MY.UAНовини
Найбільший провал Путіна і введення миротворців: інтерв'ю з ексміністром оборони Британії
Найбільший провал Путіна і введення миротворців: інтерв'ю з ексміністром оборони Британії

Найбільший провал Путіна і введення миротворців: інтерв'ю з ексміністром оборони Британії

У Європі розглядають введення в Україну миротворчого контингенту для забезпечення виконання мирної угоди. Це мають бути відповідні військові сили, здатні дати відсіч російським окупантам у разі агресії, а ні в якому разі не схоже на миротворчий захід ООН, що втікають у разі якогось загострення.

Таку думку в інтерв'ю на 24 Каналі розповів колишній міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс. Більше про миротворчу місію для України, Дональда Трампа і найбільший провал Владіміра Путіна – читайте далі у матеріалі.

Які серйозні побоювання є щодо Трампа

Які шанси на припинення вогню в Україні у 2025 році?

Війна – це величезне кровопролиття, і всі хочуть, щоб конфлікт закінчився. Це має завершитися у справедливий спосіб як з погляду України, яка зазнала вторгнення, так і з погляду ширшої безпеки тих, хто живе на європейському континенті. Я маю глибоке занепокоєння щодо потенційної форми цього мирного врегулювання. Але нам треба почекати й подивитися, оскільки ще занадто рано говорити про те, про що ще будуть домовлятися.

Я впевнений, що всі раділи б миру, але не думаю, що це має бути мир за будь-яку ціну. Зокрема, ми не повинні дозволяти диктатору Владіміру Путіну відчувати, що він здобув перевагу, тому що це матиме погані наслідки для майбутніх конфліктів.

Чи вірите ви, що президент США Дональд Трамп дійсно може посадити Владіміра Путіна за стіл переговорів і змусити його піти на серйозну мирну угоду?

Я впевнений, що він посадить його за стіл переговорів. Мене непокоїть те, що він може зробити це, пішовши на занадто багато поступок від імені України та й взагалі домовлятися без її участі. Президент Трамп часто називає себе експертом у переговорах, але це не звичайні переговори, під час яких ви віддаєте кілька ключових "карт" ще перед тим, як сісти за стіл. Тому я був стурбований деякими речами, які він говорив.

Повне інтерв'ю з ексглавою Міноборони Британії: дивіться відео

З іншого боку, це було давно, і очевидно, що ніхто не хоче бачити кровопролиття. Отже, важко щось знати, не бачачи результату такої угоди, але у мене є суттєві побоювання з цього приводу.

Чи вважаєте ви, що Трамп вже поступився Путіну, виключивши членство України в НАТО, а також зробивши інші заяви про здатність України повернути собі власні території?

Так. Думаю, проблема в тому, що Європа занадто довго говорила про безпеку, але не була готова витрачати на це гроші. Якби Європа витрачала на оборону приблизно на тому ж рівні, що й американці, скажімо, 3,5% свого ВВП, то ми не були б у такому становищі. Ми б не залежали від американців, не були б підвладні США – країні, якої навіть немає на нашому континенті і яка займається питанням України та Росії.

Тож ми самі відповідальні за те, що Європа не витрачала достатньо грошей на оборону протягом тривалого періоду. І я кажу це як людина, яка раніше була міністром оборони та є найбільшим прихильником збільшення витрат на оборону. Але навіть я не думаю, що ми та решта країн Європи витрачали достатньо.

Чи вважаєте ви, що Україна тепер має власне місце за столом переговорів?

Я вважаю, що необхідно, щоб Україна там була. Ви не можете досягти миру без країни, яка зазнала вторгнення. Я стурбований тим, що Трамп, який вважає себе майстром в укладанні угод, є занадто близьким до Путіна в цьому питанні.

Путін безпідставно вдерся до України, цьому немає ніякого виправдання. Він порушив міжнародне право, відправив сотні тисяч росіян на смерть, спричинив загибель багатьох українців. Він є диктатором, який почав проводити нелегітимні вибори. Він вбиває своїх супротивників та позбувається опозиціонерів.

Думка про те, що лідер вільного світу не може розрізнити, хто тут диктатор, – абсолютно огидна. Тому це важливо, і хоча я хочу миру, але це має бути справедливий мир. В іншому випадку Путін просто використає час, щоб перегрупуватися і спробувати напасти знову.

Викликає занепокоєння той факт, що Україна була виключена з початкових дискусій. Я вірю, що це зміниться. Сподіваюся, що зустріч президента Володимира Зеленського у Вашингтоні виправдає очікування, тон зміниться, а все це виявиться майстерною технікою ведення переговорів президентом Трампом. Мене непокоїть те, що є зараз, бо це йде не так.

