MY.UAНовини
Трамп заохочує Росію до агресії: Олександр Леонов - про план переозброєння ЄС
Трамп заохочує Росію до агресії: Олександр Леонов - про план переозброєння ЄС

Трамп заохочує Росію до агресії: Олександр Леонов - про план переозброєння ЄС

Європа намагається створити альтернативу НАТО, але єдина армія зʼявиться не скоро, вважає Олександр Леонов.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила план переозброєння Європи, який передбачає мобілізацію 800 млрд євро і включає кредитування на 150 млрд для оборонних потреб. Кошти будуть використані для виробництва засобів ППО та модернізації оборонної інфраструктури серед країн-членів Євросоюзу, і, зокрема, будуть залучені для інвестицій в оборонну промисловість України.

В інтервʼю Главреду виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов розповів, як скоро Європа здатна переозброїтись та які країни цьому заважатимуть, чи включать Україну до нового військового союзу у Європі та чи стане він альтернативою НАТО.

Наскільки реалістичний цей план, і в чому він може найближчим часом проявитися?

Позитивний момент у цьому плані полягає в озвученій цифрі, яку мають виділити – 800 млрд євро. І це вже певна конкретика, особливо з огляду на те, що в ЄС було створено комісаріат з питань оборони та космосу.Таким чином, з’явилася інституційна можливість фактично направляти, уніфікувати та координувати витрачання цих коштів саме на питання зміцнення оборони Євросоюзу.

Вочевидь, важливо, щоб частина цих грошей була спрямована в Україну — можливо, у вигляді зброї чи продукції оборонних підприємств. Адже Європа, як виявилося у 2022 році, була фактично не готова до великої війни. Лише деякі країни мали можливість самостійно виробляти зброю в межах замкненого циклу — серед них Франція та Швеція. Також існує концерн Rheinmetall, який нині активно співпрацює з Україною та будує в нашій країні оборонні підприємства.

Один із важливих напрямів – створення європейських виробничих потужностей із замкненим циклом виробництва зброї. Важливо, щоб Україну теж залучали до цих процесів. Можливо, буде розглянуто варіант закупівлі зброї, якої ЄС не має у достатній кількості — наприклад, аналогів Patriot або навіть більш сучасних систем у Сполучених Штатах.

Як на мене, головне в цьому плані – не лише озвучення необхідності набуття Євросоюзом суб’єктності в питаннях оборони, а й обговорення таких деталей, як суми фінансування та механізми їхнього розподілу. Зокрема, вже зараз зазначається, що Угорщина та Словаччина не матимуть змоги застосувати право вето щодо витрачання цих коштів. Це надзвичайно важливо, адже це означає, що було передбачено різні сценарії розвитку подій, і обрано такий варіант, який буде робочим.

Дивіться відео інтервʼю Олександра Леонова Главреду про план переозброєння Європи:

З чим пов’язаний такий радикалізм умовного Євросоюзу зараз? Чому саме зараз Європа почала замислюватися над цими питаннями, оскільки російська агресія в Україні триває вже 11 років, і три з них ми бачимо у повномасштабному її вимірі?

Тут варто зазначити, що в 2013 році Європейський Союз майже не відреагував на ситуацію. Торгівля з Росією продовжувалася, закупівля російських енергоносіїв не припинялася, і багато хто не сприймав серйозно російську загрозу. Широкомасштабне вторгнення в Україну змусило європейські країни переглянути свої оборонні бюджети, проаналізувати власні виробництва.

Наприклад, як з’ясувалося, Німеччина на 100% залежить від китайського пороху, що змусило її шукати способи зменшити ці залежності. Протягом останніх років у Європі дійсно будувалися оборонні заводи, однак цей процес не був надто масштабним. Країни взялися це виправити, але лише Польща збільшила свій оборонний бюджет до 5% ВВП. Інші країни також збільшували витрати, але не настільки суттєво. До того ж значна частина держав НАТО досі не досягла навіть того показника оборонних витрат, який вимагає статут Альянсу.

