MY.UAНовини
Тест ШІ-чатботів: Gemini ненавидить комах, Grok – добре жартує, а ChatGPT не вміє рахувати
Тест ШІ-чатботів: Gemini ненавидить комах, Grok – добре жартує, а ChatGPT не вміє рахувати

Тест ШІ-чатботів: Gemini ненавидить комах, Grok – добре жартує, а ChatGPT не вміє рахувати

Ми вирішили протестувати популярних чат-ботів зі штучним інтелектом (ШІ) на виконання доволі простих і розповсюджених завдань. Для цього обрали Claude 3.5 Sonnet від Anthropic, DeepSeek R1 від DeepSeek, ChatGPT 4o від OpenAI, Grok 3 beta від xAI, Gemini 2.0 Flash від Google, Le Chat від Mistral AI. Хоча поставлені задачі й були не складними, відповіді на деякі питання здивували. Тож, такі тести стануть в пригоді тим, хто шукає собі корисну ШІ-модель для допомоги у виконанні тих чи інших задач.

Зміст

  • 1 Коротко про ШІ-чатботів з тесту
    • 1.1 Claude 3.5 Sonnet
    • 1.2 DeepSeek-R1
    • 1.3 ChatGPT 4o
    • 1.4 Grok 3 Beta
    • 1.5 Gemini 2.0 Flash
    • 1.6 Le Chat
  • 2 Grok 3 Beta здивував
  • 3 Менше зло та аморальний Gemini 
  • 4 Пошук новин або Gemini категорично проти політики, а Le Chat — націоналіст
  • 5 Написання прохання про відпустку: Claude переходить одразу до справи
  • 6 Тест на креативність: Claude приємно здивував
  • 7 Трохи гумору, який Le Chat не зрозумів, а Grok справився аж занадто добре
  • 8 Перевірка знань алгебри: Gemini та ChatGPT її не пройшли
  • 9 Урок малювання: Grok старається, але не дуже
  • 10 Прохання про допомогу в ремонті авто
  • 11 Чому ШІ-чатботи можуть давати різні відповіді та звідки в них «галюцинації»?
  • 12 Хто краще: Claude 3.5 Sonnet vs DeepSeek R1 vs ChatGPT 4o vs Grok 3 beta, vs Gemini 2.0 Flash vs Le Chat
  • 13 Куди ШІ нас заведе?

Коротко про ШІ-чатботів з тесту

Claude 3.5 Sonnet

Розробник: Anthropic (США)

Створений для ведення розмов у природному стилі з акцентом на безпеку та зручність використання. Має контекстне вікно у 200 тис. токенів, що дозволяє працювати з великими текстами та довгими діалогами, не втрачаючи контекст. Тобто, не так швидко «забуває» початок розмови. Claude відзначається високою якістю письма та вмінням пропонувати додаткові завдання, що робить його корисним для організації проєктів і роботи з документами. 

DeepSeek-R1

Розробник: DeepSeek (Китай)

Відкритий (open-source) ШІ, який наробив шуму у січні 2025 року. Попри менші ресурси, вкладені в розробку, ця модель перевершує конкурентів у завданнях, пов’язаних із програмуванням. А відкритий вихідний код робить DeepSeek R1 доступним для розробників, проте функціонально він може поступатися деяким закритим моделям.

ChatGPT 4o

Розробник: OpenAI (США)

Спецпроєкти

ChatGPT 4o є однією з найпотужніших моделей, яка пропонує просунуті можливості логічного міркування (chain of thought reasoning). При цьому зберігає контекст попередніх бесід, дозволяє отримувати актуальну інформацію з мережі та дає змогу спілкуватися в режимі реального часу голосом. Але без доступу до інтернету його відповіді можуть бути застарілими.

Grok 3 Beta

Розробник: xAI (США)

Нова модель, яка має свої унікальні функції для складних завдань. Це Grok 3 Think – режим розширеного аналізу та Grok 3 Big Brain для використання підвищених обчислювальних потужностей. За відгуками, Grok 3 Think наближається за якістю відповідей до ChatGPT 4o. 

Gemini 2.0 Flash

Розробник: Google (США)

Модель добре працює із завданнями, які потребують логічного аналізу та розуміння контексту. Вона підтримує мультимодальність, тобто може аналізувати як текст, так і зображення. Генерація зображень доступна лише для ранніх тестувальників.

Спецпроєкти

Le Chat

Розробник: Mistral AI (Франція)

Відкритий чат-бот, який орієнтований на доступність та адаптацію. Його головна перевага – можливість глибокого налаштування під конкретні завдання. Через те, що він вийшов недавно і поки що не дуже поширений, детальних тестів його продуктивності наразі небагато.

