускають, кого випускають, а кого ні.

Ілюстрація: Анастасія Іванова

Я спостерігав за роботою блокпостів, спілкувався з людьми які їх перетинали. Швидко стало ясно, що якщо туди просто сунуся, то не пройду. Дізнався, що є ще один блокпост у Нікольському (селище поблизу Маріуполя в напрямку Запоріжжя). Часто траплялося, що в Нікольське людей пускали, а назад – ні. Розглядав варіант доїхати за гроші в напрямку Бердянська. Якийсь час ще возили в чорну, але потім росіяни перекрили всі шляхи.

Тож мій основний план був виходити пішки. Іншого не лишилося. Потроху я до цього готувався: дізнавався, де розташовані пости, яка ситуація, що охороняють. Прикинув, що легше буде вийти з міста в темряві, бо пропуск закривали, проте особливо там нічого не пильнували. Проте треба було уникнути комендантської години. Думав прикинутися мешканцем приміських дач. Прораховував усе: що взяти з собою, скільки часу знадобиться. Я розумів, що якщо пішки йти до Оріхова, де тоді була лінія зіткнення, то це в ідеальному варіанті тиждень. Треба було не привертати до себе увагу й не замерзнути в дорозі.

Я цього не знав, але час грав проти мене. Поки я готувався, окупанти отримали доступ до баз даних про військовослужбовців, силовиків, органи влади й навіть волонтерів. Вони вже не перевіряли всіх підряд наосліп, тепер у них були списки з прізвищами та адресами.

Не сумніваюся, що сусіди також "допомогли". У селищі знали, що я людина проукраїнськи налаштована, цього я ніколи не приховував. Я це розумів, але також розумів, що перебувати десь не за місцем прописки ризиковано. Патрулі ходили по вулицях та перевіряли документи. Ось я тут живу, є прописка — тоді все ок. Якщо ти не за своєю адресою, то значить переховуєшся. Як це не парадоксально, безпечніше було сидіти вдома.

"Ми знаємо, що ти азовець!"

Ввечері 11 квітня мене схопили. Я сидів вдома, нічого не робив, було вже темно. Раптом почув, як декілька машин зупинилися біля мого будинку. На той період ніякого руху особистого транспорту не було, бо бензин просто так купити було ніде. А їздити по кілька машин могли тільки військові. Тож я одразу все зрозумів.

Щоб вони не кидали гранати у вікна і не починали стрілянину, я відкрив двері та вийшов до них. Це був спецзагін. Не лаптєногі якісь "днрівці" з каструлями на головах, а серйозні мужики. Діяли професійно, миттєво заскочили, взяли периметр та штурманули будинок. Було ясно, що рипатись немає сенсу. Мене скрутили, поклали обличчям в землю та одразу почали допит.

Для них кожен український військовослужбовець за замовчуванням був азовцем. Тебе крутять та кричать: "Ми знаємо, що ти азовець!", а твоє завдання – довести зворотне. Звісно, "брали на пушку", казали, що їм все відомо, що тут схрон зі зброєю та вибухівкою, що тут переховується розвідгрупа. "Де закопав зброю?" В їхній уяві у мене був не будинок, а криївка якась.

В принципі, я казав майже все, як було. Що я з тероборони, ніде не воював, охороняв лікарню, весь такий білий та пухнастий. Почали погрожувати: "Якщо щось знайдемо, тобі кінець, навіть везти нікуди не будемо, тут пристрелимо". Декілька стусанів, потім дістали ніж збиралися відрізати вухо. Але бачать, що іншої відповіді не виходить, та й у домі абсолютно нічого не знайшли.

Звісно, я підготувався. Встиг спалити всю патріотичну літературу та символіку, старе військове екіпірування. Позбувся всього, що могло б мене видати, скинув телефон до заводських налаштувань, знищив військовий квиток. Але презумпція невинуватості там не діє. Воєнніка нема, телефон пустий – це зальот.

