MY.UAНовини
Прогнозування магнітної бурі: чому більшість прогнозів у мережі хибні та де шукати правду
Прогнозування магнітної бурі: чому більшість прогнозів у мережі хибні та де шукати правду

Прогнозування магнітної бурі: чому більшість прогнозів у мережі хибні та де шукати правду

Прогноз на місяць – це нісенітниця

Для того, щоб зрозуміти, чому прогнози на цілий місяць, які ви можете зустріти в інтернеті, є вигадкою, потрібно спочатку пояснити що таке взагалі магнітні бурі, як вони виникають і як їх прогнозують. 24 Канал пояснює головне.

Наше Сонце часом буває неспокійним. Воно може продукувати спалахи та викиди, які, власне, і є причиною практично будь-якої магнітної бурі.

Сонячний спалах – це величезний вибух на нашій зорі, який може відбутися в будь-який момент у тих місцях, де магнітні поля розриваються. Як правило такі спалахи спостерігаються в областях сонячних плям – темних зонах, де температура нижча (через що вони здаються чорними відносно іншої поверхні), а магнітні поля нестабільні. Іноді, але не завжди, такі спалахи призводять до викиду сонячної матерії в космос.

Корональний викид маси (КВМ) – це процес, при якому Сонце вивільняє величезну кількість плазми, яка за площею може в десятки разів перевищувати розміри Землі. Ця плазма, а також радіація та електромагнітне випромінювання з шаленою швидкістю несуться крізь простір. Іноді, але не завжди, трапляється так, що на шляху такого викиду трапляється планета – наприклад, Земля.

Магнітна буря – це явище, яке виникає, коли викид сонячної матерії зіштовхується з магнітним полем Землі. Вони починають реагувати, провокуючи збурення й впливаючи на земну електроніку, супутники на орбіті, тварин, а також провокуючи полярні сяйва. Зазвичай вони спостерігаються далеко на півночі, але залежно від сили викиду, можуть простягатися далі на південь. Так, нещодавно їх бачили в Україні, а у травні 2024 року потужна магнітна буря розфарбувала небо аж на екваторі.

Наша наука поки що недостатньо розвинена, щоб повністю зрозуміти Сонце. Насправді ми лише робимо перші кроки до розуміння зірок. На цьому етапі розвитку ми не маємо технологій, які могли б робити точні прогнози щодо сонячної активності. Вчені роблять приблизні передбачення на основі даних про минулі роки, а також останню активність. За допомогою такого аналізу вони можуть лише сказати, що в період наступних кількох років зоря буде неспокійною, оскільки ми знаємо, що вона живе за 11-річним циклом активності: спочатку активність наростає до максимуму, а потім спадає до мінімуму. Знаючи, коли завершився попередній цикл, можна розрахувати приблизний час, коли Сонце почне нарощувати активність і покриватися плямами. З появою плям починаються спалахи та викиди. Але ми не маємо жодних технологій, які б дозволили нам передбачити конкретний спалах з конкретної плями.

Ще одна річ, яку ми не можемо прогнозувати – це те, чи закінчиться спалах корональним викидом маси. Не всі спалахи продукують викиди, і вчені не знають, від чого це залежить. Деякі спалахи тривають кілька хвилин, тоді як деякі по кілька годин, і можуть вивергати різну кількість плазми в космос.

З цього випливає наступний пункт, який ми не можемо заздалегідь спрогнозувати: куди полетить КВМ, якщо він буде. Плями на Сонці завжди зосереджуються вздовж екватора на різній висоті. Їх не буває високо на полюсах через особливості магнітного поля Сонця. Але вони можуть бути на різних краях сонячного диска, оберненого до нас (праворуч/ліворуч), або дивитися прямо на Землю з центру кола. Якщо пляма розташована збоку, імовірність того, що викид зачепить Землю, менша. Але вона зростає тим більше, чим більший викид.


Карта сонячних плям станом на 20 лютого 2025 року / Фото NASA/Обсерваторія сонячної динаміки/SpaceWeather

На цьому зображенні ми бачимо плями AR3998 та AR3996, які дивляться прямо на нас, тому їхні викиди зачеплять нас навіть якщо будуть незначними. Тоді як плямам AR3989, AR3994 та AR3990 може знадобитися в сотні разів більше плазми, щоб розійтися космосом в усі боки настільки, що це зачепить і нас.

