MY.UAНовини
Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською
Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською

Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською

Нобель, Букер, Пулітцер: книжки-переможці міжнародних премій, видані українською

Гід полицями видавництв

Світ літературних премій безмежний. У кожній країні з багатими культурними традиціями є кілька відзнак, призначених для поетів, прозаїків і навіть драматургів. Жанрова література окремо відзначає найкращих у фантастиці, детективах чи горорах. Слідом ідуть рейтинги авторитетних медіа та маркетплейсів. Премії є рушієм популярності книжки та її автора. Можливо, вони не змінюють літератури, але роблять її видимішою в стрімкому інформаційному просторі. Тож пропонуємо дізнатися, що нового з уже визнаного можна прочитати й українською. Заразом переконатися, що попри повномасштабне вторгнення наше книговидання не стоїть на місці, розвиваючись та, хочеться вірити, міцніючи.

Нобелівська премія в галузі літератури

Нобелівську премію з літератури, яку щороку присуджує спеціальний комітет Шведської академії, часто критикують. Комусь його рішення видаються дивними, комусь такими, що не відповідають тенденціям сучасної літератури. Втім, на мою думку, Нобелівський комітет робить одну важливу річ — своїми рішеннями, що посилюють публічність певних авторів, протистоїть глобалізації, пануванню англомовної літератури масового жанрового сегмента, яка й без того завойовує книговидавничі ринки різних країн. Важливо, що Нобелівську премію з літератури дають не за твір, а за творчість загалом. Тому часто через брак перекладів українському читачеві важко оцінити масштаби здобутків того чи того нобеліата. Але ситуація не настільки погана.

Так, із прозою лауреатки Нобелівської премії в галузі літератури 2024 року — південнокорейською авторкою Хан Канг — можна познайомитися на прикладі роману «Вегетаріанка» (видавництво «КМ-Букс»). В Україні книжка зʼявилася ще 2017-го, після того, як отримала Міжнародну Букерівську премію, потім її перевидали. «Вегетаріанка» — роман про крихкість людської душі, про те, як важко протистояти насильству, що стає нормою. У цій книжці проза Хан Канг постає у всій своїй силі, демонструючи заглиблення в людські душі, емоційність і поетичну образність. Особливістю оповіді нобеліатки є дистанційованість авторки від твору. Здається, що текст Хан Канг живе, рухається вільно, без її домінування. Тому роман вийшов глибоким, але невимушеним. До речі, 2025-го українською має вийти ще одна книжка південнокорейської письменниці — «Уроки грецької» (видавництво Vivat).

Роман «Пам’ять про відбуття» (видавництво Komubook) репрезентує творчість Абдулразака Ґурни — лауреата Нобелівської премії з літератури 2021 року, британського письменника танзанійського походження. Роман в оригіналі вийшов іще 1987-го й став знаковим для автора, заявивши про самобутність його стилю й бажання порушувати гостроактуальні теми. «За безкомпромісне та співчутливе проникнення в наслідки колоніалізму та долю біженця у прірві між культурами та континентами», — так Нобелівський комітет пояснив свій вибір. Власне, «Пам’ять про відбуття» саме про це — доленосне рішення змінити життя, вийти за межі звичок і норм суспільства, в якому править сильніший та хитріший. Головний герой книжки, 15-річний Гасан, дорослішатиме у важких умовах злиднів однієї з мусульманських країн десь в Африці, серед байдужості батьків. Він прагнутиме любові й іншого життя, а тому наважиться стати іммігрантом… Абдулразак Ґурна пише максимально реалістично, без прикрас. У його книжці життя — це низка випробувань, подолати які неможливо без втрат і болю.

