MY.UAНовини
Чому Пентагон забороняє кібератаки проти Росії і як це може вдарити по Україні та Європі
Чому Пентагон забороняє кібератаки проти Росії і як це може вдарити по Україні та Європі

Чому Пентагон забороняє кібератаки проти Росії і як це може вдарити по Україні та Європі

Попри багаторічні застереження розвідки та відкриті акти агресії з боку Росії, Пентагон ухвалив рішення фактично згорнути наступальні кібероперації США проти Кремля. Очільник Міноборони США розпорядився зупинити будь-які дії, спрямовані на стримування російських кампаній впливу та шпигунської активності, що ставить під загрозу як безпеку американської інфраструктури, так і стабільність союзників у Європі.

Цей крок виглядає особливо цинічним на тлі війни в Україні, де Росія продовжує використовувати кіберзброю для атак на енергетику, зв'язок і військову логістику, а також ставить під загрозу Європу. До цього часу США були головним партнером у протидії російським диверсіям, але тепер, схоже, Вашингтон вирішив зробити ставку не на стримування агресора, а на його умиротворення.

Офіційно Білий дім виправдовує цей крок бажанням "залучити Росію до переговорів" щодо України. Проте на практиці це означає демонтаж системи кібероборони Заходу, що послаблює як Україну, так і союзників США в Європі. Ще більш тривожним є те, що, відмовившись від кібертиску, Вашингтон фактично залишає Росії простір для подальших атак на демократії по всьому світу.

Як адміністрація Трампа обирає шлях поступок перед Москвою і як раніше США збиралися атакувати Росію – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Що означає наказ Гегсета згорнути наступальні операції проти Росії

Міністр оборони США Піт Гегсет наказав Кіберкомандуванню США припинити наступальні операції проти Росії. Про це пише The New York Times із посиланням на повідомлення чинного американського посадовця та двох ексвисокопосадовців, ознайомлених із секретними вказівками.

Цей крок, імовірно, є частиною ширшої стратегії залучення президента Росії Владіміра Путіна до переговорів щодо України та нової моделі відносин зі США, вважає видання.


Піт Гегсет, праворуч – віцепрезидент США Джей Ді Венс / Фото Eric Lee, The New York Times

Розпорядження Гегсета є частиною загального перегляду всіх операцій проти Росії, проте офіційне роз'яснення досі відсутнє. Відомо лише, що наказ було віддано ще до публічного скандалу в Овальному кабінеті між Дональдом Трампом і українським президентом Володимиром Зеленським, що стався минулої п'ятниці.

Точний масштаб і тривалість цього обмеження залишаються невизначеними, оскільки межа між наступальними та оборонними кіберопераціями часто є розмитою.

Попри це, збереження доступу до основних російських мереж з метою розвідки є критично важливим для розуміння намірів Путіна напередодні переговорів. Це також дозволяє відстежувати внутрішньоросійські дискусії щодо можливих поступок і вимог Кремля.

Колишні чиновники в коментарі NYT наголошують, що цивільне керівництво нерідко наказує призупиняти військові операції під час делікатних дипломатичних процесів, аби не поставити їх під загрозу. Однак для Трампа та Гегсета відмова від наступальних кібероперацій проти Росії є значним ризиком.

Фактично, США розраховують на те, що Путін відповість взаємністю та послабить так звану "тіньову війну" проти США та їхніх союзників у Європі. Водночас провідні європейські країни заявляють, що їхня підтримка України залишається незмінною. Проте Трамп, який намагається представити себе як нейтрального посередника у врегулюванні війни, подекуди відкрито висловлюється на користь Путіна.

  • Американські чиновники повідомляють, що Росія продовжує спроби проникнення в американські мережі, зокрема в перші тижні адміністрації Трампа. Однак це лише частина ширшої російської кампанії.
  • За останній рік значно активізувалися атаки з використанням програм-вимагачів на американські лікарні, інфраструктуру та міста. Багато з них походять із Росії та, за словами розвідки США, є переважно кримінальними діями, які або санкціонуються, або ігноруються російськими спецслужбами.
  • У Європі почастішали диверсії – підозрювані російські спроби перерізати комунікаційні кабелі, таємничі вибухи та замовні вбивства, зокрема замах на гендиректора найбільшого німецького виробника зброї. До цього часу США відігравали головну роль у допомозі європейським країнам у протидії цим загрозам, зокрема шляхом таємних кібероперацій. Тепер ця співпраця може опинитися під загрозою.

