MY.UAНовини
Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов
Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов

Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов

Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов

Журналісти ідентифікували імена тих, хто потрапив на записи із кабінету Дениса Комарницького.

Нещодавно Національне антикорупційне бюро викрило посадовців Київської міської держадміністрації та Київської міськради, причетних до розпилу землі у столиці. За даними слідства, очолював угрупування колишній депутат та соратник ексмера Києва Леоніда Черновецького – Денис Комарницький. Журналісти Bihus.Info отримали розсекречені розмови, записані завдяки прослуховуванню правоохоронців, на яких Комарницький спілкується з депутатами, чиновниками та іншими учасниками схеми. 

Зокрема, за даними журналістів, до «команди» Комарницького, тобто тих, з ким розв’язують питання та називають «своєю людиною», можна віднести:

  • заступника голови КМДА Петра Оленича;
  • секретаря Київради Володимира Бондаренка;
  • директора Департаменту містобудування і архітектури Олександра Свистунова;
  • заступницю головного архітектора Валентину Святину;
  • керівницю управління ландшафтної архітектури Світлану Липівську;  
  • керівницю управління розвитку і планування території Тетяну Зайченко;
  • директорку департаменту земельних ресурсів КМДА Валентину Пелих;
  • директора КП «Київський інститут земельних відносин» Ігоря Долинського;
  • в. о. керівника КП «Київгенплан» Дмитра Ликова;
  • директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслана Кандебора;
  • директора КП «Інженерний центр» та голову земельної комісії Київради Михайла Терентьєва;
  • заступника директора КП «Інженерний центр» Ярослава Федорука;
  • директора комунальної фінансово-будівельної компанії «Житлоінвест» Віктора Погребного;
  • директора КП «Спецжитлофонд» Володимира Шарія;
  • заступників директора КП «Спецжитлофонд» Вадима Шпачука, Геннадія Короля, Юрія Леонова;
  • заступника директора КП «Київблагоустрій» Олексія Мушту.

Всі перелічені імена, зазначив Денис Бігус, навіть не стосуються Київради. Це лише виконавча лінія КМДА.

Якщо говорити зокрема про Київраду, то «партнерами» Комарницького, як встановили журналісти, можна вважати фракції «Батьківщина» та УДАР. «Єдність» виявилась ситуативним «улюбленим» партнером, а «Слуга народу» – ситуативним «не дуже улюбленим» партнером. 

«З «ЄС» є проблеми, бо у них свої питання і свій порядок денний, тому там торгуються. «Голос» не згадується, з «Голосом» буде окремий сюрприз», – зазначив Бігус.

З «партнерів» Комарницького у Київраді розслідувачі в сюжеті виокремили кількох людей, серед яких колишня співробітниця спецжитлофонду, а зараз депутатка Київради Олена Марченко (фракція «Батькіщина»). На одному з фрагментів записаної розмови Марченко спочатку розповідає, як працюючи в Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА «супроводжувала всі проєкти реставрації, реконструкції, будівництва з експертизами» щодо «Скляного мосту», Пейзажної алеї, Володимирської гірки, а тоді говорить про те, що депутаткою Київради її фактично призначили, бо так «треба» було Комарницькому.

Також у сюжеті відзначили:

  • голову земельної комісії Київради Михайла Терентьєва, фракція УДАР;
  • першу заступницю голови постійної комісії Київради з питань власності та регуляторної політики та депутатку з фракції «Батьківщина» Ганну Свириденко;
  • першого заступника голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та депутата з фракції «Батьківщина» Володимира Слончака;
  • секретаря Київради Володимира Бондаренка.

Згідно з даними журналістів, левова частка записаних розмов присвячена детальному плану території (ДПТ) – документам, які визначають, під що можна використовувати землю. Завдяки ДПТ, промзону чи місце громадської забудови можна перетворити на місце чергового житлового кварталу в Києві. Зокрема, на одному із оприлюднених фрагментів розмов в. о. начальника Інституту Генплану Києва Дмитро Ликов розкриває таємниці вартості ДПТ. А вже у наступному фрагменті розмов депутатка Київради Марченко розповідає Комарницькому про обмін голосами за детальний план території.

