MY.UAНовини
Трамп заохочує Росію до агресії: Олександр Леонов - про план переозброєння ЄС
Трамп заохочує Росію до агресії: Олександр Леонов - про план переозброєння ЄС

Трамп заохочує Росію до агресії: Олександр Леонов - про план переозброєння ЄС

Європа намагається створити альтернативу НАТО, але єдина армія зʼявиться не скоро, вважає Олександр Леонов.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила план переозброєння Європи, який передбачає мобілізацію 800 млрд євро і включає кредитування на 150 млрд для оборонних потреб. Кошти будуть використані для виробництва засобів ППО та модернізації оборонної інфраструктури серед країн-членів Євросоюзу, і, зокрема, будуть залучені для інвестицій в оборонну промисловість України.

В інтервʼю Главреду виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов розповів, як скоро Європа здатна переозброїтись та які країни цьому заважатимуть, чи включать Україну до нового військового союзу у Європі та чи стане він альтернативою НАТО.

Наскільки реалістичний цей план, і в чому він може найближчим часом проявитися?

Позитивний момент у цьому плані полягає в озвученій цифрі, яку мають виділити – 800 млрд євро. І це вже певна конкретика, особливо з огляду на те, що в ЄС було створено комісаріат з питань оборони та космосу.Таким чином, з’явилася інституційна можливість фактично направляти, уніфікувати та координувати витрачання цих коштів саме на питання зміцнення оборони Євросоюзу.

Вочевидь, важливо, щоб частина цих грошей була спрямована в Україну — можливо, у вигляді зброї чи продукції оборонних підприємств. Адже Європа, як виявилося у 2022 році, була фактично не готова до великої війни. Лише деякі країни мали можливість самостійно виробляти зброю в межах замкненого циклу — серед них Франція та Швеція. Також існує концерн Rheinmetall, який нині активно співпрацює з Україною та будує в нашій країні оборонні підприємства.

Один із важливих напрямів – створення європейських виробничих потужностей із замкненим циклом виробництва зброї. Важливо, щоб Україну теж залучали до цих процесів. Можливо, буде розглянуто варіант закупівлі зброї, якої ЄС не має у достатній кількості — наприклад, аналогів Patriot або навіть більш сучасних систем у Сполучених Штатах.

Як на мене, головне в цьому плані – не лише озвучення необхідності набуття Євросоюзом суб’єктності в питаннях оборони, а й обговорення таких деталей, як суми фінансування та механізми їхнього розподілу. Зокрема, вже зараз зазначається, що Угорщина та Словаччина не матимуть змоги застосувати право вето щодо витрачання цих коштів. Це надзвичайно важливо, адже це означає, що було передбачено різні сценарії розвитку подій, і обрано такий варіант, який буде робочим.

Дивіться відео інтервʼю Олександра Леонова Главреду про план переозброєння Європи:

З чим пов’язаний такий радикалізм умовного Євросоюзу зараз? Чому саме зараз Європа почала замислюватися над цими питаннями, оскільки російська агресія в Україні триває вже 11 років, і три з них ми бачимо у повномасштабному її вимірі?

Тут варто зазначити, що в 2013 році Європейський Союз майже не відреагував на ситуацію. Торгівля з Росією продовжувалася, закупівля російських енергоносіїв не припинялася, і багато хто не сприймав серйозно російську загрозу. Широкомасштабне вторгнення в Україну змусило європейські країни переглянути свої оборонні бюджети, проаналізувати власні виробництва.

Наприклад, як з’ясувалося, Німеччина на 100% залежить від китайського пороху, що змусило її шукати способи зменшити ці залежності. Протягом останніх років у Європі дійсно будувалися оборонні заводи, однак цей процес не був надто масштабним. Країни взялися це виправити, але лише Польща збільшила свій оборонний бюджет до 5% ВВП. Інші країни також збільшували витрати, але не настільки суттєво. До того ж значна частина держав НАТО досі не досягла навіть того показника оборонних витрат, який вимагає статут Альянсу.

Протягом тривалого часу в Європі вважалося, що американська "ядерна парасолька" НАТО гарантує безпеку континенту за будь-яких ситуацій. Але з приходом до влади Дональда Трампа стало зрозуміло, що розраховувати на беззастережну підтримку з боку США вже не варто. Саме тому зараз ЄС так відчайдушно і швидко намагається знайти власні механізми безпеки.

