MY.UAНовини
Економіка України в умовах війни: що з курсом, рівнем інфляції, держборгом та податками
Економіка України в умовах війни: що з курсом, рівнем інфляції, держборгом та податками

Економіка України в умовах війни: що з курсом, рівнем інфляції, держборгом та податками

З повномасштабним вторгненням чи не найбільшими викликами для української економіки протягом наступних років стали скорочення потужностей, коливання курсу національної валюти, ріст інфляції, зростання розміру держборгу тощо. На думку експертів, Україна досі повністю не перелаштувала економіку на військові рейки.

Попри це, є й позитивні моменти, зокрема завдяки міжнародній допомозі уряд зміг забезпечити певну стабільність: регулярність надходжень соцвиплат, виплата зарплат, робота освітніх закладів та бізнесу.

24 Канал поспілкувався з урядом та НБУ, аби зʼясувати, які виклики постали перед економікою України з початком повномасштабного вторгнення та чи вдалося державі їх подолати. А також які заходи були неефективними, на думку економістів, а які навпаки – вдалими.

Роль міжнародної підтримки та чому Україна "воює в борг"

Економіка України живе по своїх законах, а ті чи інші державні органи діють залежно від того, як вони розуміють необхідність впливу на процеси, пояснює економіст Олег Пендзин під час розмови з 24 Каналом.

На його думку, Україні від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році вдалося чимало: доволі низький рівень інфляції, вирішуються всі соціальні питання, немає голоду тощо.

Олег Пендзин

Керівник Економічного дискусійного клубу

Тобто країна попри те, що важко воює, не ввела карткову систему, а українці продовжують жити так, як це було до початку активної фази війни (після 24 лютого 2022 року).

На його думку, це все можливо завдяки макрофінансовій допомозі від партнерів, адже Україна, по суті, "воює в борг". Якби Україні не надали б допомогу, то, звичайно, ситуація була б набагато гірша.

Погоджується з Пендзиним і економічний експерт Борис Кушнірук. Він пояснює, що ключовий фактор, який позитивно впливає на економіку, – зовнішня допомога.

Борис Кушнірук

Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру

Можу сказати, що ситуація з економікою країни на сьогодні стабільна. Але це не наслідок позитивної діяльності української влади, а – зовнішньої допомоги.

Економічна ситуація в країні залежить від зовнішніх факторів, які формують фінансовий порядок денний, додає Олег Пендзин.

Коли обговорюємо всю проблематику, то треба розуміти, що, з одного боку, ми забезпечені коштами задля того, щоб виконувати соціальні зобов'язання, а з іншого – ми залежні від надання цих коштів. Тобто якби коштів не надали, то тих фінансів, що збирає Україна, не вистачило б ані на людей, ані на війну,
– розповідає він.

Економіст підкреслює, що аналізуючи бюджет на 2025 рік, дохідна частина становить 2,3 трильйона гривень, а видаткова – 3,9 трильйона. Водночас різниця становить 1,6 трильйона гривень – це те, що потрібно запозичити.

Враховуючи, що зараз йде війна на виснаження, макрофінансова допомога від партнерів має велике значення,
– наголошує Пендзин.

Курс та монетарна політика з перших днів великої війни

  • Як змінювався режим валютного курсу

24 лютого НБУ зафіксував курс долара на рівні 29,25 гривні за долар та запровадив жорсткі валютні обмеження.

Володимир Лепушинський

Директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ

Такі рішення дали змогу запобігти паніці й забезпечити стабільну роботу фінансової системи, сприяли адаптації бізнесу та населення до умов повномасштабної війни.
  • Далі у липні 2022 року НБУ скоригував офіційний курс гривні до долара на 25% – до 36,56 гривні за долар.
  • З жовтня 2023 року було впроваджено режим керованої гнучкості обмінного курсу. Завдяки такому режиму з'явилася можливість відновити активність на валютному ринку, пояснює регулятор у відповіді на запит 24 Каналу.

Чому НБУ обрав режим керованої гнучкості

Через війну на ринку виник дефіцит валюти у приватному секторі. За режиму керованої гнучкості НБУ покриває структурний дефіцит й, як наслідок, гривня може не лише послаблюватися (коли структурний дефіцит збільшується), а й зміцнюватися (коли він зменшується). Також в НБУ нагадують, що регулятор згладжує надмірні коливання курсу.

