/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2Fb27ebfaf473bad500e77f4f5f31970b9.jpg)
Politico: Порошенко і Тимошенко контактують з командою Трампа за спиною Зеленського
Наближені до президента США Дональда Трампа посадовці провели таємні перемовини з головними політичними опонентами президента України Володимира Зеленського.
Про це повідомляє Politico.
За словами джерел видання в українському парламенті й американського експерта з питань зовнішньої політики, представники Трампа спілкувалися з колишньою прем’єр-міністркою Юлією Тимошенко і членами партії Петра Порошенка "Європейська солідарність".
У Вашингтоні переконані, що Зеленського не переоберуть на другий президентський термін через втому українців від війни та «суспільне розчарування» рівнем корупції. За даними Politico, рейтинги політика дещо зросли після конфлікту з Трампом в Овальному кабінеті.
Під час таємних розмов сторони обговорюють проведення президентських виборів після досягнення тимчасового припинення вогню, але до початку повномасштабних мирних переговорів. Офіційна позиція адміністрації США полягає в тому, що Дональд Трамп не втручається у внутрішню політику України. Американський міністр торгівлі Говард Лутнік казав, що "все, чого хоче Трамп — це [мати] партнера для миру".
Свіжі опитування демонструють, що Зеленський все ще популярніший за Порошенка й Тимошенко. За даними британської соціологічної компанії Survation, він має 44% підтримки, п’ятий президент України — 10%, а експрем’єр-міністрка — 5,7%.
Найближчим суперником Зеленського є колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний — як стверджується, він відстає від нього більш ніж на 20%.