MY.UAНовини
Три роки великого вторгнення РФ в Україну: як змінилися заяви політиків та військових
Три роки великого вторгнення РФ в Україну: як змінилися заяви політиків та військових

Три роки великого вторгнення РФ в Україну: як змінилися заяви політиків та військових

Третя річниця вторгнення: що говорила влада і військові тоді і зараз – нагадав ТСН.ua

Сьогодні в Україні – сумна трагічна дата третьої річниці повномасштабного вторгнення, яке принесло нашій країні десятки тисяч вбитих і поранених та сотні зруйнованих населених пунктів.

Після трьох років від дня повномасштабного вторгнення відбулося багато змін, президент США тепер поширює російські наративи та маніпулює вигаданими цифрами з критикою України, а в самій Україні вперше судять топ-військових за рішення на фронті. Насамперед, йдеться про провал на Харківщині навесні 2024-го, коли росіяни пішли у контрнаступ і прорвали кордон. 

Власне, саме з останнім і пов'язують скандальне інтерв'ю екскомандувача Об’єднаних сил оборони України, генерал-лейтенанта Сергія Наєва "Українській правді", де ми почули багато його спогадів про перші дні війни.

Ці та інші гучні новини і скандали, такі як розмови про перемовини, різні випади Трампа, скорочення міжнародної допомоги, постійні корупційні скандали, загроза обвалу фронту і т.д. вже притупили спогади українців: а що ж було в останні дні перед вторгненням, що тоді казала влада та військові, і що кажуть зараз – і головне: чи можна було б, якщо не запобігти, то применшити масштаб трагедії. У цьому намагатиметься розібратися ТСН.ua.

Слова політиків: Зеленський заспокоював, а Рєзніков не бачив ударних формувань РФ

Зима 2021/2022 року. На тлі побоювань, що РФ все-таки здійснить ескалацію, президент Зеленський у своєму зверненні 19 січня 2022-го просить українців не панікувати і запевняє: все під контролем. Саме тоді він сказав свою знамениту фразу про шашлики.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 14 лютого, за 10 днів до вторгнення, звинуватив світові ЗМІ, які чи не щодня перепризначали дату нападу, у розповсюдженні "відвертих фейків". Він заявив, що вони розганяють паніку і чинять гірше, ніж пропагандистка Скабєєва.

Також він запевнив, що на кордоні з Україною станом на той момент перебували до 127 тисяч військовослужбовців РФ. Арахамія був певен, що такої кількості недостатньою для повномасштабного вторгнення Росії.

Міністр оборони Резніков, у підпорядкуванні якого перебувало Головне управління розвідки (ГУР), 20 лютого заявляв, що розмови про те, що повномасштабний напад Росії на Україну може бути "завтра-післязавтра", є недоречними.

"Станом на цю годину ударного угруповання Російської Федерації у жодному місці, де вони оточили Україну, поки що не сформовано", – говорив тодішній глава Міноборони за 4 дні до вторгнення.

21 лютого 2022 року Резніков запевняв, що Росія не має в Білорусі такого контингенту, щоб напасти на Київ.

"Але я хочу сказати, що такого контингенту, як хтось розповідає, що буде напад на Київ із білоруської сторони – вибачте мені, це смішно звучить. А от погрожувати нам, лякати нас, створювати ситуацію нібито оточення – так, це працює", – говорив він.

Власне, те самеговорив і тодішній секретар РНБО Олексій Данілов.

Позиція військових і розвідки

21 листопада 2021 року керівник ГУР Кирило Буданов заявив в інтерв'ю Military Times, що РФ готується до вторгнення в Україну на кінець січня або на початок лютого 2022 року. Він попереджав, що напад буде набагато більш нищівним, ніж усе, що раніше бачили українці в Криму і на Донбасі: "Така атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетехнічні атаки з наступними повітряними десантними штурмами на сході, десантними штурмами в Одесі та Маріуполі та менш масштабне вторгнення через Білорусь".

