MY.UAНовини
Найбільший провал Путіна і введення миротворців: інтерв'ю з ексміністром оборони Британії
Найбільший провал Путіна і введення миротворців: інтерв'ю з ексміністром оборони Британії

Найбільший провал Путіна і введення миротворців: інтерв'ю з ексміністром оборони Британії

У Європі розглядають введення в Україну миротворчого контингенту для забезпечення виконання мирної угоди. Це мають бути відповідні військові сили, здатні дати відсіч російським окупантам у разі агресії, а ні в якому разі не схоже на миротворчий захід ООН, що втікають у разі якогось загострення.

Таку думку в інтерв'ю на 24 Каналі розповів колишній міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс. Більше про миротворчу місію для України, Дональда Трампа і найбільший провал Владіміра Путіна – читайте далі у матеріалі.

Які серйозні побоювання є щодо Трампа

Які шанси на припинення вогню в Україні у 2025 році?

Війна – це величезне кровопролиття, і всі хочуть, щоб конфлікт закінчився. Це має завершитися у справедливий спосіб як з погляду України, яка зазнала вторгнення, так і з погляду ширшої безпеки тих, хто живе на європейському континенті. Я маю глибоке занепокоєння щодо потенційної форми цього мирного врегулювання. Але нам треба почекати й подивитися, оскільки ще занадто рано говорити про те, про що ще будуть домовлятися.

Я впевнений, що всі раділи б миру, але не думаю, що це має бути мир за будь-яку ціну. Зокрема, ми не повинні дозволяти диктатору Владіміру Путіну відчувати, що він здобув перевагу, тому що це матиме погані наслідки для майбутніх конфліктів.

Чи вірите ви, що президент США Дональд Трамп дійсно може посадити Владіміра Путіна за стіл переговорів і змусити його піти на серйозну мирну угоду?

Я впевнений, що він посадить його за стіл переговорів. Мене непокоїть те, що він може зробити це, пішовши на занадто багато поступок від імені України та й взагалі домовлятися без її участі. Президент Трамп часто називає себе експертом у переговорах, але це не звичайні переговори, під час яких ви віддаєте кілька ключових "карт" ще перед тим, як сісти за стіл. Тому я був стурбований деякими речами, які він говорив.

Повне інтерв'ю з ексглавою Міноборони Британії: дивіться відео

З іншого боку, це було давно, і очевидно, що ніхто не хоче бачити кровопролиття. Отже, важко щось знати, не бачачи результату такої угоди, але у мене є суттєві побоювання з цього приводу.

Чи вважаєте ви, що Трамп вже поступився Путіну, виключивши членство України в НАТО, а також зробивши інші заяви про здатність України повернути собі власні території?

Так. Думаю, проблема в тому, що Європа занадто довго говорила про безпеку, але не була готова витрачати на це гроші. Якби Європа витрачала на оборону приблизно на тому ж рівні, що й американці, скажімо, 3,5% свого ВВП, то ми не були б у такому становищі. Ми б не залежали від американців, не були б підвладні США – країні, якої навіть немає на нашому континенті і яка займається питанням України та Росії.

Тож ми самі відповідальні за те, що Європа не витрачала достатньо грошей на оборону протягом тривалого періоду. І я кажу це як людина, яка раніше була міністром оборони та є найбільшим прихильником збільшення витрат на оборону. Але навіть я не думаю, що ми та решта країн Європи витрачали достатньо.

Чи вважаєте ви, що Україна тепер має власне місце за столом переговорів?

Я вважаю, що необхідно, щоб Україна там була. Ви не можете досягти миру без країни, яка зазнала вторгнення. Я стурбований тим, що Трамп, який вважає себе майстром в укладанні угод, є занадто близьким до Путіна в цьому питанні.

Путін безпідставно вдерся до України, цьому немає ніякого виправдання. Він порушив міжнародне право, відправив сотні тисяч росіян на смерть, спричинив загибель багатьох українців. Він є диктатором, який почав проводити нелегітимні вибори. Він вбиває своїх супротивників та позбувається опозиціонерів.

