MY.UAНовини
"Російський ведмідь стікає кров'ю": який вплив мають санкції та коли економіка Росії обвалиться
"Російський ведмідь стікає кров'ю": який вплив мають санкції та коли економіка Росії обвалиться

"Російський ведмідь стікає кров'ю": який вплив мають санкції та коли економіка Росії обвалиться

Санкції проти Росії після її агресії в Україні стали одним із основних важелів впливу міжнародної спільноти на владу країни. Наразі затверджено 16 санкційних пакетів, зокрема замороження російських активів, обмеження на імпорт нафти та газу, заборону на експорт високотехнологічних компонентів, закриття ринків для російських компаній, вихід західного бізнесу з Росії тощо.

Це все впливає на ріст рівня інфляції в Росії, а дефіцит бюджету за 3 роки великої війни складає 10 трильйонів рублів. Однак попри всі заяви щодо того, що російська економіка у критичному стані через санкції, 2025 рік навряд чи стане вирішальним для її краху.

24 Канал дізнався, як санкції впливають на фінансову діяльність Росії, що з рівнем інфляції та чому офіційні відомства замовчують його, а найголовніше – за яких умов економіка країни може зазнати краху.

Чи дієві санкції проти Росії та як саме вони впливають

У розмові з 24 Каналом економіст Олег Пендзин зауважив, що санкції безумовно впливають на Росію і населення країни починає відчувати це ще більше.

Олег Гетман

Координатор експертних груп Економічної експертної платформи

Приблизно 30 – 35% федерального бюджету Росії – це доходи від нафти та газу. На сьогодні вже суттєво скоротилися надходження від продажу газу і досить певними кроками скорочуються доходи від нафти.

Гетман додає, що ці скорочення доходів повинні бути ще більшими внаслідок поглиблення санкційних заходів. Тому потрібно, щоб російська нафта коштувала не 60 доларів за барель, а 40 доларів. Саме це стане одним із критичних наслідків для федерального бюджету.

Немає сумнівів щодо того, що санкції вплинули та впливають на економіку Росії також в економіста Ярослава Жаліла. Він каже в коментарі 24 Каналу, що навіть те, що Росія намагається обходити обмеження через треті країни, коштує їй дорожче, аніж мало б бути. Конкретно вплив відображається на економіці так:

  • Обмежується можливість розвитку: доступ Росії до сучасного комплектовання та сучасних технологій – на низькому рівні.
  • На противагу цьому Росія починає виробляти альтернативні інструменти, а це набагато дорожче, повільніше та неефективно.
  • Росія черпає фінанси з продажу своїх енергоресурсів, але споживання та постачання газу та нафти скоротилося. Крім того, потужним ударом по економіці Росії стало запровадження санкцій проти тіньового флоту.

Ярослав Жаліло

Заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень

З іншого боку, розраховувати на те, що санкції можуть завдати нищівного та миттєвого впливу, – не варто. На жаль, є чимало напрямів, де Росія продовжує бути членом світового економічного співтовариства. Навіть Євросоюз, попри всю підтримку України, досі купує в Росії різні товари, зокрема газ та нафту.

Важливо! Як повідомляє The Guardian, у 2024 році в європейські порти доставили 17,8 мільйона тонн російського зрідженого природного газу. Це на 2 мільйони тонн більше, ніж у 2023 році.

На думку економіста Олега Пендзина, великою помилкою європейських політиків та західних експертів, які аналізують російську економіку, є те, що для них єдине мірило ефективності економічної політики – це падіння або зростання доходів населення, а також сприйняття населенням справедливості тих процесів, що відбуваються в економіці.

Олег Пендзин

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу

Річ у тім, що для Росії так не працює. Там люди у стані зубожіння все одно будуть підтримувати владу, хоч, в принципі, їх і не питають. Ідеологія, яка закладена в російських ЗМІ, викривлює зовнішню картину. Тому говорити про реакцію суспільства на хибність російської економічної політики практично неможливо.