На думку Бориса Кушнірука у перші дні великої війни дії НБУ були правильними: був зафіксований курс, однак потім його в один день суттєво підвищили до 36,6 гривні. Й тут економіст вбачає простір для спекуляцій.

Відповідно, той, хто знав, що таке відбудеться, гарно заробив на цьому. У мене є великі сумніви, що все обійшлося без корупції,
– висловлює свою думку Кушнірук.

Що стосується зміни курсоутворення, то він вважає, що в умовах великого дефіциту зовнішнього торговельного балансу курс об'єктивно не може бути ринковим, бо він повністю залежить від Нацбанку.

Краще б було, якби НБУ публічно повідомляв, що, наприклад, девальвація протягом року відбудеться на певний відсоток. Потім щомісяця двічі проводиться зниження на певний відсоток для того, щоб провести заплановану девальвацію до кінця року. Це б відбувалося розміреними кроками, а бізнес та населення розуміли б, що буде відбуватися,
– підсумовує Кушнірук.

Поточна ситуація, на його думку, провокує додатковий попит на іноземну валюту. Населення змушене в умовах невизначеності скуповувати валюту.

Водночас у розмові 24 Каналом економіст Олег Гетман зауважив, що за останні роки політика НБУ стала однією із найкращих. На його думку, впровадження режиму керованої гнучкості з початком повномасштабного вторгнення, можливо, було б кращим варіантом, однак тоді ніхто не міг спрогнозувати події навіть на день наперед.

Олег Гетман

Координатор експертних груп Економічної експертної платформи

В таких умовах фіксацію курсу на деякий період можна виправдати. В цілому, НБУ тоді діяв досить розумно та зважено.

Гетман пояснює, що у перші дні великої війни український експорт суттєво скоротився, адже морські шляхи були перекриті ворогом. В НБУ не було іншого варіанту, окрім як керувати курсом.

Ми не можемо перейти до ліберального ринку, як до початку великої війни, бо, з одного боку, у нас шалений дефіцит торговельного балансу, а з іншого – шалені надходження від міжнародних партнерів на рівні 35 – 40 мільярдів доларів на рік,
– каже Гетман.

  • Регулювання монетарної політики

Як пояснює Володимир Лепушинський, в умовах повномасштабної війни основний пріоритет НБУ залишився незмінним – забезпечення цінової та фінансової стабільності для сталого економічного зростання.

  1. Фіксація обмінного курсу забезпечувалася валютними обмеженнями для зниження попиту на валюту та інтервенціями НБУ з продажу валюти.
  2. Із червня 2022 року НБУ підвищив облікову ставку з 10% до 25% річних. Це мало зробити заощадження в гривні привабливими та зменшити тиск на валютний ринок, щоб стримати інфляцію.
  3. Також у першій половині 2023 року регулятор вжив заходів, щоб посилити конкуренцію банків за вкладників, а тому підвищив та посилив диференціацію нормативів обов'язкового резервування.
  4. Було запроваджено тримісячні депозитні сертифікати, що прив'язало можливість банків розміщувати кошти в такому інструменті до успішності нарощення ними портфелю строкових депозитів населення терміном від 3 місяців.
  5. Щоб стимулювати відновлення економіки, у період з липня 2023 року по червень 2024 року на тлі зменшення цінового тиску НБУ знижував облікову ставку з 25% до 13%. Відтак запроваджені раніше інструменти навпаки дали змогу стримувати зниження ставок за строковими гривневими депозитами.
  6. У грудні 2024 року регулятор перейшов до підвищення ставки, щоб стримати інфляцію та повернути її до зниження з середини 2025 року. З грудня 2024 року по січень 2025 року регулятор підвищив облікову ставку з 13% до 14,5%.
  7. Упродовж повномасштабної війни НБУ разом з урядом також активно працював над залученням міжнародного фінансування та налагодженням його ритмічності, а також над активізацію ринку внутрішніх залучень. Це дало змогу повністю відмовитися від емісійного фінансування бюджету з 2023 року.

Зверніть увагу! У 2023 році інфляція сповільнилася з 27% до 5%. У НБУ підкреслюють, що поточне прискорення інфляції є очікуваним та тимчасовим.

Обсяг міжнародної підтримки та розмір держборгу

Бюджет на 2022 рік Україна погоджувала без розрахунку на те, що країна проведе практично весь рік в умовах повномасштабної війни, як і наступні два. Тож стаття видатків зазнавала змін, а дефіцит відповідно збільшувався.