До того ж, я впевнений, що за мною приїхали, бо мали конкретну інформацію. Це не були якісь безтолкові мєнти, що відпрацьовують всі адреси, це була спецура ФСБ. Вони мали списки та знали, що я військовий. Я прекрасно розумів, що треба якнайшвидше тікати з Маріуполя, але, на жаль, час спрацював проти мене. Суто технічно я був вже готовий, але вони випередили мене на якийсь день-два.

Продовження читайте у другій частині.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Австралии на берег выбросились сотни косаток: в чем причина природного бедствия
Фокус
2025-02-23T12:15:44Z
Викинги страдали от ужасных болезней: что выяснили ученые
Фокус
2025-02-23T11:57:39Z
"Запустил в космос": женщина высмеяла попутчика с широко расставленными ногами
Фокус
2025-02-23T11:00:40Z
Малоизвестный лайфхак для iPhone мгновенно освобождает память за считанные секунды
Фокус
2025-02-23T11:00:32Z
Лучшие планшеты Android, на которые стоит потратить деньги: 8 бюджетных моделей
Фокус
2025-02-23T10:00:45Z
Космические силы США впервые показали снимок секретного самолета X-37B на орбите
Фокус
2025-02-23T08:12:42Z
Сиквел Cyberpunk 2077 будет от первого лица и очень не скоро: фанаты разделились во мнениях
Знай
2025-02-23T07:51:07Z
Магнитная буря 23 февраля: какой будет ее мощность и есть ли опасность
TSN
2025-02-23T05:18:51Z
Мощный лазер и 24 ствола 12 калибра: россияне презентовали свою первую антидроновую систему на основе искусственного интеллекта
ZN UA
2025-02-23T02:09:25Z
Гороскоп Таро на неделю: что ждет каждого знака Зодиака с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T12:33:07Z
Кофе дома: секреты приготовления
TSN
2025-02-23T12:21:26Z
Дрожжевое тесто "для ленивых": на приготовление нужно 5 минут, а будет храниться 3 дня
TSN
2025-02-23T11:06:11Z
Лайфхаки для уборки угробят сантехнику: почему не стоит доверять популярным советам для чистки туалета
Знай
2025-02-23T09:51:52Z
Гороскоп на неделю: пять знаков Зодиака ждет удача с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T09:27:21Z
Чудо-средство от всех пятен: как правильно пользоваться кислородным порошком
TSN
2025-02-23T08:36:20Z
С ними будете, как за каменной стеной: названы три самых преданных знака зодиака
TSN
2025-02-23T08:18:18Z
Семь способов стать счастливой мамой и получать радость от материнства
Знай
2025-02-23T06:51:04Z
День ангела 23 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-22T22:18:24Z
В результате ночного удара дронами по Одесщине пострадали три человека
Апостроф
2025-02-23T09:03:28Z
Запорожье под ударом: детали последствий обстрела
TSN
2025-02-23T07:36:35Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
"Пылает ресторан": после мощных взрывов в Кривом Роге есть погибший - появились кадры последствий
Comments UA
2025-02-23T06:06:45Z
В Киеве взрывы и пожар после атаки дронов: есть видео прилета, стали известны последствия
Comments UA
2025-02-23T05:30:40Z
В США на авиабазе произошла стрельба: есть погибший и раненый
TSN
2025-02-23T04:48:19Z
РФ обстреляла Запорожье: ранена женщина
Корреспондент
2025-02-22T23:24:57Z
Атака БПЛА: в двух районах Киева вспыхнули пожары
Корреспондент
2025-02-22T22:51:11Z
Под Одессой – прилет БПЛА, в Киеве упали обломки
Корреспондент
2025-02-22T22:09:19Z
Решила пошутить: женщина отправила бегунов в 2,5-километровый обход во время забега
