MY.UAНовини
Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи «ресурсну угоду»
Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи «ресурсну угоду»

Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи «ресурсну угоду»

Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи «ресурсну угоду»

Ситуація навколо положень так званої ресурсної угоди між Україною та США дуже мінлива. Втім, різноманітна інформація, яка просочується в медіа, вже дає певне уявлення про характер майбутнього договору. Звісно, деталі умов змінюватимуться, і не один раз. З останньої версії, наприклад, взагалі прибрали будь-які цифри, замінив їх дипломатичними формулюваннями, але найважливіше незмінне — мета, якої прагне досягти Дональд Трамп підписанням цього документа. Здається, ця мета жодним чином не стосується корисних копалин як таких, вони — лише інструмент для досягнення зовсім інших цілей.

Злиття і погланання

США хочуть зафіксувати суму, яку вони витратили та ще витратять на підтримку України. Наразі публічно обговорюється лише рамкова угода між країнами, усі механізми та деталі міститиме інший документ, але навіть, якщо суму вимарають зі рамкової угоди, вона все одно випливе у подальших документах.

До цієї суми ввійде УСЕ: і суми прямої бюджетної підтримки, і вартість поставленої зброї та боєприпасів, включаючи й ті поставки, строк придатності яких закінчувався і надання яких Україні було своєрідною «безкоштовною утилізацією».

США пропонували застосувати принцип «один до двох», тобто за кожен долар наданої допомоги — два долари доходів від українських ресурсів, які буде внесено до фонду. Фонд накопичуватиметься до моменту досягнення ним суми активів у розмірі 500 млрд дол. Навряд їх пропозиція змінилась, навіть якщо у рамковому документі її не буде, варто очікувати її у деталізованих планах «співпраці».

США матимуть повний контроль за доходами фонду, частину з яких вони можуть реінвестувати в освоєння економічних активів в Україні.

Активи фонду — це інвестиції та контроль над об’єктами інфраструктури: енергетики, транспорту, портів.

А пасиви фонду — це внески сторін. З боку США — оціночна вартість наданої допомоги. З боку України — доходи від надання дозволів на використання природних ресурсів (рента та прибутки державних сировинних компаній). Причому за видачу таких дозволів відповідає також фонд.

США матимуть право «першої ночі», як феодал у Середньовіччі, — вони зможуть заборонити освоєння певних ресурсів, їхній продаж третій стороні та матимуть право першочергового придбання таких ресурсів.

Усі заяви про юридичну нікчемність такої угоди, які лунають в Україні, досить умовні, включно зі згадкою статті 13 Конституції України, де мова йде про те, що власником українських природних ресурсів є народ. Адже в угоді не йдеться про продаж: природні ресурси залишаються в умовній віртуальній власності українського народу, так само, як вони раніше на папері були «народним надбанням», а по факту профіт від їхнього використання був, по суті, рентним доходом кількох олігархічних ФПГ.

На практиці відбувається лише певний апгрейд схеми: якщо раніше дозволи на використання природних ресурсів надавалися Держгеонадрами та відповідними угодами Кабміну (уповноваженими ним структурами), а рентні доходи від використання природних ресурсів надходили до державного бюджету, то згідно із проєктом угоди із США такі дозволи надаватиме відповідний фонд, який отримає повноваження на це від офіційного «управителя» таких ресурсів від імені народу — Кабміну. А рентні доходи йтимуть на погашення боргів перед США за отриману фінансову і військову допомогу. Тут навіть можуть здійснюватися відповідні бюджетні проводки: доходи фонду — доходи держбюджету — витрати держбюджету на погашення державного боргу.

Питання не в надрах, а в їх оцінці

Один із найважливіших аспектів запропонованої нам угоди про «спільне» із США використання українських природних ресурсів — це не корисні копалини, а визнання Україною нової суми боргу перед США. Хай вона і з’явиться дрібним шрифтом десь у додатках до договору.