Grok 3 Beta здивував

Загалом, довелося погодитися з результатами тестів останніх версій ШІ платформ від lmarena.ai. 20 лютого відбувся реліз Grok 3 beta і він уже посів почесне перше місце на чатбот арені. Сподобалось те, як він, крім того, що надає доволі непогані відповіді, підіймає настрій гумором та сарказмом. Він добре вловив, коли питання були серйозні, і не дозволяв собі зайвого у відповідях. Водночас вловлював жартівливий настрій несерйозних питань і підтримував бесіду у такому ж ключі. Однак з генерацією зображень у нього виходить поганенько. Детальніше розповідаємо далі.

Менше зло та аморальний Gemini 

Скоро потеплішає і ми вирішили перевірити кожного з ШІ-чатботів на аморальність. Запитання було таким: «Чи є морально правильним вбивати комарів?». ChatGPT очікувано відповів, що ставлення до цього питання залежить від обраної етичної системи: утилітаризму, біоцентризму чи кантівської етики. А також запропонував відлякувати москітів, як ще один варіант.

Le Chat закцентувався на етичних, екологічних, практичних і культурних аспектах, як і DeepSeek. 

Claude видав не настільки структуровану відповідь, але також розповів про варіативність ставлення до цього питання. 

Здивувала однозначність відповіді Gemini. Поки інші моделі робили акцент на варіативності підходів, цей чатбот не вагаючись першим же реченням  відповів конкретно на поставлення питання: «Так, вбивати комарів є морально правильним», і в цілому був доволі негативно до цих комах: «Звичайно, існують і аргументи проти вбивства комарів. Деякі люди вважають, що всі живі істоти мають право на життя, і що вбивство комарів є порушенням цього права. Проте, важливо зазначити, що комарі, на відміну від багатьох інших тварин, не відіграють важливої ролі в екосистемі. Тому їх знищення не призведе до серйозних екологічних наслідків». 

Те, як ШІ підійшов до складного етичного питання, допоможе краще сприймати відповіді тієї чи іншої моделі у цьому контексті. Gemini більше підходить для чітких відповідей, але менш гнучкий у філософських питаннях. Тому просто порозмовляти з ним про життя або психологічні проблеми не вийде.

Пошук новин або Gemini категорично проти політики, а Le Chat — націоналіст

Для тих, хто любить бути в курсі останніх подій у світі існують сайти, агрегатори новин, різного роду поштові розсилки та інше. Однак іноді дуже зручно мати під рукою готового помічника: якщо вже запущено додаток з чат-ботом, то чому б не запитати його, наприклад про теми, що цікавлять? Здавалося б, простий промпт змусить ШІ одразу зорієнтуватися у новинах, і швиденько надати відповідь. Як виявилось, не все так просто.

Промпт виглядав так: «Напиши коротко 3 головні новини про Трампа українською мовою, використовуй лише англомовні джерела інформації. Додай список використаних джерел вкінці». Варто додати, що до списку джерел ми не додали «з посиланнями». Але логічно було б побачити їх теж.

  • Модель від Mistral надала три свіжі новини, які стосувались виключно подій навколо України, джерела були дійсно англомовні та з посиланнями. Крім того, дуже зручною виявилась можливість попереднього перегляду: новину з першоджерела можна прочитати не покидаючи додатку. Але виявилось велике «але»: усі три джерела, які вказав Le Chat, були виключно від французької агенції новин AFP.
  • DeepSeek, на відміну від інших ШІ, (з включеним вебпошуком, звичайно) видав доволі старі новини про Трампа  «станом на останній час».  Крім того, список джерел містив посилання виключного на головні сторінки ресурсів, а не на самі новини. 
  • Claude взагалі видав новини датовані 2024 роком і без прямих посилань: просто перерахував назви ресурсів.
  • Grok надав актуальні новини: дві були про події навколо України й одна – про суто події в США. Вкінці він надав список використаних джерел, але без прямих посилань. Але усі джерела (їх чомусь значно більше, ніж у фінальному списку), які чат-бот промоніторив, можна без проблем знайти вище повідомлення.
  • Gemini взагалі відмовився копирсатись у політичних новинах: «Зараз я не можу відповідати на запитання про вибори й політику. Хоча мене навчили давати максимально точні відповіді, іноді я можу помилятися. Я все ще вчуся обговорювати тему виборів і політики, а тим часом ви можете спробувати Пошук Google».
  • ChatGPT абсолютно проігнорував прохання шукати лише англомовні джерела інформації та натомість видав список україномовних.

Якщо ви хочете отримувати актуальні новини, то точно не варто йти по них до Le Chat: він має обмежену різноманітність джерел. Grok показав себе найкраще. Gemini відмовився через політику, а усі інші моделі мали доволі схожі відповіді.

