MY.UAНовини
Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов
Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов

Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов

Обшуки в офісі Комарницького: Bihus.Info опублікувало нові записи розмов

Журналісти ідентифікували імена тих, хто потрапив на записи із кабінету Дениса Комарницького.

Нещодавно Національне антикорупційне бюро викрило посадовців Київської міської держадміністрації та Київської міськради, причетних до розпилу землі у столиці. За даними слідства, очолював угрупування колишній депутат та соратник ексмера Києва Леоніда Черновецького – Денис Комарницький. Журналісти Bihus.Info отримали розсекречені розмови, записані завдяки прослуховуванню правоохоронців, на яких Комарницький спілкується з депутатами, чиновниками та іншими учасниками схеми. 

Зокрема, за даними журналістів, до «команди» Комарницького, тобто тих, з ким розв’язують питання та називають «своєю людиною», можна віднести:

  • заступника голови КМДА Петра Оленича;
  • секретаря Київради Володимира Бондаренка;
  • директора Департаменту містобудування і архітектури Олександра Свистунова;
  • заступницю головного архітектора Валентину Святину;
  • керівницю управління ландшафтної архітектури Світлану Липівську;  
  • керівницю управління розвитку і планування території Тетяну Зайченко;
  • директорку департаменту земельних ресурсів КМДА Валентину Пелих;
  • директора КП «Київський інститут земельних відносин» Ігоря Долинського;
  • в. о. керівника КП «Київгенплан» Дмитра Ликова;
  • директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслана Кандебора;
  • директора КП «Інженерний центр» та голову земельної комісії Київради Михайла Терентьєва;
  • заступника директора КП «Інженерний центр» Ярослава Федорука;
  • директора комунальної фінансово-будівельної компанії «Житлоінвест» Віктора Погребного;
  • директора КП «Спецжитлофонд» Володимира Шарія;
  • заступників директора КП «Спецжитлофонд» Вадима Шпачука, Геннадія Короля, Юрія Леонова;
  • заступника директора КП «Київблагоустрій» Олексія Мушту.

Всі перелічені імена, зазначив Денис Бігус, навіть не стосуються Київради. Це лише виконавча лінія КМДА.

Якщо говорити зокрема про Київраду, то «партнерами» Комарницького, як встановили журналісти, можна вважати фракції «Батьківщина» та УДАР. «Єдність» виявилась ситуативним «улюбленим» партнером, а «Слуга народу» – ситуативним «не дуже улюбленим» партнером. 

«З «ЄС» є проблеми, бо у них свої питання і свій порядок денний, тому там торгуються. «Голос» не згадується, з «Голосом» буде окремий сюрприз», – зазначив Бігус.

З «партнерів» Комарницького у Київраді розслідувачі в сюжеті виокремили кількох людей, серед яких колишня співробітниця спецжитлофонду, а зараз депутатка Київради Олена Марченко (фракція «Батькіщина»). На одному з фрагментів записаної розмови Марченко спочатку розповідає, як працюючи в Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА «супроводжувала всі проєкти реставрації, реконструкції, будівництва з експертизами» щодо «Скляного мосту», Пейзажної алеї, Володимирської гірки, а тоді говорить про те, що депутаткою Київради її фактично призначили, бо так «треба» було Комарницькому.

Також у сюжеті відзначили:

  • голову земельної комісії Київради Михайла Терентьєва, фракція УДАР;
  • першу заступницю голови постійної комісії Київради з питань власності та регуляторної політики та депутатку з фракції «Батьківщина» Ганну Свириденко;
  • першого заступника голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та депутата з фракції «Батьківщина» Володимира Слончака;
  • секретаря Київради Володимира Бондаренка.

Згідно з даними журналістів, левова частка записаних розмов присвячена детальному плану території (ДПТ) – документам, які визначають, під що можна використовувати землю. Завдяки ДПТ, промзону чи місце громадської забудови можна перетворити на місце чергового житлового кварталу в Києві. Зокрема, на одному із оприлюднених фрагментів розмов в. о. начальника Інституту Генплану Києва Дмитро Ликов розкриває таємниці вартості ДПТ. А вже у наступному фрагменті розмов депутатка Київради Марченко розповідає Комарницькому про обмін голосами за детальний план території.

