MY.UAНовини
Біля Андріївки критична ситуація: що відбувається на фронті та як вплинули переговори
Біля Андріївки критична ситуація: що відбувається на фронті та як вплинули переговори

Біля Андріївки критична ситуація: що відбувається на фронті та як вплинули переговори

Упродовж останніх 3 тижнів окупанти сповільнюють свій наступ, особливо в районі Покровська Донецької області. Водночас південніше від Покровська, у секторі Андріївки, виникла серйозна проблема щодо напівоточення українських військових.

Про це в інтерв'ю 24 Каналу розповів австрійський військовий аналітик Том Купер, додавши, що загалом на напрямках зберігається певний баланс. Більше про ситуацію на фронті та чи змінилися дії росіян після переговорів – читайте далі у матеріалі.

Що відбувається на фронті

Розпочнемо із ситуації на фронті, чи є хороші новини для України, якісь прориви?

На фронті? Не зовсім. Якщо говорити з військовими, які безпосередньо воюють проти росіян, вони розповідають зовсім інші речі, ніж ті, що можна почути від вищого командування, особливо від генералів, які стоять над бригадними командирами.

Не самі бригадні командири, а генерали вищого рангу перебувають у певному відчаї. Вони бачать лише проблеми і не мають рішень, а військові на передовій, які безпосередньо б'ються з росіянами, мають безліч рішень, багато ідей. Вони часто у дуже хорошому настрої, навіть якщо мислять фаталістично. Тому це схоже на розмову не просто з двома різними групами українських військових, а й ніби ще з кимось іншим.

Загалом за останні 3 тижні ми спостерігаємо сповільнення російського наступу, особливо в районі Покровська, де командування перебрав на себе генерал Михайло Драпатий (командувач Сухопутних військ – 24 Канал).

Повне інтерв'ю з аналітиком Томом Купером: дивіться відео

Я не можу не посміхнутися, коли згадую генерала Олександра Сирського. Він передав командування в районі Покровська генералу Драпатому. Він фактично зупинив російське просування на цій ділянці. Це хороша новина. Водночас далі на південь, у секторі Андріївки, генерал Сирський досі керує ситуацією. Там є велика проблема – 6 українських бригад та їхні підрозділи фактично оточені з трьох боків росіянами. Ситуація там критична.

У такий спосіб зберігається певний баланс на інших напрямках. Наприклад, через те, що генерал Сирський повністю зосереджений на Андріївці, він не приділяє достатньої уваги Куп'янському відтинку. Це дозволяє росіянам розширювати свої плацдарми на західному березі як на північ, так і на південь від Куп'янська.

Але мовиться про просування всього на 100 метрів на тиждень чи щось інше. Теоретично, якби в Києві ухвалили рішення направити кілька підрозділів для підкріплення у район Куп'янська, ці плацдарми можна було б ліквідувати або щонайменше зупинити так званий наступ росіян на цих ділянках. Однак цього не відбувається.

Ще є Харків і Курськ. У районі Харкова українці утримують лінію фронту і навіть звільняють окремі території. А на Курщині росіяни знову і знову атакують, активно застосовують авіаудари та завдають українським військам серйозних втрат. Ситуація там непроста. Українці поступово втрачають позиції на Курщині. Тож подивимось, як розвиватимуться події.

Ситуація біля Андріївки: дивіться на карті

Знаю, що ви досить критично ставитеся до Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Наскільки я розумію, ви виступаєте за проведення військової реформи під час війни. Скільки часу це може зайняти? Яких результатів можна очікувати?

Головна мета військової реформи – підвищити ефективність і боєздатність Збройних Сил України. Якщо ваші війська краще підготовлені – вони воюють краще. Якщо ними краще командують, вони також воюють краще. Зараз в українській армії є приблизно десяток бригад, які добре навчені, добре керовані та відповідно добре воюють. Утім, решті бракує підготовки, якісного командування, оснащення та всього іншого.