Власне, Буданова називають одним із небагатьох у військово-політичному керівництві країни, хто вірив у повномасштабне вторгнення.

Але як стверджує генерал Наєв, заяви Буданова далі інтерв'ю не пішли.

"В чому головне завдання будь-якого органу розвідки? Не просто сказати, як буде відбуватися наступ, а назвати час і дату вторгнення коли буде ворог наступати. І таких відомостей не було. В українському документообігу стосовно будь-якого військового командування за підписом будь-якого керівника розвідки немає такого документа, де написано, що 24 лютого 2022 року о 4 ранку відбудеться пряма агресія РФ проти України", – заявив генерал Наєв в інтерв'ю УП.

До початку повномасштабного вторгнення тодішній головком ЗСУ Валерій Залужний був небагатослівним. Він запевняв, що Збройні сили України готові до відсічі і до будь-якого сценарію розвитку подій.

"Ми посилили оборону Києва. Ми пройшли війну і належну підготовку. Готові зустріти ворогів і не з квітами, а зі Стінгерами, Джавелінами та NLAW. Welcome to hell!", – заявив Залужний 12 лютого 2022-го.

Пізніше, у своїх інтерв'ю ексголовком стверджував, що передбачав війну. "Ти ні з чим не сплутаєш запах війни, і він уже відчувався в повітрі", – розповідав він журналові Time у червні 2022 року.

Як стверджує Reporters, ще за місяць до вторгнення Залужний зібрав найближче коло генералів і сказав: "Не всі з наших вірять, але я думаю, що росіяни таки полізуть..., тому готуйтеся битися".

Захід "ставив хрест" на незалежності України 

Незадовго до початку "повномасштабки" десятки іноземних ЗМІ "змагаються" між собою, публікуючи сценарії вторгнення і оцінюючи сили України до спротиву. Ніхто не вірив в Україну – за "найпозитивнішим" сценарієм, армія РФ мала зупинитися на лінії Коростень – Вінниця. 

Інші видання"зливають" нібито плани Пентагону щодо тренування груп українських повстанців у Польщі та інших сусідніх країнах на випадок повної окупації. Зокрема, Адмірал США, екскомандувач військовими силами НАТО у Європі Джеймс Ставрідіс всерйоз проводив аналогію з підтримкою Штатами моджахедів в Афганістані проти радянського вторгнення наприкінці 1970-х і 1980-х років.

І хоча історія не знає умовного способу "якби", українці, враховуючи реалії теперішньої зовнішньої політики, з іронічною посмішкою можуть лише відреагувати на тезу, що Угорщина, Словаччина чи Польща готує українських повстанців, наражаючись на прямий конфлікт з Кремлем.

У те, що Україна вистоїть перед лицем повномасштабної агресії РФ не вірив не лише Путін, а й багато хто на Заході.

За словами ексміністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Сполучені Штати напередодні повномасштабного вторгнення були впевнені, що Україна програє. На Заході припускали, що Володимира Зеленського вб'ють росіяни, тому просили президента Україна записати відеозаповіт.

Кулеба розповів, що на безпековій конференції в Мюнхені віцепрезидидентка Камала Гарріс порадила Зеленському готуватися до створення уряду у вигнанні, а також шукати якісь військові рішення, щоб підготувати Україну до партизанської війни.

У книзі Polska na wojnie ("Польща на війні") журналіста Збіґнєва Парафяновича зазначається, що адміністрація Байдена була переконані, що Київ впаде протягом трьох днів. США нібито були готові евакуювати 40 тис. осіб, імовірно, крім власних громадян також усю українську політичну еліту та істеблішмент. Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван був налаштований найскептичніше щодо України.

Ексдиректор ЦРУ Білл Бернс згадував: "Зеленський чув попередження США, але сказав, що американці не пропонували види зброї, потрібні Україні для захисту".