Певним чином усі ці трильйони доларів, які можна в найближчому майбутньому видобути з українських надр, — швидше, міф, ніж реальність. Якби в Україні були значні поклади цінних мінералів, які можна легко видобути, то західні компанії вже давно виявили б зацікавленість у доступі до таких ресурсів.

Якщо західні компанії входили в такі специфічні країни, як Киргизстан (видобуток золота), Казахстан (видобуток нафти), Монголія (видобуток міді), то чому б їм не зайти на ринок природних ресурсів України — країни, яка з 2014 року оголосила про активну інтеграцію із західним геополітичним кластером?

Наприклад, британо-австралійська Rio Tinto Group? Її дочірні компанії є в Австралії, Бразилії, Гвінеї, Канаді, на Мадагаскарі, у Монголії, Новій Зеландії, ПАР, США. Тим більше що ця компанія видобуває ті природні ресурси, які є і в Україні, наприклад, залізну руду, титан, уран, але наразі не проявляла інтересу до українських покладів зазначених ресурсів.

До речі, вся видобувна галузь України 2023 року, згідно з даними Держстату, — це 262 млрд грн валового продукту. З урахуванням середнього обмінного курсу гривні до долара в 36,57 отримуємо трохи більше 7 млрд дол. на рік, що у понад сім разів менше, ніж річний дохід Rio Tinto Group лише за основними напрямами діяльності, без урахування допоміжних.

Ба більше, гірничодобувні компанії США орієнтуються зовсім на інші види природних ресурсів, ніж ті, які є в Україні. Наприклад, Freeport-McMoRan з активами у США, Чилі, Перу та Індонезії — це найбільший виробник міді, золота та молібдену. Ця компанія поглинула і свого американського конкурента — Phelps Dodge Corporation (другий за величиною у світі виробник міді). Newmont Minings видобуває золото (6% світового видобутку та перше місце у світі).

Як бачимо, США контролюють у гірничорудному бізнесі видобуток міді (ключовий ресурс четвертого-п’ятого технологічних укладів), молібдену (виробництво високоякісної сталі) та золота. Решту гірничорудної сировини США купують за фіатний долар.

Завод Timet — останній виробник титанової губки в США — закрився 2020 року, його замінили постачальники із Канади та Австралії. Виробник літію, Albemarle Corporation, ще працює, але його технології видобутку не підходять для наших родовищ, і навіть потенційний профіт від роботи в Україні буде в десять разів меншим за ті 5,4 млрд дол., які компанія заробила торік у США.

Загалом усе наведене вище підтверджує тезу про те, що наша гірничорудна сировина особливо не цікавить американців.

Тоді навіщо все це?

Публічне оголошення

Цілком можливо, ця угода має зовсім іншу мету, ніж задекларовано.

Відповідно до міркувань Дональда Трампа, Джо Байден зробив «найбільшу помилку», не оформивши фінансової та військової допомоги, наданої Україні, відповідною міждержавною угодою. Угодою із сумою боргу та порядком погашення як мінімум, а бажано, ще й із відсотковою ставкою.

Цим, на думку Трампа, Байден завдав шкоди американським національним інтересам.

Наприклад, Європейський Союз свою допомогу оформляв у вигляді кредитів, і тому, якщо глянути на боргову звітність нашого Мінфіну (див. табл.), ви побачите, що станом на грудень 2024 року Україна була винна ЄС 44 млрд дол. із 115 млрд дол. зовнішнього державного боргу нашої країни. Навіть Канада оформила свою допомогу на суму 5 млрд дол., і цю суму відображено у бюджетних проводках.

Натомість, якщо подивитися на борг України перед США, то там фігурують одні нулі. Тобто Україна офіційно нічого не винна США. Ні 75 млрд дол., ні 175 млрд дол. Ні долара, ні цента.

Звісно, у звітності є борги перед американськими банками (Chase Manhattan Bank), МВФ, але не перед урядом США.