Думка про те, що лідер вільного світу не може розрізнити, хто тут диктатор, – абсолютно огидна. Тому це важливо, і хоча я хочу миру, але це має бути справедливий мир. В іншому випадку Путін просто використає час, щоб перегрупуватися і спробувати напасти знову.

Викликає занепокоєння той факт, що Україна була виключена з початкових дискусій. Я вірю, що це зміниться. Сподіваюся, що зустріч президента Володимира Зеленського у Вашингтоні виправдає очікування, тон зміниться, а все це виявиться майстерною технікою ведення переговорів президентом Трампом. Мене непокоїть те, що є зараз, бо це йде не так.

Чи може Британія проводити операції в Україні без США

Дональд Трамп заявив, що Путін не буде проти європейських миротворчих сил в Україні. Чи можете ви уявити собі такий сценарій?

Так, я можу. Думаю, це може стати частиною угоди. Питання в тому, що має бути віддано в обмін на мир. Підозрюю, що угода, яку президент має на увазі, полягає в тому, що Росія зберігає територію, яку захопила ще з 2014 року, як, наприклад, Крим, в обмін на мир. А він, ймовірно, буде забезпечений наявністю європейських військ.

Це вимагатиме американських гарантій безпеки, інакше Путін може знову напасти. Так що все залежить від умов, на яких укладатиметься така угода. Я завжди вважав, що це – ваша країна. Україна належить українцям. Тільки від вас залежить, чи хочете ви прийняти довгоочікуваний мир в обмін на територію. Не має бути інших країн, які змушують вас це робити.

Безумовно, Сполучене Королівство було прихильником України номер один у цій війні, але це не повинно змушувати вас діяти всупереч вашим власним інтересам. Має бути рішення України та українського народу.

Прем'єр-міністр Великої Британії представив Дональду Трампу свій план щодо розгортання європейських миротворчих сил. Чи здатна британська армія проводити такі масштабні операції на землі в Україні без американських військ?

Так, звичайно, ми можемо. Багато говорять про розмір британської армії, але часто люди плутають армію з усіма військовими силами. Ми витрачаємо близько 66 мільярдів фунтів, це приблизно 75 – 80 мільярдів євро на рік на нашу армію. Ми найбільші за обсягами витрат на оборону в Європі, другі в НАТО після Америки. І коли справа доходить до військ, звичайно, такі люди, як я – колишній міністр оборони, завжди хочуть бачити більше військ.

Наприклад, у нас є Сили швидкого реагування спільно з Францією, які можуть дуже швидко перекинути 10 тисяч військових. Ми прагнемо мати внески від усіх європейських держав, які повинні бути зацікавлені в забезпеченні миру в Європі, тому очікуємо, що кожен зробить свій внесок. Але я думаю, що це було б здійснено.

Ніхто з нас ще не бачив деталей угоди, бо її немає, тому єдиний спосіб, за якого британський прем'єр-міністр міг би відправити війська – це якщо ширша безпекова ситуація буде правильно узгоджена і гарантована американцями.

Також прем'єр-міністр Великої Британії попросив Дональда Трампа взяти на себе зобов'язання та підтримати цю місію, надавши додаткові системи протиповітряної оборони або розгорнувши деякі військово-повітряні сили в країнах поблизу України. Чи може ця місія бути надійною без участі США, якщо Трамп відмовиться від такої пропозиції?

Існуватимуть різні рівні американської допомоги, які могли б мати вирішальне значення. Один з них полягає в тому, що американці мають значні можливості щодо так званого ISTA-спостереження. Це здатність аналізувати те, що відбувається на місці, в космосі чи на землі. Це дуже важливо й США мають можливість це зробити. Отже, це один із прикладів типу військової допомоги, яка буде потрібна.

