MY.UAНовини
Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни
Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни

Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни

Чому Москва раптом стала "не проти" спрямувати заморожені активи на відбудову України та який вплив черговий пакет санкцій матиме на економіку РФ? Фокус з’ясував, чи близька країна-агресорка до економічної кризи та як довго може сплачувати воєнні видатки зі свого бюджету.

Економіці Росії загрожує "повільна смерть". Так охарактеризували стан країни-агресорки у The Telegraph, пояснивши це виснаженням "фонду на чорний день" впродовж трьох років війни в Україні. "Починають з’являтися ознаки крихкості", — кажуть західні експерти. Тим часом ухвалено 16-й пакет європейських санкцій проти РФ. І навіть свої заморожені активи на 300 млрд Кремль погоджується віддати на відбудову України. Вітчизняні експерти пояснили Фокусу стан речей і відповіли, чи спрацюють чергові санкції ЄС проти Росії без підтримки США.

Як війна в Україні змінила економіку РФ

Впродовж полномасштабного вторгнення РФ в Україну вартість російських запозичень зросла "до жахливих рівнів", йдеться у матеріалі The Telegraph, оскільки відсоткові ставки в 21% створюють тиск на компанії. "Напруга така, що Путін, як повідомляється, лаяв чиновників за посуху в приватних інвестиціях. Не дивно, що російські олігархи, зокрема Ігор Сєчін, керівник "Роснефти", і Олег Дерипаска, алюмінієвий магнат-мільярдер, публічно критикували високі процентні ставки. У 2023 році Дерипаска попереджав, що Росія може незабаром залишитися без грошей", — йдеться у матеріалі.

Фонд капіталу Росії виснажується, і ліквідна частина активів зараз скоротилася лише до 38 млрд доларів із приблизно 100 млрд доларів на початку 2022 року

Фонд капіталу Росії виснажується, і ліквідна частина активів зараз скоротилася лише до 38 млрд доларів із приблизно 100 млрд доларів на початку 2022 року.

"Крихкість" російської економіки, про ознаки якої кажуть західні ЗМІ, підтверджують дані Центрального банку Росії. Згідно з макропрогнозом, що там представили, темпи зростання 2025 року російського ВВП розглядаються лише на рівні 1-2%, а 2026 року — 0,5-1%. Це свідчить про те, що російська економіка потрапляє у стан стагнації.

Тож росіянам доведеться затягнути пояси, адже, якщо 2024 року в РФ збільшили купівлю товарів та послуг на 5,5%, то 2025-го приватне споживання додасть лише 0,5-1,5% і стільки ж через рік. Зростання інвестицій може взагалі обнулитися, хоча минулого року досягало 10,2%.

Близьку кризу російської економіки підтверджують дані Центрального банку Росії
Фото: Ілюстративне фото

Зрештою, хоча російська економіка у 2024 році за офіційними даними показала досить високе зростання — 4,1%, але за ним перебуває виробництво танків, гармат, всього того, що практично не впливає на добробут громадян. Майже вдвічі Центробанк підняв прогноз інфляції і тепер чекає її на рівні 7-8% наприкінці 2025 року, хоча ще в жовтні прогнозував уповільнення 4,5-5%, а квітні обіцяв загальмувати зростання цін до 4%. Але тепер повернення до 4%-ї мети відкладається на 2026 рік.

За інформацією голови Центробанку РФ Ельвіри Набіулліної, на 10 лютого 2025-го інфляція в РФ прискорилася до 10% з 9,5% наприкінці минулого року та 7,4% — 2023-го. Пік інфляції, каже Набіулліна, припаде на квітень-травень. "Ми не чекаємо на хвилю банкрутств", — сказала вона. Водночас погодилася, що існують компанії, для яких зростання вартості обслуговування боргу є важливим фактором, який суттєво знижує їхній прибуток. Водночас, за її словами, загалом російський бізнес "зберігає фінансову стійкість".

