MY.UAНовини
Три роки великого вторгнення РФ в Україну: як змінилися заяви політиків та військових
Три роки великого вторгнення РФ в Україну: як змінилися заяви політиків та військових

Три роки великого вторгнення РФ в Україну: як змінилися заяви політиків та військових

Третя річниця вторгнення: що говорила влада і військові тоді і зараз – нагадав ТСН.ua

Сьогодні в Україні – сумна трагічна дата третьої річниці повномасштабного вторгнення, яке принесло нашій країні десятки тисяч вбитих і поранених та сотні зруйнованих населених пунктів.

Після трьох років від дня повномасштабного вторгнення відбулося багато змін, президент США тепер поширює російські наративи та маніпулює вигаданими цифрами з критикою України, а в самій Україні вперше судять топ-військових за рішення на фронті. Насамперед, йдеться про провал на Харківщині навесні 2024-го, коли росіяни пішли у контрнаступ і прорвали кордон. 

Власне, саме з останнім і пов'язують скандальне інтерв'ю екскомандувача Об’єднаних сил оборони України, генерал-лейтенанта Сергія Наєва "Українській правді", де ми почули багато його спогадів про перші дні війни.

Ці та інші гучні новини і скандали, такі як розмови про перемовини, різні випади Трампа, скорочення міжнародної допомоги, постійні корупційні скандали, загроза обвалу фронту і т.д. вже притупили спогади українців: а що ж було в останні дні перед вторгненням, що тоді казала влада та військові, і що кажуть зараз – і головне: чи можна було б, якщо не запобігти, то применшити масштаб трагедії. У цьому намагатиметься розібратися ТСН.ua.

Слова політиків: Зеленський заспокоював, а Рєзніков не бачив ударних формувань РФ

Зима 2021/2022 року. На тлі побоювань, що РФ все-таки здійснить ескалацію, президент Зеленський у своєму зверненні 19 січня 2022-го просить українців не панікувати і запевняє: все під контролем. Саме тоді він сказав свою знамениту фразу про шашлики.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 14 лютого, за 10 днів до вторгнення, звинуватив світові ЗМІ, які чи не щодня перепризначали дату нападу, у розповсюдженні "відвертих фейків". Він заявив, що вони розганяють паніку і чинять гірше, ніж пропагандистка Скабєєва.

Також він запевнив, що на кордоні з Україною станом на той момент перебували до 127 тисяч військовослужбовців РФ. Арахамія був певен, що такої кількості недостатньою для повномасштабного вторгнення Росії.

Міністр оборони Резніков, у підпорядкуванні якого перебувало Головне управління розвідки (ГУР), 20 лютого заявляв, що розмови про те, що повномасштабний напад Росії на Україну може бути "завтра-післязавтра", є недоречними.

"Станом на цю годину ударного угруповання Російської Федерації у жодному місці, де вони оточили Україну, поки що не сформовано", – говорив тодішній глава Міноборони за 4 дні до вторгнення.

21 лютого 2022 року Резніков запевняв, що Росія не має в Білорусі такого контингенту, щоб напасти на Київ.

"Але я хочу сказати, що такого контингенту, як хтось розповідає, що буде напад на Київ із білоруської сторони – вибачте мені, це смішно звучить. А от погрожувати нам, лякати нас, створювати ситуацію нібито оточення – так, це працює", – говорив він.

Власне, те самеговорив і тодішній секретар РНБО Олексій Данілов.

Позиція військових і розвідки

21 листопада 2021 року керівник ГУР Кирило Буданов заявив в інтерв'ю Military Times, що РФ готується до вторгнення в Україну на кінець січня або на початок лютого 2022 року. Він попереджав, що напад буде набагато більш нищівним, ніж усе, що раніше бачили українці в Криму і на Донбасі: "Така атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетехнічні атаки з наступними повітряними десантними штурмами на сході, десантними штурмами в Одесі та Маріуполі та менш масштабне вторгнення через Білорусь".

Власне, Буданова називають одним із небагатьох у військово-політичному керівництві країни, хто вірив у повномасштабне вторгнення.

Але як стверджує генерал Наєв, заяви Буданова далі інтерв'ю не пішли.

"В чому головне завдання будь-якого органу розвідки? Не просто сказати, як буде відбуватися наступ, а назвати час і дату вторгнення коли буде ворог наступати. І таких відомостей не було. В українському документообігу стосовно будь-якого військового командування за підписом будь-якого керівника розвідки немає такого документа, де написано, що 24 лютого 2022 року о 4 ранку відбудеться пряма агресія РФ проти України", – заявив генерал Наєв в інтерв'ю УП.

