MY.UAНовини
Гонка з Китаєм і висадка на Місяць: що не так із космічною політикою США і до чого тут Україна
Гонка з Китаєм і висадка на Місяць: що не так із космічною політикою США і до чого тут Україна

Гонка з Китаєм і висадка на Місяць: що не так із космічною політикою США і до чого тут Україна

У XXI столітті космос став не лише ареною наукових відкриттів, а й полем стратегічного суперництва між світовими державами. США та Китай ведуть інтенсивну боротьбу за лідерство в дослідженні та освоєнні Місяця. Поки Америка планує висадку астронавтів у межах програми "Артеміда", Пекін готується зробити власний крок у цьому напрямку.

Однак внутрішні виклики, політична нестабільність та технічні труднощі ставлять під сумнів спроможність NASA реалізувати свої амбітні цілі. Чи зможе США втримати першість у космічній гонці, чи поступляться лідерством Китаю або потраплять у хаос через дії нової адміністрації?

24 Канал розглянув головні моменти космічної політики США, суперечки щодо використання ракетних технологій, бюрократичні перепони в NASA та потенційні ризики зміни політичного курсу США щодо освоєння космосу.

Перегони з Китаєм: про що говорили в Палаті представників щодо космосу

Другий термін Дональда Трампа на посаді президента США зробив турбулентними не лише стосунки з Україною та ЄС. Хаос поступово перекидається і на космос. Особливо на тлі перегонів США з Китаєм за освоєння Місяця та можливих змін у програмі Artemis і внутрішньої нестабільності в NASA. Про це йшлося на слуханнях у Палаті представників у середу, 26 лютого, пише Space.com.

Поки місячний посадковий модуль IM-2 компанії Intuitive Machines очікував на старт, підкомітет з космосу та аеронавтики Комітету Палати представників з науки, космосу та технологій зібрався для обговорення подальших кроків у рамках програми "Артеміда" (Artemis) та її ролі в підготовці до польотів на Марс.

На слуханнях під назвою "Крок за кроком: програма "Артеміда" і шлях NASA до освоєння Місяця, Марсу та інших світів" виступили два провідні експерти з космічної політики: директор Інституту космічної політики Університету Джорджа Вашингтона доктор Скотт Пейс і професор Університету Пердью Ден Дамбачер. Вони наголосили на важливості повернення США на Місяць, оскільки Китай планує висадку своїх астронавтів до 2030 року.

Наші глобальні конкуренти, передусім Китай і його союзники, випереджають нас у плануванні та реалізації своїх космічних амбіцій. Це питання національної безпеки та економічної стабільності,
– заявив Дамбачер.

Експерти погодилися, що ключову роль у програмі "Артеміда" має відігравати ракета Space Launch System (SLS), а не Starship від SpaceX Маска. Водночас їхні погляди на ступінь використання ракети розійшлися. Дамбачер скептично поставився до можливостей Starship від SpaceX забезпечити пілотовані місії на Місяць до 2030 року через велику кількість необхідних запусків. Натомість Пейс запропонував альтернативний підхід.

Настав час розглянути інші варіанти доставки людей на Місяць. Ідеальним варіантом було б, якби NASA могло купувати послуги важких ракет-носіїв у приватних компаній. Перегляд плану "Артеміди" має стати пріоритетом для нового адміністратора агентства,
– зазначив Дамбачер.

Окрім досягнення технологічної переваги, освоєння Місяця дозволить США отримати необхідний досвід для майбутніх місій на Марс. "Щоб США зберегли лідерство в космосі, місії людської експедиції не можуть бути одноразовими. Вони повинні стати регулярними та сталими", – підкреслив Пейс. Дамбачер погодився, що необхідна довготривала присутність на Місяці, яка буде технічно, економічно та політично життєздатною.

Хаос у NASA та бюрократичні перепони

Окрім космічної гонки з Китаєм, у фокусі слухань опинилася ситуація всередині NASA. Зокрема, критику викликали останні кадрові рішення адміністрації Трампа, які включали масове звільнення співробітників у випробувальному періоді, що було зупинене в останній момент. Співробітники агентства висловлювали занепокоєння щодо непередбачуваності керівництва та можливої втрати роботи.

Хаос, плутанина, залякування та дезорганізація вражають всю урядову систему, зокрема й NASA. Щодня працівники агентства хвилюються, що їх або їхніх колег можуть звільнити без пояснення причин,
– заявила конгресвумен Зої Лофгрен з Каліфорнії.