Підсумовуючи все вищезазначене, можна сказати, що магнітна буря стає можливою лише тоді, коли відбувається збіг трьох факторів:

  • Відбувається спалах.
  • Спалах закінчується викидом плазми.
  • Викид летить у бік Землі або є настільки великим, що його край зачепить Землю.

Усе це ми не можемо прогнозувати, а лише спостерігаємо факт появи. Як можна зрозуміти, імовірність збігу всіх трьох факторів не така вже й велика, враховуючи гігантські розміри Сонця і дрібні розміри Землі, порівняно з ним.

То як тоді взагалі прогнозують магнітні бурі

Магнітні бурі насправді прогнозують лише на короткотривалі періоди в 3-5 днів:

  • Наші сонячні супутники постійно спостерігають за Сонцем і миттєво виявляють спалахи. Тобто все відбувається лише після того, як подія вже сталася.
  • Вчені починають фотографувати спалах, щоб визначити, чи породив він викид.
  • Якщо викид відбувся, тоді – і лише тоді – вони можуть змоделювати його траєкторію, швидкість і площу.
  • Потім вони визначають, яка кількість плазми зачепить Землю.
  • Нарешті, на останньому етапі можна зробити висновок про подальшу магнітну бурю і спрогнозувати її потужність – від G1 до G5.

Але чому ж саме 3-5 днів? Річ у тім, що коли відбувається викид, йому потрібен певний час, щоб долетіти до Землі. Це може відбуватися з різною швидкістю. Найшвидші КВМ, які трапляються дуже рідко, подорожують до нас лише один день. Найповільніші – п'ять днів. Однак якщо ви слідкуєте за нашими прогнозами, то могли помітити, що здебільшого між викидом і його прибуттям на Землю минає близько трьох днів.

Це означає, що зафіксувавши викид, ми можемо спрогнозувати магнітну бурю на максимальний час до 5 днів, але не далі. Далі нам потрібно очікувати на нові викиди.

Як роблять "прогнози" на місяць

Більшість прогнозів на місяць, якщо вони не є повністю вигаданими, походять з ресурсу, який називається Meteoagent. Він позиціонує себе як "додаток для метеочутливих людей", просуваючи теорію про те, що магнітні бурі впливають на самопочуття, а також пропонуючи "контролювати біль від погоди" за допомогою застосунка. Ми поговоримо про це трохи пізніше, а зараз зосередимось на даних, які надає сайт.

Головна його суть – у графіку, який демонструє сонячну активність. Він показує архівну активність зорі за кілька попередніх днів і прогноз 27 наступних днів.


Такий графік зустрічає нас на Meteoagent. З імовірністю майже в 100% він зміниться вже за кілька годин або днів, тому побудова довгострокових прогнозів на його основі не має жодного сенсу / Скриншот 24 Каналу

Ось кілька важливих моментів:

  • По-перше, до цього графіку додається текст, який пояснює, що він прогнозує не магнітні бурі, а "сонячні спалахи та шторми". Тобто події на Сонці, а не на Землі. А ми вже знаємо, що не всі спалахи завершуються викидом, не всі КВМ летять до планети, а спрямовані на нас КВМ подорожують у середньому три дні. Таким чином, якщо на графіку видно червоний рівень, це означає зовсім не магнітну бурю на Землі, а високу активність на Сонці. Відповідно зелений рівень – низька активність.
  • Але що ж таке ця "активність на Сонці"? Активність – це збірне поняття, яке включає, наприклад, кількість сонячних плям у певний момент, обсяги сонячного вітру, магнітні коливання, спалахи тощо. Але, знову ж таки, наявність плям зовсім не гарантує, що станеться спалах, що він закінчиться викидом і що цей викид полетить у наш бік.
  • Крім того, якщо ви уважно прослідкуєте за цим графіком, то помітите, що він змінюється надзвичайно швидко. Навіть на самому сайті вказано, що він оновлюється кожні 10 хвилин. У більшості випадків ви можете побачити зовсім різні дані, зайшовши на сайт уже через кілька годин. Таким чином, якщо ви перевіряєте "магнітні бурі" сьогодні на якусь дату через кілька тижнів, ви, найімовірніше, побачите зелений рівень активності. Але зайшовши на сайт ближче до цієї дати, він з майже 100-відсотковою імовірністю буде червоним або принаймні жовтим. Усе зміниться ще більше, якщо ви зайдете на сайт у цей конкретний день. Тому прогнози, написані на місяць уперед за цим графіком не мають жодного сенсу: він зміниться уже через кілька годин, не кажучи вже про тиждень чи місяць.
  • Якщо ви порівняєте цей графік із фактичними спалахами, наприклад, на сайті SpaceWeather, який веде про це записи, або solen.info, який вказує таблицю останніх спалахів, то зможете помітити, що навіть у ті дні, коли Meteoagent показує червоні рівні активності, може не бути жодного коронального викиду маси, а більшість спалахів мають найнижчий рівень C. Ці рівні так само червоні в ті дні, коли відбуваються спалахи рівня M та X, і в ті дні, коли є КВМ. Якщо різниці немає, то чи можемо ми робити якісь висновки з цього? Ні, не можемо. Червоний рівень на графіку не означає, що на Землі обов'язково буде магнітна буря.
  • Додайте сюди ще й той факт, що прогнозування активності Сонця відбувається для всієї його поверхні, а не лише для оберненої до нас сторони. Цей графік не показує конкретні спалахи, а лише їхню можливу появу. Але зоря може вибухнути спалахом узагалі в протилежного боку, що для нас, землян, не має ніякого значення в погляду безпеки.

З огляду на все це, будь-який прогноз "магнітних бур", який будується на основі даних Meteoagent, є абсолютно хибним. Максимум, що ви можете отримати від інформації цього сервісу, – це поточний стан Сонця на конкретний момент, коли ви перевіряєте дані, а також дізнатися про усереднені значення попередніх днів. Але сайт не покаже вам кількість спалахів, місце їхньої появи, чи продукували вони викиди, куди ті викиди летіли, і чи влучили вони в Землю.

Чутливість до магнітної бурі: правда і вигадка

З кожним новим сплеском сонячної активності в ЗМІ з’являються попередження про магнітні бурі та їхній вплив на самопочуття людей. Одні стверджують, що під час таких періодів відчувають головний біль, слабкість, дратівливість або проблеми зі сном. Інші ж вважають це міфом. Але що говорить наука? Чи дійсно люди можуть відчувати вплив магнітних бур?

Наразі наукове співтовариство не має однозначної відповіді на питання про вплив магнітної бурі на людський організм. Дослідження, які намагалися встановити цей зв’язок, дають суперечливі результати.

Ось кілька матеріалів, які підтримують гіпотезу про чутливість:

  • Кардіологічні дослідження. Стаття, опублікована в International Journal of Biometeorology, вказує на можливу кореляцію між магнітними бурями та збільшенням кількості серцево-судинних подій, таких як інфаркти та інсульти. Але вчені самі при цьому вказують, що це питання "недостатньо вивчене". Важливо також зазначити, що кореляція не завжди означає причинно-наслідковий зв’язок.
  • Нейрофізіологічні ефекти. Дослідження вказують, що зміни магнітного поля можуть впливати на рівень мелатоніну – гормону, відповідального за регуляцію сну та біологічних ритмів. У 2014 році вчені встановили, що під час магнітних бур у деяких людей порушувався сон і збільшувалася втомлюваність.
  • Психоемоційний стан. Існують дослідження, які свідчать про зв’язок між магнітними бурями та психічним станом людини. Деякі науковці помітили підвищення рівня тривожності, депресії та навіть суїцидальних настроїв під час геомагнітних збурень. Інші вказують на можливу кореляцію між магнітними бурями та рівнем стресу, підвищеною тривожністю та змінами настрою. Але ці дані є неоднозначними, і багато фахівців вважають, що необхідні додаткові дослідження.

