MY.UAНовини
Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни
Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни

Економіка РФ в 2025 році: чи готовий Кремль повноцінно фінансувати ще один рік війни

Чому Москва раптом стала "не проти" спрямувати заморожені активи на відбудову України та який вплив черговий пакет санкцій матиме на економіку РФ? Фокус з’ясував, чи близька країна-агресорка до економічної кризи та як довго може сплачувати воєнні видатки зі свого бюджету.

Економіці Росії загрожує "повільна смерть". Так охарактеризували стан країни-агресорки у The Telegraph, пояснивши це виснаженням "фонду на чорний день" впродовж трьох років війни в Україні. "Починають з’являтися ознаки крихкості", — кажуть західні експерти. Тим часом ухвалено 16-й пакет європейських санкцій проти РФ. І навіть свої заморожені активи на 300 млрд Кремль погоджується віддати на відбудову України. Вітчизняні експерти пояснили Фокусу стан речей і відповіли, чи спрацюють чергові санкції ЄС проти Росії без підтримки США.

Як війна в Україні змінила економіку РФ

Впродовж полномасштабного вторгнення РФ в Україну вартість російських запозичень зросла "до жахливих рівнів", йдеться у матеріалі The Telegraph, оскільки відсоткові ставки в 21% створюють тиск на компанії. "Напруга така, що Путін, як повідомляється, лаяв чиновників за посуху в приватних інвестиціях. Не дивно, що російські олігархи, зокрема Ігор Сєчін, керівник "Роснефти", і Олег Дерипаска, алюмінієвий магнат-мільярдер, публічно критикували високі процентні ставки. У 2023 році Дерипаска попереджав, що Росія може незабаром залишитися без грошей", — йдеться у матеріалі.

Фонд капіталу Росії виснажується, і ліквідна частина активів зараз скоротилася лише до 38 млрд доларів із приблизно 100 млрд доларів на початку 2022 року

Фонд капіталу Росії виснажується, і ліквідна частина активів зараз скоротилася лише до 38 млрд доларів із приблизно 100 млрд доларів на початку 2022 року.

"Крихкість" російської економіки, про ознаки якої кажуть західні ЗМІ, підтверджують дані Центрального банку Росії. Згідно з макропрогнозом, що там представили, темпи зростання 2025 року російського ВВП розглядаються лише на рівні 1-2%, а 2026 року — 0,5-1%. Це свідчить про те, що російська економіка потрапляє у стан стагнації.

Тож росіянам доведеться затягнути пояси, адже, якщо 2024 року в РФ збільшили купівлю товарів та послуг на 5,5%, то 2025-го приватне споживання додасть лише 0,5-1,5% і стільки ж через рік. Зростання інвестицій може взагалі обнулитися, хоча минулого року досягало 10,2%.

Близьку кризу російської економіки підтверджують дані Центрального банку Росії
Фото: Ілюстративне фото

Зрештою, хоча російська економіка у 2024 році за офіційними даними показала досить високе зростання — 4,1%, але за ним перебуває виробництво танків, гармат, всього того, що практично не впливає на добробут громадян. Майже вдвічі Центробанк підняв прогноз інфляції і тепер чекає її на рівні 7-8% наприкінці 2025 року, хоча ще в жовтні прогнозував уповільнення 4,5-5%, а квітні обіцяв загальмувати зростання цін до 4%. Але тепер повернення до 4%-ї мети відкладається на 2026 рік.

За інформацією голови Центробанку РФ Ельвіри Набіулліної, на 10 лютого 2025-го інфляція в РФ прискорилася до 10% з 9,5% наприкінці минулого року та 7,4% — 2023-го. Пік інфляції, каже Набіулліна, припаде на квітень-травень. "Ми не чекаємо на хвилю банкрутств", — сказала вона. Водночас погодилася, що існують компанії, для яких зростання вартості обслуговування боргу є важливим фактором, який суттєво знижує їхній прибуток. Водночас, за її словами, загалом російський бізнес "зберігає фінансову стійкість".