Протягом тривалого часу в Європі вважалося, що американська "ядерна парасолька" НАТО гарантує безпеку континенту за будь-яких ситуацій. Але з приходом до влади Дональда Трампа стало зрозуміло, що розраховувати на беззастережну підтримку з боку США вже не варто. Саме тому зараз ЄС так відчайдушно і швидко намагається знайти власні механізми безпеки.

Цікавою є пропозиція Фрідріха Мерца, людини, яка, ймовірно, стане наступним канцлером Німеччини, про створення нового оборонного союзу. І тут важливо відзначити два моменти. По-перше, сама ідея його створення вже озвучена на високому рівні. По-друге, її ініціатором виступила саме Німеччина, яка традиційно дуже обережно ставилася до питань оборони та озброєнь.

Створення військового союзу на базі кількох європейських країн може розпочатися з тих держав, які готові надсилати війська в Україну. Це може означати формування нової військово-політичної структури, альтернативної НАТО, але з більш жорсткими зобов’язаннями для членів.

На відміну від НАТО, де кожна країна сама визначає формат своєї допомоги згідно з П’ятою статтею (яка дозволяє обмежитися навіть лише політичною чи гуманітарною підтримкою), у новому союзі можуть бути прописані більш чіткі механізми взаємодії.

Це особливо важливо, враховуючи дії таких країн, як Угорщина, яка відкрито торпедує євроатлантичну єдність. Варто згадати, як Угорщина майже рік гальмувала вступ Швеції до НАТО, хоча не мала жодних прямих претензій до цієї країни. Очевидно, що це було радше намагання сподобатися Москві.

Можливість створення союзу, у якому будуть передбачені механізми впливу на такі країни (аж до виключення), а також зобов’язання учасників безумовно підтримувати одне одного, виглядає доволі логічною.

Важливий момент: коли ми говоримо про п’яту статтю Статуту НАТО, вона теж доволі розмита. Її виконання не означає автоматичного військового втручання всіх країн-членів. Деякі можуть надати політичну чи гуманітарну допомогу – кожен обирає той формат підтримки, який йому більше підходить.

Очевидно, створення нового альянсу дозволило б запровадити більш ефективні та оперативні механізми управління. Адже ми бачимо, що і Європейський Союз, і НАТО часто страждають від повільного та складного процесу ухвалення рішень. Потрібно уникати цих пасток, адже нові часи вимагають нових рішень.

І буде цікаво спостерігати, як розвиватимуться ці ініціативи в Європі. Очевидно, ЄС рухається до набуття своєї оборонної суб’єктності. І, думаю, в Європі розуміють: щойно вони зможуть відмовитися від допомоги Сполучених Штатів, то зможуть спілкуватися з Америкою зовсім іншим тоном.

ЄС рухається до набуття своєї оборонної суб’єктності - Леонов / Пресцентр Європарламента

Чи спроможна Європа наразі швидко перелаштуватися і переозброїтися відповідно до вимог ситуації? Чи це просто будуть додаткові розмови без реальних змін?

Є проблема, і тут варто зважати на різну швидкість процесів. Адже очевидно, що реалізувати це негайно неможливо. І неможливо це зробити з суто технологічних причин, оскільки масштабування виробництва зброї, навіть тієї, що вже існує, потребує часу та значних інвестицій.

Наприклад, щоб не бути голослівним: у США наприкінці 2022 року випускали приблизно 15 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм на місяць. До кінця 2024 року виробляли приблизно 100 000. Тобто на те, щоб, маючи технологію, фінансування та всі необхідні ресурси, масштабувати виробництво снарядів у кілька разів, знадобилося два роки.

А в Європі ситуація ще складніша. Наскільки я пам’ятаю, у 2022 році в Німеччині випускали лише 15 000 снарядів калібру 155 мм на рік.

Очевидно, все це потребує серйозних рішень і значних інвестицій. Той факт, що Rheinmetall, наприклад, будує заводи в Україні, свідчить про те, що концерн використовує співпрацю з Україною, зокрема, щоб обійти бюрократичні труднощі в ЄС, де рішення ухвалюються повільно і складно.

