MY.UAНовини
Не лишити війну дітям, не програти всередині України: думки військових про 3 роки великої війни
Не лишити війну дітям, не програти всередині України: думки військових про 3 роки великої війни

Не лишити війну дітям, не програти всередині України: думки військових про 3 роки великої війни

20 лютого 2014 року, поки злочинний режим Віктора Януковича вбивав мітингувальників у центрі Києва, у Крим почали вторгнення російські війська. Згодом ворог окупував Крим, розпочав війну на Донбасі. А 24 лютого 2022 року вся країна прокинулася від нового жаху.

Тоді нам давали 3 дні. "Друга армія світу", як прогнозували, мала за кілька днів захопити усі головні українські міста і знищити Україну як державу.

І ось з того дня минають 3-ті роковини. 3 роки складної боротьби. 3 роки втрат і здобутків. 3 надзвичайно складні роки в російсько-українській війні, яка триває вже 11 років.

Ми не впали у 2013 році, не зламалися у 2022-му. І зараз, хоч втомлені, та все ж продовжуємо боротися. І найкращим свідченням цього є ті, на кому найважчий тягар цієї війни, – наші захисники та захисниці.

Напередодні 3-х роковин повномасштабного вторгнення ми поспілкувалися з військовими різних бригад і підрозділів. Усім поставили однакових 5 питань, аби дізнатися їхню оцінку того, який шлях пройшла Україна, як змінилася війна на фронті, які загрози над нами все ще нависають і, головне, які уроки ми повинні засвоїти як нація. Про це і не тільки – читайте у матеріалі 24 Каналу.

"Ніхто б у Європі такої навали не витримав"

Наш колега Василь Денисюк долучився до війська рік тому, а до того часу активно займався волонтерською діяльністю. Попри службу в лавах 66-ї окремої механізованої бригади він продовжує вести збори на потреби різних підрозділів.

Василь наголошує, що найголовнішим здобутком України за час великої війни є те, що ми витримали величезну навалу росіян у 2022 році.

Те, що ми витримали початкову навалу 24 лютого 2022 року, – це вже величезне досягнення, бо, якщо чесно, мені складно уявити будь-яку іншу європейську державу, яка б змогла так само витримати все те, через що пройшла Україна. Мені здається, що якби Росія напала на когось іншого, то долю України – боротися і триматися тривалий час – не зміг би повторити ніхто. Принаймні на європейському континенті,
– каже боєць.


Василь Денисюк / Фото з фейсбук-сторінки воїна

Водночас ще одним величезним досягненням військовослужбовець вважає те, що український народ як у 2014 році, так і у 2022, продемонстрував неабияку єдність. Та розбрат, якого серед людей стає більше, – залишається проблемою.

Війна – це марафон, тривала дистанція, і для того, щоб її пройти, потрібно багато різних факторів врахувати. А ми намагаємося все пройти спринтом. Так не буває. Спринтом ми могли хіба що програти за кілька днів, втратити Київ і величезну частину нашої держави. Та, дякувати Богові й згуртованості українців, цього не сталося,
– підкреслює Денисюк.

Водночас військовослужбовець зазначає, що над Україною все ще нависає чимало загроз і сподіватися на те, що хтось замість нас закінчить війну, – марно, адже більше, ніж українцям, перемога не потрібна нікому.

Велика загроза в тому, що багато українців чекають, що хтось магічним чином закінчить війну. Однак Україна у тому вигляді, в якому ми бачимо її, тобто в кордонах 1991 року, не потрібна більше нікому у світі на стільки, на скільки потрібна нам. Звісно, у нас є партнери, які б теж хотіли, щоб ми були незалежною державою і підтримують нас, але для них це не пріоритетна ціль,
– наголошує Василь.


Василь Денисюк / Фото з фейсбук-сторінки воїна

Військовослужбовець вважає, що зараз передумов для закінчення війни немає, проте переконаний, що важливо не те, коли закінчиться війна, а як. Саме умови завершення війни визначатимуть те, чи це справді завершення війни, чи все ж пауза. Зараз, наприклад, Росія вимагає не лише визнати за нею окуповані території, але й фактичну демілітаризацію України – суттєве скорочення армії та озброєння. І росіяни запросто можуть цим скористатися для нового вторгнення і досягти того, чого не вдалося у 2022 році.