Майже вдвічі Центробанк підняв прогноз інфляції і тепер чекає її на рівні 7-8% наприкінці 2025 року

Проте якщо бізнес, можливо, й проявляє стійкість, то російський споживач біднішає. Мобілізація коштів на війну призвела не лише до перегляду соціальних програм, пов'язаних із охороною здоров'я, пільгових інструментів підтримки будівництва, а й вплинула на ціни. Продукти в Росії, за підсумками 2024 року, здорожчали майже на третину. За даними Росстату, індекс споживчих цін за рік додав 9,52% (після зростання на 7,42% у 2023 році), а річна продовольча інфляція досягла 11,05% і стала рекордною з 2015 року (тоді продукти подорожчали на 14%).

Підсумковий річний показник інфляції в Росії увійшов до топу найвищих за останні 15 років: сильніше, за даними офіційної статистики, ціни зростали лише 2022 року (11,94%) і під час економічної кризи після анексії Криму (на 11,35% 2014 року і 12,91% — 2015-го).

Російський споживач біднішає
Фото: Москва 24

Як Робінзон Крузо: що допоможе "добити" російську економіку

Якщо не підірвати, то хоча б унеможливити воєнні дії РФ проти України, можна вже цього року, вважають українські експерти, зокрема голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

"Кінець 2024-го — початок 2025 року — це поворотний час. Якщо санкції посилюватимуться і наші партнери не відіграють назад… Це момент, коли економіку РФ можна якщо не добити, то зробити ведення воєнних дій практично неможливим", — зазначив експерт в ефірі телемарафону 25 лютого.

Саме зниження цін на нафту з 60 доларів за барель на тлі посилення інших санкцій стане ударом по економіці РФ. Проте "Велика сімка" поки лише веде дискусії щодо цін на російську нафту і не ухвалює принципового рішення.

Важливо Війна в 2025: чи вистачить Україні грошей на ведення бойових дій, пенсії та соцвиплати

"Питання санкцій для РФ є важливим у тому сенсі, що російська економіка не може розвиватися як економіка Робінзона Крузо на окремо взятому острові. Їй потрібні іноземні технології, фінансові кошти та можливість включатися до міжнародних ланцюжків створення вартості", — сказав Ігор Бураковський.

Тим часом черговий європейський санкційний пакет проти РФ фахівці вважають, скоріше, політичною демонстрацією єдності Європи з Україною.

"Цей пакет має політичне значення. Він демонструє те, що незважаючи на певні нові обставини і кон'юнктуру в позиції США, мирних переговорів тощо, Європейський Союз продовжує санкційну політику по відношенню до РФ, навіть в умовах, коли американці вже публічно піднімають питання про розглядання поетапного скасування санкцій в обмін на припинення вогню з боку РФ. Самі ж американці не роблять жодних кроків щодо санкцій проти РФ: і не скасовують їх, але і нових не запроваджують", — каже Фокусу політолог, полiтичний консультант Володимир Фесенко.

Санкції можуть зробити ведення воєнних дій практично неможливим
Фото: Getty

Заходи проти війни: чи допоможуть Україні чергові санкцій ЄС

У річницю повномасштабного вторгнення, 24 лютого Євросоюз оголосив про затвердження 16-го пакету антиросійских санкцій, який одразу набрав чинності.

Європейські санкції передбачають:

  • відключення від міжнародної міжбанківської системи передавання інформації про платежі Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) 13 російських банків;
  • санкції ще на 73 нових судна тіньового флоту та 53 людей та компаній;
  • призупинення ліцензії на мовлення 8 російських ЗМІ в ЄС;
  • заборона імпорту алюмінію для 11 портів і аеропортів;
  • заборона на транзакції, які оминають обмеження на ціни на нафту.
Важливо ЗС РФ отримують запчастини для вантажівок із Норвегії: як Росія обходить санкції, — розслідування

Українські експерти не вважають, що таке чергові обмеження є критичними і такими, що здатні значно зашкодити Росії фінансувати війну, адже у переліку банків немає таких великих установ, як "Газпромбанк", що досі використовує SWIFT для оплати енергоресурсів деякими країнами ЄС.

"Європейський Союз продовжує санкційну політику, тож 16-й пакет містить як персональні санкції, так і певні вторинні — по банках. Але сказати, що це якийсь якісно новий етап санкційного тиску на Росію, не можна. В нинішній ситуації, на жаль, це і неможливо. Навіть 16-й пакет довелося узгоджувати, тому що Угорщина традиційно блокувала ухвалення рішень. Важливою є сама демонстрація санкційного тиску на РФ з боку ЄС — це головне", — пояснив Володимир Фесенко.

