/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F1db0ddaa7c5e5a6775e8acab6da6c0a1.jpg)
В Україні погодили броню від мобілізації для нової категорії чоловіків
В Україні змінили правила бронювання для операторів і провайдерів.
Як передає "Хвиля", про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.
Уряд вніс зміни до постанови, які дозволять провайдерам і операторам заздалегідь резервувати будівельні бригади для створення більш надійних мереж зв’язку. Мета цих змін – забезпечити стійкість інтернету та мобільного зв’язку в складних умовах, щоб українці могли підтримувати комунікацію навіть під час аварійних відключень електроенергії.
"Українці повинні залишатися на зв’язку за будь-яких умов. Для цього необхідно розвивати стійкі до знеструмлень інтернет-мережі та мобільний зв’язок. Після зустрічі з ключовими гравцями телеком-ринку розробили зміни у порядку бронювання мобільних операторів і інтернет-провайдерів, а уряд їх підтримав", – підкреслили в міністерстві.
Зокрема, після змін усіх працівників будівельних бригад зможуть бронювати:
- провайдери, які встановлюють xPON-мережі та запланували будівництво щонайменше на календарний рік;
- оператори, що будують енергостійкі мережі на автодорогах і національних трасах.
Також важливо враховувати, що оператори й провайдери мають бути внесені Мінцифрою до переліку критично важливих підприємств.
"Зараз працюємо над формуванням умов, за якими підприємство зможе увійти до списку. Налаштовані на те, щоб до 2030 року мінімум 75% українців мали доступ до фіксованого гігабітного інтернету", – йдеться в повідомленні.
У міністерстві також підкреслили, що прийняття нових правил для бронювання допоможе прискорити будівництво мереж енергонезалежної технології xPON, попри обстріли та відключення електроенергії, забезпечити стійкий зв’язок і безперебійну роботу критичних підприємств та держустанов.
"Працюємо далі, щоб ви завжди могли написати близьким, викликати екстрені служби або отримати послугу в "Дії" за кілька кліків", – додали в Мінсоцполітики.
Нагадаємо, українцям роз’яснили, хто з чоловіків не зможе виїхати за кордон у березні.