Проте все ж більшість досліджень не знайшли ніякого зв'язку. Численні вчені залишаються скептичними щодо прямого впливу на здоров’я людини. Вони зазначають, що багато результатів, які нібито доводять вплив, базуються на статистичних кореляціях без чіткого і повторюваного механізму дії.

Крім того, на наше самопочуття впливає безліч факторів — від погодних умов до стресу та способу життя. Врешті це може бути просто збіг – голова може почати боліти від перевтоми на роботі, але в цей час буде відбуватися буря і пацієнт просто спише все на неї. Також свою роль може грати так званий ефект самонавіювання або плацебо: люди просто очікують погіршення самопочуття під час магнітних бур і починають почувати себе погано саме з цієї причини. Якщо вони не читають прогнози й не знають про бурі, то почуваються добре.

Нарешті, під час магнітних бур можуть діяти інші фактори, які впливають на самопочуття – зміни атмосферного тиску, коливання температури, рівень забруднення повітря тощо.

То що ж у результаті? Наука не має однозначної відповіді на це питання. Хоча існують дослідження, що вказують на можливий вплив геомагнітних збурень на організм людини, доказова база лишається недостатньою. Багато факторів ускладнюють отримання точних даних, включаючи індивідуальні особливості людей та вплив інших зовнішніх чинників. Наразі слід вважати, що більшістю досліджень вплив магнітної бурі на людину не доведений.

То що у підсумку

Магнітні бурі в цілому не є небезпечними для людей. Сильні бурі трапляються рідко. Вони впливають на роботу супутників, GPS, електромереж на півночі, на короткий час можуть пригнічувати радіосигнали. Але пригадайте: коли востаннє ви відчували на собі такі наслідки магнітної бурі? Ймовірно, ніколи. Головна причина цьому, звісно, той факт, що більшість магнітних збурень взагалі не відчутні в Україні, бо вони занадто слабкі, щоб дійти так далеко на південь.

Однак якщо ви все ж бажаєте відслідковувати магнітні бурі, не слід довіряти прогнозам, зробленим на період більше тижня, тому що прогнозування на період понад 5 днів неможливе через обмеження наших технологій. Ми можемо накинути сюди ще кілька додаткових днів, якщо врахувати гігантські корональні діри та аналіз поведінки сонячних плям – наскільки вони активні, їхнє зменшення чи розростання, попередні спалахи з цих плям та інше. Але це буквально максимум, на який ми можемо розраховувати.

Ось кілька ресурсів, які можуть допомогти вам аналізувати магнітні бурі:

  • SpaceWeatherLive. У меню сайту ви знайдете звіти про спалахи та викиди, фотографії Сонця та поточних сонячних плям, дані магнітометрів, які в реальному часі показують прибуття сонячної плазми й початок бурі, інформацію про поточний стан магнітного поля та багато іншого.
  • NOAA/Центр прогнозування космічної погоди. Сайт показує розділ "Умови космічної погоди", де можна побачити, чи є прямо зараз магнітна буря, якого вона рівня та якими будуть загальні умови протягом наступних трьох днів. Буква G у великому квадраті відповідає за рівень магнітної бурі – від G1 до G5. У меню "Продукти та дані" можна знайти триденні прогнози та звіти по магнітній активності, дані про сонячний цикл, дані сонячної активності та інше.
  • Ресурс solen.info надає звіти про кожну наявну сонячну пляму, останні спалахи, показує останні викиди плазми в бік Землі, аналізує корональні діри.
  • Або ж ви просто можете слідкувати за нашими публікаціями в розділі "Космічна погода", де ми регулярно аналізуємо прогнози й збираємо їх в єдиний матеріал. На початку кожного місяця (або в останні дні попереднього) ви можете знайти нову статтю 24 Каналу з прогнозом, яка оновлюється щопонеділка, щоб додати актуальні дані на найближчий тиждень.
Теги за темою
КосмосТехно
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Карта повітряних тривог України онлайн: де є загроза ракетного удару
Факти ICTV
2025-04-20T22:06:23Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Поливаний понеділок: традиції
ZN UA
2025-04-20T21:33:19Z
Особливий понеділок після Великодня 2025: що можна і не треба робити цього дня
Telegraf
2025-04-20T21:21:18Z
Здоров'я, щастя та удачі: красиві привітання з Поливаним понеділком 2025 у прозі та віршах
24tv
2025-04-20T21:15:29Z
Допомога одиноким пенсіонерам у Києві: як отримати доплату до виплат у 2025 році
Политека
2025-04-20T20:01:03Z
Додому з російського полону повернулися понад 100 морпіхів
24tv
2025-04-20T20:00:57Z
Жінка вирішила розлучитися з коханням всього життя: все через невдалий пранк чоловіка
Фокус
2025-04-20T20:00:34Z
Останній подвиг і відновлена репутація: що зробив капітан "Титаніка" незадовго до смерті
Фокус
2025-04-20T19:51:46Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Дії красномовніші, ніж слова: РФ порушила власне “перемир’я” майже 3 тис. разів
Факти ICTV
2025-04-20T22:36:00Z
Міністр оборони США ділився деталями ударів по Ємену в приватному чаті з дружиною та адвокатом
ZN UA
2025-04-20T22:12:32Z
Причетні до війни в Україні? Німецька компанія рік постачала російському оборонпрому важливий метал
Telegraf
2025-04-20T21:54:28Z
За тиждень – вибори у Канаді: яку програму пропонують фаворити соціологів
24tv
2025-04-20T21:42:58Z
«Великоднє перемирʼя» Путіна закінчилось: хронологія подій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T21:39:38Z
Посол Китаю застеріг США від ескалації торгової війни та нагадав про уроки Великої депресії
Хвиля
2025-04-20T21:37:27Z
Російська ІПСО про зрив "перемир'я" з боку України провалилася, – ЦПД
24tv
2025-04-20T21:27:27Z
"Зароблятимуть статки": Трамп припустив, що Україна та РФ укладуть угоду вже наступного тижня
Фокус
2025-04-20T21:12:15Z
Чи шкідливі соцмережі: вчені спростували поширений міф
InternetUA
2025-04-20T20:31:38Z
Продукти, які підвищують рівень серотоніну та покращують настрій
360ua.news
2025-04-20T19:15:57Z
Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
Gazeta UA
2025-04-20T18:27:45Z
Назвали найгірші пози для сну, якщо болить спина
Gazeta UA
2025-04-20T18:06:06Z
Як миттєво позбутись запаху часнику з рота. Вчені здивували відкриттям
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:22Z
Шість продуктів, які зменшують тривалість життя
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:21Z
Все життя ви робили це неправильно: як насправді потрібно мити волосся
