MY.UAНовини
Санкції щодо своїх. Як застосовувати і що потрібно змінити, аби не політизувати
Санкції щодо своїх. Як застосовувати і що потрібно змінити, аби не політизувати

Санкції щодо своїх. Як застосовувати і що потрібно змінити, аби не політизувати

Санкції щодо своїх. Як застосовувати і що потрібно змінити, аби не політизувати

Після оприлюднення указу президента від 12 лютого 2025 року про накладення санкцій на п’ятьох осіб, однією з яких є п’ятий президент України Петро Порошенко, частина суспільства поставила під сумнів правомірність застосування санкцій щодо власних громадян.

Припускаю, що десятки юристів уже розпочали підготовку оскарження цього указу. Чи буде воно успішним або ж навпаки — залежить від багатьох чинників. У частині з них спробуємо розібратись із правового погляду. Чи можна накладати санкції на громадян? Чи можна їх оскаржити? Чи можуть і чи повинні санкції замінювати національні інструменти впливу? Як змінити закон, аби санкції не були інструментом у руках влади?

Південна Корея не знімала санкції з Росії: у ЦПД спростували фейк пропагандистів

Оскільки нещодавно Верховний суд «відхрестився» від оцінювання рішення президента стосовно ризиків, які стали підставою для застосування санкцій, правовим дороговказом для нас послужить практика Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Бо саме цей суд виніс уже більш як пів сотні рішень про конфіскацію підсанкційних активів (хоча ця санкція застосовується лише в особливих випадках і тільки після блокування активів).

Чи можна накладати санкції на громадян?

Так, можна. Це дозволяє й український закон, і законодавство інших країн. В українських правових реаліях громадяни можуть бути обʼєктами санкцій за єдиної умови — такі особи «здійснюють терористичну діяльність» (ч. 2 ст. 1 Закону України «Про санкції»).

Що означає «здійснюють»?

Загальна мета поточної санкційної політики України — це протидія агресивній війні, яку веде Російська Федерація. Немає жодних сумнівів у тому, що це легітимна мета, потенційно здатна обґрунтовувати втручання в права окремих осіб. Проте для того, щоби протидія війні могла виправдати втручання в права конкретної особи, необхідно продемонструвати, що є зв’язок між поведінкою цієї особи та війною в тому сенсі, що поведінка особи зараз теперішньому часі) в той чи той спосіб сприяє ворогу, і якщо особа змінить свою поведінку, то це відповідно позначиться на можливостях ворога вести загарбницьку війну. Звісно, така кореляція між поведінкою особи та діями агресора не піддається точному обрахунку, проте її має бути доведено, інакше санкція втрачає зв’язок із метою, яка цю санкцію обґрунтовує, а отже, перестає бути виправданим втручанням.

Оскільки санкції покликані змусити особу змінити свою поведінку, вони здебільшого мають бути строковими. Це потрібно для того, щоб у разі, коли особа змінить поведінку, санкції були скасовані. Власне, в цьому й полягає дія стимулюючого ефекту санкцій.

Що розуміти під здійсненням «терористичної діяльності»?

У низці інших рішень ВАКС висновок про можливість застосування санкцій щодо громадянина України обґрунтовує причетністю цього громадянина до терористичної діяльності. При цьому суд виходить із визначення терористичної діяльності, що міститься в ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», а також враховує положення Закону України «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну» (Закон №2265-IX).

Розгляньмо це на прикладі ще одного колишнього президента. У справі Януковича поширення закону на експрезидента було обґрунтовано тим, що він здійснював терористичну діяльність. Такий висновок ґрунтується на Законі №2265-ІХ. У ньому Російську Федерацію було визнано державою-терористом, а саме поняття терористичної діяльності доповнено таким чином, що воно охоплює також і «пропаганду російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України». Відповідно, ВАКС дійшов висновку, що Янукович підтримував державну політику Російської Федерації та пропагував ідеї держави-терориста щодо агресії проти України.

Отже, визначення терористичної діяльності не вимагає вироку суду про визнання особи винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтями 258—258-6 Кримінального кодексу України, чи будь-якого іншого аналогічного попереднього юридичного закріплення.

