MY.UAНовини
Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни
Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни

Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни

Чому Москва раптом стала "не проти" спрямувати заморожені активи на відбудову України та який вплив черговий пакет санкцій матиме на економіку РФ? Фокус з’ясував, чи близька країна-агресорка до економічної кризи та як довго може сплачувати воєнні видатки зі свого бюджету.

Економіці Росії загрожує "повільна смерть". Так охарактеризували стан країни-агресорки у The Telegraph, пояснивши це виснаженням "фонду на чорний день" впродовж трьох років війни в Україні. "Починають з’являтися ознаки крихкості", — кажуть західні експерти. Тим часом ухвалено 16-й пакет європейських санкцій проти РФ. І навіть свої заморожені активи на 300 млрд Кремль погоджується віддати на відбудову України. Вітчизняні експерти пояснили Фокусу стан речей і відповіли, чи спрацюють чергові санкції ЄС проти Росії без підтримки США.

Як війна в Україні змінила економіку РФ

Впродовж полномасштабного вторгнення РФ в Україну вартість російських запозичень зросла "до жахливих рівнів", йдеться у матеріалі The Telegraph, оскільки відсоткові ставки в 21% створюють тиск на компанії. "Напруга така, що Путін, як повідомляється, лаяв чиновників за посуху в приватних інвестиціях. Не дивно, що російські олігархи, зокрема Ігор Сєчін, керівник "Роснефти", і Олег Дерипаска, алюмінієвий магнат-мільярдер, публічно критикували високі процентні ставки. У 2023 році Дерипаска попереджав, що Росія може незабаром залишитися без грошей", — йдеться у матеріалі.

Фонд капіталу Росії виснажується, і ліквідна частина активів зараз скоротилася лише до 38 млрд доларів із приблизно 100 млрд доларів на початку 2022 року

Фонд капіталу Росії виснажується, і ліквідна частина активів зараз скоротилася лише до 38 млрд доларів із приблизно 100 млрд доларів на початку 2022 року.

"Крихкість" російської економіки, про ознаки якої кажуть західні ЗМІ, підтверджують дані Центрального банку Росії. Згідно з макропрогнозом, що там представили, темпи зростання 2025 року російського ВВП розглядаються лише на рівні 1-2%, а 2026 року — 0,5-1%. Це свідчить про те, що російська економіка потрапляє у стан стагнації.

Тож росіянам доведеться затягнути пояси, адже, якщо 2024 року в РФ збільшили купівлю товарів та послуг на 5,5%, то 2025-го приватне споживання додасть лише 0,5-1,5% і стільки ж через рік. Зростання інвестицій може взагалі обнулитися, хоча минулого року досягало 10,2%.

Близьку кризу російської економіки підтверджують дані Центрального банку Росії
Фото: Ілюстративне фото

Зрештою, хоча російська економіка у 2024 році за офіційними даними показала досить високе зростання — 4,1%, але за ним перебуває виробництво танків, гармат, всього того, що практично не впливає на добробут громадян. Майже вдвічі Центробанк підняв прогноз інфляції і тепер чекає її на рівні 7-8% наприкінці 2025 року, хоча ще в жовтні прогнозував уповільнення 4,5-5%, а квітні обіцяв загальмувати зростання цін до 4%. Але тепер повернення до 4%-ї мети відкладається на 2026 рік.

За інформацією голови Центробанку РФ Ельвіри Набіулліної, на 10 лютого 2025-го інфляція в РФ прискорилася до 10% з 9,5% наприкінці минулого року та 7,4% — 2023-го. Пік інфляції, каже Набіулліна, припаде на квітень-травень. "Ми не чекаємо на хвилю банкрутств", — сказала вона. Водночас погодилася, що існують компанії, для яких зростання вартості обслуговування боргу є важливим фактором, який суттєво знижує їхній прибуток. Водночас, за її словами, загалом російський бізнес "зберігає фінансову стійкість".

Майже вдвічі Центробанк підняв прогноз інфляції і тепер чекає її на рівні 7-8% наприкінці 2025 року

Проте якщо бізнес, можливо, й проявляє стійкість, то російський споживач біднішає. Мобілізація коштів на війну призвела не лише до перегляду соціальних програм, пов'язаних із охороною здоров'я, пільгових інструментів підтримки будівництва, а й вплинула на ціни. Продукти в Росії, за підсумками 2024 року, здорожчали майже на третину. За даними Росстату, індекс споживчих цін за рік додав 9,52% (після зростання на 7,42% у 2023 році), а річна продовольча інфляція досягла 11,05% і стала рекордною з 2015 року (тоді продукти подорожчали на 14%).

