MY.UAНовини
Сучасна українська література: найяскравіші імена та їхні твори
Сучасна українська література: найяскравіші імена та їхні твори

Сучасна українська література: найяскравіші імена та їхні твори

Видання Viva! підготувало добірку сучасних українських письменників, які мають особливий авторський стиль, порушують важливі теми та здобувають престижні літературні премії.

Оксана Забужко

Знана сучасна письменниця Оксана Забужко пише про національну ідентичність і гендер. Перші вірші почала друкувати ще в 70-х. Дебютною була збірка «Весняна акварель», яку згодом радянська влада зняла з друку.

Першим романом Забужко стали «Польові дослідження з українського сексу». Це історія стосунків української поетеси Оксани та скульптора Миколи, яка містить відверті сцени та роздуми про жіночу ідентичність.

Ще один успішний роман письменниці — «Музей покинутих секретів», в якому розповідається про події від Другої світової війни до початку 2000-х. Зокрема йдеться про героїчну боротьбу УПА з радянською армією.

У доробку Забужко є книга жанру нон-фікшн «Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій». Оксана розвіяла міф, що українці — це «селянська нація», міркувала про роль української шляхти та переосмислила постать самої Лесі Українки.

Також Оксана була авторкою віршів «Травневий іній», «Диригент останньої свічки», «Новий закон Архімеда», есе «Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емсу», «Планета Полин», вибраних текстів «І знов я влізаю в танк».

Забужко була віцепрезиденткою українського відділення ПЕН-клуб. Має орден княгині Ольги III ступені за внесок в об'єднання українського суспільства та відзнаку «Золотий письменник України».

Сергій Жадан

Сергій Жадан — сучасний письменник, який вже увійшов в історію української літератури. Він є автором десятки оповідань, романів і віршів, які відзначили престижними національними та міжнародними преміями. Дебютними поетичними збірками Жадана були «Генерал Юда», «Цитатник: Вірші для коханок і коханців», «Пепсі», «Балади про війну і відбудову: Нова книга віршів».

А першим романом у творчості Сергія став «Депеш Мод» про те, як три друга шукають товариша, щоб розповісти про смерть його вітчима. Жадан є автором поетичних збірок «Марадона: Нова книга віршів», «Ефіопія», «Вогнепальні й ножові», «Життя Марії: Книга віршів і перекладів», «Тамплієри: Нові вірші, 2015—2016», «Антена». За збірку «Тамплієри» письменника нагородили премією «ЛітАкцент року».

Письменник прославився на всю країну після виходу роману «Ворошиловград». У ньому йдеться про хлопця, який намагається знайти на Донбасі рідного брата та продовжити його справу. Водночас бачить сувору реальність 90-х — рейдерство та невизначеність. Роман став «Книгою року BBC» у 2010 році.

Важливою роботою у творчості Жадана став «Інтернат». Роман розкриває історію вчителя української мови, котрий хоче забрати племінника з інтернату на Донбасі. У цей час російські окупанти вже оточують місто. За цю книгу Сергій отримав премію Європейського банку.

Юрій Андрухович

Юрій Андрухович — відомий письменник, який став одним із головних представників постмодернізму в українській літературі. Юрій спільно з іншими діячами заснував літературне угруповання «Бу-Ба-Бу». Вони почали відроджувати карнавальні та гротескні мотиви з характерним перебільшенням ознак персонажа.

Письменник належав до групи митців, які жили в Івано-Франківську і назвали свою спільноту «станіславським феноменом». Адже Франківськ називали колись Станіславом. Андрухович був одним із редакторів літературно-мистецького журналу «Четвер» та упорядковував номери журналу «Перевал».

Окрім цього, Юрій є автором поетичних збірок «Небо і площі», «Середмістя», «Екзотичні птахи і рослини», «Листи в Україну». Протягом карʼєри написав кілька романів:

  • «Рекреації» — про фестиваль під назвою «Свято Воскресаючого Духу», на якому збирається група українських поетів;
  • «Перверзія» — про поїздку українського письменника на семінар до Венеції, під час якого він потрапляє у пригоди;
  • «Коханці Юстиції» — про родинно-побутові та політичні вбивства та страшні за них покарання.

