MY.UAНовини
"Російський ведмідь стікає кров'ю": який вплив мають санкції та коли економіка Росії обвалиться
"Російський ведмідь стікає кров'ю": який вплив мають санкції та коли економіка Росії обвалиться

"Російський ведмідь стікає кров'ю": який вплив мають санкції та коли економіка Росії обвалиться

Санкції проти Росії після її агресії в Україні стали одним із основних важелів впливу міжнародної спільноти на владу країни. Наразі затверджено 16 санкційних пакетів, зокрема замороження російських активів, обмеження на імпорт нафти та газу, заборону на експорт високотехнологічних компонентів, закриття ринків для російських компаній, вихід західного бізнесу з Росії тощо.

Це все впливає на ріст рівня інфляції в Росії, а дефіцит бюджету за 3 роки великої війни складає 10 трильйонів рублів. Однак попри всі заяви щодо того, що російська економіка у критичному стані через санкції, 2025 рік навряд чи стане вирішальним для її краху.

24 Канал дізнався, як санкції впливають на фінансову діяльність Росії, що з рівнем інфляції та чому офіційні відомства замовчують його, а найголовніше – за яких умов економіка країни може зазнати краху.

Чи дієві санкції проти Росії та як саме вони впливають

У розмові з 24 Каналом економіст Олег Пендзин зауважив, що санкції безумовно впливають на Росію і населення країни починає відчувати це ще більше.

Олег Гетман

Координатор експертних груп Економічної експертної платформи

Приблизно 30 – 35% федерального бюджету Росії – це доходи від нафти та газу. На сьогодні вже суттєво скоротилися надходження від продажу газу і досить певними кроками скорочуються доходи від нафти.

Гетман додає, що ці скорочення доходів повинні бути ще більшими внаслідок поглиблення санкційних заходів. Тому потрібно, щоб російська нафта коштувала не 60 доларів за барель, а 40 доларів. Саме це стане одним із критичних наслідків для федерального бюджету.

Немає сумнівів щодо того, що санкції вплинули та впливають на економіку Росії також в економіста Ярослава Жаліла. Він каже в коментарі 24 Каналу, що навіть те, що Росія намагається обходити обмеження через треті країни, коштує їй дорожче, аніж мало б бути. Конкретно вплив відображається на економіці так:

  • Обмежується можливість розвитку: доступ Росії до сучасного комплектовання та сучасних технологій – на низькому рівні.
  • На противагу цьому Росія починає виробляти альтернативні інструменти, а це набагато дорожче, повільніше та неефективно.
  • Росія черпає фінанси з продажу своїх енергоресурсів, але споживання та постачання газу та нафти скоротилося. Крім того, потужним ударом по економіці Росії стало запровадження санкцій проти тіньового флоту.

Ярослав Жаліло

Заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень

З іншого боку, розраховувати на те, що санкції можуть завдати нищівного та миттєвого впливу, – не варто. На жаль, є чимало напрямів, де Росія продовжує бути членом світового економічного співтовариства. Навіть Євросоюз, попри всю підтримку України, досі купує в Росії різні товари, зокрема газ та нафту.

Важливо! Як повідомляє The Guardian, у 2024 році в європейські порти доставили 17,8 мільйона тонн російського зрідженого природного газу. Це на 2 мільйони тонн більше, ніж у 2023 році.

На думку економіста Олега Пендзина, великою помилкою європейських політиків та західних експертів, які аналізують російську економіку, є те, що для них єдине мірило ефективності економічної політики – це падіння або зростання доходів населення, а також сприйняття населенням справедливості тих процесів, що відбуваються в економіці.

Олег Пендзин

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу

Річ у тім, що для Росії так не працює. Там люди у стані зубожіння все одно будуть підтримувати владу, хоч, в принципі, їх і не питають. Ідеологія, яка закладена в російських ЗМІ, викривлює зовнішню картину. Тому говорити про реакцію суспільства на хибність російської економічної політики практично неможливо.

Попри це, відповідно до об'єктивних речей, каже економіст Пендзин, в Росії все ж таки відбувається стагнація економіки, тобто низькі темпи економічного зростання та надзвичайно високий рівень інфляції.

Нагадуємо! Під час саміту "Підтримуй Україну" 24 лютого голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла, що обмеження Європи мають величезний вплив на економіку Росії.

