MY.UAНовини
Про Усика, перегони FPV-дронів і реабілітацію через спорт: розмова з підполковником ГУР Савенком
Про Усика, перегони FPV-дронів і реабілітацію через спорт: розмова з підполковником ГУР Савенком

Про Усика, перегони FPV-дронів і реабілітацію через спорт: розмова з підполковником ГУР Савенком

Військово-технологічний спорт об’єднує змагання аж у чотирьох напрямах: повітря, земля, вода й кіберпростір. Одним із напрямків, який набирає популярності, це перегони на FPV-дронах. Цей напрям поєднує передові технології, швидкість та адреналін. Але для багатьох це не просто новий вид спорту – це спосіб відновлення та реабілітації.

"Це частина реабілітації для військових": про перегони на FPV-дронах та їх особливості

Після такого офіційного оголошення 24 Канал у рамках проєкту"Інтерв'ю24"поспілкувався із Андрієм Савенком – українським військовим (звання – підполковник), спортсменом, віцепрезидентом Всеукраїнської федерації рукопашного бою. Підполковник Головного управління розвідки розповів про розвиток та особливості перегон на FPV-дронах, про те, як спорт допомагає військовим повернутись до повсякденного життя, про організацію змагань у пам'ять про полеглих Героїв України та виділив українських спортсменів, які є прикладами для інших.

Яка ваша перша реакція на таке важливе рішення для розвитку військово-технологічного спорту?

Це дуже важливий крок для федерації, тому що це надає нам змогу офіційно проводити змагання. Це надає нам офіційну підтримку від Міністерства молоді та спорту, взагалі від держави. Також це дає можливість присвоювати спортивні звання: майстер спорту, кандидат у майстри спорту та інші. Також у стратегії розвитку Федерації військово-технологічного спорту одним із напрямків є вихід на міжнародний ринок, де можна влаштувати міжнародні змагання, чемпіонат світу.


Реабілітація через перегони на FPV-дронах / Фото з особистого архіву підполковника ГУР МО

Чи був раніше визнаний цей вид спорту неолімпійським у якійсь іншій європейській країні?

Можливо, вид спорту, як саме дрон-рейсинг. Це там, де пілоти на FPV-дронах роблять у повітрі фігури, літають через перешкоди. Можливо, існує. Не знаю просто точно. Але саме такого виду спорту, який охоплює наземні, наводні, повітряні, їх немає, не існує. Можна сказати, що Україна стала першою саме у цьому випадку. І знову ж таки, ми застосовуємо перегони на FPV-дронах з навантаженням, тобто імітуючи бойову частину.

Як виникла ідея проведення змагань із перегонів FPV-дронів? Чи можуть цивільні оператори дронів брати участь у таких змаганнях? Чи лише військові?

Саме визнання офіційного спорту передбачає вже певну відпрацьовану систему правил. Систему федерації проведення змагань затверджених правил оцінювання і все інше. Участь у змаганнях можуть приймати всі – від дітей до дорослих, не зважаючи, чи це військовий ветеран чи не ветеран. Ми їх не роз'єднуємо. Це частина реабілітації, адаптації для військових, де вони можуть позмагатись зі своїми побратимами. Для цивільних такі змагання є хорошим досвідом, аби у подальшому ставати на захист нашої Батьківщини. Для молоді ці змагання також є корисними, адже там вони отримують знання від досвідченіших учасників перегон. Повторюсь, що на змаганнях застосовується FPV-дрони саме з навантаженням, що імітує бойову частину, адже тоді дрон веде себе зовсім інакше.

Чи відрізняються змагання серед дорослих і дітей? Чи є там певні відмінності?

Немає жодних.

Як взагалі відбувається оцінювання учасників на змаганнях? Можливо, є якийсь перелік критерій?

Швидкість. Ми розберемо один із напрямків, це перегони на FPV-дронах з навантаження. Перед учасниками є певна траса з перешкодами. Пілот, який керує дроном з навантаженням, повинен максимально швидко її пройти, не зачепивши жодну з перешкод. Зараз війна дронів. Технологічна війна. Щоб це розвивати і підтримувати в мирний час, для цього і потрібен саме оцей вид спорту, де люди будуть змагатися, покращувати результати, спілкуватися між собою, ділитися інформацією, якимись інноваціями, бойовим досвідом.


Андрій Савенко під час однієї з операцій / Фото з особистого архіву захисника

Можливо, хтось з-за кордону звертався за порадами та просив поділитись досвідом саме у цій сфері?

