MY.UAНовини
Репер, який одягнув берці: Ярмак розповів про мобілізацію з 18, перемогу у війні та чи можливий мир
Репер, який одягнув берці: Ярмак розповів про мобілізацію з 18, перемогу у війні та чи можливий мир

Репер, який одягнув берці: Ярмак розповів про мобілізацію з 18, перемогу у війні та чи можливий мир

Олександр Ярмак — репер, який став добровольцем для захисту України. Для нього найголовніше — це збереження життів бійців. Також він активно підтримує українську культуру та вважає, що Росія не може бути прощеною. Фокус публікує велике інтервʼю зі співаком та військовослужбовцем.

Репер Олександр Ярмак з перших днів повномасштабного вторгнення став добровольцем та продовжує захищати українську землю від російських окупантів. Військовослужбовець брав участь у боях у Харківській області, очолював взвод операторів FPV-дронів. А з вересня 2024 року Олександр Ярмак — командир R&D підрозділу 412 полку Сил безпілотних систем та командиром роти. Під час служби головнокомандувач Олександр Сирський нагородив репера нагрудним знаком "Золотий хрест".

Фокус поспілкувався з Ярмаком, який більше розповів про свою службу та інноваціїї, які допоможуть перемогти Укрраїні у війні проти Росії.

Як змінилася війна за три роки, та що чекає на Україну в найближчому майбутньому?

Раніше ви казали, що ухвалили рішення мобілізуватися ще у 2021 році, бо розуміли, що буде війна. 24 лютого 2022 року РФ повномасштабно напала на Україну, що ви відчували того дня?

Це мій обов'язок захищати свою домівку. Можливо, якби вони не атакували Київщину, я б ще якийсь період культурно підтримував наші сили оборони і пізніше мобілізувався до війська. Так як йшлося прямо про захист моєї домівки, мого рідного регіону — Київщини, для мене рішення було очевидним, що потрібно захищати свою батьківщину.

Як ваша родина відреагувала на те, що ви вирішили мобілізуватися?

Я попереджав дружину про те, що якщо буде повномасштабне вторгнення, я точно буду дотичний до оборони країни. Ми говорили з нею про те, що я, можливо, як музикант буду підтримувати військових на фронті. Але вже напередодні вторгнення, так як були кинуті понтонні переправи з Білорусі в бік Чорнобиля Київської області, було розуміння того, що Київщина теж буде брати участь у бойових діях. І тому я попередньо до цього готувався.

Як змінилася війна за ці три роки?

Кардинально змінилася. Тоді ми йшли в бій з палками, зараз — воюємо супертехнологічними речами, наближаємось до використання штучного інтелекту, машинного зору. Це зовсім інший рівень війни технологій, залучення людей в ці процеси. Зараз зовсім інша війна, ніж та, яка почалася 24 лютого 2022 року.

Що, на вашу думку, чекає на Україну цього року?

Великі випробування. Сьогодні (13 лютого, — ред.) було багато заяв Дональда Трампа щодо України. У нас багато внутрішніх проблем, немає певної об'єднаності і суспільства, і політичних еліт. Це турбує, викликає занепокоєння, що Україна не настільки об'єднана, наскільки потрібно, щоб перемогти такого потужного ворога.

Головне — нам потрібно не чекати заяв якихось світових лідерів, а потрібно розраховувати на себе — на свої можливості, робити більше, ніж ми можемо. Тому що перемога — це коли ти робиш щось більше, ніж міг завжди. Це те, що має зробити кожен українець. Неважливо, чм він зараз у війську, чи він працює для війська. Головне, щоб наша нація була залучена в захист країни.

Не можна абстрагуватись від страшної війни, найстрашнішої війни з часів Другої світової, і просто жити, радіти, чекати якогось райдужного миру. Інфантильно не розуміти, що в житті нічого саме по собі не стається. Потрібна долученість. Якщо ми об'єднаємося, якщо свідомість більшості включиться, і ми як нація вистоїмо, тоді Україна буде збережена. Якщо все ж таки в нас не вистачить якоїсь життєвої мудрості, зрілості, то дуже ймовірно, що цього року ми можемо програти війну і програти Україну в найближчій перспективі. Ніяких обнадійливих меседжів немає, ми маємо розуміти, що вся відповідальність тільки на нас самих.