До початку повномасштабного вторгнення тодішній головком ЗСУ Валерій Залужний був небагатослівним. Він запевняв, що Збройні сили України готові до відсічі і до будь-якого сценарію розвитку подій.

"Ми посилили оборону Києва. Ми пройшли війну і належну підготовку. Готові зустріти ворогів і не з квітами, а зі Стінгерами, Джавелінами та NLAW. Welcome to hell!", – заявив Залужний 12 лютого 2022-го.

Пізніше, у своїх інтерв'ю ексголовком стверджував, що передбачав війну. "Ти ні з чим не сплутаєш запах війни, і він уже відчувався в повітрі", – розповідав він журналові Time у червні 2022 року.

Як стверджує Reporters, ще за місяць до вторгнення Залужний зібрав найближче коло генералів і сказав: "Не всі з наших вірять, але я думаю, що росіяни таки полізуть..., тому готуйтеся битися".

Захід "ставив хрест" на незалежності України 

Незадовго до початку "повномасштабки" десятки іноземних ЗМІ "змагаються" між собою, публікуючи сценарії вторгнення і оцінюючи сили України до спротиву. Ніхто не вірив в Україну – за "найпозитивнішим" сценарієм, армія РФ мала зупинитися на лінії Коростень – Вінниця. 

Інші видання"зливають" нібито плани Пентагону щодо тренування груп українських повстанців у Польщі та інших сусідніх країнах на випадок повної окупації. Зокрема, Адмірал США, екскомандувач військовими силами НАТО у Європі Джеймс Ставрідіс всерйоз проводив аналогію з підтримкою Штатами моджахедів в Афганістані проти радянського вторгнення наприкінці 1970-х і 1980-х років.

І хоча історія не знає умовного способу "якби", українці, враховуючи реалії теперішньої зовнішньої політики, з іронічною посмішкою можуть лише відреагувати на тезу, що Угорщина, Словаччина чи Польща готує українських повстанців, наражаючись на прямий конфлікт з Кремлем.

У те, що Україна вистоїть перед лицем повномасштабної агресії РФ не вірив не лише Путін, а й багато хто на Заході.

За словами ексміністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Сполучені Штати напередодні повномасштабного вторгнення були впевнені, що Україна програє. На Заході припускали, що Володимира Зеленського вб'ють росіяни, тому просили президента Україна записати відеозаповіт.

Кулеба розповів, що на безпековій конференції в Мюнхені віцепрезидидентка Камала Гарріс порадила Зеленському готуватися до створення уряду у вигнанні, а також шукати якісь військові рішення, щоб підготувати Україну до партизанської війни.

У книзі Polska na wojnie ("Польща на війні") журналіста Збіґнєва Парафяновича зазначається, що адміністрація Байдена була переконані, що Київ впаде протягом трьох днів. США нібито були готові евакуювати 40 тис. осіб, імовірно, крім власних громадян також усю українську політичну еліту та істеблішмент. Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван був налаштований найскептичніше щодо України.

Ексдиректор ЦРУ Білл Бернс згадував: "Зеленський чув попередження США, але сказав, що американці не пропонували види зброї, потрібні Україні для захисту".

"Ви можете сказати мільйон разів: "Слухай, може бути вторгнення". Гаразд, може бути вторгнення — ви дасте нам літаки? Ви дасте нам ППО?" – сказав Зеленський. "Ну, ви ж не член НАТО". – "О, гаразд, то про що ми говоримо?"

"Нам потрібна зброя, а не евакуація": як поставилася влада до зведень західних спецслужб

Західні спецслужби і глави держав, як стало відомо пізніше, попереджали українську владу про загрозу вторгнення. Президентові України на початку великої війни пропонували евакуацію, а віцепрезидентка США Камала Гарріс нібито навіть просила Зеленського призначити наступника на випадок загибелі.

Одразу після початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року президент Зеленський зателефонував Джо Байдену.

За словами Зеленського, саме у цій телефонній розмові прозвучала пропозиція евакуації для нього, у відповідь на яку він сказав відому фразу "мені потрібна зброя, а не таксі".

