MY.UAНовини
Чому Пентагон забороняє кібератаки проти Росії і як це може вдарити по Україні та Європі
Чому Пентагон забороняє кібератаки проти Росії і як це може вдарити по Україні та Європі

Чому Пентагон забороняє кібератаки проти Росії і як це може вдарити по Україні та Європі

Попри багаторічні застереження розвідки та відкриті акти агресії з боку Росії, Пентагон ухвалив рішення фактично згорнути наступальні кібероперації США проти Кремля. Очільник Міноборони США розпорядився зупинити будь-які дії, спрямовані на стримування російських кампаній впливу та шпигунської активності, що ставить під загрозу як безпеку американської інфраструктури, так і стабільність союзників у Європі.

Цей крок виглядає особливо цинічним на тлі війни в Україні, де Росія продовжує використовувати кіберзброю для атак на енергетику, зв'язок і військову логістику, а також ставить під загрозу Європу. До цього часу США були головним партнером у протидії російським диверсіям, але тепер, схоже, Вашингтон вирішив зробити ставку не на стримування агресора, а на його умиротворення.

Офіційно Білий дім виправдовує цей крок бажанням "залучити Росію до переговорів" щодо України. Проте на практиці це означає демонтаж системи кібероборони Заходу, що послаблює як Україну, так і союзників США в Європі. Ще більш тривожним є те, що, відмовившись від кібертиску, Вашингтон фактично залишає Росії простір для подальших атак на демократії по всьому світу.

Як адміністрація Трампа обирає шлях поступок перед Москвою і як раніше США збиралися атакувати Росію – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Що означає наказ Гегсета згорнути наступальні операції проти Росії

Міністр оборони США Піт Гегсет наказав Кіберкомандуванню США припинити наступальні операції проти Росії. Про це пише The New York Times із посиланням на повідомлення чинного американського посадовця та двох ексвисокопосадовців, ознайомлених із секретними вказівками.

Цей крок, імовірно, є частиною ширшої стратегії залучення президента Росії Владіміра Путіна до переговорів щодо України та нової моделі відносин зі США, вважає видання.


Піт Гегсет, праворуч – віцепрезидент США Джей Ді Венс / Фото Eric Lee, The New York Times

Розпорядження Гегсета є частиною загального перегляду всіх операцій проти Росії, проте офіційне роз'яснення досі відсутнє. Відомо лише, що наказ було віддано ще до публічного скандалу в Овальному кабінеті між Дональдом Трампом і українським президентом Володимиром Зеленським, що стався минулої п'ятниці.

Точний масштаб і тривалість цього обмеження залишаються невизначеними, оскільки межа між наступальними та оборонними кіберопераціями часто є розмитою.

Попри це, збереження доступу до основних російських мереж з метою розвідки є критично важливим для розуміння намірів Путіна напередодні переговорів. Це також дозволяє відстежувати внутрішньоросійські дискусії щодо можливих поступок і вимог Кремля.

Колишні чиновники в коментарі NYT наголошують, що цивільне керівництво нерідко наказує призупиняти військові операції під час делікатних дипломатичних процесів, аби не поставити їх під загрозу. Однак для Трампа та Гегсета відмова від наступальних кібероперацій проти Росії є значним ризиком.

Фактично, США розраховують на те, що Путін відповість взаємністю та послабить так звану "тіньову війну" проти США та їхніх союзників у Європі. Водночас провідні європейські країни заявляють, що їхня підтримка України залишається незмінною. Проте Трамп, який намагається представити себе як нейтрального посередника у врегулюванні війни, подекуди відкрито висловлюється на користь Путіна.

  • Американські чиновники повідомляють, що Росія продовжує спроби проникнення в американські мережі, зокрема в перші тижні адміністрації Трампа. Однак це лише частина ширшої російської кампанії.
  • За останній рік значно активізувалися атаки з використанням програм-вимагачів на американські лікарні, інфраструктуру та міста. Багато з них походять із Росії та, за словами розвідки США, є переважно кримінальними діями, які або санкціонуються, або ігноруються російськими спецслужбами.
  • У Європі почастішали диверсії – підозрювані російські спроби перерізати комунікаційні кабелі, таємничі вибухи та замовні вбивства, зокрема замах на гендиректора найбільшого німецького виробника зброї. До цього часу США відігравали головну роль у допомозі європейським країнам у протидії цим загрозам, зокрема шляхом таємних кібероперацій. Тепер ця співпраця може опинитися під загрозою.

Важливо! Багато з таких операцій координуються британським Центром урядового зв'язку (GCHQ) – легендарним агентством, яке під час Другої світової війни розшифрувало код німецької машини "Енігма". Частково вони проводяться і Канадою. Існує ймовірність, що Велика Британія та Канада продовжать свою роботу, тоді як США зосередяться на Китаї – своєму найвитонченішому супернику у сфері кібербезпеки.

