MY.UAНовини
Війна в 2025: як змінилась енергетика та чому в Україні зростуть тарифи для населення
Війна в 2025: як змінилась енергетика та чому в Україні зростуть тарифи для населення

Війна в 2025: як змінилась енергетика та чому в Україні зростуть тарифи для населення

За три роки масштабні атаки ЗС РФ підірвали енергетичну стабільність України: щонайменше 70% усієї української генерації зруйновано, пошкоджено або перебуває під окупацією. Фокус з'ясував, які виклики енергосектор долає кожного дня і які на нього ще чекають.

Загальні збитки енергетичного сектору України під час війни перевищують 56 млрд доларів. Для повного відновлення, не повернення до початкового довоєнного рівня, а до покращення стану енергетичного сектору, необхідно 50,5 млрд доларів. Так окреслили ситуацію в енергетичній сфері аналітики Київської школи економіки (KSE). А енергоексперти оцінили шанси на відновлення української енергетики і розповіли, чи реалістично очікувати на життя без блекаутів.

Багатомільярдні втрати: як після трьох років війни ситуацію в енергетиці оцінюють фахівці

Дані щодо втрат у енергогалузі українських експертів KSE збігаються із оцінкою Міжнародного валютного фонду (МВФ), який станом на літо 2024 року оцінив збитки української енергетики через російські обстріли у 56,5 млрд доларів.

Впродовж війни російська армія окупувала близько 18 ГВт потужностей, зокрема Запорізьку атомну електростанцію, яку вважають найбільшою в Східній Європі — встановлена потужність всіх шести енергоблоків, становить 6040 МВт. Станом на вересень минулого року Росія здійснила 25 масованих ракетно-дронових атак на енергосистему України. Про це свідчать дані, оприлюднені на порталі Energy Map українського аналітичного центру DiXi Group.

Повністю зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська та Трипільська ТЕС

Повністю були зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська та Трипільська ТЕС. Критичних пошкоджень (понад 80%) зазнали приватні теплоелектростанції, серед яких Ладижинська, Бурштинська, Добротвірська, Курахівська, Криворізька та Придніпровська ТЕС.

"Пошкоджена інфраструктура на мільярди доларів. Найбільш чутливе пошкодження і руйнація — це ДніпроГЕС. Це дійсно дуже велика втрата для України. І слід підкреслити, що ДніпроГЕС — це електростанція, яка серйозно додавала можливість балансувати нашу енергосистему. А у нас і так дефіцит маневрових потужностей, тому її втрата є дуже відчутною", — наголосив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Найбільш чутливе пошкодження і руйнація — це ДніпроГЕС
Фото: Офіс генерального прокурора

Російські війська фактично знищили всі нафтопереробні заводи на території України та неодноразово пошкоджували значну частку інфраструктури зі зберігання нафти та нафтопродуктів.

За інформацією фахівців, найбільші збитки (нагадаємо, загальна сума збитків в енергетиці перевищує 56 млрд доларів) спричинили руйнування об’єктів генерації електричної енергії (8,5 млрд доларів), магістральних ліній передачі електроенергії (2,1 млрд доларів), а також нафтогазової інфраструктури (3,3 млрд доларів).

"Потреби відновлення електроенергетичного сектору оцінені на загальну суму у 33,8 млрд доларів, зокрема 29,3 млрд доларів для об’єктів генерації. Ще 4,6 млрд доларів необхідно для відновлення інфраструктури передачі та розподілу електричної енергії. Оцінна вартість відновлення нафтогазового сектору сягає 14,8 млрд доларів, а сектору централізованого теплопостачання — 1,4 млрд доларів, не враховуючи відновлення великих ТЕЦ", — йдеться у звіті KSE.

Важливо Захист ДніпроГЕС довірили фірмі з досвідом реконструкції сміттєзвалища: деталі розслідування

Директор із досліджень аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович своєю чергою зазначає: під час війни, коли інформація з безпекових причин не є відкритою, точні дані щодо втрат потужностей і їхнього відновлення надати важко. Отже робити висновки можна лише згідно з оцінюванням пошкоджених, втрачених чи окупованих об'єктів.