Підсумковий річний показник інфляції в Росії увійшов до топу найвищих за останні 15 років: сильніше, за даними офіційної статистики, ціни зростали лише 2022 року (11,94%) і під час економічної кризи після анексії Криму (на 11,35% 2014 року і 12,91% — 2015-го).

Російський споживач біднішає
Фото: Москва 24

Як Робінзон Крузо: що допоможе "добити" російську економіку

Якщо не підірвати, то хоча б унеможливити воєнні дії РФ проти України, можна вже цього року, вважають українські експерти, зокрема голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

"Кінець 2024-го — початок 2025 року — це поворотний час. Якщо санкції посилюватимуться і наші партнери не відіграють назад… Це момент, коли економіку РФ можна якщо не добити, то зробити ведення воєнних дій практично неможливим", — зазначив експерт в ефірі телемарафону 25 лютого.

Саме зниження цін на нафту з 60 доларів за барель на тлі посилення інших санкцій стане ударом по економіці РФ. Проте "Велика сімка" поки лише веде дискусії щодо цін на російську нафту і не ухвалює принципового рішення.

Важливо Війна в 2025: чи вистачить Україні грошей на ведення бойових дій, пенсії та соцвиплати

"Питання санкцій для РФ є важливим у тому сенсі, що російська економіка не може розвиватися як економіка Робінзона Крузо на окремо взятому острові. Їй потрібні іноземні технології, фінансові кошти та можливість включатися до міжнародних ланцюжків створення вартості", — сказав Ігор Бураковський.

Тим часом черговий європейський санкційний пакет проти РФ фахівці вважають, скоріше, політичною демонстрацією єдності Європи з Україною.

"Цей пакет має політичне значення. Він демонструє те, що незважаючи на певні нові обставини і кон'юнктуру в позиції США, мирних переговорів тощо, Європейський Союз продовжує санкційну політику по відношенню до РФ, навіть в умовах, коли американці вже публічно піднімають питання про розглядання поетапного скасування санкцій в обмін на припинення вогню з боку РФ. Самі ж американці не роблять жодних кроків щодо санкцій проти РФ: і не скасовують їх, але і нових не запроваджують", — каже Фокусу політолог, полiтичний консультант Володимир Фесенко.

Санкції можуть зробити ведення воєнних дій практично неможливим
Фото: Getty

Заходи проти війни: чи допоможуть Україні чергові санкцій ЄС

У річницю повномасштабного вторгнення, 24 лютого Євросоюз оголосив про затвердження 16-го пакету антиросійских санкцій, який одразу набрав чинності.

Європейські санкції передбачають:

  • відключення від міжнародної міжбанківської системи передавання інформації про платежі Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) 13 російських банків;
  • санкції ще на 73 нових судна тіньового флоту та 53 людей та компаній;
  • призупинення ліцензії на мовлення 8 російських ЗМІ в ЄС;
  • заборона імпорту алюмінію для 11 портів і аеропортів;
  • заборона на транзакції, які оминають обмеження на ціни на нафту.
Важливо ЗС РФ отримують запчастини для вантажівок із Норвегії: як Росія обходить санкції, — розслідування

Українські експерти не вважають, що таке чергові обмеження є критичними і такими, що здатні значно зашкодити Росії фінансувати війну, адже у переліку банків немає таких великих установ, як "Газпромбанк", що досі використовує SWIFT для оплати енергоресурсів деякими країнами ЄС.

"Європейський Союз продовжує санкційну політику, тож 16-й пакет містить як персональні санкції, так і певні вторинні — по банках. Але сказати, що це якийсь якісно новий етап санкційного тиску на Росію, не можна. В нинішній ситуації, на жаль, це і неможливо. Навіть 16-й пакет довелося узгоджувати, тому що Угорщина традиційно блокувала ухвалення рішень. Важливою є сама демонстрація санкційного тиску на РФ з боку ЄС — це головне", — пояснив Володимир Фесенко.

Європейський Союз продовжує санкційну політику по відношенню до РФ, навіть в умовах, коли американці вже публічно піднімають питання про розглядання поетапного скасування санкцій в обмін на припинення вогню з боку РФ

Із експертом погоджується аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин. Він додає, що хоча цей пакет обмежує додаткові обмеження щодо тіньового флоту, він не спрацює без сприяння США.

