Макрон перебив Трампа, коли той спотворив дані про витрати на підтримку України
Макрон перебив Трампа, коли той спотворив дані про витрати на підтримку України
Президент Франції Еммануель Макрон під час переговорів у Білому домі виправив свого американського колегу Дональда Трампа, коли той неточно окреслив характер європейської допомоги Україні. Французький лідер перебив Трампа під час його виступу, вказавши на розбіжності між його словами та реальними даними.
Інцидент стався під час обговорення міжнародної підтримки України. Трамп заявив, що європейські країни лише позичають Україні кошти та отримують їх назад, на відміну від США.
"Щоб ви розуміли, Європа позичає гроші Україні. Вони отримують свої гроші назад", ‒ сказав Трамп, аргументуючи необхідність нової угоди щодо фінансування України, яка включала б доходи від видобутку корисних копалин.
Макрон, не чекаючи завершення виступу Трампа, втрутився в розмову та пояснив реальну ситуацію.
"Ні, насправді, якщо бути відвертим, ми заплатили. Ми покрили 60% загальної допомоги. Це було як зі США: кредити, гарантії, гранти", ‒ підкреслив Макрон.
Він також згадав про 230 мільярдів доларів заморожених російських активів у Європі, наголосивши, що ці кошти не можуть бути використані як забезпечення кредитів, оскільки "не належать європейським державам".
Трамп знизав плечима і відповів:
"Якщо ви в це вірите, я не проти. Вони отримують свої гроші назад, а ми ні. Але тепер отримаємо".
Як пише CNN, на спільній пресконференції з Макроном Трамп повторив тезу про те, що Сполучені Штати надали Україні значно більше підтримки, ніж європейські країни.
"Ми витратили понад 300 мільярдів доларів, а Європа ‒ близько 100 мільярдів. Це велика різниця, і в якийсь момент ми повинні вирівнятися", ‒ заявив він.
Однак дані німецького аналітичного центру Kiel Institute for the World Economy, який відстежує міжнародну допомогу Україні, свідчать про інше. За їхніми підрахунками, до грудня Європейський Союз та окремі європейські країни загалом надали Україні близько 258 мільярдів доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги, тоді як США ‒ 124 мільярди доларів.
"У сфері військової допомоги Сполучені Штати мали незначну перевагу, надавши 67 мільярдів доларів, тоді як європейські країни ‒ близько 65 мільярдів доларів. Однак розрив, про який говорив Трамп, виявився значно меншим, ніж він стверджував", ‒ наголосили журналісти.
Нагадаємо, Трамп наполягає на тому, аби Київ надав США концесії на видобуток корисних копалин на суму 500 мільярдів доларів як визнання допомоги Вашингтона. ЗМІ повідомили, що для нього важливо отримати можливість публічно заявити американському народу, що США повертають вкладене.
Натомість президент України Володимир Зеленський сказав, що в угоді про рідкісноземельні метали США наполягають на сплаті "боргу", однак підтримку від попередньої адміністрації США Київ не визнає як запозичення, а вважає гуманітарною допомогою.