Ви у 2023 році очолили підрозділ дронів. Ви керували FPV-дронами тоді, коли вони були тільки в спецпідрозділах. Як змінилася роль дронів з того моменту до сьогодення?

Зараз FPV-дрони, БПЛА тактичного рівня застосовуються майже в кожній ланці Сил оборони України. Тобто це вже не спецпідрозділи, це вже тероборона, стрілецькі батальйони. Рота снайперів працює з FPV, бригадна артилерійська розвідка працює з FPV.

Абсолютно всі почали використовувати ударні FPV-дрони, Mavic, як розвідку, скиди. На тактичному рівні це основний засіб стримування ворога. Плюс зараз з'являється оптоволокно, яке буде тим засобом, який має врятувати лінію фронту. А спецпідрозділи вже починають працювати більш системно на більшу глибину — 30+, використовуючи різні новітні засоби, технології. Роблять це досить успішно.

Я представник 412-го полку NEMESIS, за останні декілька місяців наш полк уразив більше 30 об'єктів протиповітряної оборони ворога. Це найдорожчі зразки техніки типу БУК, ТОР. Тому ми вже виходимо на більш глибинні системні ураження, не кажучи про загалом сили безпілотних систем, які дотичні майже до всіх уражень в глибину Росії дронами Deep Strike.

Ярмак —командир підрозділу 412-го полку Сил безпілотних систем
Фото: Особистий архів Ярмака

Як ви вважаєте, як може в майбутньому змінитися роль дронів? Зараз всі підрозділи використовують FPV, які раніше були лише в спецпідрозділах, тоді як спецпідрозділи пішли далі. Інші підрозділи переймуть ті дрони, які зараз використовують спецпідрозділи?

Ні, це зовсім інші зони відповідальності. Війна ж це не просто, коли всі біжать вперед. Війна — це зони відповідальності, впорядкованість бойових порядків. На сьогоднішній день у нас є багато різних технологій на тактичному, оперативно-тактичному, оперативному і стратегічному рівнях. Тепер потрібно, щоб це стало системою, щоб кожен чітко розумів, де та на яку глибину ми використовуємо FPV-дрони, middle strike та deep strike, хто з цим працює, за це відповідає, впорядковує радіоефір, створює коридори прольоту. У нас є маленька безпілотна авіація, і тепер нам потрібно створювати центри координації й управління цієї безпілотної авіації.Музична творчість під час війни

Минулого року ви зустріли свого фаната серед російських полоненів. Чи складно вам було наважитися з ним поговорити?

Була емоційна зустріч. Я налаштовувався, що зустрінусь з більш-менш переконаним "імперцем", який чітко розумів, що він тут робить. А він, може я десь внутрішньо виправдовую його, але дуже схоже, що дійсно опинився в Україні через життєві обставини. І дійсно, коли хтось опиняється в російській армії, у нього немає вибору, куди йти. Там убивають тих, хто відмовляється виконувати наказ.

Жаліти його зовсім не потрібно. Це класична історія середньостатистичного росіянина, коли в житті жахлива ситуація — кредити, проблеми тощо — знайти ще більше пригод на свою голову і десь як тварина померти без сліду. Класична історія росіян — самоутилізація.

Що ви відчували під час розмови з ним?

Відчув, що він щиро кається, тому що була розмова ще поза зйомкою. Було відчуття того, що він говорить все ж таки щиро, що в цьому немає якоїсь видуманої легенди або гри. Плюс контрразвідники, які вже мають досвід спілкування з цими мразюками, кажуть, що дійсно є такий клас бідолаг, це один із них.

Раніше ви будували свою кар'єру й на території Росії також. Чи спостерігали ви до 2014 року російський шовінізм по відношенню до українців?

Я його дуже гостро і яскраво відчув, коли я вийшов на Майдан у листопаді 2013 року. Тоді всі ті, хто називали тебе другом, братиком, почали розказувати, що я тупий, мною керують американці, це все рука заходу. Тоді я відчув, які нещирі всі наші відносини були до цього.

Вони ніколи не сприймали Україну як суб'єкта. Ми для них завжди були меншим братом, і зараз ми ще й стали ворогами. Останні опитування в Росії показують, як вони розуміють, чому йдуть вбивати українців — ми вороги, зрадники їх системи координат, ідеології. Вони вважали, що імперія має бути єдина, що всі мають рівнятися на Росію. Так як Україна обрала собі інший шлях, то ми зрадники, яких потрібно знищити, яким потрібно показати силу. І це їх щирі переконання.