"Цей пакет без аналогічних дій Америки може не спрацювати. Так, він запроваджує додаткові обмеження щодо тіньового флоту — додано 73 судна до переліку. Але ж вони мають співпадати з американським списком, зокрема. До речі, після того, як Ілон Маск почав запроваджувати оптимізацію, ми не бачили додаткових санкції від США проти РФ. Ба більше, там розформовано важливі кабінети, які займалися пошуком обходу санкцій. Зараз Росії дуже легко створити нову фірму-одноденку, записати на неї тіньовий флот, нові ці судна і починати перевозити нафту іншим шляхом, адже вони не будуть відстежуватися", — каже Андрій Шевчишин у коментарі Фокусу.

Якщо Європа слідкує за дотриманням санкцій і дійсно обмежує рух суден своїми морськими шляхами, то в східній частині цей рух буде активнішим.

"Росія більше інтегрується і орієнтується на Азію. Візьмемо алюміній. Це одна з санкцій Європи — заборона на імпорт первинного алюмінію. В 2024 році Росія експортувала понад 360 тисяч тонн алюмінію на суму 830 млн євро. Це критично для "Русала" (один з найбільших в світі виробників первинного алюмінію і глинозему — ред.), але не критично для Росії. Зауважу, що Росія виробляє приблизно 4 млн тонн алюмінію, один мільйон вона споживає. Ще півтора вона відправляє на Азію, інші — по всьому світу", — додав аналітик.

Частка російського алюмінію, що отримує Європа, становить 360 тисяч тонн (майже 10% від усього виробництва в РФ), що є болючою втратою для галузі, але не для Росії

За підрахунками фахівця, частка російського алюмінію, що отримує Європа, становить 360 тисяч тонн (майже 10% від усього виробництва в РФ), що є болючою втратою для галузі, але не для Росії.

Водночас фахівець визнає, що найбільш болючими санкціями для РФ є транскордонні платежі, адже вартість транзакцій 2024 року зросла на 5-11%, а термін оплати досягає 2-3 місяців.

"Для РФ зараз найважливішою потребою є послаблення транскордонних платежів. Самий активний вплив санкцій на Росію розпочався саме зі вторинних. Адже західні банки почали відмовлятися від співпраці з Росією, тому що їм легше припинити співпрацю, аніж шукати, чи пов'язані транзакції із війною. Саме тому вартість усіх операцій значно зросла. Також зросла і вартість логістики", — пояснив Шевчишин.

Європейські санкції для РФ є більш значущими, ніж американські

Скасування санкцій проти РФ: як діятимуть європейці та чи повернуть заморожені активи Кремлю

Подальша доля запровадження європейських санкцій, які для країни-агресорки є більш значущими, ніж американські, залежить від переговорного процесу про припинення вогню.

"Якщо буде стале припинення вогню, то США, з високою вірогідністю, про що вони вже говорять, будуть домовлятися з європейцями про приєднання до поетапного скасування санкцій проти РФ. Адже для росіян більше значення з огляду на двосторонню торгівлю і загальний масштаб торговельних відносин, набагато значущими є санкції з боку Європи. І американці це чудово розуміють. Тому по санкціях будуть проводити окремі переговори, в яких мають брати участь європейці", — пояснив Фесенко.

Подальша доля запровадження європейських санкцій, які для країни-агресорки є більш значущими, ніж американські, залежить від переговорного процесу про припинення вогню

Отже подальша доля санкцій проти Росії залежить від того, чи вдасться досягти мирної угоди між Україною і РФ. Тож як саме буде вирішуватися питання про поетапність скасування санкцій і чи приєднається до цього Європа, залишається відкритим питанням.

"Може статися так, що американці домовляться з росіянами, а Європа цього не визнає. Але більш вірогідно, що європейці все ж приєднаються до переговорів і там виникне купа непростих питань. Скажу зараз лише одне: питання, яке буде дуже складним, суперечливим, і навколо якого виникне дуже гостра боротьба між ЄС та США — доля російських фінансових активів на Заході. Оці 300 млрд заморожених коштів, відсотки яких вже зараз частково використовуються для допомоги Україні", — сказав Володимир Фесенко.

Тож, не дивно, що тема заморожених російських активів зараз активно обговорюється між Вашингтоном та Москвою. А заява Кремля про, начебто, готовність віддати гроші на відбудову України, є черговим підступним кроком. Адже там вимагатимуть використати їх на відновлення окупованих Росією українських регіонів і таким чином повернути ці гроші.