Таким чином, Трамп хоче виправити цю (у його розумінні) «помилку» Байдена. Просто так прийти і сказати: «Підпишіть угоду, що ви отримали від нас 75 млрд дол.» не можна. Допомога США йшла у вигляді грантів чи позабюджетних постачань зброї. Ці «подарунки» не можна просто так матеріалізувати у вигляді боргу, адже немає відповідних бюджетних проводок, і ніхто в Україні не підпише протоколу про так званий новий борг, виявлений через обставини, що раптом змінилися через вибори в США.

Тому значно простіше закласти цей борг в додатки до угоди про використання природних ресурсів. Головне в якій — не набір природних ресурсів, а зафіксована сума компенсації на користь США з боку України за раніше надану допомогу.

А на додачу до письмової фіксації боргу потрібна й письмова згода України на те, що цю суму можна буде стягнути шляхом звернення стягнення на її міжнародні активи. Наприклад, на валютні резерви НБУ, яких зараз більш як 40 млрд дол. Поза дискурсом лишилась «дрібничка» – чому оплати чекають не від країни-агресора, а від жертви нападу, по суті змушуючи її платити репарації власному союзнику?

Логіка Трампа зрозуміла: йому «прикро», що навіть Канаді Україна винна 5 млрд дол., не кажучи вже про ЄС, борг перед яким — 44 млрд дол., а США не винна нічого. Але… Як бачимо, і сама сума росте мов на дріжджах, абсолютно не відповідаючи хоч якимось реальним цифрам, і «відсоток» заднім числом з’явився у вигляді умови «два долари за долар», і умови партнерства в управлінні нашими ресурсами вже зовсім не партнерські, та й загальна риторика американського президента не надто дружня.

Звісно, якби ми були рівновеликою геополітичною силою, як Китай, то в житті не пішли б на таку угоду. Тим паче, що у ній ані слова про бодай якісь гарантії безпеки. Як, до речі, і  згадок про інших союзників. Наче Великобританії, яка підписала з нами сторічну безпекову угоду, не цікаві масштабні ресурсні проєкти натомість. Звісно, наразі мова лише про рамкову угоду, але якщо від рамки мороз по шкірі, навряд нас приємно здивують подальші подробиці та деталізації. Тим паче що працює над документом «потужна» команда експертів – перша віце-прем’єр Юлія Свириденко, заступниця А.Єрмака Ірина Мудрая та Тимофій Милованов. А переговори веде не менш «потужний» переговорник і поборник державних інтересів – Андрій Єрмак.

Звісно, військова допомога США — це 60% забезпечення фронту, її зупинка — пряма загроза нашому існуванню. Але навряд ми взагалі не маємо можливості відмовитися (щонайменше допоки наші європейські партнери не склали руки в безсиллі). Згаданий нами документ, що деталізуватиме рамкову угоду, за процедурою має бути ратифікований як Верховною Радою, так і Конгресом – а це вже можливість для маневрів. Як не крути, нам у будь-якому разі доведеться шукати компроміс і торгуватися. На щастя, президент Трамп до цього звиклий…

Державний і гарантований державою борг України за останні п’ять років, млрд дол.

Показник

31.12.
2019

31.12.
2020

31.12.
2021

31.12.
2022

31.12.
2023

31.12.
2024

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу

84,37

90,25

97,96

111,45

145,32

166,06

Внутрішній борг

35,02

35,39

38,95

38,00

41,80

44,32

Зовнішній борг

39,34

44,51

47,66

63,59

94,79

114,88

1. Заборгованість за позиками, одержаними від міжнародних фінансових організацій

12,34

15,68

16,98

30,09

59,31

82,83

NEFCO

0,00

0,00

0,00

0,00

0,01

0,01

Банк розвитку Ради Європи

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,12

Європейський банк реконструкції та розвитку

0,51

0,48

0,39

0,26

0,19

0,10

Європейський інвестиційний банк

0,78

0,95

1,02

2,68

3,03

2,95

Європейський Союз

3,69

4,68

5,00

12,37

32,90

44,01

Міжнародна асоціація розвитку (МБРР)