Як вам вдається записувати треки під час служби?

Вдається, у мене мало часу на написання пісень, а на запис потрібно чотири години. Це не є проблемою. Кожен військовослужбовець працює позмінно. Час відпочинку дехто витрачає на свої справи, а я на творчість.

За останні пів року цих пауз стало настільки мало, що я не знаю, коли вийде моя наступна пісня. Адже я став командиром роти, в мене в підпорядкуванні більше ста бійців. У кожного свої проблеми, питання, все потрібно забезпечити, навчити, розставити, правильно впорядкувати. Також є питання на рівні командування Сил безпілотних систем, де до цього я виконував певні обов'язки. Плюс є медійна складова, як зараз, я розумію, що маю деякі речі коментувати, про деякі речі говорити, підсвічувати для того, щоб у війську відбувались позитивні зміни.

Тому зараз часу на творчість взагалі не залишилося. У мене є дуже багато треків ще з минулого року, спільні роботи з відомими українськими виконавцями і виконавицями. Це дуже красиві пісні, але я рік не маю часу для того, щоб прийти й попрацювати над творчістю. Часу на творчість стає все менше, бо ситуація критичності для країни стає все більшою. Тому поки фокус на захисті України.

Після закінчення війни ви поринете повністю у свою творчість, чи, можливо, ще чимось займетеся?

Мені поки складно прогнозувати. Перше — потрібно захистити Україну, щоб вона сталася, була незалежною, сильною країною. Для того, щоб вона була такою, нам потрібно розвивати технології. Адже тільки технологічні держави є найуспішнішими на цій карті світу, тому я сприяю тому, щоб Україна технологічно розвивалася.

Розвиваючи технології, впроваджуючи їх у військо, шукаючи нові засоби й підходи, я намагаюсь зменшити залученість людей на полі бою, щоб врятувати їх життя, здоров'я. І це основний фокус наразі.

В Олександра Ярмака майже не залишилося часу на творчість
Фото: Особистий архів Ярмака

Бойовий досвід та мобілізація: що варто змінити у війську

Ви можете більше розповісти про свій бойовий досвід? Який випадок ви запам'ятали найбільший, чи він був особливий?

Нещодавно я бачився з товаришем з 73-го центру сил спеціальних операцій. Ми говорили з ним про війну на островах на Херсонщині, яка вона була кривава. Зараз ми програли майже всі острови в руслі Дніпра на Херсонщині.

Він показав кадри бойових дій на цих островах і сказав: "Я бачив ваше відео знищення росіян". Це був підрозділ "Шторм Z", який атакував наші позиції. Він сказав: "Для мене там кожен куточок знайомий". Він мені показував кожну хату, кожне приміщення, куди залітав наш FPV-дрон.

Ми тоді поклали півзводу тільки FPV-шками. Це було в червні 23-го року, коли FPV тільки набирали обертів, ставали масовим явищем. Ми якраз обговорювали те, наскільки FPV підвищили ефективність ураження ворога. Він сказав, що якби FPV масово з'явились трішки раніше, то набагато більше бійців Сил оборони були б захищенішими й залишилися живими, здоровими.

Що б ви хотіли змінити в українській армії ось на третьому році війни?

Старі підходи, тому що війна змінилася. Хотів би, щоб було менше якоїсь внутрішньої політичної гри, тому що вона існує. Армія — це така країна всередині країни, там свої погляди, свої лідери, свої табори. І це дуже шкодить фронту.

Важливий максимальний перехід до технологій, пошук нестандартних рішень, залучення фахових людей. З останніх новин, які ми бачимо, дійсно все більше почали прислухатися до цього, до людей, які в цьому компетентні. Але ми ще на рівні 1200 кілометрів активної ділянки фронту бойових дій.

Ми ще далекі до того, щоб ця історія була системна, підтримувалась на всіх рівнях — від середньої офіцерської ланки до найвищої. Тому намагаємось на це впливати.

Як, на вашу думку, Україні потрібно покращити процес мобілізації та збільшити мотивованість новобранців?

Зміна культури підходу в армії. Людина має бути центром, навколо якої працює вся система і вся інфраструктура. Ми маємо робити все, щоб в першу чергу наш піхотинець був максимально захищений, оснащений і підготовлений. Це найголовніше.