Цікавою є пропозиція Фрідріха Мерца, людини, яка, ймовірно, стане наступним канцлером Німеччини, про створення нового оборонного союзу. І тут важливо відзначити два моменти. По-перше, сама ідея його створення вже озвучена на високому рівні. По-друге, її ініціатором виступила саме Німеччина, яка традиційно дуже обережно ставилася до питань оборони та озброєнь.

Створення військового союзу на базі кількох європейських країн може розпочатися з тих держав, які готові надсилати війська в Україну. Це може означати формування нової військово-політичної структури, альтернативної НАТО, але з більш жорсткими зобов’язаннями для членів.

На відміну від НАТО, де кожна країна сама визначає формат своєї допомоги згідно з П’ятою статтею (яка дозволяє обмежитися навіть лише політичною чи гуманітарною підтримкою), у новому союзі можуть бути прописані більш чіткі механізми взаємодії.

Це особливо важливо, враховуючи дії таких країн, як Угорщина, яка відкрито торпедує євроатлантичну єдність. Варто згадати, як Угорщина майже рік гальмувала вступ Швеції до НАТО, хоча не мала жодних прямих претензій до цієї країни. Очевидно, що це було радше намагання сподобатися Москві.

Можливість створення союзу, у якому будуть передбачені механізми впливу на такі країни (аж до виключення), а також зобов’язання учасників безумовно підтримувати одне одного, виглядає доволі логічною.

Важливий момент: коли ми говоримо про п’яту статтю Статуту НАТО, вона теж доволі розмита. Її виконання не означає автоматичного військового втручання всіх країн-членів. Деякі можуть надати політичну чи гуманітарну допомогу – кожен обирає той формат підтримки, який йому більше підходить.

Очевидно, створення нового альянсу дозволило б запровадити більш ефективні та оперативні механізми управління. Адже ми бачимо, що і Європейський Союз, і НАТО часто страждають від повільного та складного процесу ухвалення рішень. Потрібно уникати цих пасток, адже нові часи вимагають нових рішень.

І буде цікаво спостерігати, як розвиватимуться ці ініціативи в Європі. Очевидно, ЄС рухається до набуття своєї оборонної суб’єктності. І, думаю, в Європі розуміють: щойно вони зможуть відмовитися від допомоги Сполучених Штатів, то зможуть спілкуватися з Америкою зовсім іншим тоном.

ЄС рухається до набуття своєї оборонної суб’єктності - Леонов / Пресцентр Європарламента

Чи спроможна Європа наразі швидко перелаштуватися і переозброїтися відповідно до вимог ситуації? Чи це просто будуть додаткові розмови без реальних змін?

Є проблема, і тут варто зважати на різну швидкість процесів. Адже очевидно, що реалізувати це негайно неможливо. І неможливо це зробити з суто технологічних причин, оскільки масштабування виробництва зброї, навіть тієї, що вже існує, потребує часу та значних інвестицій.

Наприклад, щоб не бути голослівним: у США наприкінці 2022 року випускали приблизно 15 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм на місяць. До кінця 2024 року виробляли приблизно 100 000. Тобто на те, щоб, маючи технологію, фінансування та всі необхідні ресурси, масштабувати виробництво снарядів у кілька разів, знадобилося два роки.

А в Європі ситуація ще складніша. Наскільки я пам’ятаю, у 2022 році в Німеччині випускали лише 15 000 снарядів калібру 155 мм на рік.

Очевидно, все це потребує серйозних рішень і значних інвестицій. Той факт, що Rheinmetall, наприклад, будує заводи в Україні, свідчить про те, що концерн використовує співпрацю з Україною, зокрема, щоб обійти бюрократичні труднощі в ЄС, де рішення ухвалюються повільно і складно.

З цієї точки зору є країни, які готові швидко адаптуватися. Наприклад, Польща активно нарощує озброєння, збільшила витрати на оборону до 5% ВВП і оголосила про подвоєння чисельності армії.

Очевидно, що це може бути ситуація, коли одні країни, маючи можливість, швидше переозброюються і рухаються вперед, тоді як інші діють повільніше. Проте мають бути чіткі критерії, до яких слід прагнути, і конкретні терміни, впродовж яких це потрібно реалізувати.

Інакше це може повторити ситуацію з НАТО, де, хоча Статут і передбачає витрати на оборону на рівні 2% ВВП, більшість країн-членів Альянсу тривалий час не дотримувалися цієї вимоги.

Які країни можуть гальмувати цей процес?

