MY.UAНовини
Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською
Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською

Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською

Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською

Гід полицями видавництв

Світ літературних премій безмежний. У кожній країні з багатими культурними традиціями є кілька відзнак, призначених для поетів, прозаїків і навіть драматургів. Жанрова література окремо відзначає найкращих у фантастиці, детективах чи горорах. Слідом ідуть рейтинги авторитетних медіа та маркетплейсів. Премії є рушієм популярності книжки та її автора. Можливо, вони не змінюють літератури, але роблять її видимішою в стрімкому інформаційному просторі. Тож пропонуємо дізнатися, що нового з уже визнаного можна прочитати й українською. Заразом переконатися, що попри повномасштабне вторгнення наше книговидання не стоїть на місці, розвиваючись та, хочеться вірити, міцніючи.

Нобелівська премія в галузі літератури

Нобелівську премію з літератури, яку щороку присуджує спеціальний комітет Шведської академії, часто критикують. Комусь його рішення видаються дивними, комусь такими, що не відповідають тенденціям сучасної літератури. Втім, на мою думку, Нобелівський комітет робить одну важливу річ — своїми рішеннями, що посилюють публічність певних авторів, протистоїть глобалізації, пануванню англомовної літератури масового жанрового сегмента, яка й без того завойовує книговидавничі ринки різних країн. Важливо, що Нобелівську премію з літератури дають не за твір, а за творчість загалом. Тому часто через брак перекладів українському читачеві важко оцінити масштаби здобутків того чи того нобеліата. Але ситуація не настільки погана.

Так, із прозою лауреатки Нобелівської премії в галузі літератури 2024 року — південнокорейською авторкою Хан Канг — можна познайомитися на прикладі роману «Вегетаріанка» (видавництво «КМ-Букс»). В Україні книжка зʼявилася ще 2017-го, після того, як отримала Міжнародну Букерівську премію, потім її перевидали. «Вегетаріанка» — роман про крихкість людської душі, про те, як важко протистояти насильству, що стає нормою. У цій книжці проза Хан Канг постає у всій своїй силі, демонструючи заглиблення в людські душі, емоційність і поетичну образність. Особливістю оповіді нобеліатки є дистанційованість авторки від твору. Здається, що текст Хан Канг живе, рухається вільно, без її домінування. Тому роман вийшов глибоким, але невимушеним. До речі, 2025-го українською має вийти ще одна книжка південнокорейської письменниці — «Уроки грецької» (видавництво Vivat).

Роман «Пам’ять про відбуття» (видавництво Komubook) репрезентує творчість Абдулразака Ґурни — лауреата Нобелівської премії з літератури 2021 року, британського письменника танзанійського походження. Роман в оригіналі вийшов іще 1987-го й став знаковим для автора, заявивши про самобутність його стилю й бажання порушувати гостроактуальні теми. «За безкомпромісне та співчутливе проникнення в наслідки колоніалізму та долю біженця у прірві між культурами та континентами», — так Нобелівський комітет пояснив свій вибір. Власне, «Пам’ять про відбуття» саме про це — доленосне рішення змінити життя, вийти за межі звичок і норм суспільства, в якому править сильніший та хитріший. Головний герой книжки, 15-річний Гасан, дорослішатиме у важких умовах злиднів однієї з мусульманських країн десь в Африці, серед байдужості батьків. Він прагнутиме любові й іншого життя, а тому наважиться стати іммігрантом… Абдулразак Ґурна пише максимально реалістично, без прикрас. У його книжці життя — це низка випробувань, подолати які неможливо без втрат і болю.

«Каллокаїн» — непомічена антиутопія про сироватку правди

2018 року Нобелівську премію з літератури отримала польська письменниця Ольга Токарчук. Останнім часом перекладів її творів українською не бракує — тільки встигайте читати. У видавництві «Темпора» вийшло друком декілька романів авторки. Наприклад, перша книжка великої прози Ольги Токарчук«Мандрівка людей книги». Це витончений роман про пошук мрії та мудрості, про кохання, яке виникає раптово й стає світлом, що надихає. За сюжетом книжки, події якої відбуваються у Франції 1685 року, група охочих до пригод персонажів — протестантів, які змушені тікати від переслідувань католицької церкви, — вирушає на пошуки Книги, у якій вміщено всю людську мудрість. Чи існує така? Чи сенс людського буття — шлях, а не досягнення результату? Ольга Токарчук ставить цікаві запитання й шукає на них відповіді. «Правік та інші часи» — роман-притча про пошуки Бога, плин часу, людське життя, яке часто опиняється в коловороті історичних подій маленькою піщинкою. Це філософська, магічна й магнетична проза про Правік — мальовниче село, яке є центром Всесвіту для його мешканців.

