MY.UAНовини
Сучасна українська література: найяскравіші імена та їхні твори
Сучасна українська література: найяскравіші імена та їхні твори

Сучасна українська література: найяскравіші імена та їхні твори

Видання Viva! підготувало добірку сучасних українських письменників, які мають особливий авторський стиль, порушують важливі теми та здобувають престижні літературні премії.

Оксана Забужко

Знана сучасна письменниця Оксана Забужко пише про національну ідентичність і гендер. Перші вірші почала друкувати ще в 70-х. Дебютною була збірка «Весняна акварель», яку згодом радянська влада зняла з друку.

Першим романом Забужко стали «Польові дослідження з українського сексу». Це історія стосунків української поетеси Оксани та скульптора Миколи, яка містить відверті сцени та роздуми про жіночу ідентичність.

Ще один успішний роман письменниці — «Музей покинутих секретів», в якому розповідається про події від Другої світової війни до початку 2000-х. Зокрема йдеться про героїчну боротьбу УПА з радянською армією.

У доробку Забужко є книга жанру нон-фікшн «Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій». Оксана розвіяла міф, що українці — це «селянська нація», міркувала про роль української шляхти та переосмислила постать самої Лесі Українки.

Також Оксана була авторкою віршів «Травневий іній», «Диригент останньої свічки», «Новий закон Архімеда», есе «Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емсу», «Планета Полин», вибраних текстів «І знов я влізаю в танк».

Забужко була віцепрезиденткою українського відділення ПЕН-клуб. Має орден княгині Ольги III ступені за внесок в об'єднання українського суспільства та відзнаку «Золотий письменник України».

Сергій Жадан

Сергій Жадан — сучасний письменник, який вже увійшов в історію української літератури. Він є автором десятки оповідань, романів і віршів, які відзначили престижними національними та міжнародними преміями. Дебютними поетичними збірками Жадана були «Генерал Юда», «Цитатник: Вірші для коханок і коханців», «Пепсі», «Балади про війну і відбудову: Нова книга віршів».

А першим романом у творчості Сергія став «Депеш Мод» про те, як три друга шукають товариша, щоб розповісти про смерть його вітчима. Жадан є автором поетичних збірок «Марадона: Нова книга віршів», «Ефіопія», «Вогнепальні й ножові», «Життя Марії: Книга віршів і перекладів», «Тамплієри: Нові вірші, 2015—2016», «Антена». За збірку «Тамплієри» письменника нагородили премією «ЛітАкцент року».

Письменник прославився на всю країну після виходу роману «Ворошиловград». У ньому йдеться про хлопця, який намагається знайти на Донбасі рідного брата та продовжити його справу. Водночас бачить сувору реальність 90-х — рейдерство та невизначеність. Роман став «Книгою року BBC» у 2010 році.

Важливою роботою у творчості Жадана став «Інтернат». Роман розкриває історію вчителя української мови, котрий хоче забрати племінника з інтернату на Донбасі. У цей час російські окупанти вже оточують місто. За цю книгу Сергій отримав премію Європейського банку.

Юрій Андрухович

Юрій Андрухович — відомий письменник, який став одним із головних представників постмодернізму в українській літературі. Юрій спільно з іншими діячами заснував літературне угруповання «Бу-Ба-Бу». Вони почали відроджувати карнавальні та гротескні мотиви з характерним перебільшенням ознак персонажа.

Письменник належав до групи митців, які жили в Івано-Франківську і назвали свою спільноту «станіславським феноменом». Адже Франківськ називали колись Станіславом. Андрухович був одним із редакторів літературно-мистецького журналу «Четвер» та упорядковував номери журналу «Перевал».

Окрім цього, Юрій є автором поетичних збірок «Небо і площі», «Середмістя», «Екзотичні птахи і рослини», «Листи в Україну». Протягом карʼєри написав кілька романів:

  • «Рекреації» — про фестиваль під назвою «Свято Воскресаючого Духу», на якому збирається група українських поетів;
  • «Перверзія» — про поїздку українського письменника на семінар до Венеції, під час якого він потрапляє у пригоди;
  • «Коханці Юстиції» — про родинно-побутові та політичні вбивства та страшні за них покарання.