Ми ведемо активне спілкування з іншими країнами у цьому напрямку. Адже для того, щоб реалізувати міжнародну федерацію військово-технологічного спорту, туди повинні вже входити і підписувати меморандум саме країни. Ми ведемо перемовини з різними країнами, але про це буде повідомлено трішки пізніше.

"Достатньо двох тижнів": про підготовку пілотів та шанси перегон потрапити на Ігри нескорених

Наскільки складно взагалі навчитися керувати FPV-дроном для перегонів? Скільки часу займає підготовка?

Як бойовий офіцер, я розрізняю дві підготовки: військова підготовка і підготовка саме до участі у змаганнях. Набагато складніше готуватись до змагань, адже тут присутня коротка дистанція, у яку запхали багато різних перешкод і поворотів. Тут потрібні вже професійні навички пілота, потрібен досвід та досвідчений пілот. Для військової підготовки достатньо двох тижнів. Цього часу достатньо для бойових умов. Пілот, який керує FPV-дроном, перелітає дві посадки, а у третій посадці вже стоїть ворожа техніка, у яку потрібно влучити.

Чи є шанси, що перегони на FPV-дронах потрапить до переліку видів спорту на Іграх нескорених?

Це питання часу. Зараз йде технологічна війна і більшість військовослужбовців, які проходять реабілітацію, здебільшого є пілотами. Навіть під час реабілітації їм було б цікаво приймати участь у рідній для їх серця сфері. Таким військовим, які керували FPV-дронами, буде приємніше брати участь у таких перегонах, аніж шукати якийсь інший вид спорту на Іграх нескорених, у якому він зможе себе розкрити.

Настільки довго доведеться чекати?

Повернемось до цього питання через рік.


Савенко навчав безпілотній справі пілотів / Фото з особистого архіву Андрія

"Навіть у Донецькому аеропорту відтискався": як спорт стає реабілітацією для військових

Чи взагалі могли уявити, що зможете знову бути дотичним до спорту?

Як і мої товариші-спортсмени, які пішли воювати, ми ділимо спортсменів на дві категорії: спортсмени-воїни та просто спортсмени-бійці, які під час повномасштабної війни гоцають гопака на борцівських килимах. Вони вважають, що цим вони захищають інтереси нашої держави у той момент, коли нам потрібно боротись за існування нашої держави.

На вашому прикладі хотілось би почути більше, як спорт допомагає у реабілітації військовим, котрі повернулись до повсякденного життя після важких поранень чи служби на фронті?

Перш за все, спорт формує чоловічий характер. Що таке війна? Війна – це характер. Адже у бойових умовах дуже багато стресових ситуацій. Саме формування характеру та міцного стриженя допомагає "не втратити голову", не піддатись паніці і приймати правильне рішення у таких складних ситуаціях.

Особисто я займався спортом скрізь та навіть там, де це складно було уявити. У 2014 році, коли ворог почав окупацію Криму, я примудрявся поєднувати службу із бігом. Я бігав кроси у бронежилеті та з автоматом. Був момент, коли я відпросився та поїхав зі зламаною технікою у Миколаїв. Звідти взяв курс у Київ, де подолав марафонну дистанцію, та повернувся на службу. Займався спортом постійно. Навіть у Донецькому аеропорту, коли ми жили у підвалах, я там постійно відтискався від землі. Якщо не можна було бігати, ба більше, навіть голову підійняти, я відтискався. Не уявляю свого життя без спорту.


Андрій Савенко подолав марафон у Києві / Фото з особистого архіву військового

Попереду у мене два протезування правої кінцівки. Спершу будуть міняти кульшовий суглоб, а потім вже колінний суглоб. Попри це я вже будую плани. Спершу на мене чекатиме реабілітація, після чого хочу поїхати на Ігри нескорених чи ще на якісь змагання. Мені вже говорять, що не можна займатись цим, але ці всі розмови мене не зупинять. Спорт зі мною все життя.

Зверніть увагу! 15 березня Андрій Савенко хоче взяти участь у чемпіонаті України по рукопашному бою. Військовий та спортсмен вірить у те, що наступним кроком буде потрапляння у збірну. Вже 18 березня на Савенка чекає перша операція із протезування кульшового суглоба. Після операції у чемпіона світу буде 7-8 місяців на реабілітацію, відновлення та підготовку до чемпіонату світу у Нідерландах (8-14 жовтня 2025-го року), де він ставить перед собою найвищу ціль – перемогти. Навіть з інвалідністю Савенко буде продовжувати всіляко допомагати побратимам та бути максимально у строю.

"Вони живуть у своєму світі": про повагу до Усика, Амосова та критику інших спортсменів

Ви розповідали, що хотіли б бачити українських спортсменів на передовій. Чи відреагував хтось із них на такий коментар? Та як ви ставитесь до спортсменів, які твердять, що на змаганнях принесуть країні більше користі, аніж на фронті?