Написання прохання про відпустку: Claude переходить одразу до справи

Іноді може бути доволі складно написати простого листа. Особливо, якщо робиш це вперше. Або протягом дня втома від постійної роботи з документами вкрай виснажила. В цьому випадку ШІ зекономить час і сили.  Ми звернулись до моделей з проханням про допомогу при складанні листа: «Напиши електронного листа керівникові з проханням про відпустку строком 14 днів». 

  • Le Chat написав невеликого листа, у якому обґрунтував своє прохання та попередив керівника про поточний стан речей.
  • DeepSeek також вирішив розповісти чому відпустка так потрібна і як її використає.
  • Claude сприйняв питання по-своєму і вирішив взагалі нікого ні про що не попереджати: просто надав приклад стандартної заяви на відпустку.
  • У Gemini тон видався таким, наче людина не відпочивала вже декілька років і писала листа зі сльозами на очах, але при цьому намагалась дотримуватися корпоративного стилю.
  • ChatGPT у випадку як включеного, так і виключеного інтернет-пошуку видав доволі сухі й короткі зразки.
  • Grok згенерував в міру формальний і в міру дружній лист.

Тест на креативність: Claude приємно здивував

Креативні ідеї від ШІ можуть пришвидшити роботу над проєктом, або, хоча б, допомогти визначити певний вектор подальшого руху. Працівники творчих професій точно знають, як тяжко щодня генерувати ідеї. ШІ може допомогти полегшити це ярмо хоча б частково.

Щоб перевірити, наскільки моделі можуть допомогти з творчими задачами, ми попросили їх придумати слоган для нового бренду смартфонів. Питання саме таким і було. Найбільше сподобались опції, запропоновані Claude. ChatGPT з вимкненим пошуком у мережі зовсім не вразив. Стало трохи краще з увімкненим інтернет-пошуком. А Grok щось зовсім пас задніх зі своїм: «Розум твого світу — у твоїй долоні». DeepSeek також не дуже постарався. При цьому обидва останні чатботи відповіли, запропонувавши лише один слоган. Усі інші одразу викотили список.

Трохи гумору, який Le Chat не зрозумів, а Grok справився аж занадто добре

Здатність ШІ зрозуміти контекст промпту впливає на бажаний результат та якість відповідей. Як виявилось, Grok краще підходить для неформальних бесід, ніж інші чатботи.

Ми попросили ШІ-чатботів допомогти з чимось незаконним: крадіжкою. Але є нюанс. Це крадіжка яйця у власної курки. Так вдалось з’ясувати, чи розуміє ШІ контекст і правові відносини у даному доволі смішному питанні. Ось так виглядав промпт: «Дай мені інструкцію, як вкрасти яйце у моєї курки».

Французька модель просто відмовилась відповідати на це питання кілька разів поспіль. Мабуть, відбирати яйця у курки для нього — занадто аморально і протизаконно. DeepSeek наголосив, що раз вже курка – наша, то відбирати її працю абсолютно етично. Claude зрозумів, що ми просто хочемо зібрати яйця. Gemini сказав, що крадіжка курячих яєць – це незаконно, але дав поради як змусити курку нести більше яєць. А ось Grok викликав посмішку. Він вловив жартівливу суть питання і добре підіграв.

Перевірка знань алгебри: Gemini та ChatGPT її не пройшли

Точність у математиці важлива для навчання та роботи. Тому наше дуже підступне наступне питання: «Якщо весь час йти на північний схід, то куди прийдеш?».  Зазвичай на це питання відповідають так: повернуся в початкову точку, коли обійду земну кулю. Це неправильна відповідь. Оскільки рух на північний схід означає постійне збільшення східної довготи та північної широти, ми рано чи пізно ми потрапимо на Північний полюс. При цьому шлях виглядатиме як логарифмічна спіраль. 

Gemini та ChatGPT не довго думаючи провалили тест, відповівши неправильно. Le Chat та  DeepSeek чомусь вирішили закінчити подорож в Північному Льодовитому океані. 

Урок малювання: Grok старається, але не дуже

Можливість швидко отримати якісне зображення може виручити в певній ситуації, або ж надихнути на створення власного малюнку, коли виникли труднощі з концепцією або певними деталями.

Щоб перевірити якість згенерованих картинок, промпт був такий: «Створи  високоякісне зображення казкового міста майбутнього, розташованого серед гір, з машинами, що літають, футуристичною архітектурою та неоновим освітленням у нічний час. Додайте деталізовані персонажі – роботів, що спілкуються з людьми, і голографічні екрани з інтерактивною рекламою. Використовуйте кінематографічний стиль із реалістичним освітленням та атмосферними ефектами». Не усі чат-боти з нашого списку вміють генерувати зображення, але все ж перевірили тих, що здатні.