"Офіційних значних деталей щодо кількості та типу встановлених потужностей, які є зараз, не надають. За підсумком втрат цих трьох років війни, можна сказати, що ми маємо суттєве скорочення потужностей вугільних теплових електростанцій, а також теплоелектроцентралей, які продовжують бути ціллю атак ворога у великих містах. Наприклад, як це було у Миколаєві (йдеться про атаку по Миколаєву 16 лютого, коли внаслідок удару російським "Шахедом" по критичній інфраструктурі понад 100 тис. мешканців міста залишилися без опалення — ред). Звичайно, постраждала і гідрогенерація. Ми знаємо про здійснення атаки на низку станцій Укргідроенерго, а також про роботи, які ведуться для усунення наслідків. цих ударів. Нагадаю і про атаки на газову інфраструктуру, яка може впливати на доступність ресурсу для генеруючих компаній", — у коментарі Фокусу додав Роман Ніцович.

Після численних обстрілів, останнім з яких став удар керованою авіабомбою, Курахівська ТЕС втратила свої труби та основні споруди
Фото: Соцмережi

Ремонтувати, будувати чи змінювати стратегію: шляхи відновлення енергосистеми

В умовах постійних ракетних атак відновлювати зруйновані об'єкти, що потребує часу від декількох місяців до декількох років і не дає гарантії захисту під час наступного нападу з боку ЗС РФ, недоцільно, вважають енергетики. Вихід вбачають у поточних і капітальних ремонтах, так званих "донорських станціях", а також розподільчій генерації — тисячах малих об'єктів з виробітку електричної енергії.

"Все залежатиме від того, наскільки ці потужності можна буде відремонтувати повноцінно. Зауважу, що йдеться про генерацію. Щодо розподільчих мереж, підстанцій, то багато з цього теж потребує капітального ремонту. Деякі з об’єктів ніби відремонтовані, але повноцінно функціонувати не можуть. В умовах збільшення споживчого навантаження і морозів, вони ризикують не витримати", — сказав у коментарі Фокусу експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

В Україні працювало 30 ключових підстанцій. Під час війни майже всі були пошкоджено

Він зауважив, що в Україні працювало 30 ключових підстанцій. Під час війни майже всі були пошкоджено.

"Ще 2023 року капітально відремонтували дві підстанції, проте у всіх інших випадках обійшлися поточним ремонтом. Тож принаймні сім з ключових українських підстанцій потребували ремонту ще 2024-го. Наскільки я знаю, там нічого так і не робили. Тривали оперативні ремонти, звичайно, підтягували технічний рівень підстанцій, проте капітальних робіт не вели. Додам, що ніхто поки не підрахував, скільки точно потрібно інвестувати у відновлення енергосистеми України. Усе, що відомо, це лише приблизні розрахунки, які, можливо, не враховують ті об'єкти, що і не перебували в роботі", — додав Корольчук.

Армія РФ зруйнувала дах і стіни будівлі Бурштинської ТЕС

Експерт також зазначив, що в Україні використовують так звані "донорські" об’єкти, наприклад Курахівська ТЕС, яку розібрали на запчастини, щоб відновити інші зруйновані електростанції.

Тривалий час росіяни обстрілювали Курахівську ТЕС з артилерії. А в квітні 2024 року збитки від ударів по цій ТЕС оцінювали майже у мільярд гривень. Але остаточно її вирішили розібрати після того, як окупанти підірвали міст, яким на станцію завозили вугілля. Відновити міст було неможливо, тож ТЕС, яка працювала десятиліттями, вирішили розібрати. До цього ДТЕК шукав запчастини на виведених з експлуатації електростанціях по всій Європі. Але навіть партнерам, які мали запчастини радянських часів, знадобилися місяці для оформлення і транспортування їх до України.