Дамбачер додав, що ця невизначеність впливає на молодих спеціалістів: "Я спілкувався зі своїми колишніми студентами, які працюють у NASA, і вони налякані. Це надзвичайно розумні люди, які сумніваються у своєму майбутньому та розглядають інші кар'єрні можливості. Це катастрофічно, адже США беруть участь у глобальному змаганні за космічне лідерство".

Окремо конгресмени наголосили на проблемах бюрократії та держзакупівель, які стримують співпрацю NASA з приватним сектором та призводять до надмірних витрат. Зменшення регуляторних обмежень і сприяння культурі обґрунтованого ризику були запропоновані як можливі шляхи вирішення.

Варто зазначити, що NASA не надало своїх представників або офіційної заяви для слухань, попри запрошення від Конгресу.

Що не так з "Артемідою"

Місячна програма NASA "Артеміда" наразі стикається з численними викликами, які викликають сумніви в її успішній реалізації – повторній висадці людини на Місяць у найближчі роки. Серед основних проблем: затримки в розробці ключових компонентів, технічні труднощі та організаційні перешкоди.

Ракета Space Launch System (SLS), яка є центральним елементом програми "Артеміда", зазнала численних затримок та перевитрат бюджету. Крім того, космічний корабель Orion, призначений для перевезення астронавтів, зіткнувся з проблемами теплового екрана під час безпілотної місії у 2022 році. Це призвело до перенесення наступної пілотованої місії з вересня 2025 року на квітень 2026 року, а наступного місячного приземлення – щонайменше до 2027 року.

Компанія SpaceX, яка розробляє ракету Starship для посадки астронавтів на Місяць, також постає перед технічними труднощами. Останній тестовий політ Starship був відкладений через проблеми з прискорювачем, виявлені за 23 хвилини до запуску. Попередні тести також поставали перед труднощами, зокрема вибух під час сьомого випробування.

Тріумф Firefly Aerospace, який міг бути українським

На початку березня у сфері освоєння Місяця сталася непересічна подія – перша приватна посадка на Місяць. Місячний посадковий модуль Blue Ghost від Firefly Aerospace успішно здійснив посадку у неділю, 2 березня, неподалік від Монс Латрей, одинокого гірського піка в басейні Моря Криз у північно-східному регіоні видимого боку Місяця. Blue Ghost також зафіксував захопливе зображення світанку на Місяці, яким компанія поділилася на X.


Світанок на Місяці / Фото Firefly Aerospace

Після приземлення апарат одразу узявся до роботи: активував наукові прилади та зробив перші знімки навколишнього ландшафту, зокрема й виду на Землю.

Вставай і сяй! Посадковий модуль Firefly Blue Ghost зафіксував свій перший схід сонця на Місяці, що символізує початок місячного дня та старт операцій у своєму новому домі,
– йдеться в повідомленні компанії.

Ця подія могла б бути українським тріумфом науки, адже до кінця 2021 року головним обличчям Firefly Aerospace був український бізнесмен Максим Поляков. Але напередодні російського вторгнення Комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS) вимагав у Полякова та його інвестиційної компанії Noosphere Venture Partners продати частку у Firefly Aerospace, яка становила близько 50 % – з міркувань національної безпеки. Врешті Firefly перейшла до "американського громадянства".

У Firefly зазначили, що більшість із десяти наукових приладів NASA на борту вже почали працювати. Вони будуть проводити дослідження протягом наступних двох тижнів і навіть частково під час місячної ночі, після чого місія, що працює на сонячній енергії, завершиться.

Наукова програма Blue Ghost охоплює дослідження складу та геології Місяця, аналіз теплових потоків і космічної погоди. Крім того, модуль протестує технології буріння та за допомогою камер вивчатиме, як місячний пил підіймається у повітря під час заходу сонця.

Посадка Blue Ghost відбулася через 46 днів після запуску 15 січня на ракеті SpaceX Falcon 9.

Firefly буквально і фігурально на сьомому небі від щастя. Ця смілива, непохитна команда довела, що ми здатні забезпечити надійний і доступний доступ до Місяця – і ми не зупинимось на цьому. Завдяки щорічним місячним місіям Firefly прокладає шлях до постійної присутності на Місяці, що допоможе відкрити шлях до решти Сонячної системи для нашої нації, наших партнерів і всього світу,
– заявив генеральний директор компанії Джейсон Кім після посадки.

Місія Blue Ghost стала можливою завдяки програмі Commercial Lunar Payload Services (CLPS) NASA, у межах якої приватні компанії доставляють наукове та технологічне обладнання агентства на Місяць на підтримку програми Artemis.