«Голосування за ДПТ – це прям надійна стабільна валюта Київради. Всі знають, що винесення будь-якого земельного питання в залу завжди, ну от завжди, кимось оплачено», – зазначив Денис Бігус.

Також серед опублікованих записів, є діалог Комарницького, Терентьєва та Бондаренка щодо того, які питання потрібно винести на голосування під час сесії Київради. Зокрема, в розмові її учасники визначають порядок винесення питань, а також називають прізвища таких забудовників як Вагіф Алієв та Іванов. Загалом діалог стосується того, що Бондаренко, Комарницький та Терентьєв обговорюють, за чиї питання просили, аби ті потрапили на голосування.

«Але все, що було вище – це приклади ситуації, коли хтось прийшов і попросив порішати за свою ділянку. А основу бізнесу складає все ж таки дещо інше. Знайти ділянку оформити її на себе. А далі залежить, якщо вона велика, то її можна передати забудовникам «піджака», якщо не дуже велика, то збудувати щось своє, наприклад, якийсь магазин на продаж. І з цих розмов стає зрозуміло, що з Київрадою все простіше, ніж з пошуком ділянок. Київ все ж таки добряче потріпало за ці роки, а відповідно у Комарницького є ціла програма «пошук» не в сенсі софт, а в сенсі менеджерському, організаційному», – зазначив Бігус.

Про одну із таких схем йдеться на ще одному опублікованому фрагменті розмови між Комарницьким та Терентьєвим. За даними журналістів, менеджер Комарницького щодня опрацьовує сотні ділянок, обираючи з них найперспективніші. Однак він звісно не сам їздить містом, інформацію йому постачають всі учасники групи. І в цьому контексті Денис Бігус виділив особливе місце Петру Оленичу. Останній, як випливає із записів, має передавати інформацію про земельні ділянки Терентьєву. Інший фрагмент розмови стосується того, як Комарницький розповідає Леонову про вказівку, контролювати долю цікавих об'єктів та земельних ділянок, яку він дав Оленичу.

Водночас сам Оленич, як про те свідчать записи, не соромиться запитувати у директорки Київзему Пелих про те, чи можна «пропонувати клієнту» певну земельну ділянку.

«Функцій в нього (Оленича) дуже багато, як і в Київзему. Але для простоти я зведу до двох речей: перша виловлювати хороші ділянки по місту, або віджимати хороші ділянки, або примушувати до співробітництва власників хороших ділянок. Тут вже знаєте, як піде. У Київзему вистачає адміністративних методів впливу», – зазначив Бігус.

Друга ж задача Київзему, за словами журналіста, – це «маркетинг, розвиток клієнтської бази». Полягає він у тому,  що заявки на землевідводи блокуються, аж поки ті, хто намагаються оформити землю не прийдуть домовлятись. Ну або поки не прийдуть в Київзем з'ясовувати, а чого все затихло, і потім вже до них підійдуть і пояснять з ким треба домовлятись.

Зокрема, на одному із записів директорка близької до Комарницького земельної компанії просить тримати заявки на землю в Київземі так довго, аби заявники прийшли домовлятись. На що Комарницький відповів, що треба просто поставити свого переговорника прямо в Департаменті земельних ресурсів. Тобто згідно із записами розмов, офіс Комарницького просто керує Департаментом земельних ресурсів КМДА. Щоправда, і в Київземі, за даними журналістів, панують свої порядки, встановлені не «смотрящим», які також вимагають хабарів.

