MY.UAНовини
Національна безпека vs цифрова приватність: чому вимоги Великобританії до Apple небезпечні для всіх
Національна безпека vs цифрова приватність: чому вимоги Великобританії до Apple небезпечні для всіх

Національна безпека vs цифрова приватність: чому вимоги Великобританії до Apple небезпечні для всіх

Чергова ініціатива щодо контролю над захищеною комунікацією ризикує знищити останні прояви приватності в цифровому просторі.

Як Великобританія попросила, аби Apple послабила захист даних користувачів

21 лютого компанія Apple відключила шифрування файлів у iCloud для громадян Великобританії. Це рішення стало відповіддю на вимогу Міністерства внутрішніх справ країни до Apple додати бекдор, тобто можливість оминути шифрування задля доступу до зашифрованих даних користувачів, у функцію «Розширений захист даних» (Advanced Data Protection) в iCloud, озвучену на початку лютого. Виконання цієї забаганки британського уряду означало б, що зашифрований контент власників Apple-пристроїв став би доступний спецслужбам Великобританії. Причому спецслужби отримали б доступ до зашифрованих даних усіх Apple-юзерів, а не лише британців.

Функція Advanced Data Protection — це необов’язкова опція, за допомогою якої можна застосувати наскрізне шифрування для свого контенту, що збережений у «хмарі» iCloud. Увімкнувши наскрізне шифрування, користувач знатиме, що лише він зможе отримати доступ до свого контенту — навіть сама Apple не може його дані побачити. Спершу в Apple не коментували вимоги британського уряду, лише вкотре на своєму сайті компанія повідомила, що розглядає конфіденційність як «фундаментальне право людини».

Проте згодом в Apple пояснили, що єдиним можливим варіантом відповіді на ці вимоги стане відключення функції розширеного захисту у Великобританії. Хоча компанія повідомила про спробу оскаржити ці вимоги у спеціальній закритій технічній комісії.

Відключення функції розширеного захисту для даних в iCloud означає, що файли, розміщені там, більше не будуть захищені наскрізним шифруванням. Окрім того, британські правоохоронці можуть вимагати від Apple надати доступ до даних в iCloud. Користувачі, які спробують увімкнути Advanced Data Protection, отримають на своїх Apple-пристроях повідомлення про те, що «Apple більше не може пропонувати Advanced Data Protection (ADP) у Сполученому Королівстві новим користувачам».

Користувачі, які раніше не активували функцію розширеного захисту даних, більше не зможуть цього зробити. Якщо функцію вже активовано, користувачам доведеться вимкнути її вручну. Сама компанія не може відключити шифрування. Якщо користувач не вимкне шифрування, його доступ до iCloud буде обмежений.

Відмова від Advanced Data Protection у Великій Британії не призведе до скасування наскрізного шифрування, доступного за замовчуванням для кількох інших функцій Apple, включаючи iMessage, FaceTime, керування паролями та даними про здоров’я. І видалення додаткового захисту виглядає компромісом з боку компанії — принаймні зараз.

Можливість вимагати від IT-компаній відключати шифрування зафіксовані в Законі Великобританії про повноваження щодо проведення слідчих дій (або Законі про слідчі повноваження — Investigatory Powers Act, IPA), точніше, у змінах до нього, прийнятих у 2024 році. Це законодавство надає розвідувальним службам широкі повноваження щодо спостереження, включаючи можливість примушувати технологічні компанії надавати доступ до зашифрованих комунікацій. Уряд стверджує, що шифрування створює «безпечні гавані» для злочинців, терористів і тих, хто причетний до експлуатації дітей, що ускладнює правоохоронним органам розслідування та запобігання злочинам.

Причому закон забороняє компаніям розкривати розпорядження уряду. Це означає, що Apple не має права повідомити своїм клієнтам про ситуації, коли правоохоронці звернуться за доступом до вмісту хмарних сховищ її користувачів.

Безпрецедентна атака на персональні дані

У компанії пояснюють, що ця вимога з боку британського уряду загрожує створити прецедент, у результаті якого інші країни теж вимагатимуть від Apple зниження рівня захисту даних її юзерів. У 2024 році компанія оскаржила запропоновані зміни до Закону про слідчі повноваження, назвавши це «безпрецедентним перевищенням» повноважень уряду. Ці зміни також передбачали, що уряд країни отримав право вето на нові заходи безпеки ще до їхнього впровадження. Тож Великобританія може накласти вето на нові засоби захисту користувачів таким чином, аби технологічні компанії, або Apple у цьому випадку, не змогли запропонувати їх своїм клієнтам.

