MY.UAНовини
Про Усика, перегони FPV-дронів і реабілітацію через спорт: розмова з підполковником ГУР Савенком
Про Усика, перегони FPV-дронів і реабілітацію через спорт: розмова з підполковником ГУР Савенком

Про Усика, перегони FPV-дронів і реабілітацію через спорт: розмова з підполковником ГУР Савенком

Військово-технологічний спорт об’єднує змагання аж у чотирьох напрямах: повітря, земля, вода й кіберпростір. Одним із напрямків, який набирає популярності, це перегони на FPV-дронах. Цей напрям поєднує передові технології, швидкість та адреналін. Але для багатьох це не просто новий вид спорту – це спосіб відновлення та реабілітації.

"Це частина реабілітації для військових": про перегони на FPV-дронах та їх особливості

Після такого офіційного оголошення 24 Канал у рамках проєкту"Інтерв'ю24"поспілкувався із Андрієм Савенком – українським військовим (звання – підполковник), спортсменом, віцепрезидентом Всеукраїнської федерації рукопашного бою. Підполковник Головного управління розвідки розповів про розвиток та особливості перегон на FPV-дронах, про те, як спорт допомагає військовим повернутись до повсякденного життя, про організацію змагань у пам'ять про полеглих Героїв України та виділив українських спортсменів, які є прикладами для інших.

Яка ваша перша реакція на таке важливе рішення для розвитку військово-технологічного спорту?

Це дуже важливий крок для федерації, тому що це надає нам змогу офіційно проводити змагання. Це надає нам офіційну підтримку від Міністерства молоді та спорту, взагалі від держави. Також це дає можливість присвоювати спортивні звання: майстер спорту, кандидат у майстри спорту та інші. Також у стратегії розвитку Федерації військово-технологічного спорту одним із напрямків є вихід на міжнародний ринок, де можна влаштувати міжнародні змагання, чемпіонат світу.


Реабілітація через перегони на FPV-дронах / Фото з особистого архіву підполковника ГУР МО

Чи був раніше визнаний цей вид спорту неолімпійським у якійсь іншій європейській країні?

Можливо, вид спорту, як саме дрон-рейсинг. Це там, де пілоти на FPV-дронах роблять у повітрі фігури, літають через перешкоди. Можливо, існує. Не знаю просто точно. Але саме такого виду спорту, який охоплює наземні, наводні, повітряні, їх немає, не існує. Можна сказати, що Україна стала першою саме у цьому випадку. І знову ж таки, ми застосовуємо перегони на FPV-дронах з навантаженням, тобто імітуючи бойову частину.

Як виникла ідея проведення змагань із перегонів FPV-дронів? Чи можуть цивільні оператори дронів брати участь у таких змаганнях? Чи лише військові?

Саме визнання офіційного спорту передбачає вже певну відпрацьовану систему правил. Систему федерації проведення змагань затверджених правил оцінювання і все інше. Участь у змаганнях можуть приймати всі – від дітей до дорослих, не зважаючи, чи це військовий ветеран чи не ветеран. Ми їх не роз'єднуємо. Це частина реабілітації, адаптації для військових, де вони можуть позмагатись зі своїми побратимами. Для цивільних такі змагання є хорошим досвідом, аби у подальшому ставати на захист нашої Батьківщини. Для молоді ці змагання також є корисними, адже там вони отримують знання від досвідченіших учасників перегон. Повторюсь, що на змаганнях застосовується FPV-дрони саме з навантаженням, що імітує бойову частину, адже тоді дрон веде себе зовсім інакше.

Чи відрізняються змагання серед дорослих і дітей? Чи є там певні відмінності?

Немає жодних.

Як взагалі відбувається оцінювання учасників на змаганнях? Можливо, є якийсь перелік критерій?

Швидкість. Ми розберемо один із напрямків, це перегони на FPV-дронах з навантаження. Перед учасниками є певна траса з перешкодами. Пілот, який керує дроном з навантаженням, повинен максимально швидко її пройти, не зачепивши жодну з перешкод. Зараз війна дронів. Технологічна війна. Щоб це розвивати і підтримувати в мирний час, для цього і потрібен саме оцей вид спорту, де люди будуть змагатися, покращувати результати, спілкуватися між собою, ділитися інформацією, якимись інноваціями, бойовим досвідом.


