МКЧХ в Україні має 800 представників, у РФ – лише 130: Охріменко про проблеми з доступом до полонених
МКЧХ в Україні має 800 представників, у РФ – лише 130: Охріменко про проблеми з доступом до полонених
На території РФ працює лише 130 представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), тоді як в Україні їх близько 800. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" заявив керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко.
Дисбаланс у роботі МКЧХ
▪️ В Україні діють п’ять таборів для військовополонених, де МКЧХ активно працює.
▪️ У РФ понад 180 колоній, де утримують українських полонених, але туди Червоний Хрест не має доступу або отримує його вкрай рідко.
▪️ 89% відвідувань військовополонених у 2024 році припали на російських полонених в Україні.
Чому в Росії мало представників МКЧХ?
Охріменко пояснив, що Росія є донором організації і фінансує її центральний офіс. Саме він ухвалює рішення щодо збільшення кількості представників у певній країні.
Проблеми з відвідуванням колоній у РФ
▪️ Коли МКЧХ отримує доступ до місць утримання українських полонених, умови одразу покращуються: з’являється їжа, ліки, належний одяг, проводяться ремонти.
▪️ Росія демонструє лише кілька «зразкових» колоній, а до решти понад 180 місць утримання МКЧХ не пускають.
▪️ Організація не використовує всі свої повноваження, наприклад, не наполягає на повному доступі та не заповнює картки полонених у РФ, а лише погоджує списки, які надають російські посадовці.
Критика роботи МКЧХ
▪️ Український омбудсмен Дмитро Лубінець у листопаді 2024 року заявив, що нейтральність МКЧХ не повинна прикривати його неефективність.
▪️ Офіс омбудсмена має претензії до роботи МКЧХ та Міжнародної федерації Червоного Хреста, оскільки вони не фіксують порушення з боку РФ належним чином.
Україна закликає МКЧХ посилити тиск на РФ та добитися реального доступу до всіх місць утримання українських військовополонених.
Раніше повідомлялося про те, що росіяни не хочуть обмінювати полонених морпіхів та бійців "Азову".