На жаль, це далеко не завжди так, через це ми несемо великі втрати. Це є певним наслідком, ми роками забивали на армію, абстрагувалися від цих питань. Мінімум половина населення з 14 року до 22 взагалі мало цікавилася війною яка відбувалася на сході нашої країни. В житті все має причинно-наслідковий зв'язок, і зараз ми отримуємо наслідок того, що в нас багато некомпетентних осіб в армії. Компетентні не можуть взятись нізвідки. Для того, щоб щось змінити, хтось має прийти і це зміннити. Конкретно я залишаюся у війську, тому що розумію, що якщо я хочу щоб ми перемогли, якщо я хочу, щоб наша армія дійсно була іншою, я від себе маю робити все можливе на тому рівні, де я знаходжусь.

Якби я відчував, що в мене це не виходить, то я б, можливо, шукав якийсь інший профіль, щось би змінював. Можливо, це буде звучати гучно, але дійсно культуру, яку я будую в себе в колективі, взаємодію з іншими структурами, з якими ми співпрацюємо, дійсно я несу високу культуру по відношенню до людини, до застосування технологій у війську. І мені приємно, коли мої побратини, з якими ми воювали в інших підрозділах, дякують за спільну службу. В нас взагалі немає якихось неприємних історій взаємовідносин з кимось у колективі. Ми будуємо взаємовідносини на взаємоповазі, свободі до креативу, в першу чергу на захисті життя бійців — це найголовніше.

Для мене, як для командира, найголовніше, щоб мої бійці були максимально підготовлені до операції, і щоб мої бійці після цієї операції залишились живими і здоровими. Тому я тисячу разів переглядаю всі ті речі, які ми плануємо, бо якщо ми втратимо хоча б одного нашого бійця, для мене, як для людини, буде великою трагедією. Я вважаю, що кожен командир має так ставитись до свого особового складу.

Ярмак зі своїми побратимами
Фото: Особистий архів Ярмака

В Україні хочуть відійти від мобілізації та перейти суто на контракту службу. Як ви вважаєте, більш професійна армія покращить ситуацію у війську та допоможе прискорити перемогу?

Наслідок російської культурної експансії привів до того, що в нас велика частина населення дійсно не усвідомлює і не завжди себе ідентифікує з Україною, з її майбутнім. Чоловіки, яким дали можливість рекрутингу, обрання посади, підрозділу, далі продовжують ігнорувати те, що відбувається в країні. За останній місяць мені щодня приходить мінімум один максимум до п'яти дзвінків: "Я в ТЦК, як попасти в Сили безпілотних систем?"

Дуже багатьом людям, яких я запрошував на рекрут-івенти Сил безпілотних систем, пояснював, що це робота з високими технологіями, що це не тільки захист держави, це і величезний досвід, тому що ти працюєш з технологіями, до яких у цивільному житті ти б ніколи не мав доступу, тому що це дуже дорогі технології. Багато людей думають, що вони десь проскочать, можуть десь якось відпитляти від захисту держави, а потім стається так, що вже не вони обирають собі посаду, підрозділ, місце служби і взаємодію з колективом, а вже їм обирає ТЦК місце служби або майбутній навчальний центр, в який вони потрапляють.

Моя просто порада — не чекати, а розуміти об'єктивну реальність, у якій ми знаходимось. Країна і світ загалом пірнають в епоху війн, в епоху боротьби, в якій кожній людині на планеті важливо вміти, знати тактичну медицину, мати вогневу підготовку, підготовку по роботі з безпілотними системами. Якщо людина ігнорує ці три пункти, її чекають дуже непрості випробування в житті. Чим більше українців це усвідомлять і чим швидше, тим більше шансів, що ми зупинимо ворога, і ще якийсь проміжок часу на планеті буде дійсно мирний період. Якби більше людей було залучено до захисту, в нас і втрати були менші, і зміни були б швидші. Ми, частина добровольців, яка з 22 року воює вже на морально-вольових, намагаємось продовжувати робити зміни, вже 300 раз вигорали, перегорали і знову вмотивовувались.

Перемогти наше військо можливо, перемогти націю неможливо. Тому кожен має ставити питання собі: "Що я зробив для того, щоб Україна перемогла в цій війні?"

Як ви ставитесь до призву молоді, наприклад, 18-річних? Потрібно знижувати мобілізаційний вік?