Андрій Савенко під час однієї з операцій / Фото з особистого архіву захисника

Можливо, хтось з-за кордону звертався за порадами та просив поділитись досвідом саме у цій сфері?

Ми ведемо активне спілкування з іншими країнами у цьому напрямку. Адже для того, щоб реалізувати міжнародну федерацію військово-технологічного спорту, туди повинні вже входити і підписувати меморандум саме країни. Ми ведемо перемовини з різними країнами, але про це буде повідомлено трішки пізніше.

"Достатньо двох тижнів": про підготовку пілотів та шанси перегон потрапити на Ігри нескорених

Наскільки складно взагалі навчитися керувати FPV-дроном для перегонів? Скільки часу займає підготовка?

Як бойовий офіцер, я розрізняю дві підготовки: військова підготовка і підготовка саме до участі у змаганнях. Набагато складніше готуватись до змагань, адже тут присутня коротка дистанція, у яку запхали багато різних перешкод і поворотів. Тут потрібні вже професійні навички пілота, потрібен досвід та досвідчений пілот. Для військової підготовки достатньо двох тижнів. Цього часу достатньо для бойових умов. Пілот, який керує FPV-дроном, перелітає дві посадки, а у третій посадці вже стоїть ворожа техніка, у яку потрібно влучити.

Чи є шанси, що перегони на FPV-дронах потрапить до переліку видів спорту на Іграх нескорених?

Це питання часу. Зараз йде технологічна війна і більшість військовослужбовців, які проходять реабілітацію, здебільшого є пілотами. Навіть під час реабілітації їм було б цікаво приймати участь у рідній для їх серця сфері. Таким військовим, які керували FPV-дронами, буде приємніше брати участь у таких перегонах, аніж шукати якийсь інший вид спорту на Іграх нескорених, у якому він зможе себе розкрити.

Настільки довго доведеться чекати?

Повернемось до цього питання через рік.


Савенко навчав безпілотній справі пілотів / Фото з особистого архіву Андрія

"Навіть у Донецькому аеропорту відтискався": як спорт стає реабілітацією для військових

Чи взагалі могли уявити, що зможете знову бути дотичним до спорту?

Як і мої товариші-спортсмени, які пішли воювати, ми ділимо спортсменів на дві категорії: спортсмени-воїни та просто спортсмени-бійці, які під час повномасштабної війни гоцають гопака на борцівських килимах. Вони вважають, що цим вони захищають інтереси нашої держави у той момент, коли нам потрібно боротись за існування нашої держави.

На вашому прикладі хотілось би почути більше, як спорт допомагає у реабілітації військовим, котрі повернулись до повсякденного життя після важких поранень чи служби на фронті?

Перш за все, спорт формує чоловічий характер. Що таке війна? Війна – це характер. Адже у бойових умовах дуже багато стресових ситуацій. Саме формування характеру та міцного стриженя допомагає "не втратити голову", не піддатись паніці і приймати правильне рішення у таких складних ситуаціях.

Особисто я займався спортом скрізь та навіть там, де це складно було уявити. У 2014 році, коли ворог почав окупацію Криму, я примудрявся поєднувати службу із бігом. Я бігав кроси у бронежилеті та з автоматом. Був момент, коли я відпросився та поїхав зі зламаною технікою у Миколаїв. Звідти взяв курс у Київ, де подолав марафонну дистанцію, та повернувся на службу. Займався спортом постійно. Навіть у Донецькому аеропорту, коли ми жили у підвалах, я там постійно відтискався від землі. Якщо не можна було бігати, ба більше, навіть голову підійняти, я відтискався. Не уявляю свого життя без спорту.


Андрій Савенко подолав марафон у Києві / Фото з особистого архіву військового

Попереду у мене два протезування правої кінцівки. Спершу будуть міняти кульшовий суглоб, а потім вже колінний суглоб. Попри це я вже будую плани. Спершу на мене чекатиме реабілітація, після чого хочу поїхати на Ігри нескорених чи ще на якісь змагання. Мені вже говорять, що не можна займатись цим, але ці всі розмови мене не зупинять. Спорт зі мною все життя.