Якщо говорити про Європу, яка намагається уніфікувати та координувати оборонну політику, проблеми можуть виникати з боку певних країн, про які ми говорили – Словаччину та Угорщину, у яких є проросійські лідери. Це можуть бути держави з нейтральним статусом, такі як Мальта та Австрія, які виступали проти створення фонду для модернізації європейського військово-промислового комплексу.

Також можуть виникнути труднощі з країнами, в яких можливі політичні зміни на користь проросійських сил. Наприклад, Болгарія, якщо там до влади прийдуть проросійські політики.

Тобто, це динамічний процес. З цієї точки зору актуальнішим може стати питання створення нового воєнного або воєнно-політичного союзу на європейському континенті, до якого поступово залучатимуться країни, що виявлять бажання долучитися. Водночас вони мають відповідати певним критеріям.

Адже, коли ми говоримо про країни, які можуть гальмувати цей процес, варто враховувати, що деякі з них можуть підтримувати ідею союзу, але їм буде складно швидко відповідати встановленим вимогам, наприклад, щодо певного відсотка ВВП, який слід витрачати на оборону тощо.

Чи можуть країни, які мають вплив на ухвалення рішень у Європі, такі як Франція та Німеччина, прискорити процес переозброєння? Ми вже бачили, що президент Франції Еммануель Макрон виступав із ініціативою створення загальноєвропейської армії…

Безумовно, від країн-лідерів, як Німеччина та Франція, які вже мають спільні військові проєкти, багато що залежить. Вони вносять левову частку у фінансування Євросоюзу, тому їхня політична воля відіграє ключову роль.

Цікаво, що до цього процесу готова приєднатися й Велика Британія, хоча вона вже не є членом ЄС. Наприклад, Лондон заявив про свою готовність відправити війська в Україну. Це свідчить про те, що Британія, навіть поза ЄС, може відігравати важливу роль у створенні нового воєнного союзу в Європі.

Крім того, важливо розглянути можливість залучення до такого союзу, наприклад, Канади як країни Великої сімки (G7), які можуть відігравати фінансову роль у прискоренні створення нових систем безпеки.

І тут, до речі, є цікава країна — Норвегія, яка має великі прибутки від видобутку газу і може стати одним із донорів прискореного фінансування створення єдиного блоку або європейських сил.

Чесно кажучи, я більше схиляюся до думки, що мова йде радше про воєнний союз, а не про створення єдиних збройних сил Європи. Адже цей процес дуже складний і тривалий, а оскільки часу обмаль, то, ймовірно, перевагу нададуть можливості об’єднання різних країн у єдиний воєнний блок, ніж створенню спільної армії. Хоча єдина армія, з точки зору управління, фінансування тощо, є привабливим проєктом, до якого можуть повернутися згодом.

Україна може стати важливої частиною загальноєвропейської армії у майбутньому / Офіс президента

Яку роль у цьому процесі може відігравати Україна?

Я переконаний, що роль України розглядається як надзвичайно важлива. І про це, до речі, говорив Дональд Туск під час виступу в Лондоні.

Коли він говорив про обороноздатність Європи, то зауважив: хоча ми боїмося Росії, наші об’єднані воєнні сили навіть перевищують сили Сполучених Штатів. Він наголосив, що на континенті є приблизно 2 мільйони військових, здатних протистояти Росії, і чітко зазначив, що враховує в цьому числі майже мільйонну армію України.

Це свідчить про те, що в системі колективної безпеки європейці покладаються на Україну, і в майбутньому саме Україна буде тією ланкою, яка збільшуватиме можливості для оборони Європи.

Варто бути відвертими: зараз ми є фронтіром Європи на кордоні з Росією, і не враховувати Україну в таких розрахунках означає дати Росії можливість краще підготуватися до подальших агресивних дій проти європейців.

Чи розглядає Європа загрозу від Росії як реальну в найближчій перспективі?

Як мінімум, про це відкрито говорять низка європейських лідерів. Причому і у Німеччині, і у Франції, що свідчить про те, що цей сценарій вони вважають достатньо реальним. І саме посилаючись на необхідність бути готовими до війни, при чому війни саме з Росією, там не фігурує будь-яка інша країна чи абстрактний ворог, означає, що в Європі дійсно побоюються, що Росія захоче силою нав'язати нові правила і Європейському континенту.

Тим більше, що на тлі заяв Трампа про те, що Америка не хоче захищати Європу, це виглядає як заохочення до агресії. І це дуже серйозно посилює небезпеку.