З цієї точки зору є країни, які готові швидко адаптуватися. Наприклад, Польща активно нарощує озброєння, збільшила витрати на оборону до 5% ВВП і оголосила про подвоєння чисельності армії.

Очевидно, що це може бути ситуація, коли одні країни, маючи можливість, швидше переозброюються і рухаються вперед, тоді як інші діють повільніше. Проте мають бути чіткі критерії, до яких слід прагнути, і конкретні терміни, впродовж яких це потрібно реалізувати.

Інакше це може повторити ситуацію з НАТО, де, хоча Статут і передбачає витрати на оборону на рівні 2% ВВП, більшість країн-членів Альянсу тривалий час не дотримувалися цієї вимоги.

Які країни можуть гальмувати цей процес?

Якщо говорити про Європу, яка намагається уніфікувати та координувати оборонну політику, проблеми можуть виникати з боку певних країн, про які ми говорили – Словаччину та Угорщину, у яких є проросійські лідери. Це можуть бути держави з нейтральним статусом, такі як Мальта та Австрія, які виступали проти створення фонду для модернізації європейського військово-промислового комплексу.

Також можуть виникнути труднощі з країнами, в яких можливі політичні зміни на користь проросійських сил. Наприклад, Болгарія, якщо там до влади прийдуть проросійські політики.

Тобто, це динамічний процес. З цієї точки зору актуальнішим може стати питання створення нового воєнного або воєнно-політичного союзу на європейському континенті, до якого поступово залучатимуться країни, що виявлять бажання долучитися. Водночас вони мають відповідати певним критеріям.

Адже, коли ми говоримо про країни, які можуть гальмувати цей процес, варто враховувати, що деякі з них можуть підтримувати ідею союзу, але їм буде складно швидко відповідати встановленим вимогам, наприклад, щодо певного відсотка ВВП, який слід витрачати на оборону тощо.

Чи можуть країни, які мають вплив на ухвалення рішень у Європі, такі як Франція та Німеччина, прискорити процес переозброєння? Ми вже бачили, що президент Франції Еммануель Макрон виступав із ініціативою створення загальноєвропейської армії…

Безумовно, від країн-лідерів, як Німеччина та Франція, які вже мають спільні військові проєкти, багато що залежить. Вони вносять левову частку у фінансування Євросоюзу, тому їхня політична воля відіграє ключову роль.

Цікаво, що до цього процесу готова приєднатися й Велика Британія, хоча вона вже не є членом ЄС. Наприклад, Лондон заявив про свою готовність відправити війська в Україну. Це свідчить про те, що Британія, навіть поза ЄС, може відігравати важливу роль у створенні нового воєнного союзу в Європі.

Крім того, важливо розглянути можливість залучення до такого союзу, наприклад, Канади як країни Великої сімки (G7), які можуть відігравати фінансову роль у прискоренні створення нових систем безпеки.

І тут, до речі, є цікава країна — Норвегія, яка має великі прибутки від видобутку газу і може стати одним із донорів прискореного фінансування створення єдиного блоку або європейських сил.

Чесно кажучи, я більше схиляюся до думки, що мова йде радше про воєнний союз, а не про створення єдиних збройних сил Європи. Адже цей процес дуже складний і тривалий, а оскільки часу обмаль, то, ймовірно, перевагу нададуть можливості об’єднання різних країн у єдиний воєнний блок, ніж створенню спільної армії. Хоча єдина армія, з точки зору управління, фінансування тощо, є привабливим проєктом, до якого можуть повернутися згодом.

Україна може стати важливої частиною загальноєвропейської армії у майбутньому / Офіс президента

Яку роль у цьому процесі може відігравати Україна?

Я переконаний, що роль України розглядається як надзвичайно важлива. І про це, до речі, говорив Дональд Туск під час виступу в Лондоні.

Коли він говорив про обороноздатність Європи, то зауважив: хоча ми боїмося Росії, наші об’єднані воєнні сили навіть перевищують сили Сполучених Штатів. Він наголосив, що на континенті є приблизно 2 мільйони військових, здатних протистояти Росії, і чітко зазначив, що враховує в цьому числі майже мільйонну армію України.