Це відповідальність Головнокомандувача та Генштабу ЗСУ. Вони не виконують свою роботу. На мою думку, вони некомпетентні. Ця некомпетентність неодноразово доводилася на практиці. Саме тому ситуація не покращується. Це головна проблема.

Через це виникають труднощі з набором і мобілізацією, є проблеми з ефективним використанням техніки та боєприпасів, які ви отримуєте. Саме тому українська армія має величезні труднощі в стримуванні російського наступу, який триває вже понад рік, від жовтня 2023 року.

Тобто наші військові воюють добре, але проблема у вищому командуванні?

Так, ось чому я завжди посміхаюсь щодо цього. Це просто абсурдно, якщо уважно стежити за поведінкою Головнокомандувача. Кілька тижнів тому я опублікував у своєму блозі перелік характеристик його стилю управління. Це був висновок, який я зробив на основі того, що чув протягом місяців, а тепер уже і років. Майже одразу після цієї публікації я почав отримувати повідомлення з подякою, мовляв, це "точний опис того, як командує Сирський".

Його стиль такий. Спочатку він ігнорує проблему. Потім, коли вона вже стає очевидною, він раптово виявляє, що ця проблема існує. Далі він відправляє один батальйон, щоб розв'язати її. Потім цей батальйон змушують проводити безглузді контратаки. Після цього Сирський розчаровується, забуває про ситуацію, кидає її та концентрує увагу на чомусь іншому. І найголовніше, що він ніколи не робить висновків зі своїх помилок.

Як я вже казав, усе це призводить до низької боєздатності більшості підрозділів ЗСУ. Це потрібно змінювати. Саме звідси має початися реформа – новий Головнокомандувач і повна реорганізація системи підготовки, перенавчання всієї армії. Це займе не більше 6 – 9 місяців.

В Україні є достатньо офіцерів, які знають, як правильно організувати процес, як усе має працювати. Головнокомандувач і Генеральний штаб отримували серйозні пропозиції від офіцерів, які казали: "Дозвольте мені провести повну реорганізацію та перенавчання армії". Але відповідь завжди була одна – "це не на часі" і так далі. Зрештою, нічого не змінюється. Вони воюють так, як воювали б радянські генерали 1980 року.

Тобто те, як поводиться Сирський, не можна назвати стратегією?

Ні, це не стратегія. Якщо у нього і є якась стратегія, то вона зводиться лише до одного – якось утриматися на посаді та виплутатися з проблем, у яких він постійно перебуває. Однак він не має жодного бачення майбутнього для ЗСУ. Він не вирішує жодних проблем, а просто "латає" фронт, перекидаючи батальйони з інших секторів, що лише створює ще більший хаос.

Сирський не забезпечує комунікацію та координацію між підрозділами, не організовує їхнє командування, не займається формуванням резервів. Він не прищеплює своїм підлеглим, особливо Генеральному штабу ЗСУ та Міністерству оборони, культуру відповідального ставлення до солдатів. Не кажучи вже про багатьох бригадних командирів, які не мають достатнього досвіду і необхідних командних навичок.

Він нічого не робить, щоб покращити ситуацію. Його єдиний фокус – знаходити проблеми, але він завжди робить це надто пізно і щоразу реагує однаково. Він став абсолютно передбачуваним для росіян, що значно спрощує їм роботу.

Тільки уявіть – це Головнокомандувач ЗСУ. Він лише завдає Україні проблем і непотрібних втрат, особливо серед особового складу, серед техніки. За 2 роки його керівництва він не розв'язав жодної проблеми.

Курська операція була хорошої ідеєю, але є нюанс

Наскільки виправданою та ефективною була Курська операція?

Як операція з відвертання або знищення сил противника, Курськ був дуже хорошою ідеєю. Тут навіть немає про що сперечатися. Але Головнокомандувач і його штаб із самого початку мали усвідомлювати проблеми з логістикою та забезпеченням і подбати про відкриття додаткових маршрутів через Суджу до Коренево, щоб убезпечити весь цей батальйон, який був відправлений на взяття Коренево, достатньою кількістю боєприпасів, коли вони не мали достатнього забезпечення.