Є ще дещо, що не має нічого спільного з військовою допомогою в короткостроковій перспективі, але я вважаю, що угода має бути на основі гарантій безпеки США. Хоча вони не введуть свої війська разом з європейцями, які допомогли б забезпечити цей мир, але Трамп може дати зрозуміти, якою буде відповідь Штатів, якщо Росія порушить умови угоди. Якою б не була домовленість, але припинення вогню повинне супроводжуватися гарантіями безпеки США.

Попри всі мої побоювання щодо поведінки та висловлювань президента Трампа, я маю нагадати, що він був досить сильним під час першого терміну на посаді, особливо у питаннях, де інші лідери вагалися і часто не могли впоратися з деякими державами чи терористичними організаціями. Думаю, у нього є можливість це зробити, але поки все це припущення. Ми нічого достеменно не знаємо, поки не побачимо умови угоди, а їх зараз немає.

Чи вважаєте ви, що британські, французькі та інші війська повинні дати відсіч, якщо на них нападе російська сторона у межах цієї місії?

Так, безумовно. Це не повинно бути схоже на миротворчий захід ООН, коли війська втікають у випадку якогось загострення. Це має бути відповідна військова сила. Ми є членами ООН, членами НАТО. Франція і Велика Британія, європейські країни, які є членами Альянсу, приєдналися б до цього.

Напад на наші війська мав би активувати дію 5 статті під егідою НАТО. Це були б наші війська, а отже – війська НАТО. Якщо на наші війська нападають, то це вважається нападом на всі країни, незалежно від того, хто зазнав нападу – французи, британці чи військовослужбовці будь-якої іншої національності. Це має бути колективна річ.


Велика Британія та Франція розробляють план завершення війни / Getty Images

Найбільший провал Путіна

Голова ГУР МО Кирило Буданов заявив, що російське політичне та військове керівництво вперше усвідомило, що припустилося жахливої помилки у 2022 році. Ви думаєте, що російський диктатор Владімір Путін та його генерали шкодують про вторгнення в Україну?

Звичайно. Вони ніколи цього не скажуть. Вони завжди будуть представляти це великим успіхом для Росії. Однак будьмо абсолютно відвертими щодо цього. Що ми зрозуміли? Ми дізналися, що російська армія, колишня червона армія, є лише тінню того, чим світ завжди її вважав. Ми, західні лідери, уявляли, що це дійсно жорстка, боєздатна, технологічно просунута армія, а вони продемонстрували прямо протилежне.

Їхні транспортні засоби застрягли в багнюці, а підхід до стратегії ведення кампанії був жахливим. Вони думали, що потраплять до Києва впродовж годин після 24 лютого 2022 року. Однак це вже триває понад три роки, а вони так і не змогли добратися до Києва. Тож насправді це стало жахливим провалом для Росії та для Путіна зокрема.

Треба сказати, що він ніколи в цьому не зізнається. Він ніколи не розкаже людям вдома, чому в Росії така висока інфляція, чому люди так страждають. Однак він особисто відповідальний за те, що зганьбив Росію в очах міжнародної спільноти, продемонстрував, що його армія є частиною того, що всі вважали, і зробив себе повним ізгоєм, з яким, на мою думку, людям має бути соромно асоціюватися.

Якою має бути мирна угода, щоб Путін не напав знову

Як ми можемо бути впевнені, що Росія не використає цей час припинення вогню для відновлення своєї армії, військового потенціалу та для наступу в майбутньому? Яка ваша думка щодо питання санкцій проти російського ВПК після припинення вогню? Чи можуть вони використати цей час для виготовлення більшої кількості ракет?

Звичайно. Це буде предметом занепокоєння, дуже важливо, щоб ми не дозволили цьому статися. Лише цього тижня Велика Британія знову посилила санкції проти Росії, наклавши санкції ще на кілька сотень людей. Загалом за 3 роки ми наклали санкції на багатьох росіян. Важливо, щоб Захід продовжував це робити, і, звичайно, Європа.