  • У треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну Євросоюз ухвалив 16-й пакет санкцій. Він стосується не лише російського тіньового флоту, але й осіб та організацій, що сприяють експлуатації нафтових танкерів, постачають ігрові контролери для керування дронами, взаємодіють із банками для обходу санкцій або поширюють пропаганду через медіа тощо.
  • Крім того, Євросоюз анонсував 17-й пакет санкцій, однак деталі пакета поки що невідомі, адже їх обговорюватимуть під час надзвичайного Європейського саміту 6 березня.

У якому стані зараз реально економіка Кремля

Під час Національного безпекового форуму Рональда Рейгана у грудні 2024 року тодішній голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вже витратила понад 200 мільярдів доларів на війну проти України.

Навіть західні аналітики зауважують, що темпи витрат на війну впливають на економіку Росії, яка переживає не найкращі часи.

  1. Американський економіст Андерс Аслунд говорить, що у наприкінці 2024 року витрати Кремля могли досягнути піку – 10% ВВП країни, передає "Голос Америки".
  2. Наприкінці січня 2025 року в матеріалі Reuters, за словами анонімних джерел, Путін нібито вперше виявив стурбованість щодо стану економіки країни в умовах війни.

Що у Росії з ВВП

За даними Національного інституту стратегічних досліджень, прогнози темпів зростання реального ВВП Росії різняться. Якщо у Центробанку Росії очікують, що у 2026 році зростання сягатиме до 2%, то прогнози МВФ становлять всього 1,2%, а Світового банку ще менше – 1,1%.

Як запевняють в Інституті, протягом наступних періодів темпи зростання економіки в Росії уповільнюватимуться.

Рекордно висока інфляція

Ще у жовтні 2024 року Центробанк Росії прогнозував, що інфляція до кінця 2024 року сягне 8 – 8,5%. Водночас Пендзин заявляє, що відповідно до даних споживчого кошика росіян цілком реально, що інфляція могла скласти навіть 18 – 19%. Є навіть припущення, що її показник може сягати 30 – 35%.

Підтверджує невідповідність офіційних даних Росії із реальним станом речей й Ярослав Жаліло. За його словами, чимало експертів, навіть неурядові російські експерти, говорять про те, що показник інфляції в Росії удвічі або навіть утричі більший.

Зверніть увагу! На 2025 рік регулятор Росії спрогнозував, що інфляція може до кінця цього року становити лише 4,5 – 5%. Однак цілком реально, що Кремль може замовчувати реальну ситуацію.

Ключова ставка на рівні 21% не допомогла

Пендзин додає, що доказом того, що інфляція в Росії є точно вищою, аніж повідомляють офіційні джерела, є рівень ставки. Навіть після того, як Центробанк підвищив ключову ставку до 21% у листопаді 2024 року, стримати інфляцію так і не вдалося.

Дійсно, той факт, що вони підняли до такого рівня ставку, означає, що на такому приблизно рівні вони й оцінюють інфляційний потенціал. По суті, ця ставка визначає не постфактум інфляцію, а є певним прогнозом інфляції на майбутнє,
– додає економіст Ярослав Жаліло.

Що таке ключова ставка

За показником ключової ставки центральний банк країни здійснює основні операції з банками щодо надання або ж залучення коштів. Отже, якщо зростає ставка, то зростає вартість кредитів та депозитів. А отже, це провокує скорочення споживання, бо ж брати позику стає невигідно. Ціни теж повільніше зростають, а тому інфляція уповільнюється.

Який дефіцит російського бюджету

Рекордний дефіцит бюджету Росії визнають навіть офіційні джерела. Наприклад, як повідомляють російські ЗМІ з посиланням на дані Мінфіну Росії, бюджетний дефіцит за 2024 рік становив понад 3 трильйони рублів.

За словами Олега Гетмана, загалом за 3 минулі роки повномасштабного вторгнення в Україну дефіцит бюджету Росії склав 10 трильйонів рублів.

У 2022 та 2023 роках дефіцит склав по 3 трильйона на рік. А у 2024 році – 3,7 трильйона рублів,
– каже Гетман.

Чому російська економіка досі тримається

Навіть попри різні заяви щодо суттєвих витрат Росії на війну Володимир Путін підписав закон про бюджет на 2025 рік, де понад 145 мільярдів доларів піде на оборону, а це близько 32,5% від всього бюджету, повідомляє Assoсited Press. Важливо додати, що ця сума вища, аніж та, яка була затверджена на 2024 рік.