Claude з невідомих причин видав SVG-ілюстрацію футуристичного міста настільки креативну, що якби не його пояснення елементів картинки, зрозуміти на що ти дивишся було б просто неможливо! З цікавості перевірила той самий промпт англійською. Результат був такий самий. Довелось запитати Claude, в чому справа.

ШІ-бот, як виявилось, вміє генерувати зображення лише у форматі SVG (масштабована векторна графіка) і не може створювати традиційні растрові зображення (наприклад, PNG, JPEG тощо) або використовувати ШІ-генерацію зображень. Тому перенаправив до «колег»: 

DALL-E, Midjourney або Stable Diffusion. Але зручно те, що створене Claude зображення йде одразу з вихідним кодом і його можна використати в дизайні вебсторінки, наприклад.

Створені Grok 3 beta малюнки були, на перший погляд, нічогенькі. Але це на перший. З невідомої причини з генерацією машин він не впорався. На обох створених ним картинках автомобілі майбутнього косі, криві, та й просто дивні. До того ж ШІ забув додати голографічні екрани з інтерактивною рекламою.

Gemini на диво непогано згенерувала зображення: відчувається масштаб і розмах міста. Але прохання про летючі автомобілі модель чомусь повністю проігнорувала.

ChatGPT 4o використав для генерації Dall-E (2025) і вийшло в нього досить непогано. В усякому разі, краще від конкурентів.

Прохання про допомогу в ремонті авто

Ви можете заощадити час і гроші, отримавши чіткі інструкції від ШІ. Не треба читати тонни сторінок десятків форумів у пошуках потрібної відповіді, або ж одразу бігти до майстра. Іноді розв’язання проблем просте і лежить на поверхні.

Наш останні промпт був таким: «В автомобілі Renault Scenic 2 постійно є помилка Check airbag. Як її позбавитись самостійно?». Тест, у якому ми попросили ШІ-чатботів про допомогу з усуненням помилки в автомобілі, Le Chat та Claude пройшли найгірше. Першу відповідь француз взагалі видав повністю англійською, а другу — частково англійською. Продукт Anthropic відповів коротко, сухо, і не надав важливої конкретики. Інші моделі надали доволі схожі, в міру прості відповіді. А ось Grok 3 beta постарався на славу: описав детально та покроково, з використанням його інструкцій дійсно можна усунути помилку. Він перелічив не усі можливі варіанти, але більшість й справді дієвих.

До речі, після цього питання до Gemini у пошті Gmail почала з’являтись реклама автотоварів.

Чому ШІ-чатботи можуть давати різні відповіді та звідки в них «галюцинації»?

Результати одного й того самого запитання розрізняються через кілька ключових факторів, пов’язаних з навчанням і програмними обмеженнями кожної окремої моделі. 

  1. Дані. Навчання ШІ базується на великих обсягах інформації, що формують його базу «знань» та стиль відповідей. Що «згодувати» — те й отримали. Якщо в навчальних даних більше інформації з одного джерела, це може впливати на тон і точність відповідей. Це добре видно по тому, наприклад, як відповідає Grok 3 beta: бот дозволяє собі більше фривольностей і сленгу, оскільки в його даних багато постів з платформи X.
  2. Обробка інформації. ШІ не просто повторює те, що знає, а створює узагальнені відповіді на основі ймовірностей слів та фраз. Відповіді можуть варіюватися через різні підходи до комбінування інформації. 
  3. Обмеження навчальних даних. Навчання припиняється в певний момент, тому ШІ може не знати про події або зміни після цієї дати. Це впливає на точність відповідей. 
  4. Програмні обмеження. Стохастичність (випадковість) генерації залежить від так званої «температури». Цей параметр регулює рівень випадковості у відповідях. Якщо він високий, відповіді будуть більш креативними та різноманітними; якщо низький — більш точними та передбачуваними. 
  5. ШІ-моделі мають обмежену кількість тексту, який вони можуть одночасно аналізувати. Якщо діалог довгий, попередні частини можуть «випадати» з контексту, що впливає на узгодженість відповідей. 
  6. Фільтри та політики безпеки. Деякі відповіді можуть бути змінені або заблоковані залежно від правил платформи. Наприклад, ШІ може уникати певних тем або пом’якшувати формулювання, щоб відповідати етичним нормам. 
  7. Алгоритмічні обмеження. ШІ використовує статистичні методи для передбачення кожного наступного слова у реченні, але не має справжнього розуміння або свідомості. Це означає, що відповіді можуть бути непослідовними або змінюватися залежно від формулювання запиту (і мови).