Письменник створив оповідання «Зліва, де серце», «Трициліндровий двигун любові» з Сергієм Жаданом і Любком Дерешем та «Лексикон інтимних міст». Зокрема, в останньому йдеться про подорож письменника 111 містами, де він ділиться своїми враженнями та особистими історіями.

Андрухович є лауреатом багатьох престижних літературних нагород. Зокрема, отримував премію імені Гердера, премію миру імені Ремарка, премію імені Генріха Гейне та медаль Гете.

Артем Чех

Артем Чех — це сучасний український письменник, першою книгою якого стала «Цього ви не знайдете в Яндексі». Це історія хлопця, який відчуває себе іншим у пострадянській Україні й ділиться своїми відчуттями. Чех виграв з цією книгою на всеукраїнському конкурсі «Міській молодіжний роман».

Важливою книгою у творчості письменника є «Точка нуль», в якій автор поділився своєю військовою службою в зоні АТО. Це розповідь про будні та переживання солдата в умовах війни.

А от у автобіографічній книзі «Хто ти такий?» Чех пише про своє дитинство у 90-х і переосмислює його з дорослого погляду. За неї автор виграв премію «Книга року ВВС-2021».

Загалом Чех створив близько 17 прозових і нон-фікшн книг. Також він був редактором проєктів «94 дні. Євромайдан очима ТСН» та «Війна очима ТСН».

Любко Дереш

Любко Дереш — популярний сучасний автор, який часто пише про підлітків та їхні історії з життя. Також у його творах нерідко можна побачити молодіжний сленг і лайку. Першим романом Дереша став «Культ», в якому йдеться про депресивну атмосферу 90-х.

А через 2 роки Любко випустив книгу «Поклоніння ящірці». Вона розкриває історію героя, який приїхав у містечко на Заході України. Водночас у нього відбуваються стосунки, які закінчуються вбивством. Також Любко є автором романів «Архе», «Намір», «Трохи пітьми», «Голова Якова».

Однією із найвідоміших книг письменника є «Спустошення» про те, як кожен герой намагається змінити своє життя. Так журналіст починає працювати на впливового інвестора, щоб розвивати психотехнології. Кожен з чоловіків має свою мету в цій справі.

А от роман «Там, де вітер» — це історія про письменника, який проживає творчу кризу на тлі війни в країні. Герой відправляється в тур українськими містами з рок-гуртом, висвітлюючи події як журналіст. Чоловік намагається знайти натхнення, але зіштовхується з внутрішніми питаннями, на які повинен дати собі відповідь.

Василь Шкляр

Василь Шкляр — видатний український письменник, якого називають батьком українського бестселера. Літературну карʼєру Шкляр почав у 70-80-х, видаючи перші романи «Сніг», «Праліс: Тінь сови», оповідання «Де твій Остап, Соломіє?», «Живиця», «Турецька нічия». Також Василь писав дитячі книги «Шовкова нитка», «Черешня в житі», «Шовковий дощик».

А от широко популярним письменник став після виходу роману «Ключ». У ньому йдеться про розумного журналіста, якому дарують квартиру після втрати житла. Однак після цього власник раптово зникає.

У творчості письменник часто описує історичне минуле України, її трагічні сторінки. Легендарним у карʼєрі Шкляра став роман «Чорний ворон. Залишенець». Він розкриває героїчну боротьбу УПА з радянськими військами.

Також у книзі висвітлюють перший Голодомор, вчинений владою СРСР проти українців. За цей твір Шкляра нагородили Шевченківською премією, проте він відмовився від неї. Причиною стало те, що тоді міністром освіти був українофоб Дмитро Табачник.

Ще одним великим твором про боротьбу повстанців з ворогами у минулому столітті є «Троща». Роман визнали «Книгою року» у номінації «Бестселер» конкурсу «Краща книга України».

А у романі «Характерник» Шкляр описав складний період у XVII столітті на Запорізькій Січі. Головним персонажем є Іван Сірко, кошовий отаман, який не збирався поступатися перед московським царем. За цей твір Шкляр отримав літературну премію імені Михайла Коцюбинського в номінації «Художня література».