Навпаки. Вони просто не хочуть цього чути. Вони живуть у своєму світі, де вигадали свою історію, у них своя правда. Я умовно вже пів року, як не на передовій, тому що отримав поранення, дві операції, реабілітацію, а зараз буде протезування, але я завжди дотичний до своїх хлопців. Наразі я перебуваю у Києві, де багато спортсменів живуть своїм життям, тренуються, у їх житті нічого не змінилось. Вони говорять: "Хлопці, дякуємо ЗСУ".

Для мене був би дуже великий показник, якби ці спортсмени підійняли прапор у посадці попереду, яку потрібно зайняти. Я б їх на руках носив би. Тоді б вони для мене були справжні чемпіони. Як каже один мій товариш: "Зараз збірна України сидить зі мною в окопі, а олімпійська нагорода для мене це посадка попереду, яку потрібно зайняти".

Які спортсмени є прикладами для інших та до кого є багато запитань? Олександр Усик багато допомагає військовим, хоча не воює...

З приводу Олександра Усика, то у мене до нього питань немає. Але Усик у нас один. Він дійсно підіймає прапор на світовому рівні. Я не розумію, як їх перемога на чемпіонаті світу з бойового самбо чи MMA допоможе мені на передовій? Тим, що він там підійме прапор у свої 28-30 років, коли він повинен бути на фронті? У мене просто є до них питання: "А чому ви не воюєте?" Вони ж призовного віку, як вони уникають цієї мобілізації...

Поставлю один приклад, який просто зламає їх усю систему. Це відомий на увесь світ чемпіон зі змішаних єдиноборств Ярослав Амосов. Він був чемпіоном Bellator. Це найтитулованіший боєць зі змішаних єдиноборств в історії нашої країни. Він сам із Ірпеня, не служив в армії, не перебував на службі, але став на захист рідного міста, коли почалось повномасштабне вторгнення. Він розповідав: "Я ж не військовий, мені казали копати – я копав, подавав патрони. Я все робив, що мені казали, та був постійно із хлопцями". Він був вражений хоробрістю цих хлопців, які були із ним.

Людина взагалі невійськова, чемпіон світового рівня, він став на захист рідного міста та захищав його поки не вибили усіх ворогів. Він спокійно міг виїхати, сказати, що готується до захисту свого титулу, та забити на усе. Однак так не зробив. Він такий же спортсмен світового рівня, як Олександр Усик, просто не такий медійний.


Ярослав Амосов захищав рідний Ірпінь / Фото з інстаграму титулованого бійця

Можливо, ви можете сказати щось про колишнього тенісистка Сергія Стаховського, який повернувся з-за кордону заради захисту країни?

На жаль, ніколи із ним не перетинався і не спілкувався. Але я вдячний йому навіть так заочно, за те що він справжній чоловік.

Як втрата побратима підштовхнула до проведення змагань у пам'ять про полеглих Героїв

Як взагалі виникла ідея із проведенням змагань, які присвячені загиблим воїнам? Чи підтримувала ці змагання якимось чином держава?

У 2014 році втратив побратима під час одного із бойових завдань. І з часом помітив, що все менше і менше людей до нього приїжджають. На жаль, хлопця почали забувати. Тоді вперше у мене з'явилась ідея, що потрібно якось вшанувати пам'ять хлопців, аби їх не забували. Тому у 2015 році я провів перший чемпіонат пам'яті загиблим воїнам АТО. І так кожного року проводжу чемпіонати у пам'яті Героїв України, де ми розповідаємо учасникам змагань про того чи іншого героя, його історію, де він навчався, чому він мріяв стати військовим, як він загинув.

Такі змагання проводив не лише із рукопашного бою, а ще зі змішаних єдиноборств, військово-спортивного багатоборства, яке включає у себе стрільбу і рукопашний бій. Але зараз визначився, що буду проводити змагання лише по рукопашному бою. Федерація цього виду спорту працює на дуже високому рівні, з ним завжди приємно працювати. Плюс я є там віцепрезидентом Всеукраїнської федерації.


Фото з чемпіонату, присвяченого пам'яті Валерія Чибінєєва / Фото ГУР МО

Як відбувається фінансування таких заходів?

Якусь частину закриває Міністерство молоді та спорту. А здебільшого фінансування падає наші плечі. Ми разом із іншими військовими закриваємо іншу частину фінансування. Здебільшого я закриваю все сам, але у цьому нічого страшного немає. Я готовий до цього, адже такі турніри є дуже важливим для мене, де ми вшановуємо героїв. Звісно, усім організувати такі змагання не зможу, але для декількох мені близьких людей, які вже загинули, я буду проводити турніри надалі.