Після так званої програми «пошук» та голосування Київради, як йдеться в розслідуванні, починається жонглювання щодо відбілювання землі, потрібної для забудови. Зокрема, ділянку або об'єкти, які на ній вже зводяться перекидають з одного товариства обмеженої відповідальності на інше – «чисте». Про що свідчить відповідний запис розмови бухгалтерки підконтрольної Комарницькому компанії Юлії Франчук та менеджерки «смотрящого» Олени Богославської. А вже на іншому записі та ж таки Богославська, Мушта та ще один менеджер «смотрящого» Влад Цимбал обговорюють створення підставних компаній для оформлення земельних ділянок.

«Найбільший прибуток приносять ділянки, які потім передаються забудовникам під житло. Землю ніхто не віддає, але дозволяють на ній будувати. Для забудовників виходить такий собі сервіс під ключ», – пояснив Бігус.

Умови співпраці між компанією-забудовником та офісом Комарницького теж потрапили на записи. В одній із таких розмов згадується понятійний документ, він же «понятійка», який за даними журналістів, є тим, на чому дійсно тримається будівництво в Києві. Адже ТОВ – це фіктивні компанії з підставними людьми, про які всі знають. Але має бути папір, на якому справжні організатори пропишуть свої умови, обов'язки, частини прибутку. Таким «документом» і є «понятійка».

Ще одним важливим елементом бізнесу Комарницького, як вказано у розслідуванні, є такий собі трансфер грошей. Тобто, коли місто за державні гроші купує у забудовника квартири ще на стадії котловану або тільки оформленої землі. Однак ціна така, ніби Київ купує вже готові квартири, а не на стадії котловану. 

Зокрема, схема із житловим будівництвом виглядає приблизно так: Київзем шукає ділянки, Київрада голосує за них, київський бюджет інвестує в будівництво. А на виході 33% маржі отримує Комарницький. І це, як наголосив Денис Бігус, узагальнено описаний лише один з видів бізнесу. 

Однак, йдеться у розслідуванні, ця схема не була б можливою без Департаменту КМДА з містобудування та архітектури, який видає забудовникам містобудівні умови та обмеження. Відповідний документ визначає висотність та щільність забудови, а також навколишню інфраструктуру. І на одному із записів Комарницький саме обговорює із народним депутатом від забороненої ОПЗЖ та забудовником Дмитром Ісаєнком хабар за видачу містобудівних умов та обмежень.

Водночас журналісти з’ясували, що особливу роль у «київських справах» відіграє голова виконавчого комітету партії УДАР Артур Палатний. Бігус зазначає, що на записах із кабінету Комарницького Палатний трапляється лиш один раз. Але це тому, що за даними журналістів, коли Комарницькому треба з ним поговорити, то саме «смотрящий» йде до голови виконкому УДАРу, а не навпаки. Офіс Палатного всього кількома поверхами нижче за офіс Комарницького. І на одному із записів «смотрящий» як раз запитує свою секретарку чи «не звільнився сусід», а та своєю чергою з’ясовує це питання. І до цього ж «сусіда», як з’ясували журналісти, носять перелік земельних ділянок, які хочуть віджати. До нього ж ходять і через голосування у Київраді, і аби закрити питання із першим заступником голови остійної комісії Київради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Віктором Грушком. При цьому офіс Комарницького, як йдеться у розслідуванні, виконує для «сусіда» з п'ятого поверху такі собі сервісні функції. Наприклад, збирає і систематизує інформацію щодо найбільш пафосних ділянок.

Що стосується міського голови Віталія Кличка, то він, як і представники офісу президента, згадуються на записах епізодично. Хоча для міського голови, як зазначив Бігус, навряд чи було новиною щось із того, що опублікувало НАБУ.

«Однак не він підселив від початку ці бактерії в бульйон. Комарницького не існувало б, якби не ОП і, якби прослуховування НАБУ охоплювали не останні пару років, а туди їх, ріку у 2019, то ми чули б і Тищенка, і Єрмака, і Татарова, і багато інших персонажів з офісу президента», – додав Бігус.