Письменник створив оповідання «Зліва, де серце», «Трициліндровий двигун любові» з Сергієм Жаданом і Любком Дерешем та «Лексикон інтимних міст». Зокрема, в останньому йдеться про подорож письменника 111 містами, де він ділиться своїми враженнями та особистими історіями.

Андрухович є лауреатом багатьох престижних літературних нагород. Зокрема, отримував премію імені Гердера, премію миру імені Ремарка, премію імені Генріха Гейне та медаль Гете.

Артем Чех

Артем Чех — це сучасний український письменник, першою книгою якого стала «Цього ви не знайдете в Яндексі». Це історія хлопця, який відчуває себе іншим у пострадянській Україні й ділиться своїми відчуттями. Чех виграв з цією книгою на всеукраїнському конкурсі «Міській молодіжний роман».

Важливою книгою у творчості письменника є «Точка нуль», в якій автор поділився своєю військовою службою в зоні АТО. Це розповідь про будні та переживання солдата в умовах війни.

А от у автобіографічній книзі «Хто ти такий?» Чех пише про своє дитинство у 90-х і переосмислює його з дорослого погляду. За неї автор виграв премію «Книга року ВВС-2021».

Загалом Чех створив близько 17 прозових і нон-фікшн книг. Також він був редактором проєктів «94 дні. Євромайдан очима ТСН» та «Війна очима ТСН».

Любко Дереш

Любко Дереш — популярний сучасний автор, який часто пише про підлітків та їхні історії з життя. Також у його творах нерідко можна побачити молодіжний сленг і лайку. Першим романом Дереша став «Культ», в якому йдеться про депресивну атмосферу 90-х.

А через 2 роки Любко випустив книгу «Поклоніння ящірці». Вона розкриває історію героя, який приїхав у містечко на Заході України. Водночас у нього відбуваються стосунки, які закінчуються вбивством. Також Любко є автором романів «Архе», «Намір», «Трохи пітьми», «Голова Якова».

Однією із найвідоміших книг письменника є «Спустошення» про те, як кожен герой намагається змінити своє життя. Так журналіст починає працювати на впливового інвестора, щоб розвивати психотехнології. Кожен з чоловіків має свою мету в цій справі.

А от роман «Там, де вітер» — це історія про письменника, який проживає творчу кризу на тлі війни в країні. Герой відправляється в тур українськими містами з рок-гуртом, висвітлюючи події як журналіст. Чоловік намагається знайти натхнення, але зіштовхується з внутрішніми питаннями, на які повинен дати собі відповідь.

Василь Шкляр

Василь Шкляр — видатний український письменник, якого називають батьком українського бестселера. Літературну карʼєру Шкляр почав у 70-80-х, видаючи перші романи «Сніг», «Праліс: Тінь сови», оповідання «Де твій Остап, Соломіє?», «Живиця», «Турецька нічия». Також Василь писав дитячі книги «Шовкова нитка», «Черешня в житі», «Шовковий дощик».

А от широко популярним письменник став після виходу роману «Ключ». У ньому йдеться про розумного журналіста, якому дарують квартиру після втрати житла. Однак після цього власник раптово зникає.

У творчості письменник часто описує історичне минуле України, її трагічні сторінки. Легендарним у карʼєрі Шкляра став роман «Чорний ворон. Залишенець». Він розкриває героїчну боротьбу УПА з радянськими військами.

Також у книзі висвітлюють перший Голодомор, вчинений владою СРСР проти українців. За цей твір Шкляра нагородили Шевченківською премією, проте він відмовився від неї. Причиною стало те, що тоді міністром освіти був українофоб Дмитро Табачник.

Ще одним великим твором про боротьбу повстанців з ворогами у минулому столітті є «Троща». Роман визнали «Книгою року» у номінації «Бестселер» конкурсу «Краща книга України».

А у романі «Характерник» Шкляр описав складний період у XVII столітті на Запорізькій Січі. Головним персонажем є Іван Сірко, кошовий отаман, який не збирався поступатися перед московським царем. За цей твір Шкляр отримав літературну премію імені Михайла Коцюбинського в номінації «Художня література».