"Ви можете сказати мільйон разів: "Слухай, може бути вторгнення". Гаразд, може бути вторгнення — ви дасте нам літаки? Ви дасте нам ППО?" – сказав Зеленський. "Ну, ви ж не член НАТО". – "О, гаразд, то про що ми говоримо?"

"Нам потрібна зброя, а не евакуація": як поставилася влада до зведень західних спецслужб

Західні спецслужби і глави держав, як стало відомо пізніше, попереджали українську владу про загрозу вторгнення. Президентові України на початку великої війни пропонували евакуацію, а віцепрезидентка США Камала Гарріс нібито навіть просила Зеленського призначити наступника на випадок загибелі.

Одразу після початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року президент Зеленський зателефонував Джо Байдену.

За словами Зеленського, саме у цій телефонній розмові прозвучала пропозиція евакуації для нього, у відповідь на яку він сказав відому фразу "мені потрібна зброя, а не таксі".

Тим не менш, Захід, скоріше за все, теж вагався в оцінці масштабу майбутнього наступу. Так, ексголова МЗС Дмитро Кулеба пригадав, що напередодні повномасштабного вторгнення дані США та європейських партнерів різнилися – Штати запевняли про повномасштабне вторгнення, тоді як європейці прогнозували ескалацію на сході України.

Дивіться ексклюзивно на YouTube-каналі ТСН: проєкт "USA-UA: Секретні файли Білого дому".

Як пригадав Кулеба, наприкінці 2021 року високопоставлений чиновник США зустрів українську делегацію з чашкою кави й посмішкою. "Хлопці, копайте окопи!" — почав чиновник.

"Коли ми посміхнулися у відповідь, — згадував Кулеба, чиновник сказав: — Я серйозно. Почніть копати траншеї. … На вас нападуть. Масштабна атака, до якої ви повинні підготуватися". Ми запитали деталі, але їх не було".

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко у коментарі УП пригадав, що розвідка його структури також мала точні дані, що вторгнення буде.

"Так, попереджали західні розвідки. І ми дуже уважно ставились до цієї інформації. У нас є своя прикордонна розвідка, яка дуже ефективно працює по суміжних країнах, в першу чергу Росії та Білорусі.

Прикордонна служба інформувала вище військово-політичне керівництво держави. Я здійснив доповідь президенту за два тижні до початку вторгнення, що війна буде, що Росія нападе з території Білорусі по Чорнобильській зоні...

Дата повномасштабного наступу переносилась. Спершу це було 19 лютого, потім 22-е. Ворог вичікував. Він був у готовності. Ми фіксували, що службовці російських військ, які перебували в Білорусі "на навчаннях", почали телефонувати рідним і прощатись з ними ще з 12 лютого. Ми перехоплювали ці розмови", — казав Дейнеко.

Президент Зеленський стверджував, що західні розвідки знали не більше, ніж українці.

"Які б нам розвідки не говорили, деталі ніхто до кінця не знав. Всі готувались до різних заходів. У нас була своя підготовка. У різних розвідок, різних держав, наших партнерів, була своя підготовка. І свої попередження. І більше деталей, ніж знали ми, і ніж володіли ми, ні у кого не було… Нічого більшого не виявилось, ніж те, про що нам говорили", – запевняв президент Зеленський в одному з інтерв'ю.

Чи міг бути удар в спину від західних сусідів

Путін непублічно, а його посіпаки, такі як покійний Володимир Жириновський неодноразово відкрито, пропонували українським сусідам взяти участь у вторгненні і "відтяпати" частину українських земель, які в ті чи інші часи були частиною цих країн.

"Хоча Польща, попри російську пропаганду, навіть не думала про те, щоб скористатися можливістю повернути собі Львів, він залишався предметом занепокоєння для українців", – йдеться у книзі  під назвою Polska na wojnie ("Польща на війні") журналіста Збіґнєва Парафяновича, фрагменти якої опублікували Тexty.org.