Що насправді відбувається в Києві? Як корупційним схемам, закладеним за часів Черновецького, вдалося не тільки вижити, а й розвинутися? Чи вдасться НАБУ здійснити ціннісний прорив у столиці, чи ми спостерігаємо чергову політичну виставу відбирання столиці у Кличка на користь Банкової? Редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова поговорила з багатьма людьми в правоохоронних органах, столичній і центральній владі і спробувала дати відповіді у статті «Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стартував другий раунд переговорів США та Ірану у Римі
Лига
2025-04-19T19:10:18Z
Путін оголосив великоднє перемир'я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T19:06:41Z
Незрозуміло, як Росія буде дотримуватись короткого перемир'я - глава МЗС Італії
УкраинФорм
2025-04-19T19:03:29Z
Засудили за проукраїнські висловлювання: що сказала в суді російська активістка Дар'я Козирєва
24tv
2025-04-19T19:03:18Z
Чи дотримуються перемир'я: військовий розповів про ситуацію на Харківщині після заяви Путіна
24tv
2025-04-19T18:54:20Z
Україна не вступить до НАТО, але є обхідні шляхи – Келлог
Факти ICTV
2025-04-19T18:51:39Z
Глава МЗС Чехії про "пасхальне перемир’я": не піддавайтеся путінській пропаганді
iPress
2025-04-19T18:49:43Z
Зеленський погодився на "великоднє перемир'я", якщо "повна тиша дійсно запанує"
24tv
2025-04-19T18:36:00Z
Адміністрація Трампа розсекретила документи про вбивство молодшого брата президента Кеннеді
УкраинФорм
2025-04-19T18:27:11Z
За скільки метрів від межі з сусідською ділянкою можна будувати сарай
24tv
2025-04-19T19:03:07Z
У Ватикані почалися великодні урочистості: де їх подивитися онлайн
24tv
2025-04-19T18:54:14Z
Розкриті технічні характеристики ізраїльських систем ППО Barak
InternetUA
2025-04-19T18:52:50Z
Великдень 20 квітня: барвисті листівки і картинки, щоб привітати близьких зі святом
Telegraf
2025-04-19T18:45:14Z
Великдень в Польщі 2025: дата святкування та традиції
Факти ICTV
2025-04-19T18:39:49Z
Що не так із World Press Photo
Детектор М
2025-04-19T18:33:54Z
Ухилянтів замінять найманцями: чого чекати від нових правил
Знай
2025-04-19T18:30:40Z
Стукайте, і вам відкриють, або Чому треба ходити на події, де обговорюють інші війни
Детектор М
2025-04-19T18:28:46Z
Великдень 2025: онлайн-трансляція богослужінь ПЦУ, УГКЦ та РКЦУ
ZN UA
2025-04-19T18:03:02Z
Уже продають нерухомість: Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс розлучилися
GlavRed
2025-04-19T18:33:41Z
Дженніфер Еністон розповіла, чого боїться найбільше на світі
GlavRed
2025-04-19T16:18:23Z
Куди сходити у Києві протягом 21-27 квітня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T16:15:30Z
Пристрасна прем'єра від Otoy та емоційна пісня від Барських: 7 музичних новинок
24tv
2025-04-19T16:06:19Z
MamaRika – "Зв’язок" - НОВИНКА чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-04-19T15:21:34Z
"Буде дійсно страшно": режисер "Грішників" знімає перезапуск "Секретних матеріалів"
Фокус
2025-04-19T14:36:11Z
Тарас Цимбалюк головний герой 14 сезону шоу Холостяк
360ua.news
2025-04-19T14:06:19Z
Довженко-Центру передали два німі фільми, які вважали втраченими
УкраинФорм
2025-04-19T13:27:28Z
Колін Фаррелл вирішив віддати 21-річного сина до спецзакладу через рідкісну хворобу
24tv
2025-04-19T13:12:38Z