Напередодні видання Politico опублікувало матеріал, у якому йдеться про певний план із дев’яти пунктів, одним із яких є позбавлення Будапешта права голосу. У цьому контексті я хотіла б уточнити, наскільки реально здійснити такий крок у поточних умовах? Чи не створить це додаткових проблем для Євросоюзу, зокрема щодо його ініціатив із переозброєння та підтримки України?

Мені здається, що зараз ЄС, вочевидь, вже дозрів до того, щоб подбати про позбавлення Угорщини цього права голосу. І про це говорила ситуація минулого року, коли, хоча офіційно про це не говорили, фактично вже було запущено цей механізм. У Європейській Раді 11 країн мали виступити за цей крок, і деякі країни почали висловлювати підтримку. До речі, були й автори цієї ініціативи.

Але проблема в тому, що завершити цю процедуру зараз неможливо через наявність Словаччини. Адже для того, щоб позбавити країну права голосу, необхідне фінальне голосування, на якому всі інші країни повинні проголосувати "за".

Я думаю, що Словаччина, ймовірно, буде проти. Оскільки, на жаль, саме словацьке керівництво, хоча й на початку війни вони суттєво допомагали Україні, все-таки зараз діє в рамках російських інтересів. Важливий момент, що Словаччина не допустить того, щоб таке голосування пройшло щодо Угорщини.

Однак ситуація може змінитися: якщо зміниться уряд в Угорщині або в Словаччині, тоді це питання може постати на порядку денному вже серйозно.

Хто такий Олександр Леонов

Олександр Леонов - виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента".

Народився 18 березня 1971 року у с. Красносілля Олександрівського району Кіровоградської області. Закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут".

Працював у Національному інституті українсько-російських відносин (пізніше – Національний інститут проблем міжнародної безпеки) при Раді национальної безпеки і оборони України, Офісі лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка (2003-2005 рр.), Секретаріаті Президента України (заступник керівника служби), ГО "Центр розширення можливостей".

