/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F76d513f31addcee19ddda71009dd6e32.jpg)
Швейні та взуттєві фабрики Росії масово припиняють роботу
Російський бізнес мігрує в Середню Азію
Російські ЗМІ посилаючись на дані Центробанку Росії пишуть, що підприємства намагаються оптимізувати витрати та переміщують швейні виробництва в Середню Азію, де більш доступні трудові ресурси та сировина, інформує 24 Канал.
Водночас зниження попиту на взуття внаслідок дешевшого імпорту призводить до скорочення виробництва в регіоні.
Висока оренда та відтік кадрів
Додатково тиск на підприємства чинить подорожчання оренди виробничих і складських площ, що, за словами фахівців IDEM-консалтинг, стає проблемою у всіх містах-мільйонниках. За рік ставки оренди загалом в країні зросли на 30%, а для старих договорів ціни підвищились на 40-80%.
"Але найголовнішою проблемою, яку бізнес називає найбільше, є війна", – ідеться у повдомленнях.
У січні стало відомо, що компаніяGloria Jeans закриває всі свої фабрикив Ростовській області. Власник компанії Володимир Мельников пояснив це збитковістю швейного виробництва в країні, оскільки багато працівників йдуть на військову службу або працюють у секторі, що виробляє спецодяг та військову форму. У зв'язку з цим компанія повністю переносить замовлення на виготовлення одягу в Пакистан, Китай, Індію, В'єтнам, Бангладеш та Узбекистан. При цьому деякі майданчики Gloria Jeans в Ростові-на-Дону будуть придбані місцевим виробником спецодягу ТОВ "Булава".
Підприємства масово закриваються
Водночас холдинг "Юнічел", один з найбільших виробників взуття в Росії, змушений скорочувати виробництво через дефіцит кадрів, оскільки працівники масово переходять до оборонної промисловості. Наприкінці 2023 року компанія продала фабрику у Златоусті, а також шукає покупців для свого підприємства в Оренбурзі. Виробництво на основному майданчику в Челябінську також зменшується.
А в Брянській області компанія "Брайт" закрила взуттєву фабрику, що працювала з 1950 року, а в Калузі припинила роботу фабрика Romer. Закрилися кілька взуттєвих підприємств у Ростові-на-Дону.
Зауважте. Однією з основних причин закриття підприємств є конкуренція з китайськими виробниками, які продають своє взуття за значно нижчими цінами та практично не сплачують податки. Крім того, в росЗМІ бідкаються, що малий бізнес ще не оговтався від заборони Instagram, що обмежило можливості для продажу товарів, оскільки до 90% їхніх продажів здійснювалось через цю платформу.