Кадзуо Ішіґуро, британський письменник японського походження, лауреат Нобелівської премії з літератури 2017 року, — з тих авторів, із чиїми творами український читач може познайомитися дуже докладно. У «Видавництві Старого Лева» побачило світ шість його книжок — від оповідань до романів. Тут і «Залишок дня» про відданість справі й кохання тривалістю в життя, який свого часу здобув Букерівську премію та став основою для однойменного фільму з Ентоні Гопкінсом та Еммою Томпсон у головних ролях. І «Не відпускай мене» — філософсько-футуристичний роман про людські стосунки й те, що взагалі означає бути людиною. І «Похований велетень» — поетична проза, оповита туманом пост-артурівської Англії. Персонажі книжки, подружня пара, шукають свого сина, поступово втрачаючи памʼять. Кохання — те, що допомагає їм долати випробування несправедливої долі. Хоч би про що писав Ішіґуро, хоч як би експериментував із жанрами, автор залишається незмінним споглядачем прекрасного в людях.

На цьому зупинімося з лауреатами Нобелівської премії, наостанок зазначивши, що «Видавництво Жупанського» має цілу серію, присвячену їхній творчості, в межах якої вийшли книжки Томаса Манна, Генрика Сенкевича, Сельми Лаґерлеф, Ельфріди Єлінек, Тоні Моррісон та інших авторів. Також видавництво #книголав анонсувало «Трилогію» Юна Фоссе, нобеліата 2023 року. Роман очікується орієнтовно влітку.

Міжнародна Букерівська премія

Відносно молода (заснована на початку 2000-х), але поважна й престижна премія вручається у Великій Британії за твір, перекладений англійською мовою. Її мати, Букерівська премія, якою відзначають твори, написані англомовними авторами, набагато старша й скандальніша. Аж настільки, що породила іншу відзнаку — Women’s Prize for Fiction, про неї теж неодмінно згадаємо далі.

Ну що ж, зупинімося на глобальнішій літературній премії — Міжнародній Букерівській. Перекладів творів її лауреатів, на жаль, не так багато, але дещо можна прочитати українською.

Найновіше — роман болгарського письменника Ґеорґі Ґосподінова «Часосховище» (видавництво «Чорні вівці. Adult»), що здобув престижну нагороду 2023 року. В контексті останніх суспільно-політичних подій ця книжка набуває загрозливої актуальності. За сюжетом оповідач із психіатром Ґаустіном у Швейцарії відкривають клініку для літніх людей, які через ту чи ту хворобу частково втрачають памʼять. У цьому «санаторії» є кімнати, що відтворюють різні десятиліття XX століття. Потрапляючи в такі приміщення, літні люди почуваються щасливими. Аж раптом експеримент виходить за межі клініки й сягає масштабів країн, які вирішують, що краще повернутися в минуле… Ґеорґі Ґосподінов в іронічно-сюрреалістичній манері описує, як його рідна Болгарія повертається до соціалістичної минувшини з демонстраціями та мавзолеєм… Книжка-пересторога, яка, на жаль, потроху втілюється в реальність.

Пулітцерівська премія

Одна з найпрестижніших літературних відзнак США. Заснована понад 100 років тому, своїми рішеннями стосовно художньої літератури Пулітцерівська премія відгукується на твори, що порушують актуальні для американського суспільства теми. Свого часу її лауреатами ставали класики літератури США: Вільям Фолкнер, Ернест Гемінгвей, Джон Стейнбек та інші.