Автор низки наукових статей та досліджень на тему використання телебачення і Інтернету в інформаційних війнах, інформаційних спецопераціях і т.п.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
День довкілля в Україні: дуби, екологічні злочини та надія на зелене майбутнє
Знай
2025-04-19T10:21:37Z
Що не можна робити на Великдень: 4 основні заборони, яких варто дотримуватися
24tv
2025-04-19T10:12:28Z
Виняток з правил: коли несплата штрафу від ТЦК не загрожує наслідками
Знай
2025-04-19T10:12:27Z
Вже у 15 років розпочала шлях у політику: як виглядала в молодості найвпливовіша жінка Італії Джорджа Мелоні
Telegraf
2025-04-19T10:09:18Z
Мама хотіла зняти перші кроки малюка, але натомість зафіксувала щось інше
Фокус
2025-04-19T10:00:58Z
В Україні п’ять пам'ятників козакам «заговорили» голосами зірок
Детектор М
2025-04-19T09:55:12Z
На Львівщині помер зв'язковий УПА Михайло Куцяба
Комсомольская правда
2025-04-19T09:52:43Z
Зеленський присвоїв звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку Левченку
УкраинФорм
2025-04-19T09:51:53Z
Святослав Вакарчук показав рідкісне фото з мамою
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:48:33Z
Трамп пустить «під ніж» наукову перевагу США і скоротить бюджет NASA
InternetUA
2025-04-19T09:55:45Z
РФ не має сил для створення буфернї зони вздовж кордону – Костенко
ZN UA
2025-04-19T09:54:14Z
Мобілізація скасована: Насіров захистився від судових дебатів і служби у ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:51:38Z
Тепер можемо вимагати те, що нам потрібно, – нардеп про Меморандум щодо угоди про копалини
24tv
2025-04-19T09:39:55Z
Прем’єр Баварії: рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц
Европейская правда
2025-04-19T09:33:09Z
"Зараз саме час": у The Hill пояснили, як Трамп може зупинити війну в Україні
GlavRed
2025-04-19T09:27:26Z
Слід бути дуже обережними: льотчик-інструктор припустив, що Росія може скоїти на Великдень
24tv
2025-04-19T09:24:38Z
Україні не вистачає боєприпасів для FPV, їх купують замало — Костенко
ZN UA
2025-04-19T09:22:41Z
У Кремлі повторили свої божевільні вимоги для припинення бойових дій в Україні: дізнайтесь, чого вони хочуть
Telegraf
2025-04-19T09:22:05Z
На Херсонщині заборонили вмикати світло вночі та посилили заходи безпеки на Великдень
24tv
2025-04-19T10:24:02Z
На Великдень в одній із областей встановили режим світломаскування
ZN UA
2025-04-19T10:21:14Z
На «Почайній» знесли МАФи: комунальники звільнили книжковий ринок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T10:12:27Z
Похолодання накриє Україну, температура впаде на 5-10 градусів: стала відома дата
GlavRed
2025-04-19T10:06:30Z
В яких областях будуть дощі та грози на Великдень
24tv
2025-04-19T10:03:38Z
У Києві судитимуть учасників ОЗГ, які продавали таблетки для схуднення з вмістом психотропних речовин
Украина Криминальная
2025-04-19T10:00:32Z
Допомога на оренду житла для ВПО у Києві: кому і як слід подати заявку на виплату
Политека
2025-04-19T10:00:11Z
У Херсонській тергромаді внаслідок обстрілів знеструмлені населені пункти
УкраинФорм
2025-04-19T09:12:39Z
Чи буде на Великдень тепло і дощі, коли знову похолодає: інтерв'ю про погоду в Україні
24tv
2025-04-19T08:03:19Z
Оскароносний Шон Пенн, який підтримує Україну, показався з матір'ю загиблого пілота "Джуса"
24tv
2025-04-19T10:12:09Z
На Донеччині відкрили фотовиставку, присвячену Святогірській лаврі
УкраинФорм
2025-04-19T09:42:44Z
ТОП 10 культових музичних заставок з популярних аніме
ITC
2025-04-19T09:22:36Z
Михайло Боярський госпіталізований після нещасного випадку на виставі
360ua.news
2025-04-19T09:12:34Z
"Мене дійсно чекає новий виклик": Тарас Цимбалюк вперше прокоментував свою участь у "Холостяку"
24tv
2025-04-19T08:57:22Z
У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею
УкраинФорм
2025-04-19T08:54:03Z
Хорватія на Євробаченні 2025: хто такий Марко Бошняк та про що він співатиме в Базелі
Факти ICTV
2025-04-19T08:37:36Z
6 зачісок, які повернуться в моду у 2025 році: їх полюблять всі
24tv
2025-04-19T08:21:12Z
Путініста Боярського госпіталізували після падіння з триметрової висоти
24tv
2025-04-19T08:15:03Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
101-річний дієтолог назвав свої 7 правил довгого та здорового життя
TSN
2025-04-19T02:29:50Z
Знайдено "формулу успіху", яка допомагає розбагатіти: дослідження вчених
TSN
2025-04-19T02:29:06Z
В Латвії за п’ятницю зафіксували десятки температурних рекордів
Европейская правда
2025-04-19T10:16:39Z
У Грузії стався масштабний блекаут
УкраинФорм
2025-04-19T10:06:44Z
У Канаді горить музей української культури й побуту просто неба
УкраинФорм
2025-04-19T10:06:20Z
На Київщині 3 молодики знущалися з підлітка та знімали це на відео: їх затримала поліція
24tv
2025-04-19T10:00:07Z
Черговий обвал: будинки на популярному узбережжі Британії опинилися на краю прірви