Важливо! Багато з таких операцій координуються британським Центром урядового зв'язку (GCHQ) – легендарним агентством, яке під час Другої світової війни розшифрувало код німецької машини "Енігма". Частково вони проводяться і Канадою. Існує ймовірність, що Велика Британія та Канада продовжать свою роботу, тоді як США зосередяться на Китаї – своєму найвитонченішому супернику у сфері кібербезпеки.

Що відомо про "Енігму"

Шифрувальна машина "Енігма" була головним засобом захисту військової комунікації нацистської Німеччини під час Другої світової війни. Її вважали практично незламною через складну систему роторів і щоденно змінювані ключі шифрування. Однак завдяки зусиллям польських та британських криптографів її код було розшифровано, що дало союзникам вирішальну перевагу у війні.

Перші успіхи в розшифровці "Енігми" належать польському Бюро шифрів. У 1932 році математики Маріан Реєвський, Єжи Ружицький і Генрик Зигальський змогли реконструювати принцип роботи машини, використовуючи математичний аналіз та перехоплені німецькі повідомлення. Вони створили механічний пристрій "Бомба", який автоматизував розшифрування кодів. У 1939 році, напередодні вторгнення Німеччини, Польща передала свої напрацювання Великій Британії та Франції. Це стало основою для подальших досліджень у британському урядовому центрі криптографії в Блетчлі-Парку.

Після отримання польських напрацювань британські криптоаналітики, зокрема Алан Тюрінг і Гордон Уелчман, удосконалили методи дешифрування. Тюрінг розробив нову версію "Бомби" – електромеханічний пристрій, який міг швидко знаходити правильні налаштування "Енігми". Одним із ключових проривів стала здатність союзників знаходити шаблони у шифрованих повідомленнях, зокрема повторювані фрази, як-от Heil Hitler або погодні зведення. Це допомогло суттєво скоротити час на дешифрування.

Розшифровка "Енігми" дозволила союзникам перехоплювати накази Вермахту та координувати контратаки. За оцінками істориків, злам "Енігми" скоротив війну в Європі щонайменше на два роки і врятував мільйони життів.

Політичний ризик чи стратегічний крок?

Американські розвідники мають інформацію про те, під час останніх президентських виборів Росія вела агресивну кампанію впливу, пише NYT. У відповідь Кіберкомандування США в останні роки проводило таємні операції, спрямовані на перешкоджання цим зусиллям. Однак адміністрація Трампа вже почала згортати ініціативи ФБР та інших служб щодо протидії російській пропаганді. Новий наказ Пентагону тимчасово припиняє будь-які майбутні операції Кіберкомандування, зокрема спрямовані на блокування російських кампаній впливу.

Держсекретар Марко Рубіо у неділю наголосив на необхідності залучити Росію до переговорів щодо України, хоча й визнав, що готовність Путіна до компромісу залишається під питанням. Не обійшлося й без звинувачень в бік українського лідера.

Ви не змусите їх сісти за стіл переговорів, якщо називатимете їх ворогами й займатимете конфронтаційну позицію. Це просто природний інстинкт президента, який десятиліттями укладав угоди в бізнесі,
– заявив Рубіо в ефірі ABC News.

Рубіо не запитували про припинення наступальних кібероперацій, проте він перейшов у захисну позицію, коли його спитали, чому США послаблюють тиск на Москву. Зокрема, його запитали про рішення адміністрації Трампа вилучити з резолюції ООН формулювання, що називає Росію агресором у війні проти України.

Це призвело до того, що майже всі традиційні союзники США проголосували проти резолюції, залишивши Вашингтон в одному таборі з Росією, Північною Кореєю, Іраном, Білоруссю та кількома іншими авторитарними державами.