Олег Гетман розповідає, що попри все Росії вдається поки що покривати дефіцит. Це переважно відбувається за кошт внутрішніх запозичень та проїдання Фонду національного добробуту, у якому залишилося десь 45 мільярдів доларів.

Крім того, Росія тримається ще за рахунок збільшення курсу рубля та накладання податків на найбідніші верстви населення,
– каже Гетман.

Цікаво! За даними російських ЗМІ, запаси у Фонді національного добробуту Росії, який наповнювався наддоходами від експорту нафти, стають все меншими. Тому з Фонду зникло понад 100 тонн золота внаслідок угод, про які російський Мінфін нічого не повідомив у звітах. Якщо на 1 січня 2025 року у Фонді зберігається 187,7 тонни золота, то рік тому вони були на рівні 358,9 тонни.

За словами Олега Пендзина, стан російської економіки на сьогодні є кращим, аніж стан радянської економіки протягом останнього десятиріччя існування Радянського Союзу. Тоді дефіцит був катастрофічним, а радянський рубель не можна було отоварити.

Однак хіба тоді така ситуація призвела до суттєвих соціальних конфліктів, незадоволення тощо? Ні. Тому, коли ми оцінюємо теперішню ситуацію з економікою Росії, треба розуміти наступне: все буде робитися задля військового комплексу, а на зубожіння людей ніхто уваги не звертатиме,
– наголошує Пендзин.

"Виїжджає" Росія ще й на тому, що її влада забезпечує різний рівень життя різних суб'єктів федерації. Не дивно, що, надаючи фінансування та товари народного споживання в містах-мільйонниках, на віддалених регіонах ставлять хрест.

Наприклад, в Якутії вже введені продовольчі картки. Однак Москва живе, як і жила до цього. Тому для росіян на сьогодні діє така фраза: "Не жили добре, то й не будемо починати", – резюмує Олег Пендзин.

Чи можуть іноземні компанії повернутися до Росії

Станом на 1 січня 2025 року Росію покинули 467 західних компаній з 24 лютого 2022 року. Ще у 2021 році вони сплатили податків у бюджет Росії на суму близько 6 мільярдів доларів. На сьогодні Росія втратила ці кошти, а тому в її інтересах повернути бізнес назад.

Про перші ознаки щодо повернення американського бізнесу до Росії повідомив спецпосланець США з питань Близького Сходу Стів Вікофф. Це може трапитися тоді, коли буде ухвалена мирна угода щодо закінчення російсько-української війни. Гендиректор Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв навіть заявив, що бізнес США може повернутися до літа 2025 року.

  • На початку повномасштабного вторгнення західні компанії, у тому числі й американські, залишили російський ринок. Тому чимало секторів промисловості опинилися в руках російського бізнесу: у вересні 2022 року Путін закликав російські компанії зайняти вивільнені ніші, а у травні 2023 року він повідомив про нібито активне їхнє освоєння російським бізнесом.
  • У Росії навіть була створена підкомісія урядової комісії з контролю за здійсненням іноземних інвестицій під керівництвом міністра фінансів Росії Антона Силуанова. Саме ця підкомісія видає дозволи на укладання угод між іноземними компаніями та покупцями їхніх російських активів.
  • Цікаво, що у 2023 році Путін заявив на засіданні економічного форуму в Петербурзі, що відхід іноземних брендів з російського ринку нібито "не вплинув на випуск товарів", а зміни відбулися лише з логотипами на продукції.

Важливо! Як повідомляють в KSE Institute, у 2024 році понад 160 міжнародних компаній остаточно припинили свою діяльність у Росії через ліквідацію чи продаж бізнесу. Йдеться про такі відомі бренди, як FedEx, Carlsberg, Unilever, Moncler, Danone, IKEA тощо. Натомість понад 2220 компаній продовжують працювати: це Philip Morris, PepsiCo, Raiffeisen Bank, Nestlé, Metro, Mondelez, Coca-Cola та інші.

Коли в росіян настане реальний економічний кінець

Починаючи з 2022 та 2023 років Росія заливала власну економіку дешевими державними грошима та активно сприяла різкому зростанню обсягів промислового виробництва, у першу чергу тих, які спрямовують на війну.