А от дії Угорщини викликають запитання. Міністр оборони Угорщини Тібор Бенко 22 лютого 2022 року оголосив про перекидання частини військ на східні кордони країни.

Що війська Угорщини стояли на кордоні з Україною, підтвердив угорський експерт, що працює в німецькому аналітичному центрі DGAP (Німецьке товариство закордонних справ), опозиційний до політики Орбана Андраш Рац.

Звісно, офіційний Будапешт пояснює, що перекидання військ здійснювалося відповідно до рішення прем’єра Віктора Орбана "не допустити появи в Угорщині іноземних збройних формувань" і для "допомоги біженцям". Про що ж насправді говорили між собою Путін і його "угорський друг" Орбан, поки можна лише здогадуватися.

Позиція влади на початку вторгнення: все скоро закінчиться

Всі добре пам'ятають, як один із рупорів ОП у перші місяці вторгнення, а зараз – непримиренний критик влади Олексій Арестович на початку великої війни запевняв українців, що бойові дії закінчаться за "два-три тижні".

Згодом Арестович визнав, що говорив це, аби "заспокоїти суспільство". "У мене був вибір: "два-три тижні" або мільйони з дахом, що з’їхав, провалилися в паніку, що біжать із шаленими очима, десятки тисяч інфарктів та інсультів, країна, що втратила здатність до опору", – говорив він.

Пізніше ексрадник ОП змінив свою позицію і став запевняти, що насправді не брехав, коли говорив про "два-три тижні", адже на той час нібито "був членом Стамбульської переговорної групи".

Нардепка-мажоритарниця від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк (обрана на окрузі № 96, що включає Бучу, Бородянку та навколишні села) 24 лютого закликала українців не евакуюватися.

"Будь ласка люди,залишайтеся вдома.Це зараз найбезпечніше місце. Війська РФ гатять лише по інфраструктурних об'єктах. Цивільне населення не їхньою ціллю", – писала Смаглюк.

"24 лютого, після перших вибухів, я одразу приїхала в ВР. І наше керівництво сказало нам тоді, що загрози для цивільного населення немає. Мало того, по всіх телеканалах була плашка "залишайся вдома", закликали людей не панікувати і залишатися вдома, бо це єдине безпечне місце, мери великих міст, керівництво нашої партії та вище керівництво країни також давало аналогічні меседжі в ефірі. Оскільки в нас була єдина рамка комунікування, а додаткової інформації у мене ніякої не було, я комунікувала як всі. Це стало мені наукою на майбутнє: не давати більше виборцям життєвих порад в ситуаціях, на які я особисто не впливаю", – виправдовувалася нардепка пізніше за свою пораду, що могла коштувати життя закатованим жителям Бучі.

Зеленський заявив, що про вторгнення не казали свідомо

У травні 2022 року президент Зеленський визнав, що влада знала про ймовірність вторгнення, але свідомо не попередила українців.

"Наше внутрішнє чуття мало рацію: якщо ми посіємо хаос серед населення до вторгнення, то росіяни зжеруть нас. Оскільки у хаосі люди залишають країну", – сказав глава держави в інтерв’ю The Washington Post.

Судячи зі слів Зеленського, основним страхом влади була загроза обвалу економіки. Що в принципі і так сталося б, якби не допомога західних партнерів.

"Якби ми повідомили про це (майбутнє вторгнення – Ред.), – а саме цього хотіли деякі особи, яких я не називатиму, – то ми би з жовтня втрачали по 7 млрд доларів, й на момент російського нападу, вони би захопили нас за три дні", – сказав Зеленський.

Під час недавнього інтерв’ю із британським журналістом Пірсом Морганом президент Зеленський поскаржився, що "у перший рік повномасштабної війни громадяни України вивезли з України $35 млрд".