Тим не менш, Захід, скоріше за все, теж вагався в оцінці масштабу майбутнього наступу. Так, ексголова МЗС Дмитро Кулеба пригадав, що напередодні повномасштабного вторгнення дані США та європейських партнерів різнилися – Штати запевняли про повномасштабне вторгнення, тоді як європейці прогнозували ескалацію на сході України.

Дивіться ексклюзивно на YouTube-каналі ТСН: проєкт "USA-UA: Секретні файли Білого дому".

Як пригадав Кулеба, наприкінці 2021 року високопоставлений чиновник США зустрів українську делегацію з чашкою кави й посмішкою. "Хлопці, копайте окопи!" — почав чиновник.

"Коли ми посміхнулися у відповідь, — згадував Кулеба, чиновник сказав: — Я серйозно. Почніть копати траншеї. … На вас нападуть. Масштабна атака, до якої ви повинні підготуватися". Ми запитали деталі, але їх не було".

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко у коментарі УП пригадав, що розвідка його структури також мала точні дані, що вторгнення буде.

"Так, попереджали західні розвідки. І ми дуже уважно ставились до цієї інформації. У нас є своя прикордонна розвідка, яка дуже ефективно працює по суміжних країнах, в першу чергу Росії та Білорусі.

Прикордонна служба інформувала вище військово-політичне керівництво держави. Я здійснив доповідь президенту за два тижні до початку вторгнення, що війна буде, що Росія нападе з території Білорусі по Чорнобильській зоні...

Дата повномасштабного наступу переносилась. Спершу це було 19 лютого, потім 22-е. Ворог вичікував. Він був у готовності. Ми фіксували, що службовці російських військ, які перебували в Білорусі "на навчаннях", почали телефонувати рідним і прощатись з ними ще з 12 лютого. Ми перехоплювали ці розмови", — казав Дейнеко.

Президент Зеленський стверджував, що західні розвідки знали не більше, ніж українці.

"Які б нам розвідки не говорили, деталі ніхто до кінця не знав. Всі готувались до різних заходів. У нас була своя підготовка. У різних розвідок, різних держав, наших партнерів, була своя підготовка. І свої попередження. І більше деталей, ніж знали ми, і ніж володіли ми, ні у кого не було… Нічого більшого не виявилось, ніж те, про що нам говорили", – запевняв президент Зеленський в одному з інтерв'ю.

Чи міг бути удар в спину від західних сусідів

Путін непублічно, а його посіпаки, такі як покійний Володимир Жириновський неодноразово відкрито, пропонували українським сусідам взяти участь у вторгненні і "відтяпати" частину українських земель, які в ті чи інші часи були частиною цих країн.

"Хоча Польща, попри російську пропаганду, навіть не думала про те, щоб скористатися можливістю повернути собі Львів, він залишався предметом занепокоєння для українців", – йдеться у книзі  під назвою Polska na wojnie ("Польща на війні") журналіста Збіґнєва Парафяновича, фрагменти якої опублікували Тexty.org.

А от дії Угорщини викликають запитання. Міністр оборони Угорщини Тібор Бенко 22 лютого 2022 року оголосив про перекидання частини військ на східні кордони країни.

Що війська Угорщини стояли на кордоні з Україною, підтвердив угорський експерт, що працює в німецькому аналітичному центрі DGAP (Німецьке товариство закордонних справ), опозиційний до політики Орбана Андраш Рац.

Звісно, офіційний Будапешт пояснює, що перекидання військ здійснювалося відповідно до рішення прем’єра Віктора Орбана "не допустити появи в Угорщині іноземних збройних формувань" і для "допомоги біженцям". Про що ж насправді говорили між собою Путін і його "угорський друг" Орбан, поки можна лише здогадуватися.

Позиція влади на початку вторгнення: все скоро закінчиться

Всі добре пам'ятають, як один із рупорів ОП у перші місяці вторгнення, а зараз – непримиренний критик влади Олексій Арестович на початку великої війни запевняв українців, що бойові дії закінчаться за "два-три тижні".

Згодом Арестович визнав, що говорив це, аби "заспокоїти суспільство". "У мене був вибір: "два-три тижні" або мільйони з дахом, що з’їхав, провалилися в паніку, що біжать із шаленими очима, десятки тисяч інфарктів та інсультів, країна, що втратила здатність до опору", – говорив він.

Пізніше ексрадник ОП змінив свою позицію і став запевняти, що насправді не брехав, коли говорив про "два-три тижні", адже на той час нібито "був членом Стамбульської переговорної групи".