Попри це, відповідно до об'єктивних речей, каже економіст Пендзин, в Росії все ж таки відбувається стагнація економіки, тобто низькі темпи економічного зростання та надзвичайно високий рівень інфляції.

Нагадуємо! Під час саміту "Підтримуй Україну" 24 лютого голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розповіла, що обмеження Європи мають величезний вплив на економіку Росії.

  • У треті роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну Євросоюз ухвалив 16-й пакет санкцій. Він стосується не лише російського тіньового флоту, але й осіб та організацій, що сприяють експлуатації нафтових танкерів, постачають ігрові контролери для керування дронами, взаємодіють із банками для обходу санкцій або поширюють пропаганду через медіа тощо.
  • Крім того, Євросоюз анонсував 17-й пакет санкцій, однак деталі пакета поки що невідомі, адже їх обговорюватимуть під час надзвичайного Європейського саміту 6 березня.

У якому стані зараз реально економіка Кремля

Під час Національного безпекового форуму Рональда Рейгана у грудні 2024 року тодішній голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вже витратила понад 200 мільярдів доларів на війну проти України.

Навіть західні аналітики зауважують, що темпи витрат на війну впливають на економіку Росії, яка переживає не найкращі часи.

  1. Американський економіст Андерс Аслунд говорить, що у наприкінці 2024 року витрати Кремля могли досягнути піку – 10% ВВП країни, передає "Голос Америки".
  2. Наприкінці січня 2025 року в матеріалі Reuters, за словами анонімних джерел, Путін нібито вперше виявив стурбованість щодо стану економіки країни в умовах війни.

Що у Росії з ВВП

За даними Національного інституту стратегічних досліджень, прогнози темпів зростання реального ВВП Росії різняться. Якщо у Центробанку Росії очікують, що у 2026 році зростання сягатиме до 2%, то прогнози МВФ становлять всього 1,2%, а Світового банку ще менше – 1,1%.

Як запевняють в Інституті, протягом наступних періодів темпи зростання економіки в Росії уповільнюватимуться.

Рекордно висока інфляція

Ще у жовтні 2024 року Центробанк Росії прогнозував, що інфляція до кінця 2024 року сягне 8 – 8,5%. Водночас Пендзин заявляє, що відповідно до даних споживчого кошика росіян цілком реально, що інфляція могла скласти навіть 18 – 19%. Є навіть припущення, що її показник може сягати 30 – 35%.

Підтверджує невідповідність офіційних даних Росії із реальним станом речей й Ярослав Жаліло. За його словами, чимало експертів, навіть неурядові російські експерти, говорять про те, що показник інфляції в Росії удвічі або навіть утричі більший.

Зверніть увагу! На 2025 рік регулятор Росії спрогнозував, що інфляція може до кінця цього року становити лише 4,5 – 5%. Однак цілком реально, що Кремль може замовчувати реальну ситуацію.

Ключова ставка на рівні 21% не допомогла

Пендзин додає, що доказом того, що інфляція в Росії є точно вищою, аніж повідомляють офіційні джерела, є рівень ставки. Навіть після того, як Центробанк підвищив ключову ставку до 21% у листопаді 2024 року, стримати інфляцію так і не вдалося.

Дійсно, той факт, що вони підняли до такого рівня ставку, означає, що на такому приблизно рівні вони й оцінюють інфляційний потенціал. По суті, ця ставка визначає не постфактум інфляцію, а є певним прогнозом інфляції на майбутнє,
– додає економіст Ярослав Жаліло.

Що таке ключова ставка

За показником ключової ставки центральний банк країни здійснює основні операції з банками щодо надання або ж залучення коштів. Отже, якщо зростає ставка, то зростає вартість кредитів та депозитів. А отже, це провокує скорочення споживання, бо ж брати позику стає невигідно. Ціни теж повільніше зростають, а тому інфляція уповільнюється.