СБУ затримала керівника свого Штабу Антитерористичного центру за співпрацю з РФ

Тому в певних випадках суд сам класифікує діяльність особи як терористичну. В справі за позовом до проросійського телеведучого Юрія Кота ВАКС, аби встановити, чи є відповідач суб’єктом, щодо якого можуть бути застосовані санкції, сам дослідив його дії на предмет того, чи є вони формою терористичної діяльності. Вивчивши матеріали інтерв’ю та публікацій відповідача, суд дійшов такого висновку: «Встановлені дії відповідача відповідають визначенню «терористичної діяльності», закріпленому в однойменному законі. Активна проросійська позиція громадянина України містить ознаки, притаманні терористичній діяльності, отже, в цьому випадку підстави для застосування санкцій відповідно до санкційного законодавства є тотожними тим, які охоплюються поняттям терористичної діяльності. Це, в свою чергу, обумовлює визнання дій відповідача терористичною діяльністю і, відповідно, накладення на нього санкції у виді стягнення активів в дохід, незважаючи на його формальне громадянство України».

Останнє речення підводить нас до третього питання.

А якщо громадянин не такий уже й громадянин?

Загалом серед розглянутих ВАКС справ про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави чимало таких, у яких відповідачами є громадяни України. Зокрема це справи за позовами до:

Сергія Колбіна (громадянин України, який після окупації Автономної Республіки Крим набув громадянства РФ);

Володимира Сальдо (в минулому народний депутат України від Партії регіонів, міський голова Херсона з 2002 до 2012 року, після окупації міста російськими військами призначений головою окупаційної адміністрації Херсона);

Сергія Цекова (з 1994 року був депутатом Верховної Ради Криму, а з 2014-го є сенатором РФ, представником Автономної Республіки Крим у Раді Федерації);

Катерини Мартьянової (громадянка України, з 2015 року обіймає посади в органах влади так званої Донецької народної республіки);

Дмитра Ворони (колишній очільник Державної реєстраційної служби України, заступник міністра юстиції України; з кінця 2022 року — сенатор РФ, представник виконавчого органу влади Запорізької області);

Дмитра Табачника (колишній міністр освіти і науки України);

В’ячеслава Богуслаєва (колишній керівник авіабудівної компанії ПАТ «Мотор Січ»);

Петра Кононенка (член Наглядової ради ПАТ «Мотор Січ»);

Євгена Балицького (колишній народний депутат України від Партії регіонів);

Юрія Абісова (колишній командир підрозділу міліції «Беркут»);

Таїсії Повалій (поп-співачка, колишня народна артистка України) та ін.

Більшість із цих осіб, окрім українського громадянства, мали також громадянство РФ. У таких випадках ВАКС указує на те, що наявність громадянства РФ дає змогу трактувати особу як нерезидента стосовно України для цілей застосування Закону «Про санкції».

Наприклад, стосовно В’ячеслава Богуслаєва ВАКС зазначив: «З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, крім українського громадянства, має громадянство Російської Федерації […]

З наведеного суд робить висновок, що з 2000 року та станом на час постановлення цього рішення ОСОБА_1 є громадянином Російської Федерації, добровільно продовжує мати стійкий правовий зв’язок із РФ, притаманний її громадянину, отже, у розумінні ч. 2 ст. 1 Закону є фізичною особою-нерезидентом, до якого може бути застосована санкція».

Тут може виникнути інше запитання: чому ж просто не позбавити таких осіб громадянства, якщо вони створюють негативні наслідки для власної країни?

Не можна. Суд відповів так: «Згідно зі статтею 7 Європейської конвенції про громадянство, держава-учасниця не може передбачати у своєму внутрішньодержавному праві втрату її громадянства ex lege або на ініціативу самої держави-учасниці за винятком випадків, коли особа добровільно набула інше громадянство та у разі, якщо поведінка особи серйозно зашкоджує життєво важливим інтересам держави-учасниці. Вказана норма опосередковано вказує на те, що у виключних випадках громадянству іншої держави може надаватись перевага в силу послаблення правового зв’язку з Україною та загрози її життєво важливим інтересам».

Чи можуть і чи мають санкції замінювати національні інструменти впливу?

Ні, не мають. Санкції є допоміжним інструментом, мета якого — допомагати терміново впоратись із загрозою, доки не увімкнуться правові «важковаговики» у вигляді кримінальних інструментів.