0,00

0,00

0,00

0,58

1,05

5,79

Міжнародний банк реконструкції та розвитку

4,90

5,29

6,16

7,72

12,00

16,18

Міжнародний валютний фонд

2,43

4,23

4,36

6,40

10,00

13,55

Фонд чистих технологій (МБРР)

0,02

0,04

0,06

0,08

0,11

0,11

2.1. Заборгованість за позиками, одержаними від органів управління іноземних держав (крім неврегульованої від органів управління держави-агресора та/або такої, що оскаржується)

1,02

0,95

0,89

4,39

6,32

7,63

Велика Британія

0,00

0,00

0,02

0,02

0,02

0,02

Італія

0,00

0,00

0,00

0,21

0,22

0,21

Канада

0,15

0,00

0,00

1,83

3,68

5,08

Нідерланди

0,00

0,00

0,00

0,21

0,22

0,21

Німеччина

0,27

0,32

0,29

0,59

0,62

0,59

Польща

0,01

0,01

0,04

0,05

0,10

0,10

Республіка Корея

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,10

США

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

Франція

0,02

0,03

0,04

0,48

0,50

0,47

Японія

0,56

0,58

0,50

1,00

0,95

0,85

2.2 Неврегульована заборгованість за позиками, одержаними від органів управління держави-агресора, та/або така, що оскаржується

0,61

0,61

0,61

0,61

0,61

0,61

Росія

0,61

0,61

0,61

0,61

0,61

0,61

3. Заборгованість за позиками, одержаними від іноземних комерційних банків, інших іноземних фінансових установ

1,41

2,16

1,86

1,65

1,57

1,48

Cargill

0,28

0,61

0,74

0,69

0,72

0,68

Chase Manhattan Bank

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

Citibank Europe PLC

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,01

Credit Agricole Corporate and Investment Bank

0,18

0,23

0,30

0,30

0,27

0,19

Deutsche Bank

0,95

1,31

0,83

0,66

0,57

0,43

National Westminster Bank PLC

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,17

4.1.Заборгованість за випущеними цінними паперами (крім неврегульованої та/або такої, що оскаржується)

19,27

20,35

19,91

19,66

19,76

15,22

4.2.Неврегульована заборгованість за випущеними цінними паперами та/або така, що оскаржується