Зверніть увагу! 15 березня Андрій Савенко хоче взяти участь у чемпіонаті України по рукопашному бою. Військовий та спортсмен вірить у те, що наступним кроком буде потрапляння у збірну. Вже 18 березня на Савенка чекає перша операція із протезування кульшового суглоба. Після операції у чемпіона світу буде 7-8 місяців на реабілітацію, відновлення та підготовку до чемпіонату світу у Нідерландах (8-14 жовтня 2025-го року), де він ставить перед собою найвищу ціль – перемогти. Навіть з інвалідністю Савенко буде продовжувати всіляко допомагати побратимам та бути максимально у строю.

"Вони живуть у своєму світі": про повагу до Усика, Амосова та критику інших спортсменів

Ви розповідали, що хотіли б бачити українських спортсменів на передовій. Чи відреагував хтось із них на такий коментар? Та як ви ставитесь до спортсменів, які твердять, що на змаганнях принесуть країні більше користі, аніж на фронті?

Навпаки. Вони просто не хочуть цього чути. Вони живуть у своєму світі, де вигадали свою історію, у них своя правда. Я умовно вже пів року, як не на передовій, тому що отримав поранення, дві операції, реабілітацію, а зараз буде протезування, але я завжди дотичний до своїх хлопців. Наразі я перебуваю у Києві, де багато спортсменів живуть своїм життям, тренуються, у їх житті нічого не змінилось. Вони говорять: "Хлопці, дякуємо ЗСУ".

Для мене був би дуже великий показник, якби ці спортсмени підійняли прапор у посадці попереду, яку потрібно зайняти. Я б їх на руках носив би. Тоді б вони для мене були справжні чемпіони. Як каже один мій товариш: "Зараз збірна України сидить зі мною в окопі, а олімпійська нагорода для мене це посадка попереду, яку потрібно зайняти".

Які спортсмени є прикладами для інших та до кого є багато запитань? Олександр Усик багато допомагає військовим, хоча не воює...

З приводу Олександра Усика, то у мене до нього питань немає. Але Усик у нас один. Він дійсно підіймає прапор на світовому рівні. Я не розумію, як їх перемога на чемпіонаті світу з бойового самбо чи MMA допоможе мені на передовій? Тим, що він там підійме прапор у свої 28-30 років, коли він повинен бути на фронті? У мене просто є до них питання: "А чому ви не воюєте?" Вони ж призовного віку, як вони уникають цієї мобілізації...

Поставлю один приклад, який просто зламає їх усю систему. Це відомий на увесь світ чемпіон зі змішаних єдиноборств Ярослав Амосов. Він був чемпіоном Bellator. Це найтитулованіший боєць зі змішаних єдиноборств в історії нашої країни. Він сам із Ірпеня, не служив в армії, не перебував на службі, але став на захист рідного міста, коли почалось повномасштабне вторгнення. Він розповідав: "Я ж не військовий, мені казали копати – я копав, подавав патрони. Я все робив, що мені казали, та був постійно із хлопцями". Він був вражений хоробрістю цих хлопців, які були із ним.

Людина взагалі невійськова, чемпіон світового рівня, він став на захист рідного міста та захищав його поки не вибили усіх ворогів. Він спокійно міг виїхати, сказати, що готується до захисту свого титулу, та забити на усе. Однак так не зробив. Він такий же спортсмен світового рівня, як Олександр Усик, просто не такий медійний.


Ярослав Амосов захищав рідний Ірпінь / Фото з інстаграму титулованого бійця

Можливо, ви можете сказати щось про колишнього тенісистка Сергія Стаховського, який повернувся з-за кордону заради захисту країни?

На жаль, ніколи із ним не перетинався і не спілкувався. Але я вдячний йому навіть так заочно, за те що він справжній чоловік.

Як втрата побратима підштовхнула до проведення змагань у пам'ять про полеглих Героїв

Як взагалі виникла ідея із проведенням змагань, які присвячені загиблим воїнам? Чи підтримувала ці змагання якимось чином держава?