Чи може Британія проводити операції в Україні без США

Дональд Трамп заявив, що Путін не буде проти європейських миротворчих сил в Україні. Чи можете ви уявити собі такий сценарій?

Так, я можу. Думаю, це може стати частиною угоди. Питання в тому, що має бути віддано в обмін на мир. Підозрюю, що угода, яку президент має на увазі, полягає в тому, що Росія зберігає територію, яку захопила ще з 2014 року, як, наприклад, Крим, в обмін на мир. А він, ймовірно, буде забезпечений наявністю європейських військ.

Це вимагатиме американських гарантій безпеки, інакше Путін може знову напасти. Так що все залежить від умов, на яких укладатиметься така угода. Я завжди вважав, що це – ваша країна. Україна належить українцям. Тільки від вас залежить, чи хочете ви прийняти довгоочікуваний мир в обмін на територію. Не має бути інших країн, які змушують вас це робити.

Безумовно, Сполучене Королівство було прихильником України номер один у цій війні, але це не повинно змушувати вас діяти всупереч вашим власним інтересам. Має бути рішення України та українського народу.

Прем'єр-міністр Великої Британії представив Дональду Трампу свій план щодо розгортання європейських миротворчих сил. Чи здатна британська армія проводити такі масштабні операції на землі в Україні без американських військ?

Так, звичайно, ми можемо. Багато говорять про розмір британської армії, але часто люди плутають армію з усіма військовими силами. Ми витрачаємо близько 66 мільярдів фунтів, це приблизно 75 – 80 мільярдів євро на рік на нашу армію. Ми найбільші за обсягами витрат на оборону в Європі, другі в НАТО після Америки. І коли справа доходить до військ, звичайно, такі люди, як я – колишній міністр оборони, завжди хочуть бачити більше військ.

Наприклад, у нас є Сили швидкого реагування спільно з Францією, які можуть дуже швидко перекинути 10 тисяч військових. Ми прагнемо мати внески від усіх європейських держав, які повинні бути зацікавлені в забезпеченні миру в Європі, тому очікуємо, що кожен зробить свій внесок. Але я думаю, що це було б здійснено.

Ніхто з нас ще не бачив деталей угоди, бо її немає, тому єдиний спосіб, за якого британський прем'єр-міністр міг би відправити війська – це якщо ширша безпекова ситуація буде правильно узгоджена і гарантована американцями.

Також прем'єр-міністр Великої Британії попросив Дональда Трампа взяти на себе зобов'язання та підтримати цю місію, надавши додаткові системи протиповітряної оборони або розгорнувши деякі військово-повітряні сили в країнах поблизу України. Чи може ця місія бути надійною без участі США, якщо Трамп відмовиться від такої пропозиції?

Існуватимуть різні рівні американської допомоги, які могли б мати вирішальне значення. Один з них полягає в тому, що американці мають значні можливості щодо так званого ISTA-спостереження. Це здатність аналізувати те, що відбувається на місці, в космосі чи на землі. Це дуже важливо й США мають можливість це зробити. Отже, це один із прикладів типу військової допомоги, яка буде потрібна.

Є ще дещо, що не має нічого спільного з військовою допомогою в короткостроковій перспективі, але я вважаю, що угода має бути на основі гарантій безпеки США. Хоча вони не введуть свої війська разом з європейцями, які допомогли б забезпечити цей мир, але Трамп може дати зрозуміти, якою буде відповідь Штатів, якщо Росія порушить умови угоди. Якою б не була домовленість, але припинення вогню повинне супроводжуватися гарантіями безпеки США.

Попри всі мої побоювання щодо поведінки та висловлювань президента Трампа, я маю нагадати, що він був досить сильним під час першого терміну на посаді, особливо у питаннях, де інші лідери вагалися і часто не могли впоратися з деякими державами чи терористичними організаціями. Думаю, у нього є можливість це зробити, але поки все це припущення. Ми нічого достеменно не знаємо, поки не побачимо умови угоди, а їх зараз немає.

Чи вважаєте ви, що британські, французькі та інші війська повинні дати відсіч, якщо на них нападе російська сторона у межах цієї місії?

Так, безумовно. Це не повинно бути схоже на миротворчий захід ООН, коли війська втікають у випадку якогось загострення. Це має бути відповідна військова сила. Ми є членами ООН, членами НАТО. Франція і Велика Британія, європейські країни, які є членами Альянсу, приєдналися б до цього.