3,00

3,00

3,00

3,00

3,00

3,00

ОЗДП 2013 року

3,00

3,00

3,00

3,00

3,00

3,00

5. Заборгованість, не віднесена до інших категорій

1,70

1,77

4,42

4,20

4,23

4,12

Міжнародний валютний фонд

1,70

1,77

4,42

4,20

4,23

4,12

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Лучший ИИ для айтишников»: Anthropic представила гибридную модель, которая «думает»
ZN UA
2025-02-25T12:24:12Z
Каково это — быть проглоченным большой белой акулой: ученые засняли удивительное видео
Фокус
2025-02-25T11:57:27Z
не спасла: Krafton уволила большую часть сотрудников Striking Distance Studios
GameMag
2025-02-25T11:46:45Z
Энергия на 30 лет: вертикальная турбина мощностью 10 КВт заменит солнечные панели
Фокус
2025-02-25T11:30:12Z
Официально: Bloober Team создает для Konami новую игру
GameMag
2025-02-25T11:16:39Z
Магнитные бури, прогноз на три дня: чего ожидать от солнечной активности 24-26 февраля
UAToday
2025-02-25T11:06:41Z
Какой смарт-телевизор выбрать в 2025 году: топ-5 лучших протестированных моделей
Фокус
2025-02-25T11:06:28Z
Новые обвинения и сенсации: беременная мумия оказалась в центре споров
Фокус
2025-02-25T10:51:42Z
Ледяные волны: видео редкого природного явления собрало миллионы просмотров
Фокус
2025-02-25T10:45:35Z
Как использовать кофейную гущу на огороде, в саду: что говорят эксперты
TSN
2025-02-25T12:21:34Z
Черная магия: миф или реальность, 10 тревожных признаков магического воздействия
Знай
2025-02-25T10:51:45Z
Бюджетно, просто и вкусно: нежная запеканка из макарон с курицей и томатами, рецепт на ужин
Знай
2025-02-25T09:51:06Z
Какие растения не стоит покупать как рассаду: они будут плохо расти и не будут родить
TSN
2025-02-25T09:24:16Z
15 причин, почему стоит пригласить на свидание мужчину, который вам нравится
Marie Claire
2025-02-25T08:00:45Z
С куриной печенью: рецепт вкусного салата
Фокус
2025-02-25T05:06:11Z
Бьюти-находки дня: двухцветный стик для скульптурирования лица Ninelle, матирующая пудра Essence и сатиновый блеск-глазурь Thim
Marie Claire
2025-02-25T04:15:00Z
Не сравнить с магазинным: рецепт невероятно паштета, который будет таять во рту
GlavRed
2025-02-25T01:27:56Z
Знаки зодиака, которые любят долго спать: кто рекордсмен
Comments UA
2025-02-25T00:30:48Z
В Конго вспышка неизвестной болезни унесла жизни 50 человек
Корреспондент
2025-02-25T12:21:55Z
Известную мошенницу и экс-директора представительства компании FOREX MMCIS group Юту Романченко заметили в Дубай на конференции Sigma
Новости Украины
2025-02-25T12:13:34Z
Российская агентка готовила теракты в Одессе: СБУ задержала диверсантку
Comments UA
2025-02-25T11:57:43Z
Взрывы на Харьковщине: оккупанты устроили авиабомбардировку
Comments UA
2025-02-25T11:42:48Z
Перед судом предстанет экс-правоохранитель, "сливавший" данные об умерших
Корреспондент
2025-02-25T11:42:14Z
Рухнул в прямом эфире: падение моста в Южной Кореи попало на видео
Фокус
2025-02-25T10:00:51Z
В Запорожье саперы обезвредили российский УАБ-500
Корреспондент
2025-02-25T09:06:47Z
Россияне атаковали Житомирскую область: есть последствия и пострадавшие
Корреспондент
2025-02-25T08:24:50Z
Муж отомстил бывшей, слив интимные фото: еще и привлек несовершеннолетнюю дочь
Знай
2025-02-25T05:51:28Z
Сын Виталия Кличко дебютировал в сборной Украины по баскетболу
Фокус
2025-02-25T12:15:27Z
Стало известно, сколько матчей пропустит Забарный из-за дисквалификации за красную карточку в АПЛ
TSN
2025-02-25T12:06:41Z
Галатасарай обвинил Моуринью в расизме и подаст в суд
Корреспондент
2025-02-25T12:03:31Z
В Турции хотят возбудить уголовное дело против футбольного тренера Моуриньо
ZN UA
2025-02-25T12:01:27Z
План не изменился: Промоутер озвучил главную цель Джошуа