Втім це призвело до того, що різко збільшилася в обсягу загальна кількість грошових одиниць, які були не забезпечені товарними позиціями, а це, своєю чергою, спровокувало ріст інфляції,
– пояснює економіст Пендзин.

Гетман водночас каже, що коли будуть вичерпані резерви Фонду, а нафта Urals опуститься в ціні хоча б до 50 доларів за барель, то це можна буде вважати критичною точкою для економіки Росії.

За такого розвитку подій Кремль не зможе фінансувати більшу частину так званої воєнної операції, а соціальні видатки, медицину, освіту тощо доведеться скорочувати.

Фонд національного добробуту Росії вичерпується приблизно на 40 – 50 мільярдів на рік у різних валютах. Тож все, що у ньому залишилося, – це якраз на 2025 рік,
– каже економіст Гетман.

З іншого боку, ціни на нафту достатньо непередбачувані, але Трамп ішов з передвиборчою програмою "Drill, baby, drill". Уже відомо, що новий президент США почав надавати нові дозволи на буріння нафти, розвідування територій для буріння різних заповідних зон тощо, а отже, очікувати на зниження цін на нафту можна десь в середині або наприкінці 2025 року.

Поки виглядає все так, що на кінець цього року ситуація в росіян буде вже суттєво критичною для економіки. Тому росіяни намагатимуться якнайшвидше позбавитися від санкцій. Саме зараз вже момент, коли "російський ведмідь починає стікати кров'ю", а тому Росія вирішуватиме всі проблеми до кінця 2025 року,
– підсумовує Олег Гетман.

Зверніть увагу! На думку економіста Пендзина, на жаль, російська економіка у 2025 році не обвалиться, як на це сподіваються інші.