Ця подія не тільки викликає питання про майбутнє шифрування як технології, але й створює небезпечний прецедент для інших урядів. По суті, дискусія про шифрування полягає в тому, чи повинні уряди мати повноваження послаблювати стандарти захисту, прикриваючись вимогами громадської безпеки.

Про небезпеку того, що цей перший крок уряду зможе повторитися в інших країнах світу, попереджають правозахисники та захисники цифрових прав. У заяві Privacy International сказано: «Якщо уряд Великобританії не зупинити в цій абсурдній справі, то те, що є абсурдним, зможе стати оперативною нормою». В Electronic Frontier Foundation також наголосили: «Послаблення шифрування порушує фундаментальні права. Ми всі маємо право на приватний простір, і будь-який бекдор знищить це право. Великобританія повинна відмовитися від цих надмірних вимог і дозволити Apple — та іншим — надати можливість наскрізного зашифрованого хмарного сховища».

Проблема у вимогах британського уряду полягає не лише в спробі змусити компанію Apple читати контент її користувачів. Наскрізне шифрування унеможливлює втручання в зашифрований контент із будь-якої сторони. А вимога додати бекдор, який би дозволяв читати такі повідомлення чи файли, є ризиком для всіх, хто користується наскрізним шифруванням. Існування такого бекдору, або вразливості, означає, що ним зможуть скористатися хакери чи інші зловмисники в спробі доступу до зашифрованого вмісту.

Відключаючи функцію Advanced Data Protection для користувачів у Великій Британії, Apple уникнула вимоги безпосереднього створення бекдору. Проте вона фактично відмовила своїм клієнтам у праві мати захищений контент на її пристроях. Для компанії, яка успішно працює в парадигмі «приватність за всіляку ціну» це може мати далекосяжні наслідки для її репутації.

Це ж було вже. Як раніше уряди намагалися послабити захищену комунікацію

Дії уряду Великої Британії є не поодиноким випадком, а частиною ширшої тенденції, коли уряди в усьому світі прагнуть посилити контроль над зашифрованим зв’язком.

Один з перших і водночас найвідоміших випадків протистояння між Apple і спецслужбами стосується спроб американського ФБР отримати доступ до смартфона вбитого терориста з Сан-Бернардіно. Тоді компаніявідмовилася створювати програмне забезпечення, яке обійшло б її власні заходи безпеки, стверджуючи, що це створить небезпечний прецедент. Їїпідтримали інші техногіганти. Зрештою ФБР відмовилося від своїх претензій до Apple після того, якзнайшло альтернативний спосіб отримати доступ до даних телефону.

У 2023 році у Великобританії ініціювали законопроєкт про захист дітей в інтернеті (Online Safety Bill), середположень якого була вимога превентивного сканування контенту користувачів, аби унеможливити відправлення забороненого контенту неповнолітнім. Ця вимога означала, що технологічні компанії повинні перевіряти вміст їхніх користувачів, навіть якщо ті користуються наскрізним шифруванням (що, в принципі, неможливо). Тобто компанії, які надають послуги британцям, мусили б або відключити наскрізне шифрування, або створити бекдор, який його обходить. Apple тоді пригрозила покинути ринок Великобританії, якби ця вимога, зафіксована у законопроєкті, перетворилася на британський закон. Про схожий розвиток подій заговорили тоді й представники WhatsApp і Signal, а майже 70 експертів звернулися до британських законотворців із поясненням про те, що цей закон «створює безпрецедентну загрозу конфіденційності».

Іншим законом, який передбачав від техногігантів надавати доступ до зашифрованого зв’язку, став Закон про внесення змін до телекомунікаційного й іншого законодавства Австралії (Australia's Telecommunications and Other Legislation Amendment). У ньому зафіксовані вимоги до технологічних компаній надати поліції та спецслужбам доступ до зашифрованих повідомлень, а саме — вимога з боку поліції створити бекдор, який би давав можливість читати зашифрований контент без відома користувача.