Ірен Роздобудько

Ірен Роздобудько — сучасна українська письменниця, сценаристка, яка тривалий час працювала журналісткою та оглядачкою. Йдеться про Національну радіокомпанію, журнали «Наталі» та «Караван історій. Україна». В останньому вона була головною редакторкою.

Протягом своєї письменницької карʼєри Ірен видала понад 40 романів і дитячих книг, які стали широко популярними. Першими книгами Роздобудько стали детектив «Пастка для жар-птиці», психологічний трилер «Ескорт у смерть», фікшн «Ранковий прибиральник».

Однією з найпопулярніших книг Ірен є психологічна драма «Ґудзик». Головний герой після невдалого кохання залишає навчання на сценариста й відправляється на війну в Афганістан. Пізніше книгу екранізували, а Роздобудько виграла на фестивалі «Маслина-Олива» за найкращий сценарій до нього.

Ірен є авторкою авантюрного детективу «Останній діамант міледі», комедії абсурду «Оленіум», збірки оповідань «Гра в пацьорки». Популярними стали романи письменниці:

  • «Все, що я хотіла сьогодні...» — про невиліковно хвору жінку, яка вирішує провести залишок життя, реалізовуючи свої бажання;
  • «Перейти темряву» — про долі тисячі українок, яких продали у сексуальне рабство;
  • «Подвійна гра в чотири руки» - розслідування викрадення креслення важливого військового літака;
  • «Прилетіла ластівочка» — роман, в якому Роздобудько розмірковує над загадковою смертю видатного композитора Миколи Леонтовича.

Роздобудько є фіналісткою Шевченківської премії, володаркою премій імені Дмитра Нитченка й Івана Огієнка, має відзнаку «Золотий письменник України».

Макс Кідрук

Одним із найвідоміших сучасних авторів є Макс Кідрук. Письменник обожнює подорожувати, тому часто описує в книгах свої враження від різних країн. Першою книгою Макса стали «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», написана на основі мандрівки до Мексики. На конкурсі «Коронація слова» книгу відзначили II премією.

У 2009 році Кідрук випустив пригодницький роман «Подорож на Пуп Землі». У ньому йдеться про мандрівку письменника до Південної Америки та острова Пасхи. Макса зареєстрували першим українцем, який відвідав цей острів. Натомість, посварившись з обраницею, письменник відправився у Бразилію. Там він створив книгу «Любов і піраньї».

Окрім цього, Кідрук є автором кількох техно-трилерів. Зокрема, першою в Україні книгою такого жанру став «Бот». Автор розповідає про українського IT-фахівця, який отримує цікаву пропозицію у Чилі, утім, вона виявляється справжнім викликом.

Ще одним техно-трилером у карʼєрі Кідрука є книга «Твердиня». У ній розповідається про пошук студентами загадкового міста Пайтіті, звідки ще ніхто не повертався. Окрім цього, важливою у творчості Макса стала публіцистична книга «Небратні». Автор розповів про війни Росії проти України протягом 400 років та спростував міф про «братні народи».

Також Кідрук відкрив власне видавництво «Бородатий Тамарин», першою книгою якого стала «Колонія. Нові темні віки».

Юрій Іздрик

Юрій Іздрик — відомий український письменник, який заснував відомий у 90-ті журнал «Четвер». Там Юрій і надрукував свої перші твори: цикл оповідань «Остання війна» та поетичний цикл «Десять віршів про Батьківщину».

Юрій заснував групу письменників «станіславського феномену» задля співпраці. Там обʼєдналися письменники з Івано-Франківська, які творили у постмодернізмі. Іздрик сміливо заявив про себе на літературній арені романом «Воццек. Там головний герой поєднує в собі різних особистостей та водночас намагається зрозуміти, який він насправді.

Так згодом вийшов роман «Подвійний Леон», який став продовженням «Воццека». Як і в попередній книзі, герой намагається знайти самого себе. У 2009 році Іздрик видав збірку есеїв «Флешка 2GB» та «ТАКЕ». Остання стала «Книгою року BBC-2009».