У 2014 році втратив побратима під час одного із бойових завдань. І з часом помітив, що все менше і менше людей до нього приїжджають. На жаль, хлопця почали забувати. Тоді вперше у мене з'явилась ідея, що потрібно якось вшанувати пам'ять хлопців, аби їх не забували. Тому у 2015 році я провів перший чемпіонат пам'яті загиблим воїнам АТО. І так кожного року проводжу чемпіонати у пам'яті Героїв України, де ми розповідаємо учасникам змагань про того чи іншого героя, його історію, де він навчався, чому він мріяв стати військовим, як він загинув.

Такі змагання проводив не лише із рукопашного бою, а ще зі змішаних єдиноборств, військово-спортивного багатоборства, яке включає у себе стрільбу і рукопашний бій. Але зараз визначився, що буду проводити змагання лише по рукопашному бою. Федерація цього виду спорту працює на дуже високому рівні, з ним завжди приємно працювати. Плюс я є там віцепрезидентом Всеукраїнської федерації.


Фото з чемпіонату, присвяченого пам'яті Валерія Чибінєєва / Фото ГУР МО

Як відбувається фінансування таких заходів?

Якусь частину закриває Міністерство молоді та спорту. А здебільшого фінансування падає наші плечі. Ми разом із іншими військовими закриваємо іншу частину фінансування. Здебільшого я закриваю все сам, але у цьому нічого страшного немає. Я готовий до цього, адже такі турніри є дуже важливим для мене, де ми вшановуємо героїв. Звісно, усім організувати такі змагання не зможу, але для декількох мені близьких людей, які вже загинули, я буду проводити турніри надалі.

Такі змагання відбуваються не в одному місті. Постійно змінюю локації. У 2023-му чи 2024-му році участь у змаганнях взяло понад 600 спортсменів.

Змагання у Києві відвідав навіть Олександр Усик. Я особисто запросив нашого чемпіона на офіційне відкриття чемпіонату, на яке він залюбки відгукнувся. Через його приїзд на арені почався справжній колапс. Його з усіх сторін обступили учасники змагань, аби зробити селфі чи взяти автограф в одного із найкращих боксерів в історії. Однак Усик не втік від своїх фанів, а люб'язно з кожним зробив фото та залишив автограф. Напевно, цього дня він зробив мільйон світлин із фанатами. Мені дуже сподобалось його відношення до людей, він показав себе зі сторони справжнього чемпіона. Дуже проста людина, тому великий йому респект.


Усик приїжджав на турніри у пам'ять про загиблих Героїв / Фото з особистого архіву Савенка

Був Жан Беленюк. Він у той момент навіть інтереси інших поставив вище, аніж свої.

У Федерації рукопашного бою є напрямок адаптивного спорту для ветеранів. Чи звертались до вас федерації інших видів спорту за порадами, аби у себе також створити напрямок адаптивного спорту для ветеранів війни?

Ми усі між собою спілкуємось, ділимось якимись інноваціям у цьому напрямку, які вправи застосовуємо. Дуже багато федерацій, з якими ми комунікуємо. У нас цей адаптивний спорт має дуже теплу атмосферу. Інколи навіть не хочеться роз'їжджатись.

"Військовому дуже складно зараз повернутись до звичайного життя": порада для воїнів

Що порадите військовим, які хочуть почати займатися спортом після поранень, але не знають, з чого почати?

Крок за кроком. Потрібно знайти напрямок, у якому ви будете робити цей перший крок. Можливо, це буде перегони на FPV-дронах, можливо, це буде через рухи рукопашного бою. Багато бачив навіть випадків, коли хлопці без однієї кінцівки займаються кросфітом. Для цього хлопці можуть звернутись до федерації чи у представництво Міністерства у справах ветеранів, де вони підкажуть, де у тому чи іншому регіоні є якісь тренування у вибраному ними напрямку. Просто не потрібно боятись.