У 2021 році Індія запровадила правила (Intermediary Guidelines and Digital Media Ethics Code), які вимагали від платформ обміну повідомленнями, таких як WhatsApp і Signal, ідентифікувати «першого автора» повідомлень, які вважаються шкідливими або незаконними. Проте, хоча ця країна явно не вимагала створення бекдорів, це все одно створило проблеми для платформ, які пропонують наскрізне шифрування. До прикладу, WhatsApp подалапозов проти індійського уряду через цю вимогу, адже через використання технології наскрізного шифрування компанія не може ідентифікувати відправника повідомлення.

Схожі вимоги щодо контролю за контентом користувачів намагалися запровадити в ЄС — тоді постачальники цифрових послуг мали б перевіряти контент на наявність певних ідентифікаторів, які б свідчили про те, що контент є небезпечним (має ознаки сексуального характеру). Тоді ця ініціатива була швидко похована судовими рішеннями, проте у 2024 році європейські законотворці представили законопроєкт Chat Control, який так само вимагав сканувати — але уже не контент користувачів, а їхні листування — на предмет наявності там небезпечних повідомлень із метою пошуку матеріалів сексуального насильства над дітьми (child sexual abuse material — CSAM).

Глобальні наслідки законодавчого вбивства приватності

Спроби уряду Великобританії знищити зашифровану комунікацію, підкріплені попередніми випадками законодавчих ініціатив, які фактично скасовують приватність користувачів, матимуть негативні наслідки для всього ринку інструментів для конфіденційності.

Компанії, які надають схожі послуги, неодноразово висловлювати протести у відповідь на вимоги уряду щодо створення бекдорів для технології шифрування. Моксі Марлінспайк, співзасновник Signal, одного з найбільш захищених месенджерів, стверджував, що створення бекдорів підриває саму ідею шифрування та наражає користувачів на більший ризик з боку зловмисників.

Президентка Signal Мередіт Віттакер неодноразово коментувала антишифрувальні законопроєкти та доволі категорично висловлювалася про них, до прикладу, говорила, що «часто це дії людей із добрими намірами, які просто не мають знань чи освіти, щоб зрозуміти наслідки того, що вони роблять. Натомість наслідками їхніх дій може бути фундаментальне знищення самої можливості приватного цифрового спілкування».

Павло Бєлоусов, експерт із кібербезпеки гарячої лінії Nadiyno.org, нагадує, що «схожі спроби здійснюються уже не вперше. Особливо це стосується різних техногігантів (у кого багато користувачів) на кшталт Apple. Але уряди зараз якось із цим уже навіть не церемоняться».

Бєлоусов пояснює, що «такі кроки, з одного боку, будуть підштовхувати користувачів до вибору сервісів, стороннього (відкритого зокрема) ПЗ, які дозволяють тримати чутливі дані на власних потужностях. Умовно, можна за $50—100 доволі легко організувати власний мінісервер, на якому тримати свої фото, нотатки, паролі тощо. З іншого боку, зловмисники так само будуть рухатися у напрямку використання власних сервісів і навряд чи будуть планувати якісь дії на платформах, де купа бекдорів, які ще й відомі. На старті, можливо, уряди через подібні послаблення шифрування й будуть когось ловити з серйозних злодіїв, але це буде скоріше винятком. Вони точно переїдуть на інші платформи. Якісь умовні початківці-злодії не вартують, як на мене, тотального втручання в приватність громадян, бо справжні злодії теж, на жаль, доволі обізнані в технологіях і зможуть уникати розкриття».

Якщо раніше технологічним компаніям вдавалось обійти вимоги, спрямовані на знищення зашифрованої комунікації, то відключення Apple функції «Розширений захист даних» (Advanced Data Protection) стало першим реальним кроком щодо втілення таких спроб у життя. Тож не виключені нові атаки на захищену комунікацію в інших країнах і під іншими приводами. Рішення Apple для британців може негативно вплинути на бренд цієї компанії як захисниці конфіденційності, проте більш імовірною реакцією буде пошук альтернатив, зокрема менш відомих, які гарантуватимуть захист контенту. Водночас такі альтернативи, швидше за все, шукатимуть не пересічні користувачі, а ті, для кого конфіденційність є критично важливою, до прикладу, зловмисники й злочинці. Таким чином, масові атаки на приватність знищують її доступність для звичайних людей, але практично не впливають на тих, кому є чого боятися.