Якість мирних переговорів і домовленостей дійсно є головною рушійною силою. Я зовсім не сумніваюся, що Путін думав, що якщо йому це зійде з рук, то, відновивши, скажімо, за рік – півтора свої військові спроможності, він міг би фактично захопити всю Україну.

Якість угоди має бути такою, щоб були всі стримувальні фактори для Путіна, зокрема й американські гарантії. Однак найважливіше те, що Європа нарешті усвідомлює загрозу, що у неї є "російський ведмідь" на її східному кордоні, і збирається об'єднатися, щоб в належний спосіб витрачати кошти на оборону.

Думаю, у цій сфері ми нарешті бачимо правильну реакцію. Коли я був міністром оборони, ми встановили наші витрати на оборону на рівні 2,5% нашого ВВП, нашої економіки. На жаль, чинний уряд тимчасово зупинив це. Однак прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер вже заявив, що країна відновить 2,5% набагато швидше. Я це дуже схвалюю, але нам потрібно йти далі.

Інші європейські нації ще позаду нас. Ми витрачаємо на оборону найбільше в Європі, і багато країн повинні витрачати до 2% або більше. Трамп спонукав Європу перестати покладатися на США, щоб розв'язувати їхні проблеми, бо зараз вони цього робити не збираються. Європа це розуміла.

Я бачу, що міністри фінансів, прем'єр-міністри, президенти по всій Європі раптом прокинулися з цією ідеєю. І я думаю, що ми побачимо значне збільшення європейських витрат на оборону. І врешті-решт саме це зупинить Путіна від продовження вторгнення в західні країни.

Чи очікуєте ви, що Велика Британія зніме санкції з Росії, якщо буде угода про припинення вогню?

Я не очікую, що це станеться найближчим часом. Знову ж таки, зараз занадто багато спекуляцій і ми не знаємо умов угоди. У такий спосіб ви могли б побачити умову угоди, в якій Путін погоджується з чимось одним, а ми домовляємося про щось інше. Відповідно, частиною цього може бути поступове скасування санкцій.

Особисто я вважаю, що поки Росія не заплатить компенсацію за катастрофу, руйнування, загибель людей, яких ви ніколи не зможете повернути, – ми не повинні поспішати з послабленням санкцій. Однак почекаймо, щоб побачити форму угоди, щоб побачити, чи буде вона прийнятною для вас в Україні. Керуймося цим і вами самими щодо того, коли і як, і чи варто підіймати або навіть починати нормалізувати відносини.

Про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією

Чи очікуєте ви, що уряд Великої Британії підтримає Україну і продовжить надавати зброю, якщо угода про припинення вогню буде укладена обома сторонами?

Я не знаю точної форми цього, але одна з речей, яку я започаткував на посаді міністра оборони, це те, що я назвав сторічним партнерством між Україною та Великою Британією. Я придумав це як концепцію, тому що, очевидно, ми мали дуже міцні військові зв'язки під час цього конфлікту, і навіть до нього, коли ми вже тренували українців у Британії після 2014 року.

Тож перед основним конфліктом у 2022 році ми надали протитанкові ракети, а потім, після початку конфлікту, була різна зброя та інструменти. Однак зрозуміло, що ця військова допомога була лише частиною цього. Ми також приймали українців у своїй країні. У моєму домі жили троє українців, які прожили з нами рік, і вони досі перебувають у Великій Британії. І це не була виняткова історія.

Багато британців прийняли в себе українців на проживання, мені справді спало на думку, що ми повинні сформувати партнерство, я назвав його сторічним партнерством, яке має тривати вічно, де ми поєднуємо нашу сильну армію, соціальні зв'язки між нами та розширюємо їх у сфері освіти, науки, торгівлі.

Ми це робимо на заході та сході континентальної Європи, принаймні в демократичній її частині, ми повинні працювати разом, щоб створити це фантастичне сторічне партнерство. Я був дуже радий минулого чи позаминулого місяця, коли наш прем'єр-міністр приїхав до Києва, зустрівся з президентом Зеленським і просунув це сторічне партнерство, ідею якого, як я кажу, спочатку подав я.