Якщо згадувати про 2000-ні, то тут українському читачеві пощастило. Чимало переможців премії останнього двадцятиліття представлені українською, але є й видання, що репрезентують літературу США, наприклад, 1980-х. Так, відносно нещодавно українською вийшов знаковий роман Еліс Вокер «Барва пурпурова» («Видавництво Старого Лева»). Його авторка стала першою чорношкірою жінкою, яка здобула Пулітцерівську премію. Книжка написана в епістолярному стилі. Листуючись, дві сестри Сілі та Нетті оповідають про свої долі. Події роману відбуваються на початку 1900-х років у Джорджії, тому текст пронизаний насильством, безправним становищем чорношкірих жінок, зрадами, та водночас і боротьбою за право жити вільно й без страху.

Ще однією важливою книжкою є «Кохана» Тоні Моррісон (видавництво «Фабула»). Взагалі хотілося б, аби було більше, ніж два, переклади українською творів цієї видатної американської авторки. Письменниці, яка вміла геніально поєднувати історичну основу з містикою, посилюючи в такий спосіб психологізм своїх текстів. Тож «Кохана» — пронизлива історія про колишню рабиню, яка не може знайти собі місце на волі, страждає через смерть доньки. Тоні Моррісон писала настільки сильно, що образи з її книжок надовго залишаються в памʼяті, адже письменниця прагнула нагадувати про ті сторінки минулого США, які варто памʼятати передовсім самим американцям, щоб не збитися зі шляху верховенства демократії.

Повертаючись до літератури 2000-х, зазначу, що тут на нас чекає розсип чудових літературних творів: від пригодницько-історичного роману «Все те незриме світло» Ентоні Дорра (видавництво КСД), книжок про різні прояви расизму Колсона Вайтхеда «Нікелеві хлопці» (видавництво #книголав) та «Підземна залізниця» (видавництво BookChef), ледь не культового авантюрного роману-дорослішання «Щиголь» Донни Тартт (видавництво КСД) до переможців Пулітцерівської премії 2023 року, коли вона вперше дісталась одразу двом книжкам. Йдеться, по-перше, про роман «Довіра» Ернана Діаса (видавництво Vivat) — вигадливу літературну гру зі стилями, твір про те, наскільки по-різному сприймають життя учасники тих самих подій. А по-друге — про книжку «Мідноголовий Демон» Барбари Кінґсолвер (видавництво Artbooks) — соціально-психологічний роман про справжню Америку, в якій є бідність, соціальна несправедливість, трудова експлуатація дітей тощо. Також українською виходив історичний роман «Симпатик» В’єта Тана Нґуєна (видавництво КСД), який нещодавно отримав серіальну екранізацію, — динамічна, багата на подробиці та психологічні розвідки книжка про пошук ворога довкола й у собі.

Women’s Prize for Fiction

Премія була заснована на противагу Букерівській, яку здобували переважно чоловіки. Відзнака змінювала назву, аж поки не зупинилася на Women's Prize for Fiction (Жіноча премія з художньої прози), кілька років тому додавши до художньої прози нон-фікшн, створений виключно жінками. Серед романів, що здобули премію й були перекладені українською, — «Половина жовтого сонця» Чімаманди Нгозі Адічі (видавництво #книголав) — книжка про громадянську війну в Нігерії у 1960-х роках, під час якої відбулося проголошення нової країни Біафри. Авторка дає змогу подивитися на ті події очима двох різних жінок, сестер Оланни та Кайнене.

«Сила» Наомі Альдерман (видавництво #книголав) — фантастичний роман, за сюжетом якого жінки отримують суперздібність — вивільняти електричний струм, завдяки чому вони досягають домінування над чоловіками. Втім, чи змінить світ влада, що ґрунтується на силі? Ще один переможець Women’s Prize for Fiction — «Гамнет» Меґґі О’Фаррелл (видавництво Vivat). Роман, який переносить у часи Вільяма Шекспіра, розповідаючи історію його шлюбу з вільнолюбною Агнес із акцентом, звісно, на переживаннях жінки. «Піранезі» Сюзанни Кларк (видавництво «РМ») — чудова пригодницько-фентезійна історія з філософською компонентою про людину, яка опинилася в міжчассі, в загадковому місці, оточеному океаном. Її головне завдання — зберегти пам’ять про власну особистість, не загубити себе у хвилях життєвих пригод. «Безбратня ніч» В.В.Ганешанантан (видавництво #книголав) — історичний роман про громадянську війну, але тепер у Шрі-Ланці, в якій оповідь ведеться від імені дівчини, котра спершу підтримує сепаратистський рух «Тигрів визволення Таміл-Іламу», але врешті розуміє, що насильство, особливо над мирним населенням, є злочином, хоч би хто його скоїв. Якщо не чули про Women’s Prize for Fiction раніше, майте на увазі, що цією премією відзначають дуже цікаві й вартісні книжки.