Це свідчить про те, що в системі колективної безпеки європейці покладаються на Україну, і в майбутньому саме Україна буде тією ланкою, яка збільшуватиме можливості для оборони Європи.

Варто бути відвертими: зараз ми є фронтіром Європи на кордоні з Росією, і не враховувати Україну в таких розрахунках означає дати Росії можливість краще підготуватися до подальших агресивних дій проти європейців.

Чи розглядає Європа загрозу від Росії як реальну в найближчій перспективі?

Як мінімум, про це відкрито говорять низка європейських лідерів. Причому і у Німеччині, і у Франції, що свідчить про те, що цей сценарій вони вважають достатньо реальним. І саме посилаючись на необхідність бути готовими до війни, при чому війни саме з Росією, там не фігурує будь-яка інша країна чи абстрактний ворог, означає, що в Європі дійсно побоюються, що Росія захоче силою нав'язати нові правила і Європейському континенту.

Тим більше, що на тлі заяв Трампа про те, що Америка не хоче захищати Європу, це виглядає як заохочення до агресії. І це дуже серйозно посилює небезпеку.

Напередодні видання Politico опублікувало матеріал, у якому йдеться про певний план із дев’яти пунктів, одним із яких є позбавлення Будапешта права голосу. У цьому контексті я хотіла б уточнити, наскільки реально здійснити такий крок у поточних умовах? Чи не створить це додаткових проблем для Євросоюзу, зокрема щодо його ініціатив із переозброєння та підтримки України?

Мені здається, що зараз ЄС, вочевидь, вже дозрів до того, щоб подбати про позбавлення Угорщини цього права голосу. І про це говорила ситуація минулого року, коли, хоча офіційно про це не говорили, фактично вже було запущено цей механізм. У Європейській Раді 11 країн мали виступити за цей крок, і деякі країни почали висловлювати підтримку. До речі, були й автори цієї ініціативи.

Але проблема в тому, що завершити цю процедуру зараз неможливо через наявність Словаччини. Адже для того, щоб позбавити країну права голосу, необхідне фінальне голосування, на якому всі інші країни повинні проголосувати "за".

Я думаю, що Словаччина, ймовірно, буде проти. Оскільки, на жаль, саме словацьке керівництво, хоча й на початку війни вони суттєво допомагали Україні, все-таки зараз діє в рамках російських інтересів. Важливий момент, що Словаччина не допустить того, щоб таке голосування пройшло щодо Угорщини.

Однак ситуація може змінитися: якщо зміниться уряд в Угорщині або в Словаччині, тоді це питання може постати на порядку денному вже серйозно.

Хто такий Олександр Леонов

Олександр Леонов - виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента".

Народився 18 березня 1971 року у с. Красносілля Олександрівського району Кіровоградської області. Закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут".

Працював у Національному інституті українсько-російських відносин (пізніше – Національний інститут проблем міжнародної безпеки) при Раді национальної безпеки і оборони України, Офісі лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка (2003-2005 рр.), Секретаріаті Президента України (заступник керівника служби), ГО "Центр розширення можливостей".

