MY.UAНовини
Національна безпека vs цифрова приватність: чому вимоги Великобританії до Apple небезпечні для всіх
Національна безпека vs цифрова приватність: чому вимоги Великобританії до Apple небезпечні для всіх

Національна безпека vs цифрова приватність: чому вимоги Великобританії до Apple небезпечні для всіх

Чергова ініціатива щодо контролю над захищеною комунікацією ризикує знищити останні прояви приватності в цифровому просторі.

Як Великобританія попросила, аби Apple послабила захист даних користувачів

21 лютого компанія Apple відключила шифрування файлів у iCloud для громадян Великобританії. Це рішення стало відповіддю на вимогу Міністерства внутрішніх справ країни до Apple додати бекдор, тобто можливість оминути шифрування задля доступу до зашифрованих даних користувачів, у функцію «Розширений захист даних» (Advanced Data Protection) в iCloud, озвучену на початку лютого. Виконання цієї забаганки британського уряду означало б, що зашифрований контент власників Apple-пристроїв став би доступний спецслужбам Великобританії. Причому спецслужби отримали б доступ до зашифрованих даних усіх Apple-юзерів, а не лише британців.

Функція Advanced Data Protection — це необов’язкова опція, за допомогою якої можна застосувати наскрізне шифрування для свого контенту, що збережений у «хмарі» iCloud. Увімкнувши наскрізне шифрування, користувач знатиме, що лише він зможе отримати доступ до свого контенту — навіть сама Apple не може його дані побачити. Спершу в Apple не коментували вимоги британського уряду, лише вкотре на своєму сайті компанія повідомила, що розглядає конфіденційність як «фундаментальне право людини».

Проте згодом в Apple пояснили, що єдиним можливим варіантом відповіді на ці вимоги стане відключення функції розширеного захисту у Великобританії. Хоча компанія повідомила про спробу оскаржити ці вимоги у спеціальній закритій технічній комісії.

Відключення функції розширеного захисту для даних в iCloud означає, що файли, розміщені там, більше не будуть захищені наскрізним шифруванням. Окрім того, британські правоохоронці можуть вимагати від Apple надати доступ до даних в iCloud. Користувачі, які спробують увімкнути Advanced Data Protection, отримають на своїх Apple-пристроях повідомлення про те, що «Apple більше не може пропонувати Advanced Data Protection (ADP) у Сполученому Королівстві новим користувачам».

Користувачі, які раніше не активували функцію розширеного захисту даних, більше не зможуть цього зробити. Якщо функцію вже активовано, користувачам доведеться вимкнути її вручну. Сама компанія не може відключити шифрування. Якщо користувач не вимкне шифрування, його доступ до iCloud буде обмежений.

Відмова від Advanced Data Protection у Великій Британії не призведе до скасування наскрізного шифрування, доступного за замовчуванням для кількох інших функцій Apple, включаючи iMessage, FaceTime, керування паролями та даними про здоров’я. І видалення додаткового захисту виглядає компромісом з боку компанії — принаймні зараз.

Можливість вимагати від IT-компаній відключати шифрування зафіксовані в Законі Великобританії про повноваження щодо проведення слідчих дій (або Законі про слідчі повноваження — Investigatory Powers Act, IPA), точніше, у змінах до нього, прийнятих у 2024 році. Це законодавство надає розвідувальним службам широкі повноваження щодо спостереження, включаючи можливість примушувати технологічні компанії надавати доступ до зашифрованих комунікацій. Уряд стверджує, що шифрування створює «безпечні гавані» для злочинців, терористів і тих, хто причетний до експлуатації дітей, що ускладнює правоохоронним органам розслідування та запобігання злочинам.

Причому закон забороняє компаніям розкривати розпорядження уряду. Це означає, що Apple не має права повідомити своїм клієнтам про ситуації, коли правоохоронці звернуться за доступом до вмісту хмарних сховищ її користувачів.

Безпрецедентна атака на персональні дані

У компанії пояснюють, що ця вимога з боку британського уряду загрожує створити прецедент, у результаті якого інші країни теж вимагатимуть від Apple зниження рівня захисту даних її юзерів. У 2024 році компанія оскаржила запропоновані зміни до Закону про слідчі повноваження, назвавши це «безпрецедентним перевищенням» повноважень уряду. Ці зміни також передбачали, що уряд країни отримав право вето на нові заходи безпеки ще до їхнього впровадження. Тож Великобританія може накласти вето на нові засоби захисту користувачів таким чином, аби технологічні компанії, або Apple у цьому випадку, не змогли запропонувати їх своїм клієнтам.