Ірен Роздобудько

Ірен Роздобудько — сучасна українська письменниця, сценаристка, яка тривалий час працювала журналісткою та оглядачкою. Йдеться про Національну радіокомпанію, журнали «Наталі» та «Караван історій. Україна». В останньому вона була головною редакторкою.

Протягом своєї письменницької карʼєри Ірен видала понад 40 романів і дитячих книг, які стали широко популярними. Першими книгами Роздобудько стали детектив «Пастка для жар-птиці», психологічний трилер «Ескорт у смерть», фікшн «Ранковий прибиральник».

Однією з найпопулярніших книг Ірен є психологічна драма «Ґудзик». Головний герой після невдалого кохання залишає навчання на сценариста й відправляється на війну в Афганістан. Пізніше книгу екранізували, а Роздобудько виграла на фестивалі «Маслина-Олива» за найкращий сценарій до нього.

Ірен є авторкою авантюрного детективу «Останній діамант міледі», комедії абсурду «Оленіум», збірки оповідань «Гра в пацьорки». Популярними стали романи письменниці:

  • «Все, що я хотіла сьогодні...» — про невиліковно хвору жінку, яка вирішує провести залишок життя, реалізовуючи свої бажання;
  • «Перейти темряву» — про долі тисячі українок, яких продали у сексуальне рабство;
  • «Подвійна гра в чотири руки» - розслідування викрадення креслення важливого військового літака;
  • «Прилетіла ластівочка» — роман, в якому Роздобудько розмірковує над загадковою смертю видатного композитора Миколи Леонтовича.

Роздобудько є фіналісткою Шевченківської премії, володаркою премій імені Дмитра Нитченка й Івана Огієнка, має відзнаку «Золотий письменник України».

Макс Кідрук

Одним із найвідоміших сучасних авторів є Макс Кідрук. Письменник обожнює подорожувати, тому часто описує в книгах свої враження від різних країн. Першою книгою Макса стали «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», написана на основі мандрівки до Мексики. На конкурсі «Коронація слова» книгу відзначили II премією.

У 2009 році Кідрук випустив пригодницький роман «Подорож на Пуп Землі». У ньому йдеться про мандрівку письменника до Південної Америки та острова Пасхи. Макса зареєстрували першим українцем, який відвідав цей острів. Натомість, посварившись з обраницею, письменник відправився у Бразилію. Там він створив книгу «Любов і піраньї».

Окрім цього, Кідрук є автором кількох техно-трилерів. Зокрема, першою в Україні книгою такого жанру став «Бот». Автор розповідає про українського IT-фахівця, який отримує цікаву пропозицію у Чилі, утім, вона виявляється справжнім викликом.

Ще одним техно-трилером у карʼєрі Кідрука є книга «Твердиня». У ній розповідається про пошук студентами загадкового міста Пайтіті, звідки ще ніхто не повертався. Окрім цього, важливою у творчості Макса стала публіцистична книга «Небратні». Автор розповів про війни Росії проти України протягом 400 років та спростував міф про «братні народи».

Також Кідрук відкрив власне видавництво «Бородатий Тамарин», першою книгою якого стала «Колонія. Нові темні віки».

Юрій Іздрик

Юрій Іздрик — відомий український письменник, який заснував відомий у 90-ті журнал «Четвер». Там Юрій і надрукував свої перші твори: цикл оповідань «Остання війна» та поетичний цикл «Десять віршів про Батьківщину».

Юрій заснував групу письменників «станіславського феномену» задля співпраці. Там обʼєдналися письменники з Івано-Франківська, які творили у постмодернізмі. Іздрик сміливо заявив про себе на літературній арені романом «Воццек. Там головний герой поєднує в собі різних особистостей та водночас намагається зрозуміти, який він насправді.

Так згодом вийшов роман «Подвійний Леон», який став продовженням «Воццека». Як і в попередній книзі, герой намагається знайти самого себе. У 2009 році Іздрик видав збірку есеїв «Флешка 2GB» та «ТАКЕ». Остання стала «Книгою року BBC-2009».