«Каллокаїн» — непомічена антиутопія про сироватку правди

2018 року Нобелівську премію з літератури отримала польська письменниця Ольга Токарчук. Останнім часом перекладів її творів українською не бракує — тільки встигайте читати. У видавництві «Темпора» вийшло друком декілька романів авторки. Наприклад, перша книжка великої прози Ольги Токарчук«Мандрівка людей книги». Це витончений роман про пошук мрії та мудрості, про кохання, яке виникає раптово й стає світлом, що надихає. За сюжетом книжки, події якої відбуваються у Франції 1685 року, група охочих до пригод персонажів — протестантів, які змушені тікати від переслідувань католицької церкви, — вирушає на пошуки Книги, у якій вміщено всю людську мудрість. Чи існує така? Чи сенс людського буття — шлях, а не досягнення результату? Ольга Токарчук ставить цікаві запитання й шукає на них відповіді. «Правік та інші часи» — роман-притча про пошуки Бога, плин часу, людське життя, яке часто опиняється в коловороті історичних подій маленькою піщинкою. Це філософська, магічна й магнетична проза про Правік — мальовниче село, яке є центром Всесвіту для його мешканців.

Кадзуо Ішіґуро, британський письменник японського походження, лауреат Нобелівської премії з літератури 2017 року, — з тих авторів, із чиїми творами український читач може познайомитися дуже докладно. У «Видавництві Старого Лева» побачило світ шість його книжок — від оповідань до романів. Тут і «Залишок дня» про відданість справі й кохання тривалістю в життя, який свого часу здобув Букерівську премію та став основою для однойменного фільму з Ентоні Гопкінсом та Еммою Томпсон у головних ролях. І «Не відпускай мене» — філософсько-футуристичний роман про людські стосунки й те, що взагалі означає бути людиною. І «Похований велетень» — поетична проза, оповита туманом пост-артурівської Англії. Персонажі книжки, подружня пара, шукають свого сина, поступово втрачаючи памʼять. Кохання — те, що допомагає їм долати випробування несправедливої долі. Хоч би про що писав Ішіґуро, хоч як би експериментував із жанрами, автор залишається незмінним споглядачем прекрасного в людях.

На цьому зупинімося з лауреатами Нобелівської премії, наостанок зазначивши, що «Видавництво Жупанського» має цілу серію, присвячену їхній творчості, в межах якої вийшли книжки Томаса Манна, Генрика Сенкевича, Сельми Лаґерлеф, Ельфріди Єлінек, Тоні Моррісон та інших авторів. Також видавництво #книголав анонсувало «Трилогію» Юна Фоссе, нобеліата 2023 року. Роман очікується орієнтовно влітку.

Міжнародна Букерівська премія

Відносно молода (заснована на початку 2000-х), але поважна й престижна премія вручається у Великій Британії за твір, перекладений англійською мовою. Її мати, Букерівська премія, якою відзначають твори, написані англомовними авторами, набагато старша й скандальніша. Аж настільки, що породила іншу відзнаку — Women’s Prize for Fiction, про неї теж неодмінно згадаємо далі.

Ну що ж, зупинімося на глобальнішій літературній премії — Міжнародній Букерівській. Перекладів творів її лауреатів, на жаль, не так багато, але дещо можна прочитати українською.

Найновіше — роман болгарського письменника Ґеорґі Ґосподінова «Часосховище» (видавництво «Чорні вівці. Adult»), що здобув престижну нагороду 2023 року. В контексті останніх суспільно-політичних подій ця книжка набуває загрозливої актуальності. За сюжетом оповідач із психіатром Ґаустіном у Швейцарії відкривають клініку для літніх людей, які через ту чи ту хворобу частково втрачають памʼять. У цьому «санаторії» є кімнати, що відтворюють різні десятиліття XX століття. Потрапляючи в такі приміщення, літні люди почуваються щасливими. Аж раптом експеримент виходить за межі клініки й сягає масштабів країн, які вирішують, що краще повернутися в минуле… Ґеорґі Ґосподінов в іронічно-сюрреалістичній манері описує, як його рідна Болгарія повертається до соціалістичної минувшини з демонстраціями та мавзолеєм… Книжка-пересторога, яка, на жаль, потроху втілюється в реальність.