24tv
2025-04-19T09:27:12Z
На Сумщині рятувальники ліквідували пожежі, спричинені російським ударами
УкраинФорм
2025-04-19T09:03:47Z
У США внаслідок аварії невеликого літака загинули троє людей
УкраинФорм
2025-04-19T09:01:31Z
Трагедія на Черкащині: зниклого дворічного хлопчика знайшли мертвим у річці
24tv
2025-04-19T08:51:03Z
Пʼятеро людей постраждали внаслідок чергової атаки ворога по Купʼянську
Мій Харків
2025-04-19T07:36:47Z
Виросте розміром з кулак: ось чим підживити часник
24tv
2025-04-19T10:18:47Z
Простий трюк із кухні творить дива: орхідеї зацвітуть за тиждень без хімії
GlavRed
2025-04-19T09:46:17Z
Манікюр на Великдень 2025: святкові ідеї для натхнення
Факти ICTV
2025-04-19T09:36:57Z
Меню на Великдень: 5 страв, які стануть окрасою вашого столу
24tv
2025-04-19T09:33:34Z
Де 3 відмінності між котами: лише найрозумніші знайдуть розгадку за 29 секунд
GlavRed
2025-04-19T09:27:58Z
Гороскоп Таро на травень 2025: Ракам - задоволення, Левам - перемога, Дівам - свято
GlavRed
2025-04-19T09:27:08Z
Як вивести мошки з кухні: розкрито основний секрет
24tv
2025-04-19T09:24:36Z
Багатий на смак, дешевий за складом: рецепт святкового салату "Квітень"
24tv
2025-04-19T08:51:50Z
Китайський гороскоп на завтра 20 квітня: Тиграм - стрес, Півням - конфлікти
GlavRed
2025-04-19T08:27:10Z
Стане доступним для всіх: в Україні різко "впала" ціна на популярний овоч
GlavRed
2025-04-19T10:18:21Z
В Україні практикують передачу техніки для розмінування в короткострокову оренду
УкраинФорм
2025-04-19T10:04:00Z
Росія "проїдає" свої запаси: як зменшився російський Фонд нацдобробуту і чому
24tv
2025-04-19T10:03:36Z
Чи буде рости євро після Великодня
24tv
2025-04-19T09:42:14Z
Найбільші борги за зелену енергетику накопичено у 2022 році – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:33:57Z
Тарифи на газ: хто з українців платитиме більше вже з 1 травня
24tv
2025-04-19T09:33:56Z
Держреєстр рахунків та банківських сейфів фізосіб: Кабмін прискорив процес створення
ZN UA
2025-04-19T09:04:03Z
Як вирахувати суму податку на землю: покрокова інструкція
24tv
2025-04-19T09:03:07Z
Мін’юст хоче заробити на аліментщиках та хуліганах: систему громадських робіт докорінно змінюють
Украина Криминальная
2025-04-19T08:57:26Z
В Італії заявили, що Довбик має дедлайн, до якого повинен довести Ромі свою профпридатність
24tv
2025-04-19T10:03:30Z
Іммобіле: Моє єдине бажання — боротись за Бешикташ
Football.ua
2025-04-19T09:49:13Z
Хокеїстки збірної України розгромили Бельгію на чемпіонаті світу
УкраинФорм
2025-04-19T09:42:09Z
Ексфутболіст збірної Хорватії загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:37:03Z
Українці відібралися у п'яти дисциплінах у суперфінал Кубка світу зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:30:13Z
У Хмельницькому пройшов турнір зі стрільби з лука на Кубок Віктора Рубана
УкраинФорм
2025-04-19T09:25:07Z
"Це були наче ляпаси": відомий супертяж знищив вщент силу удару Усика
24tv
2025-04-19T09:21:44Z
Легендарний тренер НБА потрапив до лікарні після втрати свідомості
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:21:28Z
Мірошніченко, Очеретько та Ігор повернулись до стартового складу Карпат на дербі проти Руху
Football.ua
2025-04-19T09:10:35Z
Студент здійснив революційний прорив із використанням ШІ: що він придумав
InternetUA
2025-04-19T10:01:36Z
Інсайдер підтвердив новий дизайн iPhone 17 Pro у дусі смартфонів Poco
InternetUA
2025-04-19T09:31:06Z
Як підготуватися до релізу GTA 6 – 5 порад для кожного геймера
24tv
2025-04-19T09:03:34Z
Більше, ніж на Землі: на іншій планеті виявили речовини, які вважаються ознакою життя
ZN UA
2025-04-19T09:01:52Z
Виконання "Плакучої гітари" розчулило користувачів у TikTok: відео стало вірусним
24tv
2025-04-19T08:39:54Z
Google здивував святковою анімацією до Великодня 2025
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:33:41Z
Учені знайшли спосіб "воскресити" старіючі батареї та збільшити їхній термін служби у 2 рази
Фокус
2025-04-19T08:30:58Z
Мільйони власників iPhone мають негайно оновити смартфони: що їм загрожує
Фокус
2025-04-19T08:30:23Z
iPhone може більше. 5 прихованих налаштувань, які захистять вашу приватність і дані
InternetUA
2025-04-19T08:25:48Z
Subaru презентувала три інноваційні моделі на автосалоні в Нью-Йорку
360ua.news
2025-04-19T10:03:20Z
Цей універсал з повним приводом від Suzuki нагадує 911 Dakar на міських вулицях
Топ Жир
2025-04-19T10:00:54Z
Як в Україні працює самоскид MAN оригінальної конструкції
AutoCentre
2025-04-19T09:27:39Z
Навіть якщо авто не було у списку: хто з водіїв заплатить повний податок і штраф
GlavRed
2025-04-19T09:27:02Z
Subaru показала подушку безпеки для велосипедистів
AutoCentre
2025-04-19T07:13:55Z
Ціна здивує всіх: скільки коштує найдорожча машина у світі
24tv
2025-04-19T05:12:47Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z