Тоді це мало б дуже гарні перспективи та набагато більший успіх. ЗСУ могли б не лише взяти Коренево, а й просунутися далі на північ, заблокувати всю магістраль на захід від Курська. Це ще більше ускладнило б російські контратаки з серпня – вересня. Тобто, це був блискучий шанс, який, на жаль, втратили.


Український військовий у Суджі, що на Курщині / Getty Images

Найсумніше, що під час цієї наступальної операції, а потім і оборони, від російських контратак, загинуло близько 600 українських військових. Багато поранених, і чимало з них – дуже тяжко. Це схожа ситуація, як було у Бахмуті на початку 2023 року, коли найкращі українські війська витрачалися на операцію, яка в підсумку була приречена.

Ми вже знаємо, що Зеленський через дипломатичні канали пропонував Путіну обміняти Курщину на інші території України. І що зробив Путін? Відразу відмовився, тому що він впевнений, що може повернути Курщину або повністю звільнити своїми збройними силами. А якщо ні, то за допомогою північнокорейців.

Але зараз цього не відбувається.

Так, обміну території не відбувається. Але що відбувається? Постійні російські атаки. Північнокорейці повернулися. Вони хоч і повільно, але поступово витісняють українців з Курщини.

Як змінився підхід спецслужб щодо ударів по Росії

Служба безпеки України продовжує завдавати ударів по російських цілях. Хоча, здається, без скоординованого стратегічного підходу. Чи можна сказати, що ці атаки стали більш ефективними?

Складається враження, що за останній місяць вони нарешті вирішили визначити пріоритети та зосередитися на російській нафтовій промисловості. Наразі вони вже серйозно вивели з ладу близько 10% російської нафтопереробної індустрії. Насамперед нафтопереробні заводи та нафтобази. Це гарний результат, але проблема у тому, що для справді масштабного впливу на Росію потрібно набагато більше. Це займе щонайменше ще 6 – 9 місяців.

Також необхідна розробка озброєнь більшої дальності, щоб уражати нафтопереробні заводи, які розташовані далі від кордонів України. Більшість цілей, що розташовані ближче, – вже уражені, але залишається ще багато віддалених.

Це означає, що потрібні не лише ракети з дальністю 700 – 1000 кілометрів, які вже є зараз, а й зброя з дальністю 2 – 3 тисячі кілометрів. Таку зброю непросто розробити. Є велика різниця між ракетою, що летить на 500 – 1000 кілометрів, і зброєю для відстані у понад 2 тисячі кілометрів. Це потребує часу.

Також важливий кумулятивний ефект від ударів. Якщо спочатку уражено 20 нафтопереробних заводів, потім – 25, потім – 30. Якщо їх атакувати з такою інтенсивністю, щоб вивести з ладу не на 2 – 3 тижні, а на 2 – 3 місяці й більше, то це теж займає час.

Раніше проблема була у тому, що Служба безпеки України діяла хаотично. Один день вони атакували командні центри, потім – склади боєприпасів, потім – авіабази, потім – нафтопереробні заводи, а потім – ще щось інше. Щотижня або раз на два тижні змінювали цілі. Зараз вони намагаються сконцентрувати зусилля. Це правильне рішення. Сподіваюся, у них буде достатньо зброї, щоб продовжувати завдавати ударів і тримати російську нафтову промисловість під постійним тиском.

Порівняння F-16 і наземних ППО для збиття ракет

На початку цього місяця Україна отримала не лише другу партію F-16, але й винищувачі Mirage. Які переваги для ЗСУ французькі літаки Mirage можуть принести на полі бою?