Також Юрію належать збірки віршів «Після прози», «Календар Любові», «Папіроси», «Меланхолії», «Молитва».

Лесь Подервʼянський

Лесь Подервʼянський — один із найяскравіших письменників України, який здебільшого пише сатиричні пʼєси. Він почав літературну творчість у 70-х і дотепер створив понад 50 пʼєс. 

Особливістю творчості Леся є використання лайки та суржику, зокрема й у висміювання радянського способу життя, проблем того часу, несамостійності та прагненні не відрізнятись від інших. Він насміхається над нібито вищістю Росії над іншими країнами. Це можна побачити у перекручених радянських цитатах та нецензурною лексикою замість слів Пушкіна, Лермонтова та інших «великих російських класиків».

З 2011 році пʼєси Подервʼянського почали ставити на сцені. Першою була «Павлік Морозов», де автор показує героя безжалісним піонером, котрий вбиває своїх рідних, аби отримати владу.

Ще одна популярна сатирична пʼєса Леся — «Гамлєт, або Феномен датського кацапізму», пародія на однойменну трагедію англійського письменника Вільяма Шекспіра. Там він висміює російський шовінізм - ідеологію винятковості і переважання над іншими націями.

Окрім цього, Подервʼянський є автором пʼєс «Хвороба Івасика», «Рух життя, або Динамо», «Нірвана, або Альзо Шпрех Заратустра», «Множення в умі, або Плинність часу», «Герой нашого часу».

Ліна Костенко

Ліна Костенко є однією з найвизначніших письменниць в українській літературі. Сучасники вивчають її вірші протягом десятиліть, а слова розбирають на цитати. Водночас творчий спадок поетеси налічує сотні віршів, які торкаються сердець мільйонів українців.

Костенко почала карʼєру у 50-60-х, видаючи збірки «Проміння землі», «Мандрівки серця», «Вітрила». Вони стали успішними й відрізнялися нетиповою подачею. Водночас письменниця постійно зазнавала утисків від радянської влади. Так збірку віршів «Зоряний інтеграл» і книгу «Княжа гора» зняли з друку через цензуру.

Довгі роки Костенко писала в шухляду. Аж у 1979 році вийшов історичний роман у віршах «Маруся Чурай». У ньому йдеться про кохання піснярки Марусі Чурай і Грицька Бобренка на тлі боротьби українців проти польської шляхти.

Ще одним відомим романом письменниці став «Берестечко», про боротьбу козаків з армією Речі Посполитої. Центральною подією стала поразка війська Богдана Хмельницького під Берестечком. Легендарною у творчості Ліни Василівної стала збірка «Вибране». Туди увійшли всіма знані вірші «Не знаю, чи побачу Вас, чи ні…», «Напитись голосу твого», «Очима ти сказав мені: люблю», «Розкажу тобі думку таємну».

А от першим прозовим романом Костенко став «Записки українського самашедшого». У ньому йдеться про період президентства Леоніда Кучми та Помаранчеву революцію. Роман, виданий у 2010 році, став бестселером в Україні. У 2012 році вийшла збірка «Триста поезій. Вибрані вірші». До неї увійшли найвідоміші вірші письменниці від ранньої творчості й до сучасності.

Костенко є володаркою престижних нагород і премій. Зокрема, має відзнаку «Золотий письменник України», почесну відзнаку Президента України, орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, орден Почесного Легіону. А от від звання Героя України письменниця відмовилась, сказавши: «Політичної біжутерії не ношу!».

 