Автор низки наукових статей та досліджень на тему використання телебачення і Інтернету в інформаційних війнах, інформаційних спецопераціях і т.п.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ученый раскрыл тайну "магических" артефактов из гробницы Тутанхамона
Апостроф
2025-03-29T09:21:40Z
Протягом тижня в рамках проєкту «Земельний банк» відбулося 42 аукціони
AgroNews
2025-03-29T08:09:07Z
Озвучено оновлені ціни на пшеницю в Україні
AgroNews
2025-03-29T06:06:40Z
Наша реальность – это всего лишь внутренности черной дыры: ученые шокированы данными из телескопа Вебба
Знай
2025-03-29T05:51:40Z
Маск объединяет соцсеть X и искусственный интеллект: сделка на $45 млрд
Gazeta UA
2025-03-29T04:48:10Z
Пирамида в Гизе и тайная комната: ученые нашли новую сенсацию в Египте
Знай
2025-03-29T03:51:16Z
"Нет рамы – нет драмы": украинка поразила черным юмором в разбитой после обстрела квартире
Telegraf
2025-03-29T02:27:22Z
Официально: Илан Маск перепродал соцсеть X собственному стартапу
GameMag
2025-03-29T00:18:36Z
В Сеть утекли скриншоты Star Wars: Bruno — это стратегия от Respawn Entertainment
GameMag
2025-03-28T23:18:51Z
Сытный завтрак из банки рыбки: чудо-овсянка, которой можно наесться
Telegraf
2025-03-29T10:48:30Z
Остановился Ниагарский водопад. Прогнозировали конец света
Gazeta UA
2025-03-29T08:33:19Z
Эти овощи обязательны к посеву в апреле 2025: список и советы, как получить богатый урожай
Telegraf
2025-03-29T08:15:26Z
Обходите стороной: какие "сюрпризы" таят в себе купальники и нижнее белье из секонд-хенда
Фокус
2025-03-29T08:00:39Z
Эти фрукты нельзя выбрасывать в мусорное ведро: какая причина
Comments UA
2025-03-29T07:36:14Z
Овны и Скорпионы: финансовый Таро-прогноз для всех знаков в солнечное затмение 29 марта 2025
Фокус
2025-03-29T07:00:41Z
Секреты рассады: как стимулировать семена прорасти с помощью простых, но эффективных методов
Знай
2025-03-29T04:51:28Z
Самый удачный рецепт пасхальной выпечки: как приготовить "золотую" паску на желтках от Дарии Цвек
Telegraf
2025-03-29T04:18:25Z
Ароматные гречаники с грибами: никто не заподозрит, что в этих котлетах нет мяса
Telegraf
2025-03-28T20:21:45Z
Атака на Днепр: масштабные пожары ликвидированы, пострадавших стало больше
UAToday
2025-03-29T10:51:40Z
Россия атаковала Киев ночью: детали "налета" дронов
UAToday
2025-03-29T10:51:00Z
Кривой Рог россияне атаковали баллистикой: что известно
Апостроф
2025-03-29T10:21:22Z
Двое пытались спрятаться от дронов: выяснились детали гибели людей в Днепре
Telegraf
2025-03-29T09:00:53Z
Землетрясение в Мьянме: СМИ пишут о сотнях жертв
Корреспондент
2025-03-29T08:36:14Z
В Мариуполе подожгли базу россиян - мэрия
Корреспондент
2025-03-29T08:30:16Z
Россияне разрушили базу отдыха на Сумщине
Корреспондент
2025-03-29T08:18:46Z
В Мьянме насчитали более 1000 погибших из-за землетрясения
Апостроф
2025-03-29T07:27:34Z
Жертвами землетрясения в Мьянме стали почти 700 человек, более 1500 - ранены
Комсомольская правда
2025-03-29T07:25:54Z
Лучшая теннисистка России приняла австралийское гражданство
ZN UA
2025-03-29T10:00:49Z
Усик озвучил свою главную мотивацию продолжать боксировать
Корреспондент
2025-03-29T09:15:38Z
Усик намекнул на бой с популярным американским блогером
ZN UA
2025-03-29T09:01:38Z
НХЛ: Флорида одолела Юту и победы Виннипега и Вегаса
Корреспондент
2025-03-29T06:36:40Z
Усик пока не хочет подводить итоги своей карьеры
Gazeta UA
2025-03-28T19:24:03Z
Скандальный Ракицкий нашел себе новый клуб в Украине