"Ми все ще близькі до того, щоб програти"

Наш колега В'ячеслав Журба був учасником АТО і з початком повномасштабного вторгнення повернувся на службу. Разом з побратимами з 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила пройшов найгарячіші точки на лінії фронту і зараз разом з ними бореться за Часів Яр.

Військовий відзначає виняткову українську рису – єднатися у найважчий момент, що наш народ продемонстрував неодноразово. Водночас чвари, які зараз тривають у суспільстві, є серйозною загрозою, адже можуть дозволити ворогові перемогти. І через ці чвари над нами досі нависає загроза поразки.

Не треба бути дебілами, не треба сваритися, що там той поганий, інший поганий. Ми маємо бути єдиними, і ми маємо їбаш*ти заради своєї країни, заради своїх людей, близьких, рідних. Ми маємо працювати заради нашої держави, тому що ми і є ця держава,
– наголошує Журба.


В'ячеслав Журба / Фото з фейсбук-сторінки воїна

За словами бійця, ті чвари, які є зараз у суспільстві, неабияк засмучують і створюють загрози втратити державу як таку. А виходу у нас, крім як боротися, немає, адже росіяни всім своїм єством показали, чого вони хочуть – знищити Україну та українців. Однак це не кінцева мета.

Уроки російсько-української війни показують, що росіяни не знають жалю, вони знищують все – мову, культуру, віру, будь-які самоідентифікатори. Росіяни не дають нам бути самими собою, бо в них все має бути "по-русски". Ми мусимо битися, бо виходу просто нема. Якщо ми звалимо кудись – війна туди прийде. Програє Україна – війна рано чи пізно піде далі в Європу. А вічно втікати не вийде – що ж це за життя тоді?
– підкреслює воїн.

Військовий певен, що, хто б що зараз не казав про переговори, у Росії філософія одна: Україна або є, або не існує.

Росія – наш історичний ворог, наш Франкенштейн, як казав мій друг. Ми його створили, але не знаю, чи ми зможемо його вбити. У нас тут не Середньовіччя, але ми мусимо дати по зубах так, щоб від нас відʼї**лися. Я вірю в силу. Зараз світ наче повертається знову до дикунських часів, коли той, хто сильний, існує, а хто слабкий – шукає патрона,
– каже боєць.


В'ячеслав Журба / Фото з фейсбук-сторінки воїна

Журба також звертає увагу на те, що якщо припинення цієї війни відбуватиметься на російських умовах, то Україна фактично має роззброїтися, що означає дуже просту істину – наступне вторгнення неминуче буде, але Україна його не витримає.

Тому воїн радить кожному обрати для себе військову частину та посаду й долучитися до того, аби відстояти існування України – бо якщо країни більше не буде, українці теж нікому не будуть потрібні.

"Війна є нашою перемогою, а мир може стати початком програшу"

Олександр Марчак до осені 2022 року був частиною команди 24 Каналу, але зараз проходить службу в 47-й ОМБр "Маґура". Військовослужбовець певен, що 3 роки тому українці переломили хід історії.

Нас дійсно атакували елітні підрозділи Росії, які не були готові до того, що їм знову зможуть дати відсіч. На тактичному рівні їхня армія мала б бути тоді більш ефективною. Проте наше військо вже було значно сильнішим, ніж здавалося, українці продемонстрували єдність, а російський генералітет допустився стратегічних помилок. Тому вдалося переломити хід історії, який нам хотіли нав'язати,
– наголошує Олександр.

Водночас боєць певен, що наш найбільший здобуток – це те, що ми все ще живі й боремося, адже 3 роки вже Україна відбиває найбільші військові атаки.

Ми – держава, яка продовжує відбивати найбільші атаки в сучасній історії, а наша армія і далі зупиняє штурмові дії, які здавалися неможливими після завершення Другої світової. Війна є нашою перемогою, а мир може стати початком нашого програшу,
– підкреслює боєць.


Олександр Марчак / Фото, надане 24 Каналу

Однак це не означає, що загрози зникли. Найперше військовослужбовець відзначає те, що ми досі можемо втратити чимало території, хоча завдяки героїзму наших захисників з 2014 року більшість з нас досі мають можливість жити у відносно мирних містах.

Крім того, на жаль, росіяни не були покарані за окупацію Криму та створення квазіреспублік на Донбасі. І зараз існує нова загроза.