Почнемо з того, що неможливо прискорити постачання F-16 або Mirage, оскільки швидкість їхньої передачі диктується швидкістю підготовки пілотів і наземного персоналу. Це не питання двох тижнів. F-16 і Mirage 2000 – це не АК-47, з яким можна навчитися працювати за годину. Отже, це пункт номер один.

Щодо їхнього впливу на ситуацію можу сказати, що в Україні вже більше ніж дві партії F-16. Не буду вдаватися в деталі, але їх більше ніж дві. Це не тільки нідерландські літаки, а й данські. Головне те, що F-16 зменшують навантаження на наземні системи протиповітряної оборони. Вони дедалі більше перехоплюють російські ударні безпілотники великої дальності, які атакують Україну щоночі.


Винищувач F-16 / Getty Images

У цьому аспекті вони ефективніші за наземні засоби протиповітряної оборони. Усе тому, що вони більш маневрові. Наземні системи ППО після розміщення залишаються стаціонарними. Вони не можуть рухатися. Навіть якщо вони мобільні, то все одно прив'язані до доріг і рухаються відносно повільно. Перш ніж відкрити вогонь, їм потрібно зупинитися і розгорнутися.

На відміну від них, F-16 можуть злетіти й рухатися зі швидкістю до 2500 кілометрів за годину, оперативно займаючи бойові позиції. Їх можна привести в більш бойове положення, порівняно із наземними засобами протиповітряної оборони.

У випадку з наземними системами ППО вам доведеться сподіватися, що, спираючись на попередній досвід, ви зможете розмістити свою зброю у правильній позиції вчасно для атаки ворога. Тоді вам доведеться сподіватися, що ворожі засоби, які ви намагаєтеся знищити, чи це безпілотний літальний апарат, чи крилаті ракети, чи бойові літаки, – прилетять у ваш бік і потраплять у зону ураження вашої зброї.

У випадку з F-16 ви можете самостійно розмістити літак у позиції перехоплення та наблизити ворожий літак, ракету чи безпілотний літальний апарат до цієї зони ураження, оскільки він рухається з такою великою швидкістю.

Однак у наземних систем ППО є перевага. Вони можуть залишатися в бойовій готовності днями, тижнями, місяцями, якщо їх не знищать. Винищувачі ж перебувають у повітрі 30 – 60 хвилин, після чого змушені повертатися на базу для дозаправлення. Їх потрібно замінювати іншими літаками, тобто ці системи доповнюють одна одну.

У загальному, F-16 зменшують навантаження на наявні наземні засоби протиповітряної оборони, що є дуже важливим, оскільки кількість запасів ракет, що залишилися для українських засобів протиповітряної оборони, постійно зменшується. Це означає, що у вас є більша кількість підрозділів, але в них стає дедалі менше доступних зенітних ракет. Водночас F-16 постачаються разом зі своїми повітряними ракетами. У НАТО та України ще залишаються значні запаси цих ракет.

Щодо Mirage, то ми побачимо, що з ними трапиться. Є інформація, що їх не планують використовувати для цілей повітряної оборони. Хоча Mirage 2000-5, який отримала Україна, є переважно літаком протиповітряної оборони, їх планують використовувати як нові носії SCALP. Це французька версія далекобійної крилатої ракети Storm Shadow. У перспективі вони замінять Су-24 і завдаватимуть потужних ударів по цілях у Криму та західній частині Росії.


Літаки Mirage-2000 / Getty Images

Чи змінилися дії окупантів на фронті через переговори

Зараз багато говорять про можливі переговори між Росією та Україною. Очевидно, що це впливає на ситуацію на фронті. На вашу думку, як змінюється поведінка росіян на полі бою через це?

Зовсім не змінюється. Росіяни будуть воювати й продовжуватимуть битися стільки, скільки захоче Путін. Тож вона не змінюється.

Можливо, вони поводять себе більш агресивно?