Який дефіцит російського бюджету

Рекордний дефіцит бюджету Росії визнають навіть офіційні джерела. Наприклад, як повідомляють російські ЗМІ з посиланням на дані Мінфіну Росії, бюджетний дефіцит за 2024 рік становив понад 3 трильйони рублів.

За словами Олега Гетмана, загалом за 3 минулі роки повномасштабного вторгнення в Україну дефіцит бюджету Росії склав 10 трильйонів рублів.

У 2022 та 2023 роках дефіцит склав по 3 трильйона на рік. А у 2024 році – 3,7 трильйона рублів,
– каже Гетман.

Чому російська економіка досі тримається

Навіть попри різні заяви щодо суттєвих витрат Росії на війну Володимир Путін підписав закон про бюджет на 2025 рік, де понад 145 мільярдів доларів піде на оборону, а це близько 32,5% від всього бюджету, повідомляє Assoсited Press. Важливо додати, що ця сума вища, аніж та, яка була затверджена на 2024 рік.

Олег Гетман розповідає, що попри все Росії вдається поки що покривати дефіцит. Це переважно відбувається за кошт внутрішніх запозичень та проїдання Фонду національного добробуту, у якому залишилося десь 45 мільярдів доларів.

Крім того, Росія тримається ще за рахунок збільшення курсу рубля та накладання податків на найбідніші верстви населення,
– каже Гетман.

Цікаво! За даними російських ЗМІ, запаси у Фонді національного добробуту Росії, який наповнювався наддоходами від експорту нафти, стають все меншими. Тому з Фонду зникло понад 100 тонн золота внаслідок угод, про які російський Мінфін нічого не повідомив у звітах. Якщо на 1 січня 2025 року у Фонді зберігається 187,7 тонни золота, то рік тому вони були на рівні 358,9 тонни.

За словами Олега Пендзина, стан російської економіки на сьогодні є кращим, аніж стан радянської економіки протягом останнього десятиріччя існування Радянського Союзу. Тоді дефіцит був катастрофічним, а радянський рубель не можна було отоварити.

Однак хіба тоді така ситуація призвела до суттєвих соціальних конфліктів, незадоволення тощо? Ні. Тому, коли ми оцінюємо теперішню ситуацію з економікою Росії, треба розуміти наступне: все буде робитися задля військового комплексу, а на зубожіння людей ніхто уваги не звертатиме,
– наголошує Пендзин.

"Виїжджає" Росія ще й на тому, що її влада забезпечує різний рівень життя різних суб'єктів федерації. Не дивно, що, надаючи фінансування та товари народного споживання в містах-мільйонниках, на віддалених регіонах ставлять хрест.

Наприклад, в Якутії вже введені продовольчі картки. Однак Москва живе, як і жила до цього. Тому для росіян на сьогодні діє така фраза: "Не жили добре, то й не будемо починати", – резюмує Олег Пендзин.

Чи можуть іноземні компанії повернутися до Росії

Станом на 1 січня 2025 року Росію покинули 467 західних компаній з 24 лютого 2022 року. Ще у 2021 році вони сплатили податків у бюджет Росії на суму близько 6 мільярдів доларів. На сьогодні Росія втратила ці кошти, а тому в її інтересах повернути бізнес назад.

Про перші ознаки щодо повернення американського бізнесу до Росії повідомив спецпосланець США з питань Близького Сходу Стів Вікофф. Це може трапитися тоді, коли буде ухвалена мирна угода щодо закінчення російсько-української війни. Гендиректор Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв навіть заявив, що бізнес США може повернутися до літа 2025 року.