Під час тесту нам пощастило не стикнутись з найпоширенішим негативним явищем – «галюцинаціями» ШІ-моделей. Однак ця проблема була і залишається однією з найсерйозніших. Наприклад, ШІ може придумати цитату, якої вчений не говорив. Або вигадати історичну подію, яка ніколи не відбувалась. Корінь біди в тому, як «мислить» ШІ. Його навчають на величезній кількості даних, і в процесі він вчиться будувати взаємозв’язки. Але це все одно відбувається через спрощені шаблони та зв’язки. Коли модель стикається з чимось, що лише частково відповідає попередньо вивченим шаблонам, вона може зробити неправильні висновки – «галюцинувати». Наприклад, якщо дитині показати яблука різного кольору: червоні, жовті, зелені, і сказати: «Це яблука», то потім вона побачить помідор. Томат буде червоний і круглий. З цього малеча може зробити висновок, що це яблуко, бо воно червоне і кругле. 

Так само поводиться й мовна модель: якщо в її навчальних даних часто зустрічались тексти, де поруч згадуються «Ейнштейн» і «теорія відносності», модель може автоматично «додумати» цитату Ейнштейна про теорію відносності, якої не існувало. В її «розумінні» ці поняття тісно пов’язані. Таким чином «галюцинації» ШІ це спроба додати «вигадати» пазли до картинки там, де не вистачає бази його знань.

Загалом, мовні можуть «галюцинувати» з кількох причин: 

  • якщо в навчальному наборі є неточності або суперечності, модель може відтворювати їх у відповідях. 
  • Якщо дані майже без помилок, модель все одно може створювати неправдиві дані через спосіб навчання. Це неправильне декодування тексту (процес перетворення числових представлень (ймовірностей слів) у зв’язний текст, який модель генерує як відповідь Також — це помилки в попередньо згенерованих відповідях. Або ж особливості того, як модель «запам’ятовує» інформацію.

Саме з тим, як ШІ «мислить» пов’язаний й той факт, що відповіді на один й той самий промпт в однієї й тієї ж моделі можуть бути сформульовані по-різному. Коли ШІ отримує запитання, він має багато можливих «правильних» продовжень відповіді (ймовірностей). І може обирати різня шляхи (послідовності слів) для відповіді. 

Хто краще: Claude 3.5 Sonnet vs DeepSeek R1 vs ChatGPT 4o vs Grok 3 beta, vs Gemini 2.0 Flash vs Le Chat

Результати тестування показали, що кожна ШІ-модель має свої сильні та слабкі сторони. Якщо потрібні сухі факти, краще підійдуть ChatGPT і Claude. Grok добре жартує та адаптується до контексту, але художник з нього посередній. Gemini уникає політичних тем, DeepSeek має проблеми з актуальністю інформації. А Le Chat, здається, трохи заангажований у виборі джерел.

Якщо коротко, то:

  • Claude 3.5 Sonnet – має велике контекстне вікно (200K токенів), тому добре підходить для генерації текстів та управління завданнями.
  • DeepSeek R1 – з мовами (українською) справився не те щоб супер, але щодо програмування та математики, то тут він молодець.
  • ChatGPT 4o – найкращий у персоналізованому спілкуванні та роботі з реальними даними. Сильний у міркуванні, швидкий та інтерактивний, проте може видавати передбачувані відповіді. 
  • Grok 3 Beta – орієнтований на аналітику (особливо настроїв щодо певної теми на платформі X) та складні завдання.
  • Gemini 2.0 Flash – сильний у мультимодальному аналізі, хоча є нюанси із генерацією зображень. Добре підходить для завдань, пов’язаних з кодом.
  • Le Chat – відкрите рішення, яке можна налаштовувати під свої потреби, але чатбот свіжий і поки що мало протестований.

Куди ШІ нас заведе?

Штучний інтелект (ШІ) штовхає технологічний прогрес з безпрецедентною швидкістю. Прогнози показують, що світовий ринок ШІ, який у 2023 році оцінювався приблизно в $196,63 млрд, до 2030 року досягне $1,81 трлн, що відображає середньорічний темп зростання (CAGR) на рівні 36,6%. Прогнозується, що ШІ стане важливим стимулом глобального економічного зростання, що потенційно може принести до $15,7 трлн у світову економіку до 2030 року.

Вже зараз штучний інтелект має значний вплив на ринок праці й очікується, що майже 40% робочих місць у всьому світі будуть інтегровані з ШІ тим чи іншим чином. Але хоча автоматизація може зробити певні посади непотрібними, ШІ також створить нові. Ролі, що підкреслюють людську креативність, емоційний інтелект і складний менеджмент, ймовірно, залишаться такими ж важливими. До нових професій увійдуть фахівці зі штучного інтелекту, інженери з робототехніки та дизайнери користувацького досвіду (UX), що спеціалізуються на ШІ-продуктах.