Якби це зробив демократ, всі говорили б, що він претендує на Нобелівську премію миру. Це абсурд. Ми намагаємося закінчити війну. Аби це зробити, обидві сторони мають сісти за стіл переговорів, починаючи з Росії,
– обурився Рубіо.

Про наказ Гегсета вперше повідомило видання The Record, яке спеціалізується на кібербезпеці. Пентагон і Кіберкомандування США відмовилися від коментарів, проте високопосадовець Міноборони США, яка говорила на умовах анонімності, зазначила, що для Гегсета "немає вищого пріоритету, ніж безпека військовослужбовців, зокрема у кіберопераціях".

Після публікації цієї інформації лідер демократів у Сенаті Чак Шумер заявив, що Трамп фактично дає Путіну карт-бланш на подальші кібератаки та атаки програм-вимагачів на критичну американську інфраструктуру. Він назвав рішення адміністрації стратегічною помилкою.

Під час передачі влади адміністрація Байдена закликала команду Трампа продовжити тиск на Росію, зокрема постачання зброї Україні та боротьбу з російськими спецслужбами – ГРУ та СЗР, які стоять за найагресивнішими кібератаками та шпигунськими операціями.

Зокрема, чиновники Байдена попереджали нову адміністрацію про підозри щодо спроб Росії перерізати підводні комунікаційні кабелі. Також йшлося про повідомлення, яке США надіслали Путіну щодо наслідків, якщо вибухівка, встановлена на вантажних літаках, призведе до авіакатастрофи. Американська розвідка дійшла висновку, що кінцевою метою Росії було відправлення таких замінованих літаків до США.

Під час першого президентського терміну Трампа кібероперації США проти Росії, навпаки, активізувалися. Агентство національної безпеки навіть створило окрему "Російську малу групу" після втручання Кремля у вибори 2017 року.

Крім того, Трамп надав Кіберкомандуванню нові повноваження проводити наступальні операції без його особистого схвалення. Це було закріплено у секретному меморандумі NSPM-13.

Одна з таких операцій передбачала активне дослідження російської електромережі, що, за даними The New York Times, могло бути попередженням Кремлю про наслідки можливих атак на критичну інфраструктуру США. Трамп розкритикував ці повідомлення, назвавши їх "віртуальною зрадою". Однак його колишні помічники згодом зізналися, що він боявся, що витік інформації може зашкодити його відносинам із Путіним.

Як США планували атакувати Росію за першої каденції Трампа

Шість років тому ситуація була зовсім інакшою. У 2019 році NYT писала, що адміністрація Дональда Трампа різко посилила кібератаки на російську електромережу, вкидуючи зловмисний код у критичні системи РФ. Це мало бути попередженням для Путіна і демонстрацією того, що Вашингтон готовий використовувати нові повноваження для агресивних дій у кіберпросторі, повідомили нинішні та колишні урядовці США.

У 2019 році США таємно розгорнули у російській інфраструктурі новий комп'ютерний код. Тоді Штати кібератаками відповідали на російське втручання у проміжні вибори 2018 року. Цілями ставали підрозділи дезінформації та хакерські групи, пов'язані з Кремлем.

На той момент у США вважали, що такі дії – "давно на часі". Уже кілька років міністерство внутрішньої безпеки та ФБР попереджали, що Росія запускає шкідливе програмне забезпечення в американські електростанції, трубопроводи та системи водопостачання, що може бути використано у випадку конфлікту.

За словами тодішнього радника президента США з національної безпеки Джона Болтона, Вашингтон демонстрував, що "ті, хто здійснює кібератаки на США, заплатять свою ціну".

Американська розвідка проникала в систему управління російською електромережею ще з 2012 року. Але у кінці 2010-х стратегія США перейшла до відвертого наступу – впровадження шкідливого програмного забезпечення, яке у разі конфлікту може паралізувати енергосистему Росії.

Дії адміністрації Трампа можуть мати серйозні наслідки. Росія вже відповідала на подібні заходи кібератаками на США, зокрема втручанням у вибори та атаками на критичну інфраструктуру. Відомо, що Москва розмістила власне шкідливе ПЗ у головних американських мережах, створюючи ризик взаємного знищення.