Такі змагання відбуваються не в одному місті. Постійно змінюю локації. У 2023-му чи 2024-му році участь у змаганнях взяло понад 600 спортсменів.

Змагання у Києві відвідав навіть Олександр Усик. Я особисто запросив нашого чемпіона на офіційне відкриття чемпіонату, на яке він залюбки відгукнувся. Через його приїзд на арені почався справжній колапс. Його з усіх сторін обступили учасники змагань, аби зробити селфі чи взяти автограф в одного із найкращих боксерів в історії. Однак Усик не втік від своїх фанів, а люб'язно з кожним зробив фото та залишив автограф. Напевно, цього дня він зробив мільйон світлин із фанатами. Мені дуже сподобалось його відношення до людей, він показав себе зі сторони справжнього чемпіона. Дуже проста людина, тому великий йому респект.


Усик приїжджав на турніри у пам'ять про загиблих Героїв / Фото з особистого архіву Савенка

Був Жан Беленюк. Він у той момент навіть інтереси інших поставив вище, аніж свої.

У Федерації рукопашного бою є напрямок адаптивного спорту для ветеранів. Чи звертались до вас федерації інших видів спорту за порадами, аби у себе також створити напрямок адаптивного спорту для ветеранів війни?

Ми усі між собою спілкуємось, ділимось якимись інноваціям у цьому напрямку, які вправи застосовуємо. Дуже багато федерацій, з якими ми комунікуємо. У нас цей адаптивний спорт має дуже теплу атмосферу. Інколи навіть не хочеться роз'їжджатись.

"Військовому дуже складно зараз повернутись до звичайного життя": порада для воїнів

Що порадите військовим, які хочуть почати займатися спортом після поранень, але не знають, з чого почати?

Крок за кроком. Потрібно знайти напрямок, у якому ви будете робити цей перший крок. Можливо, це буде перегони на FPV-дронах, можливо, це буде через рухи рукопашного бою. Багато бачив навіть випадків, коли хлопці без однієї кінцівки займаються кросфітом. Для цього хлопці можуть звернутись до федерації чи у представництво Міністерства у справах ветеранів, де вони підкажуть, де у тому чи іншому регіоні є якісь тренування у вибраному ними напрямку. Просто не потрібно боятись.


Після важких боїв / Фото з особистого архіву Андрія Савенка

Через спілкування зі своїми побратимами буде набагато простіше та швидше повертатись до цивільного життя. Адже військовому дійсно дуже складно зараз повернутись до звичайного життя. Там ти борешся за нашу незалежність, існування, а тут ці ж здорові спортсмени живуть своїм життям. Військовим складно зрозуміти, чому так відбувається.

Водночас вони усі тобі кажуть, що "Ти – красень". А нас так і пре спитати: "Чому ви не там? Чому я – красень, хоча поранений, а ви тут всі такі спортивні, але не такі красені, як я?". Це дуже дратує, якщо відверто говорити. Я б це ще зрозумів у 2022-му чи 2023-му, але коли із 2024-го у наших окопах чоловіки віком 40+. Пора цим спортивним хлопцям якось долучитись вже, скільки можна ховатись.

Багато кажуть, що вони бояться…

Усі бояться, я теж боюсь. І ті, хто кажуть, що не бояться, вони обманюють, чи у них не все там упорядку з головою. А той чоловік, який сидить в окопі 45+, він хіба не боїться? Чи він усе життя працював десь на комбайні, але він значить точно знає, як воювати, чи стріляти? Він прямо усе життя цього вчився на комбайні? Дуже багато запитань, на жаль. Із цим складно жити та повертатись сюди, де у них тут своя якась правда. Тому військовим дуже необхідна реабілітація.

Захист кандидатської роботи у поєднанні зі службою

Додамо, що Андрій Савенко втілює у реальність не лише свої військові чи спортивні цілі. Чемпіон світу захистив кандидатську роботу на тему: "Підвищення функціональних можливостей спортсменів ударного стилю у змішаних єдиноборствах під час спеціальної силової підготовки", отримавши науковий ступінь доктора філософії з фізичної культури та спорту. Захист відбувся у Волинському університеті імені Лесі Українки.


Захист кандидатнської роботи / Фото з особистого архіву Андрія Савенка

Як розповів Савенко, його шлях до цієї цілі був довгим, адже все відбувалось у поєднанні зі службою. Зціпивши зуби та затягнувши пасок Андрій Савенко, як справжній чемпіон, дійшов до своєї цілі!