Зараз ми стоїмо на порозі того, що росіяни вкотре можуть залишитися безкарними, попри відкритий акт агресії проти світового порядку. А я не вірю, що наступний етап війни тоталітаризму та цивілізованого світу буде далеко від нашої території. Також не вірю, що ми побачимо глобальні конфлікти, які не включатимуть російську спробу захопити нашу державу,
– підкреслює воїн.

ІЩе одною загрозою також є "грузинський сценарій". Зараз, звісно, немає передумов для тріумфу проросійських сил, однак все ще така ймовірність існує в майбутньому – так званий "пасивний" електорат зможе підтримати такі сили для "миру".

Олександр Марчак на місці російського удару на прифронтовій території / Фото, надане 24 Каналу

Тому на тлі цього всього Олександр Марчак наголошує, що, на жаль, забуття війни має величезну ціну.

Найбільшим уроком для нас є те, яку ціну ми платимо за вміння забувати про війну. В українські міста й села привозили тіла солдат ще з 2014. Але багато з нас рідко згадували, що це війна, яку вже почала Росія. Тому у 2022 нас врятувало лише те, що вже було достатньо людей, які раніше говорили про це вголос і готувалися,
– наголошує захисник.

Зараз в інфополі все більше звучить слово "переговори". На думку військового, ми хоч і поки не знаємо, як перемогти, та Росія знає, що хоче знищити нас. Тому навіть "замороження війни" не буде гарантією того, що ми чи наші діти зможемо жити спокійно.

"Нехай майбутнє покоління знає про війну з розповідей"

Кирило "Лірик" Дубровський виконував бойові завдання ще в зоні ООС, а з початком повномасштабного вторгнення командував взводом морської піхоти під час оборони Маріуполя. Під час боїв воїн з пораненнями потрапив у полон, з якого його вдалося повернути у червні 2022 року. Після відновлення "Лірик" долучився до лав 12-ї бригади спеціального призначення "Азов".

Боєць наголошує на тому, що ворога недооцінювати не варто. Хоч там і є ті, кого прийнято називати "Ваньками", та все ж значна частина ворожої армії – це ті, хто має досвід ведення бойових дій на різних континентах.

Противник розвивається, активно застосовує ударні крила, FPV на оптоволокні та проводить щоденні атаки мирних міст, ціллю яких є подавлення морально-психологічного стану та постійний тиск. У складі армії Росії не тільки дурні Ваньки без плит в бронежилеті, але й професійні підрозділи, які мають величезний досвід ведення бойових дій на різних континентах,
– підкреслює "Лірик".


"Лірик" / Фото з фейсбук-сторінки воїна

І цю армію українці змогли зупинити у 2022 році завдяки єдності. Та зараз наш народ під величезною загрозою – втратити єдність, що може призвести і до втрати державності. Воїн нагадує, що ще у 2014 році усі згуртувалися для єдиної мети, а вже через кілька років війна на Донбасі для багатьох стала "не актуальною" та "віддаленою".

Головним здобутком ж є те, що ми вистояли і продовжуємо боротьбу. Хто б там що не казав, але це важка війна проти країни, яка вкладає у своє військо божевільні гроші, яка не шкодує своїх людей ні на фронті, ні в тилу. Ми щодня доводимо світу те, що їх аналітики помиляються, що "Київ за 3 дні" – хибна риторика, що труднощі роблять нас лише сильнішими,
– підкреслює воїн.

Водночас на тлі розмов про переговори офіцер наголошує, що перемовини – справа політиків, а завдання української армії – боронити свою державу і знищувати загарбників. "Лірик" нагадує, що ворог століттями намагався знищити нашу культуру та ідентичність, то ж марно вважати, що росіяни в цьому плані змінилися. Та все ж навіть якщо зараз політики досягнуть угод, які зупинять війну, українці повинні бути готовими завжди до того, що знову потрібно дати відсіч.

"Хочеш миру, готуйся до війни". Слід запамʼятати, що ворог підступний, не слід чекати від нього милосердя та співчуття. Гіркий досвід 2022 року показав, наскільки важливо тримати в кожній хаті змащену зброю, наточений ніж та холодний розум. Навички не бувають зайвими, особливо ті, що можуть одного дня врятувати тобі чи комусь іншому життя,
– наголошує "Лірик".