Ця подія не тільки викликає питання про майбутнє шифрування як технології, але й створює небезпечний прецедент для інших урядів. По суті, дискусія про шифрування полягає в тому, чи повинні уряди мати повноваження послаблювати стандарти захисту, прикриваючись вимогами громадської безпеки.

Про небезпеку того, що цей перший крок уряду зможе повторитися в інших країнах світу, попереджають правозахисники та захисники цифрових прав. У заяві Privacy International сказано: «Якщо уряд Великобританії не зупинити в цій абсурдній справі, то те, що є абсурдним, зможе стати оперативною нормою». В Electronic Frontier Foundation також наголосили: «Послаблення шифрування порушує фундаментальні права. Ми всі маємо право на приватний простір, і будь-який бекдор знищить це право. Великобританія повинна відмовитися від цих надмірних вимог і дозволити Apple — та іншим — надати можливість наскрізного зашифрованого хмарного сховища».

Проблема у вимогах британського уряду полягає не лише в спробі змусити компанію Apple читати контент її користувачів. Наскрізне шифрування унеможливлює втручання в зашифрований контент із будь-якої сторони. А вимога додати бекдор, який би дозволяв читати такі повідомлення чи файли, є ризиком для всіх, хто користується наскрізним шифруванням. Існування такого бекдору, або вразливості, означає, що ним зможуть скористатися хакери чи інші зловмисники в спробі доступу до зашифрованого вмісту.

Відключаючи функцію Advanced Data Protection для користувачів у Великій Британії, Apple уникнула вимоги безпосереднього створення бекдору. Проте вона фактично відмовила своїм клієнтам у праві мати захищений контент на її пристроях. Для компанії, яка успішно працює в парадигмі «приватність за всіляку ціну» це може мати далекосяжні наслідки для її репутації.

Це ж було вже. Як раніше уряди намагалися послабити захищену комунікацію

Дії уряду Великої Британії є не поодиноким випадком, а частиною ширшої тенденції, коли уряди в усьому світі прагнуть посилити контроль над зашифрованим зв’язком.

Один з перших і водночас найвідоміших випадків протистояння між Apple і спецслужбами стосується спроб американського ФБР отримати доступ до смартфона вбитого терориста з Сан-Бернардіно. Тоді компаніявідмовилася створювати програмне забезпечення, яке обійшло б її власні заходи безпеки, стверджуючи, що це створить небезпечний прецедент. Їїпідтримали інші техногіганти. Зрештою ФБР відмовилося від своїх претензій до Apple після того, якзнайшло альтернативний спосіб отримати доступ до даних телефону.

У 2023 році у Великобританії ініціювали законопроєкт про захист дітей в інтернеті (Online Safety Bill), середположень якого була вимога превентивного сканування контенту користувачів, аби унеможливити відправлення забороненого контенту неповнолітнім. Ця вимога означала, що технологічні компанії повинні перевіряти вміст їхніх користувачів, навіть якщо ті користуються наскрізним шифруванням (що, в принципі, неможливо). Тобто компанії, які надають послуги британцям, мусили б або відключити наскрізне шифрування, або створити бекдор, який його обходить. Apple тоді пригрозила покинути ринок Великобританії, якби ця вимога, зафіксована у законопроєкті, перетворилася на британський закон. Про схожий розвиток подій заговорили тоді й представники WhatsApp і Signal, а майже 70 експертів звернулися до британських законотворців із поясненням про те, що цей закон «створює безпрецедентну загрозу конфіденційності».

Іншим законом, який передбачав від техногігантів надавати доступ до зашифрованого зв’язку, став Закон про внесення змін до телекомунікаційного й іншого законодавства Австралії (Australia's Telecommunications and Other Legislation Amendment). У ньому зафіксовані вимоги до технологічних компаній надати поліції та спецслужбам доступ до зашифрованих повідомлень, а саме — вимога з боку поліції створити бекдор, який би давав можливість читати зашифрований контент без відома користувача.