Також Юрію належать збірки віршів «Після прози», «Календар Любові», «Папіроси», «Меланхолії», «Молитва».

Лесь Подервʼянський

Лесь Подервʼянський — один із найяскравіших письменників України, який здебільшого пише сатиричні пʼєси. Він почав літературну творчість у 70-х і дотепер створив понад 50 пʼєс. 

Особливістю творчості Леся є використання лайки та суржику, зокрема й у висміювання радянського способу життя, проблем того часу, несамостійності та прагненні не відрізнятись від інших. Він насміхається над нібито вищістю Росії над іншими країнами. Це можна побачити у перекручених радянських цитатах та нецензурною лексикою замість слів Пушкіна, Лермонтова та інших «великих російських класиків».

З 2011 році пʼєси Подервʼянського почали ставити на сцені. Першою була «Павлік Морозов», де автор показує героя безжалісним піонером, котрий вбиває своїх рідних, аби отримати владу.

Ще одна популярна сатирична пʼєса Леся — «Гамлєт, або Феномен датського кацапізму», пародія на однойменну трагедію англійського письменника Вільяма Шекспіра. Там він висміює російський шовінізм - ідеологію винятковості і переважання над іншими націями.

Окрім цього, Подервʼянський є автором пʼєс «Хвороба Івасика», «Рух життя, або Динамо», «Нірвана, або Альзо Шпрех Заратустра», «Множення в умі, або Плинність часу», «Герой нашого часу».

Ліна Костенко

Ліна Костенко є однією з найвизначніших письменниць в українській літературі. Сучасники вивчають її вірші протягом десятиліть, а слова розбирають на цитати. Водночас творчий спадок поетеси налічує сотні віршів, які торкаються сердець мільйонів українців.

Костенко почала карʼєру у 50-60-х, видаючи збірки «Проміння землі», «Мандрівки серця», «Вітрила». Вони стали успішними й відрізнялися нетиповою подачею. Водночас письменниця постійно зазнавала утисків від радянської влади. Так збірку віршів «Зоряний інтеграл» і книгу «Княжа гора» зняли з друку через цензуру.

Довгі роки Костенко писала в шухляду. Аж у 1979 році вийшов історичний роман у віршах «Маруся Чурай». У ньому йдеться про кохання піснярки Марусі Чурай і Грицька Бобренка на тлі боротьби українців проти польської шляхти.

Ще одним відомим романом письменниці став «Берестечко», про боротьбу козаків з армією Речі Посполитої. Центральною подією стала поразка війська Богдана Хмельницького під Берестечком. Легендарною у творчості Ліни Василівної стала збірка «Вибране». Туди увійшли всіма знані вірші «Не знаю, чи побачу Вас, чи ні…», «Напитись голосу твого», «Очима ти сказав мені: люблю», «Розкажу тобі думку таємну».

А от першим прозовим романом Костенко став «Записки українського самашедшого». У ньому йдеться про період президентства Леоніда Кучми та Помаранчеву революцію. Роман, виданий у 2010 році, став бестселером в Україні. У 2012 році вийшла збірка «Триста поезій. Вибрані вірші». До неї увійшли найвідоміші вірші письменниці від ранньої творчості й до сучасності.

Костенко є володаркою престижних нагород і премій. Зокрема, має відзнаку «Золотий письменник України», почесну відзнаку Президента України, орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, орден Почесного Легіону. А от від звання Героя України письменниця відмовилась, сказавши: «Політичної біжутерії не ношу!».