"Лірик" / Фото з інстаграм-сторінки воїна

Військовослужбовець також наголошує, що кожен воїн зараз би хотів повернутися до своїх рідних та бачити, як ростуть його діти, однак ніхто не має бажання збирати свою дитину на війну чи ховати її у підвалах від обстрілів.

Моє бажання – щоб наше майбутнє покоління знало про війну лише з наших розповідей та з книг, але було готове в будь-який момент взяти зброю та встати на захист Незалежної України,
– підкреслює воїн.

"Червоні лінії порушені, а ядерної війни немає"

Владислав Данко, командир відділення аеророзвідки 47-ї ОМБр "Маґура" від початку повномасштабного вторгнення боронить Україну на найгарячіших напрямках на лінії фронту.

Військовослужбовець наголошує, що українці зробили свого часу неймовірне – відстояли існування української незалежної держави в час величезної навали ворога. Російський задум "швидко захопити та знищити Україну" – провалився.

Після 3 років повномасштабної та 11 років війни з Московією, яка припала на наше покоління, наша країна й далі продовжує існувати, а ЗСУ дають гідну відсіч ворогові на полі бою. Так, можливо зараз результати на фронті не зовсім такі, як би комусь хотілося, але я нагадаю, що на нас напала найбільша за територією країна світу, з населенням в декілька разів більшим за наше,
– підкреслює воїн.

Однак зараз на тлі розмов про переговори боєць підкреслює, що розслаблятися не варто. Найперше тому, що результат переговорів залежатиме від ситуації на полі бою. Російська армія видихнулася під Покровськом, Сили оборони перенесли війну на ворожу територію в Курську область. Проте все ще у тій ситуації, в якій ми зараз, умови переговорів може диктувати Росія.

Червоні лінії порушені, а ядерної війни немає. Україна показала на прикладі, що не існує червоних ліній під час війни і ми робитимемо все можливе задля перемоги у війні. Росія розуміє тільки мову сили,
– підкреслює боєць.


Владислав Данко / Фото з фейсбук-сторінки воїна

Данко проводить паралель з Ічкерією, адже свого часу в ході Першої чеченської війни Москва погодилася на мирну угоду й відвела війська, але не тому, що справді бажала миру, а хотіла підготуватися краще до наступного удару, й уже за кілька років розпочала Другу чеченську, в результаті якої зруйнувала місто Грозний, вбила десятки тисяч мирних мешканців та знищила незалежну Ічкерію.

Ми вже це проходили. Яскравим прикладом та уроком для нас є Ічкерія. Не перемігши в першій війні, московити ані на мить не полишили планів на республіку. Вторгнувшись вдруге, вони влаштували справжній терор, не жаліючи нікого. Вже з тих часів ми знаємо Путіна, як кривавого та жорстокого. У притаманному їм стилі були застосовані масові репресії щодо цивільного населення. Те саме ми спостерігли в Маріуполі, Бучі, Ізюмі та на інших окупованих територіях,
– наголошує Данко.

Також боєць наводить слова, які часто приписують канцлеру Німецької імперії Отто фон Бісмарку: "Угоди з Росією не варті й паперу, на якому написані". За словами Владислава, українці хоч і відстояли державність, та загроза втратити її нікуди не зникла. Для цього воїн закликає всіх дотримуватися принципу: "Або в армії, або для армії", адже тільки так Україна може перемогти.


Владислав Данко / Фото з фейсбук-сторінки воїна

Крім того, боєць також нагадує й історію з поділом Чехословаччини, коли у 1938 році без її відома Захід погодився на поділ країни на вимогу Гітлера, аби "уникнути війни", але у підсумку отримали наймасштабнішу війну за всю історію людства. На цьому тлі важливо, аби союзники не повторили помилок і не вдалися до "умиротворення" Росії.

"Хто виживе, а кого знищать?"

У 5-му рекрутинговому центрі ССО зазначають, що війна за останні 3 роки змінилася. Якщо у 2022 році росіяни швидко намагалися захопити Київ, то зараз поступово "вигризають" території "м'ясними" штурмами. Ворог використовує тактику "випаленої землі", знищив не одне місто й не одне село.