Фото з соцмереж письменників, Дмитра Ларіна, Рафаля Комаровського, Яни Стефанишин, Vogue, Юлії Остроушко, Yakaboo, «Вікіпедія»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Франція відправляє в Україну 90% вироблених стволів для САУ Caesar
Фокус
2025-04-22T06:45:10Z
Прикордонники попередили про обмеження виїзду через пункт пропуску «Шегині»
УкраинФорм
2025-04-22T06:43:24Z
Повістки вручають по-новому: що потрібно знати у 2025 році
24tv
2025-04-22T06:42:39Z
Американські розробники інтегрували бойовий дрон Coyote LE S у гелікоптери Bell 407
InternetUA
2025-04-22T06:40:28Z
Біля кінотеатру “Жовтень” стались бійка через ЛГБТ-кінофестиваль: що відомо
VGorode
2025-04-22T06:40:20Z
Швейцарська гвардія відклала приведення до присяги через смерть Папи
Европейская правда
2025-04-22T06:37:42Z
Капібари "захопили" ціле місто в Аргентині
Фокус
2025-04-22T06:36:13Z
Допомога для пенсіонерів в Запоріжжі: кому автоматично нарахують 3600 гривень
Политека
2025-04-22T06:31:31Z
Солістка "Лісапетного батальйону" шокувала причиною смерті 36-річного сина: "Заснув і не прокинувся"
TSN
2025-04-22T06:24:06Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Меланія Трамп у шкіряному плащі взяла участь у Великодньому ярмарку біля Білого дому
Комсомольская правда
2025-04-22T06:43:42Z
Вигідно бути мером і по сумісництву контрабандистом авто преміум-класу під виглядом гуманітарної допомоги
Украина Криминальная
2025-04-22T06:42:53Z
Суд зобов’язав «Главком» спростувати недостовірну інформацію авторства Ірини Федорів щодо ексмера Ірпеня
Детектор М
2025-04-22T06:40:32Z
Рейтинг схвалення Трампа опустився до найнижчого рівня з моменту його повернення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T06:34:56Z
Нова Зеландія продовжить допомогу з тренування українських військових - прем'єр
УкраинФорм
2025-04-22T06:31:43Z
Колишня фірма Резніченка-Голика без конкуренції отримала багатомільйонний підряд у Дніпрі – ЗМІ
ZN UA
2025-04-22T06:31:19Z
Глави МЗС України та Франції провели розмову напередодні зустрічі зі США в Лондоні
Европейская правда
2025-04-22T06:30:26Z
Путін вперше з початку повномасштабного вторгнення запропонував прямі переговори з Україною, - Reuters
Комсомольская правда
2025-04-22T06:28:44Z
Як зменшити ризик та побороти аритмію: знайшли простий спосіб
24tv
2025-04-22T05:58:33Z
Фахівці розповіли, кому потрібно вдвічі частіше змінювати постільну білизну: сім факторів
TSN
2025-04-22T05:03:01Z
Топ-5 речей, які кожна людина повинна зробити до кінця весни
TSN
2025-04-22T05:02:53Z
Медики попередили про небезпеку під час пікніків: відпочинок може закінчитися тяжким захворюванням
TSN
2025-04-22T05:02:50Z
Україна домовилась з компанією з Ізраїлю про ліки у разі ядерного інциденту — ЗМІ
TSN
2025-04-22T05:01:20Z
Вчені б’ють на сполох: їжа, яку споживає половина світу, виявилася потенційно небезпечною
TSN
2025-04-22T04:59:56Z
Які спеції та трави здатні швидко знизити рівень цукру у крові
Gazeta UA
2025-04-22T04:06:35Z
Чи потрібно мити голову щодня: дискусія не вщухає, але відповідь є
24tv
2025-04-22T03:54:43Z
Паперовий лікарняний: чи можна за ним сформувати заяву-розрахунок
ZN UA
2025-04-22T02:24:33Z
Єва Бушміна вийшла на зв'язок - що з нею зараз відбувається і де вона
GlavRed
2025-04-22T06:40:47Z
Зірка "Сутінків" Крістен Стюарт уклала шлюб зі своєю коханою після шести років стосунків
TSN
2025-04-22T06:40:31Z
Особняк графині, який став місцем спокою для рок-зірки: де живе Ленні Кравіц
24tv
2025-04-22T06:24:22Z
Кум Ірини Білик розкрив правду про її серйозне захворювання, яке вона перенесла: "Здійснила подвиг"