У 2021 році Індія запровадила правила (Intermediary Guidelines and Digital Media Ethics Code), які вимагали від платформ обміну повідомленнями, таких як WhatsApp і Signal, ідентифікувати «першого автора» повідомлень, які вважаються шкідливими або незаконними. Проте, хоча ця країна явно не вимагала створення бекдорів, це все одно створило проблеми для платформ, які пропонують наскрізне шифрування. До прикладу, WhatsApp подалапозов проти індійського уряду через цю вимогу, адже через використання технології наскрізного шифрування компанія не може ідентифікувати відправника повідомлення.

Схожі вимоги щодо контролю за контентом користувачів намагалися запровадити в ЄС — тоді постачальники цифрових послуг мали б перевіряти контент на наявність певних ідентифікаторів, які б свідчили про те, що контент є небезпечним (має ознаки сексуального характеру). Тоді ця ініціатива була швидко похована судовими рішеннями, проте у 2024 році європейські законотворці представили законопроєкт Chat Control, який так само вимагав сканувати — але уже не контент користувачів, а їхні листування — на предмет наявності там небезпечних повідомлень із метою пошуку матеріалів сексуального насильства над дітьми (child sexual abuse material — CSAM).

Глобальні наслідки законодавчого вбивства приватності

Спроби уряду Великобританії знищити зашифровану комунікацію, підкріплені попередніми випадками законодавчих ініціатив, які фактично скасовують приватність користувачів, матимуть негативні наслідки для всього ринку інструментів для конфіденційності.

Компанії, які надають схожі послуги, неодноразово висловлювати протести у відповідь на вимоги уряду щодо створення бекдорів для технології шифрування. Моксі Марлінспайк, співзасновник Signal, одного з найбільш захищених месенджерів, стверджував, що створення бекдорів підриває саму ідею шифрування та наражає користувачів на більший ризик з боку зловмисників.

Президентка Signal Мередіт Віттакер неодноразово коментувала антишифрувальні законопроєкти та доволі категорично висловлювалася про них, до прикладу, говорила, що «часто це дії людей із добрими намірами, які просто не мають знань чи освіти, щоб зрозуміти наслідки того, що вони роблять. Натомість наслідками їхніх дій може бути фундаментальне знищення самої можливості приватного цифрового спілкування».

Павло Бєлоусов, експерт із кібербезпеки гарячої лінії Nadiyno.org, нагадує, що «схожі спроби здійснюються уже не вперше. Особливо це стосується різних техногігантів (у кого багато користувачів) на кшталт Apple. Але уряди зараз якось із цим уже навіть не церемоняться».

Бєлоусов пояснює, що «такі кроки, з одного боку, будуть підштовхувати користувачів до вибору сервісів, стороннього (відкритого зокрема) ПЗ, які дозволяють тримати чутливі дані на власних потужностях. Умовно, можна за $50—100 доволі легко організувати власний мінісервер, на якому тримати свої фото, нотатки, паролі тощо. З іншого боку, зловмисники так само будуть рухатися у напрямку використання власних сервісів і навряд чи будуть планувати якісь дії на платформах, де купа бекдорів, які ще й відомі. На старті, можливо, уряди через подібні послаблення шифрування й будуть когось ловити з серйозних злодіїв, але це буде скоріше винятком. Вони точно переїдуть на інші платформи. Якісь умовні початківці-злодії не вартують, як на мене, тотального втручання в приватність громадян, бо справжні злодії теж, на жаль, доволі обізнані в технологіях і зможуть уникати розкриття».

Якщо раніше технологічним компаніям вдавалось обійти вимоги, спрямовані на знищення зашифрованої комунікації, то відключення Apple функції «Розширений захист даних» (Advanced Data Protection) стало першим реальним кроком щодо втілення таких спроб у життя. Тож не виключені нові атаки на захищену комунікацію в інших країнах і під іншими приводами. Рішення Apple для британців може негативно вплинути на бренд цієї компанії як захисниці конфіденційності, проте більш імовірною реакцією буде пошук альтернатив, зокрема менш відомих, які гарантуватимуть захист контенту. Водночас такі альтернативи, швидше за все, шукатимуть не пересічні користувачі, а ті, для кого конфіденційність є критично важливою, до прикладу, зловмисники й злочинці. Таким чином, масові атаки на приватність знищують її доступність для звичайних людей, але практично не впливають на тих, кому є чого боятися.

