Партнери України ввели нові санкції проти РФ, чого вони стосуються
Партнери України ввели нові санкції проти РФ, чого вони стосуються
У день третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну низка країн оголосили про впровадження нових пакетів санкцій проти Росії, які мають зменшити її доходи та змусити до миру.
Так, Рада Європейського союзу 24 лютого схвалила 16-й пакет економічних й індивідуальних обмежувальних заходів проти РФ. Вони стосуються важливих секторів російської економіки, зокрема націлені на 74 судня російського «тіньового флоту» (загальна кількість суден у списку зросла до 153), 53 компаній, які підтримують російський військово-промисловий комплекс або займаються обходом санкцій, 48 фізичних осіб і 35 організацій, що підтримують російський військовий комплекс, та активність в обході санкцій.
Додатково санкції передбачають заборону на імпорт ЄС алюмінію з Росії, вводять заборону на операції з кредитними або фінансовими установами, заснованими за межами Росії, які використовують «Систему передачі фінансових повідомлень» (SPFS) та поширюють заборону на надання спеціалізованих послуг з обміну фінансовими повідомленнями на 13 регіональних банків, які вважаються важливими для російської фінансової і банківської систем.
Уряд Австралії оголосив просписки санкцій, до якого ввійшли 70 осіб, щодо яких введено заборону на в'їзд до країни, та 79 компаній, щодо яких запроваджено фінансові санкції. Вони націлені на осіб, які підтримують незаконну адміністрацію Росії на сході України та в Криму, а відповідальних за пов’язане з конфліктом сексуальне насильство та примусову депортацію українських дітей.
Санкції також націлені на осіб та організацій, які беруть участь у поглибленні військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час засідання «Підтримуй Україну» також оголосив про найбільший пакет санкцій. Країна заборонила в’їзд всім місцевим і федеральним міністрам Росі, а також усім вищим держслужбовцям, які працюють у федеральних або місцевих державних органах чи агенціях, а також старші менеджери компаній у секторах енергетики, фінансів і ЗМІ.
У британському міністерстві внутрішніх справ зазначили, що всі ці особи «можуть виступати інструментами для російської держави, уможливлюючи продовження та розширення російської агресі».
Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про введення санкцій до 52 російських громадян і компаній. Санаційний список, зокрема, включає організації, причетні до примусового вивезення українських дітей, та високопосадовців КНДР, які сприяють військовим діям Росії.
Практично втративши європейські нафтовий і газовий ринки, РФ не тільки не втрачає надії, а й не полишає спроб повернутися зі своїми енергоносіями в Європу. І розробляє для цього гібридні стратегії. Про те, як “Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити”, розповідала команда Центру “Стратегія ХХІ” — Михайло Гончар, Оксана Іщук, Ігор Стукаленко та Андрій Чубик.
А про необхідність запровадження Україною санкцій на транзит нафти та газу російського походження читайте у статті “Росія отримує 12 мільярдів доларів за рахунок України. Настав час це зупинити”.