TSN
2025-04-22T06:12:52Z
Співачка СолоХа вагітна від зірки нового "Холостяка" Тараса Цимбалюка, — ЗМІ
Фокус
2025-04-22T06:00:33Z
Які продакшни виробляють контент для українських каналів
Детектор М
2025-04-22T05:31:28Z
"30% було пошкоджено": що сталося з Іриною Білик насправді
GlavRed
2025-04-22T05:27:09Z
Кацурін показав раніше небачені фото з Дорофєєвою і ніжно привітав її з 35-річчям
TSN
2025-04-22T05:03:29Z
Відомий український ведучий втретє став батьком та показав новонароджену доньку
TSN
2025-04-22T05:03:12Z
Чоловік 10 років збирав на Ferrari: після першої поїздки мрія згоріла вщент
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T06:42:47Z
За подвійне вбивство зловмисник проведе за ґратами 14 років і 6 місяців
Украина Криминальная
2025-04-22T06:42:20Z
Наслідки атаки РФ на Одесу: пожежі, пошкоджена інфраструктура та житлові будинки
TSN
2025-04-22T06:42:01Z
У Польщі стабілізували масштабну пожежу у національному парку
Европейская правда
2025-04-22T06:37:22Z
На Київщині підліток тікав на авто від патрульних і врізався у паркан
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T06:34:46Z
Пошкоджені будинки, авто, заміський комплекс: які наслідки атаки на Київщину
24tv
2025-04-22T06:34:07Z
Підприємця судитимуть за завдані громаді збитки на суму понад ₴300 тис. під час улаштування укриття в дошкільному закладі
Украина Криминальная
2025-04-22T06:27:05Z
Через російську атаку по селу на Ізюмщині поранено двох людей
Мій Харків
2025-04-22T06:25:06Z
Росіяни обстріляли Київську область: показали наслідки
Gazeta UA
2025-04-22T06:25:00Z
В окупованому Донецьку влаштували масове полювання на "мігрантів"
Telegraf
2025-04-22T06:40:46Z
На фронті за добу відбулося 165 зіткнень, найбільше - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-22T06:40:38Z
На Херсонщині за добу через російські удари одна людина загинула, ще семеро - поранені
УкраинФорм
2025-04-22T06:34:45Z
Окупанти в паніці переміщують техніку до Криму — "АТЕШ"
TSN
2025-04-22T06:24:36Z
У Києві знову ремонтують Хрещатик: для чого це робиться і чому місто може зупинитись
TSN
2025-04-22T06:24:34Z
За добу ліквідовано 1130 окупантів: втрати ворога на 22 квітня
24tv
2025-04-22T06:24:28Z
На Куп’янському напрямку за добу відбулося дві атаки росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-22T06:19:14Z
Понівечені житлові будинки і школи: прокуратура показала наслідки удару по Одесі
24tv
2025-04-22T06:18:08Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 22 квітня
Мій Харків
2025-04-22T06:13:32Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 22 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-22T06:27:03Z
Що не можна садити після огірків на наступний рік: поради для гарного врожаю
GlavRed
2025-04-22T06:25:38Z
У кого зі знаків зодіаку вже цього тижня кар'єра піде вгору
24tv
2025-04-22T06:18:01Z
Її використовують дуже обачно: яка спеція найдорожча у світі і для чого її застосовують
24tv
2025-04-22T05:21:26Z
Коли найкраще летіти на Канари: поради для ідеального відпочинку
24tv
2025-04-22T05:12:12Z
Туристи поділилися найгіршими розвагами, про які шкодують усе життя
TSN
2025-04-22T05:04:43Z
Єдиний знак зодіаку, який бере гроші в борг і не віддає: йому не варто позичати
TSN
2025-04-22T05:04:23Z
Гортензія пишно та яскраво цвістиме увесь сезон: ось що треба зробити для цього
TSN
2025-04-22T05:03:37Z
Які найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту: рясно родять, смачні, хрусткі та стійкі до хвороб
TSN
2025-04-22T05:03:28Z
Світоліна після титулу в Руані піднялася на одну сходинку рейтингу WTA