Нардепка-мажоритарниця від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк (обрана на окрузі № 96, що включає Бучу, Бородянку та навколишні села) 24 лютого закликала українців не евакуюватися.

"Будь ласка люди,залишайтеся вдома.Це зараз найбезпечніше місце. Війська РФ гатять лише по інфраструктурних об'єктах. Цивільне населення не їхньою ціллю", – писала Смаглюк.

"24 лютого, після перших вибухів, я одразу приїхала в ВР. І наше керівництво сказало нам тоді, що загрози для цивільного населення немає. Мало того, по всіх телеканалах була плашка "залишайся вдома", закликали людей не панікувати і залишатися вдома, бо це єдине безпечне місце, мери великих міст, керівництво нашої партії та вище керівництво країни також давало аналогічні меседжі в ефірі. Оскільки в нас була єдина рамка комунікування, а додаткової інформації у мене ніякої не було, я комунікувала як всі. Це стало мені наукою на майбутнє: не давати більше виборцям життєвих порад в ситуаціях, на які я особисто не впливаю", – виправдовувалася нардепка пізніше за свою пораду, що могла коштувати життя закатованим жителям Бучі.

Зеленський заявив, що про вторгнення не казали свідомо

У травні 2022 року президент Зеленський визнав, що влада знала про ймовірність вторгнення, але свідомо не попередила українців.

"Наше внутрішнє чуття мало рацію: якщо ми посіємо хаос серед населення до вторгнення, то росіяни зжеруть нас. Оскільки у хаосі люди залишають країну", – сказав глава держави в інтерв’ю The Washington Post.

Судячи зі слів Зеленського, основним страхом влади була загроза обвалу економіки. Що в принципі і так сталося б, якби не допомога західних партнерів.

"Якби ми повідомили про це (майбутнє вторгнення – Ред.), – а саме цього хотіли деякі особи, яких я не називатиму, – то ми би з жовтня втрачали по 7 млрд доларів, й на момент російського нападу, вони би захопили нас за три дні", – сказав Зеленський.

Під час недавнього інтерв’ю із британським журналістом Пірсом Морганом президент Зеленський поскаржився, що "у перший рік повномасштабної війни громадяни України вивезли з України $35 млрд".

Три роки потому: що говорять про зиму 2022-го зараз

Вже у лютому 2025 року, хоч війна ще далеко не закінчена, частина суспільства рефлексує і стосовно стрімкого наступу росіян, і ситуації із захопленням півдня країни. Думки громадян розділилися: опозиція стверджує про нібито політичні переслідування військових і вважає, що в ОП бояться потенційної так званої "партії військових" як основного конкурента на майбутніх виборах (які, до слова, ще невідомо коли будуть проведені). Інша частина українців переконана, що військове командування також повинне нести відповідальність за свої помилки – як на початку вторгнення, так і за подальші невдалі кроки.

На тлі останніх судових справ проти топ-військових командирів в медіа були опубліковані два недавні гучні інтерв'ю: генерал-майора Віктора Назарова для ВВС-Україна, який на момент вторгнення був радником тодішнього головкома Залужного, і екскомандувача Об’єднаних сил оборони України, генерал-лейтенанта Сергія Наєва для УП.

Обидва генерали стверджують, що для того, аби ЗСУ були повноцінно готові до відсічі збройної агресії, було потрібне рішення президента Зеленського, як Верховного головнокомандувача на використання Збройних Сил.

"Без цього рішення ЗСУ не можуть використовуватися, бо це буде поза межами законодавства і правового поля", – стверджує Назаров.

За словами Наєва, без цього рішення військові частини не мали права вийти за межі ППД (пункт постійної дислокації), де вони дислоковані.

"21 лютого я перебував на відповідному пункті управління, на зв'язку зі мною було сім командувачів, і я їм сказав: "Всі сили, які є, висуваємо в райони виконання завдань". Я перебрав повноваження, але я отак от вчинив ініціативно, самостійно", – зазначає Наєв.

Екскомандувач ОС визнав, що і він, і інші командири подекуди “брали ініціативу на себе” та інколи перевищували повноваження, готуючись до повномасштабного вторгнення

"Генерали, яким я сказав висувати війська, теж читають законодавство. Вони мені кажуть: "Дайте письмове підтвердження". І 23 лютого для тих, хто дуже просив, і взагалі для всіх, підписав письмове розпорядження. Я не мав цих повноважень, це теж було самостійне ініціативне рішення", – каже Наєв.