«Голосування за ДПТ – це прям надійна стабільна валюта Київради. Всі знають, що винесення будь-якого земельного питання в залу завжди, ну от завжди, кимось оплачено», – зазначив Денис Бігус.

Також серед опублікованих записів, є діалог Комарницького, Терентьєва та Бондаренка щодо того, які питання потрібно винести на голосування під час сесії Київради. Зокрема, в розмові її учасники визначають порядок винесення питань, а також називають прізвища таких забудовників як Вагіф Алієв та Іванов. Загалом діалог стосується того, що Бондаренко, Комарницький та Терентьєв обговорюють, за чиї питання просили, аби ті потрапили на голосування.

«Але все, що було вище – це приклади ситуації, коли хтось прийшов і попросив порішати за свою ділянку. А основу бізнесу складає все ж таки дещо інше. Знайти ділянку оформити її на себе. А далі залежить, якщо вона велика, то її можна передати забудовникам «піджака», якщо не дуже велика, то збудувати щось своє, наприклад, якийсь магазин на продаж. І з цих розмов стає зрозуміло, що з Київрадою все простіше, ніж з пошуком ділянок. Київ все ж таки добряче потріпало за ці роки, а відповідно у Комарницького є ціла програма «пошук» не в сенсі софт, а в сенсі менеджерському, організаційному», – зазначив Бігус.

Про одну із таких схем йдеться на ще одному опублікованому фрагменті розмови між Комарницьким та Терентьєвим. За даними журналістів, менеджер Комарницького щодня опрацьовує сотні ділянок, обираючи з них найперспективніші. Однак він звісно не сам їздить містом, інформацію йому постачають всі учасники групи. І в цьому контексті Денис Бігус виділив особливе місце Петру Оленичу. Останній, як випливає із записів, має передавати інформацію про земельні ділянки Терентьєву. Інший фрагмент розмови стосується того, як Комарницький розповідає Леонову про вказівку, контролювати долю цікавих об'єктів та земельних ділянок, яку він дав Оленичу.

Водночас сам Оленич, як про те свідчать записи, не соромиться запитувати у директорки Київзему Пелих про те, чи можна «пропонувати клієнту» певну земельну ділянку.

«Функцій в нього (Оленича) дуже багато, як і в Київзему. Але для простоти я зведу до двох речей: перша виловлювати хороші ділянки по місту, або віджимати хороші ділянки, або примушувати до співробітництва власників хороших ділянок. Тут вже знаєте, як піде. У Київзему вистачає адміністративних методів впливу», – зазначив Бігус.

Друга ж задача Київзему, за словами журналіста, – це «маркетинг, розвиток клієнтської бази». Полягає він у тому,  що заявки на землевідводи блокуються, аж поки ті, хто намагаються оформити землю не прийдуть домовлятись. Ну або поки не прийдуть в Київзем з'ясовувати, а чого все затихло, і потім вже до них підійдуть і пояснять з ким треба домовлятись.

Зокрема, на одному із записів директорка близької до Комарницького земельної компанії просить тримати заявки на землю в Київземі так довго, аби заявники прийшли домовлятись. На що Комарницький відповів, що треба просто поставити свого переговорника прямо в Департаменті земельних ресурсів. Тобто згідно із записами розмов, офіс Комарницького просто керує Департаментом земельних ресурсів КМДА. Щоправда, і в Київземі, за даними журналістів, панують свої порядки, встановлені не «смотрящим», які також вимагають хабарів.