24tv
2025-04-20T11:42:52Z
Вісім причин, чому манго треба їсти чоловікам та жінкам
Gazeta UA
2025-04-20T09:57:36Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Музикант Ярмак зустрівся на обміні полоненими зі своїм побратимом: той втратив 40 кілограмів
24tv
2025-04-20T21:12:12Z
"Скромність - сестра бідності": Тіна Кароль дала 4 зухвалі поради
GlavRed
2025-04-20T19:27:28Z
66-річна Мадонна відзначила Великдень у компанії дітей і 28-річного коханця
Фокус
2025-04-20T19:01:37Z
На одному подиху: 3 легкі мінісеріали для вихідного дня
24tv
2025-04-20T18:18:19Z
Майбутнє української рок-музики: діти зіграли легендарну пісню, мережу у захваті
Telegraf
2025-04-20T17:48:30Z
Анна Саліванчук зізналася, навіщо вийшла заміж за експродюсера Студії Квартал 95
GlavRed
2025-04-20T17:27:48Z
"Ти - мій": обраниця Дмитра Кулеби показала романтичне фото з політиком
GlavRed
2025-04-20T16:25:09Z
У Великдень Христина Соловій поділилася рідкісним фото з мамою
24tv
2025-04-20T14:36:25Z
Разом із сином за святковим столом: як відзначає Великдень Софія Ротару
GlavRed
2025-04-20T14:27:14Z
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:33:41Z
"Дочекались смачної паски?": родичі полонених провели акцію "Не мовчи"
ZN UA
2025-04-20T22:21:41Z
Війна, день 1152. росіяни понад 2 тисячі разів порушили "Великоднє перемирʼя"
Football.ua
2025-04-20T22:00:33Z
У Києві відзначили світле свято Великодня
ZN UA
2025-04-20T21:12:58Z
У Києві поліція затримала студента: той каже, що правоохоронці вчинили це без причини
24tv
2025-04-20T21:12:32Z
Росіяни збільшують присутність у Маріуполі, – Андрющенко сказав, що це означає
24tv
2025-04-20T21:00:53Z
26-градусна спека буде не скрізь: які регіони заливатимуть грозові дощі
GlavRed
2025-04-20T20:27:55Z
Гороскоп на сьогодні 21 квітня: Ракам - надзвичайна зустріч, Стрільцям - прибуток
GlavRed
2025-04-20T20:27:32Z
Попри "великоднє перемир'я": на фронті – десятки боєзіткнень, ворог тисне біля Покровська
24tv
2025-04-20T20:21:51Z
У російському Омську стався нічний переполох: лунали сирени, небо палало спалахами
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:54:54Z
У Харкові стався вибух у багатоповерхівці: горіли дві квартири, є постраждалі
24tv
2025-04-20T22:54:37Z
В одній з квартир Харкова стався вибух: вигоріли кімнати, мешканці постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T22:45:19Z
На Харківщині під час гасіння пожежі підірвався автомобіль лісгоспу, постраждали двоє лісників
Украина Криминальная
2025-04-20T21:57:33Z
У Харкові горіла 12-поверхівка
УкраинФорм
2025-04-20T21:27:24Z
На Тернопільщині знайшли покинуту новонароджену дитину
Украина Криминальная
2025-04-20T21:09:44Z
На Вінниччині автобус з пасажирами злетів у кювет: постраждали семеро людей
Факти ICTV
2025-04-20T20:01:48Z
В лікарнях Харкова залишаються ще понад 10 людей, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу
24tv
2025-04-20T18:30:32Z
На Харківщині пожежна машина лісгоспу підірвалася на вибухівці, двоє постраждалих
УкраинФорм
2025-04-20T17:51:30Z
Пристрасть до чорного: про що розповість ваш улюблений колір одягу
Gazeta UA
2025-04-20T21:39:03Z
«Україномовний» чи «українськомовний»: мовознавиця пояснила, як казати правильно
ZN UA
2025-04-20T21:03:56Z
Як дізнатися, чи перебуваєте ви у стосунках з аб'юзом – і як діяти, якщо відповідь "так"
24tv
2025-04-20T18:45:19Z
Який бізнес можна відкрити в селі – 10 ідей, які легко втілити в життя
24tv
2025-04-20T18:39:56Z
Як позбутися ос в будинку - дієвий та екологічний спосіб
Gazeta UA
2025-04-20T17:27:40Z
Перевірте, чи доживете ви до 100 років – 9 ознак та цікавий тест
24tv
2025-04-20T17:09:43Z
Вчені вивели "формулу успіху": які риси характеру вам необхідні
24tv
2025-04-20T16:21:27Z
Назустріч пригодам: 2 знаки зодіаку, яким у травні треба піти у відпустку
24tv