Три роки потому: що говорять про зиму 2022-го зараз

Вже у лютому 2025 року, хоч війна ще далеко не закінчена, частина суспільства рефлексує і стосовно стрімкого наступу росіян, і ситуації із захопленням півдня країни. Думки громадян розділилися: опозиція стверджує про нібито політичні переслідування військових і вважає, що в ОП бояться потенційної так званої "партії військових" як основного конкурента на майбутніх виборах (які, до слова, ще невідомо коли будуть проведені). Інша частина українців переконана, що військове командування також повинне нести відповідальність за свої помилки – як на початку вторгнення, так і за подальші невдалі кроки.

На тлі останніх судових справ проти топ-військових командирів в медіа були опубліковані два недавні гучні інтерв'ю: генерал-майора Віктора Назарова для ВВС-Україна, який на момент вторгнення був радником тодішнього головкома Залужного, і екскомандувача Об’єднаних сил оборони України, генерал-лейтенанта Сергія Наєва для УП.

Обидва генерали стверджують, що для того, аби ЗСУ були повноцінно готові до відсічі збройної агресії, було потрібне рішення президента Зеленського, як Верховного головнокомандувача на використання Збройних Сил.

"Без цього рішення ЗСУ не можуть використовуватися, бо це буде поза межами законодавства і правового поля", – стверджує Назаров.

За словами Наєва, без цього рішення військові частини не мали права вийти за межі ППД (пункт постійної дислокації), де вони дислоковані.

"21 лютого я перебував на відповідному пункті управління, на зв'язку зі мною було сім командувачів, і я їм сказав: "Всі сили, які є, висуваємо в райони виконання завдань". Я перебрав повноваження, але я отак от вчинив ініціативно, самостійно", – зазначає Наєв.

Екскомандувач ОС визнав, що і він, і інші командири подекуди “брали ініціативу на себе” та інколи перевищували повноваження, готуючись до повномасштабного вторгнення

"Генерали, яким я сказав висувати війська, теж читають законодавство. Вони мені кажуть: "Дайте письмове підтвердження". І 23 лютого для тих, хто дуже просив, і взагалі для всіх, підписав письмове розпорядження. Я не мав цих повноважень, це теж було самостійне ініціативне рішення", – каже Наєв.

Він запевняє, що станом на 23 лютого 2022 року на його пункт управління командувачу Сил оборони України "не заходила жодна інформація від будь-якої посадової особи, що завтра відбудеться війна".