Майже вдвічі Центробанк підняв прогноз інфляції і тепер чекає її на рівні 7-8% наприкінці 2025 року

Проте якщо бізнес, можливо, й проявляє стійкість, то російський споживач біднішає. Мобілізація коштів на війну призвела не лише до перегляду соціальних програм, пов'язаних із охороною здоров'я, пільгових інструментів підтримки будівництва, а й вплинула на ціни. Продукти в Росії, за підсумками 2024 року, здорожчали майже на третину. За даними Росстату, індекс споживчих цін за рік додав 9,52% (після зростання на 7,42% у 2023 році), а річна продовольча інфляція досягла 11,05% і стала рекордною з 2015 року (тоді продукти подорожчали на 14%).

Підсумковий річний показник інфляції в Росії увійшов до топу найвищих за останні 15 років: сильніше, за даними офіційної статистики, ціни зростали лише 2022 року (11,94%) і під час економічної кризи після анексії Криму (на 11,35% 2014 року і 12,91% — 2015-го).

Російський споживач біднішає
Фото: Москва 24

Як Робінзон Крузо: що допоможе "добити" російську економіку

Якщо не підірвати, то хоча б унеможливити воєнні дії РФ проти України, можна вже цього року, вважають українські експерти, зокрема голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

"Кінець 2024-го — початок 2025 року — це поворотний час. Якщо санкції посилюватимуться і наші партнери не відіграють назад… Це момент, коли економіку РФ можна якщо не добити, то зробити ведення воєнних дій практично неможливим", — зазначив експерт в ефірі телемарафону 25 лютого.

Саме зниження цін на нафту з 60 доларів за барель на тлі посилення інших санкцій стане ударом по економіці РФ. Проте "Велика сімка" поки лише веде дискусії щодо цін на російську нафту і не ухвалює принципового рішення.

Важливо Війна в 2025: чи вистачить Україні грошей на ведення бойових дій, пенсії та соцвиплати

"Питання санкцій для РФ є важливим у тому сенсі, що російська економіка не може розвиватися як економіка Робінзона Крузо на окремо взятому острові. Їй потрібні іноземні технології, фінансові кошти та можливість включатися до міжнародних ланцюжків створення вартості", — сказав Ігор Бураковський.

Тим часом черговий європейський санкційний пакет проти РФ фахівці вважають, скоріше, політичною демонстрацією єдності Європи з Україною.

"Цей пакет має політичне значення. Він демонструє те, що незважаючи на певні нові обставини і кон'юнктуру в позиції США, мирних переговорів тощо, Європейський Союз продовжує санкційну політику по відношенню до РФ, навіть в умовах, коли американці вже публічно піднімають питання про розглядання поетапного скасування санкцій в обмін на припинення вогню з боку РФ. Самі ж американці не роблять жодних кроків щодо санкцій проти РФ: і не скасовують їх, але і нових не запроваджують", — каже Фокусу політолог, полiтичний консультант Володимир Фесенко.

Санкції можуть зробити ведення воєнних дій практично неможливим
Фото: Getty

Заходи проти війни: чи допоможуть Україні чергові санкцій ЄС

У річницю повномасштабного вторгнення, 24 лютого Євросоюз оголосив про затвердження 16-го пакету антиросійских санкцій, який одразу набрав чинності.

Європейські санкції передбачають:

  • відключення від міжнародної міжбанківської системи передавання інформації про платежі Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) 13 російських банків;
  • санкції ще на 73 нових судна тіньового флоту та 53 людей та компаній;
  • призупинення ліцензії на мовлення 8 російських ЗМІ в ЄС;
  • заборона імпорту алюмінію для 11 портів і аеропортів;
  • заборона на транзакції, які оминають обмеження на ціни на нафту.
Важливо ЗС РФ отримують запчастини для вантажівок із Норвегії: як Росія обходить санкції, — розслідування

Українські експерти не вважають, що таке чергові обмеження є критичними і такими, що здатні значно зашкодити Росії фінансувати війну, адже у переліку банків немає таких великих установ, як "Газпромбанк", що досі використовує SWIFT для оплати енергоресурсів деякими країнами ЄС.