Нові повноваження Кіберкомандування США дозволяють проводити секретні військові операції у кіберпросторі без схвалення президента. Це створює небезпечний прецедент, коли американські військові можуть розпочати цифрову війну без належного політичного контролю, писала тоді NYT.

Цікаво, що тоді адміністрація США не інформувала Дональда Трампа про встановлення "імплантів" у російській енергомережі, а запуск кібероперацій став можливий без участі президента. Причина – побоювання, що Трамп може розголосити цю інформацію, як це вже було у 2017 році. Тоді Трамп розповів міністру закордонних справ Росії про секретну операцію в Сирії.

Цілі операцій описувалися по-різному.

  • Одні експерти називали це сигналом Росії – "цифровим попереджувальним пострілом".
  • Інші вважали, що таким чином США готуються до можливих дій у відповідь, якщо Путін стане більш агресивним.
  • Водночас немає доказів того, що США справді відключали електропостачання в Росії, однак американські чиновники казали про створення "стійкої присутності" в російських мережах – так само як і росіяни діяли у США.

Російські кібероперації проти США тривають уже понад півтора десятиліття. У 2008 році російські хакери зламали секретні комунікаційні мережі Пентагону, що стало поштовхом до створення Кіберкомандування США. За президентства Барака Обами атаки лише посилилися. Обама, однак, утримувався від жорсткої відповіді. По-перше, через побоювання, що американська інфраструктура більш вразлива, ніж російська. По-друге, тому що атака у відповідь могла розкрити найкращі кіберактиви США.

У грудні 2015 році Росія вперше вимкнула електроенергію в Україні – усього на кілька годин у західному регіоні та на Київщині, що не порівняти із російськими ракетними атаками на енергетику у 2022 – 2024 роках.

Наприкінці 2015 року, приблизно в той же час, коли російські хакери почали зламувати сервери Національного комітету Демократичної партії США, інший їхній підрозділ націлився на американську критичну інфраструктуру – зокрема електромережі та ядерні електростанції. До 2016 року вони вже вивчали системи управління електропостачанням на цих об'єктах.

Важко повірити, що менш ніж через десять років, в умовах нової холодної війни та вторгнення в Україну, США ліквідовують свій важіль проти Росії у кіберпросторі. Це особлива "кібердипломатія" чи капітуляція? Без чітких домовленостей ризик ескалації кібервійни в обидва боки залишається високим, і похмурі сценарії про масштабну кібератаку з американської кінофантастики можуть стати реальністю.