Під час розмови з 24 Каналом голова профільного комітету Підласа зауважила, що лише у 2022 році було прийнято 15 законів про зміни до Бюджету-2022. Відтак, видатки збільшились до понад 3 трильйонів гривень, що є безпрецедентною сумою в історії України. Зокрема видатки на сектор безпеки та оборони у 2022 році зросли у 7 разів.

Роксолана Підласа

Голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради України

Величезну роль став відігравати Резервний фонд Державного бюджету. Загалом протягом 2022 року обсяг Резервного фонду зріс майже у 262 рази. За рахунок цих коштів було фактично проведено видатки у сумі 374,9 мільярда гривень, з яких 296,8 мільярда гривень було спрямовано на потреби сектору національної безпеки та оборони.

В Міністерстві фінансів України 24 Каналу прокоментували, що у період з 2022 по 2024 рік вносилося чимало змін до статей видатків держбюджету, однак видатки на оборону та безпеку залишались пріоритетом держбюджету весь час.

З лютого 2022 року всі внутрішні бюджетні ресурси України спрямовуються на оборону, а кошти від партнерів допомагають фінансувати соцвиплати, зарплати тощо,
– пояснили в міністерстві.

Що стосується розміру держборгу до ВВП, то у період воєнного стану цей показник зріс через фактор збільшення видатків на оборону. "До початку повномасштабного вторгнення рівень державного та гарантованого державою боргу України до ВВП демонстрував стійку тенденцію до зниження", – додають у Мінфіні.

  • Дефіцит держбюджету України (без урахування грантового фінансування) зріс з 3,1% ВВП у 2021 році до 26,7% у 2022 – 2024 роках.
  • У 2024 році, завдяки реалізації ефективної бюджетної та боргової політики, зазначений показник було знижено до 24,1% ВВП.

Відповідно до закону про держбюджет на 2025 рік передбачається подальше його скорочення на 4,7 відсоткового пункту – до 19,4% ВВП,
– зазначають у відповіді на запит.

Цікаво! Близько 60% державного боргу становлять пільгові кредити від міжнародних партнерів. Найбільший кредитор – Європейський Союз.

Також у Мінфіні планують розміщати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) в обсягах, еквівалентних запланованим погашенням за відповідними зобов'язаннями, щоб уникнути нарощування внутрішнього державного боргу.

Підтримка від МВФ

Окрім співпраці з Європейським інвестиційним банком, Світовим банком, Україна продовжує співпрацю й з МВФ, який вперше затвердив програму фінансової співпраці для країни, що перебуває в стані війни. "Це безпрецедентний випадок", – підкреслюють в Мінфіні.

Обсяг програми МВФ – 15,5 мільярда доларів США на 2023 – 2027 роки. За цей час було 6 переглядів програми, які дозволили залучити 9,8 мільярда доларів,
– додають у міністерстві.

Також варто додати, що перебуваючи в програмі МВФ, Україна взяла на себе зобов'язання щодо боргової стійкості. Зокрема, цільовий показник співвідношення боргу до ВВП складає 82% до кінця 2028 року та 65% до кінця 2033 року.

Податкове навантаження та бізнес

Як пояснюють в Мінфіні, податкова політика на першому етапі повномасштабного вторгнення характеризувалась високим рівнем гнучкості та була спрямована на адаптацію бізнесу до воєнних реалій, збереження виробничої бази та трудових ресурсів. Це дало можливість зберегти економічну активність та стримати економіку від падіння.

Відтак ключова задача для України під час воєнного стану – створити умови для забезпечення потреб воєнної кампанії,
– підкреслюють у Мінфіні.

Особливі умови оподаткування

У 2022 році для підтримки бізнесу, який є головним платником податків, запрацювала програма переміщення виробництв у більш безпечні місця, зберігаючи робочі місця та динаміку сплати податків. Також на період воєнного стану визначено особливості проведення перевірок.

У період з 1 квітня 2022 року до 1 серпня 2023 року діяли особливі умови оподаткування. Фізичні особи, а це підприємці та юридичні особи, мали можливість бути платниками єдиного податку III групи ФОП із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу.

Хоч коло осіб, які могли використовувати особливості цього оподаткування, досить широке, але були й певні обмеження,
– підкреслюють у Мінфіні.