Як полегшити біль в суглобах без ліків: знайшли новий спосіб
24tv
2025-04-19T17:06:11Z
Яка капуста корисніша – свіжа чи квашена
24tv
2025-04-19T12:00:02Z
Коли краще пити каву: до чи після тренування
24tv
2025-04-19T11:39:29Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Росіяни продовжують здійснювати штурми на окремих ділянках фронту - Зеленський
Gazeta UA
2025-04-19T19:03:50Z
Подорожчання проїзду в маршрутках у Києві: кому доведеться заплатити 300 гривень за новим тарифом
Политека
2025-04-19T19:00:21Z
Із російського полону звільнили ще 277 українських військових
Украина Криминальная
2025-04-19T18:54:29Z
Вже є перші доповіді: Зеленський прямо сказав, чи припинились бої на фронті
GlavRed
2025-04-19T18:33:36Z
Дощі та грози атакують Україну: коли в регіонах погода стане ще гіршою
GlavRed
2025-04-19T18:27:49Z
На Херсонщині тривають російські обстріли, під ударом мирні мешканці - ОВА
УкраинФорм
2025-04-19T18:24:48Z
Розвідник випадково знайшов на війні батька, якого не бачив 28 років
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:15:20Z
Найбільший обмін: Україна повернула з полону 277 військовополонених
ZN UA
2025-04-19T18:13:43Z
Передавати за проїзд не доведеться: де громадський транспорт курсуватиме безкоштовно
Знай
2025-04-19T18:13:11Z
Росіяни вдень обстріляли Комишани на Херсонщині, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-04-19T18:45:26Z
У США літак розбився в річці Платт
360ua.news
2025-04-19T18:21:40Z
Через падіння вертольота Мі-28 у Росії загинув пілот, який воював проти України
24tv
2025-04-19T17:36:17Z
Пропагував комуністичний режим — викрито палкого прихильника срср з Харківщини
InternetUA
2025-04-19T17:28:37Z
Протягом дня ворог 20 разів атакував дронами Нікопольський район
УкраинФорм
2025-04-19T15:52:36Z
У бельгійському місті невідомі розклали десятки Коранів на запаркованих авто
Европейская правда
2025-04-19T15:21:52Z
Інвалідне «одруження» за ₴50000: на кордоні викрито ще один фіктивний шлюб
Украина Криминальная
2025-04-19T15:15:53Z
Вибухи у Києві 19 квітня: працює ППО по ворожих БпЛА
Факти ICTV
2025-04-19T15:03:56Z
Турист намагався встановити контакт з найізольованішим племенем у світі: його затримали
Фокус
2025-04-19T14:27:37Z
Перші туристи за 5 років: мандрівник розповів про подорож в ізольовану Північну Корею
24tv
2025-04-19T16:09:51Z
Стрибок в останній вагон: райський великодній торт без випікання
24tv
2025-04-19T15:36:17Z
Ці 5 речей завжди потрібно прибирати перед приходом гостей
24tv
2025-04-19T15:30:12Z
Навіть невеликі кімнати стануть більшими: 7 кольорів фарби, які створять цей ефект
24tv
2025-04-19T15:15:55Z
3 знаки зодіаку, які в травні 2025 найчастіше будуть мати поганий настрій
24tv
2025-04-19T14:18:48Z
Не все так просто: як вибрати якісний SPF на літо
24tv
2025-04-19T14:03:53Z
У Львові стартував сезон атракціонів: де та коли можна покататися
24tv
2025-04-19T13:33:02Z
Без них не обходиться жодне свято: готуємо оригінальні великодні тарталетки
24tv
2025-04-19T13:30:00Z
Розберуть першим: готуємо ресторанний салат з персиками та прошуто на Великдень
24tv
2025-04-19T13:00:15Z
Google програла другий масштабний антимонопольний позов у США
24tv
2025-04-19T18:24:33Z
Меморандум про копалини підписано. За ким останнє слово в «мінеральній угоді»?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:00:34Z