Важливо Обстрілювали 12 разів: в ОВА повідомили, чи підлягає відновленню Бурштинська ТЕС

"Знімається обладнання, яке не бере участі у роботі, або ж використовуються старі блоки. Проте це, авжеж, не подається енергокомпаніями, як вирішення проблеми", — додав експерт Юрій Корольчук.

Він також зазначив, що Україна не поринула взимку 2025 року в нові блекаути, передусім завдяки ефективній та оперативній роботі енергетиків, які відновлюють, переналаштовують та заживлюють пошкоджені мережі. Та й зиму, за винятком останніх тижнів лютого, не можна назвати морозною. Проте є ще один фактор, який вплинув на те, що українці провели цю зиму зі світлом.

"Від другої половини 2024 року дещо знизилися промислові потужності, що дає можливість не відключати населення і лише обмежувати бізнес", — каже Корольчук.

Уряд України затвердив новий фіксований тариф на електроенергію для населення
Фото: "24 Канал"

Тарифи на електроенергію для населення: чи будуть їх підвищувати вже цього року

Уряд України затвердив новий фіксований тариф на електроенергію для населення, згідно з постановою КМУ №632, від 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для побутових споживачів збільшився від 2,64 грн/кВт∙год до 4,32 грн/кВт∙год. Варто зауважити, що тариф є фіксованим та не диференціюється за обсягом споживання. Оскільки така ціна має діяти до 30 квітня 2025 року, змін у вартості електроенергії для населення принаймні до травня не передбачається.

Від 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для побутових споживачів збільшився від 2,64 грн/кВт∙год до 4,32 грн/кВт∙год

Згідно з жовтневим меморандумом Міжнародного валютного фонду, після п’ятого перегляду програми розширеного фінансування (EFF), підвищення цін на енергоносії в Україні найближчим часом не планується. Документ не містить прямих вимог щодо збільшення тарифів для України, про що вже повідомляли в Міністерстві фінансів України.

Проте через збільшення ворожих ударів та обстрілів інфраструктури України в інформаційному просторі час від часу постає тема зміни в тарифах на електроенергію. Зокрема, деякі експерти не відкидають варіанти, що протягом 2025 року тарифи на світло можуть зрости. Так, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко висловлював припущення, що від початку літа ціна на електроенергію може зрости до 6,64 грн за кВт-год: "На електроенергію для населення планується підняти тарифи з 1 червня 2025 року орієнтовно до цифри 6 гривень 64 копійки. Орієнтовно. Вона може бути плюс-мінус 6,32 грн або 6,64 грн".

Важливо Тарифи в Україні можуть зрости вже скоро: прогноз на 2025 рік

Як раніше повідомляв Фокус,значне підвищення вартості електроенергіїна початку літа 2024 року викликало занепокоєння громадян, однак експерти пояснюють, що таке рішення було вимушеним, яке дозволяє державним компаніям припинити субсидування населення і зібрати достатньо коштів, щоб реалізувати проєкти з добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, про що Фокусписав раніше. Також це дасть змогу Укргідроенерго розпочати побудову Канівської ГАЕС, що матиме 1000 МВт потужності.

"Люди задаються питаннями на цьому тлі, адже анонсуються значні інвестиції у добудову блоків на ХАЕС, закупівлі, які здійснює Енергоатом тощо. Очевидно, що це той контекст, в якому необхідно буде комунікувати рішення із підвищення тарифів для населення. Тож я не виключаю ймовірності підвищення цін, навіть в поточному році. Але за якою логікою це можуть здійснити, поки не зрозуміло", — додав експерт Роман Ніцович.

Фахівець пояснив, що йдеться про ширшу стратегію лібералізації ринку, яку уряд має розробити і представити дорожню карту лібералізації відповідно до плану Ukraine Facility наступного року.