Попри весь позитив, економічний експерт Борис Кушнірук вважає, що чимало заходів структур України на початку повномасштабного вторгнення очевидно були неправильними.

Наприклад, запровадження спрощеної системи оподаткування, яка в перші дні після початку війни дозволила ввозити товари на суму до 2 мільярдів, сплачуючи лише 2% від обороту.

Тобто ввозилися дорогі автівки преміумкласу без мит та ПДВ. Крім того, нафтопродукти завозилися фактично безплатно. І ця історія тривала доволі довго. Якщо у перші дні повномасштабного вторгнення це мало ще якесь виправдання, то вже десь з 1 квітня 2022 року це мало бути скасовано,
– каже пан Борис.

Насамперед логіка війни передбачає, що все має бути зосереджено саме на фінансуванні Збройних Сил країни. В Україні виникла ситуація, коли у військових зросли суттєво доходи, а це спровокувало збільшення податків і до місцевих бюджетів.

Місцеві бюджети, отримувавши значні кошти, почали використовувати їх не дуже коректно. Лише згодом, у 2024 році, ситуація змінилася, коли податок на доходи фізосіб військовослужбовців перевели до держбюджету,
– каже Кушнірук.

Нагадаємо, що наразі в Україні продовжує діяти мораторій на:

  1. проведення документальних перевірок платників податків;
  2. проведення фактичних перевірок за місцеперебуванням об'єктів оподаткування чи об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням;

Також 24 Канал надсилав запит до Міністерства економіки України щодо поточного стану різних галузей економіки, бізнесу та перспективи економічного зростання у післявоєнний період, однак відповіді на момент виходу матеріалу не отримав.

Виклики, які ще доведеться подолати

Економіст Ярослав Жаліло у розмові з 24 Каналом пояснює, що Україні потрібно вистояти економічно у війні, відновити економіку країни, впровадити у дію її європейську модель тощо.

    Ярослав Жаліло

    Заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень

    Найголовніший виклик – забезпечення стійкості в умовах продовження повномасштабної війни. Водночас стійкість економіки залежить від диверсифікованості тих засад, на яких вона функціонує, забезпечуючи оборонні потреби, потреби життєдіяльності та експортні потреби.

    Жаліло додає, що всі розмови про нібито припинення вогню та перемир'я залишаються просто розмовами, на які наразі не варто покладатися. Крім того, навіть якщо буде ухвалене якесь швидке рішення, то звичайно, що воно не забезпечить довготривалу безпеку Україні.

    У будь-якому випадку, незалежно від подій, прив'язаних до перемовин, економіка України цьогоріч функціонуватиме в режимі високого рівня воєнної небезпеки,
    – додає він.

    Говорячи про виклики, з якими зіштовхнеться Україна, Жаліло вважає, що варто зазначити технологічну та енергетичну стійкість, а також виробничу. Зокрема це стосується озброєння. Попри власні сили, на його думку, Україна потребує ще й імпорту як енергоресурсів, так і зброї. А щоб забезпечити це, потрібно нарощувати експортоорієнтоване виробництво.

    Енергетична стійкість

    Проблеми з енергетичною інфраструктурою виокремлює як ризики й економіст Олег Пендзин. "Будь-які відновлення неможливі без нормального забезпечення енергії", – вважає він.

    На фоні новин про будівництво нових блоків на Хмельницькій АЕС, що повинні посилити енергетичну безпеку, експерт Юрій Корольчук зазначає 24 Каналу, що до 2022 році Україні цілком вистачало 15 енергоблоків на атомних станціях.

    Коли ж Запорізька АЕС була окупована росіянами (Україна втратила 6 блоків), а споживання промисловості та споживачів скоротилося, 9 блоків також би вистачало для виробництва електроенергії, не враховуючи постійні обстріли енергооб'єктів.

    Юрій Корольчук

    Експерт Інституту енергетичних стратегій

    Якби в Україні були додаткові 2 блоки на Хмельницькій АЕС, то по суті з 11 енергоблоків у кращому випадку все одно б працювали лише 9 блоків. Решту не було б доцільно включати у роботу.

    Корольчук пояснює, що, з одного боку, будівництво додаткових блоків на атомній станції – це мінімум 20 років та чимало коштів. А з іншого боку, нові енергоблоки все ж таки потрібні Україні, адже добігають кінця терміни експлуатації Південноукраїнської АЕС.