Після важких боїв / Фото з особистого архіву Андрія Савенка

Через спілкування зі своїми побратимами буде набагато простіше та швидше повертатись до цивільного життя. Адже військовому дійсно дуже складно зараз повернутись до звичайного життя. Там ти борешся за нашу незалежність, існування, а тут ці ж здорові спортсмени живуть своїм життям. Військовим складно зрозуміти, чому так відбувається.

Водночас вони усі тобі кажуть, що "Ти – красень". А нас так і пре спитати: "Чому ви не там? Чому я – красень, хоча поранений, а ви тут всі такі спортивні, але не такі красені, як я?". Це дуже дратує, якщо відверто говорити. Я б це ще зрозумів у 2022-му чи 2023-му, але коли із 2024-го у наших окопах чоловіки віком 40+. Пора цим спортивним хлопцям якось долучитись вже, скільки можна ховатись.

Багато кажуть, що вони бояться…

Усі бояться, я теж боюсь. І ті, хто кажуть, що не бояться, вони обманюють, чи у них не все там упорядку з головою. А той чоловік, який сидить в окопі 45+, він хіба не боїться? Чи він усе життя працював десь на комбайні, але він значить точно знає, як воювати, чи стріляти? Він прямо усе життя цього вчився на комбайні? Дуже багато запитань, на жаль. Із цим складно жити та повертатись сюди, де у них тут своя якась правда. Тому військовим дуже необхідна реабілітація.

Захист кандидатської роботи у поєднанні зі службою

Додамо, що Андрій Савенко втілює у реальність не лише свої військові чи спортивні цілі. Чемпіон світу захистив кандидатську роботу на тему: "Підвищення функціональних можливостей спортсменів ударного стилю у змішаних єдиноборствах під час спеціальної силової підготовки", отримавши науковий ступінь доктора філософії з фізичної культури та спорту. Захист відбувся у Волинському університеті імені Лесі Українки.


Захист кандидатнської роботи / Фото з особистого архіву Андрія Савенка

Як розповів Савенко, його шлях до цієї цілі був довгим, адже все відбувалось у поєднанні зі службою. Зціпивши зуби та затягнувши пасок Андрій Савенко, як справжній чемпіон, дійшов до своєї цілі!

