Українська і американська резолюції, які розгляне ООН, - не є взаємовиключними - Сибіга
Українська і американська резолюції, які розгляне ООН, - не є взаємовиключними - Сибіга
Незважаючи на те, що навколо тексту української резолюції до третіх роковин повномасштабного вторгнення та тієї, що запропонували Сполучені Штати - без згадки про Путіна як агресора відбуваються деякі дебати, голосування відбудеться, про що згадав очільник української дипломатії Андрій Сибіга під час форуму "Україна. Рік 2025".
Українська резолюція буде винесена на голосування на спеціальній сесії Генасамблеї ООН. Документ вже зареєстровано та отримано підтримку партнерів.
Також глава МЗС додав, що не вважає взаємовиключними резолюції США та України.
"В контексті третіх роковин повномасштабного російського вторгнення Україна ініціювала в Генасамблеї відповідний проект резолюції держав однодумців, які підтримують українську сторону, але тут більше про принципи. Українська резолюція це про підтримку територіальної цілісності і суверенітету, це про підтримку міжнародного права, це про підтримку статуту ООН", - сказав він на форумі 23 лютого.
"В п'ятницю на рівні нашого представництва в ООН американська сторона поінформувала нас про свій намір винести також резолюцію, коротку, дуже стислу, теж в контексті третіх роковин війни проти України. Але це не взаємовиключні процеси", - пояснив він свої слова.
Поява саме української резолюції і саме з відповідною позицією України - це дійсно принципова справа, тому що вона, як зауважив Сибіга, "фокусується саме на цій даті, вона фокусується на послідовній позиції, яка фіксувалася на майданчику ООН з початку повномасштабного вторгнення. "
Як раніше повідомляло видання The Washington Post, адміністрація президента США Дональда Трампа хотіла замінити щорічну резолюцію щодо війни Росії проти України запропонованим США варіантом, де немає згадки про російську агресію, а є пом'якшена заява - "близька до проросійської", як зауважили в Україні. Проєкт, запропонований США, є коротшим і закликає до "швидкого завершення конфлікту" без прямого засудження Росії або вимоги її виведення військ.
Нагадаємо, американська резолюція була сприйнята в Києві як спроба обмежити будь-які прояви російської відповідальності за вторгнення.
Крім того, нещодавно ЗМІ писали, що США забрали всі різкі формулювання про Росію із заяви G7 нібито, щоб не зірвати мирні переговори. Штати, зокрема, виступили проти того, щоб називати Москву агресором у війні проти України в заяві G7, яка готується до третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ. Американські правки з'явилися після того, як президент США Дональд Трамп днями неправдиво звинуватив Україну у війні.