Гонкурівська премія

З-поміж численних європейських літературних премій, яких не бракує ні, скажімо, в Німеччині, ні в Італії, зупинімося на Гонкурівській — французькій відзнаці, що має більш як сторічну історію. Визначення її лауреата — інтрига й помітна культурна подія, що просуває франкомовних авторів, сприяючи їхній популярності як у Франції, так і за її межами. Українською, на жаль, перекладено не так багато книжок-переможниць останнього двадцятиліття (за всі 122 роки історії премії аналізувати не беремося), але дещо все-таки є.

2007 року Гонкурівську премію здобув Жіль Леруа за роман «Пісня Алабами» (видавництво «Фабула»). Книжка в експресивній манері подає історію кохання й скандального шлюбу класика американської літератури, представника «втраченого покоління» Френсіса Скотта Фітцджеральда та Зельди. Оповідь ведеться від імені жінки, талант якої опинився в тіні чоловіка. Вона страждає від його байдужості, ступаючи на шлях самознищення.

Звісно, в цьому літературному огляді не обійдеться без Мішеля Уельбека, скандального, але справедливого в критиці недоліків сучасного суспільства. Його роман «Карта і територія» (видавництво «Фоліо») був відзначений премією 2010 року. Це свого роду літературна провокація, в якій автор пише про себе в прямому сенсі цього слова, розмірковуючи над світом сучасного мистецтва та його деградацією, старінням і смертю, суперечністю між реальністю та її відображенням.

 Роздуми про пам’ять, ідентичність та хворобливу тугу за минулим, як особистим, так і цивілізаційним, знайдемо в романі Матіаса Енара «Компас» («Видавництво Старого Лева»). Напружену історію про соціальну нерівність, материнську втому, перфекціонізм і тиск суспільства на жінок створила Лейла Слімані в книжці «Солодка пісня» (видавництво КСД). Ерік Вюйяр здобув Гонкурівську премію за повість «Порядок денний» (видавництво Vivat) — лаконічну, але водночас промовисту оповідь про непомітні механізми влади та змову мовчання, що сприяли нацистському приходу до влади. Про втрачене покоління та соціальну стагнацію у французькій провінції написав Ніколя Матьє в романі «Діти їхні» («Видавництво Старого Лева»). А Ерве Ле Телльє в книжці «Аномалія» (видавництво «Нора-Друк») створив захопливий роман у романі, що порушує тему зіткнення реальності з її двійником, екзистенційні питання про ідентичність. І наостанок — магічний «Найпотаємніший спогад людський» Могамеда Мбуґара Сарра («Видавництво Анетти Антоненко»), що отримав Гонкурівську премію 2021 року. Роман-подорож, протягом якої головний герой шукає легендарного письменника, а знаходить себе.

