MY.UAНовини
Гонка з Китаєм і висадка на Місяць: що не так із космічною політикою США і до чого тут Україна
Гонка з Китаєм і висадка на Місяць: що не так із космічною політикою США і до чого тут Україна

Гонка з Китаєм і висадка на Місяць: що не так із космічною політикою США і до чого тут Україна

У XXI столітті космос став не лише ареною наукових відкриттів, а й полем стратегічного суперництва між світовими державами. США та Китай ведуть інтенсивну боротьбу за лідерство в дослідженні та освоєнні Місяця. Поки Америка планує висадку астронавтів у межах програми "Артеміда", Пекін готується зробити власний крок у цьому напрямку.

Однак внутрішні виклики, політична нестабільність та технічні труднощі ставлять під сумнів спроможність NASA реалізувати свої амбітні цілі. Чи зможе США втримати першість у космічній гонці, чи поступляться лідерством Китаю або потраплять у хаос через дії нової адміністрації?

24 Канал розглянув головні моменти космічної політики США, суперечки щодо використання ракетних технологій, бюрократичні перепони в NASA та потенційні ризики зміни політичного курсу США щодо освоєння космосу.

Перегони з Китаєм: про що говорили в Палаті представників щодо космосу

Другий термін Дональда Трампа на посаді президента США зробив турбулентними не лише стосунки з Україною та ЄС. Хаос поступово перекидається і на космос. Особливо на тлі перегонів США з Китаєм за освоєння Місяця та можливих змін у програмі Artemis і внутрішньої нестабільності в NASA. Про це йшлося на слуханнях у Палаті представників у середу, 26 лютого, пише Space.com.

Поки місячний посадковий модуль IM-2 компанії Intuitive Machines очікував на старт, підкомітет з космосу та аеронавтики Комітету Палати представників з науки, космосу та технологій зібрався для обговорення подальших кроків у рамках програми "Артеміда" (Artemis) та її ролі в підготовці до польотів на Марс.

На слуханнях під назвою "Крок за кроком: програма "Артеміда" і шлях NASA до освоєння Місяця, Марсу та інших світів" виступили два провідні експерти з космічної політики: директор Інституту космічної політики Університету Джорджа Вашингтона доктор Скотт Пейс і професор Університету Пердью Ден Дамбачер. Вони наголосили на важливості повернення США на Місяць, оскільки Китай планує висадку своїх астронавтів до 2030 року.

Наші глобальні конкуренти, передусім Китай і його союзники, випереджають нас у плануванні та реалізації своїх космічних амбіцій. Це питання національної безпеки та економічної стабільності,
– заявив Дамбачер.

Експерти погодилися, що ключову роль у програмі "Артеміда" має відігравати ракета Space Launch System (SLS), а не Starship від SpaceX Маска. Водночас їхні погляди на ступінь використання ракети розійшлися. Дамбачер скептично поставився до можливостей Starship від SpaceX забезпечити пілотовані місії на Місяць до 2030 року через велику кількість необхідних запусків. Натомість Пейс запропонував альтернативний підхід.

Настав час розглянути інші варіанти доставки людей на Місяць. Ідеальним варіантом було б, якби NASA могло купувати послуги важких ракет-носіїв у приватних компаній. Перегляд плану "Артеміди" має стати пріоритетом для нового адміністратора агентства,
– зазначив Дамбачер.

Окрім досягнення технологічної переваги, освоєння Місяця дозволить США отримати необхідний досвід для майбутніх місій на Марс. "Щоб США зберегли лідерство в космосі, місії людської експедиції не можуть бути одноразовими. Вони повинні стати регулярними та сталими", – підкреслив Пейс. Дамбачер погодився, що необхідна довготривала присутність на Місяці, яка буде технічно, економічно та політично життєздатною.