Я, якщо чесно, погано ставлюсь до цього. Я бачу, що в нас ще достатньо мобілізаційного резерву, який мав би допомагати війську. Іноді, потрапляючи в якісь місця, компанії, я дивлюсь, що деяка частина населення, яка здорова, фізично готова, може допомагати на багатьох напрямках. Тому що війна — це не тільки бойові посади, це ще й небойові важливі посади — від діловода, який, знімаючи всю паперову напругу на практичну площину, підвищує ефективність роботи, рятує по факту життя.

Коли людина не думає, що на ній купа майна, яке потрібно списати, як вона це зробить, чи робити виліт зараз чи не робити, коли вона чітко розуміє, що за неї це зробить діловод, його справа тільки знищувати ворога — тоді він бере і знищує. Відповідно від цього рятується життя, тому що особа системно працює без пауз, без якогось страху, що в неї це майно, наприклад, потім хтось щось спитає.

Таких посад важливих дуже багато у війську — це логісти, юристи, фінансисти. Дуже багато людей могли б навіть на рівні небойових посад допомогти будувати ефективні структури, тому що це фундамент бойової роботи. І тому мобілізаційний ресурс ще дуже у нас високий.

І я все ж таки фокусувався б на тому, щоб залучати більше такого ресурсу, ніж молоді. Зрозуміло, що ця молодь дійсно фізично має кращі якості, вона більш емоційна, готова робити героїчні вчинки. Але мені особисто, як командиру, як просто чоловіку, батьку, не хочеться, щоб наша молодь робила героїчні вчинки.

Мені хочеться, щоб наша молодь системно правильно, максимально, наскільки це можливо, безпечно знищувала ворога. Зараз і так багато добровольців долучається у віці з 18 до 24 років. Ці хлопці воюють переважно в піхоті, тому що це дуже емоційний вік, у якому ти хочеш знайти справедливість у цьому світі.

Мені не хочеться, щоб ми грали на емоціях цих молодих, дуже щирих людей. Мені хочеться, щоб ми системно підходили до розбудови нашої армії.

Якщо в Україні достатньо мобілізаційного ресурсу, то навіщо влада придумує ці ініціативи, наприклад, як з "Контрактом 18-24" для молоді? Чому не мотивувати більш доросле населення?

Тому що на нас тиснуть наші західні партнери, і це призводить до таких рішень, що ми маємо шукати якісь компроміси. Об'єктивно бачите, для населення зробили вже додатки, дуже багато сервісів як Lobby X, де ти можеш обрати посаду. Але населення все ж таки чекає, що прийде Трамп, прийде ще хтось, і настане якийсь райдужний мир. Це інфантильність, це абсолютно низька свідомість і усвідомлення того, як існує світ, людство. Потім це для багатьох погано закінчується.

Репер прагне відвоювати українські території
Фото: yarmak_music/instagram

Якщо США, наприклад, наполягатимуть на зупинці війни, замороженні по лінії бойового зіткнення, країна погодиться? Чи що нам потрібно робити, на вашу думку?

Я не президент, я не маю всіх даних перемовин на найвищому рівні, даних розвідки, статистики, аналітики по нашій готовності й спроможності, скільки ще утримувати лінію бойового зіткнення. Мені складно сказати. Я, читаючи останні новини, просто розумію, що ніколи в житті не пробачу Росію. І, напевно, конкретно я буду жити з тим і, можливо, в майбутньому помру з тим, щоб відвоювати українські території.

Для мене справедливість дуже важливе питання. Я вважаю, що те зло, ті страждання, ті діти під плитами від російських ракет — це все не має бути прощеним. За це має бути покарання, я точно буду частиною цього покарання для Росії і для всіх тих, хто підтримав цю війну.

Що нам потрібно для перемоги? Назвіть топ 3 необхідні речі?

Перше, нам потрібно ставати більш технологічними і якомога швидше. Ми маємо замінити людей роботизованими, автоматизованими системами наскільки це можливо. Повністю це зробити не буде можливим у найближчій перспективі нашої війни. Друге, нам потрібно змінити культуру в армії.

І третє, ми маємо рахувати коефіцієнт корисних дій. Це одне з найголовнішого, ми маємо максимально автоматизувати всі процеси, вести аналітику, постійно рахувати, скільки ми витрачаємо ресурсу на знищення однієї одиниці ворога.