 

Фото з соцмереж письменників, Дмитра Ларіна, Рафаля Комаровського, Яни Стефанишин, Vogue, Юлії Остроушко, Yakaboo, «Вікіпедія»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Платити більше не потрібно: в Україні скасували податки частині мобілізованих підприємців
Хвиля
2025-07-12T20:45:32Z
Світовий банк дає Україні 30 мільйонів доларів на реформи у дошкіллі
24tv
2025-07-12T20:21:53Z
Чи можна в Україні садити сади на землях сільгосппризначення
24tv
2025-07-12T19:03:09Z
Ціни на сталь та сонячні панелі в Китаї досягли рекордних мінімумів
InternetUA
2025-07-12T18:31:24Z
Податкова закрила ключову інформацію для бізнесу, – Опендатабот
24tv
2025-07-12T18:30:16Z
ЄС готує конкурента Starlink: Eutelsat отримає €1,5 млрд
InternetUA
2025-07-12T18:06:29Z
Російська вугільна галузь на межі краху: Китай скоротив закупівлі, шахти закриваються
360ua.news
2025-07-12T17:00:39Z
Подорожчання продуктів у Сумській області: що помітно змінилося в ціні
Политека
2025-07-12T17:00:17Z
Чи продає Україна нафту за кордон та в які країни
24tv
2025-07-12T16:30:46Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Лікарка розказала, які кавуни в жодному разі не можна купувати
Фокус
2025-07-12T19:30:29Z
Цією намазкою з тунця ви нагодуєте всю родину: готується за лічені хвилини, а смак — неперевершений
Telegraf
2025-07-12T19:18:39Z
У Житомирі медики успішно прооперували 100-річного пацієнта
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T18:45:10Z
Безсоння та кошмари: які продукти порушують ваш сон
24tv
2025-07-12T17:12:16Z
Дослідники виявили неочікувану користь кавуна для здоров’я
Portaltele
2025-07-12T16:48:15Z
Для чого потрібні дві голки в одному шприці: розкрито неочевидне призначення
GlavRed
2025-07-12T16:27:51Z
Як забезпечити гігієну сну та навіщо вона потрібна: пояснення сомнолога
ZN UA
2025-07-12T14:28:25Z
Зеленський та Умєров обговорили зміни в державних інституціях
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T20:36:06Z
Словаччина може підтримати 18-й пакет санкцій проти Росії — за умови гарантій від ЄС
ZN UA
2025-07-12T20:33:35Z
Слабке місце Росії, – політтехнолог пояснив, у чому важливість атаки на російський газопровід
24tv
2025-07-12T20:27:52Z
Компанія Трампа хоче збудувати у Бухаресті багатоквартирну висотку
УкраинФорм
2025-07-12T20:24:53Z
У Росії три сотні балістичних "Іскандерів" і північнокорейських аналогів – ГУР
Лига
2025-07-12T20:06:59Z
Має проросійські погляди: хто такий Мунео Сузукі та чи має шанс прийти до влади в Японії
24tv
2025-07-12T20:06:12Z
Війна – єдиний порятунок Путіна від розпаду Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T20:03:48Z
Путін хоче зустрітися з Зеленським, але тільки після капітуляції України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T20:03:24Z
Імітує голос Рубіо: Держдепартамент США попередив про шахрая, який користується ШІ
InternetUA
2025-07-12T20:00:51Z
У Харкові – апокаліпсис: місто накрила негода, подекуди зникло світло, є жертва і постраждалі
24tv
2025-07-12T20:36:15Z
Ворог атакує КАБами прифронтові громади Запорізької області
УкраинФорм
2025-07-12T20:03:48Z
На фронті 151 зіткнення, майже третина з них - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-12T19:54:56Z
Луцьк вкотре атакували ворожі БПЛА та ракети, постраждали житлові будинки - міськрада
УкраинФорм
2025-07-12T19:39:50Z
Лінія фронту станом на 12 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T19:33:50Z