Пулітцерівська премія

Одна з найпрестижніших літературних відзнак США. Заснована понад 100 років тому, своїми рішеннями стосовно художньої літератури Пулітцерівська премія відгукується на твори, що порушують актуальні для американського суспільства теми. Свого часу її лауреатами ставали класики літератури США: Вільям Фолкнер, Ернест Гемінгвей, Джон Стейнбек та інші.

Якщо згадувати про 2000-ні, то тут українському читачеві пощастило. Чимало переможців премії останнього двадцятиліття представлені українською, але є й видання, що репрезентують літературу США, наприклад, 1980-х. Так, відносно нещодавно українською вийшов знаковий роман Еліс Вокер «Барва пурпурова» («Видавництво Старого Лева»). Його авторка стала першою чорношкірою жінкою, яка здобула Пулітцерівську премію. Книжка написана в епістолярному стилі. Листуючись, дві сестри Сілі та Нетті оповідають про свої долі. Події роману відбуваються на початку 1900-х років у Джорджії, тому текст пронизаний насильством, безправним становищем чорношкірих жінок, зрадами, та водночас і боротьбою за право жити вільно й без страху.

Ще однією важливою книжкою є «Кохана» Тоні Моррісон (видавництво «Фабула»). Взагалі хотілося б, аби було більше, ніж два, переклади українською творів цієї видатної американської авторки. Письменниці, яка вміла геніально поєднувати історичну основу з містикою, посилюючи в такий спосіб психологізм своїх текстів. Тож «Кохана» — пронизлива історія про колишню рабиню, яка не може знайти собі місце на волі, страждає через смерть доньки. Тоні Моррісон писала настільки сильно, що образи з її книжок надовго залишаються в памʼяті, адже письменниця прагнула нагадувати про ті сторінки минулого США, які варто памʼятати передовсім самим американцям, щоб не збитися зі шляху верховенства демократії.

Повертаючись до літератури 2000-х, зазначу, що тут на нас чекає розсип чудових літературних творів: від пригодницько-історичного роману «Все те незриме світло» Ентоні Дорра (видавництво КСД), книжок про різні прояви расизму Колсона Вайтхеда «Нікелеві хлопці» (видавництво #книголав) та «Підземна залізниця» (видавництво BookChef), ледь не культового авантюрного роману-дорослішання «Щиголь» Донни Тартт (видавництво КСД) до переможців Пулітцерівської премії 2023 року, коли вона вперше дісталась одразу двом книжкам. Йдеться, по-перше, про роман «Довіра» Ернана Діаса (видавництво Vivat) — вигадливу літературну гру зі стилями, твір про те, наскільки по-різному сприймають життя учасники тих самих подій. А по-друге — про книжку «Мідноголовий Демон» Барбари Кінґсолвер (видавництво Artbooks) — соціально-психологічний роман про справжню Америку, в якій є бідність, соціальна несправедливість, трудова експлуатація дітей тощо. Також українською виходив історичний роман «Симпатик» В’єта Тана Нґуєна (видавництво КСД), який нещодавно отримав серіальну екранізацію, — динамічна, багата на подробиці та психологічні розвідки книжка про пошук ворога довкола й у собі.

Women’s Prize for Fiction

Премія була заснована на противагу Букерівській, яку здобували переважно чоловіки. Відзнака змінювала назву, аж поки не зупинилася на Women's Prize for Fiction (Жіноча премія з художньої прози), кілька років тому додавши до художньої прози нон-фікшн, створений виключно жінками. Серед романів, що здобули премію й були перекладені українською, — «Половина жовтого сонця» Чімаманди Нгозі Адічі (видавництво #книголав) — книжка про громадянську війну в Нігерії у 1960-х роках, під час якої відбулося проголошення нової країни Біафри. Авторка дає змогу подивитися на ті події очима двох різних жінок, сестер Оланни та Кайнене.