Гарним прикладом взаємодії цих правових інструментів є накладення санкцій ЄС на Віктора Медведчука. Саме завдяки цьому терміновому заходу вдалося не допустити, щоб яхта Royal Romance вартістю близько 200 млн дол. попливла за обрій після того, як Хорватський суд зняв арешти, накладені в межах українського кримінального провадження. Українська сторона наразі вже докладає зусиль для повторного арешту в межах іншого кримінального провадження. До речі, справа, в межах якої накладено арешти на Медведчука, стосується вугільних оборудок, у чому підозрюють і Порошенка.

Іншим, менш приємним для нас прикладом є зняття санкцій ЄС із генпрокурора часів Януковича — Віктора Пшонки. Пшонка та його син уперше потрапили під санкції ЄС 2014 року як особи, котрі підлягали кримінальному переслідуванню в Україні за розкрадання українських державних коштів та їх незаконне переміщення за межі України. Пшонка пояснив суду ЄС, що за вісім років після накладення санкцій у його справі не проводили слідчих дій, розслідування кілька разів зупиняли, останнього разу — на початку 2021 року, й навіть не передали справи до суду. Це переконало суд у неналежному веденні Україною справи. В результаті він дійшов висновку, що санкції слід скасувати.

Це яскраво свідчить про те, що в таких справах санкції — це додатковий елемент впливу на порушника. Він дає змогу зберегти активи та запобігти їх прихованню чи перереєстрації на підставних осіб. Але основним має стати якісне кримінальне провадження та розслідування з передачею справи до суду.

Отже, санкції не лише можуть, а й мають застосовуватися щодо громадян України з огляду на глибоку інтеграцію російського політичного й економічного впливу.

Але в таких випадках нині необхідно довести один із двох критеріїв:

а) особа займається терористичною діяльністю;

б) вона лише формально має українське громадянство, але фактично є громадянином іншої держави.

Вже зараз закон, хоч і не прямо, але вказує, що санкції мають зупиняти поточну поведінку. Тому санкції повинні виконувати допоміжну роль там, де кримінальні механізми ще не встигають спрацювати або не можуть бути застосовані, наприклад, якщо особа переховується за межами контрольованої Україною території.

Що потрібно змінити?

  • Визначити чіткий перелік підстав для застосування санкцій та вичерпний і зрозумілий перелік суб’єктів, щодо яких вони можуть застосовуватись. Стосовно громадян слід обмежитися випадками наявності громадянства іншої країни, втечі та перебування за кордоном чи переховування від слідства, коли засоби кримінального переслідування не можуть бути застосовані.
  • Якщо ж умов накладення санкцій не було дотримано, кожна особа, щодо якої застосовано санкції, повинна мати можливість оскаржити їх принаймні в суді, як це передбачено в правових системах розвинених країн. Інакше всі обмеження закону просто не буде кому контролювати.
  • Паралельно з чітким механізмом оскарження має бути встановлений механізм внесення змін, виправлення помилок та, врешті, зняття санкцій у разі доведення зміни поведінки або досягнення мети санкцій іншими шляхами.
  • А для забезпечення більшої дієвості санкцій та балансування системи давно перезріло питання запровадження відповідальності за порушення санкцій (законопроєкт №12406, узгоджений із Директивою ЄС 2024/1226) із наданням санкційних дозволів (для забезпечення базових потреб) та обов’язкового декларування активів підсанкційних осіб для спрощення їх ідентифікації.