Що відомо про "Енігму"

Шифрувальна машина "Енігма" була головним засобом захисту військової комунікації нацистської Німеччини під час Другої світової війни. Її вважали практично незламною через складну систему роторів і щоденно змінювані ключі шифрування. Однак завдяки зусиллям польських та британських криптографів її код було розшифровано, що дало союзникам вирішальну перевагу у війні.

Перші успіхи в розшифровці "Енігми" належать польському Бюро шифрів. У 1932 році математики Маріан Реєвський, Єжи Ружицький і Генрик Зигальський змогли реконструювати принцип роботи машини, використовуючи математичний аналіз та перехоплені німецькі повідомлення. Вони створили механічний пристрій "Бомба", який автоматизував розшифрування кодів. У 1939 році, напередодні вторгнення Німеччини, Польща передала свої напрацювання Великій Британії та Франції. Це стало основою для подальших досліджень у британському урядовому центрі криптографії в Блетчлі-Парку.

Після отримання польських напрацювань британські криптоаналітики, зокрема Алан Тюрінг і Гордон Уелчман, удосконалили методи дешифрування. Тюрінг розробив нову версію "Бомби" – електромеханічний пристрій, який міг швидко знаходити правильні налаштування "Енігми". Одним із ключових проривів стала здатність союзників знаходити шаблони у шифрованих повідомленнях, зокрема повторювані фрази, як-от Heil Hitler або погодні зведення. Це допомогло суттєво скоротити час на дешифрування.

Розшифровка "Енігми" дозволила союзникам перехоплювати накази Вермахту та координувати контратаки. За оцінками істориків, злам "Енігми" скоротив війну в Європі щонайменше на два роки і врятував мільйони життів.

Політичний ризик чи стратегічний крок?

Американські розвідники мають інформацію про те, під час останніх президентських виборів Росія вела агресивну кампанію впливу, пише NYT. У відповідь Кіберкомандування США в останні роки проводило таємні операції, спрямовані на перешкоджання цим зусиллям. Однак адміністрація Трампа вже почала згортати ініціативи ФБР та інших служб щодо протидії російській пропаганді. Новий наказ Пентагону тимчасово припиняє будь-які майбутні операції Кіберкомандування, зокрема спрямовані на блокування російських кампаній впливу.

Держсекретар Марко Рубіо у неділю наголосив на необхідності залучити Росію до переговорів щодо України, хоча й визнав, що готовність Путіна до компромісу залишається під питанням. Не обійшлося й без звинувачень в бік українського лідера.

Ви не змусите їх сісти за стіл переговорів, якщо називатимете їх ворогами й займатимете конфронтаційну позицію. Це просто природний інстинкт президента, який десятиліттями укладав угоди в бізнесі,
– заявив Рубіо в ефірі ABC News.

Рубіо не запитували про припинення наступальних кібероперацій, проте він перейшов у захисну позицію, коли його спитали, чому США послаблюють тиск на Москву. Зокрема, його запитали про рішення адміністрації Трампа вилучити з резолюції ООН формулювання, що називає Росію агресором у війні проти України.

Це призвело до того, що майже всі традиційні союзники США проголосували проти резолюції, залишивши Вашингтон в одному таборі з Росією, Північною Кореєю, Іраном, Білоруссю та кількома іншими авторитарними державами.

Якби це зробив демократ, всі говорили б, що він претендує на Нобелівську премію миру. Це абсурд. Ми намагаємося закінчити війну. Аби це зробити, обидві сторони мають сісти за стіл переговорів, починаючи з Росії,
– обурився Рубіо.

Про наказ Гегсета вперше повідомило видання The Record, яке спеціалізується на кібербезпеці. Пентагон і Кіберкомандування США відмовилися від коментарів, проте високопосадовець Міноборони США, яка говорила на умовах анонімності, зазначила, що для Гегсета "немає вищого пріоритету, ніж безпека військовослужбовців, зокрема у кіберопераціях".

Після публікації цієї інформації лідер демократів у Сенаті Чак Шумер заявив, що Трамп фактично дає Путіну карт-бланш на подальші кібератаки та атаки програм-вимагачів на критичну американську інфраструктуру. Він назвав рішення адміністрації стратегічною помилкою.

Під час передачі влади адміністрація Байдена закликала команду Трампа продовжити тиск на Росію, зокрема постачання зброї Україні та боротьбу з російськими спецслужбами – ГРУ та СЗР, які стоять за найагресивнішими кібератаками та шпигунськими операціями.