    Трудове забезпечення та мобілізація

    Одним із викликів, котрі стоять перед Україною, на думку Олега Пендзина, є рівень безробіття. Він зауважує, що в Україні формально 14,2% людей є безробітними проти працездатного населення. "На робітничі спеціальності, або ж на водійській спеціальності не знайти працівника", – резюмує Пендзин.

    Економіст Ярослав Жаліло теж зауважує фактор роботи. На його думку, це можна вирішити шляхом переформатування ринку праці, адже на ньому присутні люди, які потенційно можуть виконувати ту чи іншу роботи, але вони цього не роблять.

    Говорячи про ринок праці, варто згадати й за мобілізацію. На думку Пендзина, мобілізація, а саме співвідношення мобілізації та тих людей, які мають робітничі спеціальності, – це безперечно виклик.

    Для відновлення економіки України потрібно десь 5 мільйонів рук, а тому щороку слід повертати хоча б 450 тисяч мігрантів,
    – пояснює він.

    Водночас до основних викликів для України на сьогодні, на думку Олега Гетмана, можна додати ще військові ризики та нестача фінансування.

    Для того, щоб економіка функціонувала, потрібна базова стійкість: стійкість показника інфляції, стійкість та прогнозованість курсового показника, стабільність бюджетної системи тощо,
    – вважає Жаліло.

    Економіка на військових рейках: плюси та ризики

    Крім того, Пендзин додає, що наразі Україна не перевела економіку на військові рейки, а соціальні видатки заморозили лише у 2024 році, а не у 2022 році.

    Тобто логічно було б затиснути все дуже жорстко, повернути економіку на воєнну фабрику тощо. Водночас невідомо, як це б відбилося на людських доходах й на рівні життя.

    Уявіть собі, пенсіонерові повідомляють, що в країні ввели обмежувальні картки на продовольство. Як вони відреагували б на це? На щастя, ми маємо на сьогодні якийсь результат, якесь співвідношення доходів та видатків, якийсь рівень життя. Але будь-які дії влади задля посилення фронту та перемоги призвели б до того, що українці мали б зовсім інший рівень життя, аніж зараз,
    – зауважує Пендзин.

    Тобто якби держава повністю забрала б і провела б формальну націоналізацію земель, обладнання, техніки, виробництва для потреб війська тощо, то це б погано вплинуло на роботу бізнесу, у тому числі й іноземного.

    Водночас на думку Гетман, Україні не потрібна економіка на військових рейках, адже це не доцільно у поточній ситуації, яка склалася зараз.

    Економіка країн стає на військові рейки у випадку, коли вони залишаються сам на сам з агресором, як це було у роки Другої світової війни. Таким чином, люди переходять на карткову систему, коли продовольства видаються лише за спеціальними картками, людей масово мобілізовують, навіть жінок, до примусової праці на заводах, реквізують весь транспорт тощо,
    – пояснює економіст Гетман.

    Наразі все необхідне велике озброєння надається партнерами, зокрема й фінансування для економіки, тобто Україна не залишається сама, вважає Гетман.

    Чи можуть фінансову допомогу для України поставити на паузу

    Жаліло також підтверджує, що не бачить підстав щодо впливу будь-якої із країн, зокрема й США, на припинення макрофінансової допомоги.

    Насправді США досі не виробили плану щодо того, як справді вони ставляться до врегулювання війни в Україні та досягнення справедливого миру. Втім, та макрофінансова допомога, яка запланована для України, вона є багатосторонньою угодою. У цьому, в першу чергу, залучений Європейський союз, є угоди стосовно заарештованих російських активів тощо,
    – пояснює він.

    Економіст Жаліло додав, що наразі не існує жодної сили, окрім Росії, якій було б вигідно схиляти Україну до несправедливого миру.