  • На початку повномасштабного вторгнення західні компанії, у тому числі й американські, залишили російський ринок. Тому чимало секторів промисловості опинилися в руках російського бізнесу: у вересні 2022 року Путін закликав російські компанії зайняти вивільнені ніші, а у травні 2023 року він повідомив про нібито активне їхнє освоєння російським бізнесом.
  • У Росії навіть була створена підкомісія урядової комісії з контролю за здійсненням іноземних інвестицій під керівництвом міністра фінансів Росії Антона Силуанова. Саме ця підкомісія видає дозволи на укладання угод між іноземними компаніями та покупцями їхніх російських активів.
  • Цікаво, що у 2023 році Путін заявив на засіданні економічного форуму в Петербурзі, що відхід іноземних брендів з російського ринку нібито "не вплинув на випуск товарів", а зміни відбулися лише з логотипами на продукції.

Важливо! Як повідомляють в KSE Institute, у 2024 році понад 160 міжнародних компаній остаточно припинили свою діяльність у Росії через ліквідацію чи продаж бізнесу. Йдеться про такі відомі бренди, як FedEx, Carlsberg, Unilever, Moncler, Danone, IKEA тощо. Натомість понад 2220 компаній продовжують працювати: це Philip Morris, PepsiCo, Raiffeisen Bank, Nestlé, Metro, Mondelez, Coca-Cola та інші.

Коли в росіян настане реальний економічний кінець

Починаючи з 2022 та 2023 років Росія заливала власну економіку дешевими державними грошима та активно сприяла різкому зростанню обсягів промислового виробництва, у першу чергу тих, які спрямовують на війну.

Втім це призвело до того, що різко збільшилася в обсягу загальна кількість грошових одиниць, які були не забезпечені товарними позиціями, а це, своєю чергою, спровокувало ріст інфляції,
– пояснює економіст Пендзин.

Гетман водночас каже, що коли будуть вичерпані резерви Фонду, а нафта Urals опуститься в ціні хоча б до 50 доларів за барель, то це можна буде вважати критичною точкою для економіки Росії.

За такого розвитку подій Кремль не зможе фінансувати більшу частину так званої воєнної операції, а соціальні видатки, медицину, освіту тощо доведеться скорочувати.

Фонд національного добробуту Росії вичерпується приблизно на 40 – 50 мільярдів на рік у різних валютах. Тож все, що у ньому залишилося, – це якраз на 2025 рік,
– каже економіст Гетман.

З іншого боку, ціни на нафту достатньо непередбачувані, але Трамп ішов з передвиборчою програмою "Drill, baby, drill". Уже відомо, що новий президент США почав надавати нові дозволи на буріння нафти, розвідування територій для буріння різних заповідних зон тощо, а отже, очікувати на зниження цін на нафту можна десь в середині або наприкінці 2025 року.

Поки виглядає все так, що на кінець цього року ситуація в росіян буде вже суттєво критичною для економіки. Тому росіяни намагатимуться якнайшвидше позбавитися від санкцій. Саме зараз вже момент, коли "російський ведмідь починає стікати кров'ю", а тому Росія вирішуватиме всі проблеми до кінця 2025 року,
– підсумовує Олег Гетман.

Зверніть увагу! На думку економіста Пендзина, на жаль, російська економіка у 2025 році не обвалиться, як на це сподіваються інші.