Важливо "Серйозні переговори": Трамп повідомив, що розмовляє із Путіним про спільні економічні угоди

"Подальший крок зрозумілий — вони будуть вимагати повернення більшої частини цих грошей, умовно, на відновлення Донбасу. Безумовно, цей варіант не влаштовує Україну. Тож треба буде ще поборотися, щоб ці 300 млрд, або хоча б та частина, яка є під контролем Європи зараз, що становить 90% цих грошей, працювали саме на відновлення України, а не повернулися до РФ. Це і є одним з найбільш важливих і принципових питань зараз", — додав політолог.

Російські активи на 300 млрд доларів перебувають у європейському депозитарії Euroclear. Їх неможливо конфіскувати, адже це суперечить принципам міжнародного права, про що напередодні сказав президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні. Фокус вже цитував слова Макрона щодо можливого використання заморожених російських активів, який зауважив, що це питання має увійти до раундів мирних переговорів щодо завершення війни в Україні.

Теги за темою
санкціїЕкономіка
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Цены на газ в Украине подскочили
Новости Украины
2025-07-08T10:45:28Z
Украина рискует уступить место в мировом экспорте орехов
Хвиля
2025-07-08T10:36:23Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
В Швейцарии одобрили первое в мире лекарство от малярии для младенцев
Комсомольская правда
2025-07-08T10:57:58Z
Ученые назвали способ защиты от боли, поражающей сотни миллионов людей: он доступен всем
Фокус
2025-07-08T10:57:07Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Диктатор точно не остановится: раскрыт коварный план Путина в Украине на 2026 год
Comments UA
2025-07-08T05:21:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Согласился ли Трамп передать Украине Patriot: что известно о новом решении США
TSN
2025-07-08T10:57:08Z
"Grok" разозлил россиян правдой: какая позиция ИИ Илона Маска относительно войны в Украине
Telegraf
2025-07-08T10:54:58Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Предсказание, от которого стынет кровь: "Китайский Нострадамус" рассказал, что случится в 2025 году
Знай
2025-07-07T20:30:12Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Гороскоп по картам Таро на 8 июля 2025 года: Близнецам следует действовать активно, а Стрельцам следует остерегаться врагов
TSN
2025-07-08T10:36:27Z
Сырский заявил, что ВСУ восстанавливают позиции и удерживают территории в двух областях РФ
ZN UA
2025-07-08T10:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Новая реформа средней школы: детей начнут готовить ко взрослой жизни уже с 5 класса
Знай
2025-07-08T10:51:18Z
Оружие США для Украины уже в пути - СМИ
Корреспондент
2025-07-08T10:48:56Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Формат работы ТЦК в Украине кардинально изменится: стала известна причина
Comments UA
2025-07-08T05:42:00Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Не покупайте кофе дважды в день и кофемашина ваша. За сколько удастся собрать средства
Telegraf
2025-07-08T10:54:32Z
Не используйте эти гаджеты в жару: эксперты советуют, как уберечь и себя, и технику
Фокус
2025-07-08T10:51:01Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Татарстане российский дрон упал на дом
Корреспондент
2025-07-08T10:48:40Z
МИД Германии: Китай атаковал немецкий самолет у побережья Йемена
Лига
2025-07-08T10:48:02Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Россияне утром обстреляли Херсонщину, трое раненых
Корреспондент
2025-07-08T08:42:55Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Дженнифер Энистон заподозрили в новом романе: кто покорил сердце 54-летней актрисы
TSN
2025-07-08T10:42:26Z
Даша Астафьева впервые прокомментировала, была ли у нее тайная свадьба
TSN
2025-07-08T10:36:10Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Jeep бросил вызов RAV4: новый Compass получит электроверсию и необычный дизайн
Gazeta UA
2025-07-08T05:09:20Z
Можно ли спрятать автомобиль на паркинг во время тревоги: адвокат разъяснила вопрос
Знай
2025-07-08T03:21:40Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Porsche представила новую спецверсию 911
Корреспондент
2025-07-07T17:30:56Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Компания Meta наняла одного из ключевых специалистов по ИИ из Apple - СМИ
Корреспондент
2025-07-08T10:18:18Z
Стало відомо, яким буде врожай томатів на перероблення в Україні
AgroNews
2025-07-08T10:15:21Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Я вернулся: Шелестюк прокомментировал свой успешный камбэк
Корреспондент
2025-07-08T10:24:57Z
Рома продлевает сотрудничество с одним из лидеров команды
Корреспондент
2025-07-08T09:39:33Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Олимпийская федерация пустила на чемпионат мира российских офицеров
Telegraf
2025-07-08T09:09:39Z
Трансфер в Катаре: экс-звезда ПСЖ сменил команду
Корреспондент
2025-07-08T09:07:07Z