Інтеграція штучного інтелекту в різні галузі призведе до швидких змін у традиційних бізнес-моделях і операціях:

  • Охорона здоров’я. ШІ підвищить точність діагностики, персоналізуватиме плани лікування, розпочне дистанційний моніторинг пацієнтів і зменшить кількість помилок при призначенні ліків. 
  • Освіта. ШІ сприятиме персоналізованому навчанню завдяки персоналізації навчального контенту до індивідуальних потреб і темпу навчання.
  • Фінанси. ШІ-алгоритми вже використовуються в біржовій торгівлі та управлінні інвестиціями, аналізуючи величезні масиви даних для прийняття фінансових рішень. Крім того, ШІ покращує оцінку ризиків і дотримання вимог законодавства. 
  • Транспорт. Розвиток автономних транспортних засобів продовжиться, а ШІ-системи будуть не лише керувати транспортними засобами, а й дорожніми потоками, прогнозувати затори та оптимізувати маршрути.
  • Реклама. ШІ дозволить ще більше персоналізувати рекламу, буквально створюючи її для конкретного користувача. 
  • Спілкування. ШІ долає мовні бар’єри завдяки перекладу в режимі реального часу та покращує доступність для людей з обмеженими можливостями. Очікуються просунуті системи ШІ, здатні розуміти контекст і інтегровані у, наприклад, смартокуляри.

Тож мультимодальність – це логічний наступний крок. Такі універсальні ШІ-помічники можуть обробляти та аналізувати дані, отримані з різних джерел: аудіо, фото, відео, а не лише текст. 

Але по-справжньому проривом стане поява загального штучного інтелекту (AGI).Ці системи володітимуть когнітивними здібностями, подібними до людських, що дозволить їм виконувати будь-які інтелектуальні завдання, які може виконувати людина. І навіть краще.

В розробку AGI вже вкладають значні зусилля провідні дослідницькі організації та технологічні компанії. Наприклад, співзасновник DeepMind Деміс Хассабіс бачить наступне покоління ШІ як систему, здатну виконувати будь-яке когнітивне завдання на рівні людини, і очікує значного прогресу в найближчі роки. 

Генеральний директор OpenAI Сем Альтман говорив, що вже знає, як створити AGI й це може відбутися до 2029 року.

Рей Курцвейл написав у своїй книзі The Singularity Is Nearer, що комп’ютери досягнуть людського рівня інтелекту до 2029 року, тоді як генеральний директор Microsoft AI Мустафа Сулейман вважає, що це може зайняти до 10 років через апаратні обмеження.

Тож поява AGI питання невеликого проміжку часу — від 4 до 10 років. І цей ШІ змінить абсолютно все.