Теги за темою
Олександр Усик
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Скандальная конгрессвумен США распространила фейк о протестах в Киеве
TSN
2025-07-24T10:03:51Z
Зеленский рассказал Стармеру о подготовке закона об антикоррупционной инфраструктуре
Европейская правда
2025-07-24T09:58:05Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Брюс Уиллис теряет способность говорить, читать и ходить
Gazeta UA
2025-07-24T09:12:56Z
В Китае казнили известного актера: это первый смертный приговор для знаменитости
Comments UA
2025-07-24T09:12:16Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Гитаристка The Rasmus высказалась о визите в Украину
Корреспондент
2025-07-22T06:54:39Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Нашествие саранчи: как избавиться от прожорливых вредителей
Апостроф
2025-07-24T10:03:45Z
Ограничения движения в Черниговской области: жителям сообщили о важных изменениях
Политека
2025-07-24T10:00:06Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Идеально чистый пол до 2 недель: 3 капли на ведро воды — пыль и грязь исчезнут, словно и не было
TSN
2025-07-24T09:51:52Z
Путешественник, объездивший полмира, назвал худшее место, где он был
Comments UA
2025-07-24T09:45:37Z
Такие кабачки вы съедите еще до зимы: как сделать вкусную заготовку с чесноком и морковью
Telegraf
2025-07-24T09:18:08Z
День растворимого кофе: три напитка, которые освежат в жаркие дни
Gazeta UA
2025-07-24T09:06:58Z
Вредны ли тампоны и как ими правильно пользоваться, чтобы не влипнуть: правила, которые должна знать каждая
Знай
2025-07-24T07:52:29Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Лекарство для похудения со временем приводит к шокирующему эффекту: поразительное открытие
Comments UA
2025-07-24T09:42:37Z
Меньше - не хуже: исследование подтверждает, что не обязательно ходить 10 000 шагов в день
ZN UA
2025-07-24T08:51:51Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Можно ли переесть бананов: диетологи объясняют какая дневная норма
Знай
2025-07-24T08:51:33Z
Между кофе и диабетом 2 типа нашли неожиданную связь: что рассказали ученые
Gazeta UA
2025-07-24T07:39:00Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Более 100 дронов и четыре "Искандера" - подробности последней атаки РФ
Gazeta UA
2025-07-24T09:57:18Z
В Украине будут выдавать гранты на производство боеприпасов и взрывчатки
Корреспондент
2025-07-24T09:51:38Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Харькове после авиаудара РФ возросло количество пострадавших – детали от ГСЧС
Апостроф
2025-07-24T10:06:39Z
В центре Киева планировали заложить взрывчатку в кафе
VGorode
2025-07-24T10:03:51Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На войне против России погиб сын легенды украинского велоспорта
ZN UA
2025-07-24T10:01:18Z
Фроч назвал фаворита в потенциальном поединке Усик - Паркер
Корреспондент
2025-07-24T10:00:07Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Стремимся к вершине: Тренер оценил амбиции Бешикташа перед игрой с Шахтером
Корреспондент
2025-07-24T09:42:42Z
Атлас составил собственный топ супертяжеловесов: Усик - в списке
Корреспондент
2025-07-24T09:15:06Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Япония передала Украине оборудование для восстановления железнодорожной инфраструктуры
Хвиля
2025-07-24T09:51:26Z
Где билеты? Укрзализныця прокомментировала ситуацию с перекупщиками
Апостроф
2025-07-24T09:39:44Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
"Кто окажется волком?": Square Enix пригласила игроков на тестирование новой мультиплеерной игры Killer Inn
GameMag
2025-07-24T10:01:36Z
Готовы вернуться в старшие классы? Вышел геймплей нового симулятора школьника
Знай
2025-07-24T09:51:46Z
Стало відомо, чи можна приватизувати землю, не отримуючи згоду сусідів
AgroNews
2025-07-24T09:12:48Z
Посетите династию, заражённую Пернатой хворью: Релизный трейлер китайского хардкорного экшена Wuchang: Fallen Feathers
GameMag
2025-07-24T09:06:07Z
Землю всколыхнет новая магнитная буря? Когда она прогнозируется
Telegraf
2025-07-24T08:51:43Z
Первый панк на Земле: еще 247 млн лет назад носил ирокез из перьев и волос
Фокус
2025-07-24T08:42:48Z
Будущее найма: как AI-технологии усиливают HR и меняют рекрутинг
Лига
2025-07-24T08:33:38Z
Honda прекращает выпуск недорогого конкурента Audi A4 и BMW 3 Series: причина известна
Фокус
2025-07-24T06:45:02Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z