"Європейський Союз продовжує санкційну політику, тож 16-й пакет містить як персональні санкції, так і певні вторинні — по банках. Але сказати, що це якийсь якісно новий етап санкційного тиску на Росію, не можна. В нинішній ситуації, на жаль, це і неможливо. Навіть 16-й пакет довелося узгоджувати, тому що Угорщина традиційно блокувала ухвалення рішень. Важливою є сама демонстрація санкційного тиску на РФ з боку ЄС — це головне", — пояснив Володимир Фесенко.

Європейський Союз продовжує санкційну політику по відношенню до РФ, навіть в умовах, коли американці вже публічно піднімають питання про розглядання поетапного скасування санкцій в обмін на припинення вогню з боку РФ

Із експертом погоджується аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин. Він додає, що хоча цей пакет обмежує додаткові обмеження щодо тіньового флоту, він не спрацює без сприяння США.

"Цей пакет без аналогічних дій Америки може не спрацювати. Так, він запроваджує додаткові обмеження щодо тіньового флоту — додано 73 судна до переліку. Але ж вони мають співпадати з американським списком, зокрема. До речі, після того, як Ілон Маск почав запроваджувати оптимізацію, ми не бачили додаткових санкції від США проти РФ. Ба більше, там розформовано важливі кабінети, які займалися пошуком обходу санкцій. Зараз Росії дуже легко створити нову фірму-одноденку, записати на неї тіньовий флот, нові ці судна і починати перевозити нафту іншим шляхом, адже вони не будуть відстежуватися", — каже Андрій Шевчишин у коментарі Фокусу.

Якщо Європа слідкує за дотриманням санкцій і дійсно обмежує рух суден своїми морськими шляхами, то в східній частині цей рух буде активнішим.

"Росія більше інтегрується і орієнтується на Азію. Візьмемо алюміній. Це одна з санкцій Європи — заборона на імпорт первинного алюмінію. В 2024 році Росія експортувала понад 360 тисяч тонн алюмінію на суму 830 млн євро. Це критично для "Русала" (один з найбільших в світі виробників первинного алюмінію і глинозему — ред.), але не критично для Росії. Зауважу, що Росія виробляє приблизно 4 млн тонн алюмінію, один мільйон вона споживає. Ще півтора вона відправляє на Азію, інші — по всьому світу", — додав аналітик.

Частка російського алюмінію, що отримує Європа, становить 360 тисяч тонн (майже 10% від усього виробництва в РФ), що є болючою втратою для галузі, але не для Росії

За підрахунками фахівця, частка російського алюмінію, що отримує Європа, становить 360 тисяч тонн (майже 10% від усього виробництва в РФ), що є болючою втратою для галузі, але не для Росії.

Водночас фахівець визнає, що найбільш болючими санкціями для РФ є транскордонні платежі, адже вартість транзакцій 2024 року зросла на 5-11%, а термін оплати досягає 2-3 місяців.

"Для РФ зараз найважливішою потребою є послаблення транскордонних платежів. Самий активний вплив санкцій на Росію розпочався саме зі вторинних. Адже західні банки почали відмовлятися від співпраці з Росією, тому що їм легше припинити співпрацю, аніж шукати, чи пов'язані транзакції із війною. Саме тому вартість усіх операцій значно зросла. Також зросла і вартість логістики", — пояснив Шевчишин.

Європейські санкції для РФ є більш значущими, ніж американські

Скасування санкцій проти РФ: як діятимуть європейці та чи повернуть заморожені активи Кремлю

Подальша доля запровадження європейських санкцій, які для країни-агресорки є більш значущими, ніж американські, залежить від переговорного процесу про припинення вогню.