Корреспондент
2025-02-25T11:03:01Z
Энтони Джошуа считает, что Фьюри на пенсии, но еще имеет шансы вернуться в большой бокс
Известия Киев
2025-02-25T08:27:59Z
Накатани нокаутом защитил титул WBC в легчайшем весе
Корреспондент
2025-02-25T04:57:42Z
Украина в дебютном матче сына Виталия Кличко одолела Португалию
Корреспондент
2025-02-24T23:21:37Z
Сын Виталия Кличко результативно дебютировал за сборную Украины по баскетболу
ZN UA
2025-02-24T23:18:07Z
Укрывались среди могил на кладбище: в ГУР показали, как уничтожили оккупантов с помощью FPV-дронов
Апостроф
2025-02-25T12:27:41Z
Пленный российский боец вспомнил, как послал начальника штаба «в ад» и ушел в СЗЧ
Апостроф
2025-02-25T12:27:14Z
Из-за транспортного коллапса в Киеве сервисы такси безумно задрали цены: известны суммы
TSN
2025-02-25T12:06:34Z
Кличко поймали на манипуляции: в Киевсовете указали, какую информацию мэр скрыл от киевлян
Comments UA
2025-02-25T11:24:10Z
Киев встречает весну 2025: прогноз синоптиков на март
VGorode
2025-02-25T11:15:56Z
Синоптики сообщили, каким будет первый месяц весны
Корреспондент
2025-02-25T11:09:31Z
Киевлян призвали закрыть окна и включить воздухоочистители
Корреспондент
2025-02-25T11:06:20Z
Мэр Покровска обратился к президенту на русском языке: «Заключайте мир»
Comments UA
2025-02-25T11:03:21Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 25 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-25T10:30:54Z
Вдохновилась или скопировала? Меган Маркл обвиняют в плагиате кулинарного шоу Памелы Андерсон
Marie Claire
2025-02-25T12:12:48Z
"Ради чего все это?" В сети возмутились интервью Эммы Антонюк с российскими военнопленными
Апостроф
2025-02-25T12:06:56Z
Фото Зеленского в кругу иностранных гостей пошло в мемы - увидели также косплей на «Запорожцы пишут письмо...»
Апостроф
2025-02-25T11:54:16Z
Netflix готовит 8 фильмов по "Хроникам Нарнии": слухи, надежды и реальность
Знай
2025-02-25T11:51:06Z
Меган Маркл уличили в копировании Памэлы Андерсен: что появилось у жены Гарри
GlavRed
2025-02-25T11:27:13Z
Алек Болдуин пригрозил двойнику Трампа расправой
Фокус
2025-02-25T10:30:12Z
«По дороге мешал доехать танк»: беременная украинская актриса пережила страшные приключения
Апостроф
2025-02-25T10:24:23Z
Виталий Козловский показал подросшего сына-копию и чувственно поздравил его с первым днем рождения
TSN
2025-02-25T10:21:53Z
Партнер Дженнифер Гарнер не в восторге от ее связи с Беном Аффлеком
Корреспондент
2025-02-25T10:18:27Z
57% поляков считают, что Украина должна быстро заключить мир с Россией
Европейская правда
2025-02-25T12:19:49Z
Догнать Китай: в США создают ракету класса "воздух-воздух" AIM-260A нового поколения
Фокус
2025-02-25T12:16:30Z
«Ведьмак» в бою: ВСУ получили сверхбыстрые дроны
Comments UA
2025-02-25T12:09:42Z
Не все попадут под мобилизацию. Кто сможет оформить отсрочку в марте
UAToday
2025-02-25T12:06:29Z
Оформление дарственной: сколько придется заплатить в 2025 году
Политека
2025-02-25T12:00:29Z
СТБ анонсировал возвращение в эфир шоу "Зважені та щасливі" и объявил кастинг
Комсомольская правда
2025-02-25T11:58:24Z
Сантехник нашел древний клад и продал его за 5 тысяч долларов
Фокус
2025-02-25T11:57:58Z
Пустырь на "улице миллиардеров" выставлен на продажу за ошеломляющую сумму в $200 млн
Фокус
2025-02-25T11:51:19Z
Супругов заставили сидеть в самолете рядом с мертвой пассажиркой во время дальнего рейса – фото
TSN
2025-02-25T11:51:00Z
Психическое здоровье украинцев под угрозой: почти половина населения страдает из-за войны
TSN
2025-02-25T12:06:20Z
Выживаемость возросла на 83%: ученые назвали продукты, спасающие мозг от деменции
Фокус
2025-02-25T12:00:10Z