Звісно, це далеко не повний перелік як престижних літературних премій, так і книжок, що здобули в них перемогу й були перекладені українською. Втім, маєте орієнтири, за якими можна досліджувати, наскільки різноманітною є сучасна література.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Позбавитись алергії на котів допоможуть кури: несподівані результати дослідженння
TSN
2025-07-05T21:18:27Z
Як не зіпсувати лікування ранковою кавою
360ua.news
2025-07-05T19:18:02Z
Чому пораду пити два літри води варто переглянути
360ua.news
2025-07-05T18:30:04Z
Науковці вперше виявили мікропластик у несподіваному місці людського організму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T17:30:07Z
Короткозорість серед молоді стрімко зростає через цифрові пристрої
360ua.news
2025-07-05T16:30:13Z
Учені розповіли, чим відрізняється звичайна вода від збагаченої та лужної: яка з них корисніша
Фокус
2025-07-05T16:15:46Z
Як допомогти підліткам впоратися з депресією через соцмережі
360ua.news
2025-07-05T15:51:40Z
Новий графік поїздів у Дніпропетровській області: пасажирів попередили про значні зміни
Политека
2025-07-06T02:00:39Z
Foxconn збільшила квартальний дохід завдяки замовленням від Nvidia
InternetUA
2025-07-06T00:01:30Z
Зеленський анонсував нові домовленості з партнерами щодо газу для України
24tv
2025-07-05T22:15:12Z
Не для всіх пенсіонерів: ПФУ пояснив, кому щомісяця доплачуватимуть по 5000 гривень
Хвиля
2025-07-05T19:30:07Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Дніпропетровській області: яким воно буде
Политека
2025-07-05T19:00:57Z
НБУ ввів в обіг нову монету: як вона виглядає
Хвиля
2025-07-05T18:45:43Z
Податки та онлайн-шопінг: бізнес вимагає нових правил для міжнародних посилок
24tv
2025-07-05T18:21:23Z
Перевірте тричі: "Ощадбанк" списує комісію за ненадані послуги
Знай
2025-07-05T18:06:25Z
Вертикальні та водонепроникні гроші: ТОП найдивніших валют світу
24tv
2025-07-05T17:15:07Z
Американський винищувач F-16 перехопив літак над гольф-клубом Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T02:30:33Z
Демократи стверджують, що Гегсет говорить неправду про дефіцит зброї
ZN UA
2025-07-06T01:39:39Z
Ізраїль розкритикував нові вимоги ХАМАС у перемовинах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T01:30:42Z
У зовнішній розвідці розповіли, як РФ використовує штучний інтелект для поширення пропаганди
УкраинФорм
2025-07-06T01:12:40Z
Маск оголосив про створення нової політсили в США, America Party
УкраинФорм
2025-07-06T00:21:20Z
Ізраїль приховав інформацію про удари Ірану по 5 своїх військових об'єктах, – The Telegraph
24tv
2025-07-05T23:33:38Z
Аятола Хаменеї вперше з'явився на публіці після припинення вогню з Ізраїлем
24tv
2025-07-05T23:06:03Z
Медвєдєв погрожує генсеку НАТО сибірськими таборами
24tv
2025-07-05T23:00:24Z
Рютте назвав країну НАТО, на яку нападе Росія
TSN
2025-07-05T22:27:13Z
На Хмельниччині змінюється порядок оголошення повітряних тривог під час атак БПЛА
УкраинФорм
2025-07-06T02:16:29Z
У Морському саду Феодосії окупанти спиляли десятки живих зелених дерев - соцмережі
УкраинФорм
2025-07-06T01:54:30Z
Внаслідок атаки дронів на Харків постраждали двоє людей, серед яких дитина
УкраинФорм
2025-07-06T01:03:49Z
На Донеччині судитимуть двох експосадовців МВС України, які пішли керувати в «поліцію ДНР»
УкраинФорм
2025-07-06T00:45:11Z
Тимчасовий міст у Лебедівці на Київщині запрацює наприкінці липня - голова ОВА
УкраинФорм
2025-07-06T00:30:20Z
Число поранених і загиблих дітей внаслідок російської агресії в Україні зросло втричі - ООН
Gazeta UA
2025-07-06T00:27:49Z
Внаслідок атаки ворожих БПЛА у Новобаварському районі Харкова постраждала жінка