"Якщо буде стале припинення вогню, то США, з високою вірогідністю, про що вони вже говорять, будуть домовлятися з європейцями про приєднання до поетапного скасування санкцій проти РФ. Адже для росіян більше значення з огляду на двосторонню торгівлю і загальний масштаб торговельних відносин, набагато значущими є санкції з боку Європи. І американці це чудово розуміють. Тому по санкціях будуть проводити окремі переговори, в яких мають брати участь європейці", — пояснив Фесенко.

Подальша доля запровадження європейських санкцій, які для країни-агресорки є більш значущими, ніж американські, залежить від переговорного процесу про припинення вогню

Отже подальша доля санкцій проти Росії залежить від того, чи вдасться досягти мирної угоди між Україною і РФ. Тож як саме буде вирішуватися питання про поетапність скасування санкцій і чи приєднається до цього Європа, залишається відкритим питанням.

"Може статися так, що американці домовляться з росіянами, а Європа цього не визнає. Але більш вірогідно, що європейці все ж приєднаються до переговорів і там виникне купа непростих питань. Скажу зараз лише одне: питання, яке буде дуже складним, суперечливим, і навколо якого виникне дуже гостра боротьба між ЄС та США — доля російських фінансових активів на Заході. Оці 300 млрд заморожених коштів, відсотки яких вже зараз частково використовуються для допомоги Україні", — сказав Володимир Фесенко.

Тож, не дивно, що тема заморожених російських активів зараз активно обговорюється між Вашингтоном та Москвою. А заява Кремля про, начебто, готовність віддати гроші на відбудову України, є черговим підступним кроком. Адже там вимагатимуть використати їх на відновлення окупованих Росією українських регіонів і таким чином повернути ці гроші.

Важливо "Серйозні переговори": Трамп повідомив, що розмовляє із Путіним про спільні економічні угоди

"Подальший крок зрозумілий — вони будуть вимагати повернення більшої частини цих грошей, умовно, на відновлення Донбасу. Безумовно, цей варіант не влаштовує Україну. Тож треба буде ще поборотися, щоб ці 300 млрд, або хоча б та частина, яка є під контролем Європи зараз, що становить 90% цих грошей, працювали саме на відновлення України, а не повернулися до РФ. Це і є одним з найбільш важливих і принципових питань зараз", — додав політолог.

Російські активи на 300 млрд доларів перебувають у європейському депозитарії Euroclear. Їх неможливо конфіскувати, адже це суперечить принципам міжнародного права, про що напередодні сказав президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні. Фокус вже цитував слова Макрона щодо можливого використання заморожених російських активів, який зауважив, що це питання має увійти до раундів мирних переговорів щодо завершення війни в Україні.