Залишається сподіватися, що адвокаційна робота правозахисних організацій дозволить уникнути глобального знищення самої ідеї шифрування. Адже саме від цього залежатиме майбутнє цифрових конфіденційних комунікацій.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
ВеликобританіяApple
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Захотів перевестися: ексглаву ДФС Насірова могли мобілізувати до бойової бригади, — ЗМІ
Фокус
2025-04-17T13:36:48Z
Ван Дамм і Онищенко зізналися в любові до Путіна
Детектор М
2025-04-17T13:36:14Z
Лідер чеченського визвольного руху: Опозицією у РФ мають бути поневолені народи, а не замасковані імперіалісти
УкраинФорм
2025-04-17T13:33:38Z
Росіяни намагалися використовувати для штурмів підземні комунікації Торецька, – ОСУВ "Хортиця"
24tv
2025-04-17T13:33:36Z
За даними розвідки, Росія може вдарити по Україні напередодні чи після Великодня – Зеленський
ZN UA
2025-04-17T13:33:24Z
Росія завдасть ударів під час великодніх свят: Зеленський попередив українців
Telegraf
2025-04-17T13:33:20Z
Агент Кремля працював на відомій в Україні радіостанції і готував низку терактів у Києві, – СБУ
24tv
2025-04-17T13:27:34Z
Адміністрація Байдена не відправляла ЗСУ ATACMS, тому що систем не вистачало — Салліван
ZN UA
2025-04-17T13:27:24Z
У Польщі заборонили знімати військові об’єкти та критичну інфраструктуру
УкраинФорм
2025-04-17T13:25:02Z
Як працюватиме «Нова Пошта», «Укрпошта», Meest на Великдень?
AIN
2025-04-17T13:30:54Z
Знають одиниці: що категорично не можна класти до великоднього кошика
GlavRed
2025-04-17T13:27:18Z
Страсна п'ятниця 2025: що в жодному разі не можна робити 18 квітня
GlavRed
2025-04-17T13:27:05Z
SpaceX Маска лідирує у тендері на створення системи ППО "Золотий купол" – Reuters
Лига
2025-04-17T13:24:56Z
Що означає слово "вирій" та яке у нього приховане значення
24tv
2025-04-17T13:24:42Z
Майбутнє БМП: як доставляти бійців на передній край у сучасній війні, — аналітики
Фокус
2025-04-17T13:21:23Z
Росіяни вже запускали по Україні дрони з іритантом. Що таке CS?
ZN UA
2025-04-17T13:19:04Z
Чому в СРСР будували багатоповерхівки "на ніжках"
24tv
2025-04-17T13:15:00Z
Високотоксична речовина: у ЗСУ підтвердили використання Росією отруйних "Шахедів"
24tv
2025-04-17T13:09:30Z
Азербайджан на Євробаченні 2025 представить Mamagama: про що співатимуть артисти
Факти ICTV
2025-04-17T13:36:54Z
«Кращий фільм жахів 2025 року»: екранізація Until Dawn вразила перших глядачів
ITC
2025-04-17T13:17:19Z
Назвав “братом”: Кріс Мартін з Coldplay заспівав для фаната-росіянина
Факти ICTV
2025-04-17T13:15:03Z
«ТРО Медіа» презентувало документальний фільм про Курщину «Маленькі люди, які розв’язали велику війну»
Детектор М
2025-04-17T13:07:13Z
Не толерую насильство: Alyona Alyona відреагувала на скандал із Parfeniuk
Факти ICTV
2025-04-17T13:03:47Z
У Британії пішла з молотка раритетна обкладинка культового альбому Nirvana
Фокус
2025-04-17T12:57:55Z
"Показати реалії України світу": Комаров потрапив у скандал із російською мовою
GlavRed
2025-04-17T12:57:19Z
Обоє актори, але не афішують стосунки: що відомо про дружину Стаса Боклана
Telegraf
2025-04-17T12:45:11Z
У Чернівцях відкрили мистецький простір та провели ярмарок до Великодня
УкраинФорм
2025-04-17T12:33:32Z
ЗСУ звільнили близько 16 кв. км біля Покровська
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T13:36:53Z
У Херсонській громаді внаслідок обстрілів обмежили електропостачання
УкраинФорм
2025-04-17T13:36:23Z
У Києві топ-посадовець КМДА отримав підозру за організацію нелегального виїзду ухилянтів за кордон
360ua.news
2025-04-17T13:33:28Z
Прогноз погоди у Києві на 18 квітня: температура майже досягне рекордної позначки
Политека