«Сила» Наомі Альдерман (видавництво #книголав) — фантастичний роман, за сюжетом якого жінки отримують суперздібність — вивільняти електричний струм, завдяки чому вони досягають домінування над чоловіками. Втім, чи змінить світ влада, що ґрунтується на силі? Ще один переможець Women’s Prize for Fiction — «Гамнет» Меґґі О’Фаррелл (видавництво Vivat). Роман, який переносить у часи Вільяма Шекспіра, розповідаючи історію його шлюбу з вільнолюбною Агнес із акцентом, звісно, на переживаннях жінки. «Піранезі» Сюзанни Кларк (видавництво «РМ») — чудова пригодницько-фентезійна історія з філософською компонентою про людину, яка опинилася в міжчассі, в загадковому місці, оточеному океаном. Її головне завдання — зберегти пам’ять про власну особистість, не загубити себе у хвилях життєвих пригод. «Безбратня ніч» В.В.Ганешанантан (видавництво #книголав) — історичний роман про громадянську війну, але тепер у Шрі-Ланці, в якій оповідь ведеться від імені дівчини, котра спершу підтримує сепаратистський рух «Тигрів визволення Таміл-Іламу», але врешті розуміє, що насильство, особливо над мирним населенням, є злочином, хоч би хто його скоїв. Якщо не чули про Women’s Prize for Fiction раніше, майте на увазі, що цією премією відзначають дуже цікаві й вартісні книжки.

Гонкурівська премія

З-поміж численних європейських літературних премій, яких не бракує ні, скажімо, в Німеччині, ні в Італії, зупинімося на Гонкурівській — французькій відзнаці, що має більш як сторічну історію. Визначення її лауреата — інтрига й помітна культурна подія, що просуває франкомовних авторів, сприяючи їхній популярності як у Франції, так і за її межами. Українською, на жаль, перекладено не так багато книжок-переможниць останнього двадцятиліття (за всі 122 роки історії премії аналізувати не беремося), але дещо все-таки є.

2007 року Гонкурівську премію здобув Жіль Леруа за роман «Пісня Алабами» (видавництво «Фабула»). Книжка в експресивній манері подає історію кохання й скандального шлюбу класика американської літератури, представника «втраченого покоління» Френсіса Скотта Фітцджеральда та Зельди. Оповідь ведеться від імені жінки, талант якої опинився в тіні чоловіка. Вона страждає від його байдужості, ступаючи на шлях самознищення.

Звісно, в цьому літературному огляді не обійдеться без Мішеля Уельбека, скандального, але справедливого в критиці недоліків сучасного суспільства. Його роман «Карта і територія» (видавництво «Фоліо») був відзначений премією 2010 року. Це свого роду літературна провокація, в якій автор пише про себе в прямому сенсі цього слова, розмірковуючи над світом сучасного мистецтва та його деградацією, старінням і смертю, суперечністю між реальністю та її відображенням.

 Роздуми про пам’ять, ідентичність та хворобливу тугу за минулим, як особистим, так і цивілізаційним, знайдемо в романі Матіаса Енара «Компас» («Видавництво Старого Лева»). Напружену історію про соціальну нерівність, материнську втому, перфекціонізм і тиск суспільства на жінок створила Лейла Слімані в книжці «Солодка пісня» (видавництво КСД). Ерік Вюйяр здобув Гонкурівську премію за повість «Порядок денний» (видавництво Vivat) — лаконічну, але водночас промовисту оповідь про непомітні механізми влади та змову мовчання, що сприяли нацистському приходу до влади. Про втрачене покоління та соціальну стагнацію у французькій провінції написав Ніколя Матьє в романі «Діти їхні» («Видавництво Старого Лева»). А Ерве Ле Телльє в книжці «Аномалія» (видавництво «Нора-Друк») створив захопливий роман у романі, що порушує тему зіткнення реальності з її двійником, екзистенційні питання про ідентичність. І наостанок — магічний «Найпотаємніший спогад людський» Могамеда Мбуґара Сарра («Видавництво Анетти Антоненко»), що отримав Гонкурівську премію 2021 року. Роман-подорож, протягом якої головний герой шукає легендарного письменника, а знаходить себе.