Це додатково свідчить про необхідність змінювати підходи до реалізації санкційної політики, зокрема й до санкціонування власних громадян. Удосконалення цієї сфери та впровадження описаних кроків дасть змогу мінімізувати ризик використання інструменту санкцій із політичних, особистих чи будь-яких інших мотивів, за винятком захисту національної безпеки.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Сповільнення зростання цін на хліб, яйця та овочі: з чим повʼязано та скільки триватиме
ZN UA
2025-07-13T11:45:37Z
Великий виробник фруктів збирає перший урожай кабачків
AgroPortal
2025-07-13T11:30:57Z
Купівля квартири у Львові: порівняння районів та цін
24tv
2025-07-13T11:30:29Z
У Фінляндії вирішили трудову суперечку у галузі авіапослуг - страйки скасовують
УкраинФорм
2025-07-13T11:27:10Z
Чи можуть пенсіонери не платити за доставку газу
24tv
2025-07-13T11:15:43Z
Звідки кавун? Україна цьогоріч розширила географію імпорту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T11:15:37Z
Витрати на оборону на рівні вимог НАТО є підйомними для України, однак є нюанс – Марченко
ZN UA
2025-07-13T11:09:42Z
Штрафи впаяють по-повній: податкова попередила про зміни з 1 серпня
Знай
2025-07-13T10:36:23Z
Лідер кавового ринку заощадить €500 млн завдяки реструктуризації
AgroPortal
2025-07-13T10:30:23Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Найпоширеніші помилки приготування їжі на грилі: як не зіпсувати м’ясо та овочі
TSN
2025-07-13T11:21:41Z
Чому не цвіте герань: 5 причин і як їх виправити
24tv
2025-07-13T11:21:31Z
10 причин додати аґрус до свого раціону
24tv
2025-07-13T11:15:27Z
До 38 зросла кількість відвідувачів району водоспаду Шипіт, які захворіли на гостру кишкову інфекцію
Украина Криминальная
2025-07-13T10:54:44Z
Це інтервальне тренування займає лише 30 хвилин на день, але здатне змінити ваше життя
24tv
2025-07-13T10:27:16Z
Їжте 2 ложки кунжуту щодня — ось що станеться з вашим організмом
24tv
2025-07-13T06:03:05Z
Як позбутися мух в оселі: дієві народні методи
Gazeta UA
2025-07-13T03:27:44Z
Генсек НАТО відвідає Трампа у Вашингтоні наступного тижня
Европейская правда
2025-07-13T11:49:22Z
Іспанський регіон охопили вуличні заворушення: відкрито «полювання на іноземців»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T11:48:12Z
У Самарі росіяни атакували дронами по будівлі ТЦК та СП - ЗМІ
Gazeta UA
2025-07-13T11:39:48Z
Хотіли зробити чик-чик, – Путін розповів, коли Росія вирішила не бути з цивілізованим світом
24tv
2025-07-13T11:36:07Z
Чотири джерела, звідки Росія бере зброю для терору України: відповідь Sky News
24tv
2025-07-13T11:30:51Z
Сікорський висловився щодо "кампанії расизму та антисемітизму" у Польщі
Европейская правда
2025-07-13T11:27:47Z
Принц Гаррі і король Чарльз почали діалог після років мовчання
360ua.news
2025-07-13T11:27:42Z
"Трамп готує сюрприз на понеділок": що означає "новий підхід" Росії до миру
GlavRed
2025-07-13T11:27:33Z
Путін впав в істерику через ставлення Заходу до Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T11:18:05Z
Покращили позиції під Покровськом: аналітики ISW підтверджують успіх ЗСУ
24tv
2025-07-13T11:39:32Z
Нічна атака на Херсон: кількість поранених зросла до трьох
УкраинФорм
2025-07-13T11:39:07Z
Секретний водоспад серед степів: блогери знайшли унікальну локацію на Одещині
Фокус
2025-07-13T11:36:14Z
Незаконний вилов риби на Черкащині: на Заказнику "Сулинський" спіймали браконьєрів – збитки державі сягають понад 2,3 мільйона гривень
Знай
2025-07-13T11:33:26Z
Завтра у західних областях очікуються дощі, місцями град та шквали