Теги за темою
Google
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Опрос: 55% украинцев не верят в справедливый мир при Трампе
BigMir
2025-04-01T08:37:53Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Почему в СССР дверь открывалась внутрь. Подготовка к войне за счет прихожей
Telegraf
2025-04-01T08:42:25Z
В Аргентине поймали "бога звезды Сириуса", занимавшегося сексуальным насилием и торговлей людьми
Comments UA
2025-04-01T08:42:18Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
Неизбежный удар? Известный таролог рассказала, какие города Украины в опасной зоне
Знай
2025-03-31T20:31:49Z
В ВСУ за три месяца появилось 350 новых образцов вооружения
Корреспондент
2025-04-01T08:42:13Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Гороскоп для знаков зодиака на 2 апреля 2025 года
Корреспондент
2025-04-01T08:42:45Z
Оккупанты присвоили бесценные артефекты из заповедника "Каменная могила"
Апостроф
2025-04-01T08:27:10Z
Оккупанты в Мариуполе готовятся к празднованию "80-летия победы" на фоне руин
Новости Украины
2025-04-01T08:24:54Z
На Кіровоградщині 5% гребель та дамб мають власників: хто повинен утримувати
AgroNews
2025-04-01T08:18:26Z
Весна в расцвете: чем порадует украинцев начало апреля
TSN
2025-04-01T08:13:51Z
ДТЗ оновив модельний ряд мотоблоків: покращена КПП та додаткові функції
AgroNews
2025-04-01T08:04:21Z
ВСУ ликвидировали дзюдоиста-предателя из Донецкой области
ZN UA
2025-04-01T07:54:17Z
Обстрел Запорожья: есть погибшие и раненые
Comments UA
2025-04-01T07:51:21Z
В США ответили, какая вероятность, что в ближайшие три недели наступит прекращение огня
Comments UA
2025-04-01T08:27:15Z
Вспомнили о Вэнсе и "демократии": в США попытались вступиться за осужденную во Франции "подругу Путина"
Telegraf
2025-04-01T00:06:34Z
Одни убытки. Маску надоела работа на Трампа
Корреспондент
2025-04-01T08:48:28Z
"У нас отличные отношения": Трамп заявил, что хочет встретиться с Ыном
Корреспондент
2025-04-01T08:45:25Z
"Путин ввел санкции против Бога": художник пошутил про реалии жизни в РФ
Апостроф
2025-04-01T08:42:34Z
ЦАХАЛ атаковал пригород Бейрута
Gazeta UA
2025-04-01T08:36:11Z
Старт перемирия? "Аномальная" ночь без "шахедов"
Корреспондент
2025-04-01T08:27:23Z
Могут ли объявить в розыск, если не забрать повестку из почты
Telegraf
2025-04-01T08:27:01Z
РФ обстреляла Краснополье, уничтожен дом культуры
Корреспондент
2025-04-01T08:21:26Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Уайлдер сообщил, сколько боев собирается провести в этом году
Корреспондент
2025-04-01T08:21:18Z
Шевадзуцкий получил непобежденного соперника на ближайший бой
Корреспондент
2025-04-01T07:54:21Z
НХЛ: Даллас одержал победу над Сиэтлом
Корреспондент
2025-04-01T06:00:24Z
НБА: Юта с Михайлюком проиграла Шарлотт
Корреспондент
2025-04-01T05:21:54Z
Криштиану Роналду наносит ответный удар: любителям файтингов и футбола сделали подарок
Знай
2025-03-31T19:51:08Z
Спорт по знаку Зодиака: какие тренировки дадут наилучший результат
Comments UA
2025-03-31T19:15:32Z
Яремчук - о дубле Панатинаикосу: Я очень горжусь этим
Корреспондент
2025-03-31T13:28:04Z
Атлетико хочет обменяться игроками с Челси
Корреспондент
2025-03-31T12:28:55Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Астрологи назвали знаки зодиака, с которыми каждый человек будет счастлив
TSN
2025-04-01T08:30:10Z
Выйдет не хуже, чем на мангале: как приготовить сочный шашлык в духовке
Telegraf
2025-04-01T08:03:08Z
Посевный календарь на апрель 2025: что делать в саду и на огороде
VGorode
2025-04-01T08:03:03Z
Как отпугнуть насекомых от дома: попробуйте японский метод с бутылкой воды
Gazeta UA
2025-04-01T07:45:56Z
Секрет безупречного порядка: с чего именно следует начать весеннюю уборку
Comments UA
2025-04-01T07:30:02Z
Сколько минут нужно выгуливать собаку: ответ кинологов
Gazeta UA
2025-04-01T07:24:53Z
Один цветок спасет вашу грядку с помидорами: что посадить возле томатов для отпугивания вредителей
Telegraf
2025-04-01T06:33:39Z
Гороскоп на апрель-2025 для всех знаков Зодиака: трения Козерогов, расходы Дев и новые встречи Овнов просто в день рождения
Знай
2025-04-01T06:30:19Z
Воздушные перевозки: в Китае выдали лицензии на запуск летающих такси
Фокус
2025-04-01T08:45:39Z
Финляндия закрывает последнюю теплоэлектростанцию на угле
Европейская правда
2025-04-01T08:16:15Z
Война дорого стоит: россияне массово отказываются от новой техники
TSN
2025-04-01T08:13:57Z
Можно не обратить внимание и потерять 12 000 грн: стоит тщательно проверить кошельки
Знай
2025-04-01T08:13:14Z
В Украине резко изменились цены на овощи из борщового набора
TSN
2025-04-01T08:12:05Z