Росіяни хочуть повного захоплення України, тому працюють не лише на те, аби просуватися на фронті, але й щоб фейками та брехнею розхитати суспільство зсередини. То ж через 3 роки після початку повномасштабного вторгнення залишається найголовніше питання.

Нині постає головне питання – хто першим вичерпає свої можливості? Хто виживе, а кого знищать? Хто продасться, а хто продовжить боротьбу? Нам все ще необхідна постійна підтримка союзників, а також внутрішня мобілізація сил та ресурсів. У Росії ж сподіваються, що Захід "втомиться" допомагати Україні. Ми вже довели, що можемо ефективно протистояти навіть більш численному ворогу, і доведемо справу до логічного фіналу – нашої перемоги,
– кажуть бійці ССО.

За час вторгення українські воїни звільнили Київщину, Чернігівщину, Сумщину, значну частину Харківщини, майже всю Миколаївщину, правий берег Херсонщини, відбили російські війська від Харкова, звільнили Зміїний, зупинили російський наступ на Харків та Вовчанськ. Ба більше, Сили оборони перенесли війну на російську територію – на Курщину. І хоч зараз ситуація важка і від багатьох можна почути питання: "Та коли вже все скінчиться", треба вертатися в реальність. Для Росії ця війна – війна на виживання. Імперія або розшириться, або розвалиться зсередини. Та навіть розвал імперії не нейтралізує загрозу від Москви.

Нам треба розуміти: ця війна може затягнутися на роки. Навіть якщо бої стануть менш інтенсивними, загроза нікуди не зникне. Тому ми маємо готувати резерви, навчати нових військових, розвивати оборону і вдосконалювати мобілізацію. Також важливо підготувати суспільство до тривалого протистояння: зберігати єдність, підтримувати економіку, адаптувати освіту, медицину та соціальну сферу до воєнних умов. Вони не зупиняться самі – їх можна зупинити тільки силою: військовою, економічною та політичною. Тому треба готуватися до довготривалого спротиву і працювати на стратегічну перемогу, а не на тимчасові угоди, які лише відкладуть наступну хвилю агресії,
– наголошують в 5-му рекрутинговому центрі ССО.

Також у ССО наголошують, що війна – не лише справа армії, а внутрішні конфлікти послаблюють нас більше, ніж зовнішній ворог, тобто Росія.

Внутрішні конфлікти послаблюють країну більше, ніж ворог. Тому поки військові боронять країну від зовнішнього ворога, саме цивільні – і чоловіки, і жінки – будуть фундамент майбутнього країни. Тільки коли кожен українець усвідомить свою роль у спільній боротьбі – від армії до економіки та інформаційного простору – ми зможемо вистояти і перемогти,
– підкреслюють бійці.

"Україна ніколи не обирала війну"

Останні 11 років – неабияке випробування для нашої держави. Українці втрачають своїх рідних та свої домівки. Бувають дні, коли нам страшно. Бувають такі, коли ми плачемо від болю. Або від радості. Ми сміємося, ми сумуємо. Але ми все ще боремося. Ми все ще живі завдяки нашим воїнам-захисникам – тим, хто бореться і тим, хто навіки в строю.


Марсове поле у Львові 23 лютого 2025 року / Фото з телеграм-каналу Андрія Садового

Українці ніколи не бажали війни й Україна не обирала війну. Україна обрала боротися, коли ворог вкотре зазіхнув на наше існування.

І тільки нашого бажання зупинити цю війну замало. Росія ніколи не відмовляється від воєн, але розуміє тільки мову сили. Ми повинні спрямовувати своє очікування закінчення війни у максимальне сприяння перемозі нашої армії над ворогом, аби майбутні переговори відбувалися на наших умовах, а не на умовах Росії. Бо лише так ми зможемо зробити все, аби ця війна стала останньою і ворог більше не знищив жодного українського міста, не вбив жодного українця і не вкрав жодного дитинства.

І працювати для цієї мети ми повинні постійно – в армії чи для армії. Найпростіший спосіб зробити свій внесок у підтримку нашого війська – задонатити на збір. Саме для цього працює наш благодійний Фонд24 – тут ви можете знайти збори на актуальні потреби різних підрозділів та звіти за вже пророблену роботу. Переходьте за посиланням та долучайтеся.