Теги за темою
Пентагон
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп пригрозив Ірану знищенням ядерних об'єктів у разі спроб їх відновлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:33:28Z
Що коїться у Сирії? Коротке зведення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:27:48Z
Соратник Фаріон розповів, чим займається донька вбитої мовознавиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:57:44Z
Кремль з усіх прасок кричить, що не боїться санкцій. Чого б це?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:54:01Z
Трамп лякає Іран знищенням ядерних об’єктів, якщо Тегеран захоче їх відновити
Европейская правда
2025-07-19T18:06:00Z
Україна запропонувала Росії провести переговори наступного тижня – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:48:57Z
Президент Азербайджану звернувся до українців із закликом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:06:34Z
Суд США зобов’язав урядову агенцію виплатити фінансування "Радіо Свобода"
Европейская правда
2025-07-19T16:55:25Z
Зміна уряду в Україні напряму пов'язана з Трампом, – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:39:09Z
У Берліні через нестачу персоналу зупинили рух шести ліній міської електрички
Европейская правда
2025-07-19T16:25:51Z
Поблизу Запорізької АЕС зафіксували стовп диму: чи є загроза ядерній безпеці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:18:27Z
Найбільший український енергохолдинг заявив про великі плани на Європу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:12:15Z
За півроку ДТЕК інвестував 4 млрд грн у ремонти ТЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:48:46Z
Чехія легалізувала вирощування та зберігання канабісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:45:19Z
Prometey виставив на продаж діючий елеватор на Дніпропетровщині
AgroPortal
2025-07-19T09:00:56Z
Світові ціни на фундук зростуть: причина — погода в Туреччині
AgroPortal
2025-07-19T08:30:36Z
В Україні прогнозують 29,26 млн т урожаю кукурудзи
AgroPortal
2025-07-19T07:30:25Z
Cargill та PepsiCo об'єднують зусилля для розвитку сталого землеробства
AgroPortal
2025-07-19T06:00:52Z
Спека погіршує сон: психологиня порадила, як відновити відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:00:34Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
Лінія фронту станом на 19 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:54:28Z
На фронті загинув льотчик Костянтин Оборін
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T19:03:56Z
Іноземець вирішив воювати за Україну через пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:24:33Z
На подвір’ї жительки одного із сіл Вінниччини з-під землі почали з’являтися надгробки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:27Z
Легіон «Свобода Росії» проник у тил ворога більш ніж на 30 км та знищив трьох «ахматівців»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:24:05Z
Сарана дісталася Запоріжжя – місто заполонили хмари комах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T14:42:01Z
Зеленський відзначив орденом Свободи 16-річних юнаків, яких росіяни вбили в окупованому Бердянську
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T13:42:59Z
На Закарпатті побудують сухий порт із базою для біоетанолу
AgroPortal
2025-07-19T13:00:54Z
Президент присвоїв двом воїнам звання Герой України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:39:08Z
Петро Чорний вже понад 30 років виступає на сцені українського шоу-бізнесу.
FM-TV
2025-07-19T19:36:16Z
«Завтра так і не настало». Донька Фаріон розповіла про останній день життя своєї мами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:24:35Z
Нова мовна омбудсменка Івановська зробила заяву про російську мову в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:54:58Z
Роковини убивстві. Близька подруга розповіла про своє перше враження від зустрічі з 25-річною Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:45:40Z
«Зерна посіяно. І настане час жнив». Репортаж з вечора пам'яті Ірини Фаріон
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:00:41Z
Більшість німців не підтримують заборону ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-07-19T11:01:10Z
Кажани дедалі частіше оселяються у багатоповерхівках: пояснення науковиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:00:00Z
Рік без Ірини Фаріон. Спогади найкращої подруги
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:45Z
У Фінляндії можна безкоштовно отримати житло: як працює програма
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T09:03:44Z
Літературознавиця пояснила, чому важливо «знімати з п’єдесталу» російських письменників і митців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:48Z
Куди сходити у Києві 21-27 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:03:28Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
В Іспанії на аукціоні продали найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-19T06:30:18Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
У Києві Mercedes влетів у літню терасу кафе, є потерпілі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T18:48:58Z
У Фінляндії розбився невеликий літак
Европейская правда
2025-07-19T12:42:03Z
В Австрії загинув німецький альпініст, зірвавшись зі скелі
Европейская правда
2025-07-19T12:31:57Z
У Києві мати-ґвалтівниця та її спільник отримали вирок за сексуальне насильство над дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:00:26Z
На Київщині потяг збив чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T11:30:26Z
Вдарила чоловіка шампурем: поліція на Черкащині розслідує вбивство під час відпочинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:39:23Z
У Німеччині через інцидент з феєрверками на ярмарку постраждали 19 осіб
Европейская правда
2025-07-19T08:37:27Z
Українські військові ліквідували міну, прибиту хвилями до узбережжя
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:27:05Z
Атака на Павлоград: пошкоджено пожежну частину, підприємства, п’ятиповерхівку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T06:45:18Z
Уперше з 2022 року Магучіх лишилась без нагороди етапу «Діамантової ліги»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:45:20Z
СБУ звернулася до Усика в день бою за звання абсолютного чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T15:30:56Z
Головний бій року. Все, що потрібно знати про протистояння між Усиком та Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T07:42:05Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
В Туреччині розпочали перевірки Visa та Mastercard
Европейская правда
2025-07-19T07:13:58Z
Прогноз магнітних бур на 19-21 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T04:03:11Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Липневі тарифи: скільки коштує зарядити електрокар в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T10:00:44Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z