Нацбанк придбав $10 млн за тиждень
Gazeta UA
2025-04-19T17:21:21Z
Мінеральна угода: чи розглядатиметься американська допомога як борг України
Хвиля
2025-04-19T16:45:24Z
Рекордний експорт яєць з України: що буде з цінами вдома
Хвиля
2025-04-19T16:45:00Z
Подорожчання оренди квартир в Одесі: ціни стрімко пішли вгору
Политека
2025-04-19T16:31:28Z
Нацбанк продав найменше валюти за 2025 рік
360ua.news
2025-04-19T16:30:45Z
У кого з пенсіонерів зменшиться пенсія з 1 травня
24tv
2025-04-19T16:27:31Z
Хто отримає знижку на електроенергію у травні
24tv
2025-04-19T15:24:54Z
Пушич після поразки Колосу: Арбітр доволі сильно вплинув на перебіг подій
Football.ua
2025-04-19T19:10:45Z
Забарний видав крутий матч у складі Борнмута: команда українця продовжує боротьбу за єврокубки
24tv
2025-04-19T18:54:14Z
Вісім голів у першому таймі: божевільна нічия Уніона та Штутгарта
Football.ua
2025-04-19T18:46:30Z
Мальорка та Леганес поділили очки в безгольовій грі
Football.ua
2025-04-19T18:46:22Z
Астон Вілла розгромила Ньюкасл
Football.ua
2025-04-19T18:30:27Z
Суперник Гвоздика оцінив українця перед очним протистоянням
24tv
2025-04-19T18:24:09Z
Мінімальна різниця: "Цвях" та Голлавей провели церемонію зважування
24tv
2025-04-19T18:24:08Z
У Молдові пішов з життя український футбольний тренер та арбітр
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T18:06:35Z
Попри феєрію від Іглесіаса: Барселона оформила неймовірний камбек в чемпіонаті Іспанії
24tv
2025-04-19T18:03:34Z
Як смартфони підслуховують користувачів та як можна захиститися
InternetUA
2025-04-19T17:16:35Z
У Китаї роботи бігли напівмарафон разом зі спринтерами: хто переміг у гонці
Фокус
2025-04-19T17:15:59Z
Смартфони скоро запрацюють по-іншому: що зміниться для людей
InternetUA
2025-04-19T16:34:32Z
Справляються лише найрозумніші: треба знайти 3 відмінності за 11 секунд
GlavRed
2025-04-19T16:27:03Z
Які повідомлення краще одразу видаляти зі смартфона
InternetUA
2025-04-19T15:46:27Z
NASA попереджає про загрозу для МКС і можливі катастрофічні наслідки
Gazeta UA
2025-04-19T15:21:25Z
Чому смартфон зависає і як його прискорити: ці поради вирішать проблему
InternetUA
2025-04-19T15:01:28Z
Чому повна зарядка смартфона шкодить батареї: пояснення простими словами
InternetUA
2025-04-19T14:31:01Z
Експерти назвали найкращі бюджетні смартфони 2025 року
InternetUA
2025-04-19T14:04:21Z
Біоетанол і бензин: водіїв попередили про ризик пошкодження автомобілів
Хвиля
2025-04-19T19:00:04Z
Якщо Mazda створила спортивний універсал з рядним шістим циліндром EZ-6?
Топ Жир
2025-04-19T17:45:09Z
Експерти назвали найкраще авто для власників собак: чотирилапі будуть у захваті
24tv
2025-04-19T16:54:52Z
Жоден подряпина або вм’ятинка не уникнуть нового тунелю від Hertz на штучному інтелекті
Топ Жир
2025-04-19T16:15:06Z
Огляд Ford Everest 2025: Популярний SUV, недоступний в Америці
Топ Жир
2025-04-19T15:00:37Z
Розкіш для обраних: представлено найдорожчий Bentley за $2,5 мільйона
Фокус
2025-04-19T13:45:48Z
Mazda перед створенням нового RX-7 зіткнеться з однією останньою перешкодою
Топ Жир
2025-04-19T13:15:14Z
Tesla відкладає запуск «доступного» електромобіля в США - Reuters
УкраинФорм
2025-04-19T12:09:05Z
Ford призупинив постачання авто до Китаю через мита — CNN
iPress
2025-04-19T12:07:09Z