Ні-ні-ні, вони поводять себе так, як завжди. Важливо те, що росіяни, на відміну від майже всіх інших, зокрема й українців, мають лише один спосіб ведення війни – напад і штурм. Щойно ви віддаєте наказ російським збройним силам вступити у війну, вони постійно атакують. Якщо вони не нападають, то намагаються створити умови для початку атаки. У них немає іншого режиму.

Це війна на знищення, незалежно від того, чи вони воювали у Грузії у 2008 році, в Сирії у 2015 році чи в Україні з 2014 року і дотепер. У них є тільки один режим – війна на знищення, за винятком ядерної ескалації. Отже, абсолютно нічого не змінюється з цього боку. Вони досі атакують у тій же манері, що і раніше.

У росіян залишилося дуже мало танків, дуже мало броньованих машин, але це, мабуть, єдина відмінність від попередніх спроб. Вони все ще атакують, штурмують по 10 – 20 разів на день. Просто роблять це іншими способами. Зараз вони насправді відправляють кілька солдатів сюди, ще кілька туди й так далі. Так вони шукають слабкі місця в українських позиціях. Рано чи пізно зазвичай їх знаходять, але до того часу вони можуть втратити 200 військових. По-іншому вони не вміють.

Голова військового комітету НАТО каже, що Росія не зможе ігнорувати свої великі втрати в Україні дуже довго. Ви думаєте, це змусить їх змінити стратегію?

Є лише одна людина в Росії, яка має значення і це Путін. Поки він не дбає про втрати, такі розмови – це просто мрії. З усією моєю повагою до голів НАТО, президентів, прем'єрів і канцлерів, але Владімір Путін не та людина, яка переймається тим, скільки людей загинуло під час штурму Торецька чи Покровська, чи в будь-якому іншому місті. Йому абсолютно байдуже.

Умова, за якої миротворча місія в Україні дійсно буде ефективною

Деякі європейські країни планують відправити до 30 тисяч військових в Україну для миротворчої місії для стримування та забезпечення миру. Хоча засоби масової інформації називають це невдачею. Наскільки це реально і який вплив це може мати на війну?

Слово "миротворчий" містить два слова "мир" і "підтримка". Тож, якщо ви хочете відправити миротворців кудись, то це означає, що там уже має бути мир. Чи є мир в Україні? Я про це не чув. І для того, щоб підтримувати цей мир, їм потрібно розгорнути війська на фронті довжиною 1500 кілометрів.

Що їм там робити? По-перше, їм потрібно знайти для себе місце. По-друге, їм потрібен мандат, який надає їм потужні можливості для відповіді. Це означає, що вони повинні мати велику кількість вогневої потужності у своїх руках і право її застосовувати. Якщо росіяни стрілятимуть в українців або українці в росіян, неважливо хто, то вони (миротворці – 24 Канал) мають право стріляти у відповідь, поки той, хто стріляє, не припинить.

Цього не станеться, адже ніхто не відправить латвійські чи німецькі війська в Україну для підтримки миру, коли миру немає, а його немає. Припустімо, що Трамп і Путін зустрінуться один з одним і погодяться, що вони встановлять перемир'я в Україні. Ви серйозно очікуєте, що Путін перестане стріляти? І навіть якщо так, чи хтось веде переговори з Україною?

Якщо ні, тоді чому Україна повинна зупинятися? Усе просто – миротворчість передбачає наявність миру, а в Україні немає миру, і його не буде, поки росіян не вдарять так сильно, щоб вони більше не наважувалися атакувати Україну. Отже, миротворчість і миротворчі війська це фантазія. Це порожні розмови, мрії тощо, але точно не щось серйозне.