Фокус
2025-02-23T12:00:49Z
В Англии похвалили выход на замену украинского футболиста "Арсенала" Зинченко
ZN UA
2025-02-23T10:07:54Z
Пригласил "станцевать": Паркер остроумно обратился к Усику после яркой победы над Баколе
TSN
2025-02-23T09:48:57Z
Известная российская теннисистка призналась в избиении самой себя
ZN UA
2025-02-23T09:31:53Z
Усик в компании Джошуа ярко отреагировал на быструю победу Паркера
Корреспондент
2025-02-23T09:03:31Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Денвером, Юта без Михайлюка одолела Хьюсто
Корреспондент
2025-02-23T07:18:55Z
Легенда Манчестер Юнайтед прокоментував поточний стан команди
Корреспондент
2025-02-23T05:27:02Z
Усик покинул вечер бокса в Саудовской Аравии перед боем двух россиян
ZN UA
2025-02-23T00:12:43Z
Потенциальный соперник Усика нокаутировал соперника во втором раунде
ZN UA
2025-02-22T23:21:19Z
В Украине 24 февраля ожидается похолодание, некоторые области накроет снег
Комсомольская правда
2025-02-23T12:33:21Z
В Киеве клуб устроил вечеринку под российскую музыку
TSN
2025-02-23T12:21:13Z
Разведчики показали, как уничтожают укрепление россиян
Корреспондент
2025-02-23T12:09:17Z
Россияне готовятся к масштабным штурмам на одном из направлений
ZN UA
2025-02-23T11:31:57Z
Синоптик рассказала, какая погода ожидается в Украине 24 февраля
TSN
2025-02-23T11:27:11Z
У России минус "Град": смотрите, как хитро оккупанты пытались спрятать его от ВСУ в этот раз
Comments UA
2025-02-23T10:48:17Z
В Генштабе рассказали, что происходит на фронте
Корреспондент
2025-02-23T10:15:33Z
"Бавовна" и минуснуть: редактор Васильева опубликовала 60 новообразований российско-украинской войны
Апостроф
2025-02-23T10:06:51Z
В четырех районах Киева упали обломки дронов-камикадзе
ZN UA
2025-02-23T09:40:18Z
Украинскому телеведущему стало стыдно из-за посещения концертов российского певца Басты в Киеве
Апостроф
2025-02-23T12:30:12Z
Тина Кароль заговорила о желании родить дочь и ответила на упреки, что похудела с препаратами
TSN
2025-02-23T12:21:38Z
Олег Скрипка вспомнил детство в Курской области и удивил отношением к нему: "Готовы убить"
TSN
2025-02-23T12:06:54Z
Взрослые, сексуальные и без ретуши: Каста, Пфайфер, Севиньи и Йео в модных кампаниях
Marie Claire
2025-02-23T12:00:51Z
Как сделать стильный пучок-узел, как у Роузи Хантингтон-Уайтли
Marie Claire
2025-02-23T11:00:36Z
Украинская певица увидела новый флаг США в отчете Воздушных сил ВСУ
Апостроф
2025-02-23T10:45:56Z
Дженнифер Лопес показала редкие фото с двойняшками и нежно поздравила их с 17-летием
TSN
2025-02-23T10:18:44Z
"Это ужасает": люди узнали, как изначально должен был выглядеть Шрек в мультике
Фокус
2025-02-23T10:12:29Z
"Видимо, это шутка": женщина купила сумку за 5 долларов и получила сюрприз
Фокус
2025-02-23T09:00:56Z
Зеленский назначил командиров армейских корпусов - СМИ
Корреспондент
2025-02-23T12:42:07Z
Эксперт рассказал, почему Россия использует дроны для атак по Киеву именно ночью
TSN
2025-02-23T12:21:21Z
От патриотизма до усталости: как трансформировались украинцы за 3 года войны и что будет дальше с обществом
Фокус
2025-02-23T12:12:35Z
Женщина купила "породистую" собаку чихуахуа за $340: что потом выросло
Фокус
2025-02-23T12:00:27Z
Игаль Левин: Одна из сильнейших армий на планете — ВСУ — дает США уникальный и бесценный капитал