Теги за темою
История
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Журналістам NYT cтало відомо, як Сполучені Штати намагатимуться взяти під контроль Гренландію
ZN UA
2025-04-11T01:13:30Z
Фінляндія опинилася під прицілом проросійських хакерів
InternetUA
2025-04-11T01:03:35Z
Про остаточний мир в Україні говорити зарано – Держдеп США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T01:00:33Z
У Трампа є план щодо «м'якого приєднання» Гренландії – NYT
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T00:51:58Z
Буде ще страшніше: республіканець пояснив, у чому небезпека можливого імпічменту Трампа
24tv
2025-04-11T00:33:13Z
Принц Гаррі таємно відвідав Україну для зустрічі з пораненими військовими
ZN UA
2025-04-10T23:40:36Z
Посол України в ФРН виступив у Берліні з промовою про свободу
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:14Z
Відмова від демілітаризації України є першою з гарантій безпеки - Лекорню
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:10Z
Штати ввели санкції проти міжнародної схеми незаконних продажів іранської нафти
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:01Z
У центрі уваги Торецьк, Часів Яр, Покровськ: ISW проаналізував ситуацію на фронті й оновив карти
24tv
2025-04-11T02:06:11Z
Окупанти опинилися у катастрофічній ситуації на островах дельти Дніпра – Атеш
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T01:27:49Z
Заморозки та ожеледиця: водіїв Київщини попередили про небезпеку на дорогах
Хвиля
2025-04-11T01:24:28Z
РФ піде влітку в наступ: лейтенант ЗСУ назвав напрямки, які під загрозою
GlavRed
2025-04-11T00:27:51Z
Загроза відходу угруповання ЗСУ: РФ націлилася на ключове місто на сході
GlavRed
2025-04-11T00:27:46Z
З 11 квітня патрульні працюватимуть з TruCAM на 25 нових ділянках доріг, зокрема поблизу Львова
24tv
2025-04-10T23:42:04Z
На «Азовсталі» пропонував створити «постіндустріальний парк»: оголосили підозру «заступнику міністра ДНР»
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:17Z
Лінія фронту станом на 10 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T23:40:05Z
У ЗСУ розповіли про операцію, яка змусила ворога зупинити наступ на Покровськ
УкраинФорм
2025-04-10T23:39:50Z
Прикмети та заборони 11 квітня: як зцілити недуги та вберегти себе від конфліктів
GlavRed
2025-04-11T01:51:27Z
Україна отримає новий пакет військової допомоги від Британії і Норвегії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T01:48:05Z
"Піти за хлібом" чи "по хліб": вчителька пояснила, як правильно казати українською
GlavRed
2025-04-11T01:36:38Z
"Куди ви провели зиму?": злободенні теми про квітневий сніг та морози, які змусять сміятись
Telegraf
2025-04-11T01:33:03Z
Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка після 50 років
ZN UA
2025-04-11T01:03:01Z
Воїни ГУР отримали від благодійників два ударні безпілотники «Рубака»
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:30Z
Росія запустила кілька груп ударних дронів
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:12Z
У Міноборони роз’яснили, яку безоплатну правничу допомогу надають звільненим з полону
УкраинФорм
2025-04-10T23:39:50Z
Від Азову до Києва: як символічно назвати дитину після завершення війни
Telegraf
2025-04-10T23:27:59Z
Бен Аффлек зацікавився Анджеліною Джолі: "Вважає неймовірно привабливою"
GlavRed
2025-04-10T23:27:42Z
Кричала, билася і дряпалася: "Юмі з Васабі" заарештована після нападу на жінку
GlavRed
2025-04-10T23:27:26Z
Маленький Андрійко на руках у мами: Данилко категорично висловився про "вірусне" фото