Він запевняє, що станом на 23 лютого 2022 року на його пункт управління командувачу Сил оборони України "не заходила жодна інформація від будь-якої посадової особи, що завтра відбудеться війна".

Ні в ОП, ні в Міноборони, ні в ГУР на такі закиди офіційно поки не відреагували.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Автоматическое сбивание "Шахедов" FPV-дронами: Украина разрабатывает приложение
Апостроф
2025-02-24T17:42:30Z
Стало известно кому понадобился крупнейший в мире центр обработки данных мощностью 3 ГВт
Фокус
2025-02-24T17:36:28Z
Солнечные панели могут подешеветь: найден способ, как это сделать с эффективностью 99%
Фокус
2025-02-24T17:21:57Z
Немецкая MOUZ победила на турнире по Counter-Strike 2 в Румынии
Корреспондент
2025-02-24T16:39:36Z
Hasbro отменила дебютную игру от Skeleton Key, куда перешла экс-директор Dragon Age: The Veilguard
GameMag
2025-02-24T16:36:31Z
Выпустившая Avowed студия Obsidian Entertainment заметно расширилась под крылом Microsoft и хочет поработать над Fallout
GameMag
2025-02-24T16:36:09Z
Microsoft может скоро представить новый контроллер Xbox в стиле DualSense от Sony — СМИ
GameMag
2025-02-24T16:30:02Z
Обслуживание и ремонт гидрораспределителей: советы специалистов
UAToday
2025-02-24T16:21:57Z
Вертикальные ветряные турбины лучше обычных: исследователи решили одну важную проблему
Фокус
2025-02-24T16:01:04Z
Парфюм, который сведет его с ума: какой аромат выбрать для первого свидания
TSN
2025-02-24T17:21:16Z
Сытное блюдо на ужин: рецепт блинов на кефире с луком и шкварками
Фокус
2025-02-24T16:57:52Z
Как избавиться от желтых пятен от пота под мышками: копеечные средства, которые "работают" на всех тканях
TSN
2025-02-24T16:39:31Z
Гороскоп на вторник 25 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-24T16:21:04Z
Вареники на минеральной воде: как приготовить правильное тесто
TSN
2025-02-24T16:06:20Z
Секреты фигуры моделей: 5 упражнений для идеального силуэта
Marie Claire
2025-02-24T15:00:51Z
Масленица 2025: что запрещено делать всю неделю
Comments UA
2025-02-24T15:00:02Z
Как приготовить самый вкусный борщ: пошаговый рецепт
Фокус
2025-02-24T14:42:54Z
Сексуальные фантазии: нормально ли это и почему они появляются
Знай
2025-02-24T13:51:48Z
В Сумах дрон атаковал автомобиль — один погибший, двое пострадавших
Комсомольская правда
2025-02-24T17:21:57Z
Убегал от волков, нашел минное поле и чуть не утонул в болоте: приключения "горе-беглеца" на Ровенщине
TSN
2025-02-24T17:21:52Z
Пограничники спасли уклониста, который бродил среди минных полей и болот
Корреспондент
2025-02-24T16:54:03Z
Россияне ударили по Сумам: что известно о последствиях
TSN
2025-02-24T16:51:23Z
Россияне утопили в Черном море еще один корабль. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-24T16:33:25Z
Бездомные украли у мужчины кредитную карту, купили лотерейный билет и сорвали джекпот
TSN
2025-02-24T16:21:56Z
На Волыни извращенец получил суровое наказание за изнасилование ребенка
Comments UA
2025-02-24T15:30:33Z
В Киеве на почте задержан мужчина с психотропами
Корреспондент
2025-02-24T15:21:26Z
В результате авиаудара на Харьковщине пострадали гражданские
Корреспондент
2025-02-24T14:39:21Z
АПЛ: расписание и результаты матчей 27-го тура чемпионата Англии по футболу, турнирная таблица
TSN
2025-02-24T17:03:45Z
Чемпион мира по биатлону поддержал Украину в третью годовщину полномасштабного российского вторжения
TSN
2025-02-24T16:18:01Z
"Сухой лист" и два ассиста: Неймар выдал яркий перфоманс в Бразилии
TSN
2025-02-24T16:06:46Z
Оксана Баюл заявила, что живет в США с недействительным украинским паспортом