Ні в ОП, ні в Міноборони, ні в ГУР на такі закиди офіційно поки не відреагували.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
3 квітня - яке сьогодні свято і що не можна робити, все про цей день
Комсомольская правда
2025-04-03T02:34:53Z
Україна повернула ще 11 дітей з окупованих територій і РФ: батька двох братів катували
TSN
2025-04-03T02:33:30Z
Безоплатне розміщення ВПО: як подати заяву на грошову компенсацію онлайн
ZN UA
2025-04-03T02:21:45Z
Мобілізація студентів у квітні: хто може отримати повістки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T01:57:19Z
З окупації вдалося повернути сина українського військовополоненого
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T01:18:29Z
Зараз мріють мільйони: яку професію вважали ганебною в СРСР
GlavRed
2025-04-03T00:33:38Z
3 потужні молитви для захисту: мольфар розказав, як правильно молитися
GlavRed
2025-04-03T00:27:21Z
"З невинними очима": чоловік знайшов у морозиві отруйну змію
Фокус
2025-04-02T23:51:09Z
"Сліпий, хворий - але придатний" - що розповідають у чергах під ТЦК у Києві
Gazeta UA
2025-04-02T23:27:56Z
Дотримання санкцій проти Росії: Келлог розповів, як можна прорідити російський "тіньовий флот"
Telegraf
2025-04-03T03:06:47Z
США ввели мита проти... безлюдних островів. Росії нові тарифи не торкнулись
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:43:15Z
Тоді запрацює перемир'я в морі: ексофіцер ВМС назвав 3 ключові пункти
24tv
2025-04-03T02:39:55Z
ЄС має відреагувати на "велику помилку" Трампа щодо мита — президент Євроради
TSN
2025-04-03T02:33:15Z
Розуміє всю гру Путіна: у Китаю лише одна мета щодо Росії
24tv
2025-04-03T01:36:11Z
Гірше для Росії, ніж 5 стаття НАТО: названо найкращу гарантію безпеки для України
GlavRed
2025-04-03T01:33:18Z
Нетаньягу летить до Угорщини – безпечної гавані після виданого на його арешт міжнародного ордера
ZN UA
2025-04-03T01:06:27Z
Трамп ввів мита на товари з усіх країн світу, список
Gazeta UA
2025-04-03T00:57:26Z
"Не намагайтесь мститись": у Білому домі назвали виключення для "взаємних мит" Трампа
Фокус
2025-04-03T00:51:50Z
Подекуди дощі та пориви вітру: прогноз погоди на 3 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:03:32Z
Тарифи на воду в Одесі: скільки платитимуть мешканці в квітні, озвучено ціни
Политека
2025-04-03T03:00:48Z
Обстріл Харкова, нові мита від США: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:48:37Z
Вп'яте за тиждень росіяни обстріляли Харків: наслідки нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:36:35Z
Левам варто опанувати внутрішню силу, а в Раків налагодяться справи: гороскоп за картами Таро на 3 квітня 2025 року
TSN
2025-04-03T02:33:16Z
Чому росіянам настільки важливий Лиман? Командир ЗСУ відповів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:21:45Z
Гороскоп на завтра 4 квітня: Скоріпонам - несподіваний прибуток, Левам - успіх
GlavRed
2025-04-03T02:18:00Z
Росіяни просуваються на Півдні, а ЗСУ на Покровському напрямку, – ISW
24tv
2025-04-03T00:18:39Z
"Обладнаний нейромережею": бійці ЗСУ збили рідкісний російський дрон
Фокус
2025-04-02T23:00:06Z
Букмекери прогнозують Сербії на Eurovision Song Contest зараз поки що 32-й щабель. Princ — сербський співак.
FM-TV
2025-04-03T02:30:54Z
Санті Дімопулос ставлять уколи в живіт - що сталося
GlavRed
2025-04-02T23:27:40Z
Vlad Darwin & Denys Hryshchuk – "Три спроби" – 7 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-02T23:16:43Z
Третя дружина Сергія Тігіпка публічно зізналася в нескінченному коханні
GlavRed
2025-04-02T22:27:45Z