Напад на наші війська мав би активувати дію 5 статті під егідою НАТО. Це були б наші війська, а отже – війська НАТО. Якщо на наші війська нападають, то це вважається нападом на всі країни, незалежно від того, хто зазнав нападу – французи, британці чи військовослужбовці будь-якої іншої національності. Це має бути колективна річ.


Велика Британія та Франція розробляють план завершення війни / Getty Images

Найбільший провал Путіна

Голова ГУР МО Кирило Буданов заявив, що російське політичне та військове керівництво вперше усвідомило, що припустилося жахливої помилки у 2022 році. Ви думаєте, що російський диктатор Владімір Путін та його генерали шкодують про вторгнення в Україну?

Звичайно. Вони ніколи цього не скажуть. Вони завжди будуть представляти це великим успіхом для Росії. Однак будьмо абсолютно відвертими щодо цього. Що ми зрозуміли? Ми дізналися, що російська армія, колишня червона армія, є лише тінню того, чим світ завжди її вважав. Ми, західні лідери, уявляли, що це дійсно жорстка, боєздатна, технологічно просунута армія, а вони продемонстрували прямо протилежне.

Їхні транспортні засоби застрягли в багнюці, а підхід до стратегії ведення кампанії був жахливим. Вони думали, що потраплять до Києва впродовж годин після 24 лютого 2022 року. Однак це вже триває понад три роки, а вони так і не змогли добратися до Києва. Тож насправді це стало жахливим провалом для Росії та для Путіна зокрема.

Треба сказати, що він ніколи в цьому не зізнається. Він ніколи не розкаже людям вдома, чому в Росії така висока інфляція, чому люди так страждають. Однак він особисто відповідальний за те, що зганьбив Росію в очах міжнародної спільноти, продемонстрував, що його армія є частиною того, що всі вважали, і зробив себе повним ізгоєм, з яким, на мою думку, людям має бути соромно асоціюватися.

Якою має бути мирна угода, щоб Путін не напав знову

Як ми можемо бути впевнені, що Росія не використає цей час припинення вогню для відновлення своєї армії, військового потенціалу та для наступу в майбутньому? Яка ваша думка щодо питання санкцій проти російського ВПК після припинення вогню? Чи можуть вони використати цей час для виготовлення більшої кількості ракет?

Звичайно. Це буде предметом занепокоєння, дуже важливо, щоб ми не дозволили цьому статися. Лише цього тижня Велика Британія знову посилила санкції проти Росії, наклавши санкції ще на кілька сотень людей. Загалом за 3 роки ми наклали санкції на багатьох росіян. Важливо, щоб Захід продовжував це робити, і, звичайно, Європа.

Якість мирних переговорів і домовленостей дійсно є головною рушійною силою. Я зовсім не сумніваюся, що Путін думав, що якщо йому це зійде з рук, то, відновивши, скажімо, за рік – півтора свої військові спроможності, він міг би фактично захопити всю Україну.

Якість угоди має бути такою, щоб були всі стримувальні фактори для Путіна, зокрема й американські гарантії. Однак найважливіше те, що Європа нарешті усвідомлює загрозу, що у неї є "російський ведмідь" на її східному кордоні, і збирається об'єднатися, щоб в належний спосіб витрачати кошти на оборону.

Думаю, у цій сфері ми нарешті бачимо правильну реакцію. Коли я був міністром оборони, ми встановили наші витрати на оборону на рівні 2,5% нашого ВВП, нашої економіки. На жаль, чинний уряд тимчасово зупинив це. Однак прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер вже заявив, що країна відновить 2,5% набагато швидше. Я це дуже схвалюю, але нам потрібно йти далі.

Інші європейські нації ще позаду нас. Ми витрачаємо на оборону найбільше в Європі, і багато країн повинні витрачати до 2% або більше. Трамп спонукав Європу перестати покладатися на США, щоб розв'язувати їхні проблеми, бо зараз вони цього робити не збираються. Європа це розуміла.

Я бачу, що міністри фінансів, прем'єр-міністри, президенти по всій Європі раптом прокинулися з цією ідеєю. І я думаю, що ми побачимо значне збільшення європейських витрат на оборону. І врешті-решт саме це зупинить Путіна від продовження вторгнення в західні країни.

Чи очікуєте ви, що Велика Британія зніме санкції з Росії, якщо буде угода про припинення вогню?

Я не очікую, що це станеться найближчим часом. Знову ж таки, зараз занадто багато спекуляцій і ми не знаємо умов угоди. У такий спосіб ви могли б побачити умову угоди, в якій Путін погоджується з чимось одним, а ми домовляємося про щось інше. Відповідно, частиною цього може бути поступове скасування санкцій.