Комсомольская правда
2025-02-24T14:51:52Z
Знаменитый немецкий футболист вошел в руководство партии Эрдогана в Турции
ZN UA
2025-02-24T14:49:24Z
"Мой свет": Усик с женой трогательно поздравили старшую дочь с 15-летием
Фокус
2025-02-24T14:09:01Z
Джошуа признался, верит ли он в завершение карьеры Фьюри
Корреспондент
2025-02-24T13:12:19Z
Португалия - Украина: онлайн-трансляция матча квалификации на Евробаскет
Корреспондент
2025-02-24T12:24:26Z
Паркер назвал двух желаемых соперников после победы над Баколе
Корреспондент
2025-02-24T12:12:57Z
На фронте погиб украинский актер Алексей Самойленко
Корреспондент
2025-02-24T16:51:54Z
Гороскоп на 25 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-24T16:27:53Z
Война в цифрах: ошеломляющие потери Украины с 2022 года
Comments UA
2025-02-24T16:15:50Z
Враг ударил по Славянску: погиб гражданский
Корреспондент
2025-02-24T16:07:30Z
Враг ведет штурмы на 11 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-02-24T15:54:04Z
Россияне нанесли удар по Сумщине: есть жертва и потерпевшие
Корреспондент
2025-02-24T15:36:17Z
ВСУ получат возможность пойти в контрнаступление: россияне уже готовятся
Comments UA
2025-02-24T15:06:28Z
Стало известно об удивительной смерти чеченского комбата
Апостроф
2025-02-24T13:48:58Z
Платите только за реальное тепло: как правильно начать следить за счетчиками в своем доме
Знай
2025-02-24T13:12:50Z
Три года, как Деми Мур отменила старение. Смотрим на самые яркие выходы звезды
Marie Claire
2025-02-24T16:30:40Z
"Мы сильные, правда за нами": Вакарчук показал пост, которому ровно 3 года/Лидер группы "Океан Эльзы" опубликовал призыв к украинцам, написанный в первый день войны
Апостроф
2025-02-24T16:18:15Z
Внезапно: Бьянка Цензори удивила новым нарядом на публике
Фокус
2025-02-24T15:57:41Z
Кожа и кости: звезды напугали фанатов своей худобой на ковровой дорожке SAG Awards
Фокус
2025-02-24T15:15:34Z
Здесь дают деньги на кино: гранты и международная поддержка украинских фильмов
TSN
2025-02-24T15:03:37Z
В киевском ночном клубе Fifty объяснили российские песни на вечеринке
Комсомольская правда
2025-02-24T15:01:38Z
Финалисты нацотбора MOLODI раскрыли имя известного певца, который покинул группу: "Было обидно"
TSN
2025-02-24T14:51:33Z
Три образа в цвете пудровой розы с SAG Awards как модное заявление: драмы больше нет
Marie Claire
2025-02-24T14:33:53Z
Российский комик Галустян попал под санкции ЕС
Корреспондент
2025-02-24T14:15:10Z
"Может быть и 500, и тысяча": Олег Жданов назвал сценарии обстрелов на четвертом году войны
TSN
2025-02-24T17:36:09Z
Боевые должности и миллион гривен: молодежи рассказали все о контракте 18-24
Знай
2025-02-24T17:12:34Z
Украинским военным вернули 7 млн ​​грн прекращенных выплат
Корреспондент
2025-02-24T17:06:58Z
Через три года полномасштабной войны: чем живет Чернобыльская зона
Комсомольская правда
2025-02-24T17:04:00Z
В Киевской области заметили предвестника российских баллистических ракет: что известно
TSN
2025-02-24T16:57:28Z
Есть несколько нюансов: могут ли мобилизовать студентов во время войны
Фокус
2025-02-24T16:57:06Z
Не в Patriot счастье. Какую систему ПВО требует от Украины современная война
Фокус
2025-02-24T16:21:01Z
Ирландия снарядит Украине радиолокационные системы для ПВО
Корреспондент
2025-02-24T16:07:07Z
Певец-воин Тамерлан рассекретил свои бизнесы и сколько денег они приносят во время войны
TSN
2025-02-24T16:06:23Z
Не кофе и не чай: какие три напитка помогут быстро похудеть
TSN
2025-02-24T16:06:17Z
Прыщи, синяки и лишние волосы: как ухаживать за кожей лица в период менопаузы
Знай
2025-02-24T15:51:10Z
Гималайская vs морская: какая соль самая лучшая