Коли у нас будуть ці три компоненти, наша армія реально буде системно знищувати ворога, ми зменшимо кількість втрат, і тоді в нас буде шанс в майбутньому відвоювати нашу територію.

Окрім цих операційних компонентів, у нас ще є компоненти такі як корупція і, напевно, неготовність деяких найвищих керівників Сил оборони до такого рівня боротьби. Тому що ця війна дуже складна, і ми можемо критикувати багато наших військових, генералів, ще когось. Але для того, щоб таку важку війну вести, нам потрібно виховувати зовсім інших спеціалістів. Я сподіваюся, якраз ті, хто зараз пройшли бойовий шлях, і ті, хто з 14-го року росли як офіцери, зараз коли вони стають полковниками, в майбутньому генералами — я думаю, що це наступне покоління може виграти цю війну.

Нагадаємо, у серпні 2024 року репер Олександр Ярмак отримав нагрудний знак "Золотий хрест" від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Його відзначили за мужність та успішне виконання завдань під час бою.

Тоді ж Ярмак зустрів російського війського, який потрапив в український полон та виявився його фанатом. За словами репера та військовослужбовця, полоненого утримували в колоніх в "нормальних умовах" та не ображали.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Гороскоп на тиждень з 28 липня по 2 серпня: Левам - рішення, Дівам - "запара"
GlavRed
2025-07-27T06:27:46Z
Як правильно повертати гроші, щоб вони примножувались
24tv
2025-07-27T05:03:33Z
Стане у пригоді багато разів: як приготувати вишуканий салат з елементарної моркви
24tv
2025-07-27T04:33:14Z
Де нуль серед шісток: треба мати "зір орла", щоб знайти заховану цифру за 15 секунд
GlavRed
2025-07-27T04:27:02Z
Терміново позбавляйтеся від них: 5 рослин, які наражають ваш будинок на небезпеку
Знай
2025-07-27T03:51:30Z
Незвичайний ребус: знайдіть 3 відмінності на тарілках із локшиною за 33 секунди
GlavRed
2025-07-27T03:27:39Z
Як правильно – "на добраніч" чи "надобраніч": вчителька пояснила
GlavRed
2025-07-27T03:27:24Z
Як виступати публічно і не боятися: секрети успішного спікера
GlavRed
2025-07-27T03:27:21Z
М'ясні котлети їсти більше не захочете: спробуйте приготувати їх з кабачка
Telegraf
2025-07-27T03:18:58Z
Зірки «Хлопців» у новому трейлері «Покоління V» — другий сезон стане прологом фіналу головного серіалу
ITC
2025-07-27T05:42:00Z
Мільйони доларів на казкове свято: 10 найдорожчих зіркових весіль в історії шоубізнесу
24tv
2025-07-27T05:36:34Z
Вічне життя в літературі: секрет популярності родинних романів
ZN UA
2025-07-27T05:34:06Z
«Український оркестр свободи» виступить у восьми європейських містах
УкраинФорм
2025-07-27T05:15:20Z
Там, де пахне сіном і видно зорі: які українські зірки народились у маленьких селах
24tv
2025-07-27T04:03:56Z
Музей America on Wheels: подорож у минуле
AutoCentre
2025-07-27T01:46:16Z
Жадан: Війна змінила українську мову, наповнивши її болем
УкраинФорм
2025-07-26T22:45:30Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-26T21:15:33Z
«Буря» з України зібрала аншлаги на відкритті Міжнародного Шекспірівського фестивалю
УкраинФорм
2025-07-26T21:06:01Z
Скільки заробляють медики в Україні й де платять більше
24tv
2025-07-27T06:36:58Z
Привітання з Днем медичного працівника: які теплі слова сказати лікарям
24tv
2025-07-27T05:12:12Z
Немовля з "пухлиною" у роті приголомшило лікарів: що це було насправді
TSN
2025-07-27T04:33:52Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Від сексу до омлету: вісім дешевих і простих способів позбутися стресу
Gazeta UA
2025-07-26T21:42:30Z
Вчені навчили комарів протистояти малярії: що це означає для людства
TSN
2025-07-26T21:24:37Z