Залишається сподіватися, що адвокаційна робота правозахисних організацій дозволить уникнути глобального знищення самої ідеї шифрування. Адже саме від цього залежатиме майбутнє цифрових конфіденційних комунікацій.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
ВеликобританияApple
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
ЄС хоче створити фонд на €100 млрд для підтримки України - Bloomberg
Gazeta UA
2025-07-08T23:33:46Z
100 мільярдів євро на кону: ЄС готує масштабний фонд, але є нюанси
GlavRed
2025-07-08T22:27:41Z
Німці стали пити рекордно мало пива
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T22:03:08Z
Ціни на ключові продукти злетіли до небес - яка причина аномального подорожчання
GlavRed
2025-07-08T19:27:48Z
В Україні оновили порядок нарахування виплат: що зміниться для нинішніх та майбутніх пенсіонерів
Хвиля
2025-07-08T19:27:13Z
Мінімалка зросте в три етапи: скільки отримуватимуть українці у найближчі три роки
Знай
2025-07-08T19:06:48Z
В Україну заходить великий гравець оборонки: Excalibur Army відкриває офіс і запуск виробництва
24tv
2025-07-08T19:06:44Z
Кінець російській нафті: в Угорщині пропонують відновити трубопровід "Одеса-Броди"
TSN
2025-07-08T19:03:07Z
Яким чином відновити втрачені документи на землю: деталі процедури
24tv
2025-07-08T19:00:35Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Від яких продуктів варто відмовитись у спеку: думка британського дієтолога
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:30:47Z
З наступного року в Україні стане доступною безкоштовна вакцинація від ВПЛ, — МОЗ
Фокус
2025-07-08T22:30:15Z
Які продукти провокують появу неприємного запаху тіла: сім найгірших
Gazeta UA
2025-07-08T21:42:33Z
Радіологи стали набагато точніше передбачати рак грудей: що стоїть за їхнім успіхом
Фокус
2025-07-08T19:42:48Z
Поширена інфекція призведе до 12 мільйонів випадків раку шлунка у молодих людей
24tv
2025-07-08T19:06:20Z
Ми щодня стаємо трохи дурнішими, використовуючи ChatGPT: вчені пояснили, як це відбувається
24tv
2025-07-08T19:06:19Z
7 прихованих небезпек у вашому домі, які не можна ігнорувати
24tv
2025-07-08T19:00:20Z
Шокувало усіх: Китай чи не вперше відкрито озвучив свою стратегічну мету, і причиною став Трамп
24tv
2025-07-09T00:27:59Z
РФ може піти в наступ ще в трьох областях України: тривожний прогноз
GlavRed
2025-07-09T00:27:43Z
"Пообіцяв зміцнити Київ": Трамп розглядає можливість надання Україні ще одного Patriot, — WSJ
Фокус
2025-07-09T00:15:50Z
ЦРУ надасть Трампу дані про застосування Росією хімічної зброї
ГЛАВКОМ NET
2025-07-09T00:12:25Z
Неочікуваний поворот у підтримці України: Макрон зробив гучну заяву
GlavRed
2025-07-08T23:54:19Z
Генасамблея ООН провела засідання до 30-х роковин геноциду в Сребрениці
УкраинФорм
2025-07-08T23:39:19Z
Трамп та Венс знову провели зустріч з Нетаньягу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:27:20Z
Європарламент схвалив запуск нової системи перетину зовнішніх кордонів ЄС
УкраинФорм
2025-07-08T22:54:58Z
Жорсткі санкції проти РФ і не тільки: сенатор Ліндсі Грем пояснив погрозу Трампа
TSN
2025-07-08T22:51:14Z
У центрі Львова під час грози молодь не дала вітру повалити стенди з іменами загиблих воїнів
24tv
2025-07-09T00:12:31Z
Україну накрила повітряна тривога через ударні БпЛА: вибухи лунають у різних містах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:39:13Z
Судитимуть експосадовців, які заволоділи майже ₴9 млн під час реконструкції трамвайної лінії в Києві
Украина Криминальная
2025-07-08T23:36:44Z