Подорожчання проїзду в Київській області: що відбувається з цінами
Политека
2025-07-12T19:30:10Z
У Харкові лютує сильна буря: що відомо
TSN
2025-07-12T19:06:55Z
"Поки просто може": яка мета путінських обстрілів України
24tv
2025-07-12T18:48:45Z
Війська РФ обстріляли з артилерії Новоданилівку на Запоріжжі, поранений чоловік
УкраинФорм
2025-07-12T18:39:01Z
Німеччина потенційно зможе надсилати Україні ракети до Patriot власного виробництва
24tv
2025-07-12T20:27:14Z
Пільги на комуналку за новими правилами: що врахують у дохід й кому відмовлять у допомозі
Знай
2025-07-12T20:21:57Z
Умови, як у чотирьохзірковому готелі: як студентів готуватимуть до війни
Знай
2025-07-12T20:06:45Z
Виплати ВПО скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч
Хвиля
2025-07-12T20:00:57Z
Гроші на догляд за пенсіонером в Запоріжжі: відомо, хто та скільки може отримати
Политека
2025-07-12T20:00:05Z
Альтернатива вступу у виш є: що робити, якщо не склав НМТ
24tv
2025-07-12T19:57:47Z
Американські розробники представили наземних роботів Coyote для захисту винищувачів
InternetUA
2025-07-12T19:39:32Z
У ФРН зробили гучну заяву про постачання ракет до Patriot ЗСУ: що відомо
GlavRed
2025-07-12T19:27:39Z
Пенсія на 300 гривень більше: хто має право на надбавку та як подати заяву
Хвиля
2025-07-12T19:15:27Z
Захід грає у політичне шоу, поки Україна веде реальну війну – Ландсбергіс
ZN UA
2025-07-12T20:33:44Z
Служить у ЗСУ, але сумує за професією: де зараз український актор Дмитро Сова
24tv
2025-07-12T19:45:40Z
Без перуки: Ніколь Кідман показала своє природне волосся на відпочинку
24tv
2025-07-12T19:39:59Z
Зваблива дівчина зірки Шахтаря засвітила груди на відпочинку біля басейну
24tv
2025-07-12T18:48:58Z
Лірика від Тіни Кароль та возз'єднання Дорофєєвої й Позитива: 8 музичних прем'єр тижня
24tv
2025-07-12T17:03:20Z
Камалія показала своїх доньок від колишнього чоловіка Захура: тепер їх не впізнати
Фокус
2025-07-12T16:30:13Z
Цей колір одягу сильно старить: що не можна носити після 50 років
24tv
2025-07-12T16:27:32Z
Як дебютний альбом Каті Chilly змінив українську музику та де його можна зараз почути
24tv
2025-07-12T16:21:13Z
Куди сходити у Києві 14-20 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T16:06:09Z
Негода на Харківщині: є загиблі та поранені, блискавка влучила в електричку, машини плавають вулицями
FaceNews
2025-07-12T20:30:33Z
Перевіряли документи з ТЦК: на Прикарпатті чоловік погрожував поліцейському сокирою
24tv
2025-07-12T20:30:14Z
Трагедія в аквапарку на Полтавщині: 6-річний хлопчик упав у басейн і загинув
24tv
2025-07-12T20:21:09Z
Сумщина зазнала атаки БПЛА, є влучання по цивільній інфраструктурі
УкраинФорм
2025-07-12T20:09:44Z
У Запоріжжі спалахнув багатоповерховий будинок: серед постраждалих діти
TSN
2025-07-12T19:33:29Z
У Куп'янську рятувальники під обстрілами вивели з палаючої багатоповерхівки жінку
УкраинФорм
2025-07-12T19:18:08Z
На Харківщині вирує негода: внаслідок падіння дерева загинула жінка, постраждала 7-річна дівчинка
УкраинФорм
2025-07-12T19:03:11Z
У Харкові під час страшної негоди дерево впало на 7-річну дівчинку: її госпіталізували
24tv
2025-07-12T19:03:02Z
У центрі Брюсселя сталася стрілянина: що відомо
TSN
2025-07-12T18:30:13Z
Насолода сезону: 3 прості рецепти цвітної капусти – не захочете нічого додавати
24tv
2025-07-12T19:36:50Z
Які риси характеру має справді крутий хлопець: було б добре мати бодай 3 із цих 6
24tv
2025-07-12T19:30:54Z