УкраинФорм
2025-07-06T00:00:16Z
Окупанти просунулися на Куп'янському та Покровському напрямках, ЗСУ – на Сіверському: карти ISW
24tv
2025-07-05T23:57:14Z
Щоб приховати втрати, росіяни реєструють зниклих безвісти бійців заднім числом
УкраинФорм
2025-07-05T23:33:26Z
На Дів чекають побутові проблеми: гороскоп на 6 липня
24tv
2025-07-06T02:06:12Z
Заробіток влітку: куди їхати за високими зарплатами, а який регіон краще оминути
Хвиля
2025-07-06T01:27:51Z
Чому не можна пити каву зранку: популярний "ритуал" вводить в оману
GlavRed
2025-07-06T00:33:44Z
Трьом знакам зодіаку пощастить як ніколи найближчим часом
GlavRed
2025-07-06T00:27:49Z
В гості до талібів: Афганістан перетворюється у популярну країну для туризму, ось чому
Фокус
2025-07-05T23:42:21Z
Ніхто не здогадається, що це не спагеті: геніальний рецепт з кабачків, який готується за 5 хвилин
Telegraf
2025-07-05T21:00:36Z
Розкішний напій власними руками: рецепт вина зі смородини
24tv
2025-07-05T20:54:01Z
Кожного четвертого американця ця проблема позбавляє сексу
24tv
2025-07-05T20:48:57Z
Афганістан став популярним серед туристів-авантюристів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T20:12:03Z
6 липня - яке сьогодні церковне свято, що не можна робити, все про цей день
Комсомольская правда
2025-07-06T02:35:02Z
Укрпошта змінює ліміти: торкнеться кожного українця
Знай
2025-07-06T02:12:57Z
Як сказати українською "любимиця": мало хто знає точну відповідь
GlavRed
2025-07-06T01:42:15Z
Операція "Дроноцид": як ЗСУ можуть вираховувати місця запуску російських дронів
24tv
2025-07-06T01:24:34Z
Важливий компонент: як дрони-перехоплювачі можуть суттєво посилити захист неба
24tv
2025-07-06T00:33:37Z
У Польщі стартував проєкт реабілітації через ампфутбол для українських ветеранів - генконсул України
УкраинФорм
2025-07-06T00:21:35Z
Командувач Нацгвардії показав знищення російської гармати на відстані 25 кілометрів
УкраинФорм
2025-07-06T00:00:50Z
Плавати — не гріх: Папа Лев повертає літні папські канікули
ZN UA
2025-07-05T23:54:43Z
У Росії засекретили дані про смертність населення
УкраинФорм
2025-07-05T22:27:47Z
Помер композитор Марк Сноу, автор саундтреку до серіалу "Секретні матеріали"
Gazeta UA
2025-07-06T02:09:24Z
"Я боюся": сестра Жанни Фріске у сльозах опинилася на операційному столі
GlavRed
2025-07-05T21:27:59Z
У 2024 році співачка Тіна Кароль показала фото у військовій формі зі зброєю в руках. Як з’ясувалося, артистка пройшла військову підготовку. Тоді багато хто вирішив, що Тіна піариться, але...
FM-TV
2025-07-05T20:21:40Z
Як змінювались бікіні за останні 100 років: ви не повірите у чому купалися наші бабусі
24tv
2025-07-05T20:12:05Z
Зіркові актори й незвичний сюжет: на Netflix вийшла блискуча драма 2004 року, що варта перегляду
24tv
2025-07-05T20:03:26Z
Я псіханув, – Притула пояснив, чому образився на "Новий канал" і зізнався, чи досі тримає злість
24tv
2025-07-05T19:00:56Z
Мел Бі з Spice Girls вийшла заміж у Лондоні
Gazeta UA
2025-07-05T18:12:02Z
У 26-ту річницю весілля: Девід Бекхем показав рідкісні кадри з коханою і дітьми
24tv
2025-07-05T18:06:41Z
У Харкові пройшов благодійний вечір, де збирали кошти на облаштування сцени в укритті театру «Березіль»
УкраинФорм
2025-07-05T17:12:49Z
Запоріжжя зазнало 5 ударів «Шахедами», пошкоджені склади та сільгосптехніка
УкраинФорм
2025-07-06T02:37:56Z
У Техасі через повені загинули щонайменше 43 людини
TSN
2025-07-06T02:33:23Z
Із парашутистами на борту: у російському Забайкаллі рухнув літак Ан-2, є постраждалі
Фокус
2025-07-06T02:30:26Z
На Київщині внаслідок атаки БпЛА є постраждалі та руйнування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T02:12:24Z