Український виконавець та вокаліст панк-гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко долучився до ЗСУ
Antikor
2025-04-02T20:52:36Z
Не пропустіть ці фільми: 9 найгучніших прем'єр місяця
24tv
2025-04-02T20:45:22Z
Меган Маркл пустила стороннього на свою дорогущу кухню: яка умова
GlavRed
2025-04-02T20:27:53Z
Декольте на сідницях: легінси з вирізом у незвичному місці підкорюють інтернет
Telegraf
2025-04-02T20:27:23Z
Відмовився від їжі: путініст Кіркоров доводить себе до виснаження після смерті батька
GlavRed
2025-04-02T20:27:13Z
Японія виділяє ще $5,4 млрд на стартап із виробництва чіпів Rapidus
InternetUA
2025-04-03T03:01:46Z
Борщовий набір подорожчав: як змінилися ціни на картоплю, капусту, цибулю, моркву та буряк у квітні
Хвиля
2025-04-03T03:00:37Z
Фондовий ринок США втратив понад $2 трлн - Financial Times
Gazeta UA
2025-04-03T02:33:01Z
АЗС почали підвищувати ціни на пальне: подорожчали бензин та дизель, автогаз став дешевшим
Хвиля
2025-04-03T02:06:01Z
Міністр фінансів США порадив країнам не мститися після після запровадження мита
TSN
2025-04-03T01:03:03Z
Субсидія на тверде паливо: чи треба звертатися знову, якщо отримував її у грудні 2024
ZN UA
2025-04-02T23:42:07Z
Нацбанк скасував ліміти на карткові перекази, але є нюанс із банками
Хвиля
2025-04-02T23:33:34Z
WSJ: Visa пропонує Apple $100 млн, щоб обслуговувати її картку замість Mastercard
InternetUA
2025-04-02T23:03:57Z
Американський фондовий оцінив мита Трампа: втратив майже 2 трильйони доларів за хвилини
Telegraf
2025-04-02T22:54:38Z
Опонент упав: Моурінью схопив за носа тренера "Галатасарая" після матчу
ZN UA
2025-04-02T22:12:42Z
Кейн: Відсутність трофеїв не змінить мого мислення та ставлення
Football.ua
2025-04-02T22:07:27Z
Атлетіко – Барселона: визначився другий фіналіст Кубка Іспанії
Факти ICTV
2025-04-02T21:54:17Z
Реймс уперше за 48 років вийшов до фіналу Кубка Франції
Football.ua
2025-04-02T21:48:25Z
Перспективний український футболіст дебютував за іспанську "Жирону" у незвичайному турнірі
ZN UA
2025-04-02T21:30:06Z
У Німеччині вбили 17-річного українського футболіста
iPress
2025-04-02T21:13:27Z
АПЛ: Астон Вілла знищила Брайтон, успіх Ман Сіті з Лестером, поразки Забарного і Ярмолюка
Football.ua
2025-04-02T21:07:40Z
Ліверпуль мінімально здолав Евертон із Миколенком у мерсісайдському дербі
Football.ua
2025-04-02T21:03:38Z
Мілан та Інтер розписали мирову в першому кубковому Derby della Madonnina
Football.ua
2025-04-02T20:57:24Z
Невибаглива, але прибуткова: чи є місце для цесарок в українському птахівництві
AgroPortal
2025-04-03T03:00:25Z
Дівам треба налагодити особисте життя: гороскоп на 3 квітня
24tv
2025-04-03T02:03:24Z
Кілька несподіваних інгредієнтів: як приготувати пісний поліський борщ за цікавим рецептом
Фокус
2025-04-03T01:30:21Z
Не ображайте їх ніколи. Люди з цими іменами сприймають все близько до серця
Telegraf
2025-04-02T23:27:54Z
Плов із тюфтельками на сковороді: рецепт оригінальної та смачної страви
Фокус
2025-04-02T23:21:30Z
І не треба турбуватися про олію: готуємо улюблені деруни в духовці
24tv
2025-04-02T21:39:24Z
Домашній торт із маком і горіхами: рецепт смачного десерту
Фокус
2025-04-02T21:30:31Z
У 2025 році відбудуться грандіозні зміни - астрологи назвали 5 знаків Зодіаку
GlavRed
2025-04-02T21:27:29Z
Мило, спирт та 10 хвилин вашого часу: як зробити вікна чистими на декілька місяців
Знай
2025-04-02T20:52:56Z
На Житомирщині затримали водія, який п’яним збив жінку з дитиною та втік з місця ДТП
Украина Криминальная
2025-04-02T23:36:02Z
На Житомирщині розслідують шахрайську схему з «чорнобильськими» виплатами на ₴820 тис