Після так званої програми «пошук» та голосування Київради, як йдеться в розслідуванні, починається жонглювання щодо відбілювання землі, потрібної для забудови. Зокрема, ділянку або об'єкти, які на ній вже зводяться перекидають з одного товариства обмеженої відповідальності на інше – «чисте». Про що свідчить відповідний запис розмови бухгалтерки підконтрольної Комарницькому компанії Юлії Франчук та менеджерки «смотрящого» Олени Богославської. А вже на іншому записі та ж таки Богославська, Мушта та ще один менеджер «смотрящого» Влад Цимбал обговорюють створення підставних компаній для оформлення земельних ділянок.

«Найбільший прибуток приносять ділянки, які потім передаються забудовникам під житло. Землю ніхто не віддає, але дозволяють на ній будувати. Для забудовників виходить такий собі сервіс під ключ», – пояснив Бігус.

Умови співпраці між компанією-забудовником та офісом Комарницького теж потрапили на записи. В одній із таких розмов згадується понятійний документ, він же «понятійка», який за даними журналістів, є тим, на чому дійсно тримається будівництво в Києві. Адже ТОВ – це фіктивні компанії з підставними людьми, про які всі знають. Але має бути папір, на якому справжні організатори пропишуть свої умови, обов'язки, частини прибутку. Таким «документом» і є «понятійка».

Ще одним важливим елементом бізнесу Комарницького, як вказано у розслідуванні, є такий собі трансфер грошей. Тобто, коли місто за державні гроші купує у забудовника квартири ще на стадії котловану або тільки оформленої землі. Однак ціна така, ніби Київ купує вже готові квартири, а не на стадії котловану. 

Зокрема, схема із житловим будівництвом виглядає приблизно так: Київзем шукає ділянки, Київрада голосує за них, київський бюджет інвестує в будівництво. А на виході 33% маржі отримує Комарницький. І це, як наголосив Денис Бігус, узагальнено описаний лише один з видів бізнесу. 

Однак, йдеться у розслідуванні, ця схема не була б можливою без Департаменту КМДА з містобудування та архітектури, який видає забудовникам містобудівні умови та обмеження. Відповідний документ визначає висотність та щільність забудови, а також навколишню інфраструктуру. І на одному із записів Комарницький саме обговорює із народним депутатом від забороненої ОПЗЖ та забудовником Дмитром Ісаєнком хабар за видачу містобудівних умов та обмежень.

Водночас журналісти з’ясували, що особливу роль у «київських справах» відіграє голова виконавчого комітету партії УДАР Артур Палатний. Бігус зазначає, що на записах із кабінету Комарницького Палатний трапляється лиш один раз. Але це тому, що за даними журналістів, коли Комарницькому треба з ним поговорити, то саме «смотрящий» йде до голови виконкому УДАРу, а не навпаки. Офіс Палатного всього кількома поверхами нижче за офіс Комарницького. І на одному із записів «смотрящий» як раз запитує свою секретарку чи «не звільнився сусід», а та своєю чергою з’ясовує це питання. І до цього ж «сусіда», як з’ясували журналісти, носять перелік земельних ділянок, які хочуть віджати. До нього ж ходять і через голосування у Київраді, і аби закрити питання із першим заступником голови остійної комісії Київради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин Віктором Грушком. При цьому офіс Комарницького, як йдеться у розслідуванні, виконує для «сусіда» з п'ятого поверху такі собі сервісні функції. Наприклад, збирає і систематизує інформацію щодо найбільш пафосних ділянок.

Що стосується міського голови Віталія Кличка, то він, як і представники офісу президента, згадуються на записах епізодично. Хоча для міського голови, як зазначив Бігус, навряд чи було новиною щось із того, що опублікувало НАБУ.

«Однак не він підселив від початку ці бактерії в бульйон. Комарницького не існувало б, якби не ОП і, якби прослуховування НАБУ охоплювали не останні пару років, а туди їх, ріку у 2019, то ми чули б і Тищенка, і Єрмака, і Татарова, і багато інших персонажів з офісу президента», – додав Бігус.