Від початку 2025 року певні категорії громадян можуть отримувати електроенергію за зниженими тарифами
Фото: З відкритих джерел

"Було б логічно бачити певну послідовність кроків і розуміння того графіку чи тої перспективи, коли запроваджують ринкові ціни для населення, і таким чином ми збалансовуємо ситуацію насамперед для постачальників і тих державних компаній, які забезпечують ці пільгові ціни за рахунок механізму накладення спеціальних обов'язків (йдеться про Енергоатом і Укргідроенерго). І тоді ця дорожня карта мала б давати відповідь, куди будуть спрямовані ці ресурси, додаткова виручка, яку отримують постачальники", — каже Ніцович.

В Україні тариф на електроенергію, запроваджений від початку червня 2024 року, поширюється на всіх побутових споживачів

Нагадаємо, в Україні тариф на електроенергію, запроваджений від початку червня 2024 року, поширюється на всіх побутових споживачів:

Від 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року для людей, які мають квартири/будинки із електроопаленням, діють наступні тарифи:

  • за споживання до 2000 кВт∙год на місяць — 2,64 грн/кВт∙год на весь обсяг електроенергії;
  • за споживання понад 2000 кВт∙год на місяць — 4,32 грн/кВт∙год на весь обсяг спожитої електроенергії.

Також від початку 2025 року певні категорії громадян можуть отримувати електроенергію за зниженими тарифами аж до завершення опалювального сезону. Йдеться про співвласників великих багатоквартирних будинків, де відсутнє газове забезпечення, або місця, де є проблеми із теплопостачанням. Уряд вніс зміни в постанову, і мешканці таких будинків мають змогу сплачувати за електроенергію 2 грн 64 коп. за кіловат до кінця квітня 2025 року.

До речі, в Україні чинні тарифні коефіцієнти для власників двозонних та тризонних лічильників електроенергії.

Важливо Тариф на світло з 1 березня: скільки доведеться заплатити за кіловат

Вночі, з 23:00 до 07:00, коли навантаження на енергосистему найменше, вартість тарифу менша від основного на 50%, тому користувачі платять лише 2,16 грн/кВт∙год.

А от тарифи для бізнесу від 1 червня 2024 року серйозно зросли. Основними причинами підвищення цін влада називає необхідність проведення ремонтних робіт енергетичної інфраструктури, що постраждала від російських атак, а також прагнення покращити умови функціонування ринку електричної енергії для забезпечення ефективної взаємодії з країнами ЄС.

За словами експертів, прирівнювати тарифи для населення до тарифів для бізнесу в Україні навряд чи мають наміри.

Водночас Фокус поцікавився, скільки коштує електроенергія для населення в деяких країнах Європи. Згідно із даними Євростату, вони достатньо високі.

Яка вартість електроенергії для населення в деяких країнах Європи*

Країна

Ціна для домогосподарств (витрати менші за 1000 кВт/год), грн за кВт-ч

Польща

12,7

Чехія

24,8

Словаччина

11,4

Литва

11,1

Естонія

13,4

Латвія

16,2

Хорватія

10

Угорщина

4,2

Румунія

7

Греція

21,1

Болгарія

5,2

Грузія

2,3

Молдова

5,5

*Дані Євростату на перше півріччя 2024 року, тариф переведено у грн. за курсом НБУ станом на 20 лютого 2025-го.

Серед країн з переліку є й ті, в кого Україна активно купує електроенергію. І обсяги імпорту зростають щороку. Так, згідно з даними моніторингу ExPro Electricity, 2024-го порівняно з 2023-м країна збільшила імпорт електроенергії у 5,5 раз до 4,4 млн МВт-год. Найбільшу частку у структурі імпорту у грудні 2024 року зайняла Угорщина (35%), а друге місце серед країн, що постачають нам електроенергію, посіла Словаччина (25%).