Труситиме весь день: вчені назвали щоденну звичку, яка призводить до підвищення тиску
Знай
2025-07-26T19:51:17Z
До Дня медичного працівника Валерій Дубіль, Віта Присяжнюк і фонд «Надія» здійснили гуманітарну місію на Донеччину та Сумщину
Политека
2025-07-26T19:48:25Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Спікер Сейму Польщі пояснив свої слова про "заклики до перевороту"
24tv
2025-07-27T06:36:42Z
Загадковий постачальник нафти в Європу пов’язує людей Путіна і Орбана
Украина Криминальная
2025-07-27T06:36:05Z
Трамп заявив, що Бейонсе отримала 11 мільйонів доларів за підтримку Гарріс
Комсомольская правда
2025-07-27T06:34:01Z
Держсекретар США: Трамп втрачає терпіння щодо Росії та Путіна
Лига
2025-07-27T06:30:53Z
"Це геноцид або військове завдання": рф готує нові масовані атаки на Україну
Знай
2025-07-27T06:30:26Z
Литва виділить до 30 млн євро на Patriot для України
Европейская правда
2025-07-27T06:28:42Z
КНДР планує нове розгортання сил у Росії вже в серпні 2025 року, – Reuters
24tv
2025-07-27T06:21:41Z
Хто може стати майбутнім президентом США? У Білому домі назвали ймовірного наступника Трампа
Telegraf
2025-07-27T06:15:02Z
Сирський привітав українських цивільних і військових медиків із професійним святом
УкраинФорм
2025-07-27T06:33:55Z
Безкоштовне житло для переселенців в Рівному: куди звертатися, щоб отримати дах над головою
Политека
2025-07-27T06:30:31Z
2 знаки зодіаку, які вже в серпні повернуться до колишніх – відповідь здивує
24tv
2025-07-27T06:21:48Z
Пам’яті бойового медика і командира Богдана Власія
УкраинФорм
2025-07-27T06:12:54Z
Росіяни використовують китайські модеми для наводки дронів в Україні
24tv
2025-07-27T06:09:58Z
"Дзвінок з Інтерполу": українців за кордоном атакує нова хвиля шахрайства
Хвиля
2025-07-27T06:00:42Z
Роблять "Шахеди", щоб вбивати українців: на заводі в Єлабузі працюють 15-річні
InternetUA
2025-07-27T05:40:19Z
Телефонують шахраї — не відповідайте на номери з цими цифрами
InternetUA
2025-07-27T05:37:16Z
Чи можуть змусити підписати контракт чоловіків за 60: пояснення юристки
24tv
2025-07-27T05:36:06Z
Силовики проти силовиків: як у казахстанській колонії для колишніх правоохоронців виросла банда “Барона”
Украина Криминальная
2025-07-27T06:03:42Z
Лісова пожежа охопила північне передмістя Афін
Европейская правда
2025-07-27T05:58:29Z
На Сумщині двоє чоловіків загинули, підірвавшись на міні
Gazeta UA
2025-07-27T05:54:23Z
На Полтавщині через падіння уламків дронів пошкоджені чотири будинки
УкраинФорм
2025-07-27T05:51:01Z
Найвища температура в історії Європи: через аномальну спеку Туреччину охопили пожежі
24tv
2025-07-27T05:45:50Z
Росіяни скинули вибухівку з дрона на чоловіка у Херсоні
УкраинФорм
2025-07-27T05:33:27Z
На Хмельниччині зрання гримлять вибухи
TSN
2025-07-27T05:33:15Z
Новий рекорд: у Туреччині стовпчики термометрів піднялись до 50,5°
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T05:15:42Z
Росію атакували дрони: могла горіти електропідстанція, що живить залізницю
24tv
2025-07-27T04:18:39Z
2,5 мільярда гривень за пісок: на Житомирщині викрито незаконний видобуток, Держекоінспекція подала багатомільйонний позов
Знай
2025-07-27T06:36:21Z
Втрати ворога станом на 27 липня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T06:30:48Z
Ворог за добу бив по Харкову та ще шести населених пунктах області, пошкоджена інфраструктура
УкраинФорм
2025-07-27T06:12:07Z
Карта бойових дій в Україні станом на 27 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T06:09:07Z
Руслан Горбенко передав автобус для 19-го армійського корпусу
Telegraf
2025-07-27T06:06:45Z