    Поділитися
    Поділитися сюжетом
    Джерело матеріала
    Згадувані персони
    Meta розробляє роботів-гуманоїдів, що складуть конкуренцію культовим Optimus
    InternetUA
    2025-02-22T21:42:16Z
    Маск спростував інформацію про можливе відключення Starlink
    УкраинФорм
    2025-02-22T21:39:49Z
    Потужність як у 30 тис. комп’ютерів. У Китаї представили підводний обчислювальний центр
    InternetUA
    2025-02-22T20:40:37Z
    Інтернет-шахраї видурюють гроші під приводом виплат від міжнародних організацій
    InternetUA
    2025-02-22T20:40:20Z
    Велике танення льодовиків розкрито – щорічно втрачається 273 мільярди тонн льоду
    Portaltele
    2025-02-22T20:19:21Z
    Як у WhatsApp відправити повідомлення без додавання номера: 7 простих способів
    InternetUA
    2025-02-22T19:46:30Z
    Маск відповів, чи відключить Україні Starlink
    24tv
    2025-02-22T19:45:45Z
    Найбільша структура, коли-небудь знайдена у Всесвіті, має довжину 1,4 мільярда світлових років
    Portaltele
    2025-02-22T19:18:56Z
    4 причини, чому варто купувати iPhone 15 замість iPhone 16e
    InternetUA
    2025-02-22T19:01:12Z
    Ідеальне завершення вихідного: як приготувати бургер на вечерю – корисний рецепт
    24tv
    2025-02-22T19:24:41Z
    Лобіо: рецепт смачної страви з червоної квасолі
    Фокус
    2025-02-22T17:00:05Z
    Шедевр з 4 інгредієнтів: бюджетний салат на швидку руку до будь-якого гарніру
    24tv
    2025-02-22T16:45:19Z
    Перший у світі ресторан використовує ШІ для обслуговування: як і де він працює
    24tv
    2025-02-22T16:36:22Z
    Цей елемент виразний і "змінює все": в чому особливість кухні Дуа Ліпи
    24tv
    2025-02-22T16:24:54Z
    Кому зі знаків зодіаку терміново треба у відпустку
    24tv
    2025-02-22T16:12:42Z
    Викиньте це з холодильника просто зараз: перелік продуктів вас здивує
    TSN
    2025-02-22T15:21:12Z
    Викиньте зараз же: ці 3 речі в жіночій сумці притягують самотність і бідність
    24tv
    2025-02-22T15:15:16Z
    Як посіяти перець: покрокова інструкція для отримання багатого врожаю
    TSN
    2025-02-22T14:51:50Z
    У Києві трамвай збив на смерть людину
    УкраинФорм
    2025-02-22T21:51:44Z
    Ворог атакував Одещину, троє людей отримали поранення
    УкраинФорм
    2025-02-22T21:27:29Z
    У Печерському районі столиці впали уламки ворожого безпілотника
    ГЛАВКОМ NET
    2025-02-22T21:27:06Z
    Через ракетний удар у Кривому Розі двоє постраждалих, є влучання в об'єкти інфраструктури
    УкраинФорм
    2025-02-22T21:12:32Z
    Авіатроща Іл-76: експертизи підтвердили майже 50 збігів ДНК останків українських військовополонених
    УкраинФорм
    2025-02-22T20:21:06Z
    В Україні засуджено 22-річну дівчину, яка ошукала військовослужбовця ЗСУ
    InternetUA
    2025-02-22T19:46:59Z
    Теракт на ринку у Франції: чоловік напав на людей з ножем, – є жертва і поранені
    24tv
    2025-02-22T19:42:19Z
    У Костянтинівці рятувальники вивільнили з-під завалів тіло жінки
    УкраинФорм
    2025-02-22T19:39:14Z
    СБУ викрила агентів ФСБ, які планували теракти в ТЦК та поліції
    Комсомольская правда
    2025-02-22T18:46:19Z
    Гол Лаутаро приніс Інтеру перемогу над Дженоа
    Football.ua
    2025-02-22T21:49:47Z
    Гвардіола планує велику перебудову: МанСіті виставить за двері лідерів команди
    24tv
    2025-02-22T21:48:48Z
    Українець дізнався свого суперника: Ортіс впевнено переміг Мадрімова та дасть реванш Богачуку
    24tv
    2025-02-22T21:24:14Z
    "Надто важкі наслідки": тренер Борнмута став на захист Забарного після вилучення українця
    24tv
    2025-02-22T21:09:58Z
    Мареска: Челсі не заслуговував на поразку в матчі з Астон Віллою