GlavRed
2025-04-10T21:27:59Z
Заручники образу: 4 знамениті актори, які стали популярними лише завдяки одній ролі
24tv
2025-04-10T20:33:02Z
"Розбив мені серце": Настя Каменських розплакалася і обмовилася про розставання
GlavRed
2025-04-10T20:27:44Z
Наша краще: колишня Тищенко повторила образ Белли Хадід в одних колготках
GlavRed
2025-04-10T20:27:38Z
Роббі Вільямс зізнався, що захворів на цингу
Подробности
2025-04-10T19:48:20Z
"Злоба, образи": Наталка Денисенко вразила гучним зізнанням
GlavRed
2025-04-10T19:27:42Z
Шукають цвяхи, просять вибачення у ляльок і бояться "Макбета": 7 забобонів, в які вірять актори
24tv
2025-04-10T19:24:15Z
"Розвалювався у повітрі": в Нью-Йорку розбився гелікоптер з гендиректором Siemens в Іспанії
Фокус
2025-04-11T01:36:38Z
На Київщині викрили поліцейську банду: у чому їх звинувачують
ZN UA
2025-04-11T00:51:18Z
Чоловік пошкодив понад півмільйона доларів в Tesla фарбою і сподівався, що уникне покарання
Топ Жир
2025-04-10T22:00:46Z
У Кропивницькому пролунав вибух
Antikor
2025-04-10T21:27:38Z
Поліцейські показали перші хвилини після ворожих ударів по Дніпру 8 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T20:27:14Z
Внаслідок атаки "Шахедів" по багатоповерхівці на Житомирщині є загиблі - ОВА
Gazeta UA
2025-04-10T20:12:46Z
Дрони атакували Житомирщину: у ДСНС показали фото
ГЛАВКОМ NET
2025-04-10T19:30:01Z
З'явилися нові кадри наслідків атаки по Житомирській області, де загинула людина
24tv
2025-04-10T19:24:02Z
В Івано-Франківську чоловік вкусив військкома за ногу при затриманні
Antikor
2025-04-10T18:54:55Z
АЗС підвищили ціни на бензин: дизель та автогаз подешевшали
Хвиля
2025-04-11T02:06:45Z
Reuters: Новий гендиректор Intel інвестував у компанії, пов’язані з китайською армією
InternetUA
2025-04-11T02:01:33Z
Китай вдало грає на підвищенні ставок: США вже надсилають Пекіну чіткий сигнал
24tv
2025-04-11T01:45:17Z
Китай і ЄС почнуть переговори про зняття мит на китайські електромобілі
Antikor
2025-04-10T23:51:41Z
«єВідновлення»: як отримати кошти на будівництво
ZN UA
2025-04-10T23:43:57Z
Програма підтримки аграріїв: на Чернігівщину передадуть модульні зерносховища від ФАО
Хвиля
2025-04-10T23:39:10Z
Акції США знову падають на тлі ескалації торгової війни з Китаєм
ZN UA
2025-04-10T22:49:11Z
ЄС надасть €1 млрд з доходів від росактивів на розвиток оборонпрому України
Факти ICTV
2025-04-10T22:01:40Z
Які акції найбільше виграли від тарифної паузи Трампа
InternetUA
2025-04-10T22:01:17Z
Терезам треба віддати перевагу самотності: гороскоп на 11 квітня
24tv
2025-04-11T02:06:54Z
Навіщо дачники масово скуповують використане моторне мастило та який є нюанс
GlavRed
2025-04-11T02:06:12Z
Найкращі міста Європи для відпочинку з дітьми: рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T02:00:42Z
Кабачки будете роздавати сусідам: чим посипати грядку для рекордного врожаю
GlavRed
2025-04-11T00:33:05Z
Місячний календар на 11 квітня: що не можна робити, щоб не втратити сили
GlavRed
2025-04-11T00:27:44Z
Ці продукти небезпечно зберігати у дверцятах холодильника: зіпсуються дуже швидко
24tv
2025-04-10T21:33:19Z
Його треба ставити в центр столу: великодній салат у вигляді писанки
24tv
2025-04-10T21:00:58Z
Як часто потрібно прати рушники із ванної кімнати
Знай
2025-04-10T20:51:04Z
Ось коли потрібно сіяти горох на городі: урожай зберете вже зовсім скоро
24tv
2025-04-10T19:54:09Z
Як зробити спрей від кліщів в домашніх умовах: ШІ назвав унікальний рецепт
GlavRed
2025-04-10T23:27:13Z
Як перевірити яйця свіжі чи ні: несподіваний трюк вразить просто наповал