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что будет, если крошечная черная дыра пройдет через тело человека
TSN
2025-02-23T19:51:56Z
Крокодилам грозит вымирание: ученые назвали неожиданную причину
TSN
2025-02-23T18:06:32Z
Game of Thrones: Kingsroad обзавелась системными требованиями к ПК — скоро выйдет демоверсия
GameMag
2025-02-23T17:24:18Z
В продолжении Cyberpunk 2077 могут появиться самые реалистичные NPC и мультиплеерный режим
GameMag
2025-02-23T17:12:51Z
"Как эта штука работает": кот стал звездой интернета благодаря своей любознательности
Фокус
2025-02-23T17:00:49Z
Путешествие быстрее скорости света: если варп-двигатель возможен, то почему его не создали
Фокус
2025-02-23T15:00:52Z
Эксперты назвали 5 причин, по которым маленькие телефоны не имеют смысла в 2025 году
Фокус
2025-02-23T15:00:50Z
NVIDIA RTX 5070 Ti для максимальных настроек графики: Системные требования Lost Soul Aside на ПК
GameMag
2025-02-23T14:15:59Z
Как улучшить скорость зарядки любого ноутбука: топ-5 советов от экспертов
Фокус
2025-02-23T14:00:07Z
Шо ты налепила? Мастера честно ответили, с какого возраста девочкам можно делать гель-лак
Знай
2025-02-23T20:51:13Z
Масленица-2025: рецепт блинов на пиве, ароматное угощение для веселого праздника
Знай
2025-02-23T16:51:38Z
Гороскоп на понедельник 24 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-23T16:00:02Z
Завтрак за пять минут: рецепт необычных горячих бутербродов
TSN
2025-02-23T15:48:49Z
Спальня мечты: как интерьер влияет на качество вашего сна
Marie Claire
2025-02-23T15:00:59Z
Гороскоп Таро на неделю: что ждет каждого знака Зодиака с 24 февраля по 2 марта
Политека
2025-02-23T14:30:16Z
Какую одежду нельзя стирать гелевыми капсулами: эту ошибку совершают практически все
TSN
2025-02-23T14:21:10Z
Обязательно нужно сделать 3 вещи: посевной календарь на март 2025
UAToday
2025-02-23T14:12:41Z
Горький вкус и темные наклонности: как пищевые предпочтения связаны с психопатией
Знай
2025-02-23T13:51:09Z
Студент едва не сжег дотла общагу, когда "играл" с реалистичной куклой: в дверь постучали
Знай
2025-02-23T19:51:08Z
Полиция пришла в ночной клуб на звуки "русского мира": подробности. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T19:33:32Z
В Херсоне во время атаки российских беспилотников мужчина утратил обе ноги от взрыва
ZN UA
2025-02-23T16:19:35Z
Огромные провалы в земле "пожирают" город: бразильские власти объявили чрезвычайную ситуацию
TSN
2025-02-23T16:18:04Z
Глупый и опасный: полиция задержала мужчину со странными "орудиями преступления"
Фокус
2025-02-23T14:00:30Z
В Испании ликвидировали сеть торговли людьми
Европейская правда
2025-02-23T12:49:52Z
В результате ночного удара дронами по Одесщине пострадали три человека
Апостроф
2025-02-23T09:03:28Z
Запорожье под ударом: детали последствий обстрела
TSN
2025-02-23T07:36:35Z
РФ нанесла удар по Кривому Рогу: есть погибший и раненые
TSN
2025-02-23T06:12:26Z
Подпись на футболке и объятия: Роналду и Усик встретились в Саудовской Аравии
Фокус
2025-02-23T21:15:07Z
Голевые передачи украинцев помогли команде победить в матче чемпионата Турции
ZN UA
2025-02-23T19:54:23Z
"Всегда учимся друг у друга": Усик встретился с Роналду в Саудовской Аравии
TSN
2025-02-23T16:51:02Z
Во время матча НХЛ в лицо комментатора прилетела шайба