Особисто я вважаю, що поки Росія не заплатить компенсацію за катастрофу, руйнування, загибель людей, яких ви ніколи не зможете повернути, – ми не повинні поспішати з послабленням санкцій. Однак почекаймо, щоб побачити форму угоди, щоб побачити, чи буде вона прийнятною для вас в Україні. Керуймося цим і вами самими щодо того, коли і як, і чи варто підіймати або навіть починати нормалізувати відносини.

Про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією

Чи очікуєте ви, що уряд Великої Британії підтримає Україну і продовжить надавати зброю, якщо угода про припинення вогню буде укладена обома сторонами?

Я не знаю точної форми цього, але одна з речей, яку я започаткував на посаді міністра оборони, це те, що я назвав сторічним партнерством між Україною та Великою Британією. Я придумав це як концепцію, тому що, очевидно, ми мали дуже міцні військові зв'язки під час цього конфлікту, і навіть до нього, коли ми вже тренували українців у Британії після 2014 року.

Тож перед основним конфліктом у 2022 році ми надали протитанкові ракети, а потім, після початку конфлікту, була різна зброя та інструменти. Однак зрозуміло, що ця військова допомога була лише частиною цього. Ми також приймали українців у своїй країні. У моєму домі жили троє українців, які прожили з нами рік, і вони досі перебувають у Великій Британії. І це не була виняткова історія.

Багато британців прийняли в себе українців на проживання, мені справді спало на думку, що ми повинні сформувати партнерство, я назвав його сторічним партнерством, яке має тривати вічно, де ми поєднуємо нашу сильну армію, соціальні зв'язки між нами та розширюємо їх у сфері освіти, науки, торгівлі.

Ми це робимо на заході та сході континентальної Європи, принаймні в демократичній її частині, ми повинні працювати разом, щоб створити це фантастичне сторічне партнерство. Я був дуже радий минулого чи позаминулого місяця, коли наш прем'єр-міністр приїхав до Києва, зустрівся з президентом Зеленським і просунув це сторічне партнерство, ідею якого, як я кажу, спочатку подав я.

Не знаю точної відповіді на ваше запитання щодо фронту. Це дійсно залежатиме від того, які будуть домовленості. Я впевнений, що між британцями та українцями є близькість, яку ця війна розширила і яка триватиме багато років.

Найбільше політичне досягнення Шеппса на посаді міністра оборони

На вашу думку, які ви маєте найбільші політичні досягнення за час вашої посади міністра оборони? А що навпаки ви не встигли зробити?

Я вважаю, моє найбільше досягнення, як міністра оборони, було рік тому. На початку 2024 року я виступив із промовою в Лондоні, де сказав, що світ змінився. Ми перейшли від епохи після Другої світової війни до епохи, що несе риси передвоєнного часу, коли нам потрібно готуватися.

Я закликав усі країни, але особливо Європу, збільшити свої оборонні видатки до 2,5%. І мені вдалося переконати тодішнього прем'єр-міністра Ріші Сунака та канцлера профінансувати це. Ми визначили шлях до 2,5%.

Думаю, це було моє найбільше досягнення – справді змусити світ усвідомити, що ми не можемо продовжувати, як раніше. На жаль, як я вже сказав, було деяке затягування з цього приводу. Це припинилось на 8 місяців, але уряд Британії оголосив, що маємо досягти 2,5%, а потім 3%, чого я давно вимагаю. Тому я думаю, що це було б найважливішим. Це підхопили країни НАТО, підтримали інші європейські та міжнародні лідери.

Також думаю, що, можливо, найбільш довгостроковим наслідком може бути те, про що ми говорили востаннє – між Британією та Україною є величезна спільність інтересів. Я дуже пишаюся тим, як ми підтримали вас під час цієї війни. Мене дуже вразило, коли я був в Україні, що я бачив буквально на вулицях Києва прапори, схожі на український прапор тут, але іноді переплетені з прапором Union Jack, тобто британським прапором.

Я не можу точно сказати, чому, можливо, тому, що під час Другої світової війни Лондон пережив бліц, коли нацисти бомбили місто так само, як вас бомблять зараз, але серед британців є абсолютна підтримка України. Якщо ви подивитеся на опитування громадської думки, підтримка України сьогодні справді така ж сильна, як і тоді, коли Борис Джонсон вперше направив нас на цей шлях.