Telegraf
2025-03-28T19:15:30Z
Объявлена дата возвращения звездного американского боксера
ZN UA
2025-03-28T18:16:11Z
Ракицкий подписал контракт с аутсайдером УПЛ
ZN UA
2025-03-28T15:10:09Z
Ингулец и Верес не определили победителя
Корреспондент
2025-03-28T14:15:30Z
Генштаб: по состоянию на 29 марта общие потери вражеской армии в личном составе составили 912 490 солдат
UAToday
2025-03-29T10:51:22Z
Украину 29 марта накрыла очень мощная магнитная буря
UAToday
2025-03-29T10:51:18Z
Ситуация на фронте на утро 29 марта
UAToday
2025-03-29T10:51:16Z
ВСУ продвинулись на 3-4 км в глубь Белгородской области РФ - Reuters
UAToday
2025-03-29T10:51:05Z
Оккупанты нанесли ракетный удар по Кривому Рогу: детали
Comments UA
2025-03-29T10:18:36Z
Експерти розповіли, як оформити дарування земельної ділянки на малолітню дитину
AgroNews
2025-03-29T10:16:22Z
Мариуполь тонет в крови оккупантов: госпиталь не справляется, новых бросают в бой. ВИДЕО
Новости Украины
2025-03-29T09:48:15Z
Ударные дроны бьют по укрытиям и огневым точкам оккупантов. ВИДЕО
Новости Украины
2025-03-29T09:33:52Z
ВСУ отбили наступление на Покровском направлении: враг понес большие потери. ВИДЕО
Новости Украины
2025-03-29T09:24:17Z
Любовница или просто друг? Оля Цибульская разъяснила слухи о романе с Dzidzio
Знай
2025-03-29T10:51:49Z
Не дожила до своего 45-летия несколько дней: от чего умерла певица Квитка Цисык и как выглядит ее могила
Telegraf
2025-03-29T07:21:59Z
Веня из "Ветеранов космических войск" впервые появился на публике после кровоизлияния в мозг
Комсомольская правда
2025-03-29T07:04:29Z
Дженнифер Энистон "накормила" звезду "The Lust of Us": эти снимки обсуждает весь мир
Знай
2025-03-29T06:51:15Z
Маша Ефросинина показалась в образе блондинки
Комсомольская правда
2025-03-29T06:04:48Z
РФ отомстила Алле Пугачевой новым способом
Comments UA
2025-03-28T21:51:57Z
Внучка российского комика удивила своим видом без макияжа
Comments UA
2025-03-28T20:57:26Z
Ефросинина стала блондинкой и поизгибалась в кружеве на фоне двери
GlavRed
2025-03-28T20:06:13Z
У известной украинской певицы диагностировали тяжелую болезнь: что известно о ее состоянии
Comments UA
2025-03-28T20:00:08Z
Что обязательно нужно сделать женщинам: приметы в праздник 29 марта 2025
UAToday
2025-03-29T10:51:56Z
В Минобороны сообщили об изменениях в получении статуса УБД
Апостроф
2025-03-29T10:51:43Z
Советский шик: почему в СССР на детских площадках и клумбах вкапывали шины в землю
Telegraf
2025-03-29T10:39:47Z
Швеция готовит крупнейшее военное перевооружение со времен холодной войны
Известия Киев
2025-03-29T10:31:12Z
Мобилизация в Украине: юристы рассказали, как отменить розыск дистанционно
Политека
2025-03-29T10:30:29Z
Хозяйка не была готова к тому, что именно вылупится из "вареного" куриного яйца
Фокус
2025-03-29T10:12:56Z
Родителям установили денежные выплаты: какие суммы можно получить
Знай
2025-03-29T10:12:25Z
Американцы меньше склонны видеть Канаду союзником США — опрос
ZN UA
2025-03-29T10:04:48Z
Вербное воскресенье: когда оно будет в этом году
ZN UA
2025-03-29T10:04:27Z
Чем отличается красный лук от обычного: врач раскрыла, что лучше выбирать
UAToday
2025-03-29T10:51:33Z
Мошенники крадут медданные украинцев через eHealth: крайними сделали настоящих семейных врачей
Знай
2025-03-29T08:12:30Z
Тех, кто не выполнит, оштрафуют: в апреле в аптеках снизятся цены еще на 116 препаратов, — Ляшко
Фокус
2025-03-29T04:45:41Z