2025-04-17T13:30:21Z
Кирила, який рятував людей в Сумах, нагородили почесною відзнакою та путівкою до Болгарії
Комсомольская правда
2025-04-17T13:24:27Z
«Буферизація» росіянами Сумщини провалюється. Огляд з фронту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T13:18:24Z
Прогноз погоди у Одесі на 18 квітня: синоптики попередили, до чого готуватися
Политека
2025-04-17T13:15:26Z
"Знищено 108% довоєнних запасів танків": Україна виснажує ворога, але йому допомагає союзник
24tv
2025-04-17T13:09:40Z
Удвічі вищі тарифи на будинки в Києві: чому кияни отримали високі платіжки, попри скасування
24tv
2025-04-17T13:03:34Z
Інтернет-шахрай виманив у чоловіка 35 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-17T13:28:16Z
Фіктивна закупівля спецавтомобіля для військової частини: викрито схему розкрадання бюджетних коштів
Украина Криминальная
2025-04-17T13:27:49Z
Вчора ввечері невідомий напав на відомого журналіста Юрія Макарова
24tv
2025-04-17T13:19:36Z
Ліквідовано ще три «ухилянтські схеми» на Одещині: серед затриманих – очільники медцентру психічного здоров’я
Украина Криминальная
2025-04-17T13:12:16Z
Викрав колишню дружини посеред вулиці: в Ужгороді затримала зловмисника
Украина Криминальная
2025-04-17T13:12:13Z
Прикордонники викрили понад 110 злочинних груп що допомагали незаконно перетинати кордон
360ua.news
2025-04-17T13:03:45Z
У Хмельницькому в академії прикордонної служби знайшли тіло курсанта
Фокус
2025-04-17T12:58:33Z
Поляка, який вивозив з України чоловіків призовного віку, засудили на 5 років
24tv
2025-04-17T12:54:31Z
Переправляв ухилянтів до Білорусі за $8000 – на Волині затримали військового-правоохоронця
Украина Криминальная
2025-04-17T12:48:11Z
Андрій Матюха підтримав "Охматдит": Thompson — новий стандарт хірургії для дітей
Telegraf
2025-04-17T13:33:40Z
Хірурги вперше пересадили пацієнту серце, що продовжувало працювати
ITC
2025-04-17T12:25:55Z
Як готувати світ до майбутніх пандемій? ВООЗ ухвалила нове рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T12:18:50Z
Як відмити чайник від накипу: перевірені народні засоби
24tv
2025-04-17T12:18:27Z
НСЗУ перевірить, чому в лікарнях нема безоплатного КТ, а обладнання “незавантажене”
Факти ICTV
2025-04-17T12:07:49Z
В Україні створюють національний каталог та систему реферування цін на ліки
Хвиля
2025-04-17T11:40:58Z
Як піст впливає на здоровʼя: шкода та користь
24tv
2025-04-17T11:21:34Z
Жінка категорично відмовилась від шампуню і зубної пасти: що з нею сталося через роки
Фокус
2025-04-17T11:06:53Z
Країни-члени ВООЗ погодили договір щодо боротьби з майбутніми пандеміями
Факти ICTV
2025-04-17T08:25:17Z
Секрети ідеальної вітальні: основні принципи, які треба врахувати
24tv
2025-04-17T13:12:47Z
Як приготувати справжній журек: покроковий рецепт великоднього польського супу
Gazeta UA
2025-04-17T13:12:29Z
Похід до ресторану обернувся кошмаром: помилка офіціанта коштувала чоловікові надто дорого
Фокус
2025-04-17T13:12:15Z
Пухка та смачна: випікаємо паску на сухих дріжджах
24tv
2025-04-17T13:12:09Z
Як легко позбутися мошок на кухні: знадобиться лише 1 кухонний прилад
GlavRed
2025-04-17T12:27:09Z
Сіль чистого четверга: як приготувати й від чого вона захищає
24tv
2025-04-17T11:39:19Z
Чи можна прати у Чистий четвер: одиниці знають відповідь
24tv
2025-04-17T11:36:43Z
З якого дерева найкраще обрати кухонні шафи: плюси і мінуси популярних варіантів
24tv
2025-04-17T11:30:13Z
Паска буде як з обкладинки: цей простий трюк з помадкою зробить її ідеальною
Telegraf
2025-04-17T11:30:03Z
Taurus для України: шанс з"явився, але головна проблема в кількості, — аналітики
Фокус
2025-04-17T13:36:24Z
Чехія стала повністю незалежною від російської нафти