Коли викопувати моркву та як її зберігати: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-12T19:27:43Z
Вбережіть помідори від тріщин: золоті правила городників
24tv
2025-07-12T18:36:28Z
Ростуть у тіні та в поганому ґрунті: 4 найбільш невибагливі квітки
24tv
2025-07-12T18:00:44Z
Картопля виросте великою: що потрібно внести в ґрунт
24tv
2025-07-12T17:39:07Z
Ціни не змінюються 10 років: турист назвав місто у Європі, яке застигло у часі
24tv
2025-07-12T17:18:32Z
Один продукт з кухні — томати плодоноситимуть до вересня: допомагає від фітофтори, а плоди виростають по 600 г кожен
TSN
2025-07-12T15:36:59Z
Як зробити, щоб кухонна техніка довше служила та краще працювала
24tv
2025-07-12T15:36:04Z
ASUS показала найдорожчу відеокарту в історії
InternetUA
2025-07-12T20:27:20Z
Ось які дані про вас збирає Windows
Portaltele
2025-07-12T18:48:06Z
Блогерка з TikTok описала етапи життя з арабським мільйонером і викликала шквал критики
360ua.news
2025-07-12T18:09:48Z
Оптична загадка для найуважніших: спробуйте знайти кролика за шість секунд
Gazeta UA
2025-07-12T17:54:18Z
Чому варто тримати Wi-Fi роутер подалі від дзеркал
InternetUA
2025-07-12T17:18:54Z
Microsoft повернула класичний звук запуску з Windows Vista
Portaltele
2025-07-12T16:48:19Z
Смартфон із батареєю на 25 500 мА·год і нічним баченням здивував мережу
360ua.news
2025-07-12T16:24:48Z
Є доступ до Wi-Fi, але сайти не відкриваються: як виправити цю прикру помилку на смартфоні
Фокус
2025-07-12T16:00:35Z
Rockstar могли випадково виказати свої плани на GTA 4
24tv
2025-07-12T16:00:06Z
Юристи отримали 57 мільйонів, а власники GM залишилися майже ні з чим у справі про двигуни V8
Топ Жир
2025-07-12T20:03:55Z
У Данії вперше електричний літак здійснив тестовий політ
УкраинФорм
2025-07-12T18:33:12Z
Хтось відмовився від прибутку у 435 тисяч доларів за цей Porsche
Топ Жир
2025-07-12T18:18:22Z
Цей штат може запровадити плату за кожен кілометр вашої поїздки
Топ Жир
2025-07-12T16:33:50Z
П’ять років тюрми за BMW для Путіна: у Німеччині покарали порушника санкцій
360ua.news
2025-07-12T15:21:37Z
Ми перевірили китайського конкурента Toyota Land Cruiser, і він нас приємно здивував
Топ Жир
2025-07-12T14:48:44Z
Apple подала заявку на придбання прав у США на показ перегонів «Формули-1» - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-12T14:48:13Z
Розсекречено салон нового суперкара Lexus
AutoCentre
2025-07-12T13:34:55Z
Флорида додала до патрулювання Mustang, але він більше завойовує симпатії, ніж штрафи
Топ Жир
2025-07-12T13:33:13Z
Ліверпуль може поборотися за Родріго в разі відходу Діаса
Football.ua
2025-07-12T20:24:12Z
Бігала по корту та кричала: реакція Швьонтек на тріумф на Вімблдоні-2025
24tv
2025-07-12T20:18:24Z
Все залежить від Сашка, – Берінчик зробив прогноз на реванш між Усиком та Дюбуа
24tv
2025-07-12T20:12:04Z
Аталанта зацікавилася Мікаутадзе на тлі продажу Ретегі
Football.ua
2025-07-12T19:54:21Z
Лунін змінив рішення щодо майбутнього в Реалі: футболіст звернувся до свого агента
24tv
2025-07-12T19:51:33Z
Фенербахче придбав захисника Гента, який ледь не перебрався до Мілана
Football.ua
2025-07-12T19:30:19Z
Найдорожчого футболіста Манчестер Сіті засікли п'яним на концерті Oasis: відео інциденту
24tv
2025-07-12T19:24:10Z
Реал Ов'єдо продовжив контракт із 40-річним Касорлою після повернення до Ла Ліги
Football.ua
2025-07-12T18:54:27Z
Гімнаст Ковтун не зможе виступати ще рік через зміну українського громадянства
ZN UA
2025-07-12T18:51:48Z