Звісно, це далеко не повний перелік як престижних літературних премій, так і книжок, що здобули в них перемогу й були перекладені українською. Втім, маєте орієнтири, за якими можна досліджувати, наскільки різноманітною є сучасна література.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Терміново позбавляйтеся від них: 5 рослин, які наражають ваш будинок на небезпеку
Знай
2025-07-27T03:51:30Z
Незвичайний ребус: знайдіть 3 відмінності на тарілках із локшиною за 33 секунди
GlavRed
2025-07-27T03:27:39Z
Як правильно – "на добраніч" чи "надобраніч": вчителька пояснила
GlavRed
2025-07-27T03:27:24Z
Як виступати публічно і не боятися: секрети успішного спікера
GlavRed
2025-07-27T03:27:21Z
М'ясні котлети їсти більше не захочете: спробуйте приготувати їх з кабачка
Telegraf
2025-07-27T03:18:58Z
Сором: навіщо він нам і як керує нашим життям
GlavRed
2025-07-26T23:27:32Z
День ангела 27 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-26T21:24:24Z
Отримайте щедрий урожай аґрусу: одна дія, яку робить 80% одеських садівників
24tv
2025-07-26T20:54:54Z
Бур'янів не буде до кінця року: їх вбивають 3 інгредієнти, які є на кухні
24tv
2025-07-26T18:57:55Z
Там, де пахне сіном і видно зорі: які українські зірки народились у маленьких селах
24tv
2025-07-27T04:03:56Z
Музей America on Wheels: подорож у минуле
AutoCentre
2025-07-27T01:46:16Z
Жадан: Війна змінила українську мову, наповнивши її болем
УкраинФорм
2025-07-26T22:45:30Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-26T21:15:33Z
«Буря» з України зібрала аншлаги на відкритті Міжнародного Шекспірівського фестивалю
УкраинФорм
2025-07-26T21:06:01Z
Ювілей Шевченківської премії: Зеленський розширив перелік номінацій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T20:42:26Z
Николь Кидман показала свою 14-ти летнюю дочь
GlavRed
2025-07-26T20:27:53Z
Крістіна Агілера приголомшила сміливою фотосесією
GlavRed
2025-07-26T20:27:41Z
Яскрава анімація та добрі історії: 4 нові мультфільми, які треба подивитися з дітьми
24tv
2025-07-26T20:18:27Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Від сексу до омлету: вісім дешевих і простих способів позбутися стресу
Gazeta UA
2025-07-26T21:42:30Z
Вчені навчили комарів протистояти малярії: що це означає для людства
TSN
2025-07-26T21:24:37Z
Труситиме весь день: вчені назвали щоденну звичку, яка призводить до підвищення тиску
Знай
2025-07-26T19:51:17Z
До Дня медичного працівника Валерій Дубіль, Віта Присяжнюк і фонд «Надія» здійснили гуманітарну місію на Донеччину та Сумщину
Политека
2025-07-26T19:48:25Z
Присідання, тяга і ще дещо: ось 5 простих вправ, які швидко приведуть вас у форму
24tv
2025-07-26T19:09:23Z
Скільки спати, щоб не зашкодити здоров'ю
24tv
2025-07-26T18:18:58Z
Коли сон тільки зашкодить: вчені розкрили тривожний нюанс
Фокус
2025-07-26T18:12:09Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Чому Трамп різко почав допомагати Україні: нерозказана історія
GlavRed
2025-07-27T03:27:23Z
Переплюнули Францію та Японію: витрати України на оборону зросли до рекордних цифр
Telegraf
2025-07-27T02:39:41Z
Зеленський пояснив умову, за якої є шанс закінчити війну проти РФ до 2026 року
Gazeta UA
2025-07-27T01:42:27Z
Не Меланія: американістка сказала, хто змінив думку Трампа щодо Росії
24tv
2025-07-27T01:42:27Z