ZN UA
2025-02-23T13:34:03Z
Нокаутированный Баколе проанализировал поражение от Паркера
Корреспондент
2025-02-23T13:00:17Z
Решила пошутить: женщина отправила бегунов в 2,5-километровый обход во время забега
Фокус
2025-02-23T12:00:49Z
В Англии похвалили выход на замену украинского футболиста "Арсенала" Зинченко
ZN UA
2025-02-23T10:07:54Z
Пригласил "станцевать": Паркер остроумно обратился к Усику после яркой победы над Баколе
TSN
2025-02-23T09:48:57Z
Известная российская теннисистка призналась в избиении самой себя
ZN UA
2025-02-23T09:31:53Z
Киевляне соблазнились обломками шахеда
Корреспондент
2025-02-23T21:30:43Z
Россия запустила ударные дроны: где есть угроза обстрелов
Comments UA
2025-02-23T20:18:33Z
Синоптикиня рассказала, когда спадут морозы
ZN UA
2025-02-23T19:58:26Z
А в Покровск наблюдатели приедут? – Зеленский о выборах во время войны
ZN UA
2025-02-23T19:07:25Z
Неделя начнется с хаоса в погоде: от весенних +5 до морозных -12
Новости Украины
2025-02-23T18:30:08Z
Тариф на водоснабжение планируют повысить почти втрое: кого ждет такая судьба
Политека
2025-02-23T18:01:19Z
Гороскоп на 24 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-23T16:30:18Z
Проблемы на фронте со Starlink существуют, однако есть нюанс
Comments UA
2025-02-23T14:36:33Z
В Киеве клуб устроил вечеринку под российскую музыку
TSN
2025-02-23T14:33:47Z
Канье Уэст выпустит фильм о Бьянке Цензори: «Это будет модное кино»
Marie Claire
2025-02-23T18:01:04Z
Джарел Лето снова "подлизал" россиянам: позировал с поддерживающими Путина актерами на BAFTA
Знай
2025-02-23T17:51:17Z
"До недавнего времени не хватало моральных сил выходить в люди". Интервью с актрисой Надеждой Хильской/У актрисы пока нет желания работать в театре
Апостроф
2025-02-23T17:27:37Z
Фильм о Глиноликом снимет режиссер триллера "Не говори никому"
GameMag
2025-02-23T17:19:28Z
Даша Квиктова с роскошными букетами цветов заинтриговала подробностями личной жизни
TSN
2025-02-23T16:51:17Z
Осталось мало времени: Netflix удаляет культовые фильмы и сериал
Фокус
2025-02-23T15:06:02Z
Главная героиня светских хроник: все о любимой микро-чихуахуа Деми Мур — Пилаф
Marie Claire
2025-02-23T14:57:51Z
Екатерина Тышкевич серьезно заболела и назвала свои симптомы
TSN
2025-02-23T14:48:11Z
Тина Кароль заговорила о желании родить дочь и ответила на упреки, что похудела с препаратами
TSN
2025-02-23T14:21:54Z
Отпуск в Украине: сколько дней могут предоставить в 2025 году
Политека
2025-02-23T21:30:57Z
Можно ли жениться, убирать и ходить в гости на Масленицу: народные приметы на 24 февраля-2 марта
Знай
2025-02-23T20:30:52Z
В Киеве мобилизовали священнослужителя УПЦ МП - соцсети
Корреспондент
2025-02-23T20:06:08Z
С Масленицей: красивые поздравления
ZN UA
2025-02-23T20:03:23Z
Раскрыт страх Кейт Миддлтон и принца Уильяма за их детей
Фокус
2025-02-23T19:36:28Z
Как выйти на пенсию, если не хватает нескольких месяцев стажа: есть решение
Фокус
2025-02-23T19:00:19Z
Минобороны привлекает частные компании для ректуринга в армию - Умеров
Апостроф
2025-02-23T18:57:30Z
Зеленский рассказал об успешных ударах украинских ракет по военным целям РФ
ZN UA
2025-02-23T18:54:18Z
Папа Римский впервые за несколько дней появился в соцсети
Комсомольская правда
2025-02-23T18:37:43Z
Почему жир идет в живот: 7 опасных привычек, которые мешают похудеть