129 років позбавлення волі: в Ірландії в українців вилучили найбільшу за історію країни партію наркотиків
Фокус
2025-07-06T01:45:36Z
Атака БПЛА: на Київщині троє постраждалих, пошкоджені будинки та автівки
УкраинФорм
2025-07-06T01:39:04Z
У Харкові прогриміла серія вибухів: внаслідок атаки БпЛА здійнялася сильна пожежа, є постраждалі
Фокус
2025-07-06T00:42:10Z
Росія атакувала Київ, Харків, Запоріжжя та Миколаїв дронами: наслідки атаки
TSN
2025-07-06T00:33:41Z
Повінь у Техасі: кількість загиблих та зниклих безвісти зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T00:24:31Z
Чи зможе найпотужніша Mustang обігнати базову версію Corvette Stingray?
Топ Жир
2025-07-06T01:33:29Z
Чому платити більше за новий Grenadier, якщо майже новий вартує на десятки тисяч дешевше?
Топ Жир
2025-07-05T23:18:02Z
Хріслер 80-х із панеллю приладів, наче з кабінету банкіра
Топ Жир
2025-07-05T21:33:34Z
Найменший електромобіль Toyota має зв’язок із Suzuki та жартівливу алюзію на Land Cruiser
Топ Жир
2025-07-05T20:03:47Z
Ексклюзив: Після оновлення програмного забезпечення мій Volvo втратив гальма і зіткнувся на гірській дорозі
Топ Жир
2025-07-05T17:48:53Z
Я протестував китайський електричний позашляховик Stellantis за $30 тисяч — він може скласти конкуренцію Tesla
Топ Жир
2025-07-05T15:33:38Z
Nissan відкликає 450 тис. авто через ризик відмови двигуна VC-Turbo — можуть зупинитись просто на ходу
ITC
2025-07-05T14:04:25Z
Цей вражаючий концепт демонструє, яку модель BMW варто створити наступною
Топ Жир
2025-07-05T12:03:59Z
Водії хапатимуться за голову - уряд планує підвищення штрафів ПДД: які порушення зроблять банкрутом
Знай
2025-07-05T11:51:30Z
Удар в пах та ефектний нокаут: найкращі моменти першого бою Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-06T02:15:46Z
Українські тенісистки не потрапили до четвертого кола Вімблдону: це сталось вперше за три сезони
Gazeta UA
2025-07-06T01:42:41Z
В Україні є єдиний стадіон у світі, який вже 40 років чекає першого матчу
Telegraf
2025-07-05T23:06:42Z
Хто вийшов у півфінал Клубного чемпіонату світу-2025: дата та час початку матчів
24tv
2025-07-05T23:06:39Z
Реал у меншості втримав перемогу над Боруссією Д
Football.ua
2025-07-05T22:45:02Z
Мадрид у півфіналі: Реал втримав перемогу над Боруссією попри три голи в компенсований час
24tv
2025-07-05T22:15:23Z
Клубний ЧС-2025 з футболу. "Реал" переміг "Боруссією" і вийшов до півфіналу
УкраинФорм
2025-07-05T22:12:39Z
ПСЖ — Баварія 2:0 Відео голів та огляд матчу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-05T22:01:04Z
Мусіала може пропустити до 5 місяців внаслідок жорсткого зіткнення з Доннаруммою
Football.ua
2025-07-05T21:55:06Z
Власники Galaxy S25 Ultra повідомляють про дивну вібрацію камери після червневого апдейту
InternetUA
2025-07-06T02:04:08Z
Microsoft закрила нову гру від творця DOOM Джона Ромеро
InternetUA
2025-07-06T01:03:13Z
Вчені відкрили екзопланету, яка має значні запаси води
Gazeta UA
2025-07-05T23:54:10Z
У Мережі зібрали інсайди про новий годинник Apple Watch Series 11
InternetUA
2025-07-05T23:01:26Z
Затонулий корабель розкрив таємниці стародавньої торгівлі
Gazeta UA
2025-07-05T22:42:43Z
Людина-павук тепер у Дніпрі? В мережі завірусилося курйозне відео з небезпечними розвагами
Telegraf
2025-07-05T22:33:06Z
Розкрито ємність батарей Samsung Galaxy Z Fold 7, Flip 7 і Flip 7 FE
InternetUA
2025-07-05T22:01:32Z
Вперше з 2019 року: логотип iPhone перемістять через більший блок камер
InternetUA
2025-07-05T20:46:59Z
Учені знайшли в Римі взуття величезного розміру: воно належало гігантам зростом понад 2 метри
Фокус
2025-07-05T19:57:43Z