У межах CLPS також готується до посадки ще один приватний апарат – Athena IM-2 від американської компанії Intuitive Machines. У понеділок, 4 березня, він вийшов на місячну орбіту, а спроба його посадки в районі південного полюса Місяця запланована на четвер, 6 березня.

Крім того, на підльоті до Місяця перебуває ще один приватний апарат – Resilience від японської компанії ispace. Він був запущений на тій же ракеті, що й Blue Ghost, але рухається довшою орбітою та має здійснити посадку наприкінці травня або на початку червня.

America First чи космос для всіх?

Успіх відібраного в України Firefly Aerospace у США дивним чином пов'язали із MAGA-лозунгом America First.

Я не можу передати, наскільки я схвильована зараз. Бути тут і спостерігати за посадкою на Місяць – це неймовірно захопливо. Ця адміністрація дійсно хоче зберегти за Америкою першість, і я вважаю, що спосіб, яким ми це зробимо, – це домінування в усіх сферах космосу. І поки ми продовжуватимемо домінувати у космосі, ми ставитимемо Америку на перше місце. Ми робимо це для громадян США,
заявила під час трансляції посадки виконувачка обов'язків адміністратора NASA Джанет Петро.

Петро також підкреслила важливість програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS), у межах якої NASA залучає приватні компанії для доставки обладнання на Місяць. "Створення місячної економіки – це те, що допоможе нам домінувати на Місяці та навколо нього. Ми просто зобов’язані це зробити", – заявила очільниця NASA.


Джанет Петро / Фото NASA

Після успішної посадки Blue Ghost журналіст запитав представників NASA про зміну риторики агентства – від глобального гасла "для всього людства", яке супроводжувало місію Apollo, до національно орієнтованого America First. Петро не відповідала на запитання, але Ніккі Фокс, керівниця наукового підрозділу NASA, наголосила, що CLPS і надалі працює на підтримку американського бізнесу.

"Ми надзвичайно пишаємося нашою програмою CLPS. Її мета – створити сталу космічну економіку за участі американських компаній, і цей принцип залишається незмінним", – сказала Фокс.

NASA уклала контракт на 93 мільйони доларів із Firefly у 2021 році, і Blue Ghost став третьою спробою в межах CLPS. Дві попередні місії – Astrobotic та Intuitive Machines у 2023 році – частково провалилися. Наразі Intuitive Machines готує другий посадковий апарат, який відправився до Місяця 26 лютого і має здійснити посадку 6 березня.

Водночас Фокс запевнила, що програма "Артеміда" не відмовляється від міжнародного партнерства: "Коли ми говоримо про "Артеміду", ми повертаємося на Місяць як глобальна спільнота. Саме тому ми створили Artemis Accords", – пояснила представниця NASA.

Цей документ підписали вже понад 50 країн, і він закладає основи міжнародного співробітництва у дослідженні Місяця. Крім того, у першому пілотованому польоті програми Artemis II у 2026 році братиме участь канадський астронавт. Хоча у NASA закликали партнерів і союзників приєднуватися до місії, у риториці агентства лунає дедалі більше занадто американоцентричних гасел. Такий курс може мати як переваги, так і ризики: з одного боку, він стимулює розвиток американських космічних компаній та пришвидшує місії, а з іншого – може відштовхнути деяких міжнародних партнерів, які розраховували на більш рівноправне співробітництво.

Очевидно, що майбутнє місячної програми NASA залежатиме від того, як агентство балансуватиме між глобальними амбіціями та національними інтересами.

