MY.UAНовини
ППО IRIS-T, Patriot, мільярди євро: скільки грошей і зброї Україна отримала від Німеччини
ППО IRIS-T, Patriot, мільярди євро: скільки грошей і зброї Україна отримала від Німеччини

ППО IRIS-T, Patriot, мільярди євро: скільки грошей і зброї Україна отримала від Німеччини

16 лютого 2024 року Україна підписала двосторонню безпекову угоду з Німеччиною – Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Німеччиною.

Ця безпекова угода стала другою із 28 загалом укладених двосторонніх безпекових угод у межах формалізації Спільної декларації про підтримку України, яку підписали 12 липня 2023 року країни "Групи семи" (G7). Саме ця Спільна декларація була відправною точкою і рамковим документом, що заклав основи для майбутніх безпекових угод з іншими країнами.

24 Канал продовжує серію матеріалів про імплементацію безпекових угод з Україною. Яку допомогу і в яких обсягах Україна отримала за рік від Німеччини – читайте далі.

Довідково! Станом на 2025 рік Україна уклала 29 двосторонніх угод про співробітництво, серед яких 27 угод із державами-підписантами Спільної декларації, 1 угоду з ЄС і ще 1 угоду з Хорватією, яка не приєдналась до Спільної декларації.

Усі ці безпекові угоди підписані на 10 років і містять доволі однотипні положення щодо всесторонньої підтримки України з боку держав-партнерів. Зокрема, мовиться про надання Україні озброєння і військової техніки для самозахисту у війні з Росією, співпрацю в оборонно-промисловому комплексі, проведення навчань для українських військових на території держав-партнерів, гуманітарну підтримку, зміцнення кібербезпеки, відновлення енергетичної інфраструктури, посилення санкційного тиску на Росію і притягнення агресора до відповідальності.

Які зобов’язання взяла на себе Німеччина в межах підписаної безпекової угоди

Безпекова угода між Україною та Німеччиною передбачає комплексну співпрацю за 10 пунктами:

  • Надання Україні озброєння і військової техніки.
  • Співпраця в оборонно-промисловому комплексі (далі – ОПК).
  • Використання заморожених російських активів для підтримки України.
  • Навчання і тренування українських військових.
  • Санкції проти Росії та її прибічників.
  • Невійськова безпека і цивільний захист.
  • Розмінування українських територій.
  • Підтримка енергетичної інфраструктури.
  • Гуманітарна підтримка та підтримка у відновленні України.
  • Притягнення Росії до відповідальності.

У сфері військової підтримки положення угоди передбачають виділення Німеччиною 7,1 мільярда євро на закупівлю озброєння для України протягом 2024 року. Пріоритетними сферами співпраці названі протиповітряна оборона, бронетехніка та артилерія. А партнерство в ОПК, зокрема німецькі інвестиції в український оборонний комплекс і локалізація німецького оборонного виробництва в Україні, мало б додатково посилити обороноздатність України.

Безпекова угода передбачає співпрацю й в інших сферах, окрім військової. Німеччина зобов’язалась забезпечити індивідуальне та колективне навчання для українських військових, долучатися до посилення цивільного захисту та кібербезпеки України, а також надавати гуманітарну підтримку і підтримку у відновленні. Мовиться, зокрема, про фінансові внески в гуманітарне розмінування, інноваційні програми відновлення та енергоефективність.

Вагомою сферою взаємодії за угодою є збільшення ціни агресії для Росії. Насамперед положення угоди передбачають посилання санкційного тиску на Росію з боку Німеччини в рамках ЄС, спроби Німеччини використовувати доходи від заморожених російських активів для підтримки України та спільну роботу над притягненням до відповідальності осіб, винних у скоєних воєнних злочинах на території України або проти неї.

Яку допомогу і в яких обсягах Німеччина надала Україні за рік

За рік реалізації двосторонньої безпекової угоди Німеччина забезпечила активне та систематичне виконання всіх взятих на себе зобов’язань за угодою.

  • Військова підтримка

У 2024 році Німеччина виконала план військової допомоги, анонсований у двосторонній безпековій угоді. Федеральний Уряд країни виділив близько 7,1 мільярда євро на військову підтримку України. Завдяки таким інвестиціям Німеччина стала другою країною у світі за наданою Україні військовою допомогою після США і продемонструвала першість у ЄС.