Європейський Союз продовжує санкційну політику по відношенню до РФ, навіть в умовах, коли американці вже публічно піднімають питання про розглядання поетапного скасування санкцій в обмін на припинення вогню з боку РФ

Із експертом погоджується аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин. Він додає, що хоча цей пакет обмежує додаткові обмеження щодо тіньового флоту, він не спрацює без сприяння США.

"Цей пакет без аналогічних дій Америки може не спрацювати. Так, він запроваджує додаткові обмеження щодо тіньового флоту — додано 73 судна до переліку. Але ж вони мають співпадати з американським списком, зокрема. До речі, після того, як Ілон Маск почав запроваджувати оптимізацію, ми не бачили додаткових санкції від США проти РФ. Ба більше, там розформовано важливі кабінети, які займалися пошуком обходу санкцій. Зараз Росії дуже легко створити нову фірму-одноденку, записати на неї тіньовий флот, нові ці судна і починати перевозити нафту іншим шляхом, адже вони не будуть відстежуватися", — каже Андрій Шевчишин у коментарі Фокусу.

Якщо Європа слідкує за дотриманням санкцій і дійсно обмежує рух суден своїми морськими шляхами, то в східній частині цей рух буде активнішим.

"Росія більше інтегрується і орієнтується на Азію. Візьмемо алюміній. Це одна з санкцій Європи — заборона на імпорт первинного алюмінію. В 2024 році Росія експортувала понад 360 тисяч тонн алюмінію на суму 830 млн євро. Це критично для "Русала" (один з найбільших в світі виробників первинного алюмінію і глинозему — ред.), але не критично для Росії. Зауважу, що Росія виробляє приблизно 4 млн тонн алюмінію, один мільйон вона споживає. Ще півтора вона відправляє на Азію, інші — по всьому світу", — додав аналітик.

Частка російського алюмінію, що отримує Європа, становить 360 тисяч тонн (майже 10% від усього виробництва в РФ), що є болючою втратою для галузі, але не для Росії

За підрахунками фахівця, частка російського алюмінію, що отримує Європа, становить 360 тисяч тонн (майже 10% від усього виробництва в РФ), що є болючою втратою для галузі, але не для Росії.

Водночас фахівець визнає, що найбільш болючими санкціями для РФ є транскордонні платежі, адже вартість транзакцій 2024 року зросла на 5-11%, а термін оплати досягає 2-3 місяців.

"Для РФ зараз найважливішою потребою є послаблення транскордонних платежів. Самий активний вплив санкцій на Росію розпочався саме зі вторинних. Адже західні банки почали відмовлятися від співпраці з Росією, тому що їм легше припинити співпрацю, аніж шукати, чи пов'язані транзакції із війною. Саме тому вартість усіх операцій значно зросла. Також зросла і вартість логістики", — пояснив Шевчишин.

Європейські санкції для РФ є більш значущими, ніж американські

Скасування санкцій проти РФ: як діятимуть європейці та чи повернуть заморожені активи Кремлю

Подальша доля запровадження європейських санкцій, які для країни-агресорки є більш значущими, ніж американські, залежить від переговорного процесу про припинення вогню.

"Якщо буде стале припинення вогню, то США, з високою вірогідністю, про що вони вже говорять, будуть домовлятися з європейцями про приєднання до поетапного скасування санкцій проти РФ. Адже для росіян більше значення з огляду на двосторонню торгівлю і загальний масштаб торговельних відносин, набагато значущими є санкції з боку Європи. І американці це чудово розуміють. Тому по санкціях будуть проводити окремі переговори, в яких мають брати участь європейці", — пояснив Фесенко.

Подальша доля запровадження європейських санкцій, які для країни-агресорки є більш значущими, ніж американські, залежить від переговорного процесу про припинення вогню

Отже подальша доля санкцій проти Росії залежить від того, чи вдасться досягти мирної угоди між Україною і РФ. Тож як саме буде вирішуватися питання про поетапність скасування санкцій і чи приєднається до цього Європа, залишається відкритим питанням.