Теги за темою
санкціїЕкономіка
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Неудачный день для выяснения отношений: запреты и приметы на сегодня
Gazeta UA
2025-04-29T03:00:18Z
29 апреля - какой сегодня праздник, что нельзя делать, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-04-29T02:31:56Z
Денежная помощь для пенсионеров в Днепре: что будет с выплатами от ООН с 1 мая
Политека
2025-04-28T19:51:38Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Венгрию следует убедить относительно Украины - Кос
Корреспондент
2025-04-29T03:12:35Z
В РФ заявили, что НАТО планирует напасть на Калининградскую область
Корреспондент
2025-04-29T02:42:30Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Пенсионеры могут увеличить ежемесячные выплаты: как получить 292 гривны
Хвиля
2025-04-29T03:03:54Z
Майские праздники без шашлыков? Прогнозируется рост цен на мясо
Знай
2025-04-29T02:51:54Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
«Я не твоя мама»: Тизер сказки «Горыныч» с Александром Петровым
GameMag
2025-04-28T22:55:32Z
Российский певец, у которого проблемы с алкоголем, пришел на концерт с 15-летней девушкой
Comments UA
2025-04-28T20:51:36Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
"Просто не верю! Вы сдурели?": жена "Холостяка" Черкасова похвасталась концертом Меладзе и нарвалась на хейт/Блогерша попыталась оправдаться, но стало еще хуже
Апостроф
2025-04-28T08:39:20Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
На половине территории Испании возобновили электроснабжение
Корреспондент
2025-04-29T01:01:52Z
Полиция отыскала вора, укравшего сумку министра
ZN UA
2025-04-29T00:19:37Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Вирус папилломы человека: как уберечься
ZN UA
2025-04-28T22:24:12Z
При какой позе сна кожа стареет быстрее
Gazeta UA
2025-04-28T21:39:55Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
В Украине зафиксирован случай ботулизма после инъекции красоты
Корреспондент
2025-04-28T17:54:07Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Талантливые люди - талантливы во всем: три знака, способности которых превзойдут любые ожидания
Gazeta UA
2025-04-29T03:09:44Z
В Карпатах произошел ожесточенный бой
Gazeta UA
2025-04-29T02:39:02Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Гороскоп на сегодня, 29 апреля: день больших рисков и маленьких побед
Знай
2025-04-29T01:33:07Z
Радоница: запреты дня
ZN UA
2025-04-28T21:34:58Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Никотиновый спрут меняет обложки: как детей заманивают яркими вейпами
Знай
2025-04-28T18:51:42Z
Почему коты спят в разных частях дома: пять неожиданных причин
Gazeta UA
2025-04-28T16:57:33Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Франсис Нганну на мотоцикле наехал на подростка, ребенок не выжил
Корреспондент
2025-04-28T21:45:34Z
Дюбуа намерен реваншем положить конец карьере Усика
Корреспондент
2025-04-28T20:48:31Z
Усик показывает, как в первом бою Дюбуа прошелся по нему ударом
Корреспондент
2025-04-28T19:54:58Z
Потеря защитника, возвращение нападающего: Интер готовится к полуфиналу ЛЧ
Корреспондент
2025-04-28T19:12:19Z
Стоит верить: Дончич желает победы Лейкерс в НБА вопреки проигрышам в серии
Корреспондент
2025-04-28T17:48:02Z
"Нельзя нарушать правила":Усик высказался о возможном отказе Украины от территорий
Gazeta UA
2025-04-28T17:42:15Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Израиле нашли первое доказательство одной из библейских битв
UAToday
2025-04-29T00:00:37Z
В сети показали, как будет выглядеть первый складной смартфон от Apple
UAToday
2025-04-29T00:00:04Z
Новые детали Grand Theft Auto VI будут раскрыты уже совсем скоро
GameMag
2025-04-28T22:43:47Z
Как часто нужно перезагружать смартфон и на что это влияет
Gazeta UA
2025-04-28T19:12:34Z
Энергетики раскрыли секрет экономии на счетах за свет: простой и эффективный "лайфхак"
Знай
2025-04-28T18:12:02Z
КНР запустила в космос новый спутник-ретранслятор
Корреспондент
2025-04-28T17:57:21Z
GigaIO выпустила первый в мире ИИ-суперкомпьютер "в чемодане"
Корреспондент
2025-04-28T17:27:50Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Владелец брошенного BMW, для которого в Польше оставили "островок" на стройке, нашёлся
Европейская правда
2025-04-28T17:18:10Z
Назвали самые надежные китайские автомобили
Gazeta UA
2025-04-28T13:16:28Z
Настоящие комментаторы Формулы-1 примут участие в фильме Хэмилтона
Корреспондент
2025-04-28T10:48:58Z
Мощность — 1000 сил: конкурента Porsche Taycan от Mercedes показали до премьеры
Фокус
2025-04-28T07:45:03Z
Почему в жару не стоит заправлять полный бак: основные причины
Gazeta UA
2025-04-28T00:33:45Z
Специалисты объяснили, почему опасно ездить с пустым баком
Gazeta UA
2025-04-27T19:09:03Z
Забудьте про C9: концепт Chevrolet Corvette повертає ретро славу
Топ Жир
2025-04-27T17:45:29Z
В Киеве заметили очень редкий спорткар BMW 2000-х с интересным тюнингом
Фокус
2025-04-27T08:27:18Z