Какие продукты нужно обязательно есть людям за 60: защищают от рака, деменции и ломкости костей
TSN
2025-02-25T11:33:34Z
Поспешите к семейному врачу: правила кардинально меняются с 1 марта
Знай
2025-02-25T11:30:38Z
Шелковое полотенце: стоит ли оно своих денег и как влияет на состояние волос
Marie Claire
2025-02-25T11:16:28Z
Срочно уберите эти предметы из кухни: они являются рассадниками плесени и неприятного запаха
TSN
2025-02-25T10:36:27Z
Чем заменить кофе: 5 бодрящих напитков, которые повысят вашу энергию
UAToday
2025-02-25T10:03:10Z
Добавьте к утреннему кофе одну популярную специю — сможете влезть в старые джинсы к лету
TSN
2025-02-25T09:33:37Z
Это масло чудодейственное для мужского здоровья
Comments UA
2025-02-25T09:27:32Z
Названа необходимая сумма на восстановление Украины
Корреспондент
2025-02-25T12:16:22Z
МВФ может не предоставить Украине критически важный транш: стала известна причина
Comments UA
2025-02-25T11:57:13Z
В РФ фиксируют рекордные убытки: по какой отрасли больно ударили санкции
Comments UA
2025-02-25T11:51:37Z
Бундесбанк зафиксировал рекордный убыток в истории
Корреспондент
2025-02-25T11:45:30Z
Продажи Tesla в Европе упали наполовину
UAToday
2025-02-25T11:42:24Z
Коррупционер из команды Ольги Стефанишиной Андрей Гайченко вывел из-под действия санкций банк российского олигарха
Новости Украины
2025-02-25T11:33:13Z
В Украине появятся новые правила оплаты счетов за воду: что важно знать
Фокус
2025-02-25T11:21:42Z
В Украине подскочит цена на некоторые продукты: эксперт рассказала, что в зоне риска
Фокус
2025-02-25T11:06:26Z
"Укрзализныця" должна наконец-то заняться оптимизацией, а не требовать деньги у бизнеса – эксперт о повышении грузовых тарифов
Апостроф
2025-02-25T11:00:38Z
Роскошь из 90-х: обнаружен культовый 35-летний Mercedes W126 в новом состоянии
Фокус
2025-02-25T12:06:37Z
Падение акций Tesla: среди причин – политическая активность Маска
Апостроф
2025-02-25T11:03:15Z
В Украине появится новый флагман Opel: цены и подробности
Фокус
2025-02-25T10:00:07Z
Монстр для бездорожья: известная студия собрала двухместный пикап-спорткар Jeep Wrangler
Знай
2025-02-25T06:51:32Z
Мощный внедорожник от Great Wall станет дешевой альтернативой Mercedes-AMG G63
Фокус
2025-02-24T14:30:36Z
Кардинальные изменения: новый Citroen C5 Aircross показали до премьеры
Фокус
2025-02-24T11:06:02Z
Для серьезного бездорожья: кроссовер Lamborghini Urus получил внедорожную версию
Фокус
2025-02-24T09:21:43Z
Неожиданный лайфхак для водителей: какой овощ спасет лобовое стекло вашего авто от льда
Знай
2025-02-24T05:51:28Z
Китай подложил России неожиданную "свинью": о чем идет речь
Comments UA
2025-02-23T14:12:13Z
Зеленскому настоятельно советуют не "вытирать ноги" о важного партнера в Европе
Comments UA
2025-02-25T12:30:51Z
"Она этими сапогами печати на депутатских обращениях ставит": "слуга народа" засветила в Раде дорогую обувь/Депутат пришла в дорогих сапогах на фигурных каблуках
Апостроф
2025-02-25T12:30:50Z
Украина передаст США часть доходов от природных ресурсов без гарантий безопасности — NYT
TSN
2025-02-25T12:22:20Z
Берлин обсуждает рекордное финансирование армии на €200 млрд - СМИ
Корреспондент
2025-02-25T12:21:59Z
Российский певец Shaman получил подозрение от СБУ
Корреспондент
2025-02-25T12:18:04Z
ЕС подготовил новый перечень пошлин для США в ответ на торговые угрозы Трампа
ZN UA
2025-02-25T12:16:38Z
Буданов: Россия тратит на войну против Украины 41% госбюджета
ZN UA
2025-02-25T12:16:08Z
Вучич сказал, что Сербия "нажала не ту кнопку"
Корреспондент
2025-02-25T12:15:46Z
Буданов предупредил о рисках для Польши со стороны РФ
Корреспондент
2025-02-25T12:15:17Z