UAToday
2025-02-24T15:06:48Z
Ученые нашли "формулу успеха": какие качества характера помогают разбогатеть
TSN
2025-02-24T14:21:27Z
Как правильно ходить, чтобы быстрее похудеть: ученые дали неожиданный ответ
UAToday
2025-02-24T13:03:26Z
Магнитная буря 25 февраля: как украинцам сохранить здоровье, советы врачей
Политека
2025-02-24T11:34:23Z
Бросьте три кусочка в чайник – и накипь исчезнет, как будто и не было: полезные советы
TSN
2025-02-24T10:24:04Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
UAToday
2025-02-24T10:00:54Z
Ученые обнаружили неожиданную связь между появлением редкого вида рака и мобильным интернетом
Comments UA
2025-02-24T09:42:12Z
Литва начала разбирать ЛЭП в Россию. Часть оборудования передадут Украине – фото
Лига
2025-02-24T17:21:59Z
Еврокомиссия поможет Украине в финансировании закупок газа
Апостроф
2025-02-24T17:21:29Z
Годовой бюджет регионов за один квадратный километр: сколько РФ тратит на оккупацию Украины
Фокус
2025-02-24T17:06:07Z
Укрэнерго введет ограничение электроэнергии 25 февраля: кому ждать отключений
Хвиля
2025-02-24T17:00:43Z
Дания с партнерами инвестировала $650 млн в производство украинской артиллерии
Корреспондент
2025-02-24T16:48:04Z
"Нафтогаз" обратился к украинцам по поводу счетчиков: кого ожидает внеплановая проверка
Знай
2025-02-24T16:12:57Z
В Украине снизились темпы экспорта зерна - Минагорполитики
Корреспондент
2025-02-24T15:57:14Z
Украина должна пересмотреть газовое ПСО для стабильной поставки ресурса следующей зимой – Петренко
TSN
2025-02-24T15:51:06Z
ДТЭК устранил 16 тыс. повреждений электросетей с начала полномасштабной войны
TSN
2025-02-24T15:51:05Z
Мощный внедорожник от Great Wall станет дешевой альтернативой Mercedes-AMG G63
Фокус
2025-02-24T14:30:36Z
Кардинальные изменения: новый Citroen C5 Aircross показали до премьеры
Фокус
2025-02-24T11:06:02Z
Для серьезного бездорожья: кроссовер Lamborghini Urus получил внедорожную версию
Фокус
2025-02-24T09:21:43Z
Неожиданный лайфхак для водителей: какой овощ спасет лобовое стекло вашего авто от льда
Знай
2025-02-24T05:51:28Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
В интернете показали раритетные и малоизвестные прототипы "Таврии"
Фокус
2025-02-23T13:51:45Z
Летающий электромобиль уже реальность: стартап с украинскими корнями показал впечатляющее видео
Знай
2025-02-23T12:51:08Z
Без окон, без дверей: в Киеве засветился редкий трехколесный спорткар из США
Фокус
2025-02-23T12:21:18Z
Вибрация руля - тревожный сигнал, который может стоить вам целое состояние: что это значит для водителя
Знай
2025-02-23T10:51:10Z
Трамп заявил, что очень скоро вернет потраченные деньги на Украину
Comments UA
2025-02-24T17:51:22Z
Президент Литвы назвал год, когда Украина может быть уже в ЕС
TSN
2025-02-24T17:51:00Z
Трамп говорит, что ведет "очень хорошие" переговоры с Путиным о крупных экономических сделках
Европейская правда
2025-02-24T17:45:09Z
«Россия, ты когда узнаешь...» - Z-пропагандисты рассказали о потерях в путинской армии. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-24T17:33:13Z
Фон дер Ляен рассказала, при каких условиях могут снять санкции с России
TSN
2025-02-24T17:27:47Z
Зеленский заявил, что провел "хороший" разговор с Трампом на заседании G7
Европейская правда
2025-02-24T17:27:15Z
Происходят очень хорошо: Трамп сообщил о серьезных переговорах с Путиным
Comments UA
2025-02-24T17:24:10Z
США публично выступили против украинской резолюции ООН с осуждением агрессии РФ
Европейская правда
2025-02-24T17:15:15Z
Адвокаты Шона Комбса придумали, как скрыть улики против своего клиента
Фокус
2025-02-24T17:00:26Z