  • Як лідер двох коаліцій спроможностей – Коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони та Коаліції бронетанкової техніки та маневреності – Німеччина спрямувала значну частину з цих коштів на закупівлю ППО та бронетехніки для України. Зокрема за рік виконання безпекової угоди Німеччина надала Україні щонайменше 9 систем ППО IRIS-T – 5 систем IRIS-T SLM середнього радіуса дії та 4 системи IRIS-T SLS малого радіуса дії з ракетами до них, 3 ЗРК Patriot, 5 ЗСУ Gepard з понад 125 000 боєприпасами до них і 1 ЗАК Skynex.
  • Окрім лідерства в Коаліції ППО, Німеччина у квітні заснувала Глобальну ініціативу посилення протиповітряної оборони України, яка всього за місяць завдяки партнерам зібрала 1 мільярд євро, а в жовтні Україна та Німеччина підписали угоду про негайне посилення ППО. Тож у 2024 році Німеччина стала світовим лідером у посиленні спроможностей української ППО.
  • Лідерські позиції Німеччини поширились також на бронетехніку: протягом року Україна отримала понад 120 броньованих машин із протимінним захистом MRAP, близько 75 танків Leopard 1 A5, щонайменше 55 БМП Marder і 10 САУ Panzerhaubitze 2000.

Ще однією важливою сферою військової підтримки стали безпілотники. У рамках комплексних пакетів військової підтримки Німеччина надала Україні щонайменше 600 ударних дронів HF-1, понад 700 розвідувальних дронів і 50 надводних дронів, а також інвестувала 12 мільйонів євро в Коаліцію дронів.

Для зміцнення військових спроможностей України Німеччина долучилась до чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів для України, спрямувавши майже 600 мільйонів євро на закупівлю 180 000 артилерійських снарядів. Додатково в межах пакетів озброєння Німеччина передала Україні понад 330 000 155-мм артилерійських снарядів і 110 000 боєприпасів калібру 40 мм.


Німецькі та українські військові перед зенітно-ракетними комплексами Patriot під час міжнародної конференції з відновлення України, яку приймала Німеччина в червні / Фото Jens Büttner / Getty Images

  • Співпраця в ОПК

Співпраця між українським і німецьким ОПК – одна з найвагоміших для систематичного посилення обороноспроможності України.

Підтвердженням цього є відкриття спільних оборонних підприємств на території України. Лише оборонний гігант Rheinmetall у 2024-му році відкрив в Україні спільне підприємство з "Укроборонпромом" для ремонту та виробництва бронетехніки, а також розпочав роботу з будівництва 3 нових заводів для виробництва боєприпасів, пороху та систем ППО.

Окрім Rheinmetall, за рік виконання безпекової угоди підприємства на території України відкрили ще дві німецькі оборонні компанії. У січні 2025-го року концерн KNDS Deutschland запустив спільне оборонне підприємство з українською оборонною компанією для ремонту та обслуговування поставленої німецької техніки, зокрема танків Leopard, ЗСУ Gepard і САУ PzH 2000. А німецький виробник безпілотників Quantum-Systems запустив в Україні завод із виробництва розвідувальних безпілотників Vector.

Німецькі оборонні компанії підтримують ОПК України не лише спільним виробництвом, а й регулярним постачанням озброєння.

Зокрема, за цей рік оборонний концерн Rheinmetall поставив Україні щонайменше 20 БМП Marder, 5 аеромобільних тактичних позашляховиків Caracal, першу БМП KF41 Lynx, капітально відремонтував 14 танків Leopard 2A4, а також підписав з Україною контракт про надання послуг супутникової розвідки у співпраці з компанією ICEYE.

Чимало оборонних замовлень перебувають у роботі: протягом року Україна безпосередньо чи через уряд Німеччини замовила в Rheinmetall виробництво 180 000 боєприпасів HEI-T до ЗСУ Gepard, 20 БМП Marder, 155-мм артилерійських снарядів і 8 польових медичних комплексів Forward Surgical Team (FST). Профінансує більшість із цих замовлень німецький уряд.


Укроборонпром і Rheinmetall відкрили перший спільний цех з ремонту і виробництва бронетехніки в Україні / Фото Мінстратегпром

Додаткові замовлення від України отримав також KNDS: оборонний концерн займається виробництвом 12 САУ Caesar і 54 САУ RCH 155. Першу з 6 САУ RCH 155, які заплановані до передачі у 2025-му році, Україна вже отримала в січні.

Заморожені російські активи для підтримки України

Німеччина приєдналась до ініціатив із використання доходів від заморожених російських активів на підтримку України в межах ЄС і G7.

Наприкінці жовтня 2024 року усі держави G7, зокрема й Німеччина, оприлюднили спільну заяву щодо запуску ініціативи "Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine" (ERA) – програми надання Україні кредитних коштів на суму 50 мільярдів доларів за рахунок доходів від заморожених російських активів, зокрема активів Центрального банку РФ. Тоді ж – у жовтні – ЄС схвалив рішення про надання Україні позики до 35 мільярдів євро як частини програми ERA від G7.

А вже в січні 2025 року Україна отримала перший транш коштів від ЄС на суму 3 мільярди євро у межах програми ERA, завдяки чому вдалось покрити частину пріоритетних бюджетних видатків. Загалом у цьому році Україна отримає анонсовані 35 мільярдів євро від ЄС у рамках ініціативи від G7 ERA та програми Ukraine Facility.

Навчання і тренування українських військових

Як країна-членкиня Євросоюзу Німеччина активно долучена до тренувальної місії ЄС EUMAM Ukraine, яка була створена ще восени 2022-го року. У межах цієї місії підготовка українських військовослужбовців триває переважно на території двох країн, зокрема і Німеччини.

Протягом 2024 року Німеччина провела навчання щонайменше для 8 000 українських військовослужбовців у межах місії EUMAM Ukraine. Німецькі інструктори займались підготовкою українських фахівців до використання військової техніки, яку Німеччина надає Україні. Йдеться насамперед про опанування САУ Panzerhaubitze 2000, ЗРК Patriot та системи ППО IRIS-T.

Зокрема, з кінця серпня до листопада на базі Повітряних сил Німеччини тривали навчання української групи для роботи із ЗРК Patriot. А наприкінці 2024 року на території Німеччини розпочалась підготовка української бригади за участі американських інструкторів.


Володимир Зеленський і Борис Пісторіус у Німеччині / Фото ОП

Санкції проти Росії та її прибічників

У 2024-му році Німеччина посилювала санкційний тиск на Росію в межах Європейського Союзу.

  • За рік виконання двосторонньої безпекової угоди ЄС схвалив 3 комплексні пакети санкцій проти Росії. Обмежувальні заходи здебільшого були спрямовані на військову галузь, енергетичний сектор РФ, а також фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за воєнні злочини, зокрема за депортацію українських дітей.
  • Найбільш комплексним став 3-й пакет санкцій ЄС у 2024 році та 15-й пакет санкцій із початку повномасштабного вторгнення загалом. До санкційних списків увійшли 52 судна тіньового флоту Росії, хімічний завод, російські оборонні та судноплавні компанії, цивільна російська авіакомпанія, а також військова частина, відповідальна за обстріл дитячої лікарні "Охматдит" у Києві.

Окрім безпосереднього санкційного тиску на Росію, ЄС застосував обмежувальні заходи щодо прибічників Росії. Під санкції потрапили посадовці та юридичні особи в Ірані, Китаї, Індії, Сербії та ОАЕ за постачання Росії дронів чи ракет, а також за допомогу в обході санкцій.

Невійськова безпека і цивільний захист

Німеччина зробила значний внесок не лише у військову підтримку України, а й у посилення цивільного захисту та кібербезпеки.

Зокрема в січні 2025 року Німеччина надала Національній поліції та Національній гвардії України 100 автомобілів для охорони публічного порядку, а також інвестувала 250 000 євро в облаштування укриттів у 5 закладах освіти Чернігівської області.

У сфері кіберзахисту Німеччина посилювала спроможності України здебільшого в партнерстві з іншими державами в межах колективних ініціатив, зокрема ІТ-коаліції та Талліннського Механізму. ІТ-коаліції, в якій Німеччина є однією з 17 країн-учасниць, у 2024-му році вдалось залучити 482 мільйони євро на підтримку України та ЗСУ у сфері зв’язку, ІТ та кібербезпеки.

А Талліннський Механізм, до якого доєднались Німеччина і ще 10 країн, за цей рік зміг акумулювати 200 мільйонів євро для посилення захисту української цифрової інфраструктури від російської кіберагресії.

  • Розмінування

У 2024 році Німеччина активно долучалася до військового та гуманітарного розмінування України. У рамках комплексних оборонних пакетів Німеччина надала щонайменше 35 машин для розмінування WISENT 1, 25 мінних тралів, понад 115 переносних систем розмінування H-PEMBS та 90 міношукачів.

Додатково вибухотехніки Національної поліції та експертної служби МВС отримали машину розмінування GCS-100, підводний дрон для розмінування, металошукачі та 20 позашляховиків для прискорення розмінування територій. Ще щонайменше 10 позашляховиків було надано 79-му Центру розмінування Державної спеціальної служби транспорту.

Загалом на потреби гуманітарного розмінування України уряд Німеччини виділив щонайменше 20 мільйонів євро у 2024 році.

  • Енергетика

Енергетична стійкість України значно зміцнилась за рік імплементації безпекової угоди з Німеччиною. Саме Німеччина є найбільшим донором Фонду енергетики України, із якого здійснюється фінансування відновлення енергетичної інфраструктури та закупівель енергетичного обладнання. Зокрема в листопаді Федеральне Міністерство економіки та захисту клімату Німеччини спрямувало 65 мільйонів євро в цей Фонд для відбудови енергетичної інфраструктури України.

Значні інвестиції в енергетичний сектор України у 2024-му році Німеччина також здійснювала через інші програми. Навесні в межах Українсько-Німецького енергетичного партнерства Німеччина надала 3 великогабаритні силові трансформатори потужністю 40 000 кВА кожен для живлення вузлів розподільної мережі та 16 одиниць спецтехніки для оперативного виконання ремонтних робіт в електричних мережах. Ще понад 75 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури Україна отримала у вигляді грантів і кредитних угод від Німецького банку розвитку KfW.

Додатковим фінансуванням Уряд Німеччини забезпечив сферу відновлювальної енергетики України. Влітку німецький уряд спільно з Європейським інвестиційним банком надав Україні грант у розмірі 20 мільйонів євро для програми "Renewable Energy Solution Programme (RES)", а також інвестував 5 мільйонів євро у Платформу дій для зеленого відновлення України.

  • Гуманітарна допомога

Як і в інших сферах співпраці, Німеччина систематично надавала Україні гуманітарну допомогу протягом 2024 року. Як повідомили в МВС України, Німеччина надає більш ніж половину всієї допомоги від ЄС у військовій, гуманітарній та фінансовій сферах.

У 2024-му році уряд Німеччини виділив 200 мільйонів євро екстреної гуманітарної допомоги напередодні зими, 60 мільйонів євро на гуманітарну допомогу жителям східних регіонів України, 70 мільйонів євро на закупівлю генераторів і сонячних панелей для українських громад, 50 мільйонів євро на лікування поранених українських військових і 10 мільйонів євро на відновлення дитячої лікарні "Охматдит" після російського обстрілу.

Додатково до фінансових внесків німецький уряд надіслав Україні понад 500 генераторів, із яких 17 генераторів потужністю від 27 до 88 кВт були розподілені між виробниками харчових продуктів зі східних і південно-східних областей, а 100 генераторів були встановлені на об’єктах критичної інфраструктури, в освітніх і медичних закладах. Також Німеччина забезпечила віддалені громади України 20 мобільними клініками, завдяки яким понад 600 тисяч мешканців громад отримали доступ до необхідних медичних послуг.

Окрім уряду Німеччини, Німецький банк розвитку KfW спрямував 20 мільйонів євро на потреби медичної системи України та ще 20 мільйонів євро на підтримку бізнесу та населення в 4 областях України.

  • Притягнення Росії до відповідальності

За рік реалізації безпекової угоди Німеччина зробила низку кроків для прискорення процесу притягнення Росії до відповідальності.

Навесні країна разом з іншими 43 державами стала підписанткою спільної Декларації в межах конференції “Відновлення справедливості для України”, в якій висловлена підтримка створенню спеціального трибуналу для розслідування та судового переслідування злочину агресії проти України, зокрема притягнення до відповідальності найвищих рівнів військового і політичного керівництва Росії. А восени Німеччина, як учасниця Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, долучилась до ухвалення подібної Заяви про відданість найшвидшому створенню спеціального трибуналу для покарання найвищого військово-політичного керівництва Росії.

Німеччина також залучена до діяльності Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. Завдяки зусиллям учасників цієї Коаліції, зокрема й Німеччини, у 2024 році Україна повернула додому майже 600 депортованих Росією дітей.

Теги за темою
Оружие
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Частина спадщини України: автентичний рецепт легендарної каші "Зозуля"
24tv
2025-07-28T18:03:19Z
Ідеальні дні для посадки рослин і збору урожаю: місячний календар городника на серпень
24tv
2025-07-28T17:48:23Z
6 знаків зодіаку чекають гарні новини 29 липня: хто потрапив у список везунчиків
GlavRed
2025-07-28T17:27:46Z
Вершина ніжності: рулет з маскарпоне без випікання, якому позаздрять кондитерські
24tv
2025-07-28T16:42:47Z
Може завдати шкоди іншим рослинам поряд: що безпечно саджати під волоським горіхом
24tv
2025-07-28T16:00:08Z
Чи потрібно косити картопляне бадилля: дачники поділилися секретом
24tv
2025-07-28T15:45:49Z
Рецепт ситного салату "Загадка": гості не одразу здогадаються, з чого він
Telegraf
2025-07-28T15:24:28Z
Екологічна катастрофа в Іспанії: тонни водоростей заполонили пляжі країни
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T14:54:08Z
Страва, яку захочеться повторити: соковита запіканка з кукурудзи та сиру
24tv
2025-07-28T14:45:17Z
Театр у Нідерландах подарував понад 600 крісел театру в Житомирі
УкраинФорм
2025-07-28T18:06:01Z
Статки Бейонсе: на чому співачка заробила майже мільярд
24tv
2025-07-28T18:03:57Z
Шанувальники не впізнали Тіну Кароль - що вона змінила в зовнішності
GlavRed
2025-07-28T17:39:30Z
Згенеровані ШІ фотографії моделі у Voge викликали неоднозначні відгуки у beauty-індустрії
ZN UA
2025-07-28T17:36:49Z
Мистецтво колесами крісла колісного: як ветеран почав малювати картини та знову знайшов себе
24tv
2025-07-28T17:33:28Z
Лідер гурту "Пиріг і Батіг" поповнив лави ЗСУ
24tv
2025-07-28T17:12:19Z
Квіти, лампадки і стрічка з сучасникм гаслом: як виглядає могила Івасюка зараз
Telegraf
2025-07-28T16:45:08Z
Викликають ностальгію: 7 мультфільмів, які ми в дитинстві дивились по телевізору
24tv
2025-07-28T16:06:37Z
«Ще один мільярд Кемерону»: вийшов перший трейлер фільму «Аватар: Вогонь і попіл»
ITC
2025-07-28T16:01:05Z
Не втратьте урожай: 3 причини пожовтіння листя баклажанів
24tv
2025-07-28T17:03:26Z
12-річна Кіра прийшла до тями: що відомо про стан дівчинки, якій пересадили серце під обстрілами
24tv
2025-07-28T16:57:03Z
Японія першою у світі створюватиме людські ембріони зі стовбурових клітин, але є умова
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T14:18:25Z
Скасувати понеділок: дослідження доводить ефективність чотириденного робочого тижня
ITC
2025-07-28T14:07:29Z
Сіль: біле золото чи біла смерть
GlavRed
2025-07-28T13:28:01Z
На Львівщині хлопець три місяці ходив зі зламаною рукою: до яких наслідків це призвело
24tv
2025-07-28T12:57:59Z
Огірки будуть плодоносити до заморозків: зробіть кілька простих кроків
24tv
2025-07-28T12:18:17Z
Коли складати іспит для найкращого результату: науковці назвали точний час
24tv
2025-07-28T12:00:08Z
Названо професію з найвищим рівнем зрад у шлюбі
GlavRed
2025-07-28T10:27:09Z
У Києві підлітки залізли на верхівку будівельного крану: з їхніми батьками розбиралась поліція
24tv
2025-07-28T17:51:11Z
Катастрофа на залізниці у Німеччині, серед пасажирів було 5 українців: у якому вони стані
24tv
2025-07-28T17:33:12Z
Розкрадання грошей, зібраних на модульні будинки у Мощуні: підрядник отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:27:20Z
Таїланд: жахлива стрілянина на ринку забрала життя кількох людей
360ua.news
2025-07-28T17:09:58Z
Вивезла сина, хотіла ще й чоловіка: жінка вигадала хитру схему перетину кордону
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:00:56Z
За розбите скло — кримінальна справа, у Кременчуці затримали жінку після інциденту з ТЦК
360ua.news
2025-07-28T16:36:38Z
Росія вдарила FPV-дроном по авто на Харківщині, загинув чоловік
24tv
2025-07-28T16:06:05Z
Пекельна спека і лісові пожежі, Туреччина переживає екстремальні погодні умови
360ua.news
2025-07-28T16:00:28Z
ДТП за участі мотоцикліста паралізувала Берестейський проспект
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T15:48:44Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
У Києві вже тиждень тривають акції проти закону щодо НАБУ і САП
УкраинФорм
2025-07-28T18:06:30Z
Зеленський підписав закон щодо збільшення кількості штату СБУ
УкраинФорм
2025-07-28T18:03:39Z
Російські військкори вже про це кричать: які невідворотні процеси відбуваються у Кремлі
24tv
2025-07-28T18:03:28Z
Україна та США запускають нові оборонні проекти: про що домовився Шмигаль
Хвиля
2025-07-28T18:00:06Z
Ердоган: мирна угода між Україною та Росією можлива найближчим часом
ZN UA
2025-07-28T17:58:24Z
Сенатор Грем про новий дедлайн для Росії: Путін серйозно прорахувався щодо Трампа
Лига
2025-07-28T17:54:03Z
Глава МЗС Франції відкрив конференцію ООН високого рівня щодо палестинської держави
УкраинФорм
2025-07-28T17:51:22Z
Конфлікт Іран-Ізраїль: використання систем ПРО THAAD виснажило запаси США
360ua.news
2025-07-28T17:48:31Z
Спадок із секретом: хто був найбагатшою нареченою в історії України
GlavRed
2025-07-28T18:06:30Z
Україна отримала першу партію бронетранспортерів Patria від Латвії
Лига
2025-07-28T18:03:29Z
Скільки українців насправді хочуть повернутися додому з Польщі: посол відповів
24tv
2025-07-28T18:03:13Z
Робота для пенсіонерів у Полтаві: де готові платити від 30 тисяч гривень
Политека
2025-07-28T18:00:53Z
«Золоті яйця» для ЗСУ: суд заочно арештував власницю двох компаній-постачальниць
УкраинФорм
2025-07-28T18:00:31Z
Чоловік у плавках витяг із моря шматок "шахеда" в Одесі
InternetUA
2025-07-28T17:34:51Z
Його має більше 8 тисяч українців: яке прізвище в давнину вважалося нещасливим
GlavRed
2025-07-28T17:27:25Z
"Лізуть постійно": у ЗСУ розповіли, чи є росіяни у Покровську
Telegraf
2025-07-28T17:24:35Z
Військовим медикам передали унікальні евакуаційні автомобілі українського виробництва
AutoCentre
2025-07-28T17:15:40Z
Серпень 2025 стане успішним у роботі для цих знаків зодіаку
24tv
2025-07-28T18:03:36Z
Нова система оплати проїзду у Кропивницькому: жителям зробили важливе попередження
Политека
2025-07-28T17:30:03Z
Позиції росіян рівняють із землею: пропагандисти бідкаються через успішні штурми ЗСУ на Сумщині
24tv
2025-07-28T17:27:34Z
На Україну чекає найспекотніший день: синоптик назвала дату
GlavRed
2025-07-28T17:27:15Z
«Вони такої війни не бачили». Комбат Інтернаціонального легіону розповів, які пільги є в іноземних бійців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:18:00Z
Росіяни намагаються прорватися до Куп'янська, – в ОСУВ "Хортиця" окреслили ситуацію на фронті
24tv
2025-07-28T17:03:53Z
Де буде спека +40, а в яких областях сильні зливи, грози та град: погода на тиждень
24tv
2025-07-28T17:03:35Z
Це остання вулиця Києва і в неї дуже поетична назва: де вона знаходиться
Telegraf
2025-07-28T16:57:08Z
Ця ніч зі мною назавжди, – азовець "Масло" розповів жахливі деталі теракту в Оленівці
24tv
2025-07-28T16:51:25Z
Деревінський обслужить матч Верес – Динамо та інші призначення на стартовий тур УПЛ
Football.ua
2025-07-28T17:51:10Z
Пішов з життя ексчемпіон світу з боксу у двох вагових категоріях
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:42:22Z
Суперник Шахтаря по Лізі Європи хоче підписати Кесс`є
Football.ua
2025-07-28T17:40:28Z
Збірна України здобула командні «золото» та «бронзу» на ЧЄ-2025 з кульової стрільби
УкраинФорм
2025-07-28T17:39:29Z
На фронті зник безвісти брат гравця збірної України з хокею Ворони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:24:50Z
Усик приємно здивував тим, ким хочуть стати у майбутньому його сини
24tv
2025-07-28T17:12:09Z
Де зараз та як виглядає журналістка Ахава, яку обматюкав Алієв у скандальному інтерв'ю
24tv
2025-07-28T17:12:02Z
Векляк залишив Карпати
Football.ua
2025-07-28T16:40:50Z
Скандал на Євро з боксу: тренер влаштував бійку з рефері прямо на рингу
24tv
2025-07-28T16:36:18Z
З “білого списку” бізнесу виключили понад 3 200 компаній – чи чекають їх податкові перевірки
24tv
2025-07-28T18:03:01Z
Російська влада заборонила експорт бензину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:57:32Z
Україна почала отримувати газ з Азербайджану
360ua.news
2025-07-28T17:48:48Z
У Росії повністю заборонили до осені експорт бензину
УкраинФорм
2025-07-28T17:30:41Z
Пенсіонери отримуватимуть копійки: роки стажу не допоможуть
Знай
2025-07-28T17:30:19Z
Мінімальна пенсія з 1 серпня: на що можуть розраховувати українські пенсіонери
Хвиля
2025-07-28T17:12:25Z
Новий графік руху поїздів на Дніпропетровщині: «Укрзалізниця» попередили про зміни в серпні
Политека
2025-07-28T17:00:10Z
Бронювання потужності Трансбалканського газопроводу зросло у 2,6 раза - Міненерго
УкраинФорм
2025-07-28T16:51:47Z
Єврокомісія звинуватила Temu у продажу незаконних товарів
Комсомольская правда
2025-07-28T16:42:46Z
У Китаї стартували продажі людиноподібного робота
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:45:31Z
Українська компанія представила у Стамбулі мінувальний дрон «Тримінер»
InternetUA
2025-07-28T17:43:39Z
Ера смартфонів закінчується: експерт назвав несподівану технологію, яка їх витіснить
Фокус
2025-07-28T17:36:26Z
Версія BIOS дозволяє подати 1600 Вт на відеокарту
ITC
2025-07-28T17:15:46Z
5 поширених помилок у Windows, яких припускаються майже всі користувачі: як їх уникнути
InternetUA
2025-07-28T17:13:34Z
Китайська оптимізація: гра Wuchang приховано масштабує зображення навіть у режимі без масштабування
ITC
2025-07-28T17:13:01Z
Телевізор з найкращим OLED-дисплеєм: експерти назвали лідера у 2025 році
Фокус
2025-07-28T17:06:28Z
Яку версію Windows встановити: Microsoft назвала найнадійнішу на сьогодні
Фокус
2025-07-28T16:51:04Z
Сліпуча яскравість: чому флагманський телевізор TCL перевершує LG, Samsung і Sony
Фокус
2025-07-28T16:36:44Z
Нові Corvette Z06 накопичуються у дилерів через зростання знижок
Топ Жир
2025-07-28T17:51:58Z
Забутий суперкар мільярдера може стати найдорожчим McLaren в історії
Топ Жир
2025-07-28T17:06:36Z
Розкрито перші подробиці нового французького конкурента BMW X3 і Audi Q5
Фокус
2025-07-28T17:00:26Z
Tesla може зменшити свої амбітні плани щодо Cybertruck, щоб зробити його більш практичним
Топ Жир
2025-07-28T16:36:16Z
Найінноваційнішому фургону Mercedes-Benz виповнилося 30 років
AutoCentre
2025-07-28T16:19:04Z
Tesla виявилася кращою — 216 аварій у масштабному тесті систем автономного водіння
ITC
2025-07-28T16:04:02Z
У стилі 30-х: українець своїми руками створив вражаючий вінтажний спорткар
Фокус
2025-07-28T15:42:43Z
Нічого ніжного в цьому ретро-Тойоті з двигуном V8
Топ Жир
2025-07-28T15:36:43Z
Закинутий Chevrolet ZR1 у шарі пилу викликає подив у техаському паркінгу
Топ Жир
2025-07-28T14:51:00Z