УкраинФорм
2025-04-22T06:42:51Z
Ветеран із Вінниччини пробіг на протезі шість найпрестижніших марафонів
УкраинФорм
2025-04-22T06:40:44Z
Мічел: Жирона досягла дна на емоційному рівні
Football.ua
2025-04-22T06:25:51Z
"Він вже старий": український боксер висловився про непереможного росіянина
24tv
2025-04-22T06:24:48Z
"Шанси Зінченка здобути Золотий м'яч тепер вище, ніж у видатного Вінісіуса": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2025-04-22T06:03:30Z
Жирона — Реал Бетіс 1:3 Відео гола та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-04-22T05:04:21Z
Що їсть Роналду, щоб залишатися в прекрасній формі у свої 40 років: улюблена страва футболіста
TSN
2025-04-22T05:00:58Z
Манчестер Сіті — Астон Вілла. Напередодні
Football.ua
2025-04-22T04:49:58Z
У "Шахтарі" повідомили про переговори щодо трансферу футболіста збірної України
ZN UA
2025-04-21T22:37:53Z
Платити будуть більше, але не всім: українцям анонсували зростання зарплат вже цього року
Знай
2025-04-22T06:30:39Z
Обсяги кредитування аграріїв наближаються до 35 млрд
AgroPortal
2025-04-22T06:30:27Z
LG Electronics виходить із бізнесу зарядних пристроїв для електрокарів
УкраинФорм
2025-04-22T06:15:03Z
Ціни на нафту різко змінили динаміку на ринку
24tv
2025-04-22T06:12:38Z
Нафта дорожчає після зниження цін напередодні
УкраинФорм
2025-04-22T06:12:26Z
Ріпак нового врожаю в Україні дорожчає
Agravery
2025-04-22T06:06:17Z
Українські агрокомпанії збільшили прибутки у 2,4 раза
AgroPortal
2025-04-22T06:00:41Z
Бюджет отримає рекордну суму від НБУ: названо цифру
Хвиля
2025-04-22T05:36:13Z
Corteva Agriscience вчетверте визнана найкращою за управління репутацією
Agravery
2025-04-22T05:21:01Z
Клієнтська ввічливість може дорого коштувати OpenAI
InternetUA
2025-04-22T06:46:58Z
Не в Temu? Історія популярного дешевого онлайн-магазину: у чому небезпека
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T06:45:17Z
Хтось "краде" скам'янілості тиранозаврів просто з-під носа вчених: про кого йдеться
Фокус
2025-04-22T06:42:08Z
Instagram використовує штучний інтелект, щоб знаходити підлітків, які брешуть про свій вік
InternetUA
2025-04-22T06:31:36Z
Google змусять продати Chrome: суд про порушення антимонопольного законодавства почався
24tv
2025-04-22T06:27:29Z
Doom жорстко «розправився» з передовими моделями штучного інтелекту
InternetUA
2025-04-22T06:25:04Z
Магнітна буря 22 квітня: коли очікується пік шторму та як вберегти здоров’я
TSN
2025-04-22T06:24:46Z
Reddit ненадовго припиняє роботу для користувачів у всьому світі
InternetUA
2025-04-22T06:16:51Z
Супутники біля Місяця ловитимуть радіосигнали з темного періоду Всесвіту: що відомо
Фокус
2025-04-22T06:15:19Z
Доступний електромобіль Volkswagen Aura показали на офіційних зображеннях
AutoGeek
2025-04-22T06:31:28Z
Представлений Zeekr 9X із запасом ходу 1500 км
Portaltele
2025-04-22T06:28:51Z
Катерина Котенкова про змішування бензину зі спиртом: «Бо ми йдемо у Європу»
Знай
2025-04-22T06:21:05Z
Mercedes перезапускає V-Class із новими розкішними мінівенами
AutoCentre
2025-04-22T06:15:44Z
Зі справжнім золотом: Zeekr розпочав продажі розкішного електричного мінівена
AutoGeek
2025-04-22T05:42:44Z
Stellantis представив свій перший седан
Portaltele
2025-04-22T05:28:44Z
Продюсер купив омріяну Ferrari, заощаджуючи гроші 10 років: машина згоріла через годину — фото
TSN
2025-04-22T05:02:29Z
Ніссан Скайлайн мріє стати вантажівкою для бездоріжжя та драг-рейсером
Топ Жир
2025-04-22T01:30:48Z
Stellantis відкликає 50 000 автомобілів Alfa Romeo, Dodge та Maserati
Топ Жир
2025-04-22T00:45:51Z