Теги за темою
РосіяВВП
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Терміново позбавляйтеся від них: 5 рослин, які наражають ваш будинок на небезпеку
Знай
2025-07-27T03:51:30Z
Незвичайний ребус: знайдіть 3 відмінності на тарілках із локшиною за 33 секунди
GlavRed
2025-07-27T03:27:39Z
Як правильно – "на добраніч" чи "надобраніч": вчителька пояснила
GlavRed
2025-07-27T03:27:24Z
Як виступати публічно і не боятися: секрети успішного спікера
GlavRed
2025-07-27T03:27:21Z
М'ясні котлети їсти більше не захочете: спробуйте приготувати їх з кабачка
Telegraf
2025-07-27T03:18:58Z
Сором: навіщо він нам і як керує нашим життям
GlavRed
2025-07-26T23:27:32Z
День ангела 27 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-26T21:24:24Z
Отримайте щедрий урожай аґрусу: одна дія, яку робить 80% одеських садівників
24tv
2025-07-26T20:54:54Z
Бур'янів не буде до кінця року: їх вбивають 3 інгредієнти, які є на кухні
24tv
2025-07-26T18:57:55Z
Там, де пахне сіном і видно зорі: які українські зірки народились у маленьких селах
24tv
2025-07-27T04:03:56Z
Музей America on Wheels: подорож у минуле
AutoCentre
2025-07-27T01:46:16Z
Жадан: Війна змінила українську мову, наповнивши її болем
УкраинФорм
2025-07-26T22:45:30Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-26T21:15:33Z
«Буря» з України зібрала аншлаги на відкритті Міжнародного Шекспірівського фестивалю
УкраинФорм
2025-07-26T21:06:01Z
Ювілей Шевченківської премії: Зеленський розширив перелік номінацій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T20:42:26Z
Николь Кидман показала свою 14-ти летнюю дочь
GlavRed
2025-07-26T20:27:53Z
Крістіна Агілера приголомшила сміливою фотосесією
GlavRed
2025-07-26T20:27:41Z
Яскрава анімація та добрі історії: 4 нові мультфільми, які треба подивитися з дітьми
24tv
2025-07-26T20:18:27Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Від сексу до омлету: вісім дешевих і простих способів позбутися стресу
Gazeta UA
2025-07-26T21:42:30Z
Вчені навчили комарів протистояти малярії: що це означає для людства
TSN
2025-07-26T21:24:37Z
Труситиме весь день: вчені назвали щоденну звичку, яка призводить до підвищення тиску
Знай
2025-07-26T19:51:17Z
До Дня медичного працівника Валерій Дубіль, Віта Присяжнюк і фонд «Надія» здійснили гуманітарну місію на Донеччину та Сумщину
Политека
2025-07-26T19:48:25Z
Присідання, тяга і ще дещо: ось 5 простих вправ, які швидко приведуть вас у форму
24tv
2025-07-26T19:09:23Z
Скільки спати, щоб не зашкодити здоров'ю
24tv
2025-07-26T18:18:58Z
Коли сон тільки зашкодить: вчені розкрили тривожний нюанс
Фокус
2025-07-26T18:12:09Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Чому Трамп різко почав допомагати Україні: нерозказана історія
GlavRed
2025-07-27T03:27:23Z
Переплюнули Францію та Японію: витрати України на оборону зросли до рекордних цифр
Telegraf
2025-07-27T02:39:41Z
Зеленський пояснив умову, за якої є шанс закінчити війну проти РФ до 2026 року
Gazeta UA
2025-07-27T01:42:27Z
Не Меланія: американістка сказала, хто змінив думку Трампа щодо Росії
24tv
2025-07-27T01:42:27Z
У річницю завершення Корейської війни Кім Чен Ин пообіцяв перемогти в «антиамериканській боротьбі»
УкраинФорм
2025-07-27T01:21:34Z
В Таїланді підтвердили готовність до припинення вогню, але тільки за однієї умови
Telegraf
2025-07-27T01:03:08Z
Повернення того, що було до 22 липня: громадський діяч проаналізував законопроєкт Зеленського
24tv
2025-07-27T00:42:27Z
Ізраїль відновлює постачання гуманітарної допомоги в сектор Гази - ЦАХАЛ
УкраинФорм
2025-07-27T00:36:39Z
Безкоштовні продукти для пенсіонерів у Миколаївській області: де можна отримати різні види продовольчої допомоги
Политека
2025-07-27T04:00:51Z
У Львові попрощалися з Героєм України Віталієм "Туристом" Карвацьким
24tv
2025-07-27T03:42:35Z
Неотримання виплати від РФ: чи можна повідомити ПФУ онлайн
ZN UA
2025-07-27T03:42:12Z
Найтепліші привітання з Днем медика 2025: щирі слова у прозі й віршах
24tv
2025-07-27T03:33:28Z
Атака "Шахедами", просування ЗСУ: хронологія 1250 дня війни
24tv
2025-07-27T03:33:15Z
Сьогодні – Всесвітній день бабусь і дідусів: найкращі привітання у картинках і словах
24tv
2025-07-27T03:03:49Z
ТЦК "бачить" і віддаленку: як отримують повістки українці на дистанційці
Хвиля
2025-07-27T03:00:27Z
З Днем медика 2025! Найкращі вірші та оригінальні листівки до свята
Telegraf
2025-07-27T02:36:26Z
Безкоштовне житло для переселенців в Запоріжжі: де нададуть підтримку
Политека
2025-07-27T02:30:52Z
У США загорівся літак з 179 людьми на борту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:54:50Z
Росія атакувала Харків та Суми: загорілися будівлі, є поранені
Лига
2025-07-27T03:33:09Z
Вибухи в Росії та атака на Україну: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:12:47Z
Жителів Нью-Йорка попереджають про брудне повітря через дим лісових пожеж у Канаді
УкраинФорм