"Може статися так, що американці домовляться з росіянами, а Європа цього не визнає. Але більш вірогідно, що європейці все ж приєднаються до переговорів і там виникне купа непростих питань. Скажу зараз лише одне: питання, яке буде дуже складним, суперечливим, і навколо якого виникне дуже гостра боротьба між ЄС та США — доля російських фінансових активів на Заході. Оці 300 млрд заморожених коштів, відсотки яких вже зараз частково використовуються для допомоги Україні", — сказав Володимир Фесенко.

Тож, не дивно, що тема заморожених російських активів зараз активно обговорюється між Вашингтоном та Москвою. А заява Кремля про, начебто, готовність віддати гроші на відбудову України, є черговим підступним кроком. Адже там вимагатимуть використати їх на відновлення окупованих Росією українських регіонів і таким чином повернути ці гроші.

Важливо "Серйозні переговори": Трамп повідомив, що розмовляє із Путіним про спільні економічні угоди

"Подальший крок зрозумілий — вони будуть вимагати повернення більшої частини цих грошей, умовно, на відновлення Донбасу. Безумовно, цей варіант не влаштовує Україну. Тож треба буде ще поборотися, щоб ці 300 млрд, або хоча б та частина, яка є під контролем Європи зараз, що становить 90% цих грошей, працювали саме на відновлення України, а не повернулися до РФ. Це і є одним з найбільш важливих і принципових питань зараз", — додав політолог.

Російські активи на 300 млрд доларів перебувають у європейському депозитарії Euroclear. Їх неможливо конфіскувати, адже це суперечить принципам міжнародного права, про що напередодні сказав президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні. Фокус вже цитував слова Макрона щодо можливого використання заморожених російських активів, який зауважив, що це питання має увійти до раундів мирних переговорів щодо завершення війни в Україні.