Що насправді відбувається в Києві? Як корупційним схемам, закладеним за часів Черновецького, вдалося не тільки вижити, а й розвинутися? Чи вдасться НАБУ здійснити ціннісний прорив у столиці, чи ми спостерігаємо чергову політичну виставу відбирання столиці у Кличка на користь Банкової? Редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова поговорила з багатьма людьми в правоохоронних органах, столичній і центральній владі і спробувала дати відповіді у статті «Корупція в Києві. Хто замовив НАБУ бек-офіс Комарницького та до чого тут Банкова?»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Минималка вырастет втрое, а спецпенсии отменят: украинцам обещают новые социальные стандарты
Знай
2025-07-17T15:36:22Z
"Укрзализныця" назначила дополнительные рейсы "Интерсити+"
Апостроф
2025-07-17T14:49:50Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
"Каждый день страшно": Зеленский ответил на 50-дневный ультиматум Трампа
TSN
2025-07-17T15:36:22Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Франция окончательно вывела свои войска из Западной и Центральной Африки
Апостроф
2025-07-17T16:39:06Z
Участие Японии в военных учениях с США: в МИД РФ пригрозили "контрмерами"
Апостроф
2025-07-17T16:33:46Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Почему крем с SPF — не только для лета: защита кожи от солнца круглый год
Gazeta UA
2025-07-17T15:00:33Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком почек
Comments UA
2025-07-17T15:00:00Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
У столичных депутатов заканчивается терпение: чем на самом деле занимается команда Кличко
Comments UA
2025-07-17T16:21:00Z
Стало відомо, чому яйця треба їсти щодня
AgroNews
2025-07-17T16:18:41Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Готовьтесь на комиссию ВЛК: кого могут мобилизовать, несмотря на ограничения
Знай
2025-07-17T16:36:40Z
Плюс 1180 грн ежемесячно независимо от стажа: части пенсионеров приготовили новые бонусы – за что начислят доплату
Знай
2025-07-17T16:06:12Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Супермама" выводит на чистую воду: к кому «пришли» после показа шоу
GlavRed
2025-07-17T16:27:33Z
Компания Вакарчука и стендап-шоу признаны критически важными
Корреспондент
2025-07-17T15:27:38Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
После каких бадов лучше не садиться за руль: мелатонин – особая осторожность
Знай
2025-07-17T15:21:30Z
Нежная зелень будет радовать вплоть до осени: что нужно сделать в июле
TSN
2025-07-17T15:06:20Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Днепре произошла трагедия с 4-летним ребенком: что известно
Comments UA
2025-07-17T16:36:27Z
Трагедия в Днепре: в пруду утонул четырехлетний ребенок
Корреспондент
2025-07-17T16:33:41Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Туран существенно изменил состав Шахтера на ответную игру с Ильвесом
Корреспондент
2025-07-17T16:30:40Z
Усик и Дюбуа устроили очередную дуэль взглядов во время пресс-конференции
ZN UA
2025-07-17T16:30:29Z
Определились команды-соперницы для участия в отборе на Кубок Украины
Корреспондент
2025-07-17T16:09:56Z
Мбемо и 80 млн евро: пойдет ли Брентфорд на уступки Манчестер Юнайтед?
Корреспондент
2025-07-17T15:39:45Z
Прогноз на бой Усик – Дюбуа: букмекеры изменили шансы на победу
Comments UA
2025-07-17T15:30:52Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Советы на сезон отпусков: что надо знать про дорожные адаптеры
Фокус
2025-07-17T16:42:15Z
Почему колонизация Марса обречена на провал: астрофизик объяснил
TSN
2025-07-17T16:06:19Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z
На львовских улицах был замечен суперкар за космическую сумму
Telegraf
2025-07-17T12:54:06Z
Каждый второй автомобиль, импортируемый украинцами - электромобиль
Корреспондент
2025-07-17T09:18:43Z
Дешевле iPhone: в Китае выпустили недорогой и мощный электроскутер
Фокус
2025-07-17T07:36:14Z
Назвали самые популярные подержанные иномарки
Gazeta UA
2025-07-17T07:10:54Z
Электрифицированная легенда: рассекречен новый Ford Bronco 2026
Фокус
2025-07-17T06:42:06Z