2025-07-27T02:54:37Z
Прикордонник проґавив ухилянта на Вінниччині: що вирішив суд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T01:48:28Z
На Львівщині підлітка уразило струмом на вагоні потяга
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T01:21:35Z
Росіяни атакували Сумську громаду, троє поранених
УкраинФорм
2025-07-27T00:57:14Z
Декілька районів Туреччини охопили масштабні лісові пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T00:54:37Z
Дрони атакували залізничну підстанцію у Волгограді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T00:24:25Z
ЗСУ ліквідували полковника, який командував штурмами на Харківщині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T04:06:31Z
Спалах сказу на Київщині: де запроваджено карантин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:51:16Z
Хвиля спеки обрушиться на Україну: синоптик Діденко сказала, де чекати +40 і коли посвіжішає
Хвиля
2025-07-27T03:45:38Z
Дефіцит продуктів у Харківській області: що зникає з прилавків
Политека
2025-07-27T03:30:35Z
Продавав ФСБ дані про позиції ЗСУ: поліцейського-зрадника засудили на 15 років
InternetUA
2025-07-27T03:28:36Z
Коригував удари РФ по інфраструктурі: жителя Донеччини засудили на 15 років за держзраду
УкраинФорм
2025-07-27T03:21:00Z
Град та шквали: прогноз погоди на 27 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T02:51:15Z
Сильні зливи і не тільки. Яким регіонам не пощастить з погодою в останні дні липня
Telegraf
2025-07-27T02:36:57Z
Женуться за людьми й автівками: росіяни цинічно використовують дрони у Херсоні
24tv
2025-07-27T02:30:12Z
"Не подобаються деякі фрази": Усик зізнався, що хотів би змінити гімн України
Фокус
2025-07-27T01:15:27Z
Боєць-зрадник з України програв другий поспіль бій нокаутом у UFC під прапором Росії
ZN UA
2025-07-27T01:06:30Z
Українка Бакастова перемогла російську чемпіонку і майора ЗС РФ Велику на чемпіонаті світу з фехтування
Фокус
2025-07-26T23:27:45Z
Ювентус готовий запропонувати капітану Спортінга Лісабон п'ятирічний контракт
Football.ua
2025-07-26T21:46:05Z
Захисник Ренна повернеться до Дженоа
Football.ua
2025-07-26T21:16:56Z
Кухаревич відзначився голом за Слован Братислава в другому поспіль матчі
Football.ua
2025-07-26T20:40:18Z
Хто краще стрибнув у басейн: Усик з донькою влаштували змагання в Іспанії, – драйвове відео
24tv
2025-07-26T20:36:38Z
Так, він не завжди був лисим: цей маловідомий факт з біографії Джейсона Стейтема вас вразить
24tv
2025-07-26T20:24:42Z
"Ніхто інший": легенда боксу назвав головну особливість Усика
24tv
2025-07-26T20:06:00Z
«Укрзалізниця» анонсувала нові рейси на серпень
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T03:33:30Z
Пенсіонерам уріжуть виплати: хто потрапить під обмеження
Знай
2025-07-27T03:30:53Z
Безос завершив масштабний розпродаж акцій Amazon, вторгувавши $5,7 мільярда
InternetUA
2025-07-27T02:34:45Z
До 70 гривень за літр: водіям показали, як змінилися ціни на пальне на вихідних
Хвиля
2025-07-27T02:06:14Z
Міненерго прокоментувало готовність України до опалювального сезону попри обстріли РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T02:06:12Z
Проблемні кредити, судові позиви банків: що робити та чи варто залучати адвоката?
Украина Криминальная
2025-07-26T23:54:06Z
Який мінімальний термін оренди землі можна укласти в липні 2025 року
24tv
2025-07-26T19:03:34Z
5 професій, які зникнуть найближчим часом
24tv
2025-07-26T18:57:31Z
Світові запаси матча вичерпуються на тлі трендів у соцмережах та неврожаю - BBC
InternetUA
2025-07-26T18:56:59Z
У канадську тактичну гру Squad зі 150 тисячами відгуків додадуть українських військових
InternetUA
2025-07-27T04:01:24Z
Як прибрати затяжки на одязі за кілька секунд - лайфхак
GlavRed
2025-07-27T03:27:11Z
Apple готує новий iPad Pro з акцентом на ШІ
InternetUA
2025-07-27T03:04:37Z
Собака боїться грому: мережу підкорили зворушливі кадри, як її заспокоїв під час грози кіт
Фокус
2025-07-27T03:00:49Z
Google представив ШІ-інструмент, який може розшифровувати давні тексти
InternetUA
2025-07-27T02:04:09Z
MAN представляє інноваційну зарядку для електровантажівок
AutoCentre
2025-07-27T01:46:22Z
Японська компанія створила VR-рукавички, які передають дотик у віртуальній реальності
InternetUA
2025-07-27T01:01:15Z
Головним науковцем Meta став один із творців ChatGPT
InternetUA
2025-07-26T23:01:11Z
Google Pixel 10 отримає новий фірмовий відтінок Moonstone
InternetUA
2025-07-26T21:37:58Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z
GR Corolla Auto: як ралійний автомобіль намагається бути цивілізованим — огляд
Топ Жир
2025-07-26T21:36:16Z
Honda планує страхувати ваші авто, маючи унікальну перевагу
Топ Жир
2025-07-26T19:51:00Z
Орендар Hertz зняв відео свого авто, щоб спростувати помилку штучного інтелекту, але його спроба залишилася марною на тлі громадського обурення
Топ Жир
2025-07-26T18:06:24Z