Ракетні удари та сотні обстрілів: які напрямки залишаються найгарячішими на фронті
GlavRed
2025-07-08T23:27:29Z
З'явились перші подробиці ворожої атаки на Київщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T23:15:35Z
"Дрони-міни" атакують позиції Сил оборони на Харківщині - військові
Хвиля
2025-07-08T23:15:16Z
У Харкові пролунали вибухи
24tv
2025-07-08T23:06:04Z
Прикордонники отримали 100 FPV-дронів і бензовоз завдяки благодійній ініціативі з Києва
ZN UA
2025-07-08T23:03:56Z
Потрапив у полон, рятуючи пораненого побратима: додому повернувся Василь Штогун з Тернопільщини
УкраинФорм
2025-07-08T22:09:22Z
Дистанційне обстеження: супутники та дрони допоможуть отримати компенсацію за зруйноване житло
Хвиля
2025-07-09T00:21:10Z
Держслужба з етнополітики виявила ознаки афілійованості УПЦ з Російською православною церквою
УкраинФорм
2025-07-08T23:54:12Z
Резиденція гетьмана та легендарні криниці: де в Україні жив Богдан Хмельницький
Telegraf
2025-07-08T23:33:30Z
РФ атакує Україну "шахедами" та "кинджалами": у небо злетіли МІГ-31К та Ту-95мс, що відомо
Фокус
2025-07-08T23:12:09Z
Спільне виробництво зброї, яке зміцнює Україну: яка країна ЄС вже долучилася
GlavRed
2025-07-08T21:27:37Z
Що не можна робити 9 липня, аби не опинитися у біді
Telegraf
2025-07-08T21:24:58Z
"Простий процес": в Міноборони пояснили, як та коли повернутись з СЗЧ за спрощеною процедурою
Фокус
2025-07-08T21:12:59Z
По всі Україні оголошено ракетну небезпеку: що відомо
TSN
2025-07-08T20:18:26Z
Повний місяць у липні 2025: як побачити "Оленячий місяць" в Україні
24tv
2025-07-08T20:06:34Z
Море маминої чарівності: Максим Галкін показав, як сильно змінилася 11-річна Ліза
GlavRed
2025-07-08T23:27:46Z
Любовний гіпноз для Рейчел Грін: у Дженніфер Еністон новий роман
GlavRed
2025-07-08T23:27:34Z
Виграла бій у тата: Slavia вперше розкрила ім'я новонародженого сина
GlavRed
2025-07-08T22:27:42Z
Де зараз акторка Анастасія Шульга, яка знімалась у кліпі "Океану Ельзи"
24tv
2025-07-08T20:33:52Z
"Шок і втрата": мама чотирьох Інна Мірошиченко розповіла про викидень
GlavRed
2025-07-08T20:27:50Z
Під неї плакали мільйони: якою була найпопулярніша пісня світу в 1998 році
24tv
2025-07-08T19:21:43Z
Дружина Остапчука розбила його телефон під час сварки і майстерно вийшла з ситуації: "Не всі вдома"
TSN
2025-07-08T18:48:21Z
На одному подиху: 3 короткі турецькі серіали, які можна подивитися за вечір
24tv
2025-07-08T18:39:36Z
У Стокгольмі відбудеться четвертий Український культурний фестиваль
УкраинФорм
2025-07-08T18:21:37Z
Забута зірка 90-х: салат з сардиною, який завжди буде у пригоді
24tv
2025-07-08T21:27:25Z
Зупинити жовтіння листя троянд дуже просто: ось основні рекомендації
24tv
2025-07-08T20:27:52Z
Золотисті пляжі і комфортна вода: маловідомий острів у Європі пропонує сховатися від спеки
24tv
2025-07-08T20:06:18Z
Швидко, ситно і оригінально: рецепт хумусу з буряка – намазка на всі випадки життя
24tv
2025-07-08T19:42:58Z
Як перетворити балкон на розкішний сад: 5 правил від квіткових дизайнерів
Telegraf
2025-07-08T19:30:56Z
Гороскоп на 9 липня: Близнюки - відкрийте очі, Терези - будьте чесними
FaceNews
2025-07-08T19:21:38Z
Шпаки атакують: що робити, щоб зберегти урожай вишні
24tv
2025-07-08T19:12:05Z
Домашні улюбленці допомагають старшим людям залишатися здоровими: вчені назвали основні види
Фокус
2025-07-08T19:00:57Z
Копійчаний засіб, який точно спрацює: як позбутися бронзівки на рослинах
24tv
2025-07-08T18:51:37Z
Унаслідок атаки дронів на Київщині поранена жінка
УкраинФорм
2025-07-08T23:09:59Z
У Норвегії тимчасово закрили аеропорт через дрон туриста