    Football.ua
    2025-02-22T20:55:06Z
    "Богиня" залишиться без культового тренера: Гасперіні прийняв рішення щодо роботи в Аталанті
    24tv
    2025-02-22T20:45:42Z
    Українець Богачук отримав шанс на реванш: Ортіс за одноголосним рішенням переміг Мадрімова
    24tv
    2025-02-22T20:33:17Z
    Тоттенгем націлився на Лукмана
    Football.ua
    2025-02-22T20:31:44Z
    Кабаєл нокаутував Чжілея та завоював титул тимчасового чемпіона: Усик особисто одягнув пояс
    24tv
    2025-02-22T20:21:45Z
    Вибухи пролунали на Запоріжжі
    24tv
    2025-02-22T21:21:02Z
    На фронті 107 бойових зіткнень, майже третина - на Покровському напрямку
    УкраинФорм
    2025-02-22T21:06:11Z
    У Києві чутно вибухи: в чому причина
    TSN
    2025-02-22T21:03:30Z
    Київ атакують ворожі безпілотники, працює ППО
    ГЛАВКОМ NET
    2025-02-22T20:45:22Z
    У Києві пролунали вибухи, працює ППО
    УкраинФорм
    2025-02-22T20:34:53Z
    Зеленський відзначив бійців, які воюють на Курщині і Покровському напрямку
    1News
    2025-02-22T19:39:06Z
    Членкиня МСЕК Дніпропетровщини за один день прикупила квартиру, ділянку і будинок
    ГЛАВКОМ NET
    2025-02-22T18:42:47Z
    Познущались зі своїх: російських "бізнесменів" жорстко підставили в Маріуполі
    24tv
    2025-02-22T18:42:02Z
    Тягнуть просто із госпіталів і кидають у бій на милицях, – CCN про брак живої сили у Росії
    24tv
    2025-02-22T18:12:35Z
    Гра в імітацію: дивитися онлайн
    CutInsight
    2025-02-22T21:36:02Z
    У гостях у Еліс: дивитися онлайн
    CutInsight
    2025-02-22T20:15:06Z
    3 найцікавіші нові мультфільми, які варто подивитися з дітьми на вихідних
    24tv
    2025-02-22T20:12:43Z
    Дарма що має понад 100 мільярдів: Білл Гейтс носить дешеві годинники Casio, і ось які
    24tv
    2025-02-22T19:57:42Z
    Перевізник 3: дивитись онлайн
    CutInsight
    2025-02-22T19:48:26Z
    75 Berlinale назвав переможців
    УкраинФорм
    2025-02-22T19:30:04Z
    Худюща Катерина Варнава назвала свій діагноз
    GlavRed
    2025-02-22T19:27:54Z
    Не лише українською: пісня "Три сестри" Влада Дарвіна підкорює світ різними мовами
    24tv
    2025-02-22T18:48:34Z
    Наталія Могилевська перенесла операцію і грип
    360ua.news
    2025-02-22T18:12:36Z
    На Покровському напрямку Сили оборони знищили дронами замаскований російський «Град»
    УкраинФорм
    2025-02-22T21:51:30Z
    Папа Франциск у критичному стані через респіраторний напад
    Хвиля
    2025-02-22T21:15:01Z
    ЗС РФ атакують Україну безпілотниками та балістикою: вибухи лунають в різних областях України
    Фокус
    2025-02-22T21:00:28Z
    Маска знову тягнуть до суду: мати 13-го нащадка мільярдера вимагає одноосібну опіку
    InternetUA
    2025-02-22T20:37:17Z
    Найменше заробляють в Україні: топ професій з найнижчою оплатою праці
    Политека
    2025-02-22T20:30:11Z
    Чехія скасує тимчасовий захист для українців
    360ua.news
    2025-02-22T20:12:16Z
    На Львівщині не платитимуть допомогу учасникам Революції Гідності: що відомо
    Фокус
    2025-02-22T20:03:31Z
    Атака дронів: у низці областей оголосили повітряну тривогу
    УкраинФорм
    2025-02-22T19:48:14Z
    Розвертають на кордоні: стало відомо, чому деяких українців перестали пускати до Німеччини
    Политека
    2025-02-22T19:42:20Z
    Китай жахає новим коронавірусом: вже передається людям від кажанів
    Знай
    2025-02-22T21:33:10Z
    Останній сигнал організму: таємничий нескінченний кашель жінки врятував їй життя
    Фокус
    2025-02-22T20:15:43Z
    Отруюють нас і все навколо: вчені закликали відмовитися від пластикових контейнерів для їжі
    Фокус