Теги за темою
РоссияВВП
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что не стоит есть в жару: продукты, незаметно вредящие организму летом
Comments UA
2025-07-06T13:09:46Z
Сколько кофе пить в день, чтобы улучшить память и работу мозга
TSN
2025-07-06T13:06:23Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Сок для здоровья сердца: ученые назвали самый лучший напиток для женщин после 50 лет
Gazeta UA
2025-07-05T14:06:48Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Скидка на голубое топливо в июле: кто получит "облегченные" платежки
Знай
2025-07-06T14:12:58Z
Курс валют на 7 июля: сколько будут стоить доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-06T13:21:06Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Убийство "героя РФ" и провал Трампа в переговорах с Путиным: о чем пишут мировые СМИ
Gazeta UA
2025-07-06T08:39:28Z
В МИД ответили на одно из ключевых требований России: согласна ли Украина
Comments UA
2025-07-06T10:21:45Z
Российские корни "кризисного менеджера" из офиса президента. Попытка бизнес-портрета нового подчиненного Ермака
Новости Украины
2025-07-06T14:03:05Z
Путин сделал заявление о поставках западного оружия Украине
Comments UA
2025-07-06T14:00:59Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Массированный удар РФ по Киеву: возросло количество погибших
ZN UA
2025-07-05T09:21:32Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Глава УИНП Александр Алферов: украинцам нужно избавиться от мифа, что мы народ-жертва
Апостроф
2025-07-06T14:09:04Z
Генсек НАТО объяснил, ждать ли призыва в армию по всей Европе
UAToday
2025-07-06T13:39:15Z
Коммуналка станет бесплатной: кому из украинцев спишут все начисления за услуги ЖКХ
Знай
2025-07-06T09:30:49Z
Авиация РФ снова на Энгельсе — самолеты в зоне поражения Сил обороны
Апостроф
2025-07-06T11:33:48Z
Politico: Российские солдаты ищут слабые места в обороне Украины
Лига
2025-07-06T10:27:18Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Украине с начала суток - 97 боев: оккупанты снова штурмуют, но получают отпор
Новости Украины
2025-07-06T14:06:52Z
Озолотятся с головы до ног: четыре знака Зодиака получат огромный доход в июле
Знай
2025-07-06T13:51:44Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Какой у вас самый главный страх: выберите медведя, чтобы узнать правду
TSN
2025-07-06T14:06:15Z
На эту запеканку вы потратите считанные минуты: что приготовить из творога вместо сырников
Telegraf
2025-07-06T13:21:30Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Барабанщик группы "Жадан и Собаки" мобилизовался в ряды Нацгвардии
TSN
2025-07-06T14:06:16Z
Миша Романова впервые за долгое время показала подросшего сына: как выглядит 7-летний мальчик
TSN
2025-07-06T13:51:42Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
ОВА показала последствия удара по Николаеву
Корреспондент
2025-07-06T11:00:22Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
В Киеве прогремел взрыв: дым поднимается возле ТЭЦ-6
Новости Украины
2025-07-06T14:24:36Z
Удар РФ по Кременчугу: показали последствия
Gazeta UA
2025-07-06T14:00:26Z
Ударили по голове вместо предоставления документов: Ровенский ТЦК об инциденте с нападением на военного
TSN
2025-07-06T12:21:25Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Для чего водители держат в бардачке автомобиля лак для ногтей: многие не догадываются
Gazeta UA
2025-07-06T11:15:55Z
Штраф за автомобильный видеорегистратор: кому грозит и что делать
Знай
2025-07-06T07:21:39Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Известный российский футболист принял ислам
ZN UA
2025-07-06T14:09:41Z
Девушка Милевского блеснула прелестями в Буковеле
Telegraf
2025-07-06T14:03:52Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Арсенал согласовал личные условия с форвардом Спортинга
Корреспондент
2025-07-06T14:03:27Z
"Динамо" - "Кишварда": онлайн-трансляция контрольного матча
Telegraf
2025-07-06T12:54:46Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Основные ошибки, "убивающие" батарею смартфона: этого делать не стоит
Gazeta UA
2025-07-06T13:57:57Z
Китай представил микродрон, похожий на комара: зачем его могут использовать
TSN
2025-07-06T13:51:46Z
Топ‑5 вирусных историй недели: от ревнивого кота до подарка, хранимого 14 лет
Фокус
2025-07-06T13:45:41Z
Что делать, если OLED-монитор или телевизор выгорел: чего стоит опасаться
Фокус
2025-07-06T13:00:27Z
Почему птицы могут спокойно сидеть на электрических проводах, и их не убивает током: ответ ученых
Gazeta UA
2025-07-06T12:15:58Z
Как сделать фото на iPhone более качественными: пять советов
Gazeta UA
2025-07-06T11:00:20Z