Теги за темою
Ілон МаскNASASpaceX
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Сибіга розповів про "відкриту розмову" з президентом Азербайджану у Баку
Европейская правда
2025-05-25T07:00:51Z
Закупівля зброї в США: Європа готує план Б для підтримки України
Vlasti
2025-05-25T06:57:07Z
ЗМІ: у ЄС шукають спосіб, як забезпечити Україну зброєю США
Европейская правда
2025-05-25T06:46:00Z
Нічна масована атака РФ вночі 25 травня: у кількох регіонах є загиблі — головне
ТСН
2025-05-25T06:36:34Z
Росія здійснила черговий масований обстріл України, наслідки для українських регіонів: головні новини ночі 25 травня 2025 року
ТСН
2025-05-25T04:09:55Z
Трамп перебуває під очевидним впливом Путіна – The Washington Post
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T03:00:57Z
Європа хоче купити у США зброю для України – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T01:57:22Z
У Твері у Росії атаковано військовий аеродром
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T01:30:04Z
Ілон Маск розчарований, що не досяг впливу у політиці – Washington Post
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T01:00:16Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
У бою за Україну загинув актор Назар Малік
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T19:18:44Z
Каннський кінофестиваль 2025: журі оголосило лауреатів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T18:48:56Z
Гурт "ВІА Гра" розпався після 25 років існування: Меладзе і колишні солістки зробили заяви
ТСН
2025-05-24T17:57:56Z
Джамала привітала сина з першим роком життя і показала його на рідкісних кадрах
TSN
2025-05-24T17:55:04Z
Переможниця "Холостяка-13" Бєлєнь після скандалу з Тереном замилувала поцілунками з новим коханим
ТСН
2025-05-24T17:54:20Z
Руслана у своє 52-річчя публічно звернулася до батьків і приголомшила, скільки грошей перекаже ЗСУ
TSN
2025-05-24T17:54:17Z
Відомий блогер підколов Анатолія Анатоліча за втрачену вагу й "Оземпік": ведучий кумедно відреагував
ТСН
2025-05-24T17:53:47Z
Як правильно підживити розсаду перцю для гарного врожаю: поради
ТСН
2025-05-25T06:36:43Z
В Китаї жінка отримала перелом перевернувшись уві сні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:03:17Z
Світ на порозі нової пандемії: інфекціоністи б’ють на сполох через пташиний грип у пінгвінів, верблюдів і людей
TSN
2025-05-24T18:09:41Z
Ваші нігті б’ють на сполох: 11 тривожних ознак, які не можна ігнорувати
ТСН
2025-05-24T17:55:33Z
Скасування виплат по інвалідності: хто може залишитись без пенсії
ТСН
2025-05-24T17:54:50Z
В який час доби найкраще поливати город: помилятися можуть навіть досвідчені садівники
TSN
2025-05-24T17:54:41Z
Як уникнути гнилі на цибулі: поради для весняної посадки
TSN
2025-05-24T17:53:39Z
Прорив у медицині: тест крові виявляє генетичні патології в немовля за лічені дні
TSN
2025-05-24T17:53:22Z
В Україні стрімко зростає захворюваність на кір: в чому причина
ТСН
2025-05-24T17:53:21Z
Туристів обурюють ціни на курортах Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T00:06:43Z
«Назаймана краса»: таємний острів у Туреччині підкорив туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T22:00:11Z
Як відмити навіть застарілий жир з решітки для плити: покладіть її до пакету — і нагар "відлетить" за 5 секунд
TSN
2025-05-24T17:54:43Z
Чи правда, що тарганів приваблюють до будинку певні запахи — які вони
TSN
2025-05-24T17:53:56Z
Місячний календар стрижок на червень 2025 року: не пропустіть дати, коли можна змінювати імідж
TSN
2025-05-24T17:53:01Z
Неймовірно смачне закушування з пекінської капусти: так ви ще точно не готували
ТСН
2025-05-24T17:52:04Z
Смачна закуска за 20 хвилин: рецепт страви з чотирьох інгредієнтів
ТСН
2025-05-24T17:51:36Z
Чи можна використовувати курячий послід для підживлення плодових дерев: які з них полюбляють таке добриво
TSN
2025-05-24T17:51:04Z
Школа як простір емоційної безпеки: як в КМDШ протидіють булінгу та навчають вирішувати конфлікти
TSN
2025-05-24T17:49:57Z
«Бережіть висоту імені цього Міста». Ексклюзивне інтерв’ю Ліни Костенко до Дня Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T07:00:52Z
Ворог атакував Тернопіль, стали відомі наслідки
ТСН
2025-05-25T06:36:50Z
Окупанти вночі застосували 367 засобів повітряного нападу: чим били
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T06:27:13Z
Карта бойових дій в Україні станом на 25 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:30:50Z
Сьогодні святкуємо День Києва 2025 року: скільки виповнилося українській столиці
TSN
2025-05-25T05:06:48Z
Втрати ворога станом на 25 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:36:01Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 25 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:30:53Z
Конотоп пережив наймасованіший удар з часів 2-ї Світової – мер Семеніхін
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T03:33:27Z
Як львівський кооператив просуває локальний сорт квасолі на всю Україну
AgroPortal
2025-05-25T03:30:25Z
Атака по Україні 25 травня — росіяни випустили рекордну кількість повітряних цілей
ТСН
2025-05-25T06:36:51Z