У річницю завершення Корейської війни Кім Чен Ин пообіцяв перемогти в «антиамериканській боротьбі»
УкраинФорм
2025-07-27T01:21:34Z
В Таїланді підтвердили готовність до припинення вогню, але тільки за однієї умови
Telegraf
2025-07-27T01:03:08Z
Повернення того, що було до 22 липня: громадський діяч проаналізував законопроєкт Зеленського
24tv
2025-07-27T00:42:27Z
Ізраїль відновлює постачання гуманітарної допомоги в сектор Гази - ЦАХАЛ
УкраинФорм
2025-07-27T00:36:39Z
Безкоштовні продукти для пенсіонерів у Миколаївській області: де можна отримати різні види продовольчої допомоги
Политека
2025-07-27T04:00:51Z
У Львові попрощалися з Героєм України Віталієм "Туристом" Карвацьким
24tv
2025-07-27T03:42:35Z
Неотримання виплати від РФ: чи можна повідомити ПФУ онлайн
ZN UA
2025-07-27T03:42:12Z
Найтепліші привітання з Днем медика 2025: щирі слова у прозі й віршах
24tv
2025-07-27T03:33:28Z
Атака "Шахедами", просування ЗСУ: хронологія 1250 дня війни
24tv
2025-07-27T03:33:15Z
Сьогодні – Всесвітній день бабусь і дідусів: найкращі привітання у картинках і словах
24tv
2025-07-27T03:03:49Z
ТЦК "бачить" і віддаленку: як отримують повістки українці на дистанційці
Хвиля
2025-07-27T03:00:27Z
З Днем медика 2025! Найкращі вірші та оригінальні листівки до свята
Telegraf
2025-07-27T02:36:26Z
Безкоштовне житло для переселенців в Запоріжжі: де нададуть підтримку
Политека
2025-07-27T02:30:52Z
У США загорівся літак з 179 людьми на борту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:54:50Z
Росія атакувала Харків та Суми: загорілися будівлі, є поранені
Лига
2025-07-27T03:33:09Z
Вибухи в Росії та атака на Україну: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:12:47Z
Жителів Нью-Йорка попереджають про брудне повітря через дим лісових пожеж у Канаді
УкраинФорм
2025-07-27T02:54:37Z
Прикордонник проґавив ухилянта на Вінниччині: що вирішив суд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T01:48:28Z
На Львівщині підлітка уразило струмом на вагоні потяга
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T01:21:35Z
Росіяни атакували Сумську громаду, троє поранених
УкраинФорм
2025-07-27T00:57:14Z
Декілька районів Туреччини охопили масштабні лісові пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T00:54:37Z
Дрони атакували залізничну підстанцію у Волгограді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T00:24:25Z
ЗСУ ліквідували полковника, який командував штурмами на Харківщині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T04:06:31Z
Спалах сказу на Київщині: де запроваджено карантин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:51:16Z
Хвиля спеки обрушиться на Україну: синоптик Діденко сказала, де чекати +40 і коли посвіжішає
Хвиля
2025-07-27T03:45:38Z
Дефіцит продуктів у Харківській області: що зникає з прилавків
Политека
2025-07-27T03:30:35Z
Продавав ФСБ дані про позиції ЗСУ: поліцейського-зрадника засудили на 15 років
InternetUA
2025-07-27T03:28:36Z
Коригував удари РФ по інфраструктурі: жителя Донеччини засудили на 15 років за держзраду
УкраинФорм
2025-07-27T03:21:00Z
Град та шквали: прогноз погоди на 27 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T02:51:15Z
Сильні зливи і не тільки. Яким регіонам не пощастить з погодою в останні дні липня
Telegraf
2025-07-27T02:36:57Z
Женуться за людьми й автівками: росіяни цинічно використовують дрони у Херсоні