Европейская правда
2025-04-17T13:31:26Z
Глава «Укрнафти» засвітив свої… три зарплати
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T13:30:52Z
Борги на балансуючому ринку і відсутність доступу до фінансування стримують економічний бум в енергетиці – Кудрицький
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T13:30:28Z
НІБУЛОН планує на Дунаї заробляти щороку $3,5 млн
AgroPortal
2025-04-17T13:30:07Z
Значно менше ніж має бути: яка "чиста" зарплата, якщо отримуєш мінімалку
24tv
2025-04-17T13:27:21Z
Українці більше здають долари: в НБУ пояснили падіння курсу
GlavRed
2025-04-17T13:27:10Z
Українцям масово підсовують фальшиві гривні: які купюри підробляють найчастіше
GlavRed
2025-04-17T13:27:04Z
Долар чекаю на важливе рішення центробанку США: що відбувається на ринку валют
24tv
2025-04-17T13:24:45Z
Співробітниця клубу НХЛ звинувачувала російського хокеїста в сексуальному насильстві
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T13:30:00Z
Артета висловився про історичний вихід Асенала у півфінал Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-17T13:24:36Z
Вокер-Пітерс може повернутись до Тоттенгема
Football.ua
2025-04-17T13:22:12Z
Анчелотті залишить Реал відразу після фіналу Кубка Іспанії — Sky Sports
Football.ua
2025-04-17T12:49:39Z
Подвійні стандарти? МОК пояснив, чому ігнорує допуск до змагань прихильників війни з Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T12:48:45Z
Клопп готовий повернутися до тренерської роботи заради Реалу або збірної Бразилії — UOL
Football.ua
2025-04-17T12:25:08Z
IBF призначила фінальний елімінатор зірковому боксеру, який кинув виклик Дюбуа
24tv
2025-04-17T12:06:37Z
Зірка Реала зірвався на Зінченка під час матчу Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-17T12:06:18Z
Арсенал вибив Реал і вийшов у півфінал Ліги чемпіонів
360ua.news
2025-04-17T12:00:52Z
Чому рудими бувають коти, але не кішки? Вчені знайшли відповідь
ZN UA
2025-04-17T13:34:58Z
Майже остаточна версія Android 16 вийде вже сьогодні, 17 квітня
24tv
2025-04-17T13:33:24Z
Побічні наслідки: відчуття розчарування від Tesla, публічна зганьбленість та кошмари зі Світом Ілона Маска
Топ Жир
2025-04-17T13:30:27Z
Motorola представила свій перший ноутбук Moto Book 60
InternetUA
2025-04-17T13:22:17Z
Астрономи знайшли докази існування позаземного життя
Хвиля
2025-04-17T13:06:47Z
Нейромережа Google навчилася вивчати фотогалерею користувачів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-17T13:03:30Z
Samsung оновила графік випуску Android 15: список смартфонів
InternetUA
2025-04-17T13:01:26Z
Командир роти БпАК розбив міф, що геймери краще "літають" на дронах
Фокус
2025-04-17T12:57:36Z
За 230 млн років пережили два масові вимирання на Землі: як крокодилам вдається виживати так довго
Фокус
2025-04-17T12:51:59Z
Дешеві раритети: колекцію Chevrolet Corvette продають за ціною Toyota Camry
Фокус
2025-04-17T13:30:03Z
338 к.с. та 460 км на одному заряді: Subaru оновив популярний електрокросовер
AutoCentre
2025-04-17T13:07:30Z
Новий Lexus ES отримає електрифіковану версію
AutoGeek
2025-04-17T12:54:11Z
Найшвидший ручний Порше усіх часів перемагає PDK та руйнує гордість Америки на Нюрбургринзі
Топ Жир
2025-04-17T12:15:50Z
Hyundai Palisade отримав версію для бездоріжжя
AutoCentre
2025-04-17T12:04:07Z
В Україні встановили автовишку Comet на шасі FAW CA1121
AutoCentre
2025-04-17T12:03:35Z
Новий електричний кросовер Subaru Trailseeker показали офіційно
AutoGeek
2025-04-17T12:03:01Z
Для сімейних пригод: Hyundai представила великий кросовер для бездоріжжя
Фокус
2025-04-17T12:00:38Z
Електрична Ferrari прийде у жовтні після багатьох років розробки
Топ Жир
2025-04-17T11:45:41Z