Скрытая опасность в ванной: как часто нужно менять мочалку
Gazeta UA
2025-03-29T01:00:50Z
Мясо способно разрушать мозг: что обнаружили учёные
Gazeta UA
2025-03-28T22:39:36Z
В "Резерв+" появятся новые виды отсрочек: что изменится для больных и людей с детьми
Фокус
2025-03-28T22:04:42Z
Современные методы диагностики и лечения зрения в Киеве: что важно знать родителям
BigMir
2025-03-28T18:40:00Z
Горькая правда сладкой иллюзии: ученые заявили об опасности подсластителей для худеющих
Фокус
2025-03-28T18:12:34Z
Неожиданная опасность: распространенный напиток может привести к остановке сердца
Comments UA
2025-03-28T16:51:41Z
В Дании начали маркировать европейские товары
Корреспондент
2025-03-29T10:51:43Z
Потеря конкурентоспособности и минус 96 миллиардов ВВП: эксперт рассказал о последствиях повышения тарифа "Укрзализныци"
Апостроф
2025-03-29T09:45:10Z
Акции крупнейших автопроизводителей обвалились из-за введения таможенных пошлин Трампа
Известия Киев
2025-03-29T09:34:56Z
Рынок онлайн-гемблинга США в 2025 году может стать переломным: детали
Comments UA
2025-03-29T09:24:09Z
Супермаркеты готовятся переписать цены на яйца: украинцы точно удивятся
Знай
2025-03-29T09:12:59Z
Подорожание рыбы в Одессе: как выросли цены на самые популярные виды
Политека
2025-03-29T09:00:51Z
Когда закончится война в Украине: изменился ли прогноз МВФ
Comments UA
2025-03-29T08:57:37Z
Как изменятся доллар и евро в первую неделю апреля: мнение банкира
Gazeta UA
2025-03-29T08:45:52Z
Курс валют в Украине 29 марта 2025: сколько стоит доллар и евро
VGorode
2025-03-29T08:42:58Z
При каких условиях водители могут остаться без прав из-за состояния автомобильных фар
UAToday
2025-03-29T10:51:56Z
В Украине появился оригинальный семейный электрокар Zeekr с запасом хода 700 км
Фокус
2025-03-29T08:57:04Z
Элитный спа на колесах за 20 млн грн: Mercedes Sprinter превратили во внедорожный шикарный автодом
Знай
2025-03-29T07:51:27Z
Toyota заявила о рекордном производстве автомобилей
Корреспондент
2025-03-29T07:45:37Z
Начато производство летающего одноместного мультикоптера Jetson One
Корреспондент
2025-03-28T19:15:41Z
Tesla, осторожно: обновленный Nissan Leaf заходит на рынок с новым форматом
Знай
2025-03-28T18:51:23Z
Пошлины Трампа на импорт авто "обогатили" Маска - СМИ
Корреспондент
2025-03-28T18:24:05Z
Honda подвесила три Passport TrailSport друг за другом на кране
Корреспондент
2025-03-28T17:54:07Z
Porsche готовится к регуляторным изменениям в отношении аккумуляторов
Корреспондент
2025-03-28T17:12:53Z
Россия начала применять новую тактику дроновых атак на Украину
Апостроф
2025-03-29T10:54:22Z
Россия насмехается над миротворческими усилиями - Зеленский
Корреспондент
2025-03-29T10:51:18Z
Чем может закончиться для Киева перемирие без гарантий безопасности: на Западе указали на нюанс
Comments UA
2025-03-29T10:51:08Z
Европейское предложение по отправке миротворцев в Украину связано с риском — CNN
ZN UA
2025-03-29T10:49:29Z
ISW раскрыл тактику Путина на мирных переговорах
Хвиля
2025-03-29T10:45:30Z
В США опубликовали важный репортаж из украинских сел
Gazeta UA
2025-03-29T10:33:58Z
В Приднестровье неожиданно начали "декоммунизацию" улиц и объяснили, почему
Европейская правда
2025-03-29T10:24:52Z
В браке уже более 25 лет: как выглядит жена Арсения Яценюка, подарившая ему двух дочек
Telegraf
2025-03-29T10:21:19Z
Законопроект №4298 нужно принимать сейчас, но потом обязательно вносить изменения — Колиушко
ZN UA
2025-03-29T09:57:14Z