Апостроф
2025-02-23T11:57:23Z
Масленичная неделя-2025: от Встречи в понедельник до Прощеного воскресенья, традиции и приметы
Знай
2025-02-23T11:51:39Z
На YouTube появился канал под именем Залужного
Комсомольская правда
2025-02-23T11:31:25Z
Летающий ядерный авианосец. CL-1201 — дерзкая мечта ВВС США
Фокус
2025-02-23T11:15:24Z
Доплаты за новорожденных детей: некоторые семьи получат дополнительную помощь
Знай
2025-02-23T11:12:05Z
Названы самые полезные консервы для здоровья пожилых людей: укрепляют сердце и кости
TSN
2025-02-23T12:36:34Z
Постановление Кабмина лишило тяжелобольных пациентов скидок на лекарства: семья ветерана бьет тревогу
Фокус
2025-02-23T12:06:22Z
Любовь и здоровье сердца: как романтические отношения влияют на организм
Фокус
2025-02-23T11:30:17Z
Этот утренний ритуал может разрушать вашу кожу: правда о кофе, которую не говорят
Знай
2025-02-23T08:51:31Z
Эпидемия одиночества: как мы разучились дружить и любить в реальном мире
Marie Claire
2025-02-23T08:00:27Z
Кто руководит нашими генами? Загадки эпигенетики
ZN UA
2025-02-23T06:34:40Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
Прохождение ВВК: можно ли обжаловать решение комиссии
ZN UA
2025-02-23T04:01:15Z
До 90 000 грн за одну монету: на каких копейках можно сколотить состояние
Знай
2025-02-23T12:12:47Z
Изменения в ПриватБанке: учреждение будет брать деньги за услугу, которая была бесплатной
Политека
2025-02-23T12:00:56Z
Почти недостижимая мечта: какие условия нужно выполнить, чтобы иметь пенсию 8700 грн
Знай
2025-02-23T11:30:08Z
Криптовалюта VS золото: что станет главным средством сбережения капитала в будущем
TSN
2025-02-23T10:36:53Z
Украинцев ожидает новый удар: тарифы на воду снова вырастут
Знай
2025-02-23T10:30:26Z
"Деньги под матрасом": почему украинцы массово снимают наличные деньги, риски и альтернативы хранения
TSN
2025-02-23T09:21:24Z
Курс валют в Украине 23 февраля 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-02-23T09:18:53Z
Отключили свет за долги: готовьте до 3000 грн, чтобы просто его вернуть
Знай
2025-02-23T09:12:14Z
С "минималки" по 800 грн: в Украине изменили налоги, кто должен подчиниться новым правилам в 2025 году
Знай
2025-02-23T08:30:36Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Дуда после встречи с Трампом: как-то эту войну надо закончить
Европейская правда
2025-02-23T12:39:21Z
Мобилизация в Украине: в Раде объяснили, кого ТЦК призывают чаще
Знай
2025-02-23T12:30:06Z
Польша купила и проплатила Starlink для Украины, а Дуда поехал к Трампу на разговор
VGorode
2025-02-23T12:27:36Z
У Трампа случился приступ безумия: помогло ли это Путину
Comments UA
2025-02-23T12:27:35Z
С F-16 для Украины все не так плохо: Зеленский сделал обнадеживающее заявление
Comments UA
2025-02-23T12:24:53Z
Известный британский телеведущий обратился к Маску из-за Зеленского
Новости Украины
2025-02-23T12:18:01Z
Недовольство растет: Украина отвергла сделку с Трампом за 500 миллиардов
Comments UA
2025-02-23T12:15:17Z
Спешка Трампа в переговорах с РФ по поводу войны против Украины обеспокоила союзников США в Азии — WSJ
ZN UA
2025-02-23T12:12:27Z
Маск дал госслужащим США 48 часов, чтобы отчитаться о работе за прошедшую неделю, пригрозив увольнением
ZN UA
2025-02-23T12:12:27Z