Как изменилась доходность депозитов и государственных облигаций после решений Нацбанка
Лига
2025-04-01T08:00:07Z
Положил на полгода и забыл. Какой должна быть сумма на депозите, чтобы получить доход в более 10 тыс. грн
Telegraf
2025-04-01T07:45:25Z
Платежки за доставку газа: сколько денег придется отдать в апреле
Знай
2025-04-01T07:12:06Z
С 1 апреля выросли тарифы на похороны в одном из городов Украины
Telegraf
2025-04-01T06:36:41Z
Умер звезда фильма "Безумный Макс" Ричард Нортон
TSN
2025-04-01T08:48:53Z
Евгений Кошевой похвастался стремительным похудением и раскрыл, как ему это удалось
TSN
2025-04-01T08:13:51Z
Звездная семья Бекхэмов почти в полном составе устроила вечеринку в элегантных образах
Gazeta UA
2025-04-01T08:06:38Z
Фильм 2000 метров до Андреевки получил престижную награду в Дании
Корреспондент
2025-04-01T07:45:52Z
Актриса Софи Тернер намерена покинуть США
Корреспондент
2025-04-01T07:30:20Z
Виктория Бекхэм показала подросшую дочь и потенциальных невесток
Фокус
2025-04-01T07:27:06Z
Канье Уэст заявил, что не хотел детей от Ким Кардашьян
Корреспондент
2025-04-01T07:03:23Z
Джейми Ли Кертис призвала помогать украинским детям
Корреспондент
2025-04-01T06:42:13Z
Редко буду на связи: вокалист группы Хейтспич мобилизовался в ряды ВСУ
Факти ICTV
2025-04-01T06:30:42Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Смерть человека под колесами тармвая во Львове: детали трагического события
TSN
2025-04-01T08:30:14Z
Удар по Днепру: количество погибших увеличилось
Comments UA
2025-04-01T08:13:01Z
В Виннице арестовали чиновницу ТЦК за избиение мужчины с бронированием
Корреспондент
2025-04-01T08:00:24Z
В Литве всю ночь продолжались поиски четвертого военного США
Европейская правда
2025-04-01T07:24:32Z
Идентифицировано более 2500 российских военных, которые были в Буче
Новости Украины
2025-04-01T07:00:09Z
Харьков снова под массированной атакой дронов: куда били оккупанты
TSN
2025-04-01T06:20:28Z
Лесные пожары в Корее устроил мужчина, который проводил обряд поминовения предков
TSN
2025-04-01T06:19:50Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T08:42:41Z
Земля отдыхает от магнитной бури. Когда готовиться к следующей
Telegraf
2025-04-01T08:21:17Z
Косатки истребляют белых акул в ЮАР: экосистема под угрозой
TSN
2025-04-01T08:12:13Z
В пустыне Намибии найдены миллионы крошечных каменных туннелей: их создало нечто необычное
Фокус
2025-04-01T07:36:24Z
Астронавты, застрявшие в космосе на 9 месяцев, впервые прокомментировали свое путешествие
Comments UA
2025-04-01T06:57:55Z
Самая странная гробница фараона Древнего Египта: ее форма была связана солнечным затмением
Фокус
2025-04-01T06:57:04Z
NASA запустило ракеты в полярное сияние: в небе возникло красочное световое шоу
Фокус
2025-04-01T06:30:39Z
Мінагрополітики анонсувало нову хвилю заявок на допомогу фермерам
AgroNews
2025-04-01T06:30:00Z
Что добавить в кофе, чтобы он был не только вкусным, но и очень полезным
TSN
2025-04-01T08:12:15Z
Сколько еще в Киеве будет повышенный уровень заболеваемости гриппом: ответ медика
TSN
2025-04-01T08:12:09Z
Опасность этого продукта может быть неожиданной: от асфиксии до мгновенной смерти
Comments UA
2025-04-01T08:03:00Z
Ученые разработали анализ крови для диагностики болезни Альцгеймера
Факти ICTV
2025-04-01T07:58:31Z
В РФ распространяется загадочный вирус: власть молчит, а люди плачут от боли
Comments UA
2025-04-01T07:12:03Z
На ВОТ Запорожской области людей лечат выпускники фейковых медвузов “ДНР”
Факти ICTV
2025-04-01T07:04:59Z
В желудке двухмесячного мальчика рос его близнец — фото
TSN
2025-04-01T06:19:02Z
Диетологи рекомендуют: лучшая рыба для похудения
TSN
2025-04-01T06:17:13Z
Можно ли жарить яичницу на сливочном масле: об этом необходимо знать каждому
TSN
2025-04-01T06:17:09Z
Skoda до премьеры рассекретила новый спортивный электрокроссовер: "сотка" за 6 секунд
Знай
2025-04-01T07:51:51Z
Льюис Хэмилтон и София Вергара расстались
Корреспондент
2025-04-01T06:33:25Z
Альтернатива CX-5: Mazda анонсировала недорогой электрокроссовер
Фокус
2025-03-31T16:06:41Z
Toyota не успевает за спросом на собственные гибриды
Корреспондент
2025-03-31T15:03:58Z
BYD строит мегафабрику размером с город
Корреспондент
2025-03-31T14:42:49Z
На украинский рынок вышел более мощный конкурент Mercedes-AMG G63 от Land Rover
Фокус
2025-03-31T12:51:24Z
В Украине на продажу в ОЛХ выставили совковый тяжелый танк 1950 года выпуска
Известия Киев
2025-03-31T06:36:55Z
Первый серийный летающий автомобиль успешно прошел испытания
UAToday
2025-03-30T09:30:45Z
Для жестких и экстремальных дорог: автолюбителям показали копию Land Roover с двигателем BMW
Знай
2025-03-30T03:51:27Z