УкраинФорм
2025-07-13T11:30:57Z
Дефіцит продуктів у Київській області: під великою загрозою опинився улюблений товар українців
Политека
2025-07-13T11:30:35Z
"Не хочу вас лякати": синоптикиня попередила про різкий температурний удар
GlavRed
2025-07-13T11:30:01Z
На Харківщині на сьогодні оголосили штормове попередження
УкраинФорм
2025-07-13T11:15:56Z
Ворог обстріляв Сумщину з РСЗВ, поранена людина
УкраинФорм
2025-07-13T11:15:55Z
Розвідники бригади «Чорний ліс» показали, як завдали удару по російському ЗРК «Бук»
УкраинФорм
2025-07-13T11:51:31Z
У Дніпропетровські області пролунали вибухи: ворог завдав удару по ТЦК
GlavRed
2025-07-13T11:33:59Z
Автор книжки "Іди туди, де страшно" відклав свій приїзд в Україну з дивної причини
Telegraf
2025-07-13T11:33:05Z
Зимують в Африці, але розмножуватись летять в Україну: чому лелеки повертаються
24tv
2025-07-13T11:27:03Z
В окупованому Маріуполі росіяни посилюють роботу із залучення дітей до ідеологічних гуртків
Детектор М
2025-07-13T11:21:40Z
50 тисяч гривень одразу і потім виплати щомісяця: кому готують нову допомогу
Хвиля
2025-07-13T11:15:07Z
Лише уповноважені особи: хто має право перевіряти документи у військовозобов'язаних
24tv
2025-07-13T11:12:02Z
Невдовзі буде відновлення збалансованості між обороною і наступом, – Залужний
24tv
2025-07-13T10:54:25Z
Чому не можна казати "How are you?": популярна помилка може призвести до проблем
GlavRed
2025-07-13T10:27:15Z
Ірина Білик зізналася, про що шкодує найбільше: "А треба було б"
GlavRed
2025-07-13T11:27:11Z
Павло Зібров замилував рідкісним фото з донькою-красунею, з якою по-сімейному проводить вихідні
TSN
2025-07-13T11:21:23Z
Захисник "Азовсталі" Діанов показав, як по-особливому проводить медовий місяць із дружиною
TSN
2025-07-13T11:06:51Z
У топі книг Педро Паскаля опинилися російські письменники: українці відреагували
Фокус
2025-07-13T10:51:23Z
Поки вся країна під обстрілом: під Львовом вибухнув скандал через російську музику
Фокус
2025-07-13T10:42:30Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-07-13T10:42:07Z
Квитки по 4000 грн, вибухи та гроза нікого не злякали: Сердючка дала великий концерт у Дніпрі
Telegraf
2025-07-13T09:15:19Z
Йому 71, але він зірка кліпів KALUSH і Тіни Кароль: як пенсіонер став улюбленцем шоубізу
24tv
2025-07-13T08:33:46Z
На аукціоні продали рідкісний годинник: належав учаснику знаменитої історичної битви
Фокус
2025-07-13T08:00:25Z
СБУ ліквідувала кілерів, які убили полковника Служби безпеки у Києві
Украина Криминальная
2025-07-13T11:48:59Z
В Україні побільшало кримінальних проваджень, пов'язаних з порнографією – Opendatabot
InternetUA
2025-07-13T11:28:51Z
"Майже нічого не залишилось": Vovazilvova та Всюдисвоя пограбували у Римі
Фокус
2025-07-13T11:15:52Z
На зустрічі випускників в американському штаті Теннессі сталася масова стрілянина
24tv
2025-07-13T11:09:23Z
Під час урагану у Харкові будівельний кран впав на машину ЗСУ
Комсомольская правда
2025-07-13T10:55:43Z
Ворог атакував дронами місто Самар на Дніпропетровщині
УкраинФорм
2025-07-13T10:51:37Z
Чеські рятувальники вирушили до США допомагати у пошуках зниклих безвісти після повеней
Европейская правда
2025-07-13T10:48:33Z
З тимчасово окупованої території Херсонщини евакуювали підлітка
УкраинФорм
2025-07-13T10:45:32Z
На Запоріжжі під завалами зруйнованого обстрілами будинку знайшли тіло жінки
УкраинФорм
2025-07-13T10:42:14Z
Батьки змушені платити $5000 щомісяця, аби їхня 27-річна дочка не ночувала на вулиці
Фокус
2025-07-13T11:45:12Z
Соковиті ягоди та ніжний крем: готуємо малинове тирамісу від Ярославського