Зокрема, чиновники Байдена попереджали нову адміністрацію про підозри щодо спроб Росії перерізати підводні комунікаційні кабелі. Також йшлося про повідомлення, яке США надіслали Путіну щодо наслідків, якщо вибухівка, встановлена на вантажних літаках, призведе до авіакатастрофи. Американська розвідка дійшла висновку, що кінцевою метою Росії було відправлення таких замінованих літаків до США.

Під час першого президентського терміну Трампа кібероперації США проти Росії, навпаки, активізувалися. Агентство національної безпеки навіть створило окрему "Російську малу групу" після втручання Кремля у вибори 2017 року.

Крім того, Трамп надав Кіберкомандуванню нові повноваження проводити наступальні операції без його особистого схвалення. Це було закріплено у секретному меморандумі NSPM-13.

Одна з таких операцій передбачала активне дослідження російської електромережі, що, за даними The New York Times, могло бути попередженням Кремлю про наслідки можливих атак на критичну інфраструктуру США. Трамп розкритикував ці повідомлення, назвавши їх "віртуальною зрадою". Однак його колишні помічники згодом зізналися, що він боявся, що витік інформації може зашкодити його відносинам із Путіним.

Як США планували атакувати Росію за першої каденції Трампа

Шість років тому ситуація була зовсім інакшою. У 2019 році NYT писала, що адміністрація Дональда Трампа різко посилила кібератаки на російську електромережу, вкидуючи зловмисний код у критичні системи РФ. Це мало бути попередженням для Путіна і демонстрацією того, що Вашингтон готовий використовувати нові повноваження для агресивних дій у кіберпросторі, повідомили нинішні та колишні урядовці США.

У 2019 році США таємно розгорнули у російській інфраструктурі новий комп'ютерний код. Тоді Штати кібератаками відповідали на російське втручання у проміжні вибори 2018 року. Цілями ставали підрозділи дезінформації та хакерські групи, пов'язані з Кремлем.

На той момент у США вважали, що такі дії – "давно на часі". Уже кілька років міністерство внутрішньої безпеки та ФБР попереджали, що Росія запускає шкідливе програмне забезпечення в американські електростанції, трубопроводи та системи водопостачання, що може бути використано у випадку конфлікту.

За словами тодішнього радника президента США з національної безпеки Джона Болтона, Вашингтон демонстрував, що "ті, хто здійснює кібератаки на США, заплатять свою ціну".

Американська розвідка проникала в систему управління російською електромережею ще з 2012 року. Але у кінці 2010-х стратегія США перейшла до відвертого наступу – впровадження шкідливого програмного забезпечення, яке у разі конфлікту може паралізувати енергосистему Росії.

Дії адміністрації Трампа можуть мати серйозні наслідки. Росія вже відповідала на подібні заходи кібератаками на США, зокрема втручанням у вибори та атаками на критичну інфраструктуру. Відомо, що Москва розмістила власне шкідливе ПЗ у головних американських мережах, створюючи ризик взаємного знищення.

Нові повноваження Кіберкомандування США дозволяють проводити секретні військові операції у кіберпросторі без схвалення президента. Це створює небезпечний прецедент, коли американські військові можуть розпочати цифрову війну без належного політичного контролю, писала тоді NYT.

Цікаво, що тоді адміністрація США не інформувала Дональда Трампа про встановлення "імплантів" у російській енергомережі, а запуск кібероперацій став можливий без участі президента. Причина – побоювання, що Трамп може розголосити цю інформацію, як це вже було у 2017 році. Тоді Трамп розповів міністру закордонних справ Росії про секретну операцію в Сирії.

Цілі операцій описувалися по-різному.

  • Одні експерти називали це сигналом Росії – "цифровим попереджувальним пострілом".
  • Інші вважали, що таким чином США готуються до можливих дій у відповідь, якщо Путін стане більш агресивним.
  • Водночас немає доказів того, що США справді відключали електропостачання в Росії, однак американські чиновники казали про створення "стійкої присутності" в російських мережах – так само як і росіяни діяли у США.

Російські кібероперації проти США тривають уже понад півтора десятиліття. У 2008 році російські хакери зламали секретні комунікаційні мережі Пентагону, що стало поштовхом до створення Кіберкомандування США. За президентства Барака Обами атаки лише посилилися. Обама, однак, утримувався від жорсткої відповіді. По-перше, через побоювання, що американська інфраструктура більш вразлива, ніж російська. По-друге, тому що атака у відповідь могла розкрити найкращі кіберактиви США.

У грудні 2015 році Росія вперше вимкнула електроенергію в Україні – усього на кілька годин у західному регіоні та на Київщині, що не порівняти із російськими ракетними атаками на енергетику у 2022 – 2024 роках.