Поліг під час бойових дій на Торецькому напрямку. Згадаймо Олександра Кравчука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T06:00:50Z
26 травня — яке церковне свято, чому цього дня не варто довго спати і лінуватися
TSN
2025-05-25T05:06:27Z
Аграрії оснащують техніку РЕБ і РЕР
AgroPortal
2025-05-25T05:00:01Z
Яке сьогодні, 25 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
ТСН
2025-05-25T04:09:59Z
Атака Росії на Україну продовжується: у Києві працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T00:48:41Z
День ангела 25 травня: кого та як вітати з іменинами
ТСН
2025-05-24T21:21:30Z
Мовознавиця назвала українське слово, яке має три варіанти наголосу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T20:00:53Z
“Треба масштабуватись”: військовий "Азову" про переваги і труднощі української зброї
ТСН
2025-05-24T18:33:38Z
Рятувальники показали наслідки нічної атаки на Хмельниччину
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T06:48:17Z
На Одещині внаслідок нічної атаки одночасно горіли 20 авто
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T06:15:35Z
Київ вночі сколихнули вибухи — що кажуть свідки про пережите
TSN
2025-05-25T06:06:41Z
Ракетна атака на Тернопільщину: з’явились фото та відео наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T06:00:32Z
Суми: ворог вдарив по харчовому підприємству
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:48:20Z
На Житомирщині під час нічної атаки загинули троє дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:33:35Z
ДСНС показала наслідки ворожого удару по Київщині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:48:20Z
Масована атака Росії на Україну, багато руйнуваннь та загиблих: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:18:33Z
На Хмельниччині через атаку РФ пошкоджено цивільну інфраструктуру, є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:00:06Z
Автомобільний агроекспорт прискорився та подешевшав
AgroPortal
2025-05-25T06:30:09Z
Україна у топ-3 світових лідерів за доходами від продажу огірків
AgroPortal
2025-05-25T06:00:09Z
В Україні відкрили новий мінізавод із швидкої заморозки ягід
Agravery
2025-05-25T05:06:46Z
Курс валют на вихідні, 24-25 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-05-24T17:56:41Z
Яким буде курс долара в Україні до кінця травня: банкір дав прогноз
ТСН
2025-05-24T17:55:56Z
Тариф на світло: скільки платитимуть українці від 1 червня
ТСН
2025-05-24T17:53:43Z
Чехія повідомила, яку користь економіці приносять біженці з України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T17:00:36Z
ДТЕК «Енерго» пройшов сертифікацію на відповідність міжнародному екологічному стандарту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:39:57Z
Для інтеграції до європейського ринку слід скасувати прайс-кепи – Всеукраїнська енергетична асамблея
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:30:15Z
Прогноз магнітних бур на 25-27 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:42:48Z
В Альпах зведено найвищу у світі вежу, надруковану на 3D-принтері
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T23:00:21Z
Землю накриє сонячний супершторм: вчені закликають готуватися до масштабного блекауту
ТСН
2025-05-24T17:57:14Z
Магнітна буря 24 травня: чого очікувати від сонячної активності
TSN
2025-05-24T17:56:04Z
Рибалка випадково виявив корабель, затоплений понад 100 років тому
ТСН
2025-05-24T17:55:36Z
Космічна диверсія: як галактика змогла "вимкнути" зореутворення у сусідки
ТСН
2025-05-24T17:54:05Z
В Сонячній системі виявили нову карликову планету: що про неї відомо
TSN
2025-05-24T17:52:57Z
Війна і теорія ігор. Вчений пояснив, чи можна математично змоделювати кінець війни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T17:15:30Z
Кукурудза нового покоління: ШІ та генетика допомагають зменшити потребу в добривах
AgroPortal
2025-05-24T13:00:37Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
Підсанкційний гімнаст Нагорний незаконно відвідав окуповані Донецьк та Маріуполь
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T18:54:41Z
США перемогли Швецію та вперше за 65 років вийшли у фінал чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:21:16Z
Євроліга-2025: чоловіча збірна України з пляжного футболу здобула другу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:00:19Z
Пішов з життя видатний ексгравець «Динамо»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:39:56Z
Вікенд для легіонерів збірної України: кубковий фінал Трубіна і фініш в Англії та Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:21:18Z
Був командиром спецпризначенців. На Курщині ЗСУ ліквідували чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T08:18:04Z
Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула перемогу в другій грі Євроліги-2025
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:45:43Z
Тренер «Наполі» Конте встановив унікальне досягнення за титулами в Серії А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:33:50Z
Збірна Росії з хокею остаточно відсторонена від Олімпіади-2026 – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:54:02Z