Теги за темою
Олександр Усик
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Молдові відклали засідання суду, де одіозний Сіміон оскаржує заборону на вʼїзд
Европейская правда
2025-05-19T14:46:59Z
Венс знову натякає на можливий вихід США з переговорів щодо війни в Україні
Европейская правда
2025-05-19T14:46:33Z
"Це не секрет": Дуда назвав свого фаворита на виборах президента Польщі
Европейская правда
2025-05-19T14:46:14Z
Мирні переговори. Як уникнути шантажу у білих рукавичках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:27:52Z
Переговори щодо війни в Україні зайшли в глухий кут, – Венс
Vlasti
2025-05-19T13:51:07Z
Євросоюз уже готує 18-й пакет санкцій проти РФ разом із США
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:15:42Z
У Лондоні кажуть, що угода з ЄС принесе 9 млрд фунтів стерлінгів британській економіці
Европейская правда
2025-05-19T13:04:26Z
Зеленський уперше поговорив з новим президентом Румунії і запросив його до України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:04:00Z
"Рожеві окуляри б'ються склом всередину": у Трампа зробили прогноз щодо сьогоднішньої розмови з Путіним
FaceNews
2025-05-19T13:03:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
У двох містах України скасовано концерти гурту «Курган і Агрегат» через нецензурну лексику
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:06:49Z
«Амстердам» повертається. Ця пісня стала квитком у велике музичне життя для українського співака і композитора Влада Дарвіна.
FM-TV
2025-05-19T13:33:34Z
Мадонна змінила імідж
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:27:27Z
Данилко в інтерв’ю росіянину розповів про подробиці особистого життя
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:03:09Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 19 - 23 травня
VGorode
2025-05-19T11:36:54Z
До художнього музею у Києві повернуто картину, незаконно вивезену під час Другої світової
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:12:21Z
Україну та Ізраїль звинуватили в махінаціях на "Євробаченні": іспанський мовник зробив заяву
ТСН
2025-05-19T09:48:10Z
«Софія Київська» потрапила у скандал через платний вхід у День музеїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:21:11Z
Новий Папа Римський зустрівся з віцепрезидентом США у Ватикані
Европейская правда
2025-05-19T13:54:26Z
"Зарплата, все, лишайся": військовий розповів, як за кордоном "полюють" на українських військових
FaceNews
2025-05-19T13:27:03Z
У Китаї для держслужбовців введено суворе правило на делікатеси, алкоголь та цигарки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:30:52Z
Євросоюз запускає фонд на 150 млрд євро для переозброєння України – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T11:54:39Z
Китай запускає гігантський безпілотник, який зможе долетіти до України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T11:39:22Z
Голова ради резервістів Сухопутних військ пояснив, чим небезпечна ракета «Ярс»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:33:14Z
Українці зможуть знайти роботу через портал «Дія»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:18:25Z
Литва планує купити військові кораблі у Норвегії
Европейская правда
2025-05-19T10:03:44Z
Лікарі припустили, як довго вдасться підтримувати здоровʼя Байдена
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:36:29Z
"Найсмертоносніша стадія": Байден уперше прокоментував свій діагноз, лікарі поділились прогнозами
FaceNews
2025-05-19T13:45:33Z
Що корисного в свинині: чому дієтологи рекомендують обов’язково додати це м’ясо до раціону
ТСН
2025-05-19T08:36:01Z
У Києві зафіксовано спалах кору: як захиститися від хвороби
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T06:18:28Z
Як тип напувалок впливає на продуктивність свиней: дослід компанії “ВАДА”
Agravery
2025-05-19T06:06:54Z
Названо симптом, який говорить про те, що вам більше не можна пити каву
TSN
2025-05-18T22:39:40Z
1 грам на літр води — і спатифілум тонутиме у хмарі квітів: рослина постійно випускатиме бутони
ТСН
2025-05-18T22:39:25Z
Скільки кроків потрібно зробити щодня для профілактики раку - дослідження
ТСН
2025-05-18T22:37:39Z
Банани на межі зникнення через зміни клімату
AgroPortal
2025-05-18T10:30:18Z
Синоптики попереджають про небезпечні метеорологічні явища в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:24:56Z
На Подолі відновлено історичний вигляд будинку Казарновської
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:21:08Z
Мати кримськотатарського політв’язня звернулася до Ердогана з проханням звільнити сина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:15:38Z
РФ штурмує кордон: прикордонники повідомили, де найскладніша ситуація
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:51:36Z
На одній з вулиць Вінниці два місяці діятиме обмеження руху
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:30:24Z
У Києві 20-25 травня відбудуться продуктові ярмарки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:09:24Z
West keeps shifting its red lines – and only encourages Putin’s aggression
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T11:30:11Z
Синоптикиня розповіла, коли в Україну прийде потепління
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:54:54Z