UAToday
2025-02-23T14:12:34Z
Названы самые полезные консервы для здоровья пожилых людей: укрепляют сердце и кости
TSN
2025-02-23T12:36:34Z
Постановление Кабмина лишило тяжелобольных пациентов скидок на лекарства: семья ветерана бьет тревогу
Фокус
2025-02-23T12:06:22Z
Любовь и здоровье сердца: как романтические отношения влияют на организм
Фокус
2025-02-23T11:30:17Z
Этот утренний ритуал может разрушать вашу кожу: правда о кофе, которую не говорят
Знай
2025-02-23T08:51:31Z
Эпидемия одиночества: как мы разучились дружить и любить в реальном мире
Marie Claire
2025-02-23T08:00:27Z
Кто руководит нашими генами? Загадки эпигенетики
ZN UA
2025-02-23T06:34:40Z
Как бананы могут помочь бросить курить
Знай
2025-02-23T04:51:34Z
Ляшко возмущен поборами за контраст и КТ в больницах: "Руки хочется отрывать"
Знай
2025-02-23T04:12:06Z
Скрытые долги за электричество могут оставить украинцев без света: на что нужно срочно обратить внимание
Знай
2025-02-23T21:12:48Z
Мораторий на коммунальные услуги: что будет с тарифами в 2025 году
Знай
2025-02-23T19:30:12Z
Главное за 23 февраля: повышение цен на воду, 60 тысяч штрафа, жалобы сотрдуников ТЦК на тяжелую работу и Масленица
Знай
2025-02-23T18:21:53Z
GameFile: NetEase может закрыть свои западные студии, включая Quantic Dream и Grasshopper Manufacture
GameMag
2025-02-23T17:19:57Z
Гетманцев назвал новый налог, который введут в Украине: "Он действует в Евросоюзе"
UAToday
2025-02-23T17:06:33Z
Благодаря энергетикам ДТЭК удалось вернуть тепло в доме одесситов после обстрелов — Труханов
TSN
2025-02-23T15:06:53Z
Кабмин продлит сроки перебронирования работников предприятий: названа дата
GlavRed
2025-02-23T13:27:42Z
Без субсидий и с ростом тарифов: украинцы остались без помощи в феврале
Знай
2025-02-23T13:12:07Z
Глава Минфина о полезных ископаемых: Цель Украины не экспорт, а привлечение инвесторов
Лига
2025-02-23T13:06:43Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Сколько белья можно класть в стиральную машину
TSN
2025-02-23T09:06:45Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Следует сосредоточиться на мирном соглашении, а не на поиске виновных в войне – министр обороны США
TSN
2025-02-23T21:36:43Z
Когда закончится война в Украине: Буданов дал несмелый прогноз
Comments UA
2025-02-23T21:36:05Z
Зеленский рассказал, сколько миллиардов потрачено на войну Украиной, США и Европой. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T21:33:51Z
Спецпредставитель Трампа Уиткофф: Стамбульские соглашения могут стать ориентиром для заключения мирного соглашения между Украиной и Россией
ZN UA
2025-02-23T21:27:30Z
Стало известно, какое соглашение в США считают перспективным для завершения войны
Comments UA
2025-02-23T21:00:27Z
Макрон назвал убийство в Мюлузе "актом исламистского терроризма"
ZN UA
2025-02-23T20:55:53Z
"Трамп не навсегда": топ-10 фраз с пресс-конференции Зеленского, которые могут вызвать истерику в Белом доме
Comments UA
2025-02-23T20:48:36Z
Украинские беженцы: в Чехии рассказали, смогут ли они оставаться в Европе после окончания войны
Политека
2025-02-23T20:42:24Z
Полный провал ФСБ при покушениях на Буданова и Зеленского: Малюк раскрыл колличество вскрытых агентов РФ. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-23T20:39:45Z