    2025-02-22T19:00:02Z
    Чи збивати високу температуру: коли, як і чим
    24tv
    2025-02-22T18:33:21Z
    Тривалість людського життя стоїть перед потрійною загрозою
    Portaltele
    2025-02-22T16:18:40Z
    Скільки можна зберігати яйця в холодильнику: експертка дала однозначну відповідь
    24tv
    2025-02-22T14:27:32Z
    Гнійник біля нігтя: як лікувати та уникнути ускладнень
    TSN
    2025-02-22T13:51:56Z
    Сповільнити появу сивини допоможе конкретний перелік овочів
    24tv
    2025-02-22T12:06:14Z
    Будьте уважні: скільки часу можна носити гель-лак на ногах
    24tv
    2025-02-22T11:33:33Z
    Одну виплату піднімуть, іншу – уріжуть: як індексація пенсій вплине на субсидії
    Знай
    2025-02-22T21:51:48Z
    Термінали не приймають деякі купюри: українцям пояснили причину та що з цим робити
    Политека
    2025-02-22T21:30:46Z
    Ціни рвонуть вгору вже у березні: в Україні подорожчає дуже популярний продукт
    GlavRed
    2025-02-22T21:27:21Z
    Українців можуть штрафувати за гроші: заощадження готівкою стануть "пилом"
    Хвиля
    2025-02-22T20:30:17Z
    Скільки гектар землі містить у середньому пай в Україні
    24tv
    2025-02-22T20:03:06Z
    Подорожчання хліба: експерти розповіли, як змінюватися ціни у 2025 році
    Политека
    2025-02-22T20:00:05Z
    Індекс українських акцій: ринок реагує майже на кожну політичну заяву
    ZN UA
    2025-02-22T19:52:52Z
    москва готується до повернення західних компаній до росії – FT
    iPress
    2025-02-22T19:30:17Z
    Ціни на житло в Україні стрімко змінюються: де найдорожчі квартири?
    Новости Украины
    2025-02-22T19:06:11Z
    Принци Вільям і Гаррі володіють секретною технікою водіння, яка рятує життя
    24tv
    2025-02-22T21:12:28Z
    Штраф у 16 000 гривень: водіїв України почали наказувати за дивне порушення
    GlavRed
    2025-02-22T20:27:35Z
    Як дізнатися реальний пробіг авто: головна ознака, яку не приховаєш
    ТСН
    2025-02-22T20:21:03Z
    Особливості запчастин для BMW XM G09: що потрібно знати власникам
    Топ Жир
    2025-02-22T16:06:34Z
    На дорогах з’явився новий знак із двома камерами D-51a: що він означає
    ТСН
    2025-02-22T15:34:03Z
    Як було відновлено унікальний міні-тягач DAF Pony
    AutoCentre
    2025-02-22T10:46:55Z
    В Україні почали виробляти бронекапсули для HMMWV
    InternetUA
    2025-02-22T08:58:20Z
    Mercedes планує випустити мініатюрну версію Гелендвагена
    AutoCentre
    2025-02-22T08:06:48Z
    Більшість не знає: чому не можна вмикати фари перед запуском двигуна авто
    GlavRed
    2025-02-22T04:27:52Z
    Помер перший міністр України з питань надзвичайних ситуацій Валерій Кальченко
    ГЛАВКОМ NET
    2025-02-22T21:36:20Z
    "Візьмемо все, що зможемо": Трамп знову висловився про угоду щодо ресурсів України
    24tv
    2025-02-22T21:27:23Z
    Чи вдарить 24 лютого РФ "Орєшніком": з'явився прогноз штучного інтелекту
    GlavRed
    2025-02-22T21:27:12Z
    Нічна атака на Кривий Ріг: що відомо про наслідки російського удару
    TSN
    2025-02-22T21:21:53Z
    Трамп заявив про "близькість" підписання угоди з Україною щодо мінералів і надії на швидке завершення війни
    Хвиля
    2025-02-22T21:18:04Z
    ЄС розглядає способи використання російських активів для допомоги Україні
    ГЛАВКОМ NET
    2025-02-22T21:15:27Z
    Bloomberg: ЄС знову перевіряє, чи вийде конфіскувати частину заморожених активів РФ
    Европейская правда
    2025-02-22T21:03:44Z
    Шість головних новин України та світу на 23:00 22 лютого
    Лига
    2025-02-22T21:03:07Z
    Пентагон скоротить понад п'ять тисяч робочих місць у межах реформ Трампа – Reuters
    ZN UA
    2025-02-22T20:52:44Z