У Києві та області очікується гроза
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:03:50Z
У шведському Мальме випадково конфіскували велику партію кокаїну
Европейская правда
2025-05-19T14:27:13Z
На Сумщині суд оголосив вирок чоловіку, який захищав село від росіян
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:36:12Z
На Київщині вандали пошкодили медичні автомобілі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:42:57Z
Шокуюче вбивство в Бердянську: 14-річна школярка, наслідуючи серійного вбивцю, закатувала 7-річну дівчинку
Vlasti
2025-05-19T11:48:47Z
На Бориспольщині у ДТП загинула 10-річна дівчинка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T11:33:39Z
Під час спроби перетнути Ла-Манш загинув мігрант
Европейская правда
2025-05-19T09:39:16Z
У Греції стався землетрус, який відчули в Афінах
Европейская правда
2025-05-19T09:34:55Z
В Німеччині чоловік поранив ножем п’ятьох осіб: один постраждалий в критичному стані
Европейская правда
2025-05-19T08:10:03Z
Закрила собою 4-річного сина: у Василькові загинула 27-річна жінка внаслідок атаки БпЛА
TSN
2025-05-19T07:39:37Z
Як захистити капусту від гусені, попелиці, слимаків, молі, совки: які рослини садити поряд
ТСН
2025-05-19T08:36:16Z
Посипте грядку — і цибуля виросте з кулак: рецепт засобу, який передають із покоління в покоління
TSN
2025-05-19T08:06:56Z
Три знаки зодіаку, які можуть розбагатіти у зрілому віці: астрологи їх назвали
TSN
2025-05-19T08:06:45Z
Як виростити щедрий урожай картоплі без прополювання та підгортання: корисний лайфгак
ТСН
2025-05-18T22:40:30Z
Названо знаки зодіаку, яким доля завжди дарує другий шанс: таких щасливців лише два
TSN
2025-05-18T22:40:26Z
Проклята фортеця над Збручем: історія і легенди Скала-Подільського замку
ТСН
2025-05-18T22:39:39Z
Цей кущ цвіте понад 120 днів, тому його неодмінно треба посадити у своєму саду
ТСН
2025-05-18T22:38:49Z
Вісім найсмачніших і найкращих начинок для млинців: про такі мало хто знає
ТСН
2025-05-18T22:37:17Z
День ангела 19 травня: кого та як вітати з іменинами
ТСН
2025-05-18T22:36:51Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Земельний банк попереджає про шахрайства з державними угіддями
AgroPortal
2025-05-19T14:30:59Z
Польща конфіскувала шини для літаків Boeing, які прямували до Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:12:31Z
Збій порушив роботу другого за величиною аеропорту Франції другий день поспіль
Европейская правда
2025-05-19T14:09:38Z
Україна попросила допомогу у будівництві доріг в однієї з азійських держав
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T14:06:15Z
EBITDA найбільшого виробника цукру в Європі упала на 45%
AgroPortal
2025-05-19T14:00:44Z
На Чернігівщині кукурудзою засіяли майже 370 тис. га
AgroPortal
2025-05-19T13:30:45Z
Автомобільна мапа України: де найчастіше змінювали «залізних коней» у квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:21:51Z
Україна напрацьовує нові правила агроторгівлі з ЄС - Мінагрополітики
Agravery
2025-05-19T13:06:47Z
Фонд гарантування кредитів для аграріїв здешевив фінансування
AgroPortal
2025-05-19T13:00:06Z
Застосунки для знайомств втрачають популярність: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:24:04Z
Канадський блогер зібрав iPhone із деталей з AliExpress: ціна шокує
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:12:53Z
Sony почала масово блокувати російські акаунти на PlayStation Network
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:00:11Z
Microsoft повертає у Windows 11 старі технології передачі файлів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:03:31Z
Де Мойсей отримав 10 заповідей: з’явилася нова теорія
ТСН
2025-05-19T08:21:05Z
CRM тільки для продажів? КВЦ "Парковий" ламає стереотипи з NetHunt CRM
Корреспондент
2025-05-19T08:03:11Z
Магнітна буря 19 травня: з якою силою штормитиме
ТСН
2025-05-19T04:33:12Z
Екологічна катастрофа наближається: комахи гинуть у нерівній боротьбі за виживання
ТСН
2025-05-18T22:40:48Z
Це змінить полюс обертання Землі: вчені зробили гучне відкриття
ТСН
2025-05-18T22:38:54Z
Заворушення після футбольного матчу в Нідерландах: 22 затриманих, поранені поліцейські
Европейская правда
2025-05-19T14:46:17Z
Трофей Яремчука та асист Циганкова. Як минув вікенд для легіонерів збірної України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T13:39:29Z
Українець здобув срібло етапу Кубка світу з паркуру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:57:37Z
«Він деградує». Пропагандист Губернієв розповів про стан справ у російському спорті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:33:04Z
У РФ стверджують, що Зеленський одним дзвінком зірвав обговорення повернення Росії в міжнародний футбол
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T12:03:46Z
У Москві 23-річний російський хокеїст випав з балкону шостого поверху
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T11:42:14Z
«Динамо» зіграє наступний поєдинок з новою емблемою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T11:15:06Z
41-річний швейцарець встановив унікальне досягнення на чемпіонаті світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:51:28Z
Арбітр НХЛ достроково завершив поєдинок через удар ключкою в голову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-19T10:42:18Z