GlavRed
2025-04-10T18:27:22Z
На світ зʼявилася перша дитина після запліднення, яке провели роботи
24tv
2025-04-10T17:21:28Z
Антибіотики "наосліп": лише 25% пацієнтів проходять потрібне обстеження
24tv
2025-04-10T16:51:32Z
Народна медицина: в Україні скасували спецдозволи для цілителів
Фокус
2025-04-10T16:12:26Z
Вчені оголосили про народження першої дитини, зачатої за допомогою роботів і ШІ
InternetUA
2025-04-10T15:58:22Z
Цибуля не постраждає: як врятувати її від заморозків дешевими методами
Telegraf
2025-04-10T15:36:20Z
Кожна господиня повинна це знати: як врятувати каламутний бульйон
24tv
2025-04-10T14:33:34Z
Щеплення БЦЖ проти туберкульозу: Україна отримала 170 тисяч доз вакцини для немовлят
УкраинФорм
2025-04-10T14:28:40Z
MamaRika показала фігуру в бікіні без краплі фотошопу
Gazeta UA
2025-04-11T01:12:41Z
Ліга Європи УЄФА. Поразка «Лаціо» в Норвегії, нічия «Ліона» з «Манчестер Юнайтед»
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:37Z
Ліга конференцій УЄФА. Результати перших чвертьфіналів
УкраинФорм
2025-04-10T23:40:28Z
Пішов з життя відомий тренер Лео Беенхакер: він робив Реал чемпіоном та творив історію з Польщею
24tv
2025-04-10T22:12:12Z
Манчестер Сіті націлився на Рафінью
Football.ua
2025-04-10T22:01:08Z
Шеркі: Ми були набагато кращими за Манчестер Юнайтед
Football.ua
2025-04-10T21:51:35Z
Кунде відповів, чому Барселона додала при Фліку
Football.ua
2025-04-10T21:42:28Z
Рейнджер та Атлетік голів не забивали
Football.ua
2025-04-10T21:22:11Z
Сенсаційна поразка Лаціо, драма Фонсеки з МЮ: всі результати 1/4 фіналу Ліги Європи 2024-2025
24tv
2025-04-10T21:09:38Z
Ілона Маска викликали до суду через його претензії до OpenAI
InternetUA
2025-04-11T00:01:25Z
Meta звинувачують у незаконному поглинанні Instagram та WhatsApp
InternetUA
2025-04-10T23:01:03Z
Давній вівтар підтверджує теорію істориків
Gazeta UA
2025-04-10T22:39:34Z
Розвинена цивілізація могла жити на Землі десятки тисяч років тому: фотодокази
Telegraf
2025-04-10T21:24:32Z
Росіяни залучають китайців до війни в Україні за допомогою рекламних відео, — ЗМІ
Antikor
2025-04-10T21:12:47Z
Apple готує два нові складані пристрої — чи варто їх очікувати
InternetUA
2025-04-10T20:58:45Z
Поліція затримала водія, який, за слуханнями, розігнався до 190 км/год і опублікував це в мережі
Топ Жир
2025-04-10T20:15:02Z
6 легендарних ігор, які варто пройти знову у 2025 році
InternetUA
2025-04-10T19:43:33Z
Творці The Alters показали новий трейлер гри та назвали дату виходу філософського виживача
24tv
2025-04-10T19:12:05Z
Ця модифікована NSX 2002 розійшлася за суму, еквівалентну новій Ferrari
Топ Жир
2025-04-11T01:45:32Z
На що витратили $32K: удосконалення Land Rover Defender
Топ Жир
2025-04-11T01:15:17Z
Goldman Sachs Прогнозує Сумне Майбутнє Продажів Автомобілів у США
Топ Жир
2025-04-11T00:30:54Z
GM скорочує 200 працівників на заводі з виробництва Електромобілів, а це не через Трампа
Топ Жир
2025-04-11T00:00:31Z
Dodge Charger Sixpack може мати проблеми ще до виходу на вулиці
Топ Жир
2025-04-10T23:15:30Z
Невідомий придбав Chevrolet Corvette Z06 із 538 мильним пробігом за $31 тис. менше, ніж вказана ціна
Топ Жир
2025-04-10T22:45:54Z
Stellantis отримала виклик за обманливі рекламні слогани “Виготовлено в Америці”
Топ Жир
2025-04-10T21:30:40Z
Ставки могли призвести до закінчення продажу розкішного седана в Америці
Топ Жир
2025-04-10T20:45:22Z
Tesla готується до судового позову через замороження у Канаді винагород у 30 мільйонів доларів за електромобілі через сумнівні претензії щодо продажів
Топ Жир
2025-04-10T19:30:48Z