Наприкінці 2015 року, приблизно в той же час, коли російські хакери почали зламувати сервери Національного комітету Демократичної партії США, інший їхній підрозділ націлився на американську критичну інфраструктуру – зокрема електромережі та ядерні електростанції. До 2016 року вони вже вивчали системи управління електропостачанням на цих об'єктах.

Важко повірити, що менш ніж через десять років, в умовах нової холодної війни та вторгнення в Україну, США ліквідовують свій важіль проти Росії у кіберпросторі. Це особлива "кібердипломатія" чи капітуляція? Без чітких домовленостей ризик ескалації кібервійни в обидва боки залишається високим, і похмурі сценарії про масштабну кібератаку з американської кінофантастики можуть стати реальністю.

Теги за темою
Пентагон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
2025-05-17T16:57:07Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Большой экономический блеф: на какую войну остались у РФ деньги
Корреспондент
2025-05-19T14:48:42Z
Венс заявил о "тупике" в отношении Украины
Корреспондент
2025-05-19T14:45:12Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Зеленский в Ватикане встретился с Венсом
Европейская правда
2025-05-18T14:48:10Z
Как недружественные страны зарабатывают на украинцах и как Киев должен противостоять этому
Европейская правда
2025-05-19T11:47:19Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Ziferblat прокомментировали 9 место Украины на Евровидении-2025
VGorode
2025-05-19T09:09:49Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
От гламурной блонды до элегантной леди: как изменилась Оля Полякова за 20 лет
Gazeta UA
2025-05-09T08:06:38Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Некоторые украинцы с 1 июля смогут получать 4500 гривен пособия: кого касается новая программа
VGorode
2025-05-19T15:00:55Z
Армия РФ атакует по 10 направлениям - Генштаб
Корреспондент
2025-05-19T13:39:04Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Вспышка гепатита А в Киеве: количество заболевших продолжает расти
Корреспондент
2025-05-19T12:00:45Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
На Сумщине из-за обстрелов более 30 тысяч человек остались без газа и света
Корреспондент
2025-05-19T14:48:28Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть погибшие и раненые
Корреспондент
2025-05-19T13:45:56Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
Самоубийство в Харьковском ТЦК: появились новые детали
Корреспондент
2025-05-19T14:06:56Z
Смертельное ДТП на Ровенщине: правоохранителю объявлено подозрение
Корреспондент
2025-05-19T13:27:38Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
Близнецам не стоит теряться в ностальгии, а Водолеям следует быть внимательными к деталям: гороскоп по картам Таро на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T02:06:53Z
Если не цветут пионы: что делать
TSN
2025-05-18T22:37:14Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Как вырастить хороший урожай лука: все хитрости посадки и ухода
TSN
2025-05-18T22:37:01Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
СМИ: ЕС предложит G7 снизить потолок цен на российскую нефть до $50
Европейская правда
2025-05-19T14:39:49Z
ЕК ухудшила прогноз роста ВВП Украины
Корреспондент
2025-05-19T13:06:17Z
В Чернобыльской зоне планируют разместить новые реакторы
Корреспондент
2025-05-19T12:12:02Z
Газовые хранилища ЕС заполнены лишь на треть
Корреспондент
2025-05-19T10:09:19Z
Доллар и евро подорожали в обменных пунктах
Корреспондент
2025-05-19T09:24:50Z
Цены на нефть снижаются на новостях из США и Китая
Корреспондент
2025-05-19T07:45:40Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Китай продаёт каждый третий новый автомобиль в мире
Корреспондент
2025-05-19T09:15:43Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В Киевском университете культуры открыли Лабораторию ИИ
Корреспондент
2025-05-19T14:03:13Z
Китай осуществил запуск спутников с морской платформы
Корреспондент
2025-05-19T12:30:15Z
Затонувшее судно Koning Willem de Tweede нашли у берегов Австралии
Корреспондент
2025-05-19T07:09:49Z
Популярное приложение Приват24 приостановит работу: что произошло
TSN
2025-05-17T21:18:24Z
Почему две стороны Луны имеют разный вид: ученые NASA сделали важное открытие
UAToday
2025-05-17T11:03:02Z
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
2025-05-16T19:19:42Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Трансферу Забарного может помешать продажа другого основного защитника Борн
Корреспондент
2025-05-19T15:00:25Z
Говоров принял решение завершить свою карьеру в Олимпийских играх
Корреспондент
2025-05-19T14:27:43Z
Стало известно, когда состоится церемония вручения Золотого мяча
Корреспондент
2025-05-19T14:18:53Z
Ведущий игрок Шахтера хочет перейти в другой клуб
Корреспондент
2025-05-19T14:03:44Z
Он вернется снова: Беринчик успешно прооперирован
Корреспондент
2025-05-19T13:27:02Z