24tv
2025-07-13T11:30:27Z
Консервація не вибухне та не забродить: як за 10 секунд простерилізувати банки
GlavRed
2025-07-13T11:27:58Z
Спека на вулиці, а світла немає. Як зберегти продукти, щоб вони були свіжими
Telegraf
2025-07-13T10:12:45Z
У житті 4 знаків Зодіаку починається новий період: буде, що згадати до зими
Знай
2025-07-13T09:51:39Z
Як правильно прати чорний одяг, аби довше зберігався колір
24tv
2025-07-13T09:45:49Z
Троянди не будуть бліднути і вкриватися грибком: обприскайте їх засобом з холодильника
24tv
2025-07-13T09:33:31Z
Не прогадає навіть дитина: 3 ознаки, які вказують на солодкий та смачний кавун
GlavRed
2025-07-13T09:27:41Z
Гороскоп на тиждень з 14 по 20 липня: Тельцям - терпіння, Рибам - зміни
GlavRed
2025-07-13T09:27:32Z
Чому Apple припинила вкладати фірмові наліпки до iPhone
InternetUA
2025-07-13T11:31:36Z
Науковці навчились добувати «зелений» аміак із повітря
AgroPortal
2025-07-13T11:30:50Z
Чи випустить Apple iPhone 17e: відомо деталі
InternetUA
2025-07-13T11:04:56Z
Топ-3 смартфони з найкращими дисплеями серед конкурентів: результати тестів
Фокус
2025-07-13T11:00:08Z
Apple готує до випуску оновлену модель Apple TV
Portaltele
2025-07-13T10:54:21Z
На шанувальників Need for Speed чекають темні часи
24tv
2025-07-13T10:39:17Z
Творець Fallout розповів, як зібрав команду розробників за допомогою піци
InternetUA
2025-07-13T10:31:09Z
Переміг "у суху": норвезький гросмейстер Карлсен обіграв СhatGРТ у шахи
Фокус
2025-07-13T10:15:53Z
Grok серед ясного неба. Чи зможе чат-бот Ілона Маска подолати російську пропаганду в Х
Детектор М
2025-07-13T10:03:38Z
Не BMW, а інший бренд врятував квартальні показники концерну
Топ Жир
2025-07-13T11:48:08Z
Як Volkswagen Transporter отримав двері у незвичайному місці
AutoCentre
2025-07-13T09:03:30Z
Audi доповнює лінійку електрокросоверів новими Q6 та SQ6 Sportback e-tron
AutoCentre
2025-07-13T07:15:15Z
Як змінилися правила проходження техогляду транспортних засобів, кому потрібно його проходити, де це зробити і скільки це коштує?
Украина Криминальная
2025-07-13T05:42:15Z
Як захистити свій автомобіль від екстремальної літньої спеки: 5 критично важливих нюансів
24tv
2025-07-13T03:15:25Z
Неймовірно, але це справжній Nissan 350Z
Топ Жир
2025-07-13T01:18:38Z
Цей універсал Lexus виглядає так чудово, що ви будете злитись, дізнавшись, що його не існує
Топ Жир
2025-07-12T23:48:05Z
Китайці розкуповують цей електромобіль за $15 тисяч швидше, ніж Toyota встигає його виробляти
Топ Жир
2025-07-12T21:48:26Z
Юристи отримали 57 мільйонів, а власники GM залишилися майже ні з чим у справі про двигуни V8
Топ Жир
2025-07-12T20:03:55Z
Ковтун відсидить карантин через відмову від українського громадянства
24tv
2025-07-13T11:51:25Z
Українські шаблісти проводять збори у Румунії перед стартом ЧС-2025
УкраинФорм
2025-07-13T11:42:25Z
Дембеле: Ми пишаємося участю в цьому Клубному чемпіонаті світу
Football.ua
2025-07-13T11:21:05Z
Прізвище найуспішнішого російського тренера не було викарбувано на Кубку Стенлі
24tv
2025-07-13T11:18:49Z
Палмер – перед фіналом КЧС: Гравці Челсі впевнені в собі
Football.ua
2025-07-13T11:18:12Z
Оддо продовжить працювати на чолі молодіжної команди Мілану
Football.ua
2025-07-13T11:15:35Z
Усик завершив підготовку до реваншу проти Дюбуа і вирушив до Лондона
ZN UA
2025-07-13T11:09:55Z
Аніта Сагдієва виграла турнір ITF у Сан-Дієго у партному розряді
УкраинФорм
2025-07-13T11:03:02Z
"Наступна зупинка: Лондон": Усик закінчив підготовку до бою за абсолют – командне фото
24tv
2025-07-13T10:54:30Z