2025-04-20T16:09:17Z
1100 євро за 3 ночі: у Німеччині готуються запустити найбільший круїзний лайнер у світі
Фокус
2025-04-20T16:03:52Z
Німеччина постачала хром для російських снарядів – ЗМІ
iPress
2025-04-20T21:28:11Z
Тарифна війна між США та Китаєм: покупці повернули літак
ZN UA
2025-04-20T19:36:16Z
Частини українців нарахують нову мінімальну пенсію після певного віку
Хвиля
2025-04-20T19:33:17Z
Популярний шоколад із Дубаю спричинив світовий дефіцит фісташок
Gazeta UA
2025-04-20T19:09:52Z
Хто є власником землі під приватним будинком
24tv
2025-04-20T19:03:13Z
Німецька компанія продавала у Росію хром для виробництва гармат, – Handelsblatt
24tv
2025-04-20T18:45:56Z
Чи можуть в Україні запровадити графіки відключення газу: експерт чітко відповів
GlavRed
2025-04-20T18:27:52Z
Купує у Росії і спродує Європі: як Китай обійшов США із природним газом, – NYT
24tv
2025-04-20T18:27:34Z
НБУ ввів в обіг унікальну монету в честь Великодня: перші фото
24tv
2025-04-20T18:18:10Z
Став янголятком: Роналду з коханою зворушливо вшанували пам'ять покійного сина
GlavRed
2025-04-20T23:28:50Z
Ван Ністелрой прокоментував виліт Лестера з АПЛ
Football.ua
2025-04-20T21:28:59Z
Реал вирвав перемогу над Атлетіком завдяки божевільному м'ячу в овертаймі: відео суперголу
24tv
2025-04-20T21:03:54Z
Черговий божевільний удар Вальверде приніс Реалу перемогу в El Clasico проти Атлетіка
Football.ua
2025-04-20T21:01:46Z
Мілан додатково погіршив свої шанси на єврокубки мінімальною поразкою від Аталанти
Football.ua
2025-04-20T20:46:17Z
Світоліна у фіналі WTA здобула перший трофей за два роки
Факти ICTV
2025-04-20T20:39:26Z
Барелла: Інтер не повинен пропускати такі голи ні за яких обставин
Football.ua
2025-04-20T20:31:12Z
Болонья вирвала перемогу в Інтера на 94-й хвилині
Football.ua
2025-04-20T20:06:36Z
Нагадало битву Усик – Ф'юрі: українець переміг в Ер-Ріяді двометрового гіганта
24tv
2025-04-20T19:21:59Z
Власники GTA запатентували нову технологію анімації: що буде в новій частині гри
InternetUA
2025-04-20T23:01:59Z
"З аптечкою Червоного Хреста": Ісус зі штучного інтелекту порадив готуватись до кінця світу
Фокус
2025-04-20T23:01:51Z
У похованні знайшли незвичайну зброю
Gazeta UA
2025-04-20T22:39:56Z
З консистенцією зубної пасти: дослідники створили рідкий акумулятор
InternetUA
2025-04-20T19:34:02Z
ШІ генерує зображення гламурних ляльок у стилі Барбі: експерти попередили про загрозу
InternetUA
2025-04-20T18:31:24Z
Найшвидша пам'ять у світі записує дані в 10 000 разів швидше, ніж сучасні технології
InternetUA
2025-04-20T17:31:29Z
Експерти розкрили способи захисту гаджетів від стеження у 2025 році
InternetUA
2025-04-20T16:34:38Z
У Чорнобилі вперше помітили гібридів коней Пржевальського
FaceNews
2025-04-20T15:54:47Z
Експерти розповіли, як смартфон «вмирає» через одне налаштування
InternetUA
2025-04-20T15:46:21Z
Як вибрати ідеальне авто для втечі після ограблення?
Топ Жир
2025-04-20T23:00:29Z
3 мільйони за кемпер у стилі космічної ери, який виглядає, ніби він з іншої планети
Топ Жир
2025-04-20T21:30:03Z
Ford призупиняє експорт автомобілів до Китаю через наслідки торгової війни з тарифами
Топ Жир
2025-04-20T20:15:10Z
Піастрі виграв Гран-прі Саудівської Аравії та очолив загальний залік
Факти ICTV
2025-04-20T19:42:33Z
Чи хто-небудь керує Porsche 911 Dakar? Ще один автомобіль перевернувся, забезпечивши прибуток у $100,000
Топ Жир
2025-04-20T18:45:48Z
5 ознак, що ваше авто на межі поломки — не чекайте на великий ремонт
360ua.news
2025-04-20T18:24:01Z
Новий електричний кросовер Subaru Trailseeker для любителів подорожей
360ua.news
2025-04-20T17:27:34Z
Спробуйте розкрити капот свого Dodge Charger Daytona, щоб порушити його
Топ Жир
2025-04-20T17:15:47Z
Огляд електричного пікапа Riddara RD6: Як справляється перший позашляховик Geely на електриці?
Топ Жир
2025-04-20T16:00:00Z