Теги за темою
Донецкая область
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Зеленский просто всех кинул: в Раде не скрывают радости и празднуют победу
Comments UA
2025-07-23T17:30:29Z
Переговоры в Турции: Зеленский об обмене и личной встрече с Путиным
TSN
2025-07-23T17:30:03Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Когда встретятся Путин и Зеленский: в Кремле сделали новое заявление
Comments UA
2025-07-23T15:33:22Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
ВСУ шокировали Москву: Сырский раскрыл детали Курской спецоперации
UAToday
2025-07-23T17:30:54Z
Украинские БПЛА подлетают к аэродрому Бельбек: слышны взрывы
Новости Украины
2025-07-23T17:06:51Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Консервированные помидоры с базиликом и чесноком без стерилизации: вкусный и легкий рецепт
TSN
2025-07-23T16:33:47Z
Как правильно сажать огурцы по-японски: вместо украинского чернозема 2-3 горстки этого — соберете невероятный урожай
TSN
2025-07-23T16:06:12Z
Забудьте про "Оливье" и "Шубу": рецепт салата "Валя", от которого гости будут просто в восторге
Telegraf
2025-07-23T15:42:18Z
Надувные лодки для рыбалки и охоты: разновидности моделей и их функционал
Gazeta UA
2025-07-23T15:24:22Z
Гороскоп на четверг 24 июля 2025 года
UAToday
2025-07-23T15:03:46Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком щитовидной железы
Comments UA
2025-07-23T16:30:10Z
Ученые назвали лучший напиток для крепкого сна и быстрого засыпания и это не теплое молоко
Знай
2025-07-23T16:21:02Z
Популярную зубную пасту запретили продавать в четырех странах: что с ней не так
Comments UA
2025-07-23T16:03:36Z
Прорыв кишечника и кома: девочка борется за жизнь после того, как проглотила этот предмет
TSN
2025-07-23T13:36:58Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Брус Уиллис больше не говорит и не ходит: тяжелое состояние звезды
Comments UA
2025-07-23T16:27:46Z
Официальный трейлер «Медового месяца»
Кино-Театр
2025-07-23T16:15:59Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Неуплата штрафа от ТЦК: уклонистов предупредили о тяжелых последствиях
Знай
2025-07-23T17:06:31Z
Забронированным начали рассылать повестки: кого ждет "автоматическая" мобилизация
Знай
2025-07-23T16:36:17Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
В Сумской области во время разминирования погиб спасатель
Комсомольская правда
2025-07-23T16:51:10Z
В Херсонской области трое погибших из-за обстрелов РФ
Корреспондент
2025-07-23T16:12:00Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Тарифы на газ с 1 августа: кому оставят фиксированную оплату
Знай
2025-07-23T17:21:58Z
Цены на арбузы в Украине продолжают стремительно снижаться
Gazeta UA
2025-07-23T17:06:39Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Баскетбольную тренерскую карьеру украинский специалист продолжит в Баку
Корреспондент
2025-07-23T17:12:57Z
Александр Усик должен заплатить безумные налоги с боя против Дюбуа: сколько останется
Comments UA
2025-07-23T16:45:02Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Поиграть в Александрии, чтобы вернуться в Полесье: Кравченко сменил клуб
Корреспондент
2025-07-23T16:03:35Z
Не рингом единым: неожиданное признание Александра Усика о планах после победы Украины в войне
Знай
2025-07-23T15:51:21Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Україна знову серед 21 найбільшого виробника сталі у світі
AgroNews
2025-07-23T17:09:01Z
Отдых на велосипеде: Annapurna Interactive объявила о релизе Wheel World
GameMag
2025-07-23T16:45:33Z
НАТО против ЧВК: EA показала сюжетный тизер Battlefield 6
GameMag
2025-07-23T16:21:58Z
Експерти розповіли, як врятувати урожай баклажанів
AgroNews
2025-07-23T16:21:40Z
Загадка магнитных бурь: новые открытия помогают прогнозировать космическую погоду
TSN
2025-07-23T16:06:30Z
Режим 60 FPS и свой собственный плейлист: появились новые слухи о GTA 6
Фокус
2025-07-23T15:27:46Z
"Это не нормально": разработчики Elder Scrolls Online высказались о внезапных сокращениях
Фокус
2025-07-23T14:42:50Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z