Украина Криминальная
2025-04-02T22:45:57Z
Катастрофа бомбардувальника Ту-22М3 в Іркутській області: пілот загинув
Antikor
2025-04-02T22:24:30Z
У Чернігові жінка нібито залишила дитину в камері схову: відповідь поліції
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T21:57:51Z
На Ужгородщині у ДТП з відбійником загинув 18-річний водій
Украина Криминальная
2025-04-02T21:57:43Z
Інтернет-шахраї ошукали чотирьох українців на 104 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-02T21:51:25Z
Поліція встановлює місцезнаходження неповнолітнього мешканця Калуського району
Украина Криминальная
2025-04-02T21:09:24Z
У Львові затримали прокурора на хабарі у 5 тисяч доларів
Antikor
2025-04-02T20:33:34Z
У Сумах затримали начальника управління акцизу на хабарі, - журналіст
Antikor
2025-04-02T20:30:07Z
З гіпертонією на бойові завдання? Чи мобілізуватимуть чоловіка з такою хворобою
Telegraf
2025-04-02T22:24:10Z
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
GlavRed
2025-04-02T20:27:36Z
Чехія інвестує €100 млн на оновлення українських лікарень
iPress
2025-04-02T19:58:59Z
Ви робите це неправильно: як потрібно зберігати розрізаний лимон
24tv
2025-04-02T19:12:29Z
Ми всі робимо це перед сном – і саме тому не можемо заснути: в чому причина
TSN
2025-04-02T18:33:03Z
Чи шкідливо приймати душ щодня: що кажуть дослідження
TSN
2025-04-02T18:32:27Z
Яких правил потрібно дотримуватися під час миття посуду: п'ять типових помилок
TSN
2025-04-02T18:32:15Z
Паличка від льодяника застрягла в мозку 6-річного хлопчика: як це сталося і закінчилося
TSN
2025-04-02T18:29:32Z
Студент з'їв пасту п'ятиденної давності та помер уві сні
TSN
2025-04-02T18:28:49Z
Україну атакувала майже 7-бальна буря: «трусити» буде майже 2 тижні
GlavRed
2025-04-03T03:03:33Z
Має здібності 6-річної дитини: в Китаї створили людиноподібного робота зі штучним інтелектом
Фокус
2025-04-03T02:06:19Z
Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge
InternetUA
2025-04-03T01:01:10Z
Космічний смаколик: вчені приготували традиційну японську страву на МКС і здивувалися через результат
Telegraf
2025-04-03T00:12:38Z
Компанія Amazon зробила пропозицію щодо купівлі соцмережі TikTok
InternetUA
2025-04-03T00:01:09Z
Meta готує Hypernova: розумні окуляри Цукерберга, які можуть замінити iPhone
Telegraf
2025-04-02T23:03:09Z
Штучний інтелект від OpenAI офіційно досяг рівня людини
InternetUA
2025-04-02T20:30:18Z
Монобанк знову "лежить": клієнти скаржаться на проблеми з доступом
Telegraf
2025-04-02T20:24:54Z
Як ламають Signal: нова схема від шахраїв
InternetUA
2025-04-02T19:43:55Z
Hyundai представляє новий Ioniq 6 та натякає на довгоочікуваний 6 N
Топ Жир
2025-04-03T01:45:56Z
Новий кросовер Hyundai Nexo FCEV на водневих паливах: підвищений комфорт і сенс
Топ Жир
2025-04-03T01:30:42Z
Перше місце у світі: експерти назвали найпродаваніший автомобіль 2025 року
GlavRed
2025-04-03T01:06:19Z
Що символізує велике решітчасте бачення мінівена Faraday X Super One?
Топ Жир
2025-04-03T01:00:24Z
Оновлений інтер’єр Polestar 2 на 2026 рік залишається незмінним ззовні, але має значні вдосконалення всередині
Топ Жир
2025-04-03T00:30:14Z
Новий Jeep Compass з підказкою про гібридний, заряджений гібридом та електричний привід
Топ Жир
2025-04-02T23:30:04Z
Водії тільки починають розуміти, для чого потрібні загадкові кнопки із лініями
GlavRed
2025-04-02T23:27:51Z
Роллс-Ройс за $2.4 млн: автомобіль із V12 та душею спектра
Топ Жир
2025-04-02T23:00:06Z
Найбільш американські автомобілі, які найменше постраждали від мит Трампа
Топ Жир
2025-04-02T22:15:50Z