Не знаю точної відповіді на ваше запитання щодо фронту. Це дійсно залежатиме від того, які будуть домовленості. Я впевнений, що між британцями та українцями є близькість, яку ця війна розширила і яка триватиме багато років.

Найбільше політичне досягнення Шеппса на посаді міністра оборони

На вашу думку, які ви маєте найбільші політичні досягнення за час вашої посади міністра оборони? А що навпаки ви не встигли зробити?

Я вважаю, моє найбільше досягнення, як міністра оборони, було рік тому. На початку 2024 року я виступив із промовою в Лондоні, де сказав, що світ змінився. Ми перейшли від епохи після Другої світової війни до епохи, що несе риси передвоєнного часу, коли нам потрібно готуватися.

Я закликав усі країни, але особливо Європу, збільшити свої оборонні видатки до 2,5%. І мені вдалося переконати тодішнього прем'єр-міністра Ріші Сунака та канцлера профінансувати це. Ми визначили шлях до 2,5%.

Думаю, це було моє найбільше досягнення – справді змусити світ усвідомити, що ми не можемо продовжувати, як раніше. На жаль, як я вже сказав, було деяке затягування з цього приводу. Це припинилось на 8 місяців, але уряд Британії оголосив, що маємо досягти 2,5%, а потім 3%, чого я давно вимагаю. Тому я думаю, що це було б найважливішим. Це підхопили країни НАТО, підтримали інші європейські та міжнародні лідери.

Також думаю, що, можливо, найбільш довгостроковим наслідком може бути те, про що ми говорили востаннє – між Британією та Україною є величезна спільність інтересів. Я дуже пишаюся тим, як ми підтримали вас під час цієї війни. Мене дуже вразило, коли я був в Україні, що я бачив буквально на вулицях Києва прапори, схожі на український прапор тут, але іноді переплетені з прапором Union Jack, тобто британським прапором.

Я не можу точно сказати, чому, можливо, тому, що під час Другої світової війни Лондон пережив бліц, коли нацисти бомбили місто так само, як вас бомблять зараз, але серед британців є абсолютна підтримка України. Якщо ви подивитеся на опитування громадської думки, підтримка України сьогодні справді така ж сильна, як і тоді, коли Борис Джонсон вперше направив нас на цей шлях.