Теги за темою
санкціїЕкономіка
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя хранить яйца в дверце холодильника: ключевые причины, о которых нужно знать
TSN
2025-07-28T12:21:56Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
В Мексике нашли потерянный город майя - легендарную "Страну белых ягуаров"
Апостроф
2025-07-28T12:33:19Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Проверка ногтем: эксперты назвали хитрый способ выбрать спелый арбуз
Хвиля
2025-07-28T16:45:23Z
Эту пасту захочется готовить снова и снова: ресторанное блюдо из простых ингредиентов
Telegraf
2025-07-28T16:39:52Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Даша Ульянова в крошечном бикини устроила соблазнительную фотосессию в бассейне
Gazeta UA
2025-07-28T11:48:39Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Вышел первый трейлер третьей части фильма Аватар
Корреспондент
2025-07-28T17:03:59Z
Брэдли Купер готовится к предложению младшей на 20 лет всемирно известной модели: что известно - СМИ
TSN
2025-07-28T16:06:38Z
"Каждый день сюрприз": Решетник показал новые фото со съемок "Холостяка" с Цымбалюком
Апостроф
2025-07-28T15:51:21Z
У 56-летней Дженнифер Лопес на сцене упала юбка: зрители начали свистеть
Фокус
2025-07-28T09:45:58Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Названы неожиданные свойства винограда, о которых никто не знал
TSN
2025-07-28T12:21:56Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Ученые обнаружили изменения мозга после пандемии Covid-19 даже у тех, кто не болел
Gazeta UA
2025-07-28T17:00:32Z
Не только диабетики должны знать уровень сахара: почему он так важен для всех
Comments UA
2025-07-28T16:45:57Z
Названо белье, которое "убивает" мужское здоровье
Comments UA
2025-07-28T10:45:33Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Потяг зійшов з рейок у Німеччині: серед постраждалих є українці
Gazeta UA
2025-07-28T17:30:46Z
В результате схождения поезда с рельсов в Германии пострадали и украинцы
Европейская правда
2025-07-28T17:22:17Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Хоронили в закрытом гробу и под песни. Стефанчук, Притула и другие посетили прощание с нардепом Рущишиным
Telegraf
2025-07-28T12:15:55Z
Человечество не имеет права закрывать глаза на такие ужасы: в МИД срочно обратились к МУС
Comments UA
2025-07-28T14:00:17Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Беда со здоровьем или гамаши? Толстые щиколотки Трампа обеспокоили людей
Telegraf
2025-07-28T11:30:52Z
Почему в Украине не будет местных выборов 2025 года - объяснение ЦИК
TSN
2025-07-28T17:51:42Z
Путинский «технологический суверенитет» рухнул: Z-пропагандисты в бешенстве после уничтожения "Аэрофлота"
Новости Украины
2025-07-28T17:51:36Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T18:10:38Z
Путин может приказать взорвать ЗАЭС: на Западе предупредили об опасном сценарии
Comments UA
2025-07-28T12:12:35Z
Кремль выдвинул условие для встречи Путин-Трамп
Корреспондент
2025-07-28T13:18:07Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
В ТЦК Полтавщины заявили о побеге мобилизованных
Корреспондент
2025-07-26T13:45:23Z
Даже оценки за деньги: школам разрешили коммерческие услуги – что станет платным
Знай
2025-07-28T17:12:56Z
Медовый Спас 2025: когда и как отмечают праздник по новому стилю
Telegraf
2025-07-28T17:06:54Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Литва планирует усилить ПВО на границах после инцидентов с дронами
Европейская правда
2025-07-28T16:45:57Z
За 1,4 тыс. долларов помогал уклонистам: ГБР задержало в Харькове чиновника ГСЧС
Апостроф
2025-07-28T17:04:00Z
ЦПД опроверг фейк РФ о "военнослужащем ВСУ, расстелявшем командира"
Корреспондент
2025-07-28T15:15:11Z
Николаев на двое суток может остаться без воды
Новости Украины
2025-07-28T13:48:33Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Изменения коснутся каждого знака Зодиака: гороскоп на 29 июля
Comments UA
2025-07-28T17:54:33Z
Угроза окружения. Зачем россиянам Купянск
Корреспондент
2025-07-28T17:42:34Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T11:39:51Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Судьба основного защитника Челси прояснилась
Корреспондент
2025-07-28T16:54:07Z
Льюис назвал самого перспективного супертяжа современности
Корреспондент
2025-07-28T16:18:01Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Топ-клуб Франции сделал крупное предложение по трансферу игрока Динамо
Корреспондент
2025-07-28T15:45:28Z
Китайскому Temu грозит штраф от ЕС за продажу "незаконных товаров"
Европейская правда
2025-07-28T13:58:07Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
В Украине масштабируют производство собственной взрывчатки
Лига
2025-07-27T12:12:38Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Супермаркеты снова переписали цены на мясо: сколько предлагают за говядину и курятину
Хвиля
2025-07-28T17:36:05Z
«Метінвест» вклав майже 200 млн грн у модернізацію медзакладів Кривого Рогу
AgroNews
2025-07-28T17:18:09Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Таинственный межзвездный объект несется сквозь Солнечную систему — он больше Эвереста
TSN
2025-07-28T13:48:51Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Каждый день поиграть с кошкой - не каприз, а обязанность: вот почему это важно
Знай
2025-07-28T17:51:44Z
Наглый плагиат Horizon: Sony подала на Tencent в суд и потребовала немедленно прекратить разработку Light of Motiram
GameMag
2025-07-28T17:30:37Z
Игроки не спешат уходить из PS5-эксклюзива Death Stranding 2: On the Beach даже после финальных титров
GameMag
2025-07-28T17:13:57Z
К десятилетию Undertale появился сайт, на котором можно поделиться воспоминаниями и создать пиксельный аватар
Знай
2025-07-28T16:51:00Z
Переписки с ChatGPT могут быть использованы в судебном процессе - глава OpenAI
TSN
2025-07-28T15:55:42Z
Государство потратит почти 18 миллионов на внедорожники Toyota
Comments UA
2025-07-28T11:24:08Z
Культовое американское авто 60-х простояло почти полвека брошенным в гараже
Фокус
2025-07-28T10:45:55Z
Трасса Спа-Франкоршам покорилась Оскару Пиастри
Корреспондент
2025-07-27T18:03:51Z
Обратите внимание на что водителям, чтобы избежать штрафов за фары
UAToday
2025-07-27T16:57:15Z
Ежемесячно "отрывай" от зарплаты по 50 долларов и авто - твое. Сколько понадобится времени
Telegraf
2025-07-27T12:21:08Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z