Фільм Ганни Ярошевич «Все йде шкереберть» пройшов відбір на Documentary Campus Masterschool
Проєкт документального фільму «Все йде шкереберть» (All Fucked Up) режисерки Ганни Ярошевич та продюсерки Катерини Пташки офіційно відібрали для участі в навчальній програмі Documentary Campus Masterschool. Про це повідомив продакш Eleron Pictures, який займається виробництвом фільму.
Як розповіла «Детектору медіа» режисерка фільму Ганна Ярошевич, Documentary Campus Masterschool — це навчальна програма для документалістів в Європі, на яку щороку з усього світу відбирають 15 проєктів, що перебувають на стадії розробки.
Ці проєкти надалі беруть участь в програмі протягом 10 місяців під наставництвом провідних експертів індустрії документального кіно.
Програма передбачає п’ять воркшопів в різних країнах, три вебінари онлайн та окремі зустрічі з ментором, якого призначать для проєкту. Перший воркшоп відбудеться в березні під час фестивалю CPH:Dox в Копенгагені.
Участь у програмі закінчиться пітчингом (публічною презентацією) в Галле (Німеччина). Там команда представить свій проєкт фільму сейлз-агентам, продюсерам, представникам міжнародних телеканалів тощо, розповіла режисерка.
«Ми з командою дуже раді такій можливості, адже це дасть потужний поштовх нашому проєкту, який зараз на стадії девелопменту. Також ми шукаємо ко-продюсера в команду, тому перший воркшоп в Копенгагені буде доречним (герой фільму з Данії, тож для нас це має сенс) для зустрічей і нетворкінгу. Працювати над створенням кіно в Україні зараз не найлегше завдання, тому підтримка Documentary Campus для нас дуже цінна і важлива», — каже Ганна Ярошевич.
За її словами, фільм наразі перебуває на стадії розробки. «Минулого року ми знімали частину історії, робили рісерч. Зараз наша основна задача — знайти фінансування на створення фільму, пропрацювати історію і сценарій з Documentary Campus, ну і працювати далі над самим фільмом… Для мене особисто — це важлива історія про ментальне здоров’я, про страхи, випробування і надії українців з початку повномасштабного вторгнення. А також про шляхи подолання психологічної кризи, спричиненої цією війною», — розповіла Ганна Ярошевич.
Фільм розповідає про данського урбаніста Мікаеля, який живе у воєнному Києві. Попри діагноз РДУГ, він активно бореться з тривогою, що посилюється на тлі російських атак. Мікаель прагне створити перший в Україні терапевтичний сад для людей з ПТСР, але на шляху до цього він зіштовхується з бюрократією, фінансовими труднощами та особистими демонами.
Ганна Ярошевич створила вже 10 короткометражних документальних фільмів, деякі з них були обрані для програм національних кінофестивалів та показів у кінотеатрах.
У 2021 році на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA відбулася світова прем’єра дебютної повнометражної кінокартини Ганни Ярошевич «Май далеко — май добре». Стрічка брала участь у конкурсній програмі DOCU/Україна та здобула премію імені Андрія Матросова.
Фото: Eleron Pictures
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.