Це стосується всіх партій у парламенті. Немає значення, чи лейбористський, чи консервативний уряд – британський народ підтримує Україну. Ми розуміємо, через що ви проходите. Ми прагнемо, щоб ваша демократія вижила, вдосконалилася та розширювалася, і бажаємо допомогти вам у цьому. Якщо сторічне партнерство буде успішним – це зрештою буде моїм найбільшим успіхом.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
США, Великобритания и ЕС раскрыли операцию ГРУ против Украины
Корреспондент
2025-05-21T18:18:37Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Вера в победу РФ? Новый курс Трампа по войне
Корреспондент
2025-05-21T18:27:59Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
В НАТО не уверены, пригласят ли Зеленского на саммит
Корреспондент
2025-05-22T00:54:20Z
В Туле и других регионах РФ заявляют об атаке дронов
Корреспондент
2025-05-22T00:30:28Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
У Байдена обнаружили рак: сколько времени он проживет
TSN
2025-05-21T20:27:58Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
2025-05-21T16:18:11Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Лидер "Другої Ріки" Харчишин высказался о личной жизни после развода
TSN
2025-05-21T16:06:40Z
Лидер "Другої Ріки" Харчишин закрутил новый роман и неоднозначно высказался об избраннице
TSN
2025-05-21T14:36:42Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Виктор Розовый высказался о разводе с Ольгой Мерзликиной
Корреспондент
2025-05-19T07:57:04Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-21T08:03:41Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
Больше не будет безобразных разводов: как правильно мыть бокалы — оказывается существуют определенные секреты
TSN
2025-05-21T16:06:52Z
Британцы покорили Эверест новым способом
Корреспондент
2025-05-21T15:57:17Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
2025-05-21T16:33:49Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Малоподвижный образ жизни может уменьшать мозг - исследование
Корреспондент
2025-05-21T19:51:12Z
ВОЗ приняла первое в истории соглашение о готовности к пандемиям
Корреспондент
2025-05-21T12:51:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Максим Нелипа погиб на войне: когда будет прощание и почему его сын не сможет попасть на похороны
TSN
2025-05-20T08:54:29Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Польша хочет приобрести у США перехватчики к Patriot за почти $6 млрд
Европейская правда
2025-05-21T17:48:26Z
Франция возобновила поставки авиационного топлива для Сил обороны
Корреспондент
2025-05-21T17:21:57Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
В Харькове прогремел взрыв
Корреспондент
2025-05-21T22:54:02Z
Атака БПЛА на Москву продолжается
Корреспондент
2025-05-21T20:51:22Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В Харькове сотруднику ТЦК объявили подозрение в избиении мужчины
Корреспондент
2025-05-21T17:00:41Z
Фиктивные браки: в Украине раскрыли схему легализации иностранцев
Корреспондент
2025-05-21T17:00:40Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
В Мехико киллеры на мотоциклах застрелили двух помощников мэра
Корреспондент
2025-05-21T16:09:52Z
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
2025-05-20T14:06:17Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Основной производитель iPhone для Apple инвестирует $1,5 млрд в Индии
Корреспондент
2025-05-21T18:27:48Z
Bitcoin обновил исторический максимум до $109 тысяч
Корреспондент
2025-05-21T17:48:49Z
Шмыгаль рассказал о расходах в размере 1,2 трлн грн
Корреспондент
2025-05-21T17:03:33Z
Официальный курс доллара падает второй день подряд
Корреспондент
2025-05-21T16:15:06Z
Кабмин обязал таможенников работать с бодикамерами
Корреспондент
2025-05-21T15:54:01Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Дебютировало шестое поколение Toyota RAV4
Корреспондент
2025-05-21T17:18:37Z
Peugeot-Citroen выпустила сверхдешевый электрический кроссовер в Китае
Корреспондент
2025-05-20T19:09:19Z
Tesla начала принимать Cybertruck на обмен
Корреспондент
2025-05-20T16:45:14Z
Mazda представила в Китае спортивный седан для молодежи
Корреспондент
2025-05-19T16:09:30Z
Китай продаёт каждый третий новый автомобиль в мире
Корреспондент
2025-05-19T09:15:43Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
2025-05-21T18:36:10Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Компания Google представила ИИ-генератор видео со звуком
Корреспондент
2025-05-21T12:27:38Z
В части РФ произошёл масштабный сбой интернета после налета дронов
Корреспондент
2025-05-21T10:24:04Z
Покупка бонуса в слотах: преимущества и недостатки
GameMag
2025-05-21T09:48:12Z
SpaceX запустила 23 спутника Starlink новой ракетой Falcon 9
Корреспондент
2025-05-21T09:27:17Z
Во Вьетнаме обнаружены уникальные деревянные двухкорпусные лодки
Корреспондент
2025-05-20T19:54:34Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Тоттенхэм одолел Манчестер Юнайтед и забирает трофей Лиги Европы
Корреспондент
2025-05-21T22:36:37Z
MVP сезона-2024/25 в НБА стал ведущий игрок Оклахомы
Корреспондент
2025-05-21T22:06:48Z
Финал Лиги Европы завершен: Тоттенхэм переигрывает Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2025-05-21T21:42:40Z
Так часто пропускает первым: МЮ пропускает снова первый в матче Лиги Европы
Корреспондент
2025-05-21T21:15:52Z
Майами Хит будет стремиться выменять суперзвезду НБА к новому сезону
Корреспондент
2025-05-21T20:48:36Z