На Південно–Слобожанському напрямку росіяни атакували 4 рази, на Куп’янському вчора відбулося 6 ворожих атак – Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-27T06:04:22Z
Загинув у російському полоні. Згадаймо Назарія Ковалика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T06:00:08Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 27 липня
Мій Харків
2025-07-27T05:58:51Z
Послідовна спроба прориву: як захисники відбили механізований штурм росіян під Покровськом
24tv
2025-07-27T05:49:53Z
Гіббс-Уайт продовжив контракт з Ноттінгем Форест до 2028 року
Football.ua
2025-07-27T06:34:44Z
У Галатасараї відреагували на чутки щодо трансферу Луніна
24tv
2025-07-27T06:30:22Z
Україна зіграє з баскетболістами Румунії на чемпіонаті Європи
УкраинФорм
2025-07-27T06:24:18Z
Атлетіко наближається до трансферу півзахисника Штутгарта
Football.ua
2025-07-27T06:12:18Z
Ан-Наср намагається перехопити Феліша в Бенфіки
Football.ua
2025-07-27T05:52:01Z
Спад Вови Бражка з "Динамо" пов'язаний з романом з Квітковою? Мілевський вперше висловився про стосунки
Знай
2025-07-27T05:51:42Z
Емерсон Роял — гравець Фламенгу
Football.ua
2025-07-27T05:28:46Z
"Міг би нокаутувати членом": Ф'юрі залишив одіозний прогноз на потенційний бій Джошуа – Пол
24tv
2025-07-27T05:03:47Z
Ювентус, Інтер та Мілан зарубились у боротьбі за захисника Парми
Football.ua
2025-07-27T05:01:19Z
Intel продовжує скорочувати свої виробничі проекти
InternetUA
2025-07-27T06:31:54Z
Українці споживають все більше електроенергії: чи плануються відключення
Знай
2025-07-27T06:12:07Z
Урожай соняшнику в Україні перевищить минулорічний, але ненабагато
AgroPortal
2025-07-27T06:00:22Z
У Міненерго розповіли про стан енергосистеми перед опалювальним сезоном
Gazeta UA
2025-07-27T05:42:11Z
Євро майже 50 гривень: чи можливий такий прогноз ціни у серпні
24tv
2025-07-27T05:30:11Z
Цьогоріч на правобережжі Херсонщини планують зібрати понад 30 тисяч тонн кавунів
Agravery
2025-07-27T05:22:43Z
Соняшникова олія та яйця: де шукати найвигідніші пропозиції в липні
Хвиля
2025-07-27T05:15:14Z
В Україні за чотири роки зареєстровали понад 8,6 тисяч агрофірм - Опендатабот
УкраинФорм
2025-07-27T05:09:20Z
Робота для пенсіонерів у Чернігові: кому і де платять від 16 000 гривень
Политека
2025-07-27T05:01:33Z
Вчені показали найрідкіснішого слона на планеті: що відомо про Мотті
TSN
2025-07-27T06:33:59Z
Інноваційний фонд НАТО оновлює свою інвестиційну команду
InternetUA
2025-07-27T06:16:11Z
Community Notes від Х починає тестування нотаток спільнот з різними поглядами
InternetUA
2025-07-27T06:04:33Z
Хотів потрапити на канал "Мадяра": "віськкор" збрехав про своє зникнення після "атаки FPV-дрона"
24tv
2025-07-27T05:36:21Z
Як нова технологія перетворює Wi-Fi у невидимий інструмент стеження
InternetUA
2025-07-27T05:31:25Z
Скільки можна заробити на Twitch-трансляціях у 2025 році
24tv
2025-07-27T05:03:25Z
Юні закарпатці створили "розумну" тростину з SOS-кнопкою та GPS — винахід може рятувати життя
InternetUA
2025-07-27T05:01:02Z
У канадську тактичну гру Squad зі 150 тисячами відгуків додадуть українських військових
InternetUA
2025-07-27T04:01:24Z
Як прибрати затяжки на одязі за кілька секунд - лайфхак
GlavRed
2025-07-27T03:27:11Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z
GR Corolla Auto: як ралійний автомобіль намагається бути цивілізованим — огляд
Топ Жир
2025-07-26T21:36:16Z
Honda планує страхувати ваші авто, маючи унікальну перевагу
Топ Жир
2025-07-26T19:51:00Z
Орендар Hertz зняв відео свого авто, щоб спростувати помилку штучного інтелекту, але його спроба залишилася марною на тлі громадського обурення
Топ Жир
2025-07-26T18:06:24Z