Це стосується всіх партій у парламенті. Немає значення, чи лейбористський, чи консервативний уряд – британський народ підтримує Україну. Ми розуміємо, через що ви проходите. Ми прагнемо, щоб ваша демократія вижила, вдосконалилася та розширювалася, і бажаємо допомогти вам у цьому. Якщо сторічне партнерство буде успішним – це зрештою буде моїм найбільшим успіхом.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Врач Папы Франциска рассказал, как умер понтифик
ZN UA
2025-04-24T19:36:05Z
"Самая страшная ночь в жизни": известная блоггерша с семьей попала под ракетную атаку РФ
Comments UA
2025-04-24T19:03:03Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
"Владимир, стоп". Реакция мира на удар по Украине
Корреспондент
2025-04-24T19:57:41Z
Миротворцев не будет: Британия передумала отправлять свои войска в Украину
Comments UA
2025-04-24T19:42:57Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Крым никто не отдаст, а членство в НАТО можно заменить. Официальная позиция Украины на переговорах по войне
Telegraf
2025-04-23T13:16:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Известный актер из "Игры престолов" опозорился визитом в Россию
Comments UA
2025-04-24T19:36:59Z
Возвращение легенды: режиссер "Черной пантеры" перезапустит "Секретные материалы"
Знай
2025-04-24T16:51:54Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Ціни на залізну руду наблизилися до психологічного бар’єру
AgroNews
2025-04-24T18:09:14Z
В Киеве парень в Telegram издевался над котенком
Корреспондент
2025-04-24T16:12:29Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Продукт, который обязательно нужно съесть перед сном
Comments UA
2025-04-24T17:21:18Z
Не выбрасывайте увядшие яблоки: записывайте рецепт настоящего кваса от шеф-повара
Gazeta UA
2025-04-24T16:51:12Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Nissan завершила финансовый год с рекордными убытками
Корреспондент
2025-04-24T19:21:25Z
В России жалуются на глобальную нехватку рабочих
Корреспондент
2025-04-24T18:13:20Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
ЧП в киевском метро, часть станций перекрыли: первые подробности
Хвиля
2025-04-24T19:51:49Z
Погода в Украине 25 апреля: до +27 градусов, кратковременные дожди с грозами - на западе и в Приазовье
Комсомольская правда
2025-04-24T19:34:08Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Шесть разумных способов использования спирта в вашем доме и саду
Gazeta UA
2025-04-24T18:06:32Z
Эти знаки Зодиака чаще всего разводятся
Comments UA
2025-04-24T18:06:06Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Хвостатые магниты: как наша привязанность делает наших питомцев опасными для нас
Фокус
2025-04-24T17:12:19Z
Как выбрать компанию для переезда в большой офис?
Gazeta UA
2025-04-24T15:48:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Довбику могут доверить место в старте в центральном матче Серии А
Корреспондент
2025-04-24T19:06:35Z
Украинская Премьер-лига: результаты всех матчей 26-го тура, видео голов
ZN UA
2025-04-24T17:46:21Z
Серия А переназначила матч Аталанта - Лечче, перенесенный из-за трагедии
Корреспондент
2025-04-24T17:33:12Z
Тоттенхэму может достаться нападающий Баварии по более дешевой цене
Корреспондент
2025-04-24T16:51:04Z
В центральном матче Серии А Довбику могут дать место в старте
Корреспондент
2025-04-24T16:03:06Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Uber и Volkswagen запустят сервис роботакси в США
Корреспондент
2025-04-24T18:12:18Z
Zeekr представила плагін-гібридний позашляховик
Корреспондент
2025-04-24T16:42:05Z
Есть ли штраф за отсутствие огнетушителя и какой размер в 2025 году
Факти ICTV
2025-04-24T16:04:45Z
Угон авто, новая покупка и шок: мужчина случайно выкупил собственную машину
TSN
2025-04-24T12:34:32Z
"Как там могло оказаться авто?": на затонувшем авианосце времен Второй мировой войны нашли "сюрприз"
Апостроф
2025-04-24T12:21:10Z
Японец купил Ferrari, на которую собирал деньги 10 лет, а тачка сгорела до тла через час
Знай
2025-04-24T08:51:47Z
В Украине водители из-за колес на автомобилях могут «влететь» на кругленькую сумму: о чем речь
Comments UA
2025-04-24T08:12:04Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Frostpunk 2 "выстрелила" – и теперь 11 Bit Studios планирует ещё одну игру во вселенной
Знай
2025-04-24T18:51:33Z
Более 80% коралловых рифов на Земле находятся под угрозой исчезновения
Корреспондент
2025-04-24T17:21:26Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Для захисників України виготовили понад 200 багі зі сталі «Метінвесту»
AgroNews
2025-04-24T17:19:41Z
OnePlus представила новый флагманский смартфон
Корреспондент
2025-04-24T16:45:30Z