24tv
2025-07-27T02:30:12Z
"Не подобаються деякі фрази": Усик зізнався, що хотів би змінити гімн України
Фокус
2025-07-27T01:15:27Z
Боєць-зрадник з України програв другий поспіль бій нокаутом у UFC під прапором Росії
ZN UA
2025-07-27T01:06:30Z
Українка Бакастова перемогла російську чемпіонку і майора ЗС РФ Велику на чемпіонаті світу з фехтування
Фокус
2025-07-26T23:27:45Z
Ювентус готовий запропонувати капітану Спортінга Лісабон п'ятирічний контракт
Football.ua
2025-07-26T21:46:05Z
Захисник Ренна повернеться до Дженоа
Football.ua
2025-07-26T21:16:56Z
Кухаревич відзначився голом за Слован Братислава в другому поспіль матчі
Football.ua
2025-07-26T20:40:18Z
Хто краще стрибнув у басейн: Усик з донькою влаштували змагання в Іспанії, – драйвове відео
24tv
2025-07-26T20:36:38Z
Так, він не завжди був лисим: цей маловідомий факт з біографії Джейсона Стейтема вас вразить
24tv
2025-07-26T20:24:42Z
"Ніхто інший": легенда боксу назвав головну особливість Усика
24tv
2025-07-26T20:06:00Z
«Укрзалізниця» анонсувала нові рейси на серпень
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:33:30Z
Пенсіонерам уріжуть виплати: хто потрапить під обмеження
Знай
2025-07-27T03:30:53Z
Безос завершив масштабний розпродаж акцій Amazon, вторгувавши $5,7 мільярда
InternetUA
2025-07-27T02:34:45Z
До 70 гривень за літр: водіям показали, як змінилися ціни на пальне на вихідних
Хвиля
2025-07-27T02:06:14Z
Міненерго прокоментувало готовність України до опалювального сезону попри обстріли РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T02:06:12Z
Проблемні кредити, судові позиви банків: що робити та чи варто залучати адвоката?
Украина Криминальная
2025-07-26T23:54:06Z
Який мінімальний термін оренди землі можна укласти в липні 2025 року
24tv
2025-07-26T19:03:34Z
5 професій, які зникнуть найближчим часом
24tv
2025-07-26T18:57:31Z
Світові запаси матча вичерпуються на тлі трендів у соцмережах та неврожаю - BBC
InternetUA
2025-07-26T18:56:59Z
У канадську тактичну гру Squad зі 150 тисячами відгуків додадуть українських військових
InternetUA
2025-07-27T04:01:24Z
Як прибрати затяжки на одязі за кілька секунд - лайфхак
GlavRed
2025-07-27T03:27:11Z
Apple готує новий iPad Pro з акцентом на ШІ
InternetUA
2025-07-27T03:04:37Z
Собака боїться грому: мережу підкорили зворушливі кадри, як її заспокоїв під час грози кіт
Фокус
2025-07-27T03:00:49Z
Google представив ШІ-інструмент, який може розшифровувати давні тексти
InternetUA
2025-07-27T02:04:09Z
MAN представляє інноваційну зарядку для електровантажівок
AutoCentre
2025-07-27T01:46:22Z
Японська компанія створила VR-рукавички, які передають дотик у віртуальній реальності
InternetUA
2025-07-27T01:01:15Z
Головним науковцем Meta став один із творців ChatGPT
InternetUA
2025-07-26T23:01:11Z
Google Pixel 10 отримає новий фірмовий відтінок Moonstone
InternetUA
2025-07-26T21:37:58Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z
GR Corolla Auto: як ралійний автомобіль намагається бути цивілізованим — огляд
Топ Жир
2025-07-26T21:36:16Z
Honda планує страхувати ваші авто, маючи унікальну перевагу
Топ Жир
2025-07-26T19:51:00Z
Орендар Hertz зняв відео свого авто, щоб спростувати помилку штучного інтелекту, але його спроба залишилася марною на тлі громадського обурення
Топ Жир
2025-07-26T18:06:24Z