iPress
2025-07-08T21:51:48Z
Жінка продавала дитячу коляску і втратила понад 47 тис. грн
InternetUA
2025-07-08T21:33:09Z
Дрони атакували Курщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T21:24:55Z
В іспанській Валенсії спалахнула пожежа в житловому будинку, 14 постраждалих
Европейская правда
2025-07-08T20:27:40Z
На границе с Румынией нашли мертвого мужчину в горах
Новости Украины
2025-07-08T20:18:21Z
Відомі німецькі автобани потріскались від спеки – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:12:41Z
Дві жінки стали жертвами телефонних шахраїв, втративши чималенькі гроші
InternetUA
2025-07-08T19:31:29Z
На Харківщині жінка заявила, що її побили під час мобілізації сина
УкраинФорм
2025-07-08T19:21:38Z
Нова ралійна машина Toyota GR реве як грім, але майже не викидає шкідливих речовин
Топ Жир
2025-07-09T00:03:54Z
Нова модель R1 Quad від Rivian розвиває 1025 кінських сил і підтримує зарядку від Tesla
Топ Жир
2025-07-08T23:18:07Z
Він проїхав 1600 миль на своєму Корветті та втратив понад 20 тисяч доларів
Топ Жир
2025-07-08T22:48:51Z
Таємниці, приховані в деталях: незвичайні рулети, які розкривають свої секрети лише при уважному розгляді
Топ Жир
2025-07-08T22:03:37Z
Завод Nissan, який переживає складні часи, може почати виробництво невідомих електромобілів
Топ Жир
2025-07-08T20:48:58Z
Новий торговий знак Dodge підтверджує назву Outlaw для потужної версії Charger з ДВЗ
Топ Жир
2025-07-08T20:03:04Z
Bentley показала концепт свого першого електромобіля
1News
2025-07-08T19:45:10Z
Pagani представила новий спідстер Codalunga у стилі 1960-х років
Топ Жир
2025-07-08T19:33:21Z
Продажі Mercedes значно знизилися через подвійне підвищення митних тарифів Трампа
Топ Жир
2025-07-08T18:48:18Z
Epic Games досягла згоди із Samsung у справі про обмеження сторонніх застосунків
InternetUA
2025-07-09T00:01:39Z
Resident Evil отримає новий спін-оф, але гра вийде лише для смартфонів
InternetUA
2025-07-08T23:01:47Z
Шахраї обіцяють «грошову нагороду» за проходження опитування
Украина Криминальная
2025-07-08T22:45:59Z
Неандертальці будували жирові фабрики: що це
Gazeta UA
2025-07-08T22:42:33Z
Так баклажани ви ще точно не готували: ТікТок підкорив смішний рецепт
Telegraf
2025-07-08T22:33:13Z
Тепер Gemini може читати WhatsApp без вашого дозволу
InternetUA
2025-07-08T22:01:35Z
OpenAI посилила кіберзахист після підозр у шпигунстві з боку китайської компанії DeepSeek
iPress
2025-07-08T21:51:37Z
Війна проти комарів: китайці створили побутову "ППО"
TSN
2025-07-08T21:21:30Z
Google Pixel 10 і Pixel 10 Pro отримають нові кольори та версію на 1 ТБ
InternetUA
2025-07-08T20:57:22Z
Онлайн-трансляція матчу ПСЖ – Реал у півфіналу Клубного чемпіонату світу
24tv
2025-07-08T22:33:49Z
Циганков готовий цього літа залишити Жирону — Джейкобс
Football.ua
2025-07-08T21:24:49Z
Челсі вийшов у фінал Клубного чемпіонату світу завдяки шаленим голам новачка: відеоогляд матчу
24tv
2025-07-08T21:09:54Z
Лідс зробив третю пропозицію щодо одного з головних символів Ньюкасла
Football.ua
2025-07-08T20:52:55Z
Жуан Педро забив дебютний гол за Челсі у ворота рідного клубу
Football.ua
2025-07-08T20:24:37Z
Усик відверто зізнався, чи був насправді нокдаун у першому бою з Дюбуа
24tv
2025-07-08T20:18:48Z
Брага підписала гравця збірної Швеції
Football.ua
2025-07-08T19:55:14Z
К'єлліні став співвласником Лос-Анджелеса
Football.ua
2025-07-08T19:34:14Z
Присвоєння «Героя України» закатованому юному футболісту. Петиція набрала потрібні голоси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T19:18:21Z