Хаос у NASA та бюрократичні перепони

Окрім космічної гонки з Китаєм, у фокусі слухань опинилася ситуація всередині NASA. Зокрема, критику викликали останні кадрові рішення адміністрації Трампа, які включали масове звільнення співробітників у випробувальному періоді, що було зупинене в останній момент. Співробітники агентства висловлювали занепокоєння щодо непередбачуваності керівництва та можливої втрати роботи.

Хаос, плутанина, залякування та дезорганізація вражають всю урядову систему, зокрема й NASA. Щодня працівники агентства хвилюються, що їх або їхніх колег можуть звільнити без пояснення причин,
– заявила конгресвумен Зої Лофгрен з Каліфорнії.

Дамбачер додав, що ця невизначеність впливає на молодих спеціалістів: "Я спілкувався зі своїми колишніми студентами, які працюють у NASA, і вони налякані. Це надзвичайно розумні люди, які сумніваються у своєму майбутньому та розглядають інші кар'єрні можливості. Це катастрофічно, адже США беруть участь у глобальному змаганні за космічне лідерство".

Окремо конгресмени наголосили на проблемах бюрократії та держзакупівель, які стримують співпрацю NASA з приватним сектором та призводять до надмірних витрат. Зменшення регуляторних обмежень і сприяння культурі обґрунтованого ризику були запропоновані як можливі шляхи вирішення.

Варто зазначити, що NASA не надало своїх представників або офіційної заяви для слухань, попри запрошення від Конгресу.

Що не так з "Артемідою"

Місячна програма NASA "Артеміда" наразі стикається з численними викликами, які викликають сумніви в її успішній реалізації – повторній висадці людини на Місяць у найближчі роки. Серед основних проблем: затримки в розробці ключових компонентів, технічні труднощі та організаційні перешкоди.

Ракета Space Launch System (SLS), яка є центральним елементом програми "Артеміда", зазнала численних затримок та перевитрат бюджету. Крім того, космічний корабель Orion, призначений для перевезення астронавтів, зіткнувся з проблемами теплового екрана під час безпілотної місії у 2022 році. Це призвело до перенесення наступної пілотованої місії з вересня 2025 року на квітень 2026 року, а наступного місячного приземлення – щонайменше до 2027 року.

Компанія SpaceX, яка розробляє ракету Starship для посадки астронавтів на Місяць, також постає перед технічними труднощами. Останній тестовий політ Starship був відкладений через проблеми з прискорювачем, виявлені за 23 хвилини до запуску. Попередні тести також поставали перед труднощами, зокрема вибух під час сьомого випробування.

Тріумф Firefly Aerospace, який міг бути українським

На початку березня у сфері освоєння Місяця сталася непересічна подія – перша приватна посадка на Місяць. Місячний посадковий модуль Blue Ghost від Firefly Aerospace успішно здійснив посадку у неділю, 2 березня, неподалік від Монс Латрей, одинокого гірського піка в басейні Моря Криз у північно-східному регіоні видимого боку Місяця. Blue Ghost також зафіксував захопливе зображення світанку на Місяці, яким компанія поділилася на X.


Світанок на Місяці / Фото Firefly Aerospace

Після приземлення апарат одразу узявся до роботи: активував наукові прилади та зробив перші знімки навколишнього ландшафту, зокрема й виду на Землю.

Вставай і сяй! Посадковий модуль Firefly Blue Ghost зафіксував свій перший схід сонця на Місяці, що символізує початок місячного дня та старт операцій у своєму новому домі,
– йдеться в повідомленні компанії.

Ця подія могла б бути українським тріумфом науки, адже до кінця 2021 року головним обличчям Firefly Aerospace був український бізнесмен Максим Поляков. Але напередодні російського вторгнення Комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS) вимагав у Полякова та його інвестиційної компанії Noosphere Venture Partners продати частку у Firefly Aerospace, яка становила близько 50 % – з міркувань національної безпеки. Врешті Firefly перейшла до "американського громадянства".

У Firefly зазначили, що більшість із десяти наукових приладів NASA на борту вже почали працювати. Вони будуть проводити дослідження протягом наступних двох тижнів і навіть частково під час місячної ночі, після чого місія, що працює на сонячній енергії, завершиться.

Наукова програма Blue Ghost охоплює дослідження складу та геології Місяця, аналіз теплових потоків і космічної погоди. Крім того, модуль протестує технології буріння та за допомогою камер вивчатиме, як місячний пил підіймається у повітря під час заходу сонця.

Посадка Blue Ghost відбулася через 46 днів після запуску 15 січня на ракеті SpaceX Falcon 9.

Firefly буквально і фігурально на сьомому небі від щастя. Ця смілива, непохитна команда довела, що ми здатні забезпечити надійний і доступний доступ до Місяця – і ми не зупинимось на цьому. Завдяки щорічним місячним місіям Firefly прокладає шлях до постійної присутності на Місяці, що допоможе відкрити шлях до решти Сонячної системи для нашої нації, наших партнерів і всього світу,
– заявив генеральний директор компанії Джейсон Кім після посадки.

Місія Blue Ghost стала можливою завдяки програмі Commercial Lunar Payload Services (CLPS) NASA, у межах якої приватні компанії доставляють наукове та технологічне обладнання агентства на Місяць на підтримку програми Artemis.

У межах CLPS також готується до посадки ще один приватний апарат – Athena IM-2 від американської компанії Intuitive Machines. У понеділок, 4 березня, він вийшов на місячну орбіту, а спроба його посадки в районі південного полюса Місяця запланована на четвер, 6 березня.

Крім того, на підльоті до Місяця перебуває ще один приватний апарат – Resilience від японської компанії ispace. Він був запущений на тій же ракеті, що й Blue Ghost, але рухається довшою орбітою та має здійснити посадку наприкінці травня або на початку червня.

America First чи космос для всіх?

Успіх відібраного в України Firefly Aerospace у США дивним чином пов'язали із MAGA-лозунгом America First.

Я не можу передати, наскільки я схвильована зараз. Бути тут і спостерігати за посадкою на Місяць – це неймовірно захопливо. Ця адміністрація дійсно хоче зберегти за Америкою першість, і я вважаю, що спосіб, яким ми це зробимо, – це домінування в усіх сферах космосу. І поки ми продовжуватимемо домінувати у космосі, ми ставитимемо Америку на перше місце. Ми робимо це для громадян США,
заявила під час трансляції посадки виконувачка обов'язків адміністратора NASA Джанет Петро.

Петро також підкреслила важливість програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS), у межах якої NASA залучає приватні компанії для доставки обладнання на Місяць. "Створення місячної економіки – це те, що допоможе нам домінувати на Місяці та навколо нього. Ми просто зобов’язані це зробити", – заявила очільниця NASA.


Джанет Петро / Фото NASA

Після успішної посадки Blue Ghost журналіст запитав представників NASA про зміну риторики агентства – від глобального гасла "для всього людства", яке супроводжувало місію Apollo, до національно орієнтованого America First. Петро не відповідала на запитання, але Ніккі Фокс, керівниця наукового підрозділу NASA, наголосила, що CLPS і надалі працює на підтримку американського бізнесу.

"Ми надзвичайно пишаємося нашою програмою CLPS. Її мета – створити сталу космічну економіку за участі американських компаній, і цей принцип залишається незмінним", – сказала Фокс.

NASA уклала контракт на 93 мільйони доларів із Firefly у 2021 році, і Blue Ghost став третьою спробою в межах CLPS. Дві попередні місії – Astrobotic та Intuitive Machines у 2023 році – частково провалилися. Наразі Intuitive Machines готує другий посадковий апарат, який відправився до Місяця 26 лютого і має здійснити посадку 6 березня.

Водночас Фокс запевнила, що програма "Артеміда" не відмовляється від міжнародного партнерства: "Коли ми говоримо про "Артеміду", ми повертаємося на Місяць як глобальна спільнота. Саме тому ми створили Artemis Accords", – пояснила представниця NASA.

Цей документ підписали вже понад 50 країн, і він закладає основи міжнародного співробітництва у дослідженні Місяця. Крім того, у першому пілотованому польоті програми Artemis II у 2026 році братиме участь канадський астронавт. Хоча у NASA закликали партнерів і союзників приєднуватися до місії, у риториці агентства лунає дедалі більше занадто американоцентричних гасел. Такий курс може мати як переваги, так і ризики: з одного боку, він стимулює розвиток американських космічних компаній та пришвидшує місії, а з іншого – може відштовхнути деяких міжнародних партнерів, які розраховували на більш рівноправне співробітництво.

Очевидно, що майбутнє місячної програми NASA залежатиме від того, як агентство балансуватиме між глобальними амбіціями та національними інтересами.

Теги за темою
Илон МаскNASASpaceX
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Коммунальные тарифы со скрытыми налогами: эксперт объяснил, почему переплачиваем
Знай
2025-07-10T03:40:01Z
Аренда и ипотека по-новому: о каких изменениях в жилищной реформе следует знать
Знай
2025-07-10T03:22:12Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как правильно определить размер груди: объяснение врача-маммолога
Gazeta UA
2025-07-10T01:16:50Z
В Украине разработали уникальный метод идентификации погибших
Хвиля
2025-07-10T00:10:06Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Массированный удар по Киеву, Трамп готов ввести новые санкции против РФ: главные новости ночи 10 июля 2025 года
TSN
2025-07-10T04:03:24Z
Трамп рассеяно прокомментировал паузу в военной помощи Украине
Gazeta UA
2025-07-10T03:49:02Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Киеве после ночной атаки – сильное загрязнение воздуха
Комсомольская правда
2025-07-10T04:04:49Z
Киев в дыму и огне после массированной атаки РФ: есть погибшие и раненые
Comments UA
2025-07-10T03:57:38Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
США возобновили поставки военной помощи Киеву после перерыва, но есть нюанс
Comments UA
2025-07-10T04:03:50Z
Бесплатное жилье для ВПЛ в Полтаве: переселенцам облегчат жизнь, появится полезное нововведение
Политека
2025-07-10T04:01:00Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
"Я там, где веселье умирает": Вышел новый трейлер второго сезона "Уэнсдей"
GameMag
2025-07-09T21:10:26Z
Никакой пластики? Как Ольге Сумской удается выглядеть так молодо в свои 58
Telegraf
2025-07-09T17:33:25Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Нежный, сытный и полезный: этот кабачково-овсяной пирог оценят родные
Telegraf
2025-07-10T03:16:29Z
Есть 25 с на разгадку: найдите три отличия между изображением боулинг-клуба
Gazeta UA
2025-07-10T03:01:06Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
В ДТП на Тернопольщине погибли четыре человека
Gazeta UA
2025-07-10T04:04:21Z
В Киеве ночью раздались взрывы: столицу атакуют БпЛА и ракеты
TSN
2025-07-10T03:48:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Растет спрос украинцев на электромобили: в июне было приобретено рекодное количество новых авто
Gazeta UA
2025-07-09T02:12:30Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Стало відомо, скільки коштують в Україні вишня та чорна смородина
AgroNews
2025-07-10T04:01:55Z
"Роуминг как дома", но с лимитом: почему интернет обещают, но не без ограничений
Знай
2025-07-10T04:01:55Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
"Последние два боя": Усик накануне реванша с Дюбуа заговорил о завершении карьеры
Фокус
2025-07-10T03:46:37Z
Итальянский клуб предложил 25 миллионов евро за лидера "Шахтера" — СМИ
ZN UA
2025-07-09T22:33:56Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
ПСЖ уничтожил "Реал" в полуфинале КЧМ-2025
Telegraf
2025-07-09T21:54:30Z
Соглашение на два года